Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) front3r válasza CactuS (#1600) üzenetére


front3r
őstag

Dedurva!!!! :Y
Még most is mennyi update jön ki az első részhez! :Y
Jó kis csapat ez! :)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1602) chewycl


chewycl
tag

A videókat elnézve nekem is nagyon megtetszett a játék, és bár nem nagyon játszottam még MMO-val úgy döntöttem, hogy ezt most megveszem :))
Mennyire erős egy ilyen játék történet szempontjából? Engem főként ez érdekelne, mivel az rpg-ket szeretem alapvetően, viszont az ilyen pvps dolgokban elég noob vagyok :DDD

szerk: A wowot kipróbáltam 15-ös szintig, de nagyon nem jött be mivel hiányoltam a szinkront, és nagyon nem tetszettek ezek a küldetések, hogy öljek le ebből és ebből x-et majd megint és megint egész nap

[ Szerkesztve ]

(#1603) Helmoras válasza chewycl (#1602) üzenetére


Helmoras
őstag

Én speciel direkt nem nézelődöm mert akkor lespoilerezem magam elől az egész játékot, szerintem lessz valamennyi story is benne de ez inkább a PVP-re lesz kihegyezve az előző részből kiindulva.

(#1604) chewycl válasza Helmoras (#1603) üzenetére


chewycl
tag

Hát, azért teszek vele egy próbált. Lehet belejövök egy fél év múlva... A környezet, a kialakítás tetszik benne nagyon, pedig én inkább a scifi felé hajlok.

[ Szerkesztve ]

(#1605) front3r válasza chewycl (#1602) üzenetére


front3r
őstag

Itt azért részletes lesz a PvE story része, függ a karakter készítésnél megadott dolgoktól elég keményen. Szóval el tudsz mélyedni ebben is. A játék vége felé szerintem epikus lesz, abból direkt nem mutatnak sokat, nehogy mindent tudjunk előre. De ezt szerintem jól is teszik.

Mindenképpen PvE-zni fogok elsőként, és majd ha már megunom, akkor jöhet a PvP móka, addig szépen kibalanszolják a problémás dolgokat. :)

Azt is nézd ha csak barangolsz a világban akkor is sok szöveggel találkozhatsz, NPC párbeszédek, érdekes események... stb. :) Jó lesz ez.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1606) qad válasza chewycl (#1602) üzenetére


qad
senior tag

Történet az lesz bőven, lesz 1 főszál ami ha jól emléxem 20-as szintig tart(faji történet) és lesz 1 másik része a játéknak ami natúr pve. Pve történetet bárki csinálhatja(itt nem korlátozódik fajira)

(#1607) chewycl válasza front3r (#1605) üzenetére


chewycl
tag

Értem, köszi azt hiszem ez végleg meggyőzött :Y

(#1608) nosferatue válasza chewycl (#1602) üzenetére


nosferatue
tag

Az mmo játékokat nem érdemes összehasonlítani a single vagy akár a co-op rpg darabokkal. A jó hír, hogy a játék tele van rpg elemekkel. Saját, személyes történet szál (szinkronizált párbeszédek), élvezetes quest-rendszer, szintén megfűszerezve Tyria világának történetével.

Jómagam igen sok mmo-t megjártam és a játékban tapasztalható magas szintű történetmeséléssel még nem találkoztam (SWTOR kimaradt). Rengeteg apróság akad ami mosolyt csal az ember arcára miközben játszik. Legutóbbi stressz teszten csak álltam a human terület fővárosában, épp kerestem a helyet a térképen ahová el kellett jutnom (eszméletlen nagyok a fővárosok), majd megindultam. Mikor két városőr mellett elmentem hallottam, ahogy arról beszélgetnek mennyire utálják a kentaurokat. Az egyik városőr még egy viccet is megengedett magának a patásokkal kapcsolatban. Az ilyen apróságok hihetetlen mértékben megnövelik a játék élvezhetőségét és az rpg hangulatot.

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#1609) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Én egy charr-t indítok, haverom egy norn-t. A fő küldetésit majd én is tolhatom? És ő az enyémet?

(#1610) #57919488 válasza chewycl (#1602) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nem hittem volna, hogy valaha is érdekelni fog egy MMO-ban a PvE tartalom de itt nagyon jó lett, tényleg RPG lett az egész és nem csak rá van írva mint a nagy elődökre. PvP mellett jó kis időtöltés lesz de jelenleg a GW2 szerintem most a legjobb MMO PvP tekintetben (WvWvW+E-sport). The Elder Scroll sorozatokban voltam utoljára úgy, hogy mindent fel akarok fedezni a világban és itt is megvan a hangulat :)
Érdemes jó pár órát csak arra áldozni, hogy megnézni minden Class-t (Professional) mert már az elején PvP zónában instant 80-as karival ki lehet próbálni mindent.
Jó pár év WoW után azt merem mondani, hogy nem szabad összehasonlítani a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#1611) nosferatue válasza KisTücsök (#1609) üzenetére


nosferatue
tag

Tudtok majd egymásnak segíteni a másik személyes történetében. Az asura kapuk segítségével, a kezdő instát követően, eljuthattok egymás kezdőterületére.

(#1613) K_mester

Az biztos :DDD

[ Szerkesztve ]

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#1612) front3r válasza qad (#1606) üzenetére


front3r
őstag

Tényleg csak 20.-as szintig tart a story? Nem csak a betaból van kiszedve a lényegi része, hogy ne spoilerezzenek le mindent?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1613) #57919488 válasza nosferatue (#1611) üzenetére


#57919488
törölt tag

Hasznos kis dolgok ezek az Asgard csillagkapuk :P

(#1614) qad válasza front3r (#1612) üzenetére


qad
senior tag

Úgy rémlik, de semmi sem biztos mert stressz teszt alatt nem az a fontos hogy minden működjön. Zöld csillaggal van jelölve a faji küldetés és nem kaptam újat. Lehet csak bétában van így, ahogy te is leírtad.

(#1615) Viper26


Viper26
nagyúr

Annyi jót hallani erről a játékról, hogy még a végén be kell szereznem. :)
Most a hónap végén indul ha jól tudom. :F

iPhone 14 | FR955

(#1616) bpx válasza Viper26 (#1615) üzenetére


bpx
őstag

28-án (előrendelők 25-én) indul
én már megvettem, de 25-én lesz persze céges összejövetel... :)

(#1617) 0Li válasza lordjancso (#1576) üzenetére


0Li
aktív tag

Én sem megyek a variance által választott szerverre pont a "Bloodscalp effektus" miatt.

(#1618) qad válasza 0Li (#1617) üzenetére


qad
senior tag

Mehetsz nyugodtan, mert bármikor válthatsz másik szerverre ha Bloodscalp effektus lesz. PVP-ben fontos csak hogy melyik a szervered(ezt már csak Gem-el tudod váltani ha szükség lesz rá).

(#1619) #57919488 válasza qad (#1618) üzenetére


#57919488
törölt tag

Csak Gem-el lehet bármilyen realm-re váltani, PvE és PvP is ugyanazon a realm-en van csak más map-on. Ha jól tudom :)

(#1620) 0Li válasza qad (#1618) üzenetére


0Li
aktív tag

Én úgy tudom, ha kiválasztottál egy szervert és egy másikra szeretnél menni akkor az nem lesz olcsó. Jól át kell gondolni hogy hova megy az ember.

[ Szerkesztve ]

(#1621) qad válasza #57919488 (#1619) üzenetére


qad
senior tag

Már nincs időm ennek utánakeresni, de holnap délelőttre előkerítem a cikket(variancos ha jól emléxem).

(#1622) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Szerintem nem kell félni attól hogy Bloodscalp szintű lesz a szerver, meg igazából a WvW-n számít én eddig összes teszten ottvoltam nem vettem észre semmi "Bloodscalposkodást" sőt szerintem WvW-n előny is hogy sok magyar van a szerveren

El. Psy. Congroo.

(#1623) #57919488 válasza qad (#1621) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ha PvP-ben máshogy mozogna a realm váltás akkor gond lenne WvWvW-ben és pont az a lényeg, hogy az adott realm-et kell képviselni a harcban az adott háromból.

Hát én csak ezt találtam de itt is azt írják, hogy alacsony/magas pop realm-re váltani.

Még beta alatt is csak megadott idő alatt lehetett realm-et választani. Ha valaki váltani akar akkor jön a Gem.

(#1624) adamkaa777 válasza #57919488 (#1623) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Én úgy tudom hogyha van 1 haverod aki más szerveren van akkor tudsz vele játszani ugyan úgy pve-t illetve pvp -t (nem wvw-t) sőt elvileg ha a szervereden terhelve a van a megye akkor átrak egy másikra .

El. Psy. Congroo.

(#1625) qad válasza #57919488 (#1623) üzenetére


qad
senior tag

Csak ismételni tudom magam " PVP-ben fontos csak hogy melyik a szervered(ezt már csak Gem-el tudod váltani ha szükség lesz rá)." Annyit pontosítanék még hogy pvp alatt WvWvW-t értem. Tehát ugyanazt írtad amit én.

(#1624) adamkaa777
Így tudom én is, akkor már nem kell előkeresnem a cikket :D

[ Szerkesztve ]

(#1626) #57919488 válasza qad (#1625) üzenetére


#57919488
törölt tag

Én meg PvP alatt Mists-re gondoltam és azt hittem, hogy abban a hitben vagy, hogy ott az egy másik realm :)

Amúgy Gem-et lehet majd AH-ból is szerezni, csak brutál áron lesz mert ugye valakinek valós pénzért kell megvenni és úgy teszi be.

(#1627) qad válasza #57919488 (#1626) üzenetére


qad
senior tag

Az biztos hogy jó ára lesz a gemnek, ha lesz egyáltalán.. Az elején nem, de utána azért lesz magas ára, mert egyből meg fogják venni Trading Postban.

Az lenne a kérdésem hogy elfelejtettem megnézni, hogy a /join hun parancs működik-e?
A wow-ból kiindulva, van-e lehetőség magyar nyelvű csatornát létrehozni?

(#1628) HS 2142 válasza adamkaa777 (#1624) üzenetére


HS 2142
őstag

A játék azzal fog nyitni, hogy a home worldöt kiválaszd, ennek lecserélése gemekbe (pénzbe) fog kerülni. A home world bónuszokat kaphat a WvW eredmények függvényében, ezért lesz fontos, hogy te melyik szervert képviseled. Ezeknek lesz egy overlow server nevű okossága, amire akkor kerülsz, ha egy zónában sokan lennének egyszerre, de attól még ugyanazon a szerveren maradsz, csak másik "districtben" (GW1).

Ígértek guest rendszert is, hogy bármelyik szerveren lévő barátoddal közösen tudjatok játszani, azonban készüljetek fel arra, hogy ez a megjelenésre tuti nem lesz kész, csak később patch formájában érkezik.

[ Szerkesztve ]

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#1629) HS 2142 válasza front3r (#1612) üzenetére


HS 2142
őstag

Valahol a hivatalos fórumon írták, hogy 8 fejezetre lesz bontva a personal story és 10 szintenként nyílik meg egy újabb fejezet.

(#1630) front3r: Így van, ahogy írtad is, nem akartak mindent felfedni. A guest rendszerre ugyan nincs konkrét megerősítés, épp azért következtettem arra, hogy nem lesz rögtön aktív a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#1630) front3r válasza HS 2142 (#1628) üzenetére


front3r
őstag

A guest gomb ott volt már a beta-k alatt is, csak szürkék voltak. :) Majd 25.-étől kiderül, hogy aktív lesz-e.

HS 2142: Akkor ami a betaban van, az csak úgymond egy preview a storyból. :)

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1631) adamkaa777 válasza HS 2142 (#1628) üzenetére


adamkaa777
senior tag

"Ígértek guest rendszert is, hogy bármelyik szerveren lévő barátoddal közösen tudjatok játszani, azonban készüljetek fel arra, hogy ez a megjelenésre tuti nem lesz kész, csak később patch formájában érkezik."
Én úgy tudom ez már a betában is működött (lehet rosszul tudom )

El. Psy. Congroo.

(#1632) Viper26


Viper26
nagyúr

Ez gondolom normál árnak számít. :F

iPhone 14 | FR955

(#1633) Helmoras válasza Viper26 (#1632) üzenetére


Helmoras
őstag

Iponnál 12500 ha jól láttam

Más: számít az hogy melyik fajjal megyek a kasztom szemszögéből? engineer leszek valszeg, származik bármi előnyöm valamelyik faj választása végett? (tetszik az a kicsi lény "asura")

(#1634) M3oH válasza Viper26 (#1632) üzenetére


M3oH
addikt

Van olcsobb is, pl:
[link]
[link]

(#1635) vgyuri válasza Helmoras (#1633) üzenetére


vgyuri
őstag

[link] itt meg tudod nézni melyik fajnak milyen egyedi skill-jei lesznek.

(#1636) KisTücsök válasza M3oH (#1634) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ez lesz a borítója, ami az uberkonzol.hu-n van?

Amúgy csak most olvastam, hogy platinumon ajándék poszter jár hozzá.

(#1637) Helmoras válasza vgyuri (#1635) üzenetére


Helmoras
őstag

Köszi, meglesem :) Ahogy nézem a skilleket passzolnak az engineer-el...

[ Szerkesztve ]

(#1638) bimbilla09


bimbilla09
tag

kezdek ideges lenni. elutaltam 18k-t szombaton a pcgurunak, fel eves elofizu+gw2 es meg nem jott visszaigazolo e-mail. pedig irtam is nekik, hogy na,mi a szitu...

(#1639) front3r


front3r
őstag

Új GW2 soundtrack!!!!!!!!!
Nem hiába a sok felkiáltójel. :)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1640) M3oH válasza KisTücsök (#1636) üzenetére


M3oH
addikt

Nem tudom. En digitalisan vettem, csak porfogo a tok szamomra :)

(#1641) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Az account részt vajon kipofozzák valamikor? Még mindig nem látni, hogy pontosan milyen verziót is vettem meg digitálisan, mert sehol nem látszik. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1642) Lmh válasza qad (#1606) üzenetére


Lmh
őstag

20-as szintig csak a bétában tart a személyes tortenet. Sokkal tovabb tart valojaban. Lehet, hogy 80ig is.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#1643) Djuree válasza front3r (#1639) üzenetére


Djuree
félisten

nagyon szép <3

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1644) KisTücsök válasza front3r (#1639) üzenetére


KisTücsök
addikt

:Y :R

És már csak másfél hét. :C

(#1645) Departed válasza front3r (#1639) üzenetére


Departed
őstag

Hű a mindenségit neki. :Y
Mennyi munka, szív és lélek van beletéve, engem most már biztosan megvettek pár évre...és már csak 10 nap! :R

(#1646) kovsol válasza front3r (#1639) üzenetére


kovsol
titán

Nagyon bejön, ennél már csak egy szám tetszett talán jobban amit játékban hallottam, mégpedig Settlers 7 main theme. Mondjuk C2 ben is elég jó zenék voltak. [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1647) kexksz válasza kovsol (#1646) üzenetére


kexksz
addikt

A LoL mostani login themeje se rossz: [link]

(#1648) #57919488 válasza kovsol (#1646) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ja hát igen, Hans Zimmer azért alkotott "pár" felejthetetlent :)

(#1649) Archanon válasza kovsol (#1599) üzenetére


Archanon
őstag

Jelenleg sehová, de szeptembertől a Gundel Károlyba megyek pincérképzőre, és szeretném komolyan venni. :) Ez önmagában még nem lenne időzabáló, teljesen átlag, normális tevékenység... 1 hét elmélet, 1 hét gyakorlat, no de én már alapból úgy kalkulálok, hogy jó eséllyel találok suli mellé valami diákmunkát is, amit tudok csinálni (fő a derűlátás). Ha nem, akkor sem GW-zhetem el minden szabadidőmet. :DDD Régen megtettem volna... ma már másképp állok hozzá. Animét meg filmeket is kell nézni, kérem... ;] :DDD Komolyra fordítva, tényleg nem akarok túlzottan belekockulni, és a sulira is szeretnék rendesen koncentrálni.

Notebookra meg nem futja, most fogok félkonfigot cserélni. :P

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1650) Djuree válasza Archanon (#1649) üzenetére


Djuree
félisten

én villamosmérnökire jártam, az egyik legnehezebb szak, és mégis kockultam nem keveset :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.