Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) kovsol válasza front3r (#1698) üzenetére


kovsol
titán

Amúgy hogy kerül egy farmer nadrágos srác ide ? :D

May the Force be with you!

(#1702) Tod


Tod
csendes tag

Sziasztok.
Most ebből a játékból lesz dvd-s változat. Arról telepítek?
Mert elég rossz netem van h töltögessek egész játékot, jó pár gigát.

Ha meg nem akkor le lehet már szedni valahonnan a játékot és hány giga ?

(#1703) Archanon válasza Tod (#1702) üzenetére


Archanon
őstag

Elméletileg az alapjátékot [ha dobozos változatot veszel] feltelepítheted a DVD-ről is, ám a különböző frissítéseket természetesen mindig le kell majd tölteni. Ezek szerintem kitesznek majd pár száz megát induláskor, rosszabb esetben néhány gigát.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1704) Archanon válasza front3r (#1698) üzenetére


Archanon
őstag

Ez a futás... :( Már megint elszörnyedtem.

;]

Oops, sikerült dupláznom egyet, ezért fel is tennék egy kérdést, ne csak trollkodjak. Végül ki milyen szerveren fog kezdeni? Fentebb lett linkelve egy oldal, ami nagyjából (!) szemlélteti, hogy milyen nemzetiségek "uralnak" egy-egy szerót. Én bétán a Whiteside Ridge-n nyomultam, remélve, hogy sok lesz a magyar - amúgy ez be is jött. Kicsit azonban én is tartok attól, hogy sok az olasz, és az angol nyelv háttérbe szorul majd. Istenem de jó is volt GW1, a külön eu district-ek miatt... Erre jó is lenne ez a nyitási "akció", de azért mégiscsak pár hónap, míg stabilizálódik a helyzet. :U

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1705) kexksz válasza Archanon (#1704) üzenetére


kexksz
addikt

Whiteside Ridge szimpatikus, szimplán mert mindenki odamegy, csak az riaszt el, hogy ott lesz a Reddit is... :U

Illetve nem tudom, hogy EU-NA szerverek között lehet-e transferelni, mert ha normális a ping NAn akkor inkább oda megyek, nagyobb csapatok elmondása szerint mindenki NAra ment aki PvPzni akar, ezért EUn nincs semmi competition. :(((

(#1706) Archanon válasza kexksz (#1705) üzenetére


Archanon
őstag

Reddit...? :F Ezmiez? Valami nem szimpatikus guild/szervezet?

Guild Wars 1-ben évekig limitálva volt az EU/Amerika/Asia szerverek közötti ugrálás, csak international districtben volt lehetőség más szervereken tartózkodó játékosokkal találkozni. Ha jól emlékszem, mindössze 5 lehetőség volt rá, később ezt megszüntették, és ahogy jelenleg is, korlátlanul lehetünk bármilyen districtben. Jó lenne, ha idővel megszűnne a gem-es szerverváltás itt is. :DDD Persze ki tudja milyen nehéz lesz ezek beszerzése is, lehet, hogy nem kell ilyenektől tartani, hogy nem tudunk majd "homelandet" váltani...

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1707) adamkaa777 válasza kexksz (#1705) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Ez hülyeség :D

El. Psy. Congroo.

(#1708) Djuree válasza Archanon (#1694) üzenetére


Djuree
félisten

rántott cukkini az nagy királyság :C viszek zsemlemorzsát és fele az enyém a végterméknek. hmm? :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1709) kexksz válasza adamkaa777 (#1707) üzenetére


kexksz
addikt

Akkor mondj bármi nevesebb teamet aki EU szerveren van. (Segítek: egy sincs. :D)

(#1710) Archanon válasza Djuree (#1708) üzenetére


Archanon
őstag

Drágább lenne eljönni ide, mint a zsemlemorzsa maga... :DDD

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1711) 0Li


0Li
aktív tag

Úgy tudom, hogy van régiózár.

(#1712) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Évek óta foglalkoztat a gondolat, hogy kipróbáljam a Guild Warst. Úgy érzem, hogy a 2. rész eljövetelével ez meg is fog valósulni. Az kérdezném tőletek, hogy akinek gyengébb az angol tudása, az is tud érvényesülni a játékban (mint pl.quest helper)? Ez az egy dolog, ami egy kicsit elbizonytalanít. Ennek ellenére nagyon kíváncsi vagyok a játékra.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#1713) Cathfaern válasza bajtokarpi (#1712) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha WoW-ban elboldogulsz (Questhelper alapján tippelem csak, hogy WoW-ozol/oztál), akkor GW2-ben sem lesz gond :)

(#1714) front3r válasza bajtokarpi (#1712) üzenetére


front3r
őstag

Szia!

Igen, sőt, nagyon is! Hogy miért?
A játék nem vágja a képedbe a rengeteg dialog-ot, csak ha nagyon kell. A dinamikus meg a "szívecskés" események teljesen dialógus mentesek, a jobb sarokban látod a lényeget, pont megfelelő instrukcióval. :)
Még a személyes történetet is könnyű végigvinni nagy angol tudás nélkül, mert a dialógusoknál még ikonnal is segít a megfelelő válasz megadásában. Ehhez nem kell a google-t bújnod, teljesen egyszerűen van megcsinálva.

Még annyi, hogy ha valamit az event-ért tettél, akkor a jobb sarokban a folyamat jelző csík felvillan és növekszik egy picit. Teljesen egyértelmű a játékban hogy mit kell tenni. :)

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1715) #57919488 válasza bajtokarpi (#1712) üzenetére


#57919488
törölt tag

Lesz egy olyan szerver ahol a magyarok többsége is megtalálható, érdemes majd ott karaktert csinálnod és ott tudnak segíteni játék közben is :)

(#1716) aizen92


aizen92
addikt

Korábban olvastam h a platinum ad a játékhoz posztert sajna én az 576ban vettem meg.... vajon lehet majd venni külön posztert? :D:D:D ( ha jól emlékszem nightfallhoz kaptunk külön posztert egy dervishről azóta kint van a szobám falán és őrzöm mint egy kincset! ezért kéne mellé GW2ről is egy :D:D:D )

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#1717) bajtokarpi válasza Cathfaern (#1713) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Rátapintottál a lényegre :) . Nagyon köszönöm a segítségedet :R !
front3r , K_mester nektek is nagyon köszi :R !
Egy új taggal bővült a Guild Wars társadalom. Rendelem is meg.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#1718) front3r válasza aizen92 (#1716) üzenetére


front3r
őstag

Nightfall poszter nekem is megvan a Konzolokszervize Diablo 3 partiról. :D

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1719) KisTücsök válasza aizen92 (#1716) üzenetére


KisTücsök
addikt

A mostani PC Guruhoz is adnak egy két oldalasat. Ha nem ugyan olyat adnak majd a platinumos játék mellé, akkor lehet meg is veszem.

[ Szerkesztve ]

(#1720) Archanon válasza aizen92 (#1716) üzenetére


Archanon
őstag

Nekem az össze poszterem egy faláda mélyén csücsül a játékok dobozában. :U Őrzöm, mint egy kincset. ;]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1721) aizen92 válasza KisTücsök (#1719) üzenetére


aizen92
addikt

Lehet felhívom a platinumot és ott rendelem meg :D még mindig olcsóbban jövök ki mint a 576 perorderrel....

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#1722) Helmoras válasza #57919488 (#1715) üzenetére


Helmoras
őstag

Ha szabad érdeklődni melyik lesz az?

[ Szerkesztve ]

(#1723) CactuS válasza Helmoras (#1722) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Whiteside Ridge.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1724) Helmoras válasza CactuS (#1723) üzenetére


Helmoras
őstag

Köszi

(#1725) front3r válasza Helmoras (#1722) üzenetére


front3r
őstag

GW2 guildek! (Alapból a Whiteside Ridge-t linkeltem.)
Ezen az oldalon megtalálhatod a magyar guildeket, de biztos nincs fent az oldalon mindegyik. De láthatod hogy melyik szerveren, melyik nemzetiség lesz túlsúlyban.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1726) Helmoras válasza front3r (#1725) üzenetére


Helmoras
őstag

Ejha tényleg jó sok a digó :D na nembaj majd csak beférek én is valami jó kis magyar bandába :)

(#1727) birno válasza front3r (#1725) üzenetére


birno
addikt

Btw a multiguild rendszerbe gondolom szamitani fog, hogy ki melyik szerveren van, feltetelezem ugyanazon szerveren lehet az ember tobb guild tagja, igaz?
Csak azert, hogy tervezgetitek a PH! guildet, de akkor ez azt jelenti, hogy az a Whiteside Ridge-en lesz?

(#1728) Archanon válasza birno (#1727) üzenetére


Archanon
őstag

Ha minden igaz, akkor bármelyik világról (szerverről) csatlakozhat egy guildhez bárki, egy megkötés lesz: együtt WvW-zni (meg úgy egyáltalán egy csapatban működni) csak ugyanazon a világon levő játékosok tudnak majd, ugyanis egy csapat nyilván csak egy szerót tud képviselni. Remélem jól tudom. :) Mivel lehetőség lesz szerverváltásra (gem ellenében), nem hinném, hogy a költözés a jelenlegi klán elhagyásával járna együtt.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1729) birno válasza Archanon (#1728) üzenetére


birno
addikt

Aha, tehat akkor sokat nem er vele az ember, mert minek csatlakozik egy guildhez egy masik szeron, ha egy dungeont nem tud letolni veluk.
Ok, WvW-zni lehet majd elvileg, az teny.

(#1730) front3r válasza birno (#1729) üzenetére


front3r
őstag

Nem, pont fordítva. PvE-zni bármelyik szerveren tudsz bármelyik guildben. Tehát dungeon-be is tudsz menni. Sőt cPvP-zni is tudsz másik szerveren. DE! WvW-ben játszani csak a saját (home) szervereden tudsz. :) Ez a megkötés.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1731) birno válasza front3r (#1730) üzenetére


birno
addikt

Aha, es a PvE is ugy megy, hogy guest-kent atmegyek a masik szerverre?
Vagy az csak WvW-re vonatkozik?
Vagy szimplan csak behivnak egy groupba egy masik szeron s oda tudok teleportalni vagy ilyesmi?

(#1732) front3r válasza birno (#1731) üzenetére


front3r
őstag

Kilépsz a karakterválasztó képernyőre és ott váltasz másik szerverre.(Lesz egy guest gomb) Talán bal alsó sarok, de meg fogod találni. Ha megvan akkor talán kiléptet a játék, de nem biztos, és mehetsz is vissza PvE-be illetve a Mists-ben cPvP-re.
Azt nem tudom hogy mit ír ki, ha WvW-re akarsz menni, amikor nem a saját szervereden vagy, mert még ilyet nem csináltam. :)

Viszont most megjelenéskor ez a gomb még szürke lesz, mert még dolgoznak rajta. Viszont cserébe ingyen át lehet menni bármelyik szerverre pár hétig. :) Így tudsz másik szerveren WvW-zni. De érdemes figyelni majd az információkat, nehogy ott maradj egy olyan szerveren, amelyiken nem szeretnél!

Azt nem tudom hogy lehet-e másik szerveren lévő játékost meghívni. Ezt nem tudtam letesztelni.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1733) birno válasza front3r (#1732) üzenetére


birno
addikt

Ertem, koszi.

(#1734) KisTücsök


KisTücsök
addikt

A játékban látható nevet (display name) meglehet valahogy változtatni anélkül, hogy újat kéne regeljek?

(#1735) KisTücsök válasza KisTücsök (#1734) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ja meg még valami. Nézegettem ezt a térképet. Az egész terület bejárható? Pl az észak-keleti meg a dél-nyugati részek is? Csak mert ott nincs szint írva.

(#1736) Steel_Hammer válasza KisTücsök (#1734) üzenetére


Steel_Hammer
tag

jelenleg nem változtatható, de később lehet hogy igen.

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#1737) X Factor válasza KisTücsök (#1735) üzenetére


X Factor
addikt

Hu, látom mostmár nem max 20 lvl lesz :)

Make things work

(#1738) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Csak úgy kíváncsiságból: Az utolsó patch óta másnál is crashel a kliens, ha be akar loggolni?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1739) vgyuri válasza CactuS (#1738) üzenetére


vgyuri
őstag

Nálam is ezt csinálja, majd javítják.

(#1740) front3r válasza KisTücsök (#1735) üzenetére


front3r
őstag

Nem, csak a szintekkel jelölt terület.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1741) CactuS válasza front3r (#1740) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ahogy nézem, akkor a jó öreg Ring of Fire a kiegészítőre marad.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1742) Archanon válasza CactuS (#1741) üzenetére


Archanon
őstag

Ahogy a Crystal Desert is. :U [link]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1743) bpx válasza CactuS (#1738) üzenetére


bpx
őstag

crash nincs, viszont most már mást ír ki
eddig azt írta, hogy nincs semmi esemény (event) vagy az accountom nem jó
most meg azt, hogy nem bír kapcsolódni a login szerverhez :D

(#1744) front3r válasza bpx (#1743) üzenetére


front3r
őstag

Nekünk is ezt írja, de nem kell aggódni, készítik fel a szervereket vagy egy újabb stress testre, vagy már 25.-ére. :)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1745) bpx válasza front3r (#1744) üzenetére


bpx
őstag

nem aggódok, teljesen normális hogy most még ilyeneket ír
na újabb stress test, az jöhetne :)

(#1746) Thaddeuss válasza KisTücsök (#1734) üzenetére


Thaddeuss
tag

(#1747) qad


qad
senior tag

Jöhetne már 1 stressz teszt, jelentkeztek az elvonási tüneteim.
Mondjuk jót tesz ez a kis kényszerpihenés, és nagyobb lendülettel tudok majd nekiesni kockulni. Szombattól kikapcsolom a telóm és hacsak nem dől rám a ház ki sem fogok mozdulni 4-5 napig. Előre fenem a fogam, pizza és 4 tálca tuborg előre bekészítve.

Ha jól emléxem 25Gb helyet írtak a gw2 rendszerigényének. Ma is letöltött valami javítást és így let 14,4 Gb. Nektek mennyinél tart?

[ Szerkesztve ]

(#1748) Archanon válasza Thaddeuss (#1746) üzenetére


Archanon
őstag

Na ez érdekes, itt viszont csak e-mail cím változtatásról van szó. A Display name még mindig Valami.NÉGYSZÁM, és nincs lehetőség változtatásra. Etr leteszteltem a bétás acommal, e-mailt gyorsan ki is cseréltem, hogy a fő accom a fő e-mailemre menjen. Mi több, ezen az oldalon keresztül a Guild Wars 1-es accountom e-mailjét is meg tudtam változtatni, ugyan nem tudom hogyan... de sikerült a GW1 accommal ide belépnem, és így... viszont Display name-hez egy bazi hosszú számsor van... gondolom ezt majd akkor tudom váltani, mikor beregisztrálok egy GW2 kódot?

#qad: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1749) qad válasza Archanon (#1748) üzenetére


qad
senior tag

Ez nálam már alap, szülőket már beidomítottam :D Környeztemben lévőknek is felhívtam a figyelmüket hogy nem kell meglepődni ha ki leszek kapcsolva, és bejelentkezés nélkül meg ne merjék áttolni a képüket( 22-es csapdája :)) ) 1 hónappal ezelőtt meg már a szabadságomat is lefoglaltam nehogy a nyavajás nyaralni vágyók bekavarjanak itt nekem :D

[ Szerkesztve ]

(#1750) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok! A hivatalos oldalon megvette már valaki a játékot vagy többnyire előrendeltétek?

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.