Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) HS 2142 válasza qad (#1549) üzenetére


HS 2142
őstag

Igazából Bellevue, de a lényegen nem változat. Szerintem amúgy nem látszott a játékon a keleties stílus, nem tudom miért gondoltál ázsiai fejlesztőkre. :) (Legfeljebb annyi kötődés van, hogy az NCsoft megvette őket anno.)

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#1552) #57919488 válasza qad (#1549) üzenetére


#57919488
törölt tag

Érdekes, hogy honnan is kerültek ide :) kis wiki

(#1553) aizen92


aizen92
addikt

nem tudja valaki h hogyan tudom az accomhoz hozzárendelni a pre-order kulcsot? egyáltalán kell ilyet csinálni?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#1554) front3r válasza aizen92 (#1553) üzenetére


front3r
őstag

Ide kell beírnod a kulcsot, majd az account kérdésnél igent mondani!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1555) kexksz válasza aizen92 (#1553) üzenetére


kexksz
addikt

Gondolom itt... :U

(#1556) Viktor77 válasza Jander (#1533) üzenetére


Viktor77
titán

Csak az idézetre reagálnék, a WoW - GW viszonya nem érdekel.

Amik ott fel vannak sorolva, képesek voltak bedönteni az adott játékokat.
Ezen különösen jót nevettem: "They released Onyxia with Aion (3.2.2)." 1 boss (ráadásul nem is új, csak fel lett húzva 80-ra) vs. 1 játék. Az eredményt tudjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1557) aizen92


aizen92
addikt

köszi a linket vak voltam ^^

ha valakit beenged ma Béta kulccsal megírja? mert nem akarok próbálkozni órákig fölöslegesen :D:D:D ( múltkori 1 órásira nem engedett be )

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#1558) kexksz válasza aizen92 (#1557) üzenetére


kexksz
addikt

Nem fog.

(#1559) XenHai válasza kexksz (#1558) üzenetére


XenHai
senior tag

Az ilyen tesztekre be engedett pedig.

(#1560) Archanon válasza aizen92 (#1557) üzenetére


Archanon
őstag

Sajnos már nem enged be, úgy látszik betömték a lyukat. :(

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1561) aizen92 válasza Archanon (#1560) üzenetére


aizen92
addikt

ja fél órája próbálom nem enged :) mind1 valahogy kibírjuk 28áig ( vagy nem :P )

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#1562) bpx


bpx
őstag

mi ez a csend? :D
kipróbáltam a játékot ha már megvettem...
eddig tetszik

(#1563) Archanon válasza bpx (#1562) üzenetére


Archanon
őstag

Mindenki kockul. :DDD Már aki teheti.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1564) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Másnál is előfordul hogy nagyobb csatákban egyszerűen nincs hang.. majdnem high beállításokkal tolom wvw.n néha leesik az fps 20 ra ami nem zavaró de viszont az hogy néha nincs hang az igen

El. Psy. Congroo.

(#1565) #57919488 válasza adamkaa777 (#1564) üzenetére


#57919488
törölt tag

+ sok dc-t is kapok :((
Meg sok olyat, hogy nem tölti be a map-ot.

[ Szerkesztve ]

(#1566) adamkaa777 válasza #57919488 (#1565) üzenetére


adamkaa777
senior tag

igen igen akkor ezek nem csak nálam vannak már kezdtem gyanakodni a vinyóra :)

El. Psy. Congroo.

(#1567) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Egy rövid szösszenet a tegnapi teszttel kapcsolatban: [link]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1568) Djuree


Djuree
félisten

gondolkozok hogy megveszem én is a gémet. csak remélni tudom hogy nem jut a swtor sorsára, azt is megvettem, 2 hét után meguntam, ma már haldoklik, de gyaníthatóan nem. anno az 1-et megvettem, de nem foglalkoztam vele, nem volt hozzá társ akivel tudtam volna tolni.

ez pvp vagy pve játék inkább? van külön pve meg pvp szerver? nekem inkább pve lenne jó.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1569) adamkaa777 válasza Djuree (#1568) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Egyikse van külön pvp illetve pve kontinens

El. Psy. Congroo.

(#1570) Cathfaern válasza Djuree (#1568) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

GW2-ben teljesen külön van választva a PvP és a PvE. A "hagyományos" questelős, instázós, stb terület mind PvE, minden szerveren. PvP-re két lehetőség van, egyrészt egy WoW-os battleground szerű cucc (néhányfős csapatok, területfoglalás, stb), másrészt egy olyasmi hely, mint WoW-ban Wintergrasp/Tol Barad... csak sokkal nagyobban (~4-5 WoW-os mapnyi terület), és sokkal jobban megoldva. Várakat lehet elfoglalni, ostromgépeket építeni, erőforrásokat szerezni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#1571) #57919488


#57919488
törölt tag

Tegnap ránéztem Necro-ra komolyabban de annyira nem jött be, maradt Warri és most kipróbáltam Evisverate style-t, hát ezt tuti nerfelni fogják még :DDD

(#1572) nosferatue


nosferatue
tag

Tegnapi stressz teszt tapasztalatok:

- egyes területeken, néhány ponton a "lengedező" növényzet hihetetlen gyorsan lengedezett, szinte vibrált (ilyet korábban még nem tapasztaltam)
- a területek 3 alkalommal nem töltöttek be, csak egy kliens restart segített a dolgon
- tálcára rakást követően szakadozott a hang az első fél percben (ezt csak egyszer adta elő)
- general chaten beindult a bloodscalp szintű paraszt mód :((( .

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#1573) #57919488 válasza nosferatue (#1572) üzenetére


#57919488
törölt tag

"general chaten beindult a bloodscalp szintű paraszt mód"

Sajnos ez várható volt, ahol egy nagyobb népesség megtalálható ott ez megszokott mint BS-en (nem csak magyarok).

Nyár környékén/előtt már Ragnán is észre lehetett venni egy ilyen nagyobb népvándorlást BS-ről Ragnára és nem örültem neki mert egyből trade chat-en nyomták a szöveget, hogy honnan jöttek és mit keresnek/akarnak (BS-en ez elfogadott volt mert már minden külföldit elűztek ezzel a hozzáállással), elsőre még oké is lenne de ha szólt valaki akkor aztán bemutatkoztak rendesen.

Tenni lehet ellene, húzok is egy másik realm-re és kész már első login-nál. Lehet nehezebb lesz de inkább erőltetem az angolt mint, hogy megszokjam a kőkorszaki állapotot.
Vagy ha a Guild-ek összefognának, hogy az ilyeneket azonnal kidobálják és nem veszik be őket sehova. Habár akkor is ott van nekik global chat.

(#1574) lordjancso válasza nosferatue (#1572) üzenetére


lordjancso
senior tag

"general chaten beindult a bloodscalp szintű paraszt mód"

Ezt nem egészen értem. Kifejtenéd bővebben? :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#1575) nosferatue válasza lordjancso (#1574) üzenetére


nosferatue
tag

A Bloodscalp egy pvp szerver a World of Warcraft mmo-ban. Nem hivatalos pvp szerverként lett meghirdetve a magyar közösség számára a WoW indulása előtt. A hivatalos in-game nyelv az angol, tehát ildomos angolul kommunikálni a general chaten. Mivel a játék igen népszerű rengeteg magyar játszik a szerveren és bizony sokan vannak akik nem zavartatják magukat és mindenféle baromságot beírogatnak magyarul (annak ellenére, hogy van magyar csatorna). Mire gondolj: egészen alapvető játékmechanikai kérdések, ezt-azt vennék/eladnék, az én apukám erősebb, ezt a questet/questgivert hol találom, hülye angolok/angol hülyék, buzi-e vagy stb. Mindez ugye a nem magyar ajkú többséget nem kis mértékben zavarja (nemtetszésüknek hangot is adnak), az értelmesebb magyar játékosok arcán pedig heveny arcpír, a gyomrukba pedig enyhe hányinger jelentkezik látva a tahóságot. Dióhéjban ennyi.

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#1576) lordjancso válasza nosferatue (#1575) üzenetére


lordjancso
senior tag

Áhh értem. WoW-oztam anno, de szerencsére ilyet nem tapasztaltam.
GW2-ben sem láttam még ilyet (Whiteside Ridge), de remélem nem is fogok. :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#1577) #57919488 válasza nosferatue (#1575) üzenetére


#57919488
törölt tag

Hát igen, eleinte furcsa is volt mikor kivágtak party-ból, aztán írták angolul, hogy magyar nem kell (guild névből rájöttek). Néztem mint állat, hogy mi van? De nem kellett sok idő és rájöttem, hogy miért is voltak azon a véleményen.

(#1578) nosferatue válasza lordjancso (#1576) üzenetére


nosferatue
tag

Lejárt a szerkesztési idő :(((

Tegnap este sajnos az említett szerveren lehetett tapasztalni a dolgot. Remélem nem fog általános jelenséggé válni.

(#1577) K_mester
Ejj, ez durva! :F

[ Szerkesztve ]

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#1579) kexksz válasza #57919488 (#1577) üzenetére


kexksz
addikt

Tegnap LoLban engem szlovákok anyáztak egész meccs alatt, hogy magyar vagyok, és hogy a magyarok mindig noobok és mindig sírnak, mondom jól van... :U :DDD (Persze ők cryoltak az egész játék alatt.)

[ Szerkesztve ]

(#1580) Departed válasza nosferatue (#1578) üzenetére


Departed
őstag

BWE3-ban ugyanez volt ezen a magyarok által kijelölt szerveren és tegnap is...szerintem ez csak erősödni fog, haverokkal már szinte biztos hogy inkább más szervert választunk. :((( Nem jó ez így. Kéne egy másodlagos "magyar szervert" kiválasztani, és a normálisan csevegő magyaroknak oda kéne menni. ;)

(#1581) adamkaa777 válasza Departed (#1580) üzenetére


adamkaa777
senior tag

/leave general minden mmo ban ez az első dolgom beszélgetésre ott a guild illetve a ts

El. Psy. Congroo.

(#1582) D013 válasza Departed (#1580) üzenetére


D013
aktív tag

Csak írtó nehéz lenne kiválogatni, hogy ki a normális és ki nem. Annyit azért hozzátennék hogy némi hülyéskedés azért elfér, mert a komoly játék mellett kell néha ki kell ereszteni a gőzt guilden belül. De nem a zone chaten!!! :W

(#1583) Archanon válasza adamkaa777 (#1581) üzenetére


Archanon
őstag

Igen ám, csak ha partyzni szeretnék más guildtagokkal, de néhány tahó honfitársam pattogása miatt diszkriminálja a teljes klánomat az egész szerver (kis túlzással), akkor az már régen rossz, leave general chat ide vagy oda. GW1-ben ilyet egyáltalán nem lehetett tapasztalni, így az olvasottak alapján kicsit ijesztő. Remélem csak túldramatizálom. :U

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1584) fracture333 válasza Lmh (#1550) üzenetére


fracture333
aktív tag

:R

ez meg most mindenkinek megy aki hozzá tud szólni. pár hónappal ezelőtt is voltak béta hétvégék és sok videót felraktak a youtube-ra, és meg is néztem egy-kettőt. ott a stamina bar (abból a bar-ból használsz energiát ha valamerre gurulsz) utility skillek felett helyezkedett el egy, és egy sima egyenes vonal volt. az utolsó béta hétvégén felrakott vidikben viszont már az középen elhelyezkedő életgolyó felett nyúlik el félkör alakban, ami szerintem azért egy "kényelmetlen" újítás mert amikor harcolsz akkor ilyen sárgás díszítés vagy valami van a skillek meg az életgolyó körül, és az a sárga kb ugyanolyan sárga mint a stamina bar, és ha elhasználsz energiát akkor nem látszik rendesen hogy mennyi maradt még a szintén sárga háttér miatt. a kérdésem az hogy meg lehet-e változtatni a szinét a stamina bar-nak vagy vissza lehet-e helyezni oda ahol még régen volt?

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#1585) fracture333 válasza fracture333 (#1584) üzenetére


fracture333
aktív tag

húh ebben jó sok nyelvtani hiba van (elfelejtettem átolvasni), de remélem érthető, sajnos már nem tudtam szerkeszteni se a hsz-t :B

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#1586) #57919488 válasza fracture333 (#1584) üzenetére


#57919488
törölt tag

Használat közben nem lesz gond vele úgy mint ránézésre :)

(#1587) kexksz válasza Archanon (#1583) üzenetére


kexksz
addikt

Nem kell gyűjtő guildbe lenni, ennyi.

(#1588) Helmoras válasza front3r (#1507) üzenetére


Helmoras
őstag

Köszi a videot, ez meggyőzött, megrendeltem a játékot :)

Tervbe van véve valami PH-s klán ?

[ Szerkesztve ]

(#1589) Archanon válasza Helmoras (#1588) üzenetére


Archanon
őstag

Én egyelőre csak a leendő PH!-s klánban bízom, hogy talán tag lehetek... :DDD

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1590) Helmoras válasza Archanon (#1589) üzenetére


Helmoras
őstag

Annyira mélyen nem ástam még bele magam, olyan sokan lennénk PH-ról hogy nem férnénk be egy klánba?

(#1591) fracture333 válasza #57919488 (#1586) üzenetére


fracture333
aktív tag

hát remélem :) azért kár hogy nincs valami minimális UI costumization. én visszaraknám a stamina bar-t oda ahol régebben volt, vagy sötét kékre színezném vagy valami, na mind1 ettől függetlenül zsírnak néz ki a játék. :K

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#1592) Archanon válasza Helmoras (#1590) üzenetére


Archanon
őstag

Nem erről van szó, csupán én még nem kutakodtam klánok után, és amúgy is az ilyen "gyűjtőklánokat" szeretném elkerülni. No persze elsősorban nem a fent említett szituációk miatt, csak nem szeretem, amikor 100+ ember között megy a káosz. A multiple guild rendszer (elméletileg több klán tagja is lehetsz) pedig lehetővé tenné egy PH!-s guild létrehozását, aminek én pl. szívesen a tagja lennék. Mivel eleve nem vagyunk annyira sokan, még könnyen "átlátható" is volna. :)

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1593) Helmoras válasza Archanon (#1592) üzenetére


Helmoras
őstag

Áhh értelek, máris látszik sokkal többet tudsz mint én :)
ősszel passzív félévem lesz szal mehet a függés!

(#1594) Archanon válasza Helmoras (#1593) üzenetére


Archanon
őstag

Még mindig nagyon keveset tudok, lévén, hogy én türelmesen vártam a megjelenés időpontját, nem olvastam el minden létező hírmorzsát, mint sokan mások. :))
Nyehheh, én meg épp iskolakezdek. :((( :D Szóval függés kilőve.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1595) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Azt nem tudja valaki hogy hányas szintig vannak a racial (pl human ) kezdőterületek ?

El. Psy. Congroo.

(#1596) #57919488 válasza adamkaa777 (#1595) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ebben vannak infok ha elég, de valaki hozzértő majd úgyis elmondja :) maps

(#1597) #57919488


#57919488
törölt tag

Ehh, dejó lenne most egy stress test :DDD
GW2 miatt szinte minden más off lett

szerk:
nah csak nem kis balance?

[ Szerkesztve ]

(#1598) Djuree válasza Archanon (#1594) üzenetére


Djuree
félisten

én suliidőben is kockultam bőven :DDD :C nem mentség :N

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1599) kovsol válasza Archanon (#1594) üzenetére


kovsol
titán

milyen iskolába jársz te, hogy nem lehet mellette játszani se ? :D Amúgy meg van wifi az előadóban, ha igen viszel notit :DDD

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1600) CactuS válasza #57919488 (#1597) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez így van rendjén.

Gw1ben sem kellett már szerver restartra várni - csak kliens restart volt -, így nem várakozási idő nélkül és rendszeresen vannak balance/update patchek.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.