Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Archanon válasza Djuree (#1650) üzenetére


Archanon
őstag

Jó, azért a felszolgálónak tanulás nyilván nem emészti fel majd annyira az agyamat, de még nem tudom mihez mérni, mennyire kell komolyan venni... :DDD Mindenesetre szükségem van a szakmára, akarom, tehát emellett GW csak másodlagos lészen. :)

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1652) kovsol válasza Archanon (#1651) üzenetére


kovsol
titán

szerintem a GW az jó lesz, mert nincs az a tudat az emberben, hogy ott pörög a drága pénzért vett havi feltöltés miközben napokig nem is ül a géphez le. Itt nyugodtan mehet a kihagyás, aztán játszol amikor épp van időd/kedved.

May the Force be with you!

(#1653) Lmh válasza kovsol (#1652) üzenetére


Lmh
őstag

pontosan. és geart sem kell hajtani, hogy lemaradsz...stb.
Már csak 1 hét :C

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#1654) Djuree válasza kovsol (#1652) üzenetére


Djuree
félisten

nem lesz havidíj? :Y

Archanon: persze, első a suli, ebben igazad van. de lesz időd játszani, most megmondom :K
haver 1000 oldalas római jog jegyzete mellett lehet nem lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1655) Archanon válasza Djuree (#1654) üzenetére


Archanon
őstag

Havidíj? Még jó, hogy nem. :DDD GW1-nél jól bevált rendszer fog itt is működni. Egyszer megveszed, aztán addig kockulsz, amíg a szerverek élnek, nem vagy kötelezve a kiegészítők megvételére sem. Annyi, hogy itt a különböző kiegészítők nem fognak önálló játékként működni, kell az alapjáték mindhez.

Amíg ilyen alvás, suli/meló, zaba, gép életmódot folytatok, valószínűleg lesz időm bőven. De ki tudja mikor bővül mással... :)

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1656) #57919488


#57919488
törölt tag

Amúgy különben a havidíj már kezd elavult lenni, nagyon törnek fel a F2P és hasonló fizető rendszerek. Csak hát ugye a havidíj fix és az, hogy F2P-ben éppen mikor kell valami az kiszámíthatatlan.

(#1657) #57919488


#57919488
törölt tag

Frissített a kliens kb. 60mb-ot, ha majd anet is úgy akarja le kellene tesztelni :DD

(#1658) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Melyik azaz oldal ahol a gw2-es guildek le vannak írva?

(#1659) M3oH válasza KisTücsök (#1658) üzenetére


M3oH
addikt

Eu szerverek: [link]

(#1660) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok

Megvettem én is a játékot, viszont az end game hiányát nem értem. Tudom hogy van az a marketing szöveg , hogy lvl1-től end game van, de ez nekem megfoghatatlan. Jól értem, hogy tök mindegy mit craftolsz, melyik instába mész nem fogsz tudni gear-elődni max máshogy fog kinézni mint az eddigi? Ha ez így van akkor mi fogja a játékosokat bent tartani? Mindezt 6 év wow után kérdezem, amiben nekem mindig volt cél a raid-ek álltal hogy ugye egyre erősebb, jobb lootokat szerezzek. Lehet a gw2-re mondani hogy sandbox mmo lesz?

(#1661) nosferatue válasza #57919488 (#1656) üzenetére


nosferatue
tag

Idei Gamescomon Ubisoft sajtókonferenciáján el is hangzott, hogy a F2P piac 2014-re előre láthatóan 24.7 milliárd dolláros biznisz lesz.

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#1662) adamkaa777 válasza Tomi13 (#1660) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Én mint wowos erre annyit mondok hogy itt is nagyon fontos a gear viszont visszatudsz menni kisebb instákba és le skáláz szint ügyileg és akkor ugyan úgy nehéz. Ezért mondják hogy az egész egy end content. persze van max szintű insta stb amiről szinte semmi info.
Szerk.:
"wowosan" bg-n fix gear fix level, pve az adott területhez tartozó max level illetve saját gear ,world pvp-n (WvW) nem számit a level(80 as mindenki) viszont a pve gear igen .
És itt a Bg-n nek van az aréna megfelelője az 5v5

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#1663) birno válasza Tomi13 (#1660) üzenetére


birno
addikt

Emlekeim szerint tudsz gearelodni, foleg PVE-re, csak nem konkretan a gear fog esni a dungeonokben hanem valami token szeruseg, amin majd azt a geart veszed amelyiket akarod, szerintem kb. oylan lesz ming WoW-ban a justice meg valor pontok.
sPvP-ben lesz az, hogy fix gear s csak mas kinezetet tudsz szerezni hozza.

[ Szerkesztve ]

(#1664) HS 2142 válasza Tomi13 (#1660) üzenetére


HS 2142
őstag

Bizonyos szintig lesz, de úgy van megtervezve a rendszer, hogy a maxos érték eléréséhez nem kell vért izzadni, így kiegyensúlyozva a játékmenetet. Küzdeni inkább a jól kinéző cuccokért fognak. (GW1-ben már bevált ez a rendszer)

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#1665) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Szerintem jól el leszek akkor a játékkal, bár a pvp eddig kimaradt az életemből. Ha lesznek nehezen megszerezhető fegyverek akkor az nekem már több mint elég. Mennyi hónapon keresztűl szenvedtem a barátaimmal a Quel'Serrar megszerzése miatt...
Remélem itt is találok vmi hasonló elfoglaltságot, főleg hogy a család miatt a heti 2-3 db. 4 órás raid már nem fér bele az életembe.

(#1666) front3r válasza Tomi13 (#1665) üzenetére


front3r
őstag

Lesz a fejlesztőcsapatnak egy live team-je, akik fognak újabb contenteket rakni a játékba, megváltoztatni, stb... Tehát nem kell kiegészítő ahhoz, hogy kapj új dolgokat. :)

Hogy milyen gyakran lesz kiegészítő? Nem tudni, erről nem beszéltek. az első részhez kb fél évenként volt, de ott könnyebb is volt elkészíteni. Itt lehet kell egy év hozzá. Viszont egy külön csapat lesz az ArenaNetnél, akik csak a kiegészítővel fognak foglalkozni, így nem lesz elvileg nagy csúszás sem.

Ugye a PvE és a WvW az egy gearben/buildben játszható. Annyi a különbség csak, hogy WvW-re felszintez lvl80-ra, de minden ugyanaz mint a PvE-ben.
Lesznek olyan cuccok, amiket csak WvW-ben, illetve csak PvE-ben tudsz megszerezni, így mind a két játékmódban lesz motiváció játszani, azon felül hogy szórakoztató.
A WvW-ben ugye az is motiváció, hogy a nyertes szerver kap szerver buffot a következő eredményhirdetésig, ami kb 2 hét lesz.(A játék indulásakor lehet naponként lesz, mert ezt is balanceolni szeretnék, hogy ne kerüljön össze egy túl erős szerver egy túl gyengével.)
Ez a buff a PvE-re is hatással lesz, ha jól tudom. :)

Ugye a cPvP az teljesen más téma, az úgymond teljesen el van különítve a PvE/WvW-től.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1667) Helmoras


Helmoras
őstag

Az előrendelői kódok csak olyan helyekről érkeznek ahol be is fizettél ilyen 1500 körüli összeget foglalás gyanánt?

Illetve melyik szerverre mentek?/melyiken lesz legtöbb magyar?
Láttam a variance-os honlapon a Whiteside Ridge szervert választották.

(#1668) KisTücsök válasza M3oH (#1659) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi. Fúúú, mi ez a sok olasz guild is? Amúgy ezek csak ilyen már bejelentettek, mi? Ezeken kívül még biztos több guild is lesz/van.

(#1669) adamkaa777 válasza KisTücsök (#1668) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Persze hogy lesz, nem kell félni az olaszoktól :)

El. Psy. Congroo.

(#1670) front3r válasza KisTücsök (#1668) üzenetére


front3r
őstag

Rengeteg angol van azért, sőt több is talán. Pontos számot nem néztem. :)

Más: Itt beszélnek arról, hogy mi lehet ez a szemet ábrázoló kép. Valószínű hogy a Launch trailerből van. Csak nem tudják, hogy pontosan kit ábrázol... :) Szóval jövő héten gondolom bemutatják ezt a videót.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1671) M3oH válasza KisTücsök (#1668) üzenetére


M3oH
addikt

Nem tudom pontosan, hogy mukodik az oldal. Gondolom, a guildok is jelezhetik az oldalnak, hogy mi x szerverre tervezuk, ill. talan az oldal is figyeli a kulonbozo forumokat, hogy ki merre. Szentirasnak nem kell venni, de ad nemi kis tampontot.

(#1672) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Ha esetleg vki keres pre-ordert nekem van egy eladó, 576ba vettem és levonható a teljes játék árából +1 nappal korábban lehet játszani a hivatalos időpontnál. 1500huf-ért vettem egy ezresért odaadom. Az oka hogy eladom az hogy nem bírtam ki megvettem pre-purchase-be hogy már 25. tudjak jàtszani. :)

(#1673) qad válasza Tomi13 (#1672) üzenetére


qad
senior tag

Üdvözöllek, újabb kocka a láthatáron :D

(#1674) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Sziasztok!

Régen nagyon komolyan bekockultam a guild wars 1-re, de az eye of the north előtt kifulladt a játék számomra és sajnos időhiány miatt jobbnak láttam felhagyni vele akkoriban... Nehéz döntés volt... Most itt a 2. rész és minél többet hallok róla egyre inkább megtetszik és úgy gondoltam belevágok, ez szinte törvényszerű is az esetemben. Az a helyzet, hogy nemigazán követtem nyomon az eseményeket mostanáig és néhány dolog nem teljesen világos, segítség kellene, hogy tisztán lássak...
Hol érdemes megvenni a játékot esetleg, hogy olcsóbban kijöjjön az ember?
Láttam valamit, hogy több féle csomag is lesz, ti melyiket ajánlanátok?
Jelenlegi állás szerint, melyik szerveren lesz a legtöbb magyar?
Variance guilddel egy szerverre megy mindenki, ez a közösség is?
Mennyire jelentős az előbb említett guild, sokan vannak már benne, lehet hozzájuk esetleg csatlakozni? Vagy esetleg ez is egy kis létszámú zárkózott profi guildként szeretne indulni aminek a magja már megalakult az első részben?

Tudom sok kérdés, de szeretnék kicsit tájékozódni a kezdés előtt... Előre is köszi a válaszokat!

(#1675) kexksz válasza Ch4r0n (#1674) üzenetére


kexksz
addikt

Variance kb. olyan mint más MMOban a hun chat channel, gyűjtőguild.

(#1676) adamkaa777 válasza kexksz (#1675) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Azért ezzel vitába szállnék :)

El. Psy. Congroo.

(#1677) kexksz válasza adamkaa777 (#1676) üzenetére


kexksz
addikt

Nyugodtan, attól még így van. :D

[ Szerkesztve ]

(#1678) M3oH válasza adamkaa777 (#1676) üzenetére


M3oH
addikt

En meg nem :) Variance elegge gyujtoguild.

(#1679) adamkaa777 válasza kexksz (#1677) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Beszéltem valami officer szerűséggel még valameik teszten ts-en és azt mondta hogy első pár nap után már csak fórumon keresztül vesznek fel embereket. Lehet rossz az infom :)

El. Psy. Congroo.

(#1680) kexksz válasza adamkaa777 (#1679) üzenetére


kexksz
addikt

A jelentkezés módja nem változtat azon, hogy gyűjtőguild. :)

(#1681) adamkaa777 válasza kexksz (#1680) üzenetére


adamkaa777
senior tag

A "gyűjtőguild" számomra az ahova minden "retardáltat" bevesznek ingame.

El. Psy. Congroo.

(#1682) kexksz válasza adamkaa777 (#1681) üzenetére


kexksz
addikt

Ez is ilyen lesz, csak minden "retardáltnak" kell írnia a fórumra is 2 sort, hogy sziasztok, 20 éves kisfiú vagyok aki szeret játszani és vegyetek be.

(#1683) adamkaa777 válasza kexksz (#1682) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Hidd el elég sok retardált van aki nemképes ennyit se írni :) Mind1 multiguild rendszer lesz így WvW -re a legoptimálisabbak az ilyen guildek. PvP -re meg ugyis sajátot csinálok :)

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#1684) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Az mindegy igazából ha sok emberrel indulnak, csak hamar ki kell szűrni az inaktív meg persze a nemnormális embereket. Valahol el kell kezdeni a játékot és ha megismerkedsz több normális emberrel később akár ki is válhattok és alapíthattok egy normális komoly guildet. Gw1-be is emlékszem kb a 4ik guildemmel találtam meg a legnagyobb összhangot, eu ranglistán is voltunk 68-ik helyen pvpbe egy kis ideig és ebbe a guildbe is akadtak olyanok akiket az első guildemben ismertem meg... Többi kérdésembe is tudtok segíteni?

(#1685) kexksz válasza adamkaa777 (#1683) üzenetére


kexksz
addikt

Épp a multiguild rendszer miatt olyan kb. ez a guild mint egy hun chat channel, ahogy korábban is írtam, mivel így még több ember fog belépni, hogy ha a rendes guildjében nincsenek elegen feljön beszélgetni/pugozni.

(#1686) adamkaa777 válasza kexksz (#1685) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Jó máshogy látjuk ezeket. Számomra gyűjtőguild az amikor belépsz és instant invelnek (wowban ha nincs guilded ) de akkor maradjunk abba hogy valamien téren gyűjtőguild :)

El. Psy. Congroo.

(#1687) front3r


front3r
őstag

Új cuccok a gem storeban!
:)

Lehet majd frissíteni a játékot a Digital Deluxe verzióra is! Lehet meg is teszem ez miatt:
EXTRÁK!

Amúgy a gem storeban biztos vagyok, hogy egyre több ütős cucc lesz, de ezek ugye csak kinézeti dolgok. Ha meg nagyon fájna a szívem érte, lehet megvenném 1-2 év múlva, de csak akkor ha nem mindenki ebben fog járni.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1688) wikings2


wikings2
őstag

http://cdgalaxis.hu/PC/19684/guild-wars-2-normal-pre-order-elovetel-csak-kod.html

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#1689) kexksz válasza wikings2 (#1688) üzenetére


kexksz
addikt

Nem jött össze a link. :D

(#1690) front3r válasza wikings2 (#1688) üzenetére


front3r
őstag

Nem jó a link, de megnéztem az oldalt és nem találtam a GW1-es borítót. Hol kell nézni?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1691) Lmh


Lmh
őstag

nem tudom mit akart linkelni, de ez gw2-es: [link]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#1692) wikings2 válasza kexksz (#1689) üzenetére


wikings2
őstag

így 15 óra mázolás után örültem hogy hozzászólhatok :D
No róla lenne szó
Ez most komolyan a Gw2 1500 ért? :s

Szerk: második fail: leülhetsz olvasásból egyes.
Semmit sem írtam :U

[ Szerkesztve ]

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#1693) M3oH válasza wikings2 (#1692) üzenetére


M3oH
addikt

:) szep is lenne

(#1694) Archanon válasza wikings2 (#1692) üzenetére


Archanon
őstag

Én biztos nem költenék 1500-at arra, hogy egy nappal korábban kezdjem a játékot. Az már 12 csomag sparos zsemlemorzsa. O_o Pont kapóra jönne, nincs mivel kirántani a cukkinidömpinget. :D

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1695) bpx válasza Archanon (#1694) üzenetére


bpx
őstag

semmibe se kerül, hogy egy nappal korábban kezdhetsz, mert beszámítják tényleges vásárláskor, értem?

(#1696) M3oH válasza bpx (#1695) üzenetére


M3oH
addikt

Igen, beszamitjak tudtommal is.

(#1697) Archanon válasza bpx (#1695) üzenetére


Archanon
őstag

Valóban, már amennyiben (!) 15ezer forintos példányt vásárol az ember, ami valljuk be, eléggé "középkategóriás" ár. Azonban még mindig hozzá lehet jutni 12-13,5k közötti árakon a standard edition-höz magyar boltokban, tehát biztos nem fizetnék 1500 Ft-tal többet egy másik üzletben 1 napos headstart miatt. Értem? :P

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1698) front3r


front3r
őstag

Új infó! A játék megjelenésekor BÁRMELYIK szerverre át lehet menni ingyenesen, amíg a guest opciót nem aktiválják! :) Tehát a transfer nem kerül semmibe.
Ennek azt hiszem többen örülnek majd!

Másik fórumon találtam: Hatalmas!!!
Ebben az MMO-ban tényleg van ÉLET!

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1699) kexksz válasza front3r (#1698) üzenetére


kexksz
addikt

Ez azért annyira nem új, persze, tudni lehet egy ideje. :P Amúgy azt nem tudom, hogy ez arra is érvényes, hogy Amerikai szerverre átmenjek?

(#1700) front3r válasza kexksz (#1699) üzenetére


front3r
őstag

Igen, ez így nincs korlátozva. Az van korlátozva, hogy ha te fogod magad és a most megvett játékkal átmész Amerikába, akkor nem tudsz játszani vele a régiózár miatt. Ugyanez fordítva.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.