Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) bpx válasza Kelvin (#1750) üzenetére


bpx
őstag

én ott vettem, mi a kérdés?

(#1752) aizen92 válasza CactuS (#1741) üzenetére


aizen92
addikt

Nagy kár!!! pedig pár napja néztem ezt a képet és már gondolkoztam is hogy első leendő alkalommal ( pár hét múlva ) betámadom ring of firet mivel GW1ben is az volt a kedvenc területem de hát jogos a feltevésed sajnos tuti kieg terület :(

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#1753) front3r válasza aizen92 (#1752) üzenetére


front3r
őstag

Majd egy ilyen térkép is mehetne az első hozzászólásba. :) Van aki szeretné frissíteni az első hozzászólást a hétvégén? Mert ha nincs, akkor elvállalom és megpróbálok minden lényeges dolgot beletenni.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1754) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Huh... kicsit azért bonyolult a support. Írtam nekik, hogy az account management részen még mindig nem látni, hogy milyen játék van az accounton és, hogy ez változni fog-e a jövőben. Meg ha már írtam, akkor legyen szíves megnézni, hogy tényleg GW2-Eu verzióm van 3 nap headstarttal.

Az első supportos válaszolt, hogy küldjem el a kulcsot az alapján beazonosítja. Mondom oké, elküldöm, de a visszaküldött e-mailre jött egy NCsoftos email, hogy beregeltek egy supportos accot, mert csak így tudok velük kommunikálni. Elküldtem a kulcsot. Jött a válasz, hogy van GW1es account, meg GW2 és, hogy a supportos acc az nem egyenlő a GW2vel stb. Mondom ez nagyon jó, de sajnos nem egyről beszélünk és tisztában vagyok vele, hogy 25. előtt nem tudok belépni a játékba és én csak tényleg biztos akartam lenni abban, hogy megvan a +3 napom. Aztán jött a végső választ:

"Hello,

The issue you're reporting will require a bit of additional investigation.

I am escalating your ticket to a Senior member of the Account Login Team to further assist you. Someone will be in contact with you as soon as the issue has been fully reviewed.

Thank you for your patience,

Thanks,
Larry
NCsoft Account Support"

Eleve nincsen semmilyen probléma, csak egy kérdést tettem fel, de majd hátha a Senior kolléga megérti, hogy mit kérdeztem (ennyire azért nem szar az angolom :D).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1755) AS


AS
félisten

Ha összes Magyar a Whiteside Ridge.be megy az nem lesz jó:D Egész szerver káromkodásból fog állni...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#1756) #57919488 válasza AS (#1755) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ezért megyek Desolation-re :))

szerk:
Habár még nem tudom mert eleinte mintha lehetne majd egy bizonyos ideig váltani (relam-et). Aztán majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#1757) KisTücsök válasza AS (#1755) üzenetére


KisTücsök
addikt

Sokan nem oda mennek /sajnos/. De nem tudom miért fél ettől mindenki. GW1-ben ez volt a menő? BWE3 alatt meg én nem tapasztaltam ilyet. Meg amúgy is...

(#1758) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Nem tudom miért féltek a magyaroktól :) amúgy meg nincs general chat én úgy tudom

El. Psy. Congroo.

(#1759) Archanon válasza #57919488 (#1756) üzenetére


Archanon
őstag

Na ott aztán bőven lesz angol, az tuti. :) Én is gondolkodom rajta, de tartok attól, hogy gyakran irgalmatlan sok ember lesz egy kupacban. FPS csökkenés ide vagy oda (remélhetőleg megjelenés után már nem lesz jelentős jobb gépeken sem), engem frusztrál, amikor 4-5 mobra van 30 player, és 2 másodperc alatt átszántunk rajtuk... semmi kihívás, vagy élvezet - ez a bétára nagyon jellemző volt, pedig Whiteside-on voltam, ami azért nem rendelkezik olyan jelentős populációval.. Bár gondolom ez csak a tutorial területekre igaz, nyilván később azért lesz majd vérizzadás is (akár a jó öreg Thunderhead Keep GW1-ben).

#KisTücsök: GW1-ben ilyenre nem volt lehetőség. :)
Amúgy én nem félek a magyaroktól (ilyen WoW-os élményem nekem nem is volt)... én az idegen nyelvtől tartok, amit nem értek. És mivel WR-en igencsak sok az olasz guild elvileg, nagy rá az esély, hogy csak minden második/harmadik emberrel tudok szót érteni. Most meg már azért menne valamelyest az angol... :DDD

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1760) Cathfaern válasza KisTücsök (#1757) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem GW1-ből van a rossz tapasztalat, hanem a WoW-ból a Bloodscalp realmről.

(#1761) adamkaa777 válasza Cathfaern (#1760) üzenetére


adamkaa777
senior tag

De ennek nincs köze a wowhoz :)

El. Psy. Congroo.

(#1762) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Variancen egy kósza hsz-ben azt olvastam, hogy lesz szerdán stress teszt megint. BWE3 óta mennyi volt? 3? Az elsőn tudom, hogy bwe3-as kulccsal is belehetett menni, de a többin? Van rá esély, hogy a mostaniba majd betudok jelentkezni? Mert akkor elkezdem szedni.

(#1763) #57919488 válasza KisTücsök (#1762) üzenetére


#57919488
törölt tag

Utolsó kettőre már csak pre-purchase tulajok mehettek be, asszem.

(#1764) KisTücsök válasza #57919488 (#1763) üzenetére


KisTücsök
addikt

Áhh. Fene. :(

(#1765) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Ti mit gondoltok? Én meg haverom együtt akarunk menni (az ismeretségi körünkből más nem fogja megvenni egyelőre), bwe3 alatt is toltuk, mind a ketten charral. Én a megjelenés után is azzal akarok menni, de ő a bwe3 után sokat olvasgatott a játékról és inkább majd egy Norn-al akar lenni (elvileg a ranger a Norn-hoz illik legjobban, stb). Hogy csináljuk, úgy, hogy pve-t együtt toljuk? Rögtön a kezdés után mennyek el hozzá, és előbb pl tudjuk le az ő főtörténetét, aztán kezdjük el közösen az enyémet? Vagy mondjuk hetente váltogatva?

Nem tudunk dűlőre jutni.

(#1766) birno


birno
addikt

Szerintetek kezdeskor mivel lehet majd jobban penzt keresni, ha eladom az alapanyagokat vagy ha craftolok beloluk es azokat adom el?

Plusz necromancernek szerintetek melyik crafting szakmak a leghasznosabbak?

(#1767) front3r válasza KisTücsök (#1765) üzenetére


front3r
őstag

Ahogy akarjátok! :) De tényleg... mivel visszaszinteződtök, de mégis szinteteknek megfelelő lootot, és xp-t kaptok, így végül tök mindegy hol vagytok és mit csináltok. :) Ez a játék egyik alapköve, hogy bárhol élvezhető a játék és bármikor. LvL80-as vagy, akkor is jöhetsz a kezdőzónába és nem fogod húzni a szádat. (Pl. egy barát miatt, vagy kimaradt egy terület, de még nem láttad és kíváncsi vagy mi van ott.)

Lion's Archban tudtok egy Asura kapun átmenni egy másik fővárosba, ha nincs oda teleportod.(waypointod)

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1768) front3r


front3r
őstag

Tippek1, Tippek2.

Ezeket a cikkeket erősen ajánlom azoknak akik nem játszottak sokat!! De még nekem is volt 1-2 hasznosabb infó. :)
Nagy mértékben megkönnyíti a játékban az előrejutásotokat!

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1769) Cathfaern válasza birno (#1766) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bár konkrétan GW2-ben nem tudom, de általános MMO tapasztalat, hogy az alapanyag eladással stabilabb bevételed lesz (folyamatosan igény van rá, és igazán nem lehet vele bukni), míg ha szakmázol, akkor egyrészt nehezebb találni folyamatos bevételt adó terméket, másrészt nagyobb a rizikó (olyat gyártasz ami nem kell senkinek), ellenben nagyobb bevételt generál. Szóval azt kell eldöntened, hogy a biztosabb bevételt szeretnéd, vagy kockázattal a nagyobb haszont :)
Bár ehhez érdemes hozzávenni azt is, hogy kezdés miatt sokan lesznek akik maxolni akarják a szakmáikat, ezért ezerrel vásárolnak alapanyagokat "áron felül", szóval kezdésnek jó eséllyel kb. egyformán jövedelmező lesz a kettő (és itt mondjuk WoW-al ellentétben egy maxolt szakmával nem lehet akkorát aratni, mivel nem szerverfüggő az AH, így nem nagyon van értelme arról beszélni, hogy "csak neked van maxolt szakmád")

(#1770) kexksz válasza adamkaa777 (#1761) üzenetére


kexksz
addikt

Ja, GW2 az MMOk új generációja, ezt a játékot nem engedik kisgyerekeknek vagy hülyéknek megvenni a boltosok, ebben a játékban mindenki tudja az etikettet és senki nem fog general chaten magyarul beszélni, mert ennek a játéknak nincs köze a WoWhoz. :D

Craft: Elején viszi a pénzed amíg húzod, aztán utána tudsz vele keresni, többet vagy kevesebbet, legalábbis jó esetben.
Ha eladod a matikat meg nem viszi a pénzed az elején, és folyamatosan keresel vele, de inkább kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

(#1771) adamkaa777 válasza kexksz (#1770) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Nah 1 hónap után egy városban valami chaten magyarok spamelnek meghívlak 1 sörre :)

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#1772) kexksz válasza adamkaa777 (#1771) üzenetére


kexksz
addikt

Oké, Heinekent szeretem. :D

(#1773) 0Li válasza adamkaa777 (#1771) üzenetére


0Li
aktív tag

lehet még fogadni? :D

[ Szerkesztve ]

(#1774) birno válasza Cathfaern (#1769) üzenetére


birno
addikt

Ok, koszi.

(#1775) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok!
Megvásároltam a hivatalos oldalon a játékot, regisztráltam, majd letöltöttem a telepítőt.
Kiválasztottam, hogy hova szeretném telepíteni a játékot, a telepítés vagy letöltés elindult. Ugyanezen az ablakon beírtam a regisztrált email címem és jelszavam, ezután hibával leállt a telepítés vagy letöltés.
Ez azért történt mert egyenlőre csak letölteni lehet de bejelentkezni majd csak 25.-én?

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#1776) #57919488 válasza Kelvin (#1775) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ha lejött az egész akkor nem patch-el tovább (kb.15Gb), ha mindent jól csináltál akkor jön az error :D

(#1777) KisTücsök


KisTücsök
addikt

A különböző területek között átlehet menni töltőképernyő nélkül? Ergo a térkép egyik végéből átmehetek a másikba anélkül, hogy bármiféle portálba, kapuba vagy akármibe belekéne mennem, ami csak töltés után rak át a másik területre?

Fú de túlbonyolítottam. :))

(#1778) S0m30n3 válasza KisTücsök (#1777) üzenetére


S0m30n3
aktív tag

Két bétában voltam, minden terület közt volt töltőképernyőm, nem hiszem, hogy lehetne anélkül menni.

(#1779) kexksz válasza KisTücsök (#1777) üzenetére


kexksz
addikt

Én csak sPvPztem minden betán, de remélem, hogy át lehet, mert a töltőképernyős megoldás számomra elég immersion breaker.

(#1780) Jander válasza KisTücsök (#1777) üzenetére


Jander
senior tag

Ha jól értem a kérdésed:

Nem, a teljes nagy térkép fel van osztva területekre amelyeken kb. 10 szint meglépése után fogsz áthaladni, és ezek mindegyike portállal kapcsolódik egymáshoz. Illetve a fővárosok is ugyanígy portálon való áthaladással érhetők el.

Élő példa: kezdesz egy játékot, minden fajnak van egy tutorial területe, ez általában egy nagyobb volumenű eventben végződik, amint ezt befejezted loading screen és átkerülsz a level 1 - 10/15-ig területre. Innen mehetsz az adott faj fővárosába (portál) illetve a következő területre level 15 - 25 (szintén portál).

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#1781) Jander válasza Kelvin (#1775) üzenetére


Jander
senior tag

Ha mindent jól csináltál akkor jelenleg a:

"Guild Wars 2 has encountered an error"

felirat fogad, jobb alsó sarokban pedig:

Build: 15184
Error Code: 9:4:5:1186

A build szám persze nagyobb lehet ha azóta jött egy esetleges patch, ami most megjelenésig szinte naponta jön, én is épp most szedtem le egy 450 Mb körüli frissítést, pedig ha jól emlékszem tegnap is indítottam az updatert. Szóval nyugi szombat reggel 8-9-ig tuti nem fogsz tudni belépni.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#1782) Lmh


Lmh
őstag

Ma este este 9-1-ig stressz teszt ;-)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#1783) front3r válasza Jander (#1781) üzenetére


front3r
őstag

Akár szombat reggel 6-kor is beléphet már. :)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1784) Lmh válasza front3r (#1783) üzenetére


Lmh
őstag

Akár ma este 9kor is ;)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#1785) qad válasza Lmh (#1782) üzenetére


qad
senior tag

Na végre lesz 1 kevés játék.

Variance-on még nem láttam a stressz tesztről postot, bealudtak?

[ Szerkesztve ]

(#1786) Lmh válasza qad (#1785) üzenetére


Lmh
őstag

Jah, szerintem szunya van, mert ez már hivatalos, szóval tuti kiteszik hamarosan :)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#1787) bimbilla09


bimbilla09
tag

gyerekek ... az előbb hívtam fel a pc guru-t, hogy ugyan hol van a gw2-m, mert visszaigazoló e-mailt nem kaptam. egy hamvas ( ;] ) hangú néni vette fel a telefont. válaszul azt kaptam, -sok elnézést követően- hogy szabadságon volt, és még senkinek sem küldött visszaigazoló e-mailt...

remélem azé' minden okés, és nem csak füllentett :)

(#1788) kirjak válasza bimbilla09 (#1787) üzenetére


kirjak
aktív tag

No ezt én is nagyon remélném!

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#1789) Cathfaern válasza kexksz (#1779) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Lesz töltőképernyő, de mivel egy-egy gw2-es zóna megfelel más MMO-ból 3-4 zónának, ezért szerintem (annyira) nem zavaró.

(#1790) Jander


Jander
senior tag

Én attól szoktam megijedni, amikor jön egy ilyen levél mint ma reggel is: Guild Wars 2 Headstart begins in 5 days! Pre-Purchase to be Ready!

És ez persze arra a mail címre jön amin a GW1 és a GW2 accountom is van :) tudják, hogy kell a szívbajt hozni az emberre.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#1791) Phantomhive válasza Jander (#1790) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

Ezt jól értelmezem, hogy még lehet pre-purchase módon vásárolni és így 5 nappal korábban kezdeni vagy ez valami marketing trükk és tévedek?
Eddig emiatt volt nyekergés, hogy "elfogyott", nem?

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#1792) #57919488 válasza Phantomhive (#1791) üzenetére


#57919488
törölt tag

Netről lehet venni csak a boltokban kapható dobozos prepurchase fogyott el az első órákban.
GMG-n még mindig van a 20%-os kedvezmény ezzel a kóddal: DERHE-RRDER-RINGE. Innen vettem mert dobozra nincs szükségem és legalább megbízható oldal.

[ Szerkesztve ]

(#1793) M3oH válasza Phantomhive (#1791) üzenetére


M3oH
addikt

Digitalis formaban, a hivatalos honlaprol most is megveheted. Es csak 3nappal tudsz korabban kezdeni.

(#1794) bpx válasza Jander (#1790) üzenetére


bpx
őstag

szerintem kezdj el aggódni, nekem már ott a játék az accountomon és semmi ilyen vásárlásra buzdító levelet nem kaptam

;]

(#1795) Helmoras válasza #57919488 (#1792) üzenetére


Helmoras
őstag

Én is megvenném neten csak a paypalról hiányzik 10 euro hozzá, a diablo 3-as eladásaim meg erősen visszaestek :D

(#1796) Phantomhive válasza M3oH (#1793) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

ééértem, köszi mindenkinek.
és igen, 3 nap. elírtam :))

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#1797) #57919488 válasza Helmoras (#1795) üzenetére


#57919488
törölt tag

55euro helyett GMG-n csak 44 euro (-20%). Vagy ezt már így számoltad?

(#1798) D1Rect válasza Helmoras (#1795) üzenetére


D1Rect
félisten

iceakosnál 12,5K és tudsz PP-lel fizetni.

(#1799) Djuree válasza D1Rect (#1798) üzenetére


Djuree
félisten

ki van fogyva :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1800) KisTücsök válasza Jander (#1780) üzenetére


KisTücsök
addikt

Értem, köszi. Hát... kicsit azért illúzióromboló. Meg a városoknál is. Az mondjuk kifejezetten felhúzott, amikor Divinity's Reach előtt álltam, szép, napfényes idő volt, aztán bementem a városba és ott meg már sötét, borongós. Vagy ez normális? Mindig ilyen ez fog várni, ha bemegyek abba a városba?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.