Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6038) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

IMAP-pal és Thunderbirddel használom a gmailt és észrevettem, hogy hiába állítottam be a Thunderbirdben, hogy ha törlök egy levelet, akkor azonnal semmisítse meg, nem ez történik, hanem egyszerűen kiveszi a bejövők közül és behajintja archívumba azaz, az összes levél mappába.

Megnéztem a gmail webes felületén a beállításokat és az átirányítás részben találtam két opciót:

Automatikus megsemmisítés bekapcsolva - A szerver azonnali frissítése (alapértelmezett) (ez tökéletes LENNE, ha nem az archívumba pakolná a törölt leveleket)

Automatikus megsemmisítés kikapcsolva - Várakozás a kliensre a szerver frissítéséhez

Ez utóbbinál adódik a kérdés, hogy hogy a francba lehet a kliensben frissíteni a teljes email account tartalmát úgy, hogy a kliensben végzett törlések eredménye aztán a webes felületen is látszódjon?

Ha ezt a második opciót választom, akkor alul megjelenik 3 törlés típus: archiválás, áthelyezés kukába, végleges törlés. Ebből nekem a 3. opció lenne az ideális.

Viszont ha átállítom, hogy a kliens és a szerver szinkronban legyen (ugye 1. opció), akkor nem engedi megválasztani a levelek törlési módját. Miért? :F

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.