Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37901) Atla válasza pH érték (#37899) üzenetére


Atla
senior tag

Nekem a lapomban Kingstone Hyperx 2x1-es volt!Mentek rendesen 960 4-4-4-11,de nem igazán szerettem beléjük,mert
1066-osak voltak ennek ellenére 1000Mhz volt a stabil!A 2 gigás modulokról viszont jókat hallottam,de nem mertem kockáztatni,és OCZ platinum low voltage 2x2 lett belöle!
Ezzel meg az a baj h a lapom alapból 2.000V-ot ad nekik 1.8V helyett,viszont 2,16V-al
mennek az 1150es Ramok az alárásban lévő beállitásokon!
Szal én csak ajánlani tudom az OCZ-ket persze Reapert nem vennék,Blade vagy Platinum!

(#37902) emre válasza emre (#37887) üzenetére


emre
veterán

Nekem ToBey által linkelt hsz szerinti telepítés megoldotta a dolgot.

Nevezetesen:
"A telepítés után elfut a feléig a dolog, de ekkor hirtelen kijelenti hogy nem lehet tovább telepíteni. Egy alkalommal írta ki ezt a kódot: 0xE0000227
Angolnyelvű fórumokon már megoldották a problémát, de a magyarnyelvű XP-men nem találom amiről beszéltek.
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?board_id=1&model=P5K64%20WS&id=20080430070123718&page=1&SLanguage=en-us

UAA bus driver installed? If yes, make:

disable "unknown device"\
disable "microsoft UAA bus driver ..."
uninstall "UAA bus driver"
make rescan devices
Install realtek driver
:) "

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37903) smiti válasza pH érték (#37897) üzenetére


smiti
addikt

Cuccaim között található Corsair szerintem nagyon jó választás :K

(#37904) sz.j válasza emre (#37902) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Nekem ToBey által linkelt hsz szerinti telepítés megoldotta a dolgot.
Nevezetesen:
...............
UAA bus driver installed? If yes, make:
disable "unknown device"\
disable "microsoft UAA bus driver ..."

uninstall "UAA bus driver"
make rescan devices
Install realtek driver "

Én is ezt próbáltam megcsinálni, de sehol sem találtom az UAA-t.
Így se ment ...

Te hol találtad meg és hogy törölted?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37905) emre válasza sz.j (#37904) üzenetére


emre
veterán

Eszközkezelő>>Rendszereszközök>>
Meg kapott egy uninstalt a programok telepítése-törlése között a microsoft high definition audio busz vagy mi a szösz. Biztos ami biztos alapon. :D
Most ismét ott van, de már működik a cucc, gondolom a realtek driver felrakja a magáét hozzá, de ha elöbb van a motherboard_driver_audio_microsoft_bus-os telepítés akkor jön elő ez a bug.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37906) sz.j válasza emre (#37905) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam sem a programok telepítésénél-törlésénél, sem pedig az eszközkezelőben nincs UAA .... , tehát nem tudok mit törölni

De feltelepíteni sem tudom, mert hibára hivatkozva kidob .......

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37907) emre válasza sz.j (#37906) üzenetére


emre
veterán

A programoknál nem egészen ez a neve, hanem valami microsoft KB 8xxx audio busz frissítés.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37908) sz.j válasza emre (#37907) üzenetére


sz.j
nagyúr

KB888111,
de ez sincs.

:(

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37909) emre válasza sz.j (#37908) üzenetére


emre
veterán

Vagy KB835221. :U
Én a helyedben telepíteném, hogy törölhessem.

Először a Realtek audio-t nem tudtam eltávolítani, mert azt írta kell a rendszerindításhoz.
Egy csomószor megcsináltam én is, tegnap délutánra már azt sem tudtam ki-kivel van, megsértődtem, lefeküdtem. Még a meccset sem néztem meg az asszony legnagyobb örömére. Ma hajnali négykor megpróbáltam megint.

vga driver-le, audio disabled, (mindegyik) restart...
UAA disbled, (mindegyik) restart
KB...uninstall, restart
vga instal (9.8, csak driver+ATT) ATI audio disabled, restart
Realtek install ok. (5.10.0.5919)

mod:
asszem nem hagytam ki semmit, az automatikus telepítést nem hagytam érvényesülni.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37910) sz.j válasza emre (#37909) üzenetére


sz.j
nagyúr

KB 835221? Hüüü, ezt még nem is néztem ... :U

Délután vagy este újra nekiugrok, hátha végre síkerül ...., de most kell mennem melózni

Addig is köszi az ötletet.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37911) D@ni88


D@ni88
addikt

Hali, lehetőségem lenne egy EP35-DS3 lapra cserélnem. csak lenen pár kérdésem. Mi a különbség a P35 és az EP35 között? És hogy kb mennyit ér?

(#37912) No-kia válasza D@ni88 (#37911) üzenetére


No-kia
őstag

az energiatakarékossági opció, le veszi a proci órajelét ha nincs használatban, és pár %-al kevesebbet fogyaszt,

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#37913) Gorneck válasza D@ni88 (#37911) üzenetére


Gorneck
titán

Egy "E" betű...GB oldalán nem lett volna egyszerűbb? 1.1 vs 2.1.

Revolution energy saving design with GIGABYTE Dynamic Energy Saver(DES) technology.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#37914) D@ni88 válasza No-kia (#37912) üzenetére


D@ni88
addikt

és ez nem befolyásolja a tuningot?
és az kikapcsolható funkció? vagy tényleg semmire sincs hatással?

[ Szerkesztve ]

(#37915) Gorneck válasza D@ni88 (#37914) üzenetére


Gorneck
titán

Nem. Max az, hogy átdolgozták az első rev lapját...de ennek a funkciónak köze nincs a tuninghoz...tuning alatt amúgy se müxik...

No-kia: Én ilyet sose tapasztaltam DES esetén...sőt...a fogymérőm meg pláne nem...sztem szép kis kamu az egész...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#37916) ToBeY


ToBeY
nagyúr

C.I.A.2 mennyit ér tuning téren? sport,turbo,extreme stb....
Hogyan működik egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#37917) No-kia válasza Gorneck (#37915) üzenetére


No-kia
őstag

hát nagyon úg ytűnik, de gondolom ez lenne a feladata

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#37918) Gorneck válasza No-kia (#37917) üzenetére


Gorneck
titán

Fázisokat kapcsolgat aszhem...amit Te írtál az Eist+C1E...

Gorneck#1239

(#37919) Gorneck válasza ToBeY (#37916) üzenetére


Gorneck
titán

CIA maga a tuning...a lapra bízol mindent...

Vhogy így...ez a P45ös oldalamról van...:
C.I.A.2 megengedi a rendszerbuszodnak, hogy CPU terhelése alapján dinamikusan megváltoztassa 5 előre beállított séma használatával a CPU teljesítményét/órajelét.
1. Disabled Disables the use of C.I.A.2. (Default)
2. Cruise Increases CPU frequency by 5% or 7% depending on CPU loading.
3. Sports Increases CPU frequency by 7% or 9% depending on CPU loading.
4. Racing Increases CPU frequency by 9% or 11% depending on CPU loading.
5. Turbo Increases CPU frequency by 15% or 17% depending on CPU loading.
6. Full Thrust Increases CPU frequency by 17% or 19% depending on CPU loading.

Gorneck#1239

(#37920) ToBeY válasza Gorneck (#37919) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a választ,azt hiszem maradok a saját magam által belőtt tuning-nál.

(#37921) Gorneck válasza ToBeY (#37920) üzenetére


Gorneck
titán

Már csak azért is mert a lap buzerálja sztem a feszt is...ami nem túl jó...Én sose próbáltam egyébként...szal lehet tökre jó dolog... :D

Gorneck#1239

(#37922) No-kia válasza Gorneck (#37921) üzenetére


No-kia
őstag

igen, default-on elég magas feszeket ad a prociinak, én azt még tuning nélküli gépeken is inkább fixálom

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#37923) Gorneck válasza No-kia (#37922) üzenetére


Gorneck
titán

Sose láttam ilyet alapon default beállítás mellett pedig dolgoztam már pár p35tel (szerencsére már nem kell)...míg nem nyúlsz hozzá addig nem adagol túl semmit...de ha már piszka van és auto fesz, akkor igen...képes meglepni...

Gorneck#1239

(#37924) sz.j válasza emre (#37909) üzenetére


sz.j
nagyúr

A KB835221-et megtaláltam és töröltem, de semmi sem változott.
Ezt követően töröltem az össze fellelhető drivert, majd újraraktam öket, de semmi változás nem történt, továbbra sem volt hang. :(

Besokaltam és inkább újra telepítettem mindent, és most van hang és minden hiba nélkül működik.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37925) emre


emre
veterán

Akkor nem off :D
nem is hiszem el, mindenkinek minden rendben üzemel, szinte fél napja :C
vagy el sem indul?

Á szóval elindult.....
Nem értem a hogy-hogy nem lehetett helyrehozni.
Mondjuk azt sem értem, hogy én hogy csináltam meg. :DDD
Egyébként lehet nekem is új OS kellene, de majd ha beüzemelem az asszony gépét, csak utána.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37926) sz.j válasza emre (#37925) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...Mondjuk azt sem értem, hogy én hogy csináltam meg. :DDD "

Na ez az. :D
De én már tudom.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37927) poczabence


poczabence
tag

Nos cserélték a ramomat. :) A helyzet a következő: 4 ram foglalat van az alaplapomon abból 2 sárga és 2 piros, ha a 2 pirosba rakom a ramokat, akkor a gép újraindulgat és még a BIOS képernyőig sem jut el. Ha a 2 sárgába rakom, akkor viszont tökéletesen működik... Lehet, hogy hibás az egyik ram foglalat? :(((

(#37928) Gorneck válasza poczabence (#37927) üzenetére


Gorneck
titán

Mikor elindult ezeket megkapja? MCH +0,1V? Ram fesz +0,2V?

Milyen ramok ezek?

Gorneck#1239

(#37929) poczabence válasza Gorneck (#37928) üzenetére


poczabence
tag

Persze... Amikor írtad, hogy kellenének ezek mindenképp, akkor belőttem... 2x2GB Kingmax DDR2 1066MHz.

(#37930) Gorneck válasza poczabence (#37929) üzenetére


Gorneck
titán

Elképzelhető, hogy rossz az egyik foglalat, de ezt könnyen ki lehet deríteni...csak egy rammal próbálkozz...amelyikbe nem indul esélyes, hogy az nem jó...de arra készülj fel, hogy más rammal lehet hibátlan lesz...találkoztam már ilyennel...

Gorneck#1239

(#37931) poczabence válasza Gorneck (#37930) üzenetére


poczabence
tag

Eddig az egyik pirosban volt a régi ram, szóval az tuti jó... Utána a régi ramot kivettem és a másik pirosban hagytam az új ramot, úgy nem volt jó. Ha most így a sárgában működik, akkor nem akarom bántani... :) Maximum, mielőtt lejárna a gari a lapra (ha addig meglesz), akkor cseréltetem...

Szerk.: Ha hibás mégis az egyik és nem használom, abból károm nem keletkezhet, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#37932) Gorneck válasza poczabence (#37931) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem nem...mondjuk amúgy is azokba kéne használni...mármint a sárgába...

Gorneck#1239

(#37933) plexi


plexi
tag

Hali! Lenne egy olyan kérdésem, hogy amikor Biost akarok frissíteni, miért csak a floppy-t kínálja fel lehetőségnek, miközben nincs is floppy a gépembe, és a bios file meg ott van a CD-n is meg Pendrive-on is. :S Multkor lazán ment most nem akarja, pedig kéne az F6os bios. vlki help pls :(

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#37934) sz.j válasza plexi (#37933) üzenetére


sz.j
nagyúr

Pendrive-ról így csináltad?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37935) plexi válasza sz.j (#37934) üzenetére


plexi
tag

Nem, de most már így fogom. Köszönöm, megpróbálom

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#37936) plexi válasza sz.j (#37934) üzenetére


plexi
tag

Bocs a dupla post-ért de megpróbáltam és az Update BIOS form Drive-nál csak a Floppy-t tudom kiválasztani. A pendrive-ot se és a CD-t se látja még mindig. Ötlet? Vagy mit kell még beállítani?

[ Szerkesztve ]

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#37937) sz.j válasza plexi (#37936) üzenetére


sz.j
nagyúr

Csak a floppyt semmi mást?
Se HDD, de HDD1 vagy 2???
Ha van más is a floppyn kivül, akkor a le-fel gombokkal válaszd ki és nézd meg, hogy nem e tartalmazza a BIOS fájl-t.

Amúgy FAT32-re van formázva a pendrive és fenn van rajta a bios fájl összes elleme?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37938) _voodoo_


_voodoo_
tag

Hali

Azt szeretném kérdezni hogy mi a különbség a C1E és az EIST között? Esetleg egy link ahol le van érthetően írva... Fogyasztás csökkentés szempontjából melyik a hatékonyabb?

Thx

(#37939) emre válasza _voodoo_ (#37938) üzenetére


emre
veterán

EIST: az órajelet veszi vissza
C1E: a Vcore feszt
Vagy fordítva :DDD

Természetesen csak ha egedélyezzük, illetve fix fesz értéknél tuning esetén nem működik a fesz visszavétel

Egyébként meg a bal felső sarokban található kereső egész okos dolog, most éppen az eist találatokat hozza fel

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37940) ToBeY válasza plexi (#37933) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Miért nem használod a gigabyte windows bios frissitőjét?Nagyon egyszerű 2 kattintás és megvagy.

(#37941) _voodoo_ válasza emre (#37939) üzenetére


_voodoo_
tag

A bal felső sarokban található dolgon már rég túl vagyok, csak sajnos egy óra olvasgatás után sem találtam választ a kérdésemre, nevezetesen hogy a fogyasztásra melyik milyen mértékben van hatással.
Egyébként sztem attól egy kicsit összetettebb a dolog minthogy az egyik a feszt, a másik az órajelet veszi vissza...

(#37942) emre válasza _voodoo_ (#37941) üzenetére


emre
veterán

Szvsz egyiknek sincs jelentős mértékkel hatása a géped fogyasztására.
max 8-10W különbség lesz a terhelt ill. idle értékek között. (amennyiben a vga nem változik)
Viszont addig sem max-on megy a procc.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37943) plexi válasza ToBeY (#37940) üzenetére


plexi
tag

Jobban megbízok és szeretem is a pendrive-os megoldást, használtam is, nemtudom most mi van vele, és igen a listán nincs semmi csak floppy. amim nincs :D , Minden elem rajta van, mivelhogy csak egyszerűen megnyitom a pendriveon és ki is csomagolja. FAT-ra van leformázva, vlhol úgy olvastam. Megpróbálom most FAT32őt .

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#37944) ToBeY válasza plexi (#37943) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha stabil a windows-od akkor nem lehet gond. Én csak a giga lapomba legalább 2x cseréltem biost mindig flasmenu-s megoldással és soha se volt gond.
A régebbi abit lapomnál se volt gond soha.

(#37945) sz.j válasza plexi (#37943) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...Megpróbálom most FAT32őt ."

# 37937:
"... Amúgy FAT32-re van formázva a pendrive és fenn van rajta a bios fájl összes elleme?"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37946) plexi válasza sz.j (#37945) üzenetére


plexi
tag

Frissítettem Vista alól és most jó.Most más probléma van. Eddig egy E4500öm volt ami 2,86Ghz-n ment.. Most E8400 és ha felakarom húzni akkor már 3.10 Ghz fölött be se kapcsol a lap csak próbálkozik és visszaállítja alaphelyzetbe.. Ezt miért?

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#37947) Qru válasza plexi (#37946) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb kismillió oka lehet. Mik a pontos beállítások amivel próbálkozol?

#nincsbennetarcsi

(#37948) plexi válasza Qru (#37947) üzenetére


plexi
tag

Ha már ezzel a lightos beállítással próbálkozok, már akkor sem jó.:

Kééép!!

csak a frekit akarom állítani, de azt se engedi.

[ Szerkesztve ]

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#37949) emre válasza plexi (#37948) üzenetére


emre
veterán

Akkor kezdem.
PCI-E frekit fix 100!!!!
System memori multiplier: manual! (kb. 3x)
System memori stb.. manual: 5-5-5-18

a többit nem látom, még egy kép kellene, vagyx nekiállsz keresni a topikban, mondjuk a tuning, illetve a bios szócska keresésével

mod. mivel a dolgok nem kicsit összefüggenek, csak a frekit ne állítsd (szvsz)
Ezt nézd át, meg Gorneck23 oldalát mit a linkelt oldalon linkeltem

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37950) ToBeY válasza emre (#37949) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem másabb a biosom,csomó funkció nincs lehet azért mert a legújabb van fent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.