Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37401) Gorneck válasza fanti (#37395) üzenetére


Gorneck
titán

(#37402) Gorneck válasza Vasinger! (#37398) üzenetére


Gorneck
titán

már kaptál választ rá...

Intel szvsz...

Gorneck#1239

(#37403) Otisz


Otisz
őstag

Sziasztok!

Átküldtek az E5000-es topikból a következő problémámmal.

Van egy Gigabyte GA-P35-S3G lapom (BIOS F5), rajta egy E5200 CPU, és egy elég jó és nagydarab tuning hűtőm. A gondom, hogy BIOS-ban hiába változtatok FSB értéket (semmi mást - minimális emelésre gondolok), mentés után a gép visszaállítja az alapbeállítást (12.5x200).
Mit ronthatok el? Mit tegyek? Vagy mit kellene átállítanom?
2 napja bújom a netet, de nem jöttem rá a megoldásra.

Esetleg valakinek 5lete?

(OO[IIII][IIII]OO)

(#37404) pinnacle válasza pinnacle (#37400) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Valaki segítsen pls!Senki nem használ 2x2GB-ot :F ?

(#37405) lsc válasza pinnacle (#37404) üzenetére


lsc
nagyúr

A 2x2-őt a lapok jobban szeretik, kisebb az esély az instabilitásra is . A konfigomban geil ultrát használok 2,0 V 800 Cl4-ben semmi gond nincs velük .

Az élet kegyetlen .

(#37406) sz.j válasza pinnacle (#37404) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajna én nem tudok ..., mert én max. 4×1GB Crucial Ballistix használok, ezek beváltak.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37407) proci985 válasza pinnacle (#37404) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

4x2 is megteszi?:DDD

szal én használtam p35-ds4ben 2x2őt (Geil Black Dragon rev05 800cl5). stabilan vitte az 1000et cl5-5-5-15ön 1.89en egyedül -mmint egy kitet- (a lap legalacsonyabban is ennyit ad). kitesztelve a vége nem volt, igazából az 1000@cl5 is úgy történt, hogy FSBt emeltem 1333ra 1066ról, osztás véletlenül maradt, stabilnak meg stabilak volt továbbra is, szal örültem (főleg, hogy három nap múlva vettem észre a dolgot). 1000 feszemelés nélkül még egy tunyingos memnek se rossz... főleg, hogy a BDknek elvileg 2.1 az ajánlottja (illetve 1.8-2.3 között, pontos spec mért is lenne).

aztán kapott maga mellé mégegy kitet, most alap NB és Vram beállítások mellett a cl5-15 800 megvan, tuningot nem próbáltam (a tápot nem akarom gyilkolni). a második kit rev7es (avagy 2007 dec és 2008 dec). természetesen mennek jól, szeretik egymást, meg a win7@64et.

szóval: az baromság, hogy 2x1 kit >> 2x2 kit. chipektől és típustól nagyon sok minden függ (ld corsair xms2 hynx chippel ~1000+@cl4 2.1V körül, samu chippel 870körül végük volt, ismerős rendesen megszívta velük...). meg esetleg laptól, hűtéstől és talán még PSUtól is.

gyakorlatban a 8400as 9es szorzót tud, 500 fölé meg nem nagyon fogod valszeg állítani az FSBt, tehát ultracsilivilihőcsöves tuningramra semmi szükség. főleg, hogy a p35-ds4nek vége van olyan 535-540es FSB környékén kétmagossal (ill a qx6850ek annyit mentek max, 8x00ás szériát már nem nagyon tesztelték azzal).

az első 2x2 kingmax szériák (5-15, 2008 márc körül amik voltak) is vitték ezt 2.1en 1:1ben (ill 2:1ben, tehát 1000en), csak eszméletlenül melegedtek közben. és azok voltak messze a legteszkósabbak...

szvsz vegyél 4 gigát, azt később egyszerűbb lesz fejleszteni (meg talán stabilabb lesz az NB, de default alá giga lapon nem lehet menni, szal ez se biztos). akár együtt is lehet őket használni elviekben 2+4 felosztásban. gondold végig mekkora FSBre lesz szükséged, aztán annak függvényében akár az olcsóbb 800asok is megteszik, általában azokban is van még potenciál.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37408) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek!7,5 x 500-on megy a gép, tehát legalább 1000-t tudó RAM kell.Csak azért kérdeztem, mert úgy tudtam, hogy alaplaponként változik, melyik memóriát "szereti".Én a Kingmax-ra vagy az OCZ-re gondoltam, de miután még senki sem próbálta, lehet, hogy a proci985 által javasolt Geil lesz.Az alaplap 1200-as memóriát is bír, de gondolom ezeket még senki sem próbálta.Egyébként valami szól a magasabb sebesség ellen, ha már hasonló árban vannak, mint az 1066-os RAM-ok, lehet, hogy jobban megérné?

[ Szerkesztve ]

(#37409) Qru válasza pinnacle (#37408) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A legjobb ha szinkronban megy, tehát 1000-es ram elég, ha egy árban van az 1066-al, akkor amelyiknek jobb az időzítése. Igazából itt már nem számít igazán sokat, hogy 1000 vagy 1066 max bench progikban.
Nekem P35 és G.Skill párosítás is bejött, akárcsak a SuperTalent. Kingmax 1066-osakat szerti a P35-ös Giga (CL5-öset vegyél), sok fórumtársnál ilyen 1200 körül értékekre sikerült felhúzniuk.

#nincsbennetarcsi

(#37410) pinnacle válasza Qru (#37409) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!Én is gondoltam a Kingmax-ra, most 2x1GB van, csak fentebb írta a kollega, hogy nagyon melegednek.

(#37411) Gyusz


Gyusz
őstag

F14-es BIOS-t próbálta esetleg valaki, akinél még lehetett állítani a ventiszabályozást (Voltage/PWM)? P35-DS3 rev2 F12-es BIOS-szal van most és frissítenék, de jó lenne tudni, hogy nem-e veszi el ezeket a lehetőségeket.

(#37412) Otisz válasza Otisz (#37403) üzenetére


Otisz
őstag

Visszatettem az F4-es BIOS-t, de semi :(
Járt már valaki így?

(OO[IIII][IIII]OO)

(#37413) brd válasza Otisz (#37412) üzenetére


brd
nagyúr

PCI-E 100 MHz-re, alaplap, CPU feszültségeinek egy osztásnyi emelése, RAM visszaosztása...

The only real valuable thing is intuition.

(#37414) Otisz válasza brd (#37413) üzenetére


Otisz
őstag

PCI-E-t 100-ra szoktam állítani, de save & exit után visszaáll alapértékekre. Kivéve a szorzót, mert ha azt visszaveszem 12.5-ről 10-re, akkor reboot után 10x200-al jön be... :(((

(OO[IIII][IIII]OO)

(#37415) brd válasza Otisz (#37414) üzenetére


brd
nagyúr

Újabb BIOS nincs? Nekem az segített a hasonló gondjaimon, de más alaplapom van.

The only real valuable thing is intuition.

(#37416) Otisz válasza brd (#37415) üzenetére


Otisz
őstag

F5 a legújabb, de ott is ugyanez a probléma.
Most külföldi fórumokon kutatgatok, hátha van valami megoldás, mert ez így nagyon nem fair.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#37417) lizakattila válasza Otisz (#37416) üzenetére


lizakattila
senior tag

Hali!
Nem tudom úgy próbáltad-e már, hogy: áramtalanítasz, reset jumper fel, elemet kiveszed, az elem érintkezőit 2-3 mp-re összezárod, aztán minden vissza.
Illetve érdemes megpróbálni, hogy minden "fölösleges" dolgot lehúzol (ha több vinyó van, csak a rendszervinyót hagyd meg, és ha van dvd író...stb, azokat is húzd le ideiglenesen). Néha az odd meghajtók is bekavarnak valamiért giga lapoknál. :F

Illetve ez lehet baromságnak hangzik így elsőre, de egyszer nekem (egy 965p-ds3 lapban) valamiért nagyon megkattant a bios, én sem tudtam semmit változtatni. A megoldás végül az volt, hogy kivettem procit és proci nélkül indítottam a rendszert (illetve úgy próbáltam meg bekapcsolni - ami persze nem sikerült). De a végeredmény teljes siker lett.
Több ötletem most nekem sincs, ezek is csak saját tapasztalat.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#37418) Otisz válasza lizakattila (#37417) üzenetére


Otisz
őstag

Köszönöm az ötleteket :R
Nincs reset jumperem, amit ráhelyezhetnék, de megoldom...
Elem kivétellel már próbálkoztam. ODD nincs a gépben, viszont van 3 HDD.
Addig úgy sem nyugszom, amig nem sikerül!

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#37419) lizakattila válasza Otisz (#37418) üzenetére


lizakattila
senior tag

Az mit takar, hogy nincs reset jumpered. Nincs olyan kis "pöcök" amit rá kell dugni (ilyen lehet hogy valamelyik vinyón is van, az is használható, illetve volt hogy én is elhagytam az összeset, szükség megoldásként egy fém függöny csipesz is megtette :D ) vagy az alaplapon nincs meg a két tüske (az elem alatt bal oldalt)?

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#37420) Otisz válasza lizakattila (#37419) üzenetére


Otisz
őstag

Amit rá kell helyezni, olyanom nincs, de megoldottam. BIOS visszaállt alapbeállításra, de továbbra is rebootnál visszaáll alapértékekre.
Ilyet én még nem láttam... :(((

(OO[IIII][IIII]OO)

(#37421) Laraxior válasza Otisz (#37420) üzenetére


Laraxior
titán

elég ha összeérinted a két kis lábat, mondjuk egy csavarhúzóval :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37422) Otisz válasza Laraxior (#37421) üzenetére


Otisz
őstag

Azt tettem :D

(OO[IIII][IIII]OO)

(#37423) Otisz válasza Otisz (#37403) üzenetére


Otisz
őstag

Megoldottam :C
Downgradelnem kellett a BIOS-t F3a-ra, és így mindent enged :DDD :D

(OO[IIII][IIII]OO)

(#37424) zolikaDB válasza Otisz (#37423) üzenetére


zolikaDB
veterán

Dettó ugyanez a probléma, 1000. topik lenne, ha leírnám a gépem (adatlap), úh most én is csinálok BIOS downgrade-t!
(link1, link2)
Látom, te se nyugodtál reggel 4-ig :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37425) zolikaDB válasza zolikaDB (#37424) üzenetére


zolikaDB
veterán

:O :O :O
Nem tudom a BIOS-t downgrade-elni! Nincs is floppy meghajtó a gépemben, de a Qflash csak floppy-t ajánl fel, és nem látja a pendrive-omat, ami tök üres, frissen formázott FAT filerendszerbe, és csak a BIOS van rajta... (EP31DS32.FB)
Kérem, aki tud segítsen!

(#37426) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Illetve: az én lapom rev 2.1-es! Rátehetem a rev 1.0-s BIOS-át?

(#37427) sz.j válasza zolikaDB (#37425) üzenetére


sz.j
nagyúr

Így csináltad?
Mert fel kell, hogy ismerje a pendive-t, ha nem akkor lehet, hogy a pendrive a ludas....

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37428) zolikaDB válasza sz.j (#37427) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pendrive most lett formázva, FAT32-be, és igen, így csináltam, de semmi...

(#37429) Otisz válasza zolikaDB (#37424) üzenetére


Otisz
őstag

Ilyen, vagyok, nem nyugodhatok amig meg nem találom a megoldást :D

Az alaplap CD-jén kellene egy @BIOS programnak lennie. Azzal Win alól (ha azt használsz) is frissítheted. Én USB-ről, és Win alól is csináltam többször is, gond nélkül.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#37430) zolikaDB válasza Otisz (#37429) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én is ilyen vagyok, de nekem csak így sikerült: [link]
És a BIOS csak @Bios-szal ment fel!

[ Szerkesztve ]

(#37431) Otisz válasza zolikaDB (#37430) üzenetére


Otisz
őstag

A lényeg, hogy sikerült! :C

(OO[IIII][IIII]OO)

(#37432) zolikaDB válasza Otisz (#37431) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mod.: mégsem sikerült... A húzás után bebootolt az XP, a köv restartnál már semmi...
Úh nagy nehezen visszakínlódtam az FC BIOS-t (azaz, amit lementettem), azóta jó! Kopp-kopp-kopp!

(#37433) Otisz válasza zolikaDB (#37432) üzenetére


Otisz
őstag

Érdekes dolgok...a bitek útjai kifürkészhetetlenek.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#37434) zolikaDB válasza Otisz (#37433) üzenetére


zolikaDB
veterán

Amúgy beszarás, h ilyen létezik... Direkt azért vettem ezt a deszka+proci+RAM kombót, mert sokan állították/ajánlották, h nagyon jól tuningolhatóak így együtt! Erre meg :F
Még szerencse, h mindenre elég a 2x2.5Ghz, de érdekelt volna, mit tud!

(#37435) vadmajomka válasza Gyusz (#37411) üzenetére


vadmajomka
tag

Tedd fel nyugodtan nem veszti el ezt a jó tulajdonságát.

(#37436) tigipuf


tigipuf
senior tag

Ide is beteszem a kérdésem(elég döglöttek a deszkás topikok),megköszönném ha valakinek volna valamilyen jó ötlete,tanácsa :R :helló! segítség kellenne :U Giga EP31-DS3L lap van abban a gépben amit ma raktam össze,adott egy ide csatis író,és egy satás vinyó.a problémám az hogy egyszerűen nem hajlandó bootolni,újraindul állandóan, cmos reset után néha beröccen,ha jó láttam ide0-nak látja a vinyót is és az írót is.default-al se megy :W .ha kiiktatom az írót,vagyis lehúzom az ide kábelt az alaplapról akkor simnán bootol a vinyóról :F esetleg ha valaki tudna segíteni,nagyon megköszönném :R (holnap megnézem satás íróval is)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#37437) Gyusz válasza vadmajomka (#37435) üzenetére


Gyusz
őstag

Valóban megmaradtak a lehetőségek, épp az előbb frissítettem. Köszönöm a választ! :R

(#37438) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
van egy kis problem. Újra szeretném rakni a Windows, de az istenért sem hajlandó cd-ről boot-olni a gépem. Biosba belépve beállítom első három boot eszköznek a cd meghajtót, de semmi eredmény. majd kíváncsian belépek f12-vel, és látom hogy még mindig a hdd szerepel indításnál. És hiába próbálom a nyilakkal mozgatni, nem megy, nem reagál az Esc-re se, csak a power gombbal tudok kilépni. Valami mondja meg hogy mi a lószart lehet csinálni. Nem most először csinálnék ilyet, szóval nem én vagyok a hülye. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#37439) ToBeY válasza dethroner (#37438) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Bios reset,esetleg elem kivesz majd visszarak.

(#37440) dethroner válasza ToBeY (#37439) üzenetére


dethroner
veterán

Elem kivesz visszarak nem használ. Bios reset? Hogyan?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#37441) ToBeY válasza dethroner (#37440) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megkeresed a jumpert átrakod bekapcsolod majd ki,jumper visszarak bekapcsol.
3. PCI foglalatnál van ha alulról számoljuk (CLR_CMOS)

(#37442) dethroner válasza ToBeY (#37441) üzenetére


dethroner
veterán

Ha jól látom akkor ez a valami két tű. Mit rakok át rajta? És észrevettem valami érdekeset. Beraktam a memtest86-ot, indítottam és gond nélkül betöltötte a programot. Windows-t meg nem indít cd-ről. :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#37443) zolikaDB válasza dethroner (#37442) üzenetére


zolikaDB
veterán

Amikor eggyel régebbi BIOS-t tettem fel, semmi áron nem akarta megváltoztatni a boot sorrendet, és a floppy került első helyre, ami nincs a gépben, kvázi nem indult.
Hosszabb időre vettem ki az elemet, és utána bebootolt a win, vissza is raktam az eredeti BIOS-t!

(#37444) dethroner válasza zolikaDB (#37443) üzenetére


dethroner
veterán

Sokkal egyszerűbb volt a megoldás. Bios-ban le volt tiltva az USB egét és billentyűzet használata, így amikor kérte hogy nyomjak le egy billentyűt a Cd-ről való indításhoz, hiába nyomkodtam nem érzékelte. :DDD

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#37445) FragMaster válasza Otisz (#37403) üzenetére


FragMaster
addikt

Lehet frissebb bios kéne, talán még nem ismeri "rendesen" az E5200-t.

Szerk.: Visszavonom, látom a legfrissebb az "F5" annál a lapnál.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#37446) Otisz válasza FragMaster (#37445) üzenetére


Otisz
őstag

Igen.
És sajnos csak egy BIOS downgrad jelentett megoldást.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#37447) norbi123123


norbi123123
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy mi a külömbség a gigabyte p35 ds4-be, mert van rev 1.0, rev2,1.
És hogy ha van mit jelent?
A válaszokat előre is köszönöm!

-

(#37448) barnam_ válasza norbi123123 (#37447) üzenetére


barnam_
nagyúr

Üdv,
Rev 1.0, 1.1, 2.0, 2.1
Gyakorlatilag csak a hűtésben különbözik, valamint a rev 2.1 tudja a DES-t: [link]

(#37449) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valaki kérem szánna arra időt, hogy ezt átfussa és segítsen nekem. Elég fontos lenne. :K
(Nincs 100 komment, főleg az az én hsz-et és a válaszait nézzétek.)

(#37450) hfrankee


hfrankee
senior tag

Urak!
Volt egy BIOS updatem és most a VGA nem akar elindulni,minden felpörög csak a vga nem!!
légyszives vmi ötletetkösz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.