Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37551) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nálam alapból 1.89ad a p35-ds4 rev2.1 F10es biossal. alulfeszelni csak a procot lehet, de azt rendesen (aszem 0.9 alá is).

a default (normal) és az auto más. auton tényleg nem szabad hagyni a tuningot (kivéve persze a pciE feszt, de azt amúgy sem szabad állítani mert korrumpálódnak az adatok), memeknél és lapnál a saját optimalizált értékek baromi magasak. egyszerre csak egy értéket kell belőni (többit lazára hagyni, pl amíg procot tuningolunk, addig a memek mehetnek 667en és 2.0án). szóval normál érték (ami lenne a +0.00) mehet, autotuning nem.

a geil ultra üzemfesze meg lehet nem 1.85. a JDEC szabvány ugyan annyit ír, de azok a memek elvileg 2.1ig még garisak is típustól függően... a geil valamelyik ddr2őjénél én még 2.3mas értékeket is láttam (talán az első 2x2es 1066os ultra kiteknek kellett olyan őrült fesz).

más:

bár a hivatalos oldal nem írja p35-ds4 rev2.1 f10es biossal és win7 x64el MEGY az easytuner 6!. tesztelve 7068al, adminként kell futtatni azt jó. örvendünk:)

jelenleg úgy néz ki hogy fő funkciók (fan szabályozás, fesz szabályozás, FSB állítás, feszkijelzés, tehát úgy általában minden) műkönek. tudom, hogy progiból tuningolni nem menő, de nagyon kényelmes (nem kell 15percenként egy 0.015ös állítás maitt restartolni)

jah, a kisördög bennemvan, szóval 9x300, 1.141Vload stabil, jöhet 1.132. idle/load fogyasztás 6/9*266on 6/35-40W 1.004 mellett, 6/9*300 11(uhh, dupla fogyasztás idleben)/52W. 1.12, kíváncsi vagyok, meddig tudok lemenni, 3.0ára 1.264 kellett. hőmérségletek nőttek kemény két fokot, de ma baromi meleg van (svédország, tehát napon 41:DDD)

memek egyenlőre 2.5re vannak visszaosztva, aminet megáll a prime:), jöhet a 900as blend 3.0ás oszással.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37552) nnnnn


nnnnn
tag

Üdv!

Ha valakinek van eladó P35-ös chipsetes gigabyte lapja az írjon mert sürgősen kéne 1!!! köszöntem:)

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#37553) Tommee válasza proci985 (#37551) üzenetére


Tommee
aktív tag

Nálam lehet alulfeszelni a RAM-okat és még vmit, nemtudom. CTRL+F1 megnyomása után M.I.T. menüben megjelennek ilyen opciók, hogy DeOvervoltage.

(#37554) proci985 válasza Tommee (#37553) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi az infot, ezt eddig nem tudtam.

más: megvan a proc vége 9x300on: "BIOS" 1.137 ami Vload 1.100át jelent. smallFFT 45W. fut mégegyszer a prime, aztán jöhet a mem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37555) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nah, megvan a vég 9x300ra.

mem kézmeleg (30fok), win7 memorytest lefutott hiba nélkül. a prime hiába 64bites, 1.67gigánál többet nem eszik... 32biten címez, szal 8giga tesztelésére használhatatlan jelen körülmények között (sőt, igazából már 2re se lenne az). pedig elvileg x64esem van.

mem 900@cl5-15, FSB 300, proc 9*300. Vload 1.1V. memet állítani nem lehet easytunerből, valamint a bios se jegyezte meg, hogy mit turkáltam... magyarul stabilizálás után irány a bios.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37556) Rossi


Rossi
addikt

Üdv!

Valakinek volt kompatibilitási problémája ezzel az alaplappal és egy Sapphire HD4670 GDDR4-el vagy hasonlóval?

A jelenség az, hogy akár hetekig gond nélkül üzemel a gép, majd egyszer csak a bekapcsoló gomb benyomása után kigyulladnak a ledek, felpörög a HDD, viszont az alaplap nem "pittyen", se BIOS, se boot. Sokadjára elindul, akkor viszont kikapcsolásig gond nélkül üzemel.

Valami ötlet?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#37557) Zsubi


Zsubi
őstag

Szerintetek javulhat az alaplap (P35-DS4) hőfoka ha újra pasztázom MX2-vel a hőcsöves hűtést :F :R

(#37558) Sakál18 válasza Zsubi (#37557) üzenetére


Sakál18
csendes tag

hát szerintem azzal ugrik az alaplap garija

GA-EP35-DS4 alaplap, intel E5200 @3300mhz , 2x1gb-t 667mhz-s samsung memoria, ati HD4850 vga.

(#37559) Atla válasza Zsubi (#37557) üzenetére


Atla
senior tag

Én most pasztáztam ujra 2év után,bár nem MX2-vel hanem valami 300Ft-os ezüsttel!
Két fokot javult!Sokat ne várj!

(#37560) Sn00PiG válasza ANT (#37548) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Megoldottam a problémát, de köszi a válaszokat!

egyébként nem durciról van szó, szimplán annyi hogy vártam volna némi választ, esetleg egy linket mint ahogy te tetted. én hozzászoktam, hogy a topikokban ahova írok ha nem is tudok neki megoldást, ha csak sejtem adok neki valami támpontot. Ugyanis, ahogy visszaolvasgattam, ez egy elég gyakori probléma, gondoltam más is találkozott vele...
de igen, kicsit ingerültebb voltam, mivel már lassan 3 hónapja nem ment a gép, és megint volt valami probléma!!!

Egyébként a probléma az volt, hogy a hdd ledet - + sorrendbe kell kötni, ellenben a power és reset gombot + - sorrendben. bekötöttem újra és megy...

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#37561) Qru válasza Zsubi (#37557) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

MX2-vel is max 3-4 fokot nyersz, nem éri meg a macera szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#37562) Qru válasza Rossi (#37556) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem anno egy Sapphire HD2900 rendetlenkedett, adtam a PCI-E Overvoltagnak +0,1V-ot és attól megjavult.

#nincsbennetarcsi

(#37563) Zsubi válasza Qru (#37561) üzenetére


Zsubi
őstag

Ok akkor hagyom :B

(#37564) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

A héten kicsit több mint 1 év után újra Gigabyte lapom lesz egy EP35 DS4 személyében. Szeretni fogja a mostani RAM-jaimat ( OCZ XTC SLI Kitt 2x1GB 1066 MHz) vagy nézzek másik utá.

Egyébként tervbe van véve a 2x2 GB kitt, ebből milyet ajánlanátok bele ?

(#37565) Jorus válasza smiti (#37564) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én 8 GB G.Skill-ek használom, 900MHz-en futnak 2V-vel 5-5-5-15-ben, MCH +0,1V-t kap.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37566) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hogyan tudom letiltani az alaplapi hangkártyát? Egyáltalán le kell, ha egy hangkarit berakok a gépbe? :F

(#37567) Jorus válasza Vasinger! (#37566) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen. Integrated peripherals / AZALIA CODEC - disabled

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37568) Zsubi


Zsubi
őstag

Ez most komoly:
EP35-DS4
EP35-DS4
EP35-DS4
Múlt héten még csak 18-19k volt, ez hogy lehet hogy ennyire felment az ára :U :F

(#37569) Whaazzup válasza Jorus (#37565) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Bocsi,hogy kérdezem de a tapesztalatod szerint mit csinál a +4gb rammal.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#37570) smiti válasza Zsubi (#37568) üzenetére


smiti
addikt

Igen sajnos valami történik :Y Nekem piszok nagy mákom van, hétfőn majdnem éjfél volt mikor megrendeltem az IPON-ból és ma meghozta a futár, szerencsére még kicsit kevesebb volt mint 19k :B

(#37571) Zsubi válasza smiti (#37570) üzenetére


Zsubi
őstag

Először amikor néztem az Iponban azt hittem elírás de ráébredtem hogy nem :B

(#37572) smiti


smiti
addikt

Az előbb elfelejtkeztem róla hogy megkérdezzem: Ma megjött a DS4-es lapom, gyorsan összeraktam és csak próbaképpen elindítottam :B Meglepődve tapasztaltam, hogy az OS elsőre felállt az eszközkezelőben nincs se kérdő se felkiáltó jel. Mit gondoltok mindenképpen telepítsem újra az OS-t vagy ha gond nélkül működik akkor hagyjam meg nyugodtan ?

még egy kérdésem lenne : a biosban ki lehet kapcsolni valahol, hogy a gép kikapcsolt állapotában is világít az egér. Engem eléggé zavar :U

(#37573) Zsubi válasza smiti (#37572) üzenetére


Zsubi
őstag

Kikapcsolt állapotban világít :U Ilyenről sem hallottam még :B
Ha működik tökéletesen a rendszer akkor szerintem hagyhatod nyugodtan, lehet hogy a driverek integrálva vannak az OS-be :K

(#37574) smiti válasza Zsubi (#37573) üzenetére


smiti
addikt

már anno amikor először feltelepítettem a Win7-t az előző lapomra már akkor sem vettem elő az alaplapi telepítőt. Most is gondolkodott a rendszer kb.5 percig, de azóta is szépen fut, meg a prime95-t is ráeresztettem de nem hibázott az sem . Indul az összes alkalmazásom és a játékok is futnak szépen gond nélkül.

mod.: ami még tetszik, hogy végre az everest szerint nem 103 fokos a procihőmérséklet.
Az alaplapéra egyébként jó a 38 fok ?

[ Szerkesztve ]

(#37575) Zsubi válasza smiti (#37574) üzenetére


Zsubi
őstag

Szerintem teljesen jó :K
Nekem hűtés nélkül 40-42fok körül mozog.
Komoly oldalsó hűtéssel pedig így alakul: [link] :B

(#37576) robotjatek válasza smiti (#37572) üzenetére


robotjatek
tag

Bár nekem DS3 lapom van, a régi PS/2 portos egerem nekem is világított kikapcsolt állapotban is. Amióta USB-s egerem van minden oké! :)

(#37577) smiti válasza Zsubi (#37575) üzenetére


smiti
addikt

Akkor jó! Nekem sincs semmiféle plusz hűtés a oldalról segítené.
Nállad mit jelent a : Komoly oldalsó hűtés ?

Comrade92- nekem ez az USB -s egérrel is fennáll sajnos :O

(#37578) Pala válasza Zsubi (#37568) üzenetére


Pala
veterán

Azt a mindenit! :Y
Fú, de mákom volt, hogy egy hete megvettem 20-ért! Nem is értem, hogyan történhetett hirtelen 50%-os áremelkedés. :Y

(#37579) Zsubi válasza smiti (#37577) üzenetére


Zsubi
őstag

Szoba venti hűti a gépet oldalról most ebben a melegekben :B :))

(#37580) smiti válasza Zsubi (#37579) üzenetére


smiti
addikt

Ezt hívják forszírozott hűtésnek?

(#37581) Zsubi válasza smiti (#37580) üzenetére


Zsubi
őstag

Nem tudom :U :B

(#37582) Qru válasza smiti (#37572) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha az usb legacy support-ot letiltod akkor azt hiszem nem világít. Viszont pár hátránya is van ha letiltod. Bővebben: Link

#nincsbennetarcsi

(#37583) Jorus válasza Whaazzup (#37569) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mármint mi mit csinál a +4GB RAM-mal?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37584) smiti válasza Qru (#37582) üzenetére


smiti
addikt

Valami ilyesmire emlékszem az előző giga lapomról, de majd jól szétnézek a biosban :K

(#37585) japy válasza smiti (#37572) üzenetére


japy
őstag

Ez sajnos GIGA Betegség!

(#37586) L4R$()n


L4R$()n
tag

Sziasztok!
Van egy ep35c-ds3r alaplapom, amin gyárilag F2es bios van. Megnéztem a Giga oldalán a proci támogatást és az e7200 höz F3mas biost ír, (de már van F4 es is). Szóval az én E7200 esem megy gond nélkül (tuningolva most éppen 8x433-on). A kérdésem szóval az hogy ha frissítem a biost, akkor valamit észre fogok venni a gépen? lesz javulás valamiben? pl tuning vagy valami ... :F
Válaszokat előre is köszönöm :R

(#37587) Kloss válasza L4R$()n (#37586) üzenetére


Kloss
őstag

Szia!

Lesz változás, F4-es bios lesz rajta :)
Ezen kívül semmi komolyabb.

(#37588) robotjatek válasza L4R$()n (#37586) üzenetére


robotjatek
tag

Én 1 hétig használtam az E0-ás E8500 procimat F1-es BIOS-szal. Aztán észrevettem, hogy hivatalosan az F3-tól támogatott, gondoltam frissítek. Nem tapasztaltam változást, de szvsz frissíts, nem veszíthetsz vele szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#37589) bivalyolo


bivalyolo
őstag

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni a lapommal kapcsolatban.
szóval a probléma a következő: ha húzom a procit 2.4 ghz-ig tökéletes, aztán e fölött már előjön az elindul-leáll-elindul effektus, ez után pedig müxik minden normálisan, semmi fagyás vagy kékhalál. ezzel lehet-e vmit csinálni vagy meg kell elégednem a 2.4 ghz-el?

mindent alapfeszen(memók, vcore 1.325) hagytam és csak az fsb-t emeltem. a ramok 800mhz-en futnak 2.4 és 2.66 ghz-en is.

válaszaitokat előre is köszönöm!

"Let's agree to disagree!"

(#37590) bzs73


bzs73
őstag

Üdv mindenkinek.Azt kérdezném van-e külömbség a p35ds4 és az ep35ds4 között. :R

If a second or you are the first to lose.

(#37591) Qru válasza bivalyolo (#37589) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Adjál feszt, azért áll meg ilyen kis tuningtól, mert a kívánt órajelhez nem elég a fesz amennyit alapból kap.

mod:

bzs73:
Van, az EP35 DS4 tudja a DES-t, a P35 DS4 meg csak Rev 2.1-től.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37592) sz.j válasza Qru (#37591) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bár nem írta, de Őt föleg tuning szempontból érdekli, amiben tudtommal nincs különbség a két lap között.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37593) bzs73 válasza sz.j (#37592) üzenetére


bzs73
őstag

Így van. :R
Amúgy nekem mindenhol azt mondták hogy a p35ds4 jobban megy,de mindeggy.Kedden kerül hozzám egy ilyen lap és azt kérdezném hogy láttam én a hátlapján a procinál van ilyen réz borítás,vagy hűtés.A hátlapon.Azt majd le kell venni ha énnekem a procihűtőhöz hátlap van?Ilyen crossbow féle ügye. :F
Még azt kérdezném hogy a p35ds4-nek melyik bios a jó,tapasztalatok alapján. :R

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#37594) tresh


tresh
addikt

hello mindenki lenne egy sata II samsung 500gb winyom és mellé 2 db ide -dvd meghajó biosban mit állítsak be hogy együtt jól működjenek? bios látja a winyot és tudok is rá telepíteni windows7 menne fel rá:)

(#37595) bivalyolo válasza Qru (#37591) üzenetére


bivalyolo
őstag

oké de mennyit? stock hűtő van rajta..
aztán próbáltam már úgy is, hogy AUTO-n hagytam a feszt, tehát elvileg többet kapott mint 1.325. a cpu-z 1.394-et írt és még ennyivel se ment a hideg indítás után ahogy kéne :(

"Let's agree to disagree!"

(#37596) sz.j válasza bzs73 (#37593) üzenetére


sz.j
nagyúr

:U

Az én lapom (P35-DS4 rev2.0) hátulján nincs semmilyen "réz borítás" ... ez új nekem.
Simán feltettem az öntapadó Crossbow-ot a nyákra.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37597) bzs73 válasza sz.j (#37596) üzenetére


bzs73
őstag

itt vannak teszt képek és a 3. kép lefele ahol mutatják a hátlapot.Vagy ez még rev1.0,1.1-en volt.

If a second or you are the first to lose.

(#37598) belaazallat válasza bzs73 (#37597) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Ilyen hátlapi merevítő a DQ6-om hátulján van. Havernak van DS4-e, de neki nincs ilyen, nem tom melyik rev van neki.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#37599) sz.j válasza bzs73 (#37597) üzenetére


sz.j
nagyúr

A képen jól látszik, hogy ez a lap P35-DS4, viszont a rev-je nem, és ilyen nincs és nem is volt a lapomon.
A teszt 2007-ben készült, ezét elképzelhető, hogy ez még az első kiadások egyike lehet.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37600) Laraxior válasza sz.j (#37599) üzenetére


Laraxior
titán

az utolsó előtti képen van revision.... ;)

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.