Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37351) plexi


plexi
tag

Heló! EP35-DS4 rev 2.1 es lapom van. Proci E4500... Felhúzom a procit mondjuk 2.8-ra (tök mind1 meddig) , de állandóan leveszi a szorzót, meg állítgatja magának a proci órejelét... Azt akarom h az mindig 2.8on menyjen, ne csak akkor amikor a lap akarja. Vlki tud vlmit mondani nekem? Azt megköszönném . :)

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#37352) Qru válasza plexi (#37351) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

C1E-t és EIST-et kapcsold ki a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37353) Tommee válasza plexi (#37351) üzenetére


Tommee
aktív tag

BIOS-ban EIST(Enhanced Intel Speedstep) disabled-re állít, ekkor nem állítja a szorzót és a feszültséget.

Qru: megelőztél :) Én úgy tudom, elég az EIST-t kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#37354) Qru válasza Tommee (#37353) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen így van, a C1E eleve nem működik ha tuningolsz de azért nem árt az is kilőni, mert ha alapfeszen tuningolsz, okozhat pár meglepetést.

#nincsbennetarcsi

(#37355) plexi válasza Qru (#37352) üzenetére


plexi
tag

Köszönöm a választ mind2őtöknek, most azonnal kilövöm ;) :)

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#37356) emre válasza Qru (#37354) üzenetére


emre
veterán

Már bocs, de a C1E akkor nem működik (asszem), ha fix fesz. (V core) értékek vannak beállítva.
Amennyiben valaki auto fesszen tuningol akkor műxik a dolog.
Mint nekem is, ugyanis én csak az FSB-t toltam fel 266-ra a Vcore maradt auton, és C1+EIST engedve.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37357) belaazallat válasza emre (#37356) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

pontosítanám a kijelentésed: Auto=Normal

[link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#37358) Reptil


Reptil
csendes tag

akinek EP35-DS4 van, ki milyen memóriákkal használja? 1nél több db 667-es kingmax-ot nem szeret a lap...

(#37359) emre válasza Reptil (#37358) üzenetére


emre
veterán

2x1Gb 1066-os Kingmax, KLED48F-A8KI5...No problem (és nem is lehet :D )

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37360) plexi válasza Reptil (#37358) üzenetére


plexi
tag

OCZ DDR2 1066MHz 4GB KIT Platinum azaz 2x2 Giga. Semmi baj nincs velük.

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#37361) Sakál18 válasza Reptil (#37358) üzenetére


Sakál18
csendes tag

2x1gb 667mhz samsung semmi probléma

GA-EP35-DS4 alaplap, intel E5200 @3300mhz , 2x1gb-t 667mhz-s samsung memoria, ati HD4850 vga.

(#37362) FoBCRaistlin válasza Reptil (#37358) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

nekem sima P35 DS4 van, de sztem mennyie kéne a cuccnak...

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#37363) Reptil válasza FoBCRaistlin (#37362) üzenetére


Reptil
csendes tag

igen mennie kéne.... de nekem nem ment: 2x1gb kingmax 667 KLCD48F...
Visszavittem a lapot az üzletbe, 1 óra múlva hívtak, hogy 2db 1066-os GEIL-lel működik rendesen...holnap bemegyek és megkérem őket hogy előttem is tesztelje le...

(#37364) Reptil válasza Sakál18 (#37361) üzenetére


Reptil
csendes tag

köszi mindenkinek, ha tényleg ok a lap akkor 1db 2gb 1066 kingmax-szal próbálkozok

(#37365) sz.j válasza Reptil (#37358) üzenetére


sz.j
nagyúr

A régi chippes (d9gmh) Crucial Ballistix PC2 8500 1066MHz-es memókat imádja (nekem is ilyen van), ráadásul használtan olykor jó árért is kaphatók.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37366) FoBCRaistlin válasza Reptil (#37364) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

sz.j kollega jól szólt, tracert a lapnak! :C

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#37367) sz.j válasza FoBCRaistlin (#37366) üzenetére


sz.j
nagyúr

Amit ajánlottam az nem tracer hanem a "síma"!

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37368) FoBCRaistlin válasza sz.j (#37367) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

jaa, sry, nem elnéztem.
btw... tudsz valami progit amivel meg lehet nézni milyen chipes a tracer?

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#37369) sz.j válasza FoBCRaistlin (#37368) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnos nem tudok ilyen progiról .....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37370) FragMaster


FragMaster
addikt

P35 DS3 lapba ki milyen biost ajánl tuningra?
Még annak idején F4-ről ugrottam F13-ra, majd most kipróbáltam az F14-et, de azzal hamarabb elhasal a procim, mint a régebbivel (E8400 E0).

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#37371) ttt1


ttt1
őstag

Hi.Lenne egy olyan kérdésem ,hogy tegnap egy EP35-ds3-as alaplapnál a bios-ba nem müködik az a "funkció" ahol azt lehetne megadni melyik vinyóról bootoljon a rendszer. Egyszerüen kifagy.Az ,hogy megyik legyen a first secound 3rd az okés.Minden más opció senzor tuning dátumm-idö beállitás és az összes "fül" müködik csak ez az egy nem. Megoldás ?F2-es bios van fent, érdemes frissiteni v bios reset ?

[ Szerkesztve ]

(#37372) FragMaster válasza ttt1 (#37371) üzenetére


FragMaster
addikt

Hát először bios reset, de jumperrel vagy elemmel, ne csak load defaulttal. Aztán ha akkor sem akkor van már F3, F4 bios a lapodhoz, lehet próbálni. Ha akkor sem akkor garancia.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#37373) Qru válasza Reptil (#37358) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2x1GB Supert Talent T800 - 1170MHz 5-5-5-15 @2,2V vagy 975MHz 4-4-3-8 @2,2V

anno, most:

2x2GB G.Skill F2-8000CL5D-4GBPI @2,1V - ezt nem néztem még mit megy gyári órajel felett.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37374) icon


icon
senior tag

Sziasztok,

lenne egy furi kérdésem... EP35-DS3-am van, egy Freezer Pro 7-el az E6550-emen.
Az a "gondom" hogy az Everest alapjáraton mér olyan 30 fokos procihőfokot, és ehhez a lap kb. 1300 rpm környékén tekeri a ventit, ami már hallható süvítést jelent.

Mit kellene tennem (biosbeállítás gondolom), hogy halkabb működésre bírjam a procihűtőt, mert ez a hőfok szerintem nem indokolja, hogy ennyire tekerjen... most lett paszta cserélve amúgy, de előtte is így viselkedett.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#37375) sgergi válasza icon (#37374) üzenetére


sgergi
veterán

Ha minden igaz, akkor a procihútőd 4 tűs. A biosban a pwm-re tedd a proci venti szabályzást. Bár nekem 1200 alá ez nem vitte. Ezután felratak a giga lapokhoz való EasyTune-t, és azzal nagyon jól lehet szabályozni a venti fordulatszámát.

(#37376) XaraX válasza Reptil (#37358) üzenetére


XaraX
addikt

Valami gond lehet azzal a lappal....
Én 4x1 giga 1066-os kingmaxot használok pl..:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37377) icon válasza sgergi (#37375) üzenetére


icon
senior tag

Szia, köszi a választ... pwm-en van, mert különben 2500-on tekerne, na akkor lenne szolíd hangzavar ;] . Akkor Easytune felrakás, vagy más, ami hőfokra szabályoz esetleg...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#37378) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hogyan tudom beállítani az AHCI módot a bios-ban?
A SATA RAID/AHCI mode-ot kell AHCI-ra állítani vagy az onboard SATA/IDE control mode-ot kell AHCI-ra állítani? :F

(#37379) brd válasza Vasinger! (#37378) üzenetére


brd
nagyúr

Az első az Intel vezérlőre vonatkozik, a második a JMicron vezérlőre.

The only real valuable thing is intuition.

(#37380) fanti


fanti
addikt

Sziasztok!

Na, egy kis AHCI-s tapasztalat.

Nekem P35-DS3 lapom van, amin ICH9-es, tehát nem raides déli híd van.
No, erre semilyen módszerrel, sem nlite-os driverbeleintegrálással, sem F6-os bohóckodással nem lehet Windows XP profot telepíteni ha AHCI módban van a déli híd.
Kipróbáltam az alaplaphoz mellékelt cd-röl leszedett állományoktól kezdve az internetröl letöltött Intel honlapos okosságokon át a Gigabyte oldalról lehúzott driverekig, de semmi.
Kékhalál mindig ott, ahol a Windows telepítő megtalálná a vinyókat, particiókat.

Egyedül egy, ezen fórum elején levő linken találtam egy hackelt drivert, amit megevett a telepítő F6-os lemezként és utána látta a merevlemezeket. De sajnos ez nem hivatalos driver, így nem mertem használni éles rendszernél.

Kissé csalódott vagyok, bár hozzá kell tennem, hogy így sem lassú a rendszerem, mert a mérések alapján totalcommanderes másolgatások alatt ha nagy állományokat másolok (2-3GB) tehát nem kell seekelni nagyon sokat, akkor 90-100MB/sec. a commander által kijelzett átviteli érték. Ez elég gyors, szerintem AHCI módban sem lenne gyorsabb mint így.
Ja, és ha AHCI módban vannak a vinyók akkor a Hiren's boot cd- lévő progik zöme sem használható mert nem látja a lemezeket.

2 db 1Terás samsungom van (F1).

Nektek valami tapasztalat a fentiekkel kapcsolatban?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#37381) FragMaster


FragMaster
addikt

Ha valakinek nagyon kell az Ahci, akkor vista és win7 telepítés után is átállítható.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#37382) Vasinger! válasza brd (#37379) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És akkor melyiket kell átállítani? :F És ha csak az egyiket, akkor a másikkal mi legyen?

[ Szerkesztve ]

(#37383) Gorneck válasza Vasinger! (#37382) üzenetére


Gorneck
titán

Amelyiken a vinyáid vannak...sárga intel, lila jmicron. Ha mindkettőn vannak HDD-k, akkor mindkettőt arra kell...
Remélem Vista/Win7 alatt próbálkozol ezzel...

Gorneck#1239

(#37384) Gorneck válasza fanti (#37380) üzenetére


Gorneck
titán

XP alatt sztem semmi értelme a AHCI módnak...sőőt...még ICH9 alatt sincs...amúgy meg gyári lemezzel simán felraktam az XP-t (sp2 és sp3)...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#37385) ANT válasza Gorneck (#37384) üzenetére


ANT
őstag

Szerintem legalább a hot swap miatt még ICH9-nél is van értelme. Én mindenesetre használom az esatás külső HDD-im miatt.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#37386) pinnacle


pinnacle
nagyúr

2x1GB memóriát szeretnék 4GB-ra bővíteni.Szerintetek mi a jobb, veszek 2x2GB-ot (melyiket ajánljátok?) vagy veszek még 2x1GB Kingmaxot?Nem tudom, hogy sebesség/stabilitás szempontjából mi a jobb 2x2 vagy 4x1?Most ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#37387) nTom


nTom
aktív tag

azt én is szeretném tudni hogy milyen 2X2GB tuningos memóriát kellene venni, amit szeret a lap, és a bazárban lehet is venni. Most EP35-DS3 van, ezt majd fejleszteni akarom EP45-UD3R vagy P típusra.

(#37388) Gorneck válasza ANT (#37385) üzenetére


Gorneck
titán

Csak itt nem írt arról senki semmit...

Gorneck#1239

(#37389) ANT válasza Gorneck (#37388) üzenetére


ANT
őstag

Igaz. Benéztem, másnapos vagyok. :O
Most pedig technikai szünetre vonulok.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#37390) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

win7 alatt sikerült valakinek életet lehelni az easy tuner 5 proba?
vagy van valami más megoldás, amivel oprendszer alól lehet szabályozni a a ventiteket?

van egy ac7prom, win7.068@64em (nem vitt még rá a lélek a 7100 felrakására, de lassan időszerű), meg ugye a lap. ami elvileg hőfüggőre van állítva biosból, gyakorlatilag meg folyamatosan tekeri a ventit. terhelve továbbra is kéne a magasabb fordulatszám (codegen ház, hot box elkerülése miatt fontos lenne), de üresen zavar a zaj.

esetleg valami más ötlet, hogy a problémát hogy lehetne megoldani? próbálkoztam vista kompatibilitással, adminnal, de semmi...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37391) belaazallat válasza proci985 (#37390) üzenetére


belaazallat
addikt

A pwm szabályozás nem elég?

speedfan-t próbáltad?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#37392) proci985 válasza belaazallat (#37391) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a pwm jó lenne, csak szvsz nálam mindig ugyanúgy tekeri. speedfan tippet köszi, próbálom most azzal.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37393) belaazallat válasza proci985 (#37392) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha a pwm mindig ugyan úgy tekeri, akkor vmi nincs jól beállítva. Nekem egy TX2 van igaz nem pwm-mel, hanem feszültséggel szabályozva, de 1300tól 1700-ig szépen szabályoz terhelés/melegedés függvényében.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#37394) Tommee válasza proci985 (#37390) üzenetére


Tommee
aktív tag

Easy Tuner-ből a legújabbat használd, ami 6.xxx!
Gigabyte oldaláról le tudod tölteni.

(#37395) fanti válasza Gorneck (#37384) üzenetére


fanti
addikt

Lehet hogy neked sikerült a gyári lemezzel, nekem nem.
Mármint én a cd-röl beszélek, illetva annak a megfelelő könyvtárában levő Inteles cuccokról.

Pedig még külön beszereltem egy 1.44fdd-t is, hogy hátha az nlite nem csinál valamit jól a beintegrálás során, de mégsem.
És bármilyen Inteles iastor.sys kombót próbáltam ki (kivéve a hackelt drivert), megette a winxp telepítő, de miután megvolt a betöltésével és eljutott oda, hogy felismerje és kilistázza a partíciókat, kékhalál..... közölte hogy futtassak chkdsk/f-et, meg távolítsam el a lemezvezérlőket stb.....

Én is furcsállom a dolgot, mert legalább a gyári cd-n levő inteles 32 bites cucctól elvártam volna hogy megegye, de nem. Azután meg az intel honlapján levő legújabb 2009.07-havi szettet is kipróbáltam, de ugyanaz.....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#37396) brd válasza fanti (#37380) üzenetére


brd
nagyúr

Azért nem lehet telepíteni, mert nincs hivatalos XP driver (megjegyzem, Vista x64-en pont ugyanez a helyzet, csak ott az msahci miatt a telepítésnél nincs gond); gondolom, az Intel így akarta. Azonban a háttértároló-vezérlő régebbi driverét (82801IB S-ATA AHCI Controller) kicsit átalakítva (átírva az inf-ben a számát) kezeli (és telepíthető is, valszeg' te is ezt találtad meg), ill. ha ráerőszakolod a már a telepített XP-ben az IATAXXENU.exe-ből az Intel ICH9R/DO/DH SATA AHCI Controller vezérlődrivert, működik hibátlanul, igaz, az NCQ és a Hotswap sem lesz az igazi, előbbire nem találtam megoldást (bár annyira nem is izgat, otthoni gépen sok értelme nincs), utóbbira pedig ott a Hotswap! nevű program.
A sebességgel nincs gondom, úgy néz ki a HDD átviteli grafikon, ahogyan kell, szép íves lesz, 100 MB/s körülről indul és 55 MB/s körüli a végén (WD6401AALS a HDD).
Bár amit írtam az az EP35-DS3 v2.1-re vonatkozik, de gondolom, a korábbin is ugyanez a déli híd van. A Hiren's BootCD-s problémát nem tapasztaltam, aminek kell, az hibátlanul látta (9.8-as került a kezeim közé, amivel néztem).

The only real valuable thing is intuition.

(#37397) fanti válasza brd (#37396) üzenetére


fanti
addikt

Köszönöm korrekt válaszodat!

Csak az átvitel növelése miatt próbálkoztam, a hotswap az nem igazán fontos nekem.

Köztünk szólva elég érdekes az Intel szupportja ICH9 terén.....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#37398) Vasinger! válasza Gorneck (#37383) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Természetesen Vistáról és Win7-ről nyomom. Mind a 3 sárga dugaszban van, a 3. az ODD. Melyikbe érdemesebb rakni? Akkor melyiket kapcsoljam be a BIOS-ba ha a sárgába vannak? :F

(#37399) FragMaster válasza Vasinger! (#37398) üzenetére


FragMaster
addikt

Fejből meg nem mondom hirtelen, de a kézikönyv tisztán leírja, onnan lestem anno én is ki amikor állítgattam.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#37400) pinnacle válasza pinnacle (#37386) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Végül is 2x2GB-ot vennék.Melyiket ajánljátok P35-DS4-hez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.