Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37501) lsc válasza Pala (#37499) üzenetére


lsc
nagyúr

Jelenleg ez a legjobb ár/értékű lap ha nem kell cf vagy hasonló dolog .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#37502) Pala válasza lsc (#37501) üzenetére


Pala
veterán

Már hamarosan rendelem is a lapot! :R

Nekem mondjuk azért is lesz megváltás, mert előbb-utóbb szeretnék végre 4 gigánál többet pakolni a gépbe. A mostani lapommal ezt nem tehetem meg.

[ Szerkesztve ]

(#37503) A Holló Úr válasza Pala (#37484) üzenetére


A Holló Úr
csendes tag

Holló Nagyjó Uraim.
Megnyugtatás végett Pala :) ,1,5/!?/ éves az Ep35-ds4-es lapom és már a kezdetektől fogva az e8200 core duo /2,66gh/ procim stabilan és folyamatosan 4gh-en /1,28v/ hasít :DD .Szerintem is a sarkalatos pontokat nemszabad figyelmen kívül hagyni /proci-lap-memória-táp/,ugyanis a "szűk keresztmetszet" gátolja az elégedettségi szintet :W
Holló

a holló is "madár"

(#37504) jahrn


jahrn
senior tag

Aloha

Lenne egy kis problemam, remelem vki tud segiteni (probaltam atnyalazni az eddigi hozzaszolasokat, de egy ido utan szikrazott a szemem)

Konfig>
GA P35 DS3
E2180
HD4850
Corsair VX 450

Az elmult fel evben a proc 2.7GHz-en ment (300x9, ennyi nekem eleg). Azonban egy ideje hiaba allitom be a 300 FSBt a biosban (el is menti), 200 FSBn bootol/mukodik csak...
Elore is thx

(#37505) Jorus válasza jahrn (#37504) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tehát bekapcsol, újraindul, majd utána boot csak, default-on?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37506) Pala


Pala
veterán

Egyébként azt befolyásolja az alaplap típusa, hogy adott órajelet mekkora feszültséggel tudok elérni? :F Vagy ez kizárólag a procin múlik?

(#37507) Jorus válasza Pala (#37506) üzenetére


Jorus
nagyúr

Befolyásolja, mivel nem mindegy például stabilitás szempontjából, hogy a CPU-t hány fázis táplálja, mekkora a drop, milyen egyéb, CPU-hoz kapcsolódó feszeket tudsz pöcögtetni a VCore mellett (LLC, stb.)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37508) Pala válasza Jorus (#37507) üzenetére


Pala
veterán

Ahamm, ezt jó tudni! :R

EP35-DS4-em lesz hamarosan, E7300-al akarok 3.5GHz-et megcélozni a lehető legalacsonyabb fesszel.

[ Szerkesztve ]

(#37509) jahrn válasza Jorus (#37505) üzenetére


jahrn
senior tag

Nem. Ha kilepek a biosbol akkor bekapcsol es egybol boot, nincs ujraindulas.

(#37510) Jorus válasza jahrn (#37509) üzenetére


Jorus
nagyúr

Na de akkor mégsem menti el a beállítást a BIOS ezek szerint. Ha BIOS-ban belövöd a 300-as FSB-t, majd mentés, kilépés, indítás után simán bootol, de az OS alatt már 200MHz-es FSB-t látsz, akkor ez azt jelenti, hogy nem mentette el a beállítást. Ilyenkor javasolt áramtalanítani a gépet, resetelni a CMOS-t, kikapni az elemet, rövidre zárni a csatlakozóit, visszatenni, áramot vissza, és próba.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37511) Jorus válasza Pala (#37508) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jó választás. Két magos CPU-k alatt jól muzsikál a lapunk. Nekem a York alatt mondjuk kicsit sovány, de 450-ig így is eldöcög. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37512) Pala válasza Jorus (#37511) üzenetére


Pala
veterán

:R
Esetleg van tapasztalatod 4db ram modullal? Most van 2x2 giga, és menne bele még 2x2 tök ugyanolyan (Geil Ultra DDR2-800 CAS4), bár félek, hogy ez azért befolyásolná a tuningot (úgy tudom minél kevesebb modult használok, annál jobb)

(#37513) Atla


Atla
senior tag

Sziasztok!
Kis segitség kéne!
Megvettem az új RAM-okat!OCZ Platinum 2x2 DDR2 low voltage 5-5-5-18 1.8V,és olyan
gondom van h a lapom alapból 2.0V-ot ad nekik! :F
Rá van irva a foglalatra is h 1.8V,de mégis ennyit ad!A RAM-okra pedig 1.8V-van irva!
Feszültség Normal-on van Biosban! Adatok az aláirásban!

(#37514) Jorus válasza Pala (#37512) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha megnézed az adatlapom, láthatod, hogy én is 4 db 2 GB-os modullal használom. ;) A 800-as G.Skill-ek némi plusz fesszel (2V) szépen mennek 900MHz-en 5-5-5-15-ben, szinkronban. Annyi a különbség a 2*2GB-hoz képest, hogy a stabilitáshoz több fesz kell az MCH-nak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37515) Jorus válasza Atla (#37513) üzenetére


Jorus
nagyúr

1066-os modulok? A 2V-ot hol nézted? Everest? Nézd meg, hogy mennyi a VDimm drop, és állítsd be kézzel a DDR2 feszültséget.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37516) Pala válasza Jorus (#37514) üzenetére


Pala
veterán

Ahamm! :R Köszönöm az infót, tényleg nagy segítséget jelent ez nekem (főleg, hogy saját tapasztalatból írod).
Nekem már a 2x2 giga is alapból a 1.92V-ot kap a gyári 1.8 helyett (nem tudom miért, de valahol valaki azt írta, hogy ez Geil "sajátosság"), remélem még én is meg tudom majd oldani a 8 gigát stabilan 2V körül. Bár állítólag ezek a modulok bírnak többet is, szóval nem aggódok annyira. G. Skill-t nem ismerem.
No, majd este kiderül, mi / merre / hogyan! :R

(#37517) Atla válasza Jorus (#37515) üzenetére


Atla
senior tag

[link] Most tesztelem öket,de a Linken láthatod!
Megy a Memtest tehát load 1.968V,de ha kinyopmom felugrik 2.000V-ra!Biosban csak felfelé tudom emelni +0.1 +0.2 ...stb!Ja és 1066-osak!

[ Szerkesztve ]

(#37518) Sakál18


Sakál18
csendes tag

hello.
az szerintetek gond hogy ha a bios-ban ott ahol lehet állítgatni a voltokat felette pirosan villog az a felirat hogy "System Voltagre not optimized". ha manualisra rakom az egészet akkor írja ezt, ha auto-n van (ami nem ajánlot) akkor zölden világit az hogy System Voltagre optimized.

GA-EP35-DS4 alaplap, intel E5200 @3300mhz , 2x1gb-t 667mhz-s samsung memoria, ati HD4850 vga.

(#37519) Jorus válasza Atla (#37517) üzenetére


Jorus
nagyúr

Valszeg azért ad neki ennyit, mert a modulok SPD-jében (ahogy a CPU-Z is mutatja) nincs 533-as, csak 400-as profil, amihez 1.8V társul a szabvány szerint, így az 1066-os frekihez igazítja (emeli) a feszt Normal beállításon. Ez mondjuk csak tipp egyelőre, de van otthon egy 1000-es kit-em 800-as SPD-vel gyárilag, este bedobom, és megnézem mennyit ad neki a deszka az Everest szerint.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37520) Jorus válasza Sakál18 (#37518) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja tök normális, a lámákat hivatott távol tartani a túlfeszeléstól. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37521) Atla válasza Jorus (#37519) üzenetére


Atla
senior tag

Hálás lennék! :R
Az az érzésem h xaraxik a Lapom!
533-as FSB-t nem tudja,pedig egy fél éve még ment!Már vissza raktam az F10-es Biost is,de azzal se!Ujra is pasztáztam,de még mindig nem!MCH-nak hiába adok feszt olyan mintha nem csináltam volna semmit!Azért megnézem h 800-on mit ir ki!Ja és
elnéztem mert 1150-esek a RAM-ok![Ők azok]

Na megnéztem!
Mindent Auto-ra raktam FSB 333 igy jött ki a 800 a biosban!Most az Everestben is 800,de ugyanugy 2.000V-ot kap! :(((

[ Szerkesztve ]

(#37522) pepe76


pepe76
csendes tag

Sziasztok,

A P35-DS4 alaplapokkal szokott úgy általában gond lenni? Nekem egy ilyen van, revision 1.0-ás, már kb másfél éve. Úgy 1 éve kezdődtek vele a gondok, Linux-ot használok és a raid-be rakott drive-ok fagyogattak úgy 1 percig, majd ment minden tovább). Amikor meguntam software-es raid-et állítottam be, erre ez is kezdett hibát dobni, az egyik drive-ot úgy 2-3 naponta eldobta, és újra hozzá kellett adnom a raid tömbhöz (ez linux alól könnyű, de idegesítő). Adatok sose vesztek el még emiatt. Aztán a hangkártya is szarakodik, induláskor nem mindig detektálja a linux, ilyenkor kézzel kell azt is lökdösni, hogy menjen. Végezetül mostanában a videokari (illetve X-window) sem mindig indul el elsőre, de újrapróba után megy. A drive-okat a raid tömbből még mindig dobja, pedig már vettem egy SATA kártyát, ezzel ritkábban dob hibát mint az alaplapi vezérlőkkel, de csinálja.

Szóval olyan, mintha a PCI busz lenne a hibás, mert a rajta lógó eszközök produkálják a hibát. Kezd már elegem lenni belőle, szétnéztem most a Gigabyte oldalon, és látom, hogy ebből az alaplapból 4 darab revision is létezik. Úgy gondolom, hogy a revision-ok célja tkp a hibák javítása, tehát erős a gyanúm, hogy az 1.0-ás revision-el jól kifogtam.

Azt nem igen hiszem, hogy a linux lenne a gond, az első fél évben nem voltak ilyen hibák. Azon agyalok, hogy veszek egy másik alaplapot. Ha valaki meg tudná erősíteni a szériahibákat, akkor nem sokat gondolkodnék. De egyelőre félek, hogy egy másik gigabyte alaplap is hasonlóakat produkálna.

BTW az EP45-UD3 alaplap szerintetek megbízható? Valahogy a P35-DS4 után már nem nagyon hiszek ennek az "ultra durable" szlogennek, de mégis szeretnék stabil, évekig működő alaplapot, és a gigabyte kínálata amúgy tetszik.

Köszi, bármilyen hozzászólást!

(#37523) Laraxior válasza pepe76 (#37522) üzenetére


Laraxior
titán

nekem ugyanilyen van... lassan de biztosan döglődik szegényke..mondjuk nála sose ment alapon, szal nem csodálkozom, ez az egy hardverem ami megéri a 3 éves garit :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37524) Pala


Pala
veterán

Nah, meg lett az EP35-DS4! :C
2.1-es revízió

Eddig nagyon jófélének tűnik, majd holnap jobban belemélyülök a biosba.

(#37525) Zsubi válasza Pala (#37524) üzenetére


Zsubi
őstag

Grat a tesónak :C

(#37526) Pala válasza Zsubi (#37525) üzenetére


Pala
veterán

:C :R

Hirtelen próbálkoztam némi közepes tuninggal, de csak "hellyel-közzel" sikerülget egyelőre....

(#37527) Zsubi válasza Pala (#37526) üzenetére


Zsubi
őstag

Olyan rettentően nekem sem akart menni benne az E7300 :B

(#37528) Pala válasza Zsubi (#37527) üzenetére


Pala
veterán

Hát, olyan "rettentően" nekem sem akar.
tökmindegy milyen szorzó/fsb kombinációt állítgatok, az is mindegy, hogy mennyi feszt adok, kb. 3.4GHz körül már kezd vége lenni....fölötte is bebootol a gép, de még a win betöltése előtt menthetetlenül újraindul.
most 3.2-őn megy (8x400), így egyelőre stabilnak tűnik. Lehet, megpróbálom majd a 450x7-et is. Olybá tűnik, hogy ennyi tud ez a proci (azért én így is elégedett vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#37529) Qru válasza Pala (#37528) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

MCH-nak adj egy kis kakaót az szokott segíteni általában.

#nincsbennetarcsi

(#37530) Pala válasza Qru (#37529) üzenetére


Pala
veterán

Mennyi az annyi? (ilyet még nem csináltam)

(#37531) thomeef válasza Pala (#37530) üzenetére


thomeef
őstag

0,1v simán mehet, én átlagos tuningnál is mindig adok neki :))

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#37532) pinnacle válasza Atla (#37517) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Hol vetted a memókat?Én is ilyenre gondoltam, de ha az alaplap nem ismeri fel akkor lehet, hogy vissza kellene cserélni (esetleg egy BIOS frissítés segítene, ha kijönne).Tényleg szívás, hogy nem lehet a RAM-ok feszültségét csökkenteni, de ki gondolt erre régebben. :F
Mióta megy a procid 1.408V-on?Én 1,35-nél nem mertem többet adni.

[ Szerkesztve ]

(#37533) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

Hali emberek!

Valaki tudna nekem segíteni? Boot problémáim vannak. Olvastam az 1.hsz-t, de az nem megoldás a problémára, ami a következő:

Adott egy giga p35-ds3 rev2.0 deszka. Két probléma is van. Az egyik, hogy van amikor folyamatosan újraindul, mindig más helyen, hol a post screenen, hol utánna, hol a rendszerválasztónál, hol pedig már xp töltés közben.
Ha ez nem lenne elég, van hogy el sem indul a bekapcsoló gombra, és sz@rakodni kell vele, van olyan hogy úgy indul el, hogy kihúzom a tápcsatit, és ahogy visszadugom elindul...
Ez az első, és legfontosabb probléma.

A másik, hogy adott egy giga 9800Gt 1Gb OC, ami ott csücsül ebben a deszkában. A procim(e6550) kapja a tuningot, van hogy 429FSB-vel tolom, van hogy 444, de már egyiket sem merem sajna, mivel biosban MB Intelligent tweaker barátunk húzza a pci-e feszt is automatán, ami már 3 kártyámat megsütötte... Alapfeszre nem lehet rakni, vagy auto, vagy +0,1V +0,2V stb. lehetőségek vannak...
Tuninghoz meg annyira nem értek, hogy ne auto-n használjam a tweakert, hanem magam állítsak feszt.

Várnám az 5letek, nagyon nagy segítség lenne, nem szívesen válnék meg ettől a laptól, eddig jó szolgálatot tett...

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#37534) Atla válasza pinnacle (#37532) üzenetére


Atla
senior tag

Ösembernél vettem,de itt van még a két Kingston ami benne volt,és annak is 2.000V-ot ad Normalon,pedig a CPUZ-ben 800-on annak is 1.8V-ot kéne kapnia!Igaz 1066-os modul,és 2.2V van ráfirkantva!2.26V-on járattam egy évig!Egyébként eladó![link]
Ami mégrosszabb h ha mindent Autora rakok,tehát proci feszt is,akkor meg 2.240Vot ad! :DDD
Jó lenne ha valakinek ugyanilyen lapja lenne F11-es biosszal és megnézné h Normálon neki mennyit ad a RAMoknak!Valaki irt ide már hasonlo problémával,és ugy oldotta meg h +0.1-re álitotta és akkor kevesebbet kapott mint Normálon!Próbáltam de ugyanugy 2.000V! :N
+0.2-ön meg 2.16V!Próbáltam F10-es Biost,de ua. igy visszament az F11 a feles szorzó miatt!Még arra tipelek h valami régebbi Biossal müködne,mert lehet h az ujabbakból kivették
mivel h ugyis mindegyik RAM 2.0V-al megy minimum! :((
Egyébként nem hiszem h baja lesz 2.0Von ugyhogy igymarad sztem!1150Mhz-en megy,söt lehet h kap majd 2.16-ot is ha megpróbálom majd az 1200Mhz-et!

A procim egyszer ment annyin egy teszt erejéig!Jól kifogtam azt is csakugy mint az alaplapot meg a VGA-t! :U

(#37535) Qru válasza Pala (#37530) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, +0,1V max 0,2V ettől több nem szokott már segíteni igazából általában és csak elfűti a töblett feszt ami instabilitást is okozhat.

#nincsbennetarcsi

(#37536) Tommee válasza Atla (#37534) üzenetére


Tommee
aktív tag

Lehet h Gigabyte sajátosság ez, nálam alapból 1.95V-ot ad a lap a memóriáknak normal-on:
2x1G Geil Ultra 800 + 2x1G Corsair Dominator 1066 van benne.

(#37537) Tommee válasza Atla (#37534) üzenetére


Tommee
aktív tag

Lehet h Gigabyte sajátosság ez, nálam alapból 1.95V-ot ad a lap(EP35-DS3) a memóriáknak normal-on:
2x1G Geil Ultra 800 + 2x1G Corsair Dominator 1066 van benne.

(#37538) pinnacle válasza Atla (#37534) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy tényleg 1200-on kell futtatni a 2.0V-hoz.Mondjuk ez tényleg szívás, mert pont az lenne a lényeg, hogy kevesebb is elég lenne.Mióta kap ennyi feszt a procid?

(#37539) sz.j válasza Tommee (#37536) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem szabad Normal-on hagyni a memó feszt! (Auton meg pláne nem!!!)
Ha manuálisan +0,05 adsz, akkor nagy valószinűséggel 1,89V-ot fog mutatni minden progi.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37540) jahrn válasza Jorus (#37510) üzenetére


jahrn
senior tag

Igy tettem, megoldotta. Ezer koszonet.

(#37541) Sn00PiG válasza Sn00PiG (#37533) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

köszönöm a szívélyes segítséget...:S

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#37542) sz.j válasza Sn00PiG (#37541) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg ... [link]

Amúgy nem kell durcizni azon, hogy nem kaptál választ, egyszerűen az történt, hogy eddig senki nem tudta a biztos megoldást, így én sem. Ennyi ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37543) Tommee válasza sz.j (#37539) üzenetére


Tommee
aktív tag

Miért is nem szabad normal-on?
Nálam csak +tizedeket lehet adni és ha pl +0.1-et állítok, akkor 2,05-re állítja a feszt(Everest és BIOS szerint).

(#37544) Tommee válasza Tommee (#37543) üzenetére


Tommee
aktív tag

Csakazértis megnéztem.
Normal-on 1.95V, +0.1-nél 1.95V, +0.2-nél 2.06V, tehát normal=1.95, amit nem tudom honnét gondol, amikor JEDEC szerint 1.8V az üzemi fesz 800-on mindegyik memóriánál alapbeállításon. Akkor miért normal +0.1=1.95V? Na mind1.

(#37545) Jorus válasza Atla (#37521) üzenetére


Jorus
nagyúr

Megnéztem, de nálam rendben műxik. Ha az 1000-es RAM-okat 800-on járatom, 1.85V-t ad neki a deszka Normal VDimm mellett, ahogy az SPD-ben is el van tárolva.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37546) Gyusz


Gyusz
őstag

Nálam rev 2.0-ás DS3 1.8V körül ad memóriáknak alapból, viszont EP-35-DS3 (vagy rev 2.1) már 1.96-ot, EP-31-DS3L szintén. Viszont utóbbiaknál lehet normálnál kevesebb feszültséget is adni.

[ Szerkesztve ]

(#37547) laci666


laci666
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek ez a párosítás jó lesz.
Szeretni fogják egymást?
És a tuning is menni fog?
GIGABYTE GA-EP35-DS4
+
Intel Core 2 Duo E7500 2x 2.93GHz Boxed
+
2*2GB 1066Mhz 5-5-5-15 Mushkin

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#37548) ANT válasza Sn00PiG (#37533) üzenetére


ANT
őstag

No.1 problémáddal kapcsolatban megkérdezném: milyen/mennyi idős tápegységed van?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#37549) Jorus válasza laci666 (#37547) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kérdezd Pala-t, és ne szorozgass 2-vel... :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37550) sz.j válasza Tommee (#37543) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Miért is nem szabad normal-on?"

Mert olykor 2,24V-t állít be (volt rá példa).

"Nálam csak +tizedeket lehet adni és ha pl +0.1-et állítok, akkor 2,05-re állítja a feszt(Everest és BIOS szerint)."

Akkor nincs szerencséd a BIOS-oddal, mert pl, a lapomnál +0,05 voltonként lehet emelni a memók feszét.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.