Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Iski válasza Atlantis (#699) üzenetére


Iski
csendes tag

Igaz is.Bocsesz :B

(#702) Iski


Iski
csendes tag

Lenne egy olyan kérdésem ,hogy a solidworks hol és hogyan kezeli a fóliákat?

(#703) perfag


perfag
aktív tag



Senki nem akar nekem SE mechanizmusok ügyben segíteni? :((
(Csúnyák vagytok) Jól elvagytok a SolidWorks-szel.

Mondjátok, ismeritek a
[link]-on található MGDESS nevű SW beépülőt?
Próbálta valaki már valaki?
Az ezzel készült kinematikai analíziseket láttátok már? [link]

Tud valaki ilyet enélkül is? Egy rakás dolog franciául van, nem egészen találtam fel magam a honlapon. Az MFDESS-t le lehet tölteni, de hogy kell használni?

(#704) Parson válasza perfag (#703) üzenetére


Parson
addikt

Üdv perfag. Részemről az a nagy helyzet van, hogy még soha nem használtam SE-t ilyen szinten, én Pro/E-s vagyok, és CATIA érdekel még ezügyben aztán kalap kabát. Többi szoftverrel már egy ideje nem foglalkozom, ezért halványodik a tudásom is azon a téren. Szal nem láttam értelmét a témához hozzászólni, ha Pro/E-ban érdekelne, abban tudnék segiteni. A többiek pedig valószínűleg hasonló helyzetből kifólyólag maradtak csendben e kérdést illetően. Aki meg tudna segiteni és nem tette, hát az lehet nem vette észre vagy nem ért rá, vagy majd most fog irni, passz. Én szép vagyok és ez a lényeg. :))

(Franciául meg egy kukkot se értek, maradok az angolnál meg a németnél legrosszabb esetben. :) )


[Szerkesztve]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#705) perfag válasza Parson (#704) üzenetére


perfag
aktív tag


Üdv. Parson,

kösz, hogy reagáltál. Nincs a rossz érzésem, hogy magamban motyogok.

> Pro/E-s vagyok, és CATIA érdekel még ezügyben ...
Most jött a tenlinks hírlevele, a CATIA V5R15 értékelik a cadalysten, [link]
Jól néz ki. Mennyi a memória igénye? 512-m van, azzal már elmenne, alapban?
(Talán tudnék szerezni egy szocializált verziót, régebbi R-rel. Hogy minek, azt még nem tudom. Talán, ha nő lennék azt mondanám: csak.)

Tovább erölködöm? :( Working Modell-t használt-e valaki?


(#706) Atlantis válasza Iski (#702) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha jól emléxem, ezt én is felvetettem a forgalmazónak, mire a válasz: sehol és sehogy. :)
S valóban, az AutoCAD-nél és a ProE-nál megszokott fóliáknak nyoma sincs.

CATIA engem is nagyon érdekel, amint a Solidworks-öt jobban megismerem, biztos fogok foglalkozni a nagy ''testvérével'' is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#707) Parson válasza Atlantis (#706) üzenetére


Parson
addikt

Majd remélem okítjuk itt egymást Atlantis, abban egyelőre még én is kezdő vagyok. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#708) Atlantis válasza Parson (#707) üzenetére


Atlantis
veterán

Én abban még egy jó darabig az is maradok. Az idei év szerintem elmegy a Solidworks komolyabb megismerésére.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#709) Parson válasza perfag (#705) üzenetére


Parson
addikt

perfag, CATIA-hoz még én se értek egyelőre, nézegetem itthon és még csak barátkozom a gondolattal hogy bele kéne mászni. A memóriaigénye passz hogy mennyi, jó ha van egy kevés a gépben, ezzel kapcsolatban korábbi felszólalások már voltak aszem.
Azt nem tudm, hogy megéri-e visszafelé fejlődni, bár mindenkinek szíve joga hozzá.

Working Modell? Most látom először ezt a nevet...

De akkor már én is kérdeznék, CATIA ugye nem szokott ütközni a Pro/E-val? mert nekem nem érné meg eltolni a pöpecül belőtt kis Pro/E-t, ha netán ugy döntenék, hogy egy gépre telepitem a kettőt...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#710) Parson válasza Atlantis (#708) üzenetére


Parson
addikt

A SW-t eddig csak egyszer kétszer láttam munka közben, egész pofásnak tűnt (könnyen kezelhetőnek) de az Inventorhoz hasonlított az én meglátásom szerint, ha más nem, olyan mértékben, hogy szép szép, de hogy megéri-e lejjebb adni... persze van mikor nem a kedv diktál...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#711) Atlantis válasza Parson (#710) üzenetére


Atlantis
veterán

Messze jobb, mint az Inventor, hála az égnek. Ahhoz is volt szerencsém, de nem sokáig.

Egyébként tudásban nem érzem visszalépésnek a ProE-hoz képest, csak még meg kell szoknom és ismernem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#712) Iski


Iski
csendes tag

Az egyik srác leszólta az elején ezt a témát de nem lett igaza.Gratulálok Atlantis ez egy jó kis topic lett. :C

[Szerkesztve]

(#713) Atlantis válasza Iski (#712) üzenetére


Atlantis
veterán

Pedig egy jó ideig döglött volt és csak magammal beszélgettem. :DD

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#714) dokesz007 válasza perfag (#705) üzenetére


dokesz007
aktív tag

HY

Elkúszik 512 vel is de igen gány pl mikor nagyobb méretű ill összállítást kezel vagy beillesztes (pl egy pneum munkahengert vagy egy hajtóművet), ott már sovány kezd lenni!!!

Elég combi gép kell hozzá, mert mikor letöltesz egy makro filet, a kicsuminál pl van h pl 10 percet is elpötyörgött a régi gépünkön (2,4P4,512 333mhz ram....)

NA DE MOST:)))))Szóval van tisztes gépigénye pláne ha az élsimitásokat maxra nyomod és a hozzá rendelt material megjelenítését engedélyezed (pl króm felület és hasonlók)!

De gyakorolni,elkezdeni bőven elég egy lightos gép is!!!

Ha tok segítek mindenkinek catiából :R



[Szerkesztve]

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#715) Parson válasza dokesz007 (#714) üzenetére


Parson
addikt

dokesz007, nekem lesz akkor majd pár kérdésem valszeg :DD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#716) Atlantis válasza dokesz007 (#714) üzenetére


Atlantis
veterán

Az utsó mondatot remélem nem gondoltad komolyan.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#717) perfag válasza dokesz007 (#714) üzenetére


perfag
aktív tag

> De gyakorolni,elkezdeni bőven elég egy lightos gép is!!!
Nem is gondoltam többre.

> Ha tok segítek mindenkinek catiából
Kösz, ezt elraktározom és lehet, hogy élek vele.


Kérdés: a CATIA-nak van magyar felhasználói felülete?
Tudok angolul, de a SE-nél elkényelmesedtem és megszerettem.

(#718) perfag válasza Atlantis (#713) üzenetére


perfag
aktív tag

> Pedig egy jó ideig döglött volt és csak magammal beszélgettem.
Az sem rossz néha. Megvan az előnye, hogy jó a társaság.

(#719) zsolti_75 válasza perfag (#675) üzenetére


zsolti_75
csendes tag

perfag:
szíjjal nem tudod megcsinálni, hogy menjen a tárcsával, mert a SE nem tudja, hogy a szíj rugalmas.
Lánccal meg lehet csinálni, ha 1 láncszemet lemodellezel, kiosztod, és hozzákényszerezed a tárcsákhoz.
Az már egy másik kérdés, hogy megéri-e ennyit tökölni vele.
Ha kis videót kell csinálni belőle, akkor van egy egyszerűbb: jpg kockákat fényképezel a mozgás fázisaiban és összerakod avi-vá.

(#720) perfag válasza Atlantis (#716) üzenetére


perfag
aktív tag

Ezt abba kéne hagyni, Uraim!

perfag, ne akarj ilyen gyorsan megválni a társaságunktól.

Atlantis

(#721) perfag válasza zsolti_75 (#719) üzenetére


perfag
aktív tag


Hurrá nekem is írtak! Köszönöm, köszönöm, ...

> szíjjal nem tudod megcsinálni, hogy menjen a tárcsával, mert a SE nem tudja, hogy a szíj rugalmas.
Igen, erre gondoltam én is. A Mozgás eszköztáron a negyedik ikon a rugó, erről semmit nem tudok.

Arra gondoltam talán ennek van valami titka, amivel egy elemet rugalmassá, elasztikussá lehetne tenni.

Tudsz a rugó felhasználásáról nekem mondani valamit?

Kérdeztem én a graphIT-osokat is a szíjról, de vagy nem tudják, vagy ingyért nem akarták.

> Lánccal meg lehet csinálni, ha 1 láncszemet lemodellezel, kiosztod, és hozzákényszerezed a tárcsákhoz.
Az már egy másik kérdés, hogy megéri-e ennyit tökölni vele.

Ha-ha. Meg! Nem én csinálom, majd a diákjaim.

Kérdéseim: milyen kényszerkapcsolatot javasolsz? Csináltál már ilyesmit? Mintát tudnál küldeni?

> Ha kis videót kell csinálni ...
A Gif Movie Gear szocializált változatát használjuk ilyenre, nagyon jó.
A SE AVI fájlokat is mindig konvertáljuk, optimalizáljuk. Powerpointban, web-en is jól mutat.

Egy éve keressük a megoldást a szíjra. A legjobb ötletünk az volt, hogy mindkét tengelyre
rátesszük a forgó mozgást a módosításnak megfelelően. Valójában a saját örömünkre csináljuk és van még rá másfél évünk.

(#722) Parson válasza perfag (#720) üzenetére


Parson
addikt

én nem akarok beleszólni, de szerintem nem jó kedvéből tette Atlantis, amit tett...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#723) Iski válasza dokesz007 (#714) üzenetére


Iski
csendes tag

Nekem tudnál segíteni ha megkeresnél e-mail-ben ,mert én nem értelek el. ;)

(#724) Thomas-H


Thomas-H
csendes tag

Parson:

Megnéztem az általad küldött stuffot a csavargörbén való kiosztásra vonatkozóan.
Pontosan erre volt szükségem, minden világos, ez alapján már pontosan be tudom szerelni a golyókat. :DD :DD :C :C
(Attól tartok magamtól nem jöttem volna rá jó ideig :B :B )
Mégegyszer köszönöm :R :R !

(#725) Parson válasza Thomas-H (#724) üzenetére


Parson
addikt

Thomas-H, igazán nincs mit, szívesen segítettem :) Máskor is fordulj felénk bizalommal. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#726) dokesz007 válasza perfag (#717) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Üdv!

Megmondom őszintén nem tudok róla!

Én CAD-ből is és minden 3D cuccból angolt használok, mivel legtöbbször billentyűparancsal dolgozom és úgy tanultam meg annó, ami a magyarnál nem műxik, ill se kedvem sem időm átkonfigolni :DD

Inventor 8-ból van magyar az tuttkó mert annak leskelődtem egyszer a súgójában. :R

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#727) repvez


repvez
addikt

Tanácsot kérnék töletek.Autocad R14/2000-es alaptudással melyik progit lenne érdemes megtanulnom?A Pro/E vagy a Mechanical desktopot.Föleg olyan dolgokra használnám hogy virtuálisan megnézzem hogy egy adott eszköz amit tervezek az ugy müködne e ahogy kell.Tehát alkatrész összeillesztés és analizis.És nem tudom melyikbe van alapbol ,vagy melyikhez könnyebben beszerezhetö elöre elkészitett szabványos alkatrészek (csapágy, csavar,fogaskerék stb...).Mert ezekkel megy el a legtöbb idö mire megrajzolom.
köszi elöre is.

(#728) perfag válasza repvez (#727) üzenetére


perfag
aktív tag


repvez> melyik progit lenne érdemes megtanulnom? A Pro/E vagy a Mechanical desktopot.
Miért szűkítetted le? Van még Catia, SolidWorks, Inventor, Solid Edge ... bármelyik nagyon jó. - ha tudod használni.

repvez> alkatrész összeillesztés és analizis
Elég pongyolán fogalnmaztad meg. Milyen analízis: feszültség, türés/illesztés, mozgás?

A Solid Edge-ben van ütközésvizsgálat, mozgás analízist is tudsz csinálni, a v.18-tól van benne FEA. Ha olyan a verziód, akkor van szabványos elemtár is és mérnöki kézikönyv néven fogaskeréktervező is van. A Standard változatban nincs.

A SolidWorks-ben már elég régen van Cosmos Express néven FEA. Kinematikai modulról nem tudok, az enyémben legalábbis nincs, vagy csak béna vagyok és nem telepítetem.

A szabványos elemtárt független cég csinálja, a rekllámjukban láttam, hogy minden közép kategóriás CAD-hez kínálják, de ProE-hez is.

(#729) repvez válasza perfag (#728) üzenetére


repvez
addikt

Csak azért ezt a kettöt irtam ,mert ezeket valamennyire ismerem.Meg autocadet tanultam és talán ez a kettö áll a legközelebb hozzá.De nekem bármelyik megfelelne ha ugy lehet vele dolgozni hogy csak a nem szabványos egyedi részeket kell megrajzolni a többit meg csak kiválogatni az elemtárbol és beilleszteni.Analizis terén azt értettem, hogy tudja a mozgásokat simulálni és megjelölni hogy hol nem birná az alkatrész a terhelést hol kéne változtatni rajta.A mechanical-rol volt régebben egy promo cd-m abban volt ilyen elemtár ahol idomvasaktol elkezdve az alátétig minden volt ha jol emlékszem valami 800 000db-os elemgyüjtemény volt.De sajnos még autocadhez sem találok semilyen hasonlot amit a desingcenterbe felhasználhatnék.Végül is ha ilyen elemtárat találnék akkor már nekem az elég lenne és akkor nem kéne más progit megtanulnom.

(#730) dokesz007 válasza repvez (#729) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Hyhy!

Elemtárat tok mondani a www.web2cad.com/de lapon regelsz és ott bármit le tudsz szedni 3D és 2D ben egyaránt, mi azt használjuk!

De ált ha pl egy FESTO munkahengert akarsz beilleszteni a gyártó honlapján kismillió változatban kismillió progihoz leszedheted!

Ha ezeket a változatokat ismered akkor sorry, csak gondoltam akkor elmondom még 1X :DD

Jó tervezést mindenkinek, úgyis az enyém lesz Mo.-n az első robbanó tengelykapcsoló szabadalom :C

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#731) repvez válasza dokesz007 (#730) üzenetére


repvez
addikt

köszi a linket,de egy kis instrukciot tudnál hozzá adni hogyan használjam.Még nem sikerült ilyennel dolgoznom.Mit töltsek le hogyan kerül bele az autokedes rajzba stb..

(#732) dokesz007 válasza repvez (#731) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Hy

Letöltögeted az okosságokat és nekem CATIA a berakott cumót utánna el is raktározza, meglévő eszköztárba proginként változó hogyan tudod felvenni az adott alkatrészt, én nem szoktam pöcsölni, ált . lusta vok erre és amit letöltök mappába rakom külön a csavart, a csapágyat, ...., bár sokszor csak bezúzzuk egy mappába és viszlát...lehet elő sem kerül többet( NA MOST SOKAT SEGÍTETTEM :R )

pl aCAD a leszedett cumót egyszerűen az insert block paracsal beszúrja érdemes előnézetet nyomatni mert átl pl egy csapágynál 3-5 nézetet metszetet készítenek és abból nem mindíg kell mind(ha pl 2D-ben nyomod nem hiszem h kell a 3D modell a csapágyról).

3D annyiban cinkesebb h ált egy .bas kiterjesztésű filet hoznak létre pl Inventornál(érdekes mód 10 versionnál nem kell a makrózgatos kicsumizós szarral bajlódni) és ott leképezi a modell és utánna tudod beilleszteni a rajzba, én egy munkahengerrel szoptam naggyon durvát, főleg azért mert mire inchben kiszámolgattam a nekem szükséges paraméterekkel rendelkező mh-t és letöltöttem alíg maradt időm a .drawing részre és ráadásul szar lett a modell genrálás nem voltak meg a csatlakozások, na most ezután gyorsan megcsinálni a rudat a csatlakozásokat ráadásul utánna mindezt ocsmány szögben belőni annyi volt mint az egész szerkezetet lemodellezni, bleeeeeeeeeeeeeee.
(jah csináltunk egy franyó biciemelőt lehet h egyszer majd a a merdzsó terepjárótokon azt fogjátok viszontlátni, legalábbis remélem :C ;] )


remélem okossat mondtam, ACAD,INVENTOR,CATIA amiben viszonylag naprakész vok, ha ezekben kell segítség szólj segítek amit tok,ezt az eszköztáras témát megnézem jobban h mit hogy és mit, aztán mesélek :))

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#733) Parson


Parson
addikt

Huh de behalt itt a téma... Na akkor egy kérdés. Akinek van, annak hányas frissitésű Pro/E-ja van? (Az enyém WF 2.0 M171-es) Válaszok után mondom a hozzá kapcsolódó kérdésem.

[Szerkesztve]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#734) Atlantis válasza Parson (#733) üzenetére


Atlantis
veterán

M150.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#735) richies


richies
senior tag

hi all!

eddig Inventoros voltam, azt eléggé vágom, kicsit nézegette mára sw-öt, az sem tűnt bonyolultnak.
De ''sajna'' most ProE kellene, mert lehet felvesznek egy olyan céghez, ahol ezt használják.
Egyszer néztem már,s nagyon kínai volt a SW, Inv-hoz képest. Valaki tudna segíteni, hogy hol találok nagyon alap dolgokat ,tutorialokat..
Esetleg aki mind2 progit ismeri (inv, proe), elmondhatná a különbségeket, észrevételeket!

nagyon köszönöm előre is!
:R

Rozsomak of Power

(#736) buci válasza richies (#735) üzenetére


buci
tag

Nézd meg ezt: (#573)
De ha visszaolvasgatsz van ezen kívül is van pár anyag.

(#737) Parson válasza Atlantis (#734) üzenetére


Parson
addikt

végülis teljesen mind1... egy style feature-ben létrehozott térbeli spline görbét nem tudok felhasználni trajectory -ként egy sweep feature-ben... ez mér van... nem tudok rájönni...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#738) Atlantis válasza Parson (#737) üzenetére


Atlantis
veterán

Na, ebben a témában teljesen láma vagyok.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#740) richies


richies
senior tag

:C
ok, nem kérdeztem semmit :)

Rozsomak of Power

(#741) Atlantis válasza richies (#740) üzenetére


Atlantis
veterán

Khm...Na azért.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#742) richies válasza Atlantis (#741) üzenetére


richies
senior tag

:R

Rozsomak of Power

(#743) Parson


Parson
addikt

Hm. Privát üzeneteket itt nem olvasnak az emberek?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#744) szatyi válasza Parson (#737) üzenetére


szatyi
csendes tag

A style görbés sweep-hez:

próbáld swept blend-del, úgy megcsinálja, legfeljebb mindkét végére ugyanazt a keresztmetszetet rajzolod.

(#745) Sgj60 válasza Parson (#743) üzenetére


Sgj60
csendes tag

Parson =GT
Ha igen akkor szeva Kolléga!

..amugy nekem tökéletesen működik style térgörbével a sweep parancs

(#746) Parson válasza szatyi (#744) üzenetére


Parson
addikt

És láss csodát... tényleg megcsinálja. :)) Nem értem, sweep-pel miért nem, de ezzel megcsinálja. Igazából azzal rontottam el, hogy nem kerestem alternatív megoldást a problémára... mondjuk nem is volt égetően fontos. Mindenesetre köszi szépen szatyi! :C

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#747) Parson válasza Sgj60 (#745) üzenetére


Parson
addikt

hello sgj60, talált süllyedt, tényleg az vagyok :) üdv neked is ezen a fórumon, bár nem tudom mióta vagy a tagja, és hogy egyáltalán melyik kollégámat tisztelhetem személyedben. a lényeg hogy hasznos ötletcserékre már itt is elérsz. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#748) Thomas-H


Thomas-H
csendes tag

Hi.

Egy lama kérdés:
ProE-ban hogy lehet kikapcsolni a szöveges magyarázatok megjelenítését (pl.: menetes furat esetén) ? :B :F

(#749) Parson válasza Thomas-H (#748) üzenetére


Parson
addikt

hali Thomas

Tools/Environment/3D notes

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#750) szatyi


szatyi
csendes tag

Sziasztok!

ProE paraméterátadással kapcsolatban lenne kérdésem. Adott egy összeállítás, benne alkatrészek. Az alkatrészrajzokon szerepelnie kellene az összeállítás néhány paraméterének, úgy mint név, összeállítás rajzszáma stb. Megoldható-e, hogy az alkatrész automatikusan örökölje az összeállítás paramétereit, hogy ne kelljen minden rajzon kézzel kitölteni ezeket a mezőket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.