Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Ptomi


Ptomi
csendes tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy SE-en szoktatok par-ból dft rajzokat készíteni?
Egy pár dolgot nem értek:
1. Miért nem írja ki a részösszeállítások tömegét összeállítási rajnál a stücklistába?
2. Miért csillagozza meg összáll. rajnál némelyik tételeket, és el lehet-e tüntetni ezeket a csillagokat?
3. Nem lehet valahol beállítani, hogy alkatrészrajznál kiírja autom. az anagmin., méretarányt és tömeget?
Több kérdést egyenlőre nem teszek fel, majd csak legközelebb.

Örülök, hogy rátaláltam erre a topikra. :DD

Tomi

(#152) buci válasza Grunya (#145) üzenetére


buci
tag

Nekem úgy tűnik,mintha az SE jobb lenne. Bár azért még egy pár hét biztos kell
míg jobban kiismerem az SE-t.
Pl. a DIMPLE nagyon tetszik benne. Ilyet az Inventorral nem csinálsz.
Az Invinek a présszerszám része nem nyerő, de ettől függetlenül sztem jó a
lemez része.
Ez eddig szép és jó csak ugye ott van a Proe.....
Ami nem szép, meg nem könnyen tanulható, stb, de vhogy nálam mégis nyer.
Sehol nem láttam még olyan szerteágazó, minden részletre kiterjedő lemezalakítást mint a Proe-ben.:R:R:R:R

(#153) Ja no válasza Atlantis (#150) üzenetére


Ja no
aktív tag

Képzelj el egy szép, tükrös, mondjuk 1,5mm-es ss lemezt. Tegyük fel hogy ez egy készülék előlapja, sokféle kivágással. Ha egyből ott kezd el dolgozni a lézer ahol a valós kontúr van, akkor a ''berobbanási'' rész elég csúnya tud lenni. Nekem ilyenkor kívűlről (vagy belülről) vezetik rá a lézert a valós kontúrra.
Persze ez vastaglemeznél mindegy, mert ált hegesztésre/forgácsolásra megy.
Egyébként nem daru-alkatrészeket gyártotok véletlenűl?

(#154) Atlantis válasza Ja no (#153) üzenetére


Atlantis
veterán

Ja, ti ilyen finom dolgokat csináltok. Mi nem, de nem is daru-alkatrészeket. Nálunk nem kell így finomkodni a lézerrel, bár bérmunkában már lehet, hogy csináltunk ilyet is, de én nem foglalkoztam vele, erre vannak a technológusok...:)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#155) Ja no válasza Atlantis (#154) üzenetére


Ja no
aktív tag

Csak azért gondoltam, mert egy pécsi ismerősöm szokott gyártatni ilyeneket, és mintha Z.Egerszeg is felmerült volna.
BTW: a PROe DXF-nél hogyan határozod meg, hogy melyik az első vonal eleje, stb...? Vagy ez is a techn.-ok problémája? :)

[Szerkesztve]

(#156) Atlantis válasza Ja no (#155) üzenetére


Atlantis
veterán

Első vonal eleje? :F Miket nem tudsz kérdezni. :)

Uygebár az alkatrész zárt kontúr, nincs eleje és vége. Az, hogy a lézer hol áll neki vágni, azt már a technológus határozza meg, tekintve, hogy a ProE-ból és AutoCAD-ből kikerült DXF-eket is fel kell dolgozni a lézerhez adott szoftverrel, ami emészthetővé teszi a gép számára.

Ja, amit te felvezetésnek hívtál a korábban, azt mi bekezdésnek hívjuk és minden alkatrésznél használjuk, soha nincs olyan, hogy pont a kontúron kezdi el vágni a gép az alkatrészt. Legfeljebb közös vágásnál, de ezt ritkán használjuk.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#157) Grunya


Grunya
aktív tag

Állandó gondot okoz nekem az inventor rajzkezelése:
Pl. átmásolok egy mappát amiben ipt-k és egy iam van a laptopra, majd a laptopon szeretném megynyitni az összeállítást, de már nem találja hozzá az alkatrészrajzokat, mert azokat azt hiszem linkekkel rendeli az összeállításhoz. Hogyan kell kiküszöbölni az ilyen problémákat?

(#158) buci válasza Grunya (#157) üzenetére


buci
tag

Ez azért van, mert össze vannak rendelve a fájlok.
Erre vannak a Project-ek kitalálva.
Magyarán ha te belekezdesz egy alkatrészbe, vagy netán egy összeállításba,
akkor célszerű egy project létrehozása. Ez súgó részében jól le van írva.
Ha más gépen akarod folytatni a munkát, akkor ennek a project mappának a
tartalmát kell átmásolni, a másik gépen létrehozott új project mappába.
De azt hiszem ha feljön az az ablak, ahol kiírja, hogy nem találja a fájlt,
ott meg is lehet kerestetni vele.
A lényeg, hogy az összetartozó alkatrész-,összeállítási-,robbantott-, és rajz
fájlok egy mappában legyenek.

(#159) buci válasza buci (#158) üzenetére


buci
tag

És még egy fontos dolog:
Ha nyitsz egy új projectet, akkor a Mappabeállításoknál a tartalomközpont
fájlok elérési utvonalának a project mappát add.
Így egyben lesznek az elmtárból kiszedett cuccok a többi alkatrészzel.

(#160) Ptomi válasza Ptomi (#151) üzenetére


Ptomi
csendes tag

Senki sem készít SE-ben gyártási rajzokat 3D-ből?

Tomi

(#161) Ja no válasza Ptomi (#160) üzenetére


Ja no
aktív tag

Valszeg csak senki nem jutott még el eddig a mélységig a progiban. Lenyomtam már vagy 3 tucat projektet és néha nekem is kellett volna használnom az általad említett dolgokat, de maradt a molyolás. Tehát mostmár ketten vagyunk akit érdekel. Atlantis esetleg?

(#162) Atlantis válasza Ja no (#161) üzenetére


Atlantis
veterán

Mint már írtam korábban, Solid Edge-t munkában sosem hazsnáltam, csak magánúton próbálkoztam vele egy rövid ideig. Engem nem győzött meg a ProE-val szemben.
ProE-s kérdésekre tudok jó esetben válaszolni, abban vagyok benne.

Egyébként aki írta, hogy drága: szept 30-ig 800+ÁFA áron lehet venni ProE Basic-et. Ez nagyon jó ár érte.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#163) Ptomi válasza Atlantis (#162) üzenetére


Ptomi
csendes tag

A munkám során rengeteg alkatrészt gyártatok, így nálam nélkülözhetetlen a 2D-s alkatrészrajz (árajánlatkérés is ez alapján történik). Így én már rengeteg rajzot készítettem. Elsősorban AutoCAD-ben rajzolok, csak a nehezebben kirajzolható alk. (áthatások, jobb megérthetőség 3D-ben) rajzolom SE-ben. Számomra azoknak a testeknek (par) nincs értelme, amit nem tudok áttenni 2D-s rajzzá.

Az biztos, hogy otthoni használatra nem fogok venni ProE-t. Ebben még nagyon kezdő vagyok. Még az kiosztást sem találtam meg.:(

Tomi

(#164) buci válasza Ptomi (#163) üzenetére


buci
tag

A kiosztás SE megfelelője a Pattern. (Ezt a Proe-ben is így van):)
Az ikonja a lekerekítés (Round) ikon alatt található.
Ha súgót megnézed, ott szépen le is írja, hogy mi újság.
Mert mint mondottam vala, elég jó súgója van.

(#165) Atlantis válasza Ptomi (#163) üzenetére


Atlantis
veterán

Nálunk is az AutoCAD még az uralkodó tervezőszoftver és mi is rengeteg 2D-s rajzot használunk még. Viszont én csak ProE-val dolgozom és semmiféle probléma nincs a rajzkészítéssel, ennél egyszerűbb nem is lehetne.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#166) Atlantis válasza buci (#164) üzenetére


Atlantis
veterán

Na,ezt azért ne mondd, hogy mi hol van, az beállítás kérdése, ezért nem szoktam én soha tanácsot adni, hogy melyik ikon hol van. ProE-ból is többféle alapbeállítás létezik, nem egységes a frissen telepített rendszerek kinézete. Nálam pl.: alapból sincs külön ikonja a kiosztásnak és nem is hiányzik, jobb egérből el lehet érni.

Én rühellem az ikonokkal teletömött képernyőt, kifejezetten tetszik a Proe viszonylag ''ikonszegény'' környezete, bár a Windows hatásának ''hála'', kezdik elrontani szegényt. :)

A ProE-t eredetileg Unixra fejlesztették, most is jobban érzi magát Linux-on futtatva, tudtommal ez az egyetlen ilyen kaliberű szoftver, aminek gyárilag van Linux-os változata

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#167) buci válasza Atlantis (#166) üzenetére


buci
tag

Hogyhogy ne mondjam!?:((((
Mondom, ugyanis úgy gondolom, ezzel tudok valamelyest segíteni.
És mivel alapból ott van, nagy a valószínűsége, hogy meg is találja aki
ott keresi!
Vagy nem azért irogatunk ide, hogy egymás tudását gyarapítsuk?

Az hogy Te mikor szoktál tanácsot adni, az ebben az esetben kevésbé fontos.
Mint ahogy az is, hogy a Proe-ban hogy van a Pattern használata ill. ki milyen módon szeret egy sajátoságot alkalmazni.

Egyébként is igértél nekem vmit, amit a mai napig nem teljesítetettél!
De megoldom majd nélküled.

(#168) Atlantis válasza buci (#167) üzenetére


Atlantis
veterán

Húha!

Na, akkor. Ha rossz napod volt, máshol tombold ki magad. Ezt mint moderátor mondtam.

Viszont:
Ha végiggondolnád, azért írtam, hogy ne mondj ilyet, mert nem biztos, hogy ugyanolyan a kinézete nála a szoftvernek, mint nálad, vagy nálam, így feleslegesen keresné az adott helyen és esetleg kedvét szegné a dolog, mert azt hihetné, hogy valami nincs rendesen beállítva nála.

Nem kioktatni akartalak és azért írtam le, hogy én hogy szoktam, hogy legyen egy alternatív megoldás neki, ugyanis a jobb gombbal elérhető helyi menük egységesek, így biztosan megtalálja ott a parancsot, emellett könnyebben el is érhetők, mint az ikon(óóó,bocsánat, ez megint személyes vélemény, a világért sem kell figyelembe venni).

Mit ígértem neked, ami ennyire böki a csőröd, elnézést, ha elfeledtem esendő fejemmel, ha tehetem, menten teljesítem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#169) buci válasza Atlantis (#168) üzenetére


buci
tag

Nincs rossz napom és tombolni sem akarok sem itt, sem máshol.
Sőt veszekedni sincs kedvem.
Én egyszerűen csak segíteni akartam, ami talán még akkor is sikerülhet, ha
éppen nem találja ott az ikont.

Azt külön köszönöm, hogy nem akarsz kioktatni.
De javaslom, hogy lépjünk tovább.

Nem böki a csőröm, de ezt ígérted (#26):
''Lépcsős metszet: ez valóban el van bonyolítva a többi rendszerhez képest. Leírni most lusta vagyok, sorry...''

(#170) Atlantis válasza buci (#169) üzenetére


Atlantis
veterán

Na, akkor peace. Tudom, hogy csak segíteni akartál, ahogy én is.

Lépcsős metszetet még ma leírom, valóban elfeledtem, viszont fejből nem vágom pontosan a lépéseket, itthon meg nincs ProE-m.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#171) Ptomi válasza Atlantis (#170) üzenetére


Ptomi
csendes tag

Azért nem kellet volna ennyire egymásnak esni, mert kérdeztem. :D

Azt szertném kérdezni, hogy a kioszást a schetz-ben kell keresni? Vagy miután megrajzoltam az alakot, akkor kell a kiosztást megkeresnem, úgy, mint a SE-ben.

A tükrözésnél mire kell kattintanom, miután kiválasztottam a tükrözés tengelyét? Egyszerűen nem tudok tuvább lépni. Állandóan azt írja, hogy válasszam ki a t. tengely.

Előre is köszi.

Tomi

(#172) buci válasza Ptomi (#171) üzenetére


buci
tag

Ja, Te vagy a hibás!;]

Most akkor nem SE-ben ''utazol''?
Mert Proe-ben először ki kell jelölni, azt amit tükrözni/patternezni akarsz.
Utána kell elindítani a sajátosságot és pl. tükrözésnél megmutatni egy síkot
amire tükrözni akarod. Ennyi.
SE-ben meg el kell indítani a tükrözést és utána kell megmutatni, amit
tükrözni akarsz. Majd a síkot és kész.
De sztem ez ok a részedről, ha SE-t használsz.

(#173) buci válasza Ptomi (#171) üzenetére


buci
tag

Ja igen, én magán a testmodellen hajtom végre a fent említett dolgokat.
Vázlaton még nem próbáltam.

(#174) buci


buci
tag

Pontosabban SE-ben nem próbáltam.

(#175) Ja no válasza buci (#173) üzenetére


Ja no
aktív tag

SE-ben csak a kézzel papírra vetett dolgokat tudod tükrözni vázlat módban, modelleket nem.
BTW: ha modellnél használsz tükrözést (par vagy psm módban, mondjuk egy fícsör sketch-ét), akkor érdemes úgy elkezdeni a modell rajzolását, hogy a tükrözéshez használt tengely valamelyik default koordinátasík legyen. Így elég egyet beméretezni és nem kell külön bíbelődni a kényszerekkel/kapcsolatokkal. Ez a későbbi változtatásoknál nagyon jól jön.

[Szerkesztve]

(#176) Atlantis válasza Ptomi (#171) üzenetére


Atlantis
veterán

buci kolléga jól mondta, először kell az építőelem, majd indítani a tükrözést/forgatást. Igazából attól függ, hogy mi a szándékot az adott építőelemmel később, én néha szoktam vázlatszinten tükrözni(pl.: egy-egy kivágást), bár sokkal gyakrabban modell szinten. Igaz, a tükrözést magát is ritkán használom, vannak bugjai a feature-nek a ProE-ban, így összeállítás szinten soha nem használom, alkatrész-szinten inkább, de ott is ritkán.

Lépcsős metszet: View Managerben/Xsec fülön új metszetet kezdesz készíteni, majd az Offset pontot választod és a helyzettől függően a Both side/One side opciók közül egyiket. Ezután vázolnod kell a ''lépcsőt'', tehát lényegében itt adod meg az eltolást. Ezt egy olyan síkra vázold, ami merőleges a kívánt metszet síkjára. Innentől pofon egyszerű, ha kész a vázlat, leokézol mindent, megnézed, megfelel-e az eredmény, majd irány a rajzkörnyezet. Remélem, érthető voltam.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#177) Ptomi válasza buci (#172) üzenetére


Ptomi
csendes tag

Igazság szerint az SE-t tanultam és használtam eddig, és most próbálkozom a Proi elsajátításával. Csak miután nincs leírásom, így nagyon nehéz.
Különben az SE-en mind a 3D alaksajátosság, mind a 2D vázlatban lehet tükrözni. Itt ennyivel egyszerűbb. :)

Tomi

(#178) Ja no válasza Ptomi (#177) üzenetére


Ja no
aktív tag

SE 2D-ben a ''drawing view wizzard''-al behozott modelleknél hogyan tudsz tükrözést csinálni?

(#179) buci válasza Atlantis (#176) üzenetére


buci
tag

Na megcsináltam egy kis szépséghibával.
A testmodellen lévő Xsec létrehozás OK.
Ott be is állítom, hogy látszodjon, ez is OK.
Megyek a rajzba, a kívánt nézeten jobb klikk> properties>Section
>2D Section>+ jel> kiválasztom a Xsec-et.
Eddig jó, csak nem látszik az az él, ami a képernyő síkjára merőleges.
(Egy téglatestet képzelj el úgy, hogy egyik oldalán két furat található rajta
különböző pozícióban)
Ahogy nézem súgót a Full Align Sectioned area-t kell választanom úgy,
hogy az Edge visibility Totalon van
De akkor kér egy referencia tengelyt. Ha mondjuk megadom neki az egyik furat tengelyét, akkor kiterítettet metszetet (Unfold) csinál.
Innen aztán sehova, se változtatni, se kitörölni nem tudtam.

Meg ha már itt tartunk a 3D cross section mire jó?
Meg van alatta egy olyan, hogy Single part surface.

Vagy a both side/one side-nak van vmi jelentősége az Xsec készítésekor?
Szóval van itt még egy pár megválaszolatlan kérdés.De azért az már jó,
hogy itt tartunk.
Thanks.

(#180) Atlantis válasza Ptomi (#177) üzenetére


Atlantis
veterán

ProE-ban is lehet vázlatszinten tükrözni(kiosztani viszont nem), igazából ízlés kérdése, hogy ki melyiket használja. Nekünk azt mondták anno, hogy a minél egyszerűbb vázlatokra törekedjünk és inkább már testmodellként faragjuk az anyagot. Pl.: letöréseket, lekerekítéseket, furatokat is rá lehet tenni egy alkatrészre vázlatszinten, de nem ezt szokták ajánlani.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#181) Atlantis válasza buci (#179) üzenetére


Atlantis
veterán

A single side/both side értelme az, mint minden más esetben. Ha pl.: arra a síkra szimmetrikus a modell, amire vázolod a lépcsőt, akkor az alkatrész el lesz metszve, vagy nem lesz elmetszve láthatóan a metszősík mentén. Tehát akkor oda is tesz sraffozást, ha single side-ot választod, míg both side-nál átszabja a metszet az egész modellt. Na, ez elég értehtelen lett, de korán reggel nem bírom jobban leírni. :DD Egyébként gyakorlati hasznát még én sem láttam.

Többi kérdésedet megnézem ma, hirtelen nem értem, mit csináltál másképp.

3D metszetet még nem hazsnáltam, azt is kipróbálom ma.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#182) buci válasza Atlantis (#181) üzenetére


buci
tag

Megpróbálom egy egyszerű pédán még jobban részletezni:
Bővebben: link
A RIGHT síkkal egybeeső metszősík éle nem látszik a rajzi metszeten.

(#185) Atlantis válasza buci (#182) üzenetére


Atlantis
veterán

Visszaélve ''hatalmammal'', kigyomláltam a szemetet és javítottam. Az volt a linkelésed hibája, hogy a végén is sima [L]-t írtál, pedig [/L] kellett volna.

A rajzról is tegyél fel egy képet, így elsőre ez nem néz ki rosszul.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#186) buci válasza Atlantis (#185) üzenetére


buci
tag

Na nekem sem kell bambaságért a szomszédba menem.
Mindjárt felrakom a rajzot.

(#187) buci válasza Atlantis (#185) üzenetére


buci
tag

Bővebben: link
Persze a metsző síkot sem tudtam betenni, meg nyilak is rosszul
áltak, ezért kivettem. De a lényeg látszik.

(#188) Atlantis válasza buci (#187) üzenetére


Atlantis
veterán

A merőleges sík vonalát nem is fogja betenni. Nem olyan rossz ez így, de kár, hogy levetted a nyilakat, kíváncsi lennék, miért nem állnak jól.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#189) Ptomi válasza Ja no (#178) üzenetére


Ptomi
csendes tag

Bocsi, de nem a dft-s rajzoknál lévő tükrözésére gondoltam, hanem a par készítése közben a vázletkészítés tükrözésére (2D-ben). A behúzott rajzoknál nem nagyon szoktam változtatni, csak metszeteket és méretezést készítek a behívott par-hoz.

Nem mondtátok, hogy Proi-ben a tükrözéshez kell készíteni egy középvonal tengelyt, amire el tudom készíteni a tükrözést (azért kérte mindíg a tükrözés tengelyének kiválasztását)..

Tomi

(#190) Atlantis válasza Ptomi (#189) üzenetére


Atlantis
veterán

Vázlatszinten kell. ellenben már megkévő építőelemnél jó neki egy sík, vagy bármilyen sík felület.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#191) buci válasza Ptomi (#189) üzenetére


buci
tag

Ez már csak így van. Ha tükrözni akarsz, akkor kell egy sík (#172) ill.
2D-ben egy tengely.;]

(#192) buci válasza Atlantis (#188) üzenetére


buci
tag

Hát ez így nem nyerő!
A nyilakat majd beállítom és felrakom a képet
Egyébként már ha itt tartunk, a nem kör keresztmetszetü alkatrész szimetria
tengelyét hogy lehet megrajzolni úgy, hogy ha a nézetet mozgatom akkor az is menjen vele? Mert a vázlat részével odarakom, de az nem mozog a nézettel
ha véletlenül odébb kell rendeznem.

(#193) Ja no


Ja no
aktív tag

SE-ben hogy lehet megoldani a következőt?:
Adott egy modell néhány alakítással (konkrétan egy back panel csati, ha ez valakinek mond valamit). Akarok rátenni furatot. A szokásos módon elkezdi az ember, de mikor a méretezéssel/kényszerekkel való pozicionáláshoz jut, a következőt tapasztalja: A furatot egy olyan vonal közepéhez akarnám igazítani, ami közvetlenül balegérrel nem érhető el, mert nem ez van legfölül. Tehát egy jobb klikkel ki tudom választani a nekem tetsző vonalat, de itt már nem engedi annak a közepét pluszba kiválasztani. ???
Persze kis fejszámolással megoldható, mert nem a közepéhez illesztem a méretvonalat, hanem valamelyik széléhez, csak amúgy eccerűbb lenne összefésülni a katalógusban található paraméterekkel.

(#194) Atlantis válasza buci (#192) üzenetére


Atlantis
veterán

Pedig sajna be kell érni ennnyivel a lépcsős metszetnél.

Ami a másik kérdésed illeti, rajzold meg még a modellen és ugyanúgy jelenítsd meg a rajzon, mint egy furat középtengelyét.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#195) buci válasza Atlantis (#194) üzenetére


buci
tag

Mármint úgy árted, hogy csináljak Datum axes-eket és ezeket jelenítsem meg?
Mert ez OK, csak így rá írja a tengelyekre, hogy A1,A2,stb.
Az meg csak nem kéne.
Vagy rossz úton vagyok?

(#196) mynames


mynames
senior tag

Sziasztok!

Nagyon érdekel a dolog, de nem tudom, hogyan fogjak hozzá. eddig Cad-et használtam de csak síkba...
Oktatókönyv (pl. mint a Cad-es) van valahol, mert nulláról fogom elkezdeni!

thx

Szerk: egy egyszerű lépcsőstengelyre pl. a feszültségeloszlást ki lehet rajzoltatni, ha megadom a terheléseket?

[Szerkesztve]

(#197) Atlantis válasza buci (#195) üzenetére


Atlantis
veterán

Így van. Modellen csináld meg a szimmetria-tengelyt(pl.: a két szim sík metszetében) és jelenítsd meg. Nem kéne, hogy kiírja rá a nevét, ennek ugyanolyan építőelemnek kell, lennie, mint egy egyszerű furattengelynek. Ha egy furatközepet megjelenítesz, akkor is kiírja a tengely nevét?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#198) Atlantis válasza mynames (#196) üzenetére


Atlantis
veterán

Könyv elvétve akad, pláne amgyar nyelvű, ráadásul abból csak elindulni lehet, bár neked egyelőre elég lenne az is. Melyik rendszer érdekel konkrétan?

Az általad említett feladat könnyűszerrel megoldható, de ne ezzel kezdd a 3D CAD ismerkedést, előbb az alapokkal, pl.: hogy egyáltalán hogyan modellezd le azt a tengelyt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#199) mynames válasza Atlantis (#198) üzenetére


mynames
senior tag

Alapokat adó könyv hol érhető el?

Melyik rendszer érdekel??? Ok. Milyen rendszerek vannak? (van egy ProE biztonsági másolatom...) Lehet, hogy nem is nulláról, hanem még attól is lentebbről kezdem?:F

Gépészeti tervezéshez gondoltam leginkább...(+ szeretném felvértezni magam ezzel a tudással mert melóhelyet váltanék és jól jöhet)

(#200) Ja no válasza mynames (#196) üzenetére


Ja no
aktív tag

Tudtommal 3d-s tervezőből csak a Mech. desktop jelent magyarul. /nálam van épp egy eladó féláron :)))
SE-hez csak az adott verziók kézikönyvével találkoztam eddig, az is angílusul íródott. (kb Ł60-ba kerül)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.