Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Imics13 válasza wnorbee (#1199) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Hát igen a V15-ös nem egy mai gyerek. Az MSC. Sofrware Inc terméke van beépítve
a V15-be.
Természetesen Simply motion-t el tudod indítani a szerelés környezetből a szalagsoron lévő 6. ikonnal (sárga kocka alatta nyíl). Átvált a mozgászimuláció környezetbe és ott rögtön kérdezi átváltáskor, hogy átvegye-e azokat a kényszereket amiket te készítettél. Én azt ajánlom, hogy ne vegye át mert nagy lesz a kavarodás.
Te állíts mindent be. Minden olyan alkatrészt, ami nem mozog köss le a földhöz köt kényszerrel. (JEG a családfában a lekötendő alkatrészen és a földhöz köt parancs asszem magyarul). Azokat az alaktrészeket amelyek mozognak hasonló módszerrel a mozgó alkatrészként definiáld. Figyelj arra, hogy például elég csak a villanymotor tengelyét mozgó alkatrészként definiálni a rajta, hozzá képest merev kapcslatban lévő ékszíjtárcsát mint csatolt v. hozzá rögzített alkatrészként definiáld. (JEG a ékszíjtárcsán a családfában majd csatol (attach to [angolul]) a tengelyhez. Ezek után jöhet a felkényszerezés manuálisan.....

Csak dióhéjban ennyi...

Nem egyszerű, a helpet néz át ha elakadsz...

Sok sikert, ha elakadsz ne add fel kérdezz. Csak hallkan megjegyzem nem vmi felhasználóbarát ez a megoldás, de szerencsére van már más alternatíva:
[link]

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#1202) sycorax182


sycorax182
tag

sziasztok! tudnátok nekem segíteni? Inventor 8-at használok, azaz még csak ismerkedek vele, eddig nem használtam, de most elkezdtem. az lenne a kérdésem, hogy félnézet-félmetszetet hogy kell benne csinálni?

(#1203) wnorbee válasza Imics13 (#1201) üzenetére


wnorbee
csendes tag

Hi,
Azt sikerült megoldani hogy a motor ékszíjtárcsával, csiga ékszíjtárcsával, fogaskerék
már forognak, ezeket már úgy szereltem össze, h azok forognak. Tulajdonképpen az a probléma, h az ékszíjat, h illeszem az ékszíjtárcsákhoz, hogy az úgy mozogjon mint a valóságban, szóval hozzásimuljon és elforogjon az ékszíjtárcsákon.
Illetve a csiga és a fogaskerék között kellene vmi kapcsolat ami létrehozza a csigahajtást


(#1204) tiboid


tiboid
csendes tag

Parson köszönöm, hogy szántál rám időt, és válaszoltál...
A pro/e-t pont azért választottam mert egy másik rendszerben már elég jól boldogulok
(Solid Works 2003) tudom ,hogy egyszerü rendszer, meg régi is de szerintem elöképzésnek pont jó. de azt hiszem jobb lesz ha küldök majd emailban képet a dologról..
mert amiket irtál azok a dolgok elég nyilvánvalónak tünnek, még számomra is.
Nos attol meg ne félj hogy , suta pro/e-s szárnypróbálgatásaimat neked kell végigkísérned, de ahogy elnézem néha szükség lesz a szakértelmedre.
Mégegyszer köszönöm...
További jó beszélgetést mindenkinek..... :R

(#1205) Parson válasza wnorbee (#1203) üzenetére


Parson
addikt

üdv wnorbee,

SE-vel én ugyan nem nagyon foglalkozom, de nem értem, miért okoz ez ilyen szintű fejtörést. néha érdemes picit más oldalról is vizsgálni az adott problémát. gondolok itt a szijhajtás statikus modellezésén túlmutató dinamikus megoldáson belül egy szijnak a mozgásszimulációjára, ami egyik oldalról lehet hogy jól nézne ki ha elkészülne, de nem biztos hogy különösebb haszna lenne. (Amennyiben fogasszijhajtásról beszélünk, annak a fogak miatt látványosabb lenne az eredménye, mint egy hossz mentén konstans keresztmetszetű ékszijnak.) magyarán szólva, ha létrehoznád is, vizuális szinten semmi pluszt nem adna a szimulációhoz.
ellenben jogos az észrevétel, hogy mégis csak valósághűbb megoldást adna, ha az áttétel a szijak közlésével valósulna meg a szijtárcsák között. ám amennyiben nincs elég komoly indok arra, hogy egy szimulációban benne legyen konkrétan a szij is (teszem azt egy mechanikai analizis miatt pl) és ráadásként még ékszijról is van szó, akkor nyugodtan mellőzd, mozgás közben amugy sem látszódna semmi, és a megfelelő áttételt pedig definiáld a két szijtárcsa között.
és hogy miért mindez a vélemény? hát mert a hajtások között a szijhajtás az egyik olyan tipus, ahol a hajtás egyik közlőeleme deformálódik... vagyis neked szimulálnod kéne a hajtás során fellépő alakváltozást a szijban / szij modelljében. ez az egyetlen indok ami miatt elég komolyan megneheziti a dolgot a problémád. ráadásul modell/szimuláció szinten azt is el kellene érned, hogy az adott szij végigfusson a tárcsán, majd elváljon tőle, aztán végigfusson a másikon, majd megint leváljon, és igy körbe... lánchajtásnál már könnyebb az ember helyzete mert ott nincs alakváltozás, fix elemek forognak el egymáshoz képest, de ez a teljes pályán való végigfutás ott is gondot tud okozni... persze mérnöki gondolkozással ott elég ha egy osztásnyit fordulnak a lánckerekek, hiszen utána ujra ismétlődik a folyamatszakasz...
természetesen ha találsz megoldást a problémádra, az a legjobb, de én spec letettem arról hogy ilyennek nekiálljak... így aztán csak lánchajtást csináltam Pro/E-ben.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1206) 3DFan válasza sycorax182 (#1202) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szia! A Section View paranccsal. A program most nincs előttem, így nem tudom pontosan megmondani. Létezik egy tankönyv a hatos verzióhoz magyar nyelven, elég tartalmas, ajánlom figyelmedbe. Autodesk Inventor 6 Tankönyv és példatár Pintér Miklós. Idézet (157o): ''A metszeti vetület mindig a bázisnézetből hozható létre. A metszősík helyének kijelölésétől függően készíthetünk teljes-, fél-, lépcsős-, részleges-, vagy beforgatott metszetet.''.. Remélem tudtam segíteni. Üdv

(#1207) afiifafiifa


afiifafiifa
csendes tag

Hello Mindenkinek,

Solid Edge 15 - ben irom szakdolgozatomat, 4 ütemu LADA valtot modellezek.

Tobb problemam is akadt remelem tudtok segiteni.

1, Atvezetett kihuzas egy vezergorbevel 2 keresztmetszettel.
2, Golyo behelyezese szerelesbe
3, Csapágy készítése

Egyenlore ennyi lenne

(#1208) afiifafiifa


afiifafiifa
csendes tag

Hello Mindenkinek,

Solid Edge 15 - ben irom szakdolgozatomat, 4 ütemu LADA valtot modellezek.

Tobb problemam is akadt remelem tudtok segiteni.

1, Golyo behelyezese szerelesbe
2, Csapágy készítése

Egyenlore ennyi lenne

(#1209) Imics13 válasza afiifafiifa (#1207) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Ezek egy kicsit szűkszavú problémaleírás...


Az elsőhöz írj többet vagy vmi vázlatot linkelj be, hogy tudjunk segíteni.

A második esetében azt a golyót hová kell beszerelned? Ha egy golyófészekbe, akkor használd a kapcsolódás kényszert, ha nem akkor készíts egy szerelési vázlatot a szerelés helyén és rögzítsd ahhoz a golyót.

A harmadik esetén nézd meg az SKF honlapját ill. www.3dcontentcentral.com-t. vagy más 3D cad catalógusokat (cad.lap.hu). De a V15-höz opcionálisan tartozott az akkor még a Mechsoft (ma más az Autodeské) által fejlesztett Engineering Handbook és ebben megtalálhat(sz)tál mindent.

Sok sikert!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#1210) Imics13 válasza wnorbee (#1203) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Én teljesen egyet értek Parson-val. Gondolom modellezésnél az ékszíjat úgy modellezted hogy az átfogási szögek megfelelnek a szíjtárcsáknak. Ebből következően elég ha csak a ''helyén marad'' marad az ékszíj deformált, beszerelt állapotában. Nem ad semmi plussz
információt az ékszíj forgása nincs értelme bajlódni vele, hacsak nem tele vagy SE programozási műveletekkel. Persze más volna a helyzet, ha az ékszíjhajtásod variátoros lenne, ott fontos volna a szíj deformációja..... De nem ez a helyzet. :C

A csiga és a csigakerék között az áttétel segítségével (sebesség) tudsz kapcsolatot készíteni a simply motion modulban.

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#1211) wnorbee válasza Imics13 (#1210) üzenetére


wnorbee
csendes tag

Hi,
a csiga és fogaskerék kapcsolathoz nem találom az ''áttételt'' amivel meg tudom valósítani, V15be is benne van?

(#1212) Imics13 válasza wnorbee (#1211) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

A SE V15-nek ezt a modulját kell használhod (lehet, hogy nem voltam elég egyértelmű):

[link]

Azt pedig gyakorlatilag ki kellett számítanod, hogy milyen sebességgel (kerületi) forog a csiga és fogaskerék... ''Innen már egyszerű a dolog...''
Ezt az értéket kell megadni a mozgások jellemzőinek.

Üdv,


www.solidedgest.wordpress.com

(#1213) sycorax182 válasza 3DFan (#1206) üzenetére


sycorax182
tag

hát nem igazán megy még mindig:S azt vágom hogy a matszet parancssal kell, de hogy hogy azt nemtom

valaki esetleg nem tudja?

[Szerkesztve]

(#1214) Parson válasza sycorax182 (#1213) üzenetére


Parson
addikt

section view parancsra rányomsz, aztán megrajzolod a metszővonalat. ha meg van, akkor jobb klikk és continue, aztán bal klikk azon az oldalon ahova tenni szeretnéd... ennyi. aszem...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1215) 3DFan válasza Parson (#1214) üzenetére


3DFan
aktív tag

Abból teljes metszet lesz nem? Ő felet akar.

(#1216) sycorax182 válasza 3DFan (#1215) üzenetére


sycorax182
tag

igen, az csak metszet lesz :F

(#1217) afiifafiifa


afiifafiifa
csendes tag

Valtos problema folytatas

Kihuzas atmennettel dolgozom
annyit sikerult mar megcsinalnom, h 3 sikra rajzoltam.
egy vezergorbet hasznalok

http://kepfeltoltes.hu/view/061118/vezergorbe_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

de szeretnek meg tobbet behelyezni

http://kepfeltoltes.hu/view/061118/ideszeretnek_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#1218) Parson válasza afiifafiifa (#1217) üzenetére


Parson
addikt

én átengedem e probléma megoldását a solid edge-es kollegáknak :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1219) Imics13 válasza afiifafiifa (#1217) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Hát ha jól látom akkor három keresztmetszeten keresztül szeretnéd elérni az ''eredményt'' és ehhez szeretnél még több vezérgörbét (3 db) használni.

A vezérgörbéket ugyanúgy vázlatként kell megrajzolnod... Fontos, hogy csatlakozzanak a keresztmetszeteket ''megtestesítő'' vázlatokhoz.
Majd a kihúzás parancsnál ki kell jelölnöd őket egyesével mint vezérgörbéket...

De ha jól megnézed akkor, elég bonyolult a geometriád én inkább felületmodellezéssel operálnék (bluesurf). Sztem így kaphatsz gyorsabban megfelelő eredményt. A kihúzás átmenettel egyszerűbb geometriák leírásánál alkalmazható jó hatáshokkal...

Sok sikert,

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#1220) 3DFan válasza sycorax182 (#1216) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szia! Csinálsz egy bázisnézetet arról egy másikat (link). Kijelölöd a bázisnézetet a modellfában egy kattintással majd rányomsz a vázlat ikonra fönt (nem a razjikonok között!!). Megrajzolod a téglalapot, jobb egér befejezés. Kitörés (mégsem metszet) ikon, bázisnézet kijelölése, vázlat kijelölése, opció ponttól, a másik nézeten pont megadása (onnan mér), érték beírása (kitörés mélysége).
[link]



[Szerkesztve]

(#1221) 3DFan válasza sycorax182 (#1216) üzenetére


3DFan
aktív tag

Még egy kis info a kitöréshez.
[link]
Tudja valaki hogyan kell Catia -ban egy rúgó mozgását szimulálni?

(#1222) sycorax182 válasza 3DFan (#1220) üzenetére


sycorax182
tag

:R :R köszönöm szépen!! :R

(#1223) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!

Nincs véletlenűl magyarítása valakinek a PROE 3-hoz és a SolidWorks 2007-hez?

(#1224) 3DFan válasza sycorax182 (#1222) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szívesen. A vázlatot csatolni kell a nézethez, ezért kell a vázlat opciót használni nem pedig a kézivázlatot.

(#1225) _stick_


_stick_
őstag

Nem tudja valaki véletlevűl, hogy hogy lehet a solidworks 2007-el készített file-t átkonvertálni 2005össé?
A save as-be nincs olyan, mint az autoCad be, hogy korábbi verzióre mentse.

előre is thx!

(#1226) Imics13 válasza _stick_ (#1225) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Ilyet nem fogsz találni, mert nincs is. (Ez többnyire Autocad specialitás). A 3D-s rendszereknél ez sok problémát okozna ill. sale-es dolgok miatt sem csinálnak ilyet, ez csökkentené a szoftver eladásokat...

Természetesen van megoldás:

Exportáld vagy mentsd el a 2007-esben valamilyen köztes adatformátumban (iges, step, acis, x_t, stb..) és olvasd vissza 2005-ösben. Arra azért figyelj, hogy olyan verziószámú köztes fordítót használj, amelyik megtalálható a 2005-ben és a 2007-ben is.

De természetesen nem marad asszociatív a kapcsolat az exportált és az eredeti 2007-es modell között.

A 2005-ben importáláskor használj alaksajátosság felimerőt (features recognizer) ez egy kicsit megkönnyíti a dolgod a módosítások során.

Vagy használj olyan szoftvert, amelyik a beolvasott modellt közvetlenül tudja szerkeszteni, módosítani. (asszem vmi. Solid Edge a neve) :))

Ez van!

Sok sikert!

Üdv,

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

www.solidedgest.wordpress.com

(#1227) _stick_ válasza Imics13 (#1226) üzenetére


_stick_
őstag

Köszönöm az ötleteket! :R
Sikerűlt átvinnem a 2005-ösbe, de a modell létrehozásának lépéseit, nem tudta áthozni, csak annyit írt a helyére, hogy importált.

Ez az alaksajátosság felismerő, felkeltette az érdeklődésemet, ilyennel még nem találkoztam, merre lelem?

Látom képbe vagy a SW-öt illetően, nincs véletleűl magyarításod a 2007-es verzióhoz? :)

(#1228) Imics13 válasza _stick_ (#1227) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Az egyszerűbbel kezdem nincs magyarításom sztem az eredeti (angol) nyelven jobb használni a szoftvert.

A második az SW ez a lehetőséget FeatureWorks-ne hívja. A SolidWorks Office (stb...) parancs alatt (piros kocka SW felírattal le kell nyitni) találod meg a FeatureWorks parancsot. Ha rákattintottál az FW ikonra akkor a lenyíló menük közé bekerül és onnan tudod indítani ezt az opciót.

Persze az importált modellednek már be kell töltve lennie (nem vmi magyaros).

Ha elakadsz: F1

Sok sikert!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#1229) Parson válasza Imics13 (#1228) üzenetére


Parson
addikt

totál egyetértek. nekem spec van magyarositásom proe-hoz, de még soha nem láttam feltelepitve mert totál felesleges... max elrontja a rendszert, jobbá nem teszi... meg kell tanulni használni angol nyelven és akkor nincsenek meglepetések ha mondjuk máshol (másik gépre feltelepitett, magyarositás nélkül használt proe-ban) fut össze egy problémával az ember.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1230) Parson


Parson
addikt

viszont egy kérdés. használ vki autodesk inventor 11-est? vagy mondjuk legalább 10-est?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1231) Parson


Parson
addikt

újabb érdekes kérdés, ezúttal Pro/E-ban: alkatrész-deformáció szimulációja: konkrétan egy alkatrész paraméterének időbeni dinamikus változását szeretném létrehozni. tipp/ötlet?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1232) aneda


aneda
aktív tag

Hi!

Dolgozik valaki ProE WF3-ban?
Én sajnos a WF1-ben dolgozom, kéne upgradelni valami frissebb verzióra, de nem tudom célszerű lenne-e a legújabb WF3-ra váltani, vagy érdemesebb a kiforrottabb WF2-t megvenni?

Üdv:
aneda

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#1233) buci válasza aneda (#1232) üzenetére


buci
tag

Szerintem a 3.0 jobb sokkal jobb a 2.0-nál. Pl. Sweep blend toolbar, assembly toolbar, Lightworks támogatás renderelésnél ill. render beállítások mentése....
Kicsit hosszú a lista, itt megtalálod a részleteket:[link]



(#1234) aneda válasza buci (#1233) üzenetére


aneda
aktív tag

Igazából nekünk nem kell bonyolult dolgokra, esztergálunk, marunk, lemezt hajlítunk, esetleg hengerítünk. Ezekhez kell gyártási dokumentáció lészíteni.
Attól félnék hogy a WF3 mivel újabb, kevésbé kiforrott, ott lennénk vele mint a WF1-el, hogy fasza, tud sok mindent, de idegesítően nem lehet használni néha... :W

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#1235) buci válasza aneda (#1234) üzenetére


buci
tag

A kiforrottsággal nincs gond. Úgy tudom, mikor elkészült még 1 évig pofozgatták, hogy ne legyen bugos. De az is lehet, hogy ez marketing duma. Viszont az eddigi tapasztalataim igencsak pozitívak. Talán csak a pdf vonalvastagágát tudnám most hirtelen felróni neki, de lehet arra is létezik valami config opció.

(#1236) Atlantis


Atlantis
veterán

buci kollégának igaza van. A WF3 nagyon jó lett, talán minden idők egyik legjobb ProE verziója, bár természetesen ennek is van néhány bosszantó hibája. WF1-ről meg nem is lehet kérdéses a váltás. Szerintem a WF1 a PTC szégyene, én csak próbálkoztam vele, de gyorsan visszatértem 2001-eshez. WF2 már jó lett, a WF3 meg még annál is stabilabb és kiforrottabb.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1237) buci válasza aneda (#1234) üzenetére


buci
tag

Meg a nyomtatás ami még mindig gáz. Mármint az, hogy nincs egy nyomtatási előnézet!!
De ezt már egy párszor felróttam szegény PROE-nek.

Őszintén szólva én elég erőssen az NX felé kacsingattam, de az az oktatóanyag ami nekem van, kevés a komolyabb dolgokhoz.Szóval, most ott tartok, hogy 3.0 és esküszöm, ha az ISDX részét végre teljesen felfogom, nincs az a rendszer ami eltántorít!

(#1238) Sgj60


Sgj60
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

A WF2 M171-em a következő hibát produkálja: lásd képek!
[link]
[link]

A konfig a következő: P4 3.6 Ghz; 2GB RAm; NVIDIA Quadro FX1500 (Fujitsu-Siemens Celsius M450) illetve M440 NVIDIA Quadro FX1400

Járt már valaki így? Kb 4000 ezer alkatrészből áll az összeállítás, de akkor is csinálja, amikor csak részösszeállítás van a memeóriában.
Próbálkoztam mr VGA driver frissítéssel, de nem jártam sikerrel.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond. Próbáltam mindkét konfiggal, és minidg előjön ez a probléma. Mintha képernyőfrissítési gondjai lennének.
Fontos lenne mielőbb megoldást találni a problémára.

Köszi!

Szerkesztve, javítva.

Atlantis

(#1240) Parson


Parson
addikt

hello sgj60,
sajnos azt kell mondjam, hogy a hiba az ön készülékében van. Nagyon nagy a valószinűsége, hogy a videokártya körül van a probléma forrása, a többi alkatrész valszeg kizárható. Én toljára ilyen megjelenitési hibát Ati Radeon kártyákon láttam, de ezek szerint más gyártók terméke is okozhat fejtörést, még akkor is, ha NVIDIA chipset-es kártyáról van szó. Amit én javasolni tudok, az a jelenlegi kártyát gyártó céggel való kapcsolatfelvétel a probléma orvoslása érdekében, ill. a következő konfiguráció összeállitása előtti komolyabb tájékozódás az alkalmazandó videokártya tulajdonságait illetően, ergo hogy milyen CAD szoftverek megjelenitését támogatja az adott kártya. Visszaolvasva szinte semmi újat nem irtam le szerintem, de talán mégis ez a járható út. Sok sikert hozzá.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1241) Parson


Parson
addikt

[link]
hasznos oldal, bár tény hogy nem csak és kizárólag ezekkel mükődik jól a Pro/E...

[Szerkesztve]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1242) Sgj60 válasza Parson (#1241) üzenetére


Sgj60
csendes tag

Hú GT (Parson) ennél általánosabban nem is fogalmazhattál volna. :) Eddig már én is eljutottam, de a Qurdro FX sorozat kifejezetten CAD softverekre kifejlesztett piszkosúl drága VGA kártya. Ezzel kellene igazán jól működnie a ProE-nak. Ezért nem értem, hogy mi lehet a baja. Dolgozom már pár éve ProE-val, sokféle kártyával, de uj ez a probléma nekem. Tanulság: egy mezei játékra kitalált NVIDIA kártya gyakran jobb vétel, mint 10x-er annyiba kerülő speciális cimborája.Csak biztam benne, hogy valaki esetleg találkozott ezzel. De féltem, hogy egyedi problémával állok szemben. Azért köszi a segítséget és sikeres vizsgaidőszakot.

(#1243) frizso


frizso
senior tag

Sziasztok!

3D-s tervező progik terén egy kis segítség kellene!
Milyen gépet kellene összedobni a haveromnak, hogy minden folyamat gyorsan menjen, főleg a renderelés-t kellene felgyorsítani, 12 órát nem igazán van ideje várni, azaz neki még lenne, de a főnökének minden azonnal kellene :(((
Gondolom valami ütős kétmagos proci kellene (Intel v Amd)! (vagy létezik valami jobb is?)
Videókártya mennyit dob a latba? Csak a megjelenítésnél van szerepe?
Tudnátok valami konfigot összedobni ésszerű határok között?!
A sebesség a legfontosabb (minél gyorsabban számoljon a gép), a megjelenítés már kevésbé fontos, de azért bírja megjeleníteni a képet :DDD :D
Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#1244) Parson válasza frizso (#1243) üzenetére


Parson
addikt

üdv frizso, photorendereléshez a számitási igények miatt van szükség erős cuccra... na bumm, ezzel se mondtam sokat, elvégre a számitógép azér számitógép, mert számitásokat végez :) no de komolyan szólva maga a konkrét végeredmény kiszámitásához kell a vas, ezér a cpu nak kell erősnek lennie, és a folyamatot biztositó/tápláló memóriának kell jónak/soknak lennie. a vga kártya tényleg nem nyom sokat a latba ebből a konkrét szempontból, max a programok (3ds max, ligthwave stb) megjelenitésénél. tehát elsőként ezekre kell áldoznni, de egy ilyen rendszerben mint a számitógép mindig a legszűkebb keresztmetszet szab határokat, igy minden apró szempont befolyásolhatja a végeredményt. gondolok itt az adatfeldolgozáson kivül az adatközlő tulajdonságokra is... másik oldalról nézve viszont, a photorenderelés mint lehetőség egy termék realisztikus bemutatására is elég komplex folyamat, igy nem biztos hogy minden előtervet max beálllitásokkal kell lefuttatni... vagyis az idő spórolását a renderelési folyamatban is szabályozni lehet, ha netán 1-2 ''felesleges'' opciót ki, vagy ha más nem, kisebb szintre állitja és max a végső, már kész termékről csinál az ember 6000x4000-es felbontásu meg minden féle extra effekteket felvonultató monumentális képet.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1245) frizso válasza Parson (#1244) üzenetére


frizso
senior tag

A srác profi a témában, de nem ért a gépi háttérhez!
Én teljesen járatlan vagyok ezen a téren, csak segítek neki egy ütős gépet összedobni, ami a célnak legjobban megfelel! :C
Mi lenne a javaslat?
Milyen konfig kellene?

(#1246) frizso válasza Parson (#1244) üzenetére


frizso
senior tag

Azért, ha jobban belegondolok szerintem nem fog megharagudni, ha megemlítem neki az általad felhozott gyorsító ötleteket, hátha ez eszébe sem jutott :D
:R

(#1247) frizso válasza Parson (#1244) üzenetére


frizso
senior tag

Pár hete és is beszereztem egy 3D-s lakástervező progit! ;]
De még mindig nem vettem erőt magamon, hogy kiprószáljam :U
Nem érzem, hogy elég keatív lennék :W


[Szerkesztve]

(#1248) Bads


Bads
csendes tag

Tud valaki magyar nyelvű leírást, szakirodalmat ... ProE wf 2 - höz? ( Cím, hozzájutás..)
minden érdekelne
Előre is köszi

(#1249) Atlantis válasza Bads (#1248) üzenetére


Atlantis
veterán

Hogyne.

El kell menni Budaörsre, a Unitis székházába, részt kell venni egy oktatáson és ott adnak egy rohadt vastag könyvet róla. Bár lehet, hogy most már csak WF3-at oktatnak.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1250) Parson válasza Atlantis (#1249) üzenetére


Parson
addikt

:D

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.