Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) 3DFan válasza Parson (#898) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szia Parson!
Köszönöm. Ezek ún. munkaterek nem modulok, a jelenlétük nem változik. Üdv

(#902) szatyi válasza Parson (#881) üzenetére


szatyi
csendes tag

Bocs, hogy csak most válaszolok, rég jártam erre. A falra a rajzot én úgy csináltam, hogy kiprinteltem fájlba valami eszeveszett felbontásban postscriptben, aztán valami editorral átraktam jpeg-be.

Egyébként ez az téma a megvilágítások különbözőségéről engem is érdekelne, ha találtatok valami megfejtést, szóljatok. Azt mondják a WF3-ban fejlődés van ezen a területen, van szabványos anyagkönyvtár meg elmenthető környezet és beállítások, ennek nagyon ideje volt. Nem esett jól, hogy több órai vacakolásaim eredményét nem lehet menteni, másnap, vagy fagyás esetén kezdhetem újra. Ami viszont még mindíg hiányozni fog, az a fénkibocsátó anyag. Még mindíg nem lehet modellhez rendelni a fényforrást, így asztali lámpát vagy autóreflektort is kínkeservesen fogunk renderelni. Pedig mennyivel szebb lenne, ha a modellező részben azt mondhatnád, hogy ez a pont innentől legyen egy omni fénykibocsátó, vagy ez a kúp egy spot palástja. Aztán amikor beszereled egy összeállításba, a renderelőben egyből világítana is. Álmodjunk együtt... :)

[Szerkesztve]

(#903) Parson válasza buci (#894) üzenetére


Parson
addikt

no akkor ugorjunk neki...
igazság szerint rögtön a legelején le kell szögeznem, hogy nem vmi nagy kunszt az egész, csak a tököléssel megy el sok idő...
nos, lépésekre bontva a következő úton haladva jutottam el az elejétől a végéig.

1. graphic library-t (külön cd) feltepitettem, mert ebben sok anyag, textura, meg miegymás elérhető.

2. a modell elkészitése, ez gondolom nem okoz nehézséget.

3. nézetek belövése
- rendereléshez - ez lesz az ami végeredményben a nézet
- szobában való relativ helyzethez képest - ehhez képest lesz belőve a szoba (nyakatekert módon, a szoba lesz belőve a modellhez képest...részletek később)

4. renderelési cuccok - view / modell setup / render control

4.1 modify rendering settings
- renderer: photolux - komolyabb eredményekre képes, mint a photorender, bővebb a 'tárháza'
- quality: maximum
- options: room - reflective - floor, wall1
- output: render to bmp, size workstation

4.2 modify room settings
itt új szobát hoztam létre, új fal- és padlószineket adtam, és végül elmentettem egy néven a munkakönytvárba... ezt az adott helyzetben menti el, tehát ha ujra beolvasod akkor ugyanugy fog állni a szoba a modellhez képest...

- belövöd a szobához képesti relativ nézetet és ahhoz az állapothoz képest rotate fül alatt reset room rotation, room locked to model a falakat meg ugy tologatod ezután ahogy akarod, végül save!
- a szinek már gázosabbak, de lényegében ugyanugy müködnek mint a modellnél, majd ott jönnek szóba... mindenesetre külön el lehet menteni a szinpalettát ha gondolod...én tuti ami fix elraktam

4.3 setup lights
alapból két fényforrás van, egy distant és egy ambient...az ambienten semit nem lehet állitani, mert az az árnyékos helyeket világitja meg, a distant-on meg nagyjából ugyanazt lehet állitani mint mindegyik másikon.

- két spot lámpát tettem be, ezeknek a beállitgatási:
basic - ezt nem kell taglalnom
advanced - cast shadows pipálva, hogy az árnyékok határolóélei el legyenek mosva - soft
intensity - light scatter - ettől egy 'sávban' fog világitani a spot
position - locked to room - igy a modellt mozgatva megy vele a szoba, a szobával meg a fény, ergo nem esik szét véletlenül sem

ezt is el kell menteni, hogy bármi történés esetén csak megnyitva, rögtön az eredeti állapotot kapjuk vissza

4.4 modify perspective
ezt alapértéken használtam, jó volt az nekem ugy...

4.5 assign colors and appearances
- na ezt nem itt állitgattam, mert nekem mindig okozott vmi kavarást... ezért inkább az összeűllitásokban a view / color and appearance ablakban állitgattam, még ha ugyananak is tűnik...

- nos az alkatrészeket kiválasztva, megadtam mindegyiknek a szinét, előzetes teszt- renderelgetés után, lehetőleg ugyanolyan környezetben de csak egy alkatrészt renderelve
Basic
- a szin az egyértelmű, az intenzitás és az ambient már nem anyira... nincs mese, tökölni kellett nekem...
- highlight - hát ez a visszavert fény szine akar lenni aszem... ezekkel is tötyörésztem, iterálós munka, de hát ez van...
Map
- bump - domborulatot okoz egy texturával
- color texture - adott texturát rendel hozzá
- decal - matricát rendel hozzá
én a bump és a color texture esetében is full ugyanazokat a beállitásokat használtam, igy domboru textura lett a padlón...
Advanced
- reflection - fényvisszaverés... iterációs többnyire, mert nálam még kis értéknél is szépen tükrözött...
- transparency - áttetszőség - nem foglalkoztam vele
- refraction - fénytörés - ezzel sem...

4.6 apply speciel environment effect
egyikkel se foglalkoztam, mert ezek az én esetemben nem szükségesek...
- light scatter - ugyanaz mint a spot lámpánál, de ez bazi erős... kipróbáltam, de felesleges volt
többi alapból nem érdekelt, ugyhogy hagytam őket... amugy nem nagy kunsztok ezek se...
csak épp nem szükségesek mindig... csak speciális esetekben... ezért is olyan a neve :)

5. renderelést elinditod és nem nyulsz a géphez, amig nem végez :)

de egy link, ami régebben is megjelent már itt a fórumon talán még érthetőbb lehet... igaz angolul:

[link]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#904) Zé-angel


Zé-angel
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Én is lelkes Újonc vagyok, és a linkeket nézve elég kezdő. Ha valakinek tudok, akkor szivesen segítek, és gratu a remek munkákhoz!!! :R

(#905) buci válasza Parson (#903) üzenetére


buci
tag

Haller,

Köszi a részletes leírást.
Meg a linket is, de azt már korábban begyűjtöttem.
A kulcs sztem a sikerhez a graphic librarary cd.
Nekem ez nincs.:( (Privi menni fog.)
Ami egyelőre még mindig nem tiszta, hogy miért szürkül be a render ha luxxal csinálom?
Ez nálam független a háttértől.

Mindenestre ma ismét nekirugaszkodom.
Sztem az ördög ismét a részletekben bújik, úgyhogy majd töltök fel képeket holnapra, hogy jobban kitárgyalhassuk.

(#906) buci válasza Parson (#903) üzenetére


buci
tag

Szóval kezdem az elején:
Először is beálítottam a következő megjelenítést: [link]

Majd a szoba szerkesztőben hengeres szobát választottam és beállítottam a a falakon lévő texturákat:
Először a plafont úgy, hogy klikk a a legfelső négyzetre. Ez felhozza a Room Appearance Editort.Itt színeknél a a színt és a kiemelést is fehérre állítottam (255,255,255)
Klikk ugyanitt a paletta fülre és bepipáltam a texture melletti kis nyégyzetet ill. a négyzet bal oldalán található négyzetre klikkelve feljött egy Appeareance Placement ablak,
majd megnyitás és betöltöttem a window-w-tan-wall.tx3 texturát.
[link]
[link]
Majd vissza a szobaszerkesztőbe és ugyanezt megcsináltam a az oldalfallal.
Így meg voltam a szobával, ill. ez után még Appeareance Placement ablaknál a a másolatok résznél az X-et 4-re vettem Ez csak annyi ugye, hogy több ablakocska lesz.
A modell és a szoba pozicionálására nem térnék ki, ez szerintem nem lehet gond.

Beállítottam a modell színeit:
Az alapot így: [link]
Az egyébnél így:[link]

Ezután jöttek a fények: [link]

Tehát egy distant és 2 spot. (Az alapértelmezetteket kikapcsoltam.)
Itt jegyezném meg, hogy mivel a lehető legfehérebben szerettem volna látni a modellt,minden fényt fehérre állítottam. Amint látszik kicsit messze, hogy ne vakítson annyira.
A photorendernél szól a proe, hogy nem müxik az intenzítás így azt hagytam.
Az árnyék beállításokra nem térnék ki. A lényeg, hogy az egyik spotnak és a
distantnak adtam lágy árnyékot.

A perspektívával nem bíbelődtem.

Végül beállítotam a pohotrendert így: [link]
Majd rendereltem íme a végerdmény: [link]
És egy beszürkült modell lett sajnos:F

Na sebaj nézzük akkor a luxot:
Alapból semmit nem állítottam, csak a render beállításnál photolux és egy pár plusz pipa:
[link]
És az eredmény ez: [link]

Ez már esetleg tetszene is, de ez a beszürkülés nagyon gáz.
Úgyhogy akkor elkezdtem cseszegetni a light scattert és társait.
Ezekről már nem linkelgetek, főleg azért mert nagyon gyengék lettek.
Ki tudom fehériteni a modellt, de minden fehér lesz.
A speciális effekteket nem tudtam kontrolálni.:(
Hát itt tartok....

(#907) Parson válasza buci (#906) üzenetére


Parson
addikt

nos, ez a probléma nálam is fennállt, és ha megnézed a képeket, akkor látszik, hogy tul sokat én se tudtam kezdeni vele... az anyagokkal és a megvilágitással kell szórakozni... én sokáig bibelődtem vele, és rájöttem, hogy a gond abban rejlik, hogy a fehér szin igazán fényben érvényesül csak, viszont ha fényárban uszik, akkor meg elvesznek az apró részletek... bár ha van rá megoldás, akkor kiváncsian hallgatnám én is... a grapchic library meg ebben nem fog segiteni... de azt majd mail-ben...
special effects meg inkább extra-ként értelmezhető... abban sem látok sok ujat ezzel a problémával kapcsolatban. :(

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#908) Proji


Proji
csendes tag

Hi!

Kb 500 fájlt szeretnék wildfire 2-ben átkonvertálni.
asm, drw, prt - > igs, dxf

Megtudtam, hogy a pro_batch.bat segítségével gyorsan elvégezhetem.
De nem tudom, használni, mert mikor elinditanám a konvertálást hiányolja a Pro/Engineer Command mező kitöltését!!! Ide mit kell írni!
Vagyis hogy kell használni ezt a pro_batch.bat fájlt?

Valaki segitene? Sürgős lenne, idő hiányban szenvedek... :F

(#909) Parson válasza Proji (#908) üzenetére


Parson
addikt

hi Proji, ha még mindig érdekel a dolog, ehhez van cuccom... de csak angol nyelvű pdf doksi.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#910) Proji válasza Parson (#909) üzenetére


Proji
csendes tag

már mint milyen pdf-ed van? A pro_batch.bat használata?

(#911) Parson válasza Proji (#910) üzenetére


Parson
addikt

igen, komplett leirás. de szerintem egyértelmű volt a válaszom.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#912) Proji válasza Proji (#910) üzenetére


Proji
csendes tag

nem kell, kösz

(#913) Parson válasza Proji (#912) üzenetére


Parson
addikt

nincs mit. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#914) Atlantis válasza Parson (#913) üzenetére


Atlantis
veterán

Engem viszont érdekel minden leírás, ami ProE-val kapcsolatos és nekem nincs meg. Szóval ha nem gond, e-mail-en átküldhetnéd. :R

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#915) Fociboy


Fociboy
csendes tag

Hello!

Most találtam rá erre a forumra, nagyon jó. Nézegettem az előző hozzászolásokat, és akkor vettem észre az alábbi linket:

http://www.mcadcentral.com/proe/forum/forum_posts.asp?TID=29272&PN=1


Engem az a 3 fájl érdekelne, de nem tudok már belépni azokkal az azonosítokkal. Valakinek meg vannak ezek? És ha nem túl nagy, akkor el tudná küldeni nekem e-mailben?

Előre is kösszi

Zoli

[Szerkesztve]

(#916) ballington


ballington
addikt

hy all

nem tud valaki egy progit (elég trial is), ami catia-ból fordít step-be?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#917) buci válasza Fociboy (#915) üzenetére


buci
tag

Anno én leszedtem mindent amit tudtam. de 93 mega a cucc.

(#918) buci válasza ballington (#916) üzenetére


buci
tag

A CATIA nem tud Stepbe menteni?

(#919) Fociboy válasza buci (#917) üzenetére


Fociboy
csendes tag

És arra nincs lehetőség, hogy valahonnan le tudjam tölteni?
Előre is kössz szépen.

(#920) Atlantis válasza ballington (#916) üzenetére


Atlantis
veterán

A ProE-val is meg tudsz nyitni CATIA-s modellt és aztán kimentheted STEP-be.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#921) Parson válasza Atlantis (#920) üzenetére


Parson
addikt

hehe, mi most a cégnél pont ezzel szív(t)unk...wildfire 2.0 nem csinálta meg sem a step-et sem az iges-t, még visszaolvasni se tudta... elég érdekes...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#922) Atlantis válasza Parson (#921) üzenetére


Atlantis
veterán

CATIA-ból érkező, vagy ProE-s modellből nem csinálta meg?

Én IGS-t napont használom, a technológia felé az egyik fontos összekötő formátum. STEP-et is viszonylag gyakran használom, a különböző CAD-rendszerek közti kapcsolatnak az jött be legjobban. WF2 is jól csinálta és a WF3 is jó.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#923) buci válasza Fociboy (#919) üzenetére


buci
tag

Jelenleg nincs, ugyanis a netes csomagom tulajdonképpen csak nézegetésre jó.
Erőssen limitált a havi forgalom.
Az viszont jó lenne, ha a tárhely témát valaki leírná, mert talán több anyagot tudnánk egymásnak passzolgatni.
De máshogy is rendezhetjük, rajtam nem múlik.
Amúgy is olyan szépen kérted.;]

(#924) dokesz007


dokesz007
aktív tag

Uraim, nagy probléma előtt állok, a tervezendő tengelykpcsolómban 2 rugóval kapcsolatos problémám is van, remélem valaki hozzá tudna járulni a sikeres modellezéshez....

1, a egy előfeszítő rugót kellene CATIA-ban kényszereznem, a probléma ott van, h nem tudom paraméterezni megfelőlen a rugó magasságát és dőlésszögét, alegyártott darab ok de azt ugye bizonyos szögben beállítva kell behelyeznem...

2, a súrlódó tárcsába lévő 4 db egymásba bujtatott feszítőrugókat szintén nem tudom mihez kényszerezni...4 dab lemez meg bordáshüvely van összerakva és középen kéne lennie ezeknek a nyomorult rugóknak, de nem tudom betenni,

valakinek ötlete akinek volt már a rugókkal problémája


jajj majd el felejtettem, szeretnék venni még egy tft moncsit a gépemhez, h több mindent tudjak egyszerre nézni ne kelljen állandóan ablakot váltani, mi kell ahoz h egy gépre kapcsolt két kijelzőn 2 különböző képet kapjak pl egyik ablakban CAD a másikban CATIA legyen megnyitva, primkó kérdés de még nem volt dolgom ilyennel...csak két külön gépen

[Szerkesztve]

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#925) buci


buci
tag

A render témához visszatérve:
Eddig úgy látom, hogy a proe renderelője nem tudja azt, amit szeretnék.
A photorender biztosan nem, a lux az még kérdés, de egyre inkább azon vagyok,
hogy más progival oldom meg.
Korábban szatyi emlitette a Blender-t és a Rhino3d-t.
Meg ugye van MAYA, Lightwave,Flamingo és még egy jópár progi, amiben
lehet alkotni.
Van valakinek tapasztalata a fenti programok renderelő részét illetően?
Elsősorban proe modelleket renderelnék.

(#926) Parson válasza Atlantis (#922) üzenetére


Parson
addikt

saját összeállitásból nem volt képes létrehozni :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#927) Parson válasza buci (#923) üzenetére


Parson
addikt

ezt a tárhely dolgot én is támogatom ! jó ötlet... dc-n mondjuk elérhetőek a cuccaim, de az dc...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#928) Parson válasza dokesz007 (#924) üzenetére


Parson
addikt

dokesz007 hali... ha látnánk a dolgot, lehet még tisztább lenne a probléma, de aszem felesleges, mert igy kapásból csak az jut eszembe, hogy használj más kényszereket...pl sikok, tengelyek, stb. minden megoldható :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#929) Parson válasza buci (#925) üzenetére


Parson
addikt

no aszem ez a téma még egy ideig aktiv lesz itt Buci, mert ez nekem is nagyon mozgatja a fantáziám.

a photorender ahogy látom, szimpla, egyszerű kis renderelésekre nagyon jó.

a photolux már vmivel többet tud, nagyon jó kis dolgokat lehet vele csinálni, de nem csucskategóriás szinten.

a blender-t nem ismerem sajna, pedig van egy régi verzióm, de soha nem használtam.

maya-ról, lightwave-ről csak hallottam, igaz, lightwave-em is van, de még nem próbálgattam.

a flamingo pedig a rhino-nak a profibb renderelője, ami beépül a rhinoba, telepités után. nos én ezzel próbálgattam a proe photolux renderelgetés után, de még nem volt időm áttanulmányozni a tutorial-t, igy csak egy-egy próbát tudtam csinálni egy egy alkatrészről... elég jónak tűnik - kapásból szebb eredményeket ad mint a photolux - de még tanulmányozni kell. mellesleg a rhino-ba akartam átemelni a proe-s cuccot, de ezzel is problémám volt, mert nem rakta át nekem iges-be... igy csak alkatrészekkel tudtam szórakozni...

[link]
[link]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#930) buci válasza Parson (#929) üzenetére


buci
tag

Most nézegetem a MAYA-t, de ez ismét nagy falatnak tűnik.
Vannak tutorialjaim, de még nem néztem.
A lényeg, hogy nem tudtam proe modellt importáln bele.
Te milyen formátumba mented?
Flamingom nincs. Ez kb. menyire komplex?
A blender ingyenes, le is töltötttem.
Nézegetem, de itt is van ám kapcsoló dögivel.
Szóval totál homály...

(#931) dokesz007 válasza Parson (#928) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Igen de az a problem, h nem tudok pontos szöget belőni, ill ugye a rugó alap állapotban kerül a kapcsolóba, felül a nyelvhez kapcsolódik majd alul a két lába beakad, de teszek fel képet majd....

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#932) ballington


ballington
addikt

buci, Atlantis: az a gáz, hogy nincs CATIA-nk. Kapunk CATPart file-kat, de nem tudjuk mivel megnyitni. Van Pro-E-nk, de azzal sem, nemtom mit ír ki.
A köcsög AUDI nem hajlandó átrakni más kiterjesztésbe, csak ebbe. Küldd 20 rajzot, az anyag már megjött, csak a rajzok nem.
Át kellene fordítani azokat step-be vagy iges-be elsőbbi pref), hogy maróprogramot lehessen csinálni.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#933) Parson válasza buci (#930) üzenetére


Parson
addikt

én eddig step-et és igest használtam... de vmit csinálnom kell, mert most nem nagyon müködnek ezek :(
nekem is csak az a flamingo-m van, ami a rhino3d telepitő cd-jén van... mindenesetre komplexebb, mint a rhino renderelője, de igy sem tűnik túl bonyolultnak. viszont a tutorialt keményen át kell olvasni, különben nehéz rájönni, mert megbujnak a részletek vhol... szal még én is csak tanuló stádiumban vagyok...
blender meg nem érdekel egyelőre, meg aszem a többi se. ki kell választani egyet, és azzzal foglalkozni keményen, mert mindegyikbe szimplán belekóstolni nincs értelme... szerintem.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#934) Parson válasza dokesz007 (#931) üzenetére


Parson
addikt

hát ez a probléma kezd olyan szagúvá válni, amit csak konkrétan a cuccot látva lehet megoldani...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#935) Atlantis válasza ballington (#932) üzenetére


Atlantis
veterán

Utánanéztem, a ProE alapból nem hajlandó CATIA-s modellekkel foglalkozni, kell hozzá valamilyen interface. Én mondjuk még sosem próbáltam, de ha nem szupertitkos az anyagotok, egy példafájlt átküldhetsz e-mailben és megnézem, megpróbálom konvertálni. Ma ráérek ilyesmire, szabin vagyok. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#936) ballington válasza Atlantis (#935) üzenetére


ballington
addikt

vettük észre, ezért kérdeztem tud-e valaki egy fordítót. ez a catia egy határ szar.
egy tollvonással megszüntetném. ;]

sajna nemtok, mert csak hétfőn küldik őket. egyébként is sürgős lenne.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#937) Atlantis válasza ballington (#936) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem értem, miért a CATIA-t szidod emiatt. :F

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#938) ballington válasza Atlantis (#937) üzenetére


ballington
addikt

mert szar modelleket csinál
meg az audi-t is szidom

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#939) Atlantis válasza ballington (#938) üzenetére


Atlantis
veterán

Egyiket se szidd, pláne ne az AUDI-t! Miért nem használtok ti is CATIA-t? :)

Egyébként fura, mert tudtommal az egész VW konszern ProE-t használ az erőátvitel és a futómű tervezéséhez. Akárcsak a Toyota, sőt az utóbbi kiemelt ügyfele a PTC-nek. Ezt csak úgy érdekességképpen írom.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#940) dokesz007 válasza Atlantis (#939) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Audinál elvileg használtak CATIA-t múltkor egyik előadásukon is azon mutiztak modellt, h ez volt épp és csak STEP-be volt mentve, vagy télleg tervezésnél is használják, azt nem tom, sajna nem az Audinál dolgozom


924!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kérlek olvassátok el a 924 hsz-m második felét a több monitoros összekapcsoláról, biztos van valaki aki tudja, hogyan lehet a problámát megoldani

[Szerkesztve]

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#941) Parson válasza dokesz007 (#940) üzenetére


Parson
addikt

dokesz, én próbáltam már, nem rossz... a videokártyádnak kell birnia, csak ez a lényeg. legyen rajta két kimenet és tudja kezelni a két képernyős alkalmazásokat... meg szép nagy felbontása is legyen a modellezés miatt. a többi már rajtad mulik. :)

[Szerkesztve]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#942) Atlantis válasza dokesz007 (#940) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is csak a Unitis oldaláról szedtem az infót.

A kérdésedre: VGA driverben kell beállítani és megy is. Az egyik monitoron lesz a kép egyik bal oldala, a másikon a jobb oldal, az egeret meg simán át tudod ''húzni'' egyikről a másikra. Gondolom ilyesmi kell. Arra azért célszerű figyelni, hogy a két monitor azonos felbontású legyen.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#943) dokesz007 válasza Parson (#941) üzenetére


dokesz007
aktív tag

PARSON:
aham, 7900GT bírni fogja ezt a kiképzést???szerintem bírnia kellene...1600x1200 felbontás után nekem már nem kell nagyobb, nekem az elég, mindjárt utánna is nézek milyen felbontást bír a kari.....

tehát elrobogok megvételezem a második moncsit, rátolom a vidkari második DVI-jére és kész a két független moncsim???az zsír azt hittem h kell venni olyan matroxos monitortöbbszörözőt, ami önmagában egy vidkari ára :R

ATLANTIS:

hát nekem inkább az kellene, h 2 moncsin 2 független képet megjeleníteni ill alkalmazást, pl CAD-CATIA vagy pl sokszor valami 3D és a másikon közben a netböngésző a letltendő alkatrészekkel....

[Szerkesztve]

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#944) buci válasza Parson (#933) üzenetére


buci
tag

Na ja, csak ahhoz, hogy dönteni tudjak, bele kell kóstolni többe is.
Most azon vagyok, hogy Maya3d, mert az Mcad-en is ilyenekkel sokkolják egymást
a fórumozók:
[link]
[link]

A kollegám szerint 3DSMAX, de szerintem a lényeg, hogy valami profibb cucc kell, mert
az alapabb renderelők nem tudnak ilyeket.

(#945) Atlantis válasza dokesz007 (#943) üzenetére


Atlantis
veterán

Amit írtam, azzal ez szerintem megoldható. Hirtelen nem vagyok képben, a driverek minden lehetőségét illetően, lehet, van jobb megoldás is benne.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#946) ballington válasza dokesz007 (#940) üzenetére


ballington
addikt

az audi csak Catia-t használ :(((

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#947) Atlantis válasza ballington (#946) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem hinném, hogy a Unitis valótlant állítana. Végülis mindegy.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#948) dokesz007 válasza ballington (#946) üzenetére


dokesz007
aktív tag

nem tom mit pattogsz.....
ha nem tudsz CATIA-ban szép modellt csinálni akkor vagy nem tudod beállítani vagy egész egyszerűen nem is értesz hozzá......

nem bántásképp de fikázol egy 3,5 millás progit ami azért eddíg egy két kivételtől eltekintve nálam hibátlan....

mond mi a szar és hátha lehet rajta segíteni, vagy írj nekik h mi a problemed fognak válaszolni, de h egyből szar...cccc

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#949) ballington válasza dokesz007 (#948) üzenetére


ballington
addikt

ha jobban olvastad volna hsz-eimet, láttad volna, hogy nem azt használunk, nekünk nincs is. attól még hogy 3,5 millás, attól még lehet.....

az a szar, hogy se VISI CAD, se ProE-val nem lehet megnyitni egy Catia-s fájlt sem. legalábbis amiket nekünk eddig küldtek. :(

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#950) dokesz007 válasza ballington (#949) üzenetére


dokesz007
aktív tag

okka bocsi télleg félreolvastam....

attól még nem szar h más progi nem nyitja meg az adott filet, pl ProE-s cuccot sem nyit meg a solid works csak ha IGES vagy STEP formátumban mented, ez van, ezt kell szeretni...

de akkor plz ne írd h szar modellt lehet vele készíteni mert ez nagyon nem igaz, pláne ha nem is melózol vele...

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.