Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) buci válasza Ja no (#499) üzenetére


buci
tag

Csak simát,egy jó hűtéssel az is a GT szintjét közelíti.
De most már körbe kell jobban járni témát, mert így az X700pro is
bekerült a képbe.

(#502) buci válasza Atlantis (#500) üzenetére


buci
tag

Az X700-BÓL van AGP-s?
Régebben nem dícsérték agyon a teljesítményét, de ha moddolható
akkor már más a helyzet. Van esetleg valami ismertető jele a moddolható
példányoknak?

(#503) Atlantis válasza buci (#502) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem tudom, van-e AGPs,de ha van is, az már valami átalakító chip-en keresztül megy, az meg megöli a moddolhatóságot. 6600-sok közül is néhány moddolható, de ott ki kell fogni, attól függ, milyen mag van a kártyán. Az újabbak asszem nem átalakíthatók. 6800-asok közül GT és Ultra AGP-sek viszont mehetnek Quadro 4000-re, némelyik sima is.

X700-nál nincs jele, úgy tudom, ott mindegyik PCI-E-s átalakítható, mindegy, hogy sima, vagy Pro.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#504) buci válasza Atlantis (#503) üzenetére


buci
tag

Akkor nem nyert, mert alaplapot csak nem kellene cserélni.
A 6800-as nekem még drága, 30 ropi körül meg nem hiszem, hogy belátható
időn belül lesz.Majd szétnézek itt a totyikok között. Végülis nem sürgős a vétel.
Kösz az infot.

(#505) boecce


boecce
tag

Sziasztok!!
Inkább 2d-s lenne a kérdésem: ismer valaki olyan proggit, ami egy valamilyen szabványos méretű (pl téglalap alaku) lemezre optimálisan elhelyez sok-sok teljesen különböző és szabálytalan alaku sikidomot ugy hogy a lehető legkevesebb legyen a fel nem használt felület? (láng-lézer-vagy vizzel vágásrt ismerők biztos tudnak ilyenről) . Csak a müködése érdekelne, nem ilyennel dolgozom

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#506) Atlantis válasza boecce (#505) üzenetére


Atlantis
veterán

Mi érdekel a működésével kapcsolatban? Én használtam ilyen szoftvert, amit a lézerhez adtak, az a tapasztalat, hogy egyrészt ha jól optimalizált terítést akarsz, akkor sokáig számol a gép, íyg egyszerűbb kézzel megcsinálnod. Időben gyakran jobban jössz ki.

Egyébként valamelyik NC-s moduljával asszem a ProE is tud hasonlót, de ebbe mi sosem mentünk bele, ezt a melót hál'Isten nem akarták a tervezők nyakába varrni, plusz ProE liszenszet és oktatást - hogy a technológusokat is betanítsák - meg nem ért meg a cégnek a dolog. Szerintem mindegyik NC darabológép-vezérlésre képes tervezőrendszernél elérhető ez a feature, mert nagyon alapdolog.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#507) boecce válasza Atlantis (#506) üzenetére


boecce
tag

nc technológusként az érdekelt volna, milyen geometriai számítások segítségével jut el a megoldáshoz, hogyan kap inputot, (alakzatot) de már van némi sejtésem hogy vmiféle tömbbe gyüjti a sikidomok csucspontjait és az összekötő entitásokat. Innen már csak egy hosszas számítás, hogy ne legyen átfedés. Valóban alapdolog lehet, ott ahol ilyen gép van, de én csak cikkekből ismerem. Ilyen a kíváncsiságom

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#508) buci


buci
tag

Valaki foglalkozott már a Proe Style részével?
Döbbenet az biztos!
Nézegettem a súgót, komplett tutorialok vannak lépésről-lépésre.
Csak az a gáz, hogy már az első feladatnál elakadtam.:F
Ha lenne érdeklődés, akkor sztem érdemes lenne kitárgyalni minden egyes
feladatot.

(#509) Ja no


Ja no
aktív tag

lassan két hete süllyed a topik. Olvtársak, ez így nem mehet tovább! Legalább egy nyamvadt up-pal szóljunk hozzá. :D

(#510) aneda válasza Ja no (#509) üzenetére


aneda
aktív tag

Akkor én már inkább kérdeznék!
Automazikus mentés van vajon a ProE-ben?
Nekem elég sűrűn összeomlik, nem kellemes elveszteni két órai munkát, ha elfelejtek menteni.
(arról nem is beszélve, ha átnevezés közben omlik össze)

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#511) buci válasza aneda (#510) üzenetére


buci
tag

Szerintem nincs. Legalábbis még nem találkoztam vele.
A proe minden mentésnél külön változatot készít, tehát nem ment rá az
előző fájlra.
.

(#512) aneda válasza buci (#511) üzenetére


aneda
aktív tag

Én is csak reménykedem... :)

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#513) buci


buci
tag

Felrakok egy képet, amit ma szedtem le egy külföldi fórumról.
Az úriember, aki csinálta, karoszéri elemek készítéséhez használja a módszert:
Bővebben: link

És a magyarázat:
Here is the example I promised. The Green transparent geometry are Surfaces used to project a curve. This is needed to create a curve with more than just a 2D profile unless you use tweak but you will ahve to learn that later but is not necessary to use to make a car. The blue lines are either curves made through two points or curves creat3ed or projected. You will see which are drawn and which are projected because I left the projected lines visible. The center curve is a through curve through two points and made normal to two planes. If the four boundaries are connected then you will be able to create a bondary blend through the four curves. Tangency is the most important thing is making a car. After you make your surface, morror it to a center plane as represented with the red surface. You have to be able to think ahead on what and where your surfaces will point to. Practice makes perfect. I taught myself and you can teach yourself too.

Remélem hasznát veszitek.
Nekem nagyon bejön, főleg, hogy a boundary blendet már használtam, de eszembe nem jutott volna, hogy ezt lehet vele művelni.

(#514) Ja no


Ja no
aktív tag

Az SE-t hogy lehet rábírni arra, hogy BSP illetve NPT meneteket is rajzoljon?
(A ProE tud amúgy ilyet alapból, vagy azt is tanítani kell rá?)

[Szerkesztve]

(#515) buci válasza Ja no (#514) üzenetére


buci
tag

Hát igen. Ez jó kérdés.
Az SE-t most gyorsan passzolom, de proe-ban sztem a HELICAL SWEEP
lehet a megoldás. Az sztem tudja ezeket a kúpos dolgokat is.
De ez erőssen tipp jellegű. Vagy mégsem?:)

(#516) Ja no válasza buci (#515) üzenetére


Ja no
aktív tag

mondjuk én úgy szeretném mintahogy a sima metrikus vagy UNC/UNF meneteket rádobálja az ember, hogy a síkrajzban már ne kelljen vele molyolni külön. Mégiscsak hülyén jönne ki, ha vissza kell menni az autocad-hez egy ilyenért. :F

A helical sweep fizikálisan fogja a menetet megcsinálni és akkor a síkrajz is ''túlszofisztikált'' lesz, nem?

(#517) buci válasza Ja no (#516) üzenetére


buci
tag

Igen az, lesz.
Sima hengeres felületre szoktam rakni cosmetic thread-et, az insert menüből.
De kúposra még nem próbáltam.
Ez csak jelképesen ábrázolja a testmodellen a menetet és a rajzon is így látszik A menet árnyékolt megjelenítésnél nem látható

(#518) Ja no válasza buci (#517) üzenetére


Ja no
aktív tag

köszi.:)
Ha esetleg valaki SE-ben tudná az most nagyon jól jönne.

[Szerkesztve]

(#519) Ja no válasza Ja no (#518) üzenetére


Ja no
aktív tag

Közben akadt egy másik problémám is:
Hogyan tudom átmacerálni a sikrajzhoz kapcsolt modell nevét és elérési útját? Sajnos előfordul, hogy rossz könyvtárban hagyok egy-egy modellt, vagy később tudom csak meg a becsületes nevét, de a síkrajz meg már elkészült és roppant mód nincs kedvem újra a síkrajzal babrálni.

(#520) aneda válasza Ja no (#519) üzenetére


aneda
aktív tag

A rossz könyvtárban ahol van a modelled és a rajz, mentsd el más néven a modellt a jó könyvtárba, ekkor magával együtt másol egy rajzot is új néven.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#521) Ja no válasza aneda (#520) üzenetére


Ja no
aktív tag

KÖszi, megpróbálom így.
Bár nekem mindig külön könyvtárban vannak a rajzok illetve a modellek. És ezenfelül keletkezik néha figyelmetlen mentésből máshova is ez az. Aztán halom munka után veszem észre hogy el van csatangolva a bitang. Amíg csak én használom addig nincs gond, de általában az egész könyvtárhalmazt adom át másnak és ő meg a ''helyén'' fogja keresni.
Szerinted így is működik a dolog, vagy csak ha egy könyvtárban van a modell és annak rajza?

(#522) valaki100


valaki100
tag

Üdv!
A cégem megvette a ProE. Eddig nem használtam.
Otthon is felraktam. Kaptam hozzá egy USB (SMC gyártmányú) hálókártyát amit állítólag elsődlegessé kell tennem az XP számára, hogy működjön a progi. (most nem vagy, gondolom ez a baj).
Hol és hogyan tudom ezt megtenni? (ha ez lesz az elsődleges az nem fog bekavarni a net elérésembe?)
Előre is kösz!

(#523) buci válasza valaki100 (#522) üzenetére


buci
tag

[OFF]Olvass mailt Somebody![OFF]

(#524) valaki100 válasza buci (#523) üzenetére


valaki100
tag

Mailt?
Kapnom kellett volna?
Nem kaptam...:F

(#525) buci válasza valaki100 (#524) üzenetére


buci
tag

Pedig elment.

(#526) buci


buci
tag

Találtam egy korrekt tutorial gyűjteményt és olyan rendes vagyok, hogy megosztom veletek.:)
[link]

(#527) szatyi


szatyi
csendes tag

Sziaszotk!

Szintén ProE-vel dolgozom, most az isdx résznek estem neki. A tutorialok alapján viszonlag érthető is a dolog, de mi van, ha szimmetrikus alkatészt akarok csinálni? Tudja valaki, hogy lehet másodrendben folytonos egy felület, ha csak a fele van megrajzolva? Mert úgy gondolom, ahhoz kellene neki a határoló görbék másodrendű folytonossága. Az ISDX-en belül meg tudomásom szerint nem lehet a középsíkhoz ilyet beállítani.

(#528) buci válasza szatyi (#527) üzenetére


buci
tag

Nemtán valaki aki style-lal foglalkozik?
Mert ha az első tutorial a súgóban ok, akkor kérdeznék:
Van az félbe vágott hengerpalást, aminek a sarka ki van hajtva.
A kihajtésig eljutottam, de azt írja, hogy a végén összeolvaszható a két quilt.
Exiting the Style feature allows you to merge the two surfaces into one quilt.
Na ezt nem találom.

A kérdésedre sajnos nem tudom a választ. De így kicsit elméleti szinten az nem müxik, hogy befejezve a style-t simán tükrözöd, majd merge?

(#529) szatyi


szatyi
csendes tag

Az egy kicsit hülyén van fogalmazva. A lényege az, hogy kilépsz a style-ból, aztán nyomsz egy mezei merge surfaces-t. :)

A tükrözéssel meg az a baj, hogy abban az esetben csak G1 folytonosságot tudsz csinálni, ha beállítod, hogy a határgörbék tükröző síkon fekvő végpontjai a tükröző síkra merőlegesek legyenek. Ettől viszont még csúnya a fénytörés a tükrözősík közelében. A G2 folytonossághoz az kellene, hogy a határológörbék görbülete is folytonos legyen a tükröző felületen keresztül. Viszont az a hülye határológörbe nem tudja, hogy merre kéne görbülnie, ha a fele nincs megrajzolva :)

(#530) buci válasza szatyi (#529) üzenetére


buci
tag

Az'sten! Ennyin múlott?:Y
Na akkor nekiállok a súgóban lévő tutoriáloknak ismét.
Köszi.

(#531) buci válasza szatyi (#529) üzenetére


buci
tag

Ez G1-G2 nem egészen világos. Valami képet dobj már fel róla.

(#532) szatyi


szatyi
csendes tag

A G0 folytonosság csak azt jelenti, hogy a határológörbék folytonosak
A G1 esetén a görbék tangenciálisak (az első deriváltjuk folytonos)
A G2 esetén a görbék görbülete is folytonos függvény (második deriváltjuk folytonos)

A surface connections alatt ezt jelöli a szoftver szaggatott vonallal a felület szélén, egyszeres nyíllal illetve kettős nyíllal. Van róla tutorial is :)

(#533) szatyi


szatyi
csendes tag

Erről van szó:

Bővebben: link

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#534) buci válasza szatyi (#532) üzenetére


buci
tag

Óoo! Na ez már döfi. A súgós tutorialt mondod?

(#535) szatyi


szatyi
csendes tag

Igen, a témából nekem csak az van meg :)
A közepén lévő receficét kéne eltüntetni, oda kellene varázsolni egy dupla lila nyilat, de az nem megy, ha először csak a fele van megrajzolva.

(#536) buci válasza szatyi (#535) üzenetére


buci
tag

Értem, egyébként a csikosítást hogy varázsoltad rá?

Na öszzejött az első style tutorial! Valóban összeolvasztja.

(#537) m1c1mack0


m1c1mack0
csendes tag

hi autocad 3D-s részét tudja valaki használni?
ha igen van hozza valami tutorialja?

(#538) buci válasza szatyi (#535) üzenetére


buci
tag

Alakulok, csak a ott maradnak a COS-ok a modelleken.
Pl. a kenyér piritósnál is a 2-3. feladatban.
A tree filtersnél kivettem a pipát a vázlat elől,de ennek ellenére ott van::F
[link]

De találtam valamit az ISDX szimetriáról:
[link]

(#539) szatyi


szatyi
csendes tag

Igen, ezt az okos embert én is láttam, de nem egészen értem, hogy mit akar. A csíkosítást az analysis-geometry-reflection csinálja, de rajzolás közben is egész jó visszajelzést kaphatsz a felület minőségéről, ha bekapcsolod a realime renderinget a view-display settings-model display menüben, a shade fülön, és kipipálod hozzá a hide environmentet. Ebben az esetben ha a modelled szinének elég nagy a fényvisszaverési értéke, szépen látot a fénytörést a felületen. A szerkesztővonalakat én sem tudom hogy lehet láthatatlanná tenni. de ha már testmodelled lett, simán hide-t nyomsz a style feature-re, az biztos eltünteti.

[Szerkesztve]

(#540) buci válasza szatyi (#539) üzenetére


buci
tag

Igen a hide eltünteti. Csak a piritónál a tükrözésre is hide kell.
Így már jó.

(#541) szatyi


szatyi
csendes tag

Na ma ráértem egy kicsit foglalkozni a style-lal. Naggyából rendben vannak a dolgok, csodákat lehetne vele művelni, ha rájönnénk erre a másodrendben folytonos tükrözéses trükkre.

Bővebben: link
Bővebben: link

M1c1mack0: azt szerintem nyugodtan el lehet feljteni, hacsak nem vagy mazochista. Javaslom a SolidEdge-t ha kevés az időd, és pár héten belül meg kell oldanod valamit, vagy a ProE-t, amivel meg gyakorlatilag mindent lehet, csak nagyon kell akarni, sokáig.

[Szerkesztve]

(#542) buci válasza szatyi (#541) üzenetére


buci
tag

Jó kis modell. Én nem látok rajta törést a tükrözés miatt.Gondolom boundary blend-el készültek a fő felületek.Némi magyarázatot- csak úgy nagy vonalakban - fűzz már hozzá légyszíves.Most már csak az érdekelne, hogy ha pl. külön elemekből szeretnék egy autót
megépíteni, akkor először meg kell-e csinálni egyben?
De gondolom igen, mert csak úgy lesznek jók az átmenetek.

Hát jó lenne már darabokra szedni egy komplett kasznit, ami így készült.
Ehhez kevés lesz a súgós tutorial anyag.:((

(#543) m1c1mack0 válasza szatyi (#541) üzenetére


m1c1mack0
csendes tag

tudtam hogy proe a legjobb a 3d s tervezesre ,de azt is hogy az egyik leg bonyolultabb
es arra meg nem vagyok ra kenyszeritve hogy azt hasznaljam, magamat meg nem eroszakoltam ra hogy csak kedveteles bol megtanuljak proe ezeni.Viszont auto cad ben hianyoltam hogy ha meg rajzolok egy rajzot nem tudok belole egy 3ds model-t is csinalni ami szemleltetesre sokkal jobb.
en meg uj vagyok a muszaki rajzolas vilagaban es bizon egy 2d s alkatreszrajzot neha eleg sok percig kell bamulnaom mig el is tudom kepzelni 3d ben(van amikor ez nem is sikerul :B )
ezert is tetszene jobban a 3d :B

(#544) ballington


ballington
addikt

Nem akartam végig olvasni, de érdekel a téma amennyiben Inventorhoz is ért itt valaki.

A ProE-t annyira nem ismerem, úgy tudom jobb, mint az Inventor, csak a sima Pro200-t vagy mit használtam az egyetemen fél évet.

Mellette használok ACAD-t is, de azt csak 2d-ben, nekem a 3d-s része túl bonyolult.

Én úgy vagyok vele: vagy csak 2d-s, vagy csak 3d-s a tervező progi.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#545) ReJim


ReJim
őstag

hellosztok.
nem ismertek valami LINUXos tervezőt, ami ingyenes? (találtam sokat, ami free, de azok nem elég jók...)
nem szeretnék wint felrakni a rajzolgatáshoz.

egyébként autocad-et használ valaki? nehéz benne a 3d-s rajzolás? mert ebben a tanévben kezdtem autocad-et tanulni, de csak év végén fogunk 3d-vel próbálkozni... :(

</end.?>

(#546) buci válasza ballington (#544) üzenetére


buci
tag

Konkrétan mi érdekel?

(#547) buci válasza ReJim (#545) üzenetére


buci
tag

Használunk Acad-et, de mint már említettem 2D-re van kitalálva.
Persze lehet vele küszködni 3D-ben is.
Ha nem akarsz nagyon belemélyedni, akkor tényleg kézenfekvő
megoldás az Inventor. Pár nap alatt hihetetlen sikerélményt tud nyújtani.

(#548) ballington válasza buci (#546) üzenetére


ballington
addikt

Lenne egy két dolog, amit nem értek benne, hogyan lehet megcsinálni. Értesz hozzá vmilyen szinten?

Az összeállításon belüli élek vetítésével vannak problémáink. Nem tudom, mitől van az, hogy néha adaptívan viszi az élvetítést, máskor meg átviszi, de pink színnel, és akkor nem adaptív, vagyis ha a forrás profil helyzetét megváltoztatom, akkor a vetítettprofil nem változik, hanem marad az első poz-ban.

Tudsz ebben segíteni?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#549) ballington válasza buci (#547) üzenetére


ballington
addikt

Igen, sztem is ACAD maradjon 2d-ben.
Az Inventort meg könnyű elsajátítani, vmilyen szinten.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#550) buci válasza ballington (#548) üzenetére


buci
tag

Igen, értek hozzé valamilyen szinten.:)Bár egyre kissebb lesz az invi a a nagy proe mellett.
És így, hogy nem nagyon használom, eléggé kiesnek dolgok.

Amit említettél azt konkrétan nem használtam, de a súgó ezt írja:

Hogyan vetítethető egy összeállításban használt geometria?

Egy összeállításban egy összeállítás-darab által kivágott részegység élei vetíthetők a vázlatsíkra, ha az alkatrész metszené a vázlatsíkot. A vetített vágóélek nem asszociatívak a vázlatban. A geometria vetítéskor a geometria egy ''pillanatfelvétele'', és nem frissül, ha a szülő geometria megváltozik.

Egy összeállításban létrehozhat alkatrészt a lap vagy sík, mint vázlatsík meghatározásával. Ezután vetíthet éleket, hurkokat vagy lapot a vázlatba. A vetített geometriából létrehozott sajátosságok addig asszociatívak a szülő vázlattal, míg a csatolást meg nem töri
.

Na ez nekem nem teljesen világos, de lehet neked többet mond.
De visszagondolva nekem a vetítéssel soha nem volt gondom.
A geometria vetítésével mindent meg tudtam oldani.
De ha löksz egy képet amin látszik a gond, akkor talán többet
tudok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.