Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Atlantis válasza Sgj60 (#397) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is a buci által említett vetítést használnám. Ha te egyszerűbb megoldásra jöttél rá, ne tartsd vissza. :DD

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#402) boecce válasza Sgj60 (#397) üzenetére


boecce
tag

Egyszer egy spirált csavartam fel egy félgömbre. A görbe pontjai excelben lettek megadva, majd a görbe mentén seprés.
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#403) buci


buci
tag

Senkinek nincs ötlete a copy problémámmal kapcsoltban(398)?

(#404) Sgj60 válasza buci (#399) üzenetére


Sgj60
csendes tag

Először is: megbeszélt project teljesítve.
A problémával kapcsolatban: ez így valóban működik, és próbálkoztam is ezzel, de ezzel nem tudsz szép szabályosan a henger palástján végig menő vetített sketch-et készíteni, ugyanis elkerülhetetlen, hogy torzulás lépjen föl a vetítés folyamán.
Itt láthattok egy medogoldást, de ez sem tökéletes, ugyanis a kiosztást csak egész számmal végezhetsz értelemszerűen, és nem tudod szépen megcsinálni.
Röviden ez így gány munka.

Nekem olyan sketch kellene, ami tökéletesen folyamatos, és tökéletesen megadható a sweep trajektoriájaként.


Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#405) Sgj60 válasza buci (#403) üzenetére


Sgj60
csendes tag

Buci szerintem próbálkozz UDF (User Define feature)-el. Az pont ilyen dolgokra való.
Tetszőleges alaksajátosságot tehetsz oda ahová csak akarsz, csak a referenciáknak kell stimmelni. Ezt elmented az UDF könyvtárba és bármikor behívható, és elhelyezhető.

(#406) Sgj60


Sgj60
csendes tag

Ime még egy kép:

Bővebben: link

Presze a pitty-putty ebben is benne van.

(#407) Atlantis


Atlantis
veterán

Jön valaki közületek a ProE-s találkozóra?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#408) buci válasza Sgj60 (#406) üzenetére


buci
tag

Köszönöm projektben végzett munkádat.

Az UDF-et nem ismerem, de megnézem és majd kérdezek.

A képek közül 2 kicsi, plízz tedd fel nagyban is.
Ok, hogy torzulnak project-tel, de egy flakonon ez nagy baj?
Végülis akkor Te hogy csináltad?

(#409) buci válasza Atlantis (#407) üzenetére


buci
tag

Ez 20 rugó/fő egy kicsit sok.
Igaz az Autodesk konferencia nem bentlakásos volt, de legalább ingyenes..
És ebben volt reggeli és ebéd(szendvicsek) is.
De a Proe kapcsán én már semmin sem csodálkozom.

(#410) Sgj60


Sgj60
csendes tag

Ime nagyban a képek: legalábbis remélem

Ezek amúgy spline vetítve és kiosztva készült, de nem elég precíz.

a ProE konferenciával kapcsolatban pedig még kérdéses, hogy megyek e. kb 70 % jelenleg.

Biztosan hasznos lesz. Már néhányan voltam, és rengeteg dolgot lehet tanulni rengeteg utánajáással.

Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#411) buci válasza Sgj60 (#410) üzenetére


buci
tag

Remélem eljutsz a konferenciára. Hátha valami tudásnyagot is osztogatnak majd.
Nekem sajnos 0% hogy eljutok.:O:O

(#412) Ja no


Ja no
aktív tag

Meg tudnátok mondani, hogy ProE-nél, amikor az ablakban orientálom az assyt, akkor mi külömbség van a ''dynamic'' ill. az Anchored'' között? Én nem látok semmit

(#413) buci válasza Ja no (#412) üzenetére


buci
tag

Pontosan hol is vannak ezek az opciók?:F
Én kényszereknél az ablakban nem látom őket.

(#414) Ja no válasza buci (#413) üzenetére


Ja no
aktív tag

Amikor az ablakban lévő modelt elkezded tologatni vagy forgatni akkor jobbklikknél előjön néhány beállítási lehetőség. Na mondjuk nem ezen fog elvérezni a tudományom, csak érdekel, hamár az oktatóanyag alapján próbálok haladni

(#415) buci


buci
tag

Na hála SGJ-nek beüzemeltem a Pro/Mechanikát. Korábban már csináltam egy
analizist az Inventorral, amit Pro-ben is szeretnék kivitelezni.
Szóval a modell egy műanyag(sztirol) hátlap, ami egy háztartásokban
gyakran használatos 5l-es kisboyler alkatrésze: Vagyis ebbe kerül tartály,
amelynek súlya a bejelölt helyeken terheli az alkatrészt:
Bővebben: link
A kérdés, hogy ezen terhelés hatására mennyire hajlik le a hátlap
csőcsonkoknál lévő része?
Tehát megadtam a 2 erőt(new force) ill a megfogásokat ami nem mozdul el
(new displacement constraint) :
Bővebben: link
Bővebben: link
Utána Analyzis és Mechanika Analyses/studies, majd file>static
Bővebben: link
Bővebben: link
Ezt követően zöld zászló, majd a kis szivárvány színű ikon(results).
És itt kezdődnek a bajok:
Bővebben: link
Megmutattam az elkészült analizis helyét:
Bővebben: link
És ezt kaptam:
Bővebben: link

Persze korábban az anyagot is megadtam, aszem PVC-t mert sem ABS, sem
sztirolt nem találtam. (Inviben ABS-re csináltam az analizist)
Tele vagyok kérdőjellel! :F:F:F:F





(#416) zsigiface


zsigiface
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy Autocadben hogy kell két alkatrészt összeilleszteni? Ne nevessetek ki... Előre is köszi!

(#417) zsigiface


zsigiface
tag

És szeretném még azt is megkérdzni, hogy kell menetet tervezni autocad-ben. Köszi!

(#418) buci válasza zsigiface (#416) üzenetére


buci
tag

Move-val tudsz mozgatni bármit, akár csak egy vonalat is.
Az ikonja egy kereszt, a végein kicsi nyilakkal.
Menetet meg csak simán megrajzolod úgy,ahogy műszaki rajzból tanították.
Vagy line-nal (egy ferde vonal az ikon) vagy circle-vel(kör alakú ikon).

(#419) zsigiface


zsigiface
tag

Köszi! Én az illeszt parancsot próbálgattam. Végül rájöttem hogy csak az egyik objektumot kell kijelölni a 2 ből. A menet meg csak ennyi lenne? Én Pintér miklós könyvétböl tanulom ott van egy rész amikor hatlapfejű csavart készít és azt írja lehet menetet is tenni rá azt nem írja hogy csak egy 3d ábra mutatja az csavart rajta az anyát, és látszik a menet is 3d-be. De azt írja hogy a menetes részt 3 szögek közbeforgatásával horta létre. igaz írja is hogy hamisított menet.

Az autocad azér használható progi? Az fórum elején olvastam hogy nálatok a ProE jön be.

Ha végigmentem a könyvön elpveszem én is. Suliba már tanultam egy félévet. Esetleg nem tudsz olyan címet mondani vagy esetleg mailben küldeni valami használhatót ami amaly segít megtanulni az alapokat ProE-ban? Tudom hogy írtatok már különböző címeket de nagyon hosszú lenne mindet végignézni. Angolul meg nem tudok olyan jól hogy abból tanuljak.

Előre is köszi!

(#420) buci válasza zsigiface (#419) üzenetére


buci
tag

Én úgy értettem, hogy 2D-ben menetet. Ha testmodellt csinálsz, akkor
egy spirálon végigforgatsz egy háromszöget, de ezt még nem próbáltam
Acad-ben. De nincs is értelme. Az Acad 2D-re jó.
Én is a Pintér féle könyvet használtam, mivel nem nagyon van más a
boltokban.:)
Jó progi csak mivel 2D-re van kitalálva, így elég korlátozottak a lehetőségei.
Viszont a mai napig is használom, pl. teleptési rajzokhoz.

A Proe tutorialokkal kapcsolatban azt tudom ajánlni, amit eddig belinkeltem.
Ha érdekel a téma, olvass vissza.
Persze kell hozzá az angol, de magához a programhoz is erőssen ajánlott
egy középfokú. Vagy esetleg lehet a magyarosítással próbálkozni, de a Help
akkor is angol marad. Ami nálam már-már bibliai értékű, annyi minden van benne.

(#421) zsigiface


zsigiface
tag

Helló!

Cska azt akarom kérdezni hogy a spirált hogy kell csinálni? A könyvben találtam róla egy rövid utalás valami spiral.lsp -ről de azt sehol nem találom. Előre is köszi a segítséget. Ja és tengelyek 2d rajzában hogy kell úgy méretezni hogy a méret előtt ott legyen az átmérő jele.

(#422) buci


buci
tag

Ha már ennyire aktív a topik feldobok még egy témát!:D
Nézegetem a hegesztést (is). Van itt olyan hogy welding rod.
Szépen leírták, hogy hogy kell definiálni, de ezen kívül sokat nem
tudtam kezdeni vele.
Úgyhogy mégtöbb kérdőjel!:F

(#423) buci válasza zsigiface (#421) üzenetére


buci
tag

Az átmérő:Kijelölöd a méretet>módosítás>objektum>szöveg>módosítás>a megjelenő ablakban jobbklikk>rajzjelek.
A sprirált most hirtelen nem tudom, de majd utána nézek.

(#424) zsigiface


zsigiface
tag

Köszi!

(#425) G@ben


G@ben
addikt

Haver akar venni egy laptopot, amin CAD-et, CATIA-t meg filmeket futtatna. Ezeknek mi a gépigénye? Azaz proci, VGA, ram.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#426) buci válasza G@ben (#425) üzenetére


buci
tag

Az Autocad nem nagy gépigényű, nekem a kis 850-es Duron procimon,
egy GF 2-vel, 256 mega rammal simán ment.
De a cégnél nyomtam még még Savage 4-gyel is. Hát az sem egy mai darab.
A CATIA-t nem ismerem, pontosabban csak 1 előadást láttam.
Hardverről nem nagyon volt szó, de ha jól emlékszem 1giga rammal ajánlották.
Persze a felével is megy, csak ha sok alkatrész van akkor kell a ram.
A prociról és a video kariról inkább nem nyilatkoznék.

(#427) G@ben válasza buci (#426) üzenetére


G@ben
addikt

Én is sejtettem, hogy a CATIA lesz a gépigényesebb, de 1 GB rammal nem vennék hirtelen notit, inkább utólag raknék bele még 512-t.
Haver ért a progikhoz (na jó, Autocad-hez én is valamennyire), én a gépekhez, de most olyan emberek véleményét kérem, akik mind a kettőhöz. :)
Köszönöm a segítséged, várom a további hozzászólásokat! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#428) G@ben


G@ben
addikt

Fel, mert tényleg tudnom kéne, hogy milyen a CATIA hardverigénye!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#429) domotor válasza G@ben (#427) üzenetére


domotor
csendes tag

Szerintem mindegy, hogy 1 GB-vel veszed, vagy utólag rakod bele, mindenesetre kell bele. Valószínűleg elindul a CATIA 512 MB-n is, de nem lesz gyors, sőt...

Az a kérdés, hogy a havernak mire kell a CAD a notin? Tanulni? Dolgozni? Ha igen, mit?
Egy-két kis alkatrész, vagy kis összeállítás, vagy pedig komplex dolgok? Pl. olyan noti szerintem a világon nincs, amin egy komoly összeállításban (párszáz különböző alkatrész) egy ütközésvizsgálatot vagy egy optimalizálást le lehet futtatni.

A unixos gépeinkben asszem 8 GB van...

domotor

(#430) domotor válasza G@ben (#428) üzenetére


domotor
csendes tag

Parancsolj:

Bővebben: link

Hangsúlyozom, hogy a minimumon elindul ugyan, de egy dobókockánál bonyolultabb alkatrésznél szaggat, akad, lassú, idegesítő, munkára használhatatlan. Szerintem. :)

domotor

(#431) G@ben válasza domotor (#430) üzenetére


G@ben
addikt

CAD-en dolgozni kéne, de hogy mit, azt nem tudom. Az már biztos, hogy 1GB ram lesz benne.
Viszont ez érdekes: System Unit: Intel Pentium II, Pentium III or Pentium 4 based workstations running Microsoft Windows2000 Professional Edition or Windows XP Professional Edition. Akkor XP Home Editionon nem is megy vagy mi van?
De a VGA és proci még mindig nem tiszta, hogy milyen legyen. Mondjuk X600 és 1,6GHz? Vagy mi elég neki?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#432) domotor válasza G@ben (#431) üzenetére


domotor
csendes tag

''Graphic Adapter: a graphic adapter with 3D OpenGL accelerator is required. Note that graphic performance on local transformations (panning, zooming, rotating model) will depend on the selected graphic adapter. The graphic adapter should have the following capabilities:

* 24 bits, true color, double buffered visual
* 24 bits Z-buffer
* Stencil buffer
* minimum supported resolution is 800x600; a resolution of 1280x1024 is recommended for usability reasons.''

(#433) zsigiface


zsigiface
tag

Sziasztok!

A Catiához minél izmosabb képet vegyetek bár ez ma már közhelynek számít. Videó kari memória és ram minden estre legyen neki bőven s proci sem árt. Kicsit költséges lesz abba a laptopba mindent belezsúfolni. Pénzbe meddig mehet el a dolog mert csak azon múlik milyen lesz a gép. Ha korlátlan az anyagi háttér akkor nem lesz gond... :)


Proe-ból kézdeznék ha lehet / kicsit hülye a kérdés/:

Felraktam én is, a neten találtam hozzá öntanitó progi azzal nézegetem. Az öntanító nem arra a verziórra épül mint ami nekem van. Nekem a wf2.0 van fenn.

A kérdés az lenne hogy kell az automatikus méreteket törölni és helyette saját méreteket megadni manuálisan? egyszerűen nem akar méretezni... Béna vagyok.
Előre is köszi!

(#434) zsigiface


zsigiface
tag

Ja és még egy hülye kérdés, hogy kell kényszerezni pl egy egynes és egy ívet hogy ha megváltoztatom az egyenes hosszátt akkor az ív a helyén maradjon. Régebben valamelyest tudtam ezeket a dolgokat is de az már elszállt.

(#435) domotor válasza zsigiface (#433) üzenetére


domotor
csendes tag

Szia,

elvileg a Sketcherben felrakja az automatikus méreteket, ha ez neked nem tetszik, fogod, és átírod (duplaklikk), ezután már rendes méret lesz belőle. Vagy letörlöd, és a helyére létrehozol egy újat.

Mindez azonban annyira triviális, hogy ha nálad nem működik, akkor ott valami gáz van...
Pontosan mi történik?

domotor

(#436) domotor válasza zsigiface (#434) üzenetére


domotor
csendes tag

Screenshotot!

(#437) zsigiface


zsigiface
tag

Nem tudom kitörölni az automatikus méreteket, az újakat nem tudom létrehozni. Ennyi csak.

(#438) zsigiface


zsigiface
tag

Bővebben: link

itt a fenti hülyeségem. Majd raknál fel te is egy képet amin bejelölöd mi a teendő. előre is köszi!

(#439) zsigiface


zsigiface
tag

inkább hagyd! köszi azér! Megcsináltam máshogy nem mindha valami komoly rajz lenne, de azér ne nevessetek ki :) majd belejövök. A segítséget inkább majd egy súlyosabb probléma ügyében venném igénybe majd a későbbiekben!

(#440) G@ben válasza zsigiface (#433) üzenetére


G@ben
addikt

300k a keret, ebből kéne minél jobbat. 15''-os lenne a gép. Eddig 1GB ram a biztos, a többi még nem. A VGA-nál csak az számít, hogy legyen rajta mondjuk 128MB ram vagy azért a kártya is legyen gyors? :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#441) zsigiface


zsigiface
tag

Magyar súgó van a proehoz valakinek, vagy létezik egyáltalán?

(#442) buci válasza zsigiface (#441) üzenetére


buci
tag

Magyar súgó?:D
Na azt fordíthatnák egy darabig.:DDD

(#443) Sgj60


Sgj60
csendes tag

Laptop 3D-s tervezésre maximum csak demozásra való. Bár attól függ, hogy milyen szinten akarsz tervezni! Tény, hogy a Catia elmegy egy átlagos paraméterű gépen, de csak éppen. Nem pípol annyira hardverhiányért, mint a ProE. Az csak egyszerűen fogja magát és elszáll, míg a Catia csak kurvára belassul.
Amúgy azt hiszem a Dell csinált konkrétan gépet 3D-s tervezésre, de kb 750 rugo környékén van. Ennyiért pedig olyan asztali erőművet veszel, hogy örök életedre kielégít.
Szóval komolyan meggondolandó a kérdés, hogy érdemes e notebokot használni 3D-s tervezésre!

(#444) buci


buci
tag

Senki többet analízis(#415) ill. hegesztés(#422) ?

(#445) zsigiface


zsigiface
tag

Helló! Azt szertném kérdezni ha kíhúzom a képen látható formát miért nem látszik a testen a kivágás? köszi!
Bővebben: link

(#446) buci válasza zsigiface (#445) üzenetére


buci
tag

Az alsó toolbar-on a világoskék letört ikont klikkeld be! (Remove material)

(#447) G@ben válasza Sgj60 (#443) üzenetére


G@ben
addikt

Havernak laptop kell, az tuti, de ne olyan nagyon komoly tervezésre gondoljatok, hogy mondjuk egy autó összes alkatrésze egyszerre! Menjen rajta tűrhető sebességgel és kész!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#448) Ja no válasza G@ben (#447) üzenetére


Ja no
aktív tag

Ez most kb olyan kérdés hogy milyen kocsival lehet lemenni a tengerpartra...
Én voltam annó trabanttal is. Nem ajánlom senkinek, de le lehet vele menni :)
De ha megpróbálod jobban behatárolni,( pl egy fotóval, amit már azért szeretnél vele zökkenőmentesen megoldani) akkor biztos kapsz egyértelmű választ is.

(#449) G@ben válasza Ja no (#448) üzenetére


G@ben
addikt

Értem, mit mondasz, csak nem nekem lenne, hanem havernak. Megpróbálok elküldetni vele egy screenshotot vagy valamit, hogy kb mi lenne a max, amit elvár tőle.
Nehéz így, hogy közvetíteni kell, az biztos. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#450) G@ben válasza G@ben (#449) üzenetére


G@ben
addikt

Kaptam screenshotot, ilyneket csinál: Bővebben: link
Szóval ezt kell tudni a gépnek, a kérdés továbbra is az, hogy milyen VGA, proci kell bele, hogy ez szépen menjen.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.