Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) buci válasza Atlantis (#197) üzenetére


buci
tag

Ja, akkor is kiírja.Ezt kellene eltűntetni.

(#202) buci válasza Ja no (#200) üzenetére


buci
tag

Meg az Inventor. +a 6-oshoz magyar könyv is van.

(#203) buci válasza mynames (#199) üzenetére


buci
tag

Ezeket nem bírom elégszer belinkelni:
Bővebben: link
Addig nem nyugszok, míg le nem akasztom őket valahonnan.

(#204) Ja no válasza buci (#202) üzenetére


Ja no
aktív tag

Amennyire én ismerem a dolgot, aki mindenképp rgaszkodik az autocad-es környezethez és komolyan dolgozik vele, az inkább a mech.desktop-ot erőlteti. Az invi elég lájtos, hogy egy plágiummal éljek... :)

(#205) mynames válasza buci (#203) üzenetére


mynames
senior tag

aztakurv@!!!! van ára!

Mozgósítom az ismerőseimet, volt csoporttársakat, kollegákat!!!!

(#206) Ja no válasza buci (#203) üzenetére


Ja no
aktív tag

A proE-nél mit jelent ez a ''wildfire 2''? Csak egy kódnév, mint a prociknál, vagy egy bővítménnyel megfejelt alapverzió?
Menniyért adják ezt a könyvet?
szerk: most nézem az árait... :(((
Nekem a piping ill a photorender nagyon felkeltette az érdeklődésemet! A photorendert próbálta már valaki? pl lehet-e vele drótvázasan is renderelni?

[Szerkesztve]

(#207) buci válasza mynames (#205) üzenetére


buci
tag

Helyes!!:C:C:C
Könyvbeszerzés ezerrel!
A mit az ember igazán akar, azt előbb-utóbb úgyis eléri!!:)))

(#208) buci válasza Ja no (#204) üzenetére


buci
tag

Lájtos?
Sztem simán odaveri a Mech Desktopot. Pontosabban nem egy kategória.
Persze aki a 2D-hez ragaszkodik, annak biztos bejön.
Az Acad-nél a Mech. tuti jobb.
Az okosok szerint az Mech. egy kibővített Acad,.
ami sztem igaz is.

(#209) buci válasza Ja no (#206) üzenetére


buci
tag

Már amennyire jól tudom, annak idején volt a PROE 2000i, majd 2001,
ezt követte a Wildfire 1.0 ill. a 2.0. És most már talán 3.0 is van.
Ezek különálló fejlesztések, amin belül vannak különböző felszereltségű
csomagok. Pl. a 2.0-hoz a Basic csomag, amelyre korábban Atlantis is
utalt.
Javítsatok ki, ha rosszul tudom.

(#210) buci válasza mynames (#205) üzenetére


buci
tag

Amúgy én simán kifizetném érte a 80 dolcsit, csak hajón tudnák hozni az
USA-ból, ami még 80 dolcsi/könyvecske meg vagy 2 hónap.
Ezt is 1 könyvesbolt vállalta Debrecenben.
Persze garancia nélkül.:(
Ha már vmi európa terjesztőhöz eljutna, akkor már akár ''baráti áron'' is
elérhetővé válhatnának. Mondjuk úgy 60 dolcsi/book :DDD

(#211) Ja no válasza buci (#208) üzenetére


Ja no
aktív tag

Ezt csak abból gondoltam (-om), hogy fröcsi-szerszámtervező/gyártó ismerősömnél van néhány rendszer amivel dolgoznak, de mivel mindenki Autocades volt anno, ezért lett a M.Desktop hogy mégiscsak 3D-s legyen a tervezés. Az inventor fel sem merült. (persze akkor még csak 4-es/5-ös verzió volt)

(#212) buci válasza Ja no (#211) üzenetére


buci
tag

A Mech. 2D-s

Én a 6-osnál kapcsolódtam be az Inventorba. Az még rendesen be-be lassult.
De a 8-9-10 már jó. Főleg ha felrakod a Service packokat.
A 9-nél már 4 nagyobb csomag van, ami ingyenesen letölthető.

(#213) Ja no válasza buci (#212) üzenetére


Ja no
aktív tag

Akko' biztos meghekkelték, mer' nekem megforgatták frankón amit odavittem fájlt. /vagy esetleg a béta verzója volt és az még tudta :))) /

(#214) buci válasza Ja no (#213) üzenetére


buci
tag

Ok, szóval arról van szó, hogy ugye az Acad is tud 3D-t.
Lehet is benne testmodellt készíteni, de alapvetően 2D-re van kitalálva.
A Mech. Desktop annyival több, hogy van benne elemtár,
tengelykészítő, rugókészítő és egy csomó egyéb dolog,ami a gépészeti
tervezéshez szükséges.
Aszem a 2006-os már tud Inventor fájlt is kezelni 3D-ben.
Lehet benne nyíróerő ill. nyomatéki ábrát is készíteni.
Mindezt azonban csak egy közel 1 órás bemutatón láttam és magát a
programot nem ismerem. De az biztos, hogy alapvetően 2D-re van kitalálva.

Talán megvan még a próbaverzió amit régebben kaptam.
Lehet, hogy fel kéne raknom, de őszintén szólva kedvenc programom, az Inventor
is egyre kissebbe zsugorodik a Proe mellett.
Mégha ez egy kicsit nagyképűen hangzik, akkor is.
(Bocs, ha kicsit okoskodó voltam.)


(#215) Atlantis


Atlantis
veterán

A Mechanical-t nem szabad 3D-s rendszernek nevezni, inkább egy 3D-vel megtámogatott, rendkívül erős 2D-s rendszer. Az Autodesknek az Inventor a 3D-s rendszere, amely szerintem egy belépő szintű, kedvező árú rendszer, tanulni tökéletes. A nagyok mellett viszont labdába sem rúg.

Buci: utánanézek a problémádnak, előbb egy kérdés: hogy csinálod a tengelyek megjelenítését a rajzon?

Van már Wildfire 3, igaz, még erősen béta darab, viszont nemsokára kereskedelemben is megjelenik. A magyar forgalmazók már tesztelik és gondolom készül a magyarítás is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#216) buci válasza Atlantis (#215) üzenetére


buci
tag

Show/Erase ikon> A Type részen az Axis kapcsoló>a Show by részen Show all.


(#217) buci válasza Atlantis (#215) üzenetére


buci
tag

Ha már itt vagy, azt találtam ki, hogy mi lenne ha tennénk fel képeket olyan
dolgokról, amik esetleg másoknak is segítenek a fejlődésben.
Már úgy értem, hogy oktatás jellegel kicsit részletesebben, nem csak
szavakkal körbe magyaráznánk vmit. Ily módon egyfajta fórumos
oktatóanyag gyűlne össze. Persze ez elég alapos munkát igényelne a
készítőjétől, mivel az adott folyamatot lépésről lépére kellene prezentálni.

Ami nekem ehhez hiányzik az egy progi, amivel az adott képernyőről képeket
készíthetnék. Ezek ha jól tudom, képlopó progik.
Vélemény?

(#218) Ja no válasza buci (#217) üzenetére


Ja no
aktív tag

Ugyan nem engem kérdeztél, de mint leendő fogyasztója a dolognak maximálisan támogatom. Bár lehet, hogy nemkéne totálszájbarágósra csinálni, erre ott van a tutorial. De ha mondjuk leírnátok apróbb trükköket, amik a gyári ajánlások sem tartalmaznak, viszont meggyorsítják a munkát, az is nagyon hasznos lenne.
Szóval teljes mellszélességel támogatok egy ilyen ötletet, elsőre a fogyasztói oldalról. :)
Képlpónak nem jó az alt printszkrín?(ezt egyből be tudod dobni pl word-be) Ott látszik a prog menürendszere is, meg hogy éppen mire kattintottál (vagy fogsz) az egérrel. Ha kell, egy alap HTML-be bele tudom rakni őket, mint ahogy a tárra is feltettem a dolgokat. Vagy megcsinálom előre a keretet, aztán csak behelyettesítitek amit kell. (vagy felnyomsz egy dreamveawert és csak kopipésztezel benne, ha nem akarsz a notepaddel molyolni)

Mech: köszi a kiigazításokat. Végülis már volt vagy négy éve az eset, és ugye az idő sokmindent megszépít... :)

(#219) Ja no válasza Atlantis (#215) üzenetére


Ja no
aktív tag

Atlantis, régebben beszéltünk arról hogy hengeres és egyben görbült tárgyakat hogyan lehet összerakni assambly-be. Erre ''leráztál'', hogy rajzoljam meg, mert nem vágod mit is akarok. :)
Mit szólnál egy ventirácshoz, azt mindenki tudja milyen. MOndjuk elég csak 3 koncentrikus kör plusz a négy sugárirányú a végén a felfogatószemmel.

(#220) buci válasza Ja no (#218) üzenetére


buci
tag

Ennek örülök.
Szájbarágósdi sztem sem kell, minden esetben.
Meg ugye az sem jó, ha csak páran csinálják.
Én ezt úgy tudom elképzelni, hogy ha vki rájön vmire,
akkor megkérdezi hogy ezt ismerik-e a kedves fórum olvasók.
És adott esetben fellöki a cuccot.
De ehhez biztos Atlantisnak is lesz 1-2 szava.

Képlopót már szedtem le(JoSmart), de azért kösz a tippeket.
Totál jónak tűnik. Úgy látom lehet kommentárokat is tenni a képre vele.

(#221) Atlantis


Atlantis
veterán

Buci: elvileg jó úton jársz a tengelyekkel, megnézem, miért írja ki a nevét. Nálam nem csinálja.

Ja no: én azt a ventriácsot egy alkatrészben képzelem el, nem assembly-ben raknám össze. Egyébként megfelelően álló síkokkal és tengelyekkel, vagy pedig koordinátarendszerekkel bármilyen lehetetlen alakú testet be lehet tenni összeállításba.

Ami az oktatóanyagot illeti, nem rossz ötlet, de tényleg nagyon molyolós meló megcsinálni. Én eddig úgy csináltam képet, hogy Printscreen, azt Paintbe be, ott is lehet kommentárt írni rá, majd mentem JPG-be. Biztos van szebb és egyszerűbb megoldás, de ezt minden külső program nélkül meg lehet tenni.

Nekem viszont van az a gondom, hogy itthon ProE-zni nem tudok, a cégnél meg netezni csak ritkán, így sok esetben meg van kötve a kezem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#222) buci válasza Ja no (#219) üzenetére


buci
tag

Én is úgy gondolom, hogy elég alkatrészben megcsinálni.
De régebben csináltam rácsos polcot Inviben külön elemekből.
Ott főleg az érintő kényszerekkel kellett mahinálni.
Viszont ennek nem sok értelme van, mert alkatrészben sokkal
könnyeben elkészíthető.
Találtam is egy ventirácsot, amit igy csináltak.
Bővebben: link
A köröket forgatással, a 4 db kampós elemet söpréssel csinálták.

Ha ma lesz időm, csinálok egy oktató részt a Data from file opciót
bemutatva.

(#223) Atlantis válasza buci (#222) üzenetére


Atlantis
veterán

Na, én is hasonlót képzeltem el.

Megnéztem a problémádat a tengelyekkel, nem találtam semmi hasonlót. Viszont amit a lépcsős metszetekkről küldtél rajzot, azon helyesen vannak megjelenítve a furatok középtengelyei, nem látszanak a tengelyek nevei. Szóval nem értem...most akkor mi is a probléma?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#224) buci válasza Atlantis (#223) üzenetére


buci
tag

Basszus ténynleg nincs ott!!!!
Na meg is csináltam mégegyszer.
Hát odarakja. Csakhogy:
Ki kell kapcsolni rajzmódban az Axis megjelenítést és akkor jó:D:D
Így a tengelyek megmaradnak, de a felirat eltűnik róluk.
Úgyhogy ez a probléma kipipálva.:C
Köszi.

(#225) Ja no válasza buci (#222) üzenetére


Ja no
aktív tag

Tehát akkor az assy kihagyásával oldották meg, simán egy alkatrészként? Az a söprés az micsoda konkrétan és hogy műxik?
De mondjuk ezt a példát csak azért hoztam fel, mert amit akarok valójában azt most megrajzolni nem tudom, de mindenképp külön alkatrészekből kell majd összeraknom...
Képzeljetek el mondjuk két kifli-formára hajtott csövet, az egyik vastag, a másik vékony és hosszabb, meg jobban kunkorodik . A tömzsi palástján van egy furat, amibe a hosszú bele van szúrva.
Ugye ilyenkor a koncentrikus kényszerrel tudsz pozicionálni X-Y irányban. Aztán mondjuk a beszúrt kiflinek a végét tudod egy szerkesztősíkhoz, tehát már a Z is megvan. Viszont mi akadályozza meg a beszúrt kiflit, hogy ne kezdjen el forogni??? Próbáltam paralel kényszert alkalmazni, de sose fogadta el. (mintha match-ként akarná értelemzni az SE)
És akkor még nem beszéltünk a tömzsi kifliről, amit ha síkokra való kényszerekkel pozicionálok először, akkor a beszúrt kiflinél tutira sírni fog, hogy ezt már nem lehet hozzárakni, csak a koncentrikust fogadja majd el. Az meg mégkevesebb mint az előbb.

(#226) buci válasza Ja no (#225) üzenetére


buci
tag

Felraktam egy egyszerű példát:
Bővebben: link
Az a lényege, hogy egy adott keresztmetszetet (jelen esetben egy kört)
egy adott útvonal mentén végigvezet. Így bonyolult alakzatok is könnyen
létrehozhatók. A Proe ebben is nagyon profi.:))
De ezt a csövet simán az SE-vel is meg tudod csinálni szerintem.
Meg lehet ismerted is a sajátosságot (sweep).

Az összeállításró rakj fel egy képet és majd otthon megnézem.

(#227) Ja no válasza buci (#226) üzenetére


Ja no
aktív tag

Ja, hogy ez a sweep. OK, én csak használom a fícsöröket, de a nevűk soxor nem marad meg, mert az ikonok maguk elég beszédesek.

Tegyek fel összeállítást... : ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁh, ezt tutti direkt csináljátok velem. :)))

BTW: A proE sweep-ben is jobb, mint az SE?

(#228) Atlantis válasza buci (#224) üzenetére


Atlantis
veterán

Vazze! Persze, hogy ki kell kapcsolni, eszembe se jutott, hogy bekapcsolva hagytad őket. ÁÁÁ, gondolhattam volna én is,de marha vagyok. :DD

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#229) Atlantis válasza Ja no (#225) üzenetére


Atlantis
veterán

A ProE, ha egy alkatrésznek egyetlen szabadságfoka a forgás, automatikusan beállítja egy adott helyzetbe. Ha szerencséd van, akkor megfelel az a helyzet, ha nincs, vacakolhatsz a síkokkal még egy darabig. :) ProE-ban végsősoron minden megoldható, az egyetlen dolog, amit eddig nem tudtam normálisan paraméteresen megcsinálni, az egy bevásárlókocsi volt. Elég érdekes modellezni olyan rácsot, amiből azok vannak.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#230) Ja no válasza Atlantis (#229) üzenetére


Ja no
aktív tag

Na engem pont ez érdekelne! Mármint nem konkrétan a bev. kocsi, hanem egy ilyesfajta bonyolultságú és összevissza hajtogatott drót/csőhalmaz pozicionálása. Eddig úgy csaltam össze, hogy a drótok végéhez tettem még két plusz síkot a cutout-tal a palástra. Ezekkel már lehet precízen összerakni, de a rajzon is látszik adott esetben. De gondoltam van valami eccerűbb, mint befonni a szemöldökömet a fenti módon.
Olyat esetleg tud valamelyik progi hogy ugye pl egy drót végén lévő ''konstrukciós sik''-nak is van kapásból 2+1 tengelye és ezekkel machinálni?
Az assembly mondjon le, vagy legalább lépjen fel a ''kész átverés'' sóban. :DDD

(#231) buci válasza Ja no (#230) üzenetére


buci
tag

Mint már korábban említettem, készítettem egy rácsos polcot, ami külön elemekből állt. Bővebben: link
Most megnéztem és hozzáfűztem egy kis magyarázatot a készítéshez:
[L]http://www.kepfeltoltes.hu/050804/r_cs_magyar_zat.jpg[L]
Ez Inviben készült, de az SE és a Proe is biztos tudja.




(#232) buci válasza Ja no (#230) üzenetére


buci
tag

Na akkor mégegyszer a magyarázat:
Bővebben: link

(#233) Atlantis válasza buci (#231) üzenetére


Atlantis
veterán

Ilyet természetesen lehet csinálni. A gond akkor van, ha szeretnél egy lemezalkatrésznek tekinteni egy ilyen rácsos elemet(pl.: egy benyúlásvédő elem), szeretnél hajlításokat beletenni és kiteríteni, mint egy normál lemezt, természetesen figyelembe véve a sajátosságokat(pl.: ne próbálj falakat kihúzni rá, mert értelmetlen,nincs normális csatlakozási él). Na ezzel van a gond,amit eddig nem tudtam tökéletesen áthidalni.

Csak érdekességképpen: Solid Edge sem tud ilyet megoldani, annak idején megkérdeztük a forgalmazóikat, azt mondták, erre Unigraphics, vagy esetleg CATIA kellene.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#234) Ja no válasza Atlantis (#233) üzenetére


Ja no
aktív tag

benyúlásvédő, falakat kihúzni : ezek micsodák túlképp? Ezt most nem értem.

(#235) Atlantis válasza Ja no (#234) üzenetére


Atlantis
veterán

Benyúlásvédőt csak példaként írtam, a falakat kihúzni meg annyi, hogy valamilyen hajlítást csinálni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#236) Ja no válasza buci (#231) üzenetére


Ja no
aktív tag

A vízszintes rudat mi akadályozza meg az elfordulás ellen? Vagy mikor összerakod teljesen, akkor ez már nem tud bekövetkezni?

(#237) Ja no válasza Atlantis (#235) üzenetére


Ja no
aktív tag

Ja, mint a dimple csak nagyobb felületen.

(#238) buci válasza Ja no (#236) üzenetére


buci
tag

Az egybeeső kényszertől nem tud elfordulni.

Atlantis: A szög kényszert nem látom a Proe-ben.:(
Pedig a súgó szerint van.

(#239) buci válasza Atlantis (#235) üzenetére


buci
tag

A benyúlásvédőről vmi képed van?

(#240) Atlantis válasza Ja no (#237) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem egészen, de mindegy, nem is az a lényeg.

Buci: szögkényszer nincs a ProE-ban, illetve WF2-nél néha már én is találkoztam hasonlóval, de azt te nem tudod kiadni, legfeljebb a rendszer ajánlja fel néha. Nekem nem is hiányzik, síkokkal minden megoldható.

Majd teszek fel képet róla, ha nagyon kell.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#241) buci válasza Atlantis (#240) üzenetére


buci
tag

Nekem hiányzik, de látom, hogy van pont-sík, él-sík kényszer meg egyéb más is
De ez csak nem tiszta:
Angle with an Offset Value
Use the Angle Offset constraint with an align or mate constraint to fix the rotation about the aligned axes or edges. The Angle constraint is available only after a constraint aligning axes or edges is created.
De úgyis rájövök!:D

Csak érdekelne, nem létkérdés.
Meg korábban beszéltük a 3D section-t, arról esetleg vmi?
A súgó is csak éppen megemlíti.:(

(#242) Atlantis válasza buci (#241) üzenetére


Atlantis
veterán

Mint írtam, ezt a kényszert a rendszer csak néha teszi elérhetővé. Próbálkozz vele!

Ugyanezt tudom tanácsolni a 3D metszettel kapcsolatban. Arra célszerű szerintem használni, hogy ha izometrikusan, vagy bármilyen, neked megfelelő 3D-s nézetben ábrázolsz egy alkatrészt a rajzon, akkor ezzel a metszettel megteheted, hogy csak egy bizonyos részlete látszódjon. Alkatrész-szinten nem sok jelentősége van, de bonyolultabb, vagy zártabb összeállításoknál lehet értelme, ha egy rejtetteb részt akarsz jól láthatóan megmutatni a rajzodon.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#243) buci


buci
tag

Na akkor felületmodellezés.Rájöttem 1-2 dologra és úgy gondoltam felrakom.
A conic surfaces-sel próbálkoztam:

1:Két különböző síkon csináltam 2 görbét.
Bővebben: link

2:Boundary blend-del összekötöttem a kettőt.
Bővebben: link

3: Rajzoltam egy 3. görbét egy másik síkra
Bővebben: link

4: Insert>advanced>conic surfaces, a helyi menűben a kép szerint választottam.
Bővebben: link

5:Kijelöltem a Boundary blen 2 görbéjét.(ctrl használata)
Bővebben: link

6:Sholuldr Crv és megmutattam a 3. görbét.
Bővebben: link

7: Ezután kér egy számot a rendszer 0.05-től 0.95-ig.
(elipszis>hiberbola) és kész
Bővebben: link
Bővebben: link

Nekem teccik.:))

Azt hogy kell csinálni, hogy egyszerre több képet is fel tudja rakni?

(#244) boecce


boecce
tag

Sziasztok! Örülök hogy rátok találtam. Egyelőre csak figyelek, oszt majd megszólalok. Eddig nagyon tetszik.

Azaz dicsekszem egyet: Bővebben: link

Kérdés a hozzáértőkhöz: meg lehetett volna egyetlen, önmagába visszatérő 3D-s görbe mentén is sweppelni? (SE-ben!)

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#245) boecce


boecce
tag

Bocs, legközelebb jobban fekészülök!!

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#246) buci válasza boecce (#245) üzenetére


buci
tag

Hi!
Nézd meg a #114 -et és úgy próbáld meg.

Erről a szép szoborról beszélj már egy kicsit részletesebben is.
Neki is állok Proe-ben csinálni vmi hasonlót.
Amúgy csak SE-t használsz?





(#247) Atlantis válasza boecce (#244) üzenetére


Atlantis
veterán

Kiszedem a képed,gondoljunk a modemesekre is. Ne tegyél be így nagy méretű képet, hanem tedd fel a képet valahová és úgy linkeld, ahogy mi is tettük korábban. Most még javítom következmény nélkül...:)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#248) Atlantis válasza boecce (#244) üzenetére


Atlantis
veterán

Amúgy szép. SE-vel csináltad?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#249) boecce


boecce
tag

No most csak piciben teszem fel, ne teritsen be mindent, ha nem sikerül
Bővebben: link
Ez egy hirneves cég logoja, a Silicon Grapics-é. Egy régi Cadvilág magazinjának hirdetésén láttam meg először. de ''laposban'' A végtelenítés lehetősége fogott meg először, de SE-ben csak ugy jött össze, hogy mind a hat síkra felvázoltam a söprés görbéjét külön-külön, majd a görbe végére illesztett kört, mint profilt, egyenként sweppeltem.
A legnagyobb gondot a krómozás okozta, nem az én stílusom a ''csilli-villy''

[Szerkesztve]

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#250) Atlantis válasza boecce (#249) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem a mérettel volt baj, hanem, hogy mindenképp letöltötte, aki benézett ide. Így a jó, ahogy csináltad másodszor, így akkora képet linkelsz, amekkorát akarsz, csak az tölti le, aki kíváncsi rá.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.