Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) sycorax182


sycorax182
tag

sziasztok! solid edge 18al lenne egy kis problémám. most ismerkedek vele. a probléma a következö: a lenti képen hogy tudom meglodani, hogy a méretvonal a két vonal folytatásában legyen? szóval, hogy a két vonal távolságát adjam meg? mert ez a két végpont távolságát akarja és sehogy nemtok rájönni, hogy hogy kell amit én szeretnék.

Ne rakjál be ekkora képeket.

Atlantis

(#1252) sycorax182 válasza sycorax182 (#1251) üzenetére


sycorax182
tag

(#1253) 3DFan válasza sycorax182 (#1252) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szia! Ezelőtt két héttel még az Inventorral kezdtél ismerkedni. Azt már kitanultad? Nem kóstolgatlak csak kiváncsi vagyok.

(#1254) sycorax182 válasza 3DFan (#1253) üzenetére


sycorax182
tag

azt mar vagom :) azaz azt már tanultam, csak eddig nem használtam és akkor kezdtem el igazán használni, viszont a solid az tök új nekem.

(#1255) 2d3d


2d3d
csendes tag

Sziasztok! Inventor 7-el kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan tudnék olyan kényszert létrehozni, ami két alkatrész közötti elfordulást korlátoz bizonyos szög(ek) közé? Thx. Ha esetleg valaki msn-en keresztül tudna segíteni, azt is nagyon megköszönöm.

(#1256) Imics13 válasza sycorax182 (#1251) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Az első és legfontosabb, hogy a súgóban le van írva minden. Látom, hogy magyart használsz így a teljes help magyar a tutorialokat beleértve is. Tehát:F1

De a megoldás a következő:
Rákattintottál a távolság mérés ikonra (jelenlegi állapot). Fent az un. Edge bar-on láthatsz egy olyan opciót, hogy vízszintes/függőleges (neked most ez az aktív) ezt nyitsd le és váltsd át 2 pont által-ra (talán magyarul) és most kattints a két egyenesedre.

Így már menni fog...

Sok sikert!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#1257) sycorax182 válasza Imics13 (#1256) üzenetére


sycorax182
tag

köszi szépen, sikerült:)

(#1258) Lala75


Lala75
csendes tag

Sziasztok!

Ha valakinek nem lenne teljes a lista, összegyűjtöttem pár elérhetőséget 3D-s modellek beszerzési forrásaira. Itt aztán szinte minden fellelhető...


http://dmeeu.com/pages/cmshome.php?str_code=menu_home&language_code=GB
http://www.partserver.de/language.asp?firm=dme_eu&language=english
http://parts.web2cad.co.jp/PowerPartsOnWeb.ppow?&ikostv
http://www.web2cad.co.uk/
https://sdp-si.com/eStore/Default.asp

Használjátok egészséggel!

Üdv

(#1259) sycorax182


sycorax182
tag

hi!

hol találom a szabványos elemtárat ebben a progiban? (egy csapágy kéne) (SE v18)

(#1260) Lala75 válasza sycorax182 (#1259) üzenetére


Lala75
csendes tag

Hi,

www.skf.com :) :))

(#1261) sycorax182 válasza Lala75 (#1260) üzenetére


sycorax182
tag

a szabványos elemtárban nincsenek benne csapágyak? de még a csavarokat meg anyákat sem találom :S hol van az elemtár:?

(#1262) Lala75 válasza sycorax182 (#1261) üzenetére


Lala75
csendes tag

HI,

SE-t nem nagyon ismerem, sőt olyan ember ismerek csak akinek az ismerőse használ ilyet :)
Én WFII-t használok és mivel abban sincs, meg előtte sem volt a csavarokró csináltam családfát sok éve, a szabványos alkatrészeket pedig a netről töltöm le...

(#1263) Imics13 válasza sycorax182 (#1261) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Azért, mert Te nem tudsz vmit az még nem jelenti azt, hogy nincs is... :Y
A V18-hoz van egy Machinery Library cd-ezen megtalálsz mindent amire szükséget van,
lehet. ISO, DIN, ANSI, GOST, JIS stb. szabványnak megfelelően...

Természetesen nagyon speckós csapágyat a gyártó oldalán keress!!!

Infok:
[link]
[link]

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#1264) Imics13 válasza Lala75 (#1262) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Az nem baj, ha az ember egy kicsit tájékozódik és nem hiszi azt, hogy csak egy CAX rendszer van a világon.

Ahány rendszert ismersz megfelelő és szükséges alapossággal, annyival értékesebb vagy. (mint a nyelvtudás területén). :))

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#1265) buci


buci
tag

Valaki vett már részt Proe 2.0 ISDX II tanfolyamon?
Úgy látom, ''csak'' 80 000 ropi/koponya.:)

(#1266) Lala75 válasza Imics13 (#1264) üzenetére


Lala75
csendes tag

Szia,

Nem is állítottam, hogy csak egy van és valamilyen szinten nem ismerek többet is. Behatóbban csak a ProE-t ismerem, de szeretném jobban megismerni a többit is.
Mindehhez nem kevés idő kell, de nem érek rá mert nyelvet tanulok. :)) :)) :))

Szép napot mindenkinek!

(#1267) Lala75 válasza buci (#1265) üzenetére


Lala75
csendes tag

Szia,

Nem, de ha az ua, mint a freeform, mert akkor van hozzá komplett tanfolyami modellem (szerintem ugyan az).
Esetleg az rmeng.com -on pedig van videofile a WF3 isdx-ről...

Üdv

(#1268) buci válasza Lala75 (#1267) üzenetére


buci
tag

Kösz a linket, de ismertem.
A tanfolyami modellek miatt dobok egy privit.

(#1269) 3DFan


3DFan
aktív tag

Üdv Mindenki! Tudna valaki segíteni a Catia adaptive sweep részében?

(#1270) Lala75


Lala75
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek nincs a ProE piping-hez valamilyen használható lerása?

Köszi!

(#1271) buci válasza Lala75 (#1270) üzenetére


buci
tag

Szia,

Nézz be ide: [link]
A már sokat emlegetett CADQUEST sorozat egyik könyvéből van. Sajnos ennyi. Már a reményt is feladtam, hogy piping témában Proe cuccot keressek.

(#1272) Lala75 válasza buci (#1271) üzenetére


Lala75
csendes tag

Közben eszembe jutott, hogy majd ezt is megkérdem az új ismerősömtől :)))

(#1273) Lala75 válasza buci (#1271) üzenetére


Lala75
csendes tag

Köszi a linket, ez sem rossz!

Üdv!

(#1274) faterson


faterson
csendes tag

Szasztok!

Új gép vásárlása előtt állok. Szerintetek milyen vga kártyát vegyek? Ezeket használom: INVENTOR, Pro/E, és most szeretnék majd elkezdeni a CATIA-val is foglalkozni!

Köszi!

(#1275) Imics13 válasza faterson (#1274) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Minden szoftverfejlesztő közzéteszi az általa preferált kártyák listáját, gondolom így van ez a PTC és az Autodesk esetében. Először is azt ajánlom, hogy a weblapjaikon nézz szét ilyen irányú infó ügyében.

Én most más rendszerekkel dolgozom és Nvidia Quadro® FX 500 AGP kártyát használok. Ez nem teljesen belépő szintű, de nem is világverő kártya, az ár/érték aránya 2éve elég jó volt. Régebben ATI-val is próbálkoztam de sokszor volt megjelenítési problémám vele így elfelejtettem.

Infó: www2.pny.com/category_buymulti.aspx?Category_ID=35

Mindenképpen érdemes a 3D-s tervezés számára ''kifejlesztett'' kártyát vásárolnod, jobb eredményeket produkál mint a hétköznapi- v. játékkártyák.

Üdv,

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

www.solidedgest.wordpress.com

(#1276) aneda válasza faterson (#1274) üzenetére


aneda
aktív tag

Ha nincs sok pénzed és AGP-s rendszerben gondolkodsz, vegyél valami GeForce4Ti4000-es sorozatú kártyát, a lényeg hogy 8x AGP-s legyen, mivel ebben ugyanaz az NV28-as mag van, mint a Quadro-ban, így gond nélkül lehet quadrósítani.
Ha többet szánsz a dologra, itt a PH apróhirdetési rovatában van mindig eladó Quadro kártya a bolti ár töredékért.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#1277) Atlantis


Atlantis
veterán

Boldog új évet és sok szép CAD-del töltött órát kívánok jövő évre minden kollégának. reméljük, sokan kezdenek majd ismerkedni a különböző szoftverekkel és mi is bővítjük ismereteinket, elvégre a lehetőségek végtelenek.

Ja és természetesen, hajrá ProE, a PTC-től még jobb verziókat, ennél stabilabb programfutást kérünk jövő évben.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1279) KnightMan


KnightMan
csendes tag

Hi

Egy okos emberke azt mondta ide osszam az infót. Bár főként azért írom ide mert bezárta a kedves kis topic-unkat, na de nincs harag ;] .

Az alábbi linken netes ablakban futó training cuccok vannak Inventorhoz. Nem mondom hogy sok, de a beépített tutorialokon kívül ez is jól jöhet.


http://www.trainingtutorial.com/

Hajrá Inventor. Saját erőből könnyen tanulható és elég barátságos a felülete is. Igaz hogy a 11-es verzió valamiért kötekszik, de a 9 tökéletesen megy :D.

Ha netán van itt valaki aki használja és van kész rajza azt megoszthatná, így a többiek tanulhatnak tőle :D

(#1280) KnightMan


KnightMan
csendes tag

Jaj ezt elfelejtettem mondani.

Inventort használó, vagy ahoz értő kolegákat keresgélek, ha netán valami nem okés akkor tudjunk egymásnak segíteni. :DD

MSN-en a knight_man@freemail.hu címmel vagyok elérhető ha valakit felcsigáztam :D

(#1281) Atlantis


Atlantis
veterán

Van egy ProE-s problémám:

Adva van egy összeállítás, amibe beépül két flexibilis részösszeállítás. Ha legfelső szintű összeállításról rajzot készítek, akkor a darabjegyzékben nem tudom ''kibontani'' a beépülő flexibilis résszösszeállításokat, azt írja, nincs kapcsolt adat(ezt nem értem, miért,elvégre az is összeállítás, tehát épül bele alkatrész). Na, remélem, sikerült érthetően leírnom. Remélem, van rá megoldás, mert nagy szükség lenne erre és nem igazán tudom, hogy kerüljem meg a dolgot.

Ha leveszem a részösszeállításokról a flexibiltást, akkor persze müxik rendesen.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1282) szatyi


szatyi
csendes tag

Szisztok megint!

Két kérdéssel fordulnék a tisztelt gyülekezethez. Az egyik magánjellegű. Most rajzolom a konyhabútoromat, természetesen ProE val :). Régebbről úgy rémlik, hogy van valami olyasmi funkció, hogy a lemezalkatrészeket megpróbálja optimálisan elosztani egy adottt méretű táblalemezen, hogy minél kevesebb legyen a vágás és a hulladék. Ez most nagyon jól jönne, mert nincs kedvem kockás papírból kivágott fecnikkel játszani ahhoz, hogy kitaláljam ennyi forgácslap az hány tábla.

A második meg régi hiányosságom pótlása lenne. A rajzsablonomon szerepel a dátum, viszont az egyszer, a rajz létrehozásakor felveszi az aktuális dátumot, aztán annyi. El lehet érni valahogy, hogy a nyomtatáskor a mai dátum jelenjen meg rajta? Vagy az utolsó mentés dátuma?

(#1283) Atlantis válasza szatyi (#1282) üzenetére


Atlantis
veterán

Az elsőt szerintem max az NC modulja tudja megcsinálni, ahhoz viszont én se értek, nálunk a külön NC programok használatosak.

A másodikra nincs elegáns megoldás(cáfoljatok rám, ha mégis). Én úgy oldottam meg, hogy írtam egy-két makrót, amivel egy gombnyomásra kicseréli a rajzlapot a ''rajz alatt'' és mivel a sablon úgy van beállítva, ezzel frissül a dátum is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1284) 3DFan válasza szatyi (#1282) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szia! Éppen itt az oldalon van egy reklám: www.optimizecutter.com. Gondolom valami ilyesmit keresel. Van próbaverzió is belőle.

(#1285) Bélaaa


Bélaaa
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, ami már korábban is felmerült, de nem írt rá senki megoldást (vagy csak én nem találtam meg).
Wildfire 2-ben nem akar integráltan működni a Mechanica. Külön indítva jó. Biztos csak egy egyszerű beállítás, de nem tudok rájönni :W .

Előre is köszi a segítséget!

(#1286) Atlantis válasza Bélaaa (#1285) üzenetére


Atlantis
veterán

A Mechanica-t meg kell adni a ProE-nak, mint külső, beépülő programot. Ez megtörtént?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1287) Bélaaa válasza Atlantis (#1286) üzenetére


Bélaaa
csendes tag

Szia Atlantis!

Nem történt meg. Lehet, hogy nagyon kezdő a kérdés, de ezt hogy tudom megtenni?
A CosmosWorks után kicsit nehézkesnek tűnik, de próbálok vele megbarátkozni...

Köszi...

(#1288) Bélaaa válasza Atlantis (#1286) üzenetére


Bélaaa
csendes tag

Közben rájöttem.

Megosztom, hátha másnak is hasznos lehet.
Tehát, hogy a Mechanica integrált módban is működjön, a ProE(Wf2) telepítésénél a következőket kell tenni:

1. Features to install ablakban bejelölni az Interfaces-t is.
2. Optional Configuration Steps ablakban kipipálni a Configure Other Product Interoperability sort.
3. Product Interoperability Configuration ablakban megadni a Mechanica telepítési mappáját.

Ezután működnie kell a dolognak.

(#1289) Atlantis válasza Bélaaa (#1288) üzenetére


Atlantis
veterán

Pontosan így. :D Sorry, de nem voltam PH!-közelben napközben.

Cosmosworks valóban egyszerűbb. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1290) fasyrt


fasyrt
őstag

Üdvözletem a gépész uraknak! :)

Tágyfelvételem van (tárgy neve: CAD alapjai), és választani kéne ezek közül, de egyiket sem ismerem:
-SolidWorks
-Inventor
-Solid Edge

Melyiket lenne érdemes?
Előképzettségem, más program ismeretem nincs. :(

[Szerkesztve]

(#1291) Atlantis válasza fasyrt (#1290) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezek közül szerintem a Solidworks a legjobb, remek alap később a másik kettőhöz, vagy akár a nagyobb rendszerekhez.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1292) fasyrt válasza Atlantis (#1291) üzenetére


fasyrt
őstag

Köszi a gyors választ, már fel is vettem.
Remélem tetszeni fog, akkor sokkal könnyebben megy. :)

(#1293) Atlantis


Atlantis
veterán

Senki nem tud megoldást a flexibilis-probléámra?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1294) Imics13


Imics13
tag

Hi,

Tegnap jelentették be, hogy a Siemens megvásárolta a UGS-t...

Átrendeződés a PLM piacon????

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#1297) 3DFan


3DFan
aktív tag

Eltünt a hozzászólásom! :(((

(#1298) Parson válasza 3DFan (#1297) üzenetére


Parson
addikt

vajh miért...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1299) Atlantis válasza 3DFan (#1297) üzenetére


Atlantis
veterán

Azért tűnt el, mert egy felesleges hozzászólásra volt alapvetően helyes válasz, viszont a kérdés nélkül nem volt értelme a továbbiakban.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1300) O.q.N


O.q.N
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Két éve Solid-Edge-ben rajzolok, de most munkahelyet akarok váltani, és az új helyen Mechanikal Desktop-ot használnak.

Milyen ez a progi? Jobb-Rosszabb?
Nagy a különbség, vagy hamar hozzá lehet szokni?
Ilyen általános kérdésekre keresek most választ ... tudni akarom, hogy mire számítsak! :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.