Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#621) Parson válasza buci (#618) üzenetére


Parson
addikt

megnéztem a képeket, de azok alapján nem tudok sok mindent mondani szatyi modelljéről, ellenben akkor kicsit belemélyedve elmondanám az érveimet az állitásom mellett.
nos, ahogy emlitettem is, komolyan matematikai szinten vizsgálva a dolgot és pár konzultálás eredményeképpen arra kellett rájönnünk egy kolegámmal, hogy egy tükrözött függvény (amelyik merőlegesen fut be a tükrözés sikjára !!! ) az másodrendben is folytonosságot eredményez abban a lokális környezetben. Ahhoz, hogy ezt jobban értsük, tudnunk kell mi az elsőrendű folytonosság, ami nagyon leegyszerűsített nyelven csak annyi, hogy a két függvény csatlakozási pontjában mindkét függvény érintője azonos irányítottságú. A másodrendű folytonosság kritériuma pedig az, hogy ezek az érintők mindemellett egyenlő ''hosszúsággal'' is rendelkezzenek. (bár egy szimpla érintő végtelen hosszú lehet, mégis proe-s alkalmazásokban nyugodtan használhatjuk ezt a kifejezést, hiszen ezeknek az érintőknek állításával is változtathatjuk a görbéket).
így aztán a tükrözött felületek másodrendben is folytonosak, feltéve, ha a tükrözés sikjára merőlegesen futnak be. ehhez pedig olykor nem elég, hogy a határoló élek normális irányúak a tükrözés sikjára abban a glokális környezetben... biztosítani kell hogy a felület is merőlegesen fusson be... nálam már volt ilyen probléma... no de lényeg a lényeg, ezért nem lehet állitani a nyilacskán, mert ekvivalens lenne az eredmény a kiinduló állapottal... szerintem :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.