Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) ribarszki válasza Tarokk79 (#32749) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha a csomagod Feuchtból jön, és a magyar posta nyomkövetésén azt látod a követési számod alapján, hogy célországba elküldve, akkor nincs remény. Onnan 2-3 nap alatt megérkezik egy csomag. Ha ennyi idő alatt nem változik a posta nyomkövetésében arra, hogy célországba megérkezett akkor sajnos az már ne is fog..

havri1 Én simán el tudom képzelni. Nem rossz kereset naponta néhány csomag. És németben sem az echte német végzi ezt a munkát, hanem a török, román, szerb,stb. Tudom nem vagyok PC, de én bőven kinézem..

[ Szerkesztve ]

(#32752) UberMutant válasza Tarokk79 (#32749) üzenetére


UberMutant
őstag

nem fogsz ezzel foglalkozni december 18-án, erre van egy fogadásom

@havri1 én sem tudom elképzelni, azt viszont igen, hogy ha valaki mégis megkapja később a csomagját, akkor lapít mint szar a fűben, mi meg csak a rinyát látjuk, amit korábban itt levágott.

[ Szerkesztve ]

(#32753) Tarokk79 válasza ribarszki (#32751) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Célországba elküldve / Item sent abroad
2018.11.01. 8:00
DENUEB(Germany)

Ez gondolom az :(.

(#32754) Lorden


Lorden
senior tag

Fasza ezt olvasni, 28-án került be Feuchtban 2 rendelt telefon a magyar posta rendszerébe, egy másik cucc Svájcon keresztül jön, azt 3 napja látni, de előrelépés nincs egyelőre. Kíváncsi vagyok lesz-e változás a következő napokban.
26-27-én érkezett szállítmány Hong-Kongból a németekhez, mert havernak is 2 csomagja váltott akkor, amikor az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#32755) ribarszki válasza Tarokk79 (#32753) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, Denueb az Feucht

[ Szerkesztve ]

(#32756) aradebil2


aradebil2
senior tag

Ezeket olvasva kicsit elkezdtem aggódni, pedig a múlt héten kétszer is járt Feuchtban a csomagom, 2 napja lett elküldve Mo-ra, akkor még nem kezdek aggódni... talán 45 dolláros tételt nem lopkodnak :\

(#32757) havri1 válasza aradebil2 (#32756) üzenetére


havri1
félisten

Nem kell aggódni. Nem az van, hogy minden eltűnik, hanem bizonyos része.
Nekem is érkezett onnan már csomag, 5 nap alatt.
2 éve, amikor a postai botrány volt a valamelyik elosztóban, akkor sem aggódott mindenki, folyamatosak voltak a rendelések :)
Inkább arra tenném a hangsúlyt, hogy a minimális biztonságot ne hagyjuk ki vásárlásnál, ami a PayPal.

[ Szerkesztve ]

havri

(#32758) HXY válasza havri1 (#32757) üzenetére


HXY
addikt

Akkor priority line mellé nem is kell biztosítás? Ha van PayPal, akkor 60 napon túl is visszakapjuk a pénzünket?

(#32759) havri1 válasza HXY (#32758) üzenetére


havri1
félisten

Ha van kötve, könnyebb kártérítést kérni GB-n, náluk protokoll szerint így működik. Ezt a vásárlónak kell eldöntenie.

havri

(#32760) Tubk válasza havri1 (#32750) üzenetére


Tubk
csendes tag

Ezt a képet tenném hozzá amit OFF-ban irtál :

:))

[ Szerkesztve ]

(#32761) pocak78 válasza Silent77 (#32740) üzenetére


pocak78
csendes tag

Természetesen telefon van a csomagban (53e ft.). :((
Írtam a GB-nek is, hogy úgy gondolom elveszett a csomag. Erre a sablon szöveg, hogy várjak a feladástól számított 60 napig (dec.31). Válaszoltam is nekik, hogy ne vicceskedjenek már, hogy most 12 munkanap alatt nem ér ide Németországból, máskor meg 2-3 nap. Vegyék fel a szállító céggel a kapcsolatot, hogy merre lehet a pakkom. 7-14 nap várakozási időt kérnek tőlem.
De az lesz a szép, ha a másik rendelésem is eltűnik (Amazfit Stratos). Elvileg tegnap indult el Magyarországra, szintén Feucht-ból.
Az ember azt hinné, hogy egy valós Tn-nel rendelkező csomag nem tud csak úgy eltűnni.Pláne nem a precíz németeknél.
Az a gyanúm, hogy fizetett emberek tüntetik el, ezzel is nyereséget termelve a kínai webshopoknak.

(#32762) sambenez válasza pocak78 (#32761) üzenetére


sambenez
addikt

"Az a gyanúm, hogy fizetett emberek tüntetik el, ezzel is nyereséget termelve a kínai webshopoknak."

Azért ez már elég beteges. :DD

(#32763) Lazika válasza havri1 (#32759) üzenetére


Lazika
senior tag

Ahogy olvastam eleg pofatlanok, mert csak a fele.osszeget szoktak felajanlani.

(#32764) anadroid válasza havri1 (#32750) üzenetére


anadroid
senior tag

Akkor felszámolhatnák az újpesti főpostát is... Nyár eleje óta fekete lyuk.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#32765) havri1 válasza Lazika (#32763) üzenetére


havri1
félisten

Őket is meg lehet érteni, nyilván elfogult az ember ilyenkor. Nekem 1 vitám volt velük évekkel ezelőtt, egy drágább fülhallgató meg nem érkezése kapcsán, ott egy hét alatt odáig jutottunk, hogy walletre utalnák vissza a pénzt. Én nem fogadtam el, jobb szeretem a tiszta dolgokat, ugyanis ha legközelebb onnan vásárolok, nincs PP védelem. Végül PP-hez kellett fordulnom, mert csak az időt húzták (mindez 60 nap után történt).
Egy esetből én nem tudok levonni következtetést, viszont szeretem a pénzem biztonságban tudni. Biztosítást ettől függetlenül nem kötöttem most sem, vallom, anélkül is meg kell oldódnia, ha baj van.

Tubk: nem rossz :D

[ Szerkesztve ]

havri

(#32766) pocak78 válasza sambenez (#32762) üzenetére


pocak78
csendes tag

Nem beteges, csak egészséges paranoia! :D
De ha jobban belegondolsz, mekkora biznisz lenne már!

Illetve ahogy olvasom (sajna későn), nem új keletű a dolog. Nem a Magyar királyi postáról van szó (országon belül eltűnik egy tn-nel rendelkező küldemény), hanem a "nagy" DHL-ről. Gondolod hogy évekig hagynának egy fekete lyukat működtetni? Szerintem a panaszok csekély száma jut csak el hozzájuk.

(#32767) Silent77 válasza pocak78 (#32766) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Ez már nem az. :DDD

Viccet félretéve, nulla a valóságalapja.
A kereskedőnek is az az érdeke, hogy megkapd.
Igen, úgy néz ki tojnak rá a odakint, mert millió panasz érkezett már hozzájuk az évek alatt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#32768) atos30


atos30
aktív tag

Dolgoztam angliában postának, futárcégnek sofőrként. Néha rakodás közben kiesett a ketrecekből egy két rosszul bepakolt csomag, azt vissza lett rakva valamelyik ketrecbe, mert nem lehetett tudni honnan esett ki. Innentől fogva más fele ment a csomag. Lopás kizárva volt, blombáztak minden teherautót és mindenhol kamera. Bent a raktárban a dolgozók pisilni sem mehetnek engedély nélkül. A kézbesítetlen vagy rossz helyre küldött csomagokat a központi gyüjtőbe küldték, majd újraszórtírozták. Azért nem lehet látni néha a csomagok mozgását, mert aki szortírozza a gyüjtőketrecekbe a csomagokat, az néha nem szkenneli le a vonalkódokat, csak berakja a ketrecbe a csomagot. Idejük sincs arra, hogy áttapogasság a csomagokat értékek után kutatva. A visszaküldött kézbesítetlen csomagokat van hogy 1 hónapig gyűjtik, mire ujraszórtírozzák. Németben sajnos nem tudom mi a helyzet, de gondolom hasonló lehet. Van alap biztosítás a csomagokra, így ha eltűnik ,akkor valamekkora összegik kártérítik a feladót.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#32769) Lazika válasza havri1 (#32765) üzenetére


Lazika
senior tag

Ha nem PP-vel vettem, de pl utólag beregelem a kártyát fordulhatok hozzájuk, attól függetlenül ha csak a felét akarják kifizetni?

(#32770) havri1 válasza Lazika (#32769) üzenetére


havri1
félisten

Nem.

havri

(#32771) Silent77 válasza atos30 (#32768) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Sajnos mindig megtalálják a kiskaput, és az van hidd el. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#32772) andras.m


andras.m
csendes tag

Sziasztok!
Szoktatok review-kat csinálni vagy teljesen felesleges szerintetek?

(#32773) szmyky válasza Silent77 (#32771) üzenetére


szmyky
aktív tag

Így van sajnos... ha egy börtönbe be tudnak csempészni bármit, akkor egy postai raktárból is ki tudnak lopni egy csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#32774) azbest válasza Tubk (#32760) üzenetére


azbest
félisten

woow és valóban nem kamu, ha a nyomkövetési számot megnézed az osztrák postánál, akkor ott járt
https://www.post.at/en/track_trace.php/details?pnum1=la048386257us

(#32775) zseko


zseko
veterán

Hopp, végre megjelent az országban a csomagom :)) Kétlem hogy holnap ideérne pestről, bár a remény hal meg utoljára :)

HR24.hu

(#32776) trcvk663 válasza zseko (#32775) üzenetére


trcvk663
tag

Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés
:DDD :DDD :DDD :C :C :C

(#32777) Ciccuka válasza andras.m (#32772) üzenetére


Ciccuka
veterán

Én egy hete írtam, de nem kaptam érte eddig pontokat. :(

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#32778) andras.m válasza Ciccuka (#32777) üzenetére


andras.m
csendes tag

Azért szerencsét próbálok bukni nem lehet 🙃

(#32779) Flashy válasza andras.m (#32772) üzenetére


Flashy
veterán

én mindig megírom, hátha valakinek segít, főleg ha olyan tulajdonsága is van a dolognak, ami képen vagy leírásban nem látszik. nagyon lehúzni nem szoktam terméket, sok értelme nincs, de ha van valami gondja, az igazat azért megírom. képet már nem csinálok, videót sose szoktam és nem rinyálok ha nem kapok érte pontot, nem éri meg, bár a ticket lezárása után az értékelés is pontot ér :D de alig tudok beváltani úgyis, akció nélkül általában drágának tartom a termékeket még pontokkal is, akcióshoz meg nem lehet használni.

(#32780) Lazika


Lazika
senior tag

Kaptam egy emailt a gearbesttől, hogy megérkezett a telefon, és hogy minél hamarabb vegyem át, mert a postán nem tartják sokáig. Erre a posta még mindig németországot látja. Akkor most reménykedjek, hogy jövő héten átvehetem?

(#32781) havri1 válasza Lazika (#32780) üzenetére


havri1
félisten

Gondolom a sablon, idő által kiküldött levelet kaptad.
Én megkérdezném, hogy milyen információ alapján írták ezt?

havri

(#32782) zseko


zseko
veterán

És igen, megérkezett, mire hazaérek fogorvostól az is otthon lesz :)

HR24.hu

(#32783) kányabé


kányabé
csendes újonc

Mennyi az a reális idő amíg feuchtbol beerkezik az országba az adott csomag? Nektek átlagban hány nap után frissül célországba beérkezettbe? Mik a tapasztalatok?

(#32784) havri1 válasza kányabé (#32783) üzenetére


havri1
félisten

Változó. Nekem az utolsó szállítmány Feucht követő 2. napon kézbesítve lett. De már lassulnak, sok a csomag.
PayPallal fizettél..?

[ Szerkesztve ]

havri

(#32785) kányabé válasza havri1 (#32784) üzenetére


kányabé
csendes újonc

Remélem csak a megnövekedett csomag mennyiségnek tudható hogy tobb mint 48 órája meg sem moccan. :(( Paypallal persze, máshogy sehonnan sem rendelek.

(#32786) Lorden válasza kányabé (#32785) üzenetére


Lorden
senior tag

Én is várok csomagokra, amiknek az utolsó bejegyzése 28-án reggel volt Feuchtban, kíváncsi vagyok.
Remélem jövő héten lesz előrelépés.

(#32787) Lacko87


Lacko87
tag

Kellene csinálni egy külön fórumot "Várjak még a csomagomra vagy már buktam" bejegyzéseknek :)

Szinte csak GearBestről rendelek és eddig a kb. 200 rendelésemből mindegyik megjött.
Garanciális probléma eddig csak a legutóbb rendelt Meizu EP52-es headsettel volt, mert a jobb oldali fülese nem adott ki hangot. Jeleztem, leírtam a problémát. és egyből ajánlottak 3 lehetőséget. Csere termék küldése, pénz vissza GB walletba + bónusz pontok, pénz vissza PP-re.
Nekem jó volt a GB wallet és másnap már ott is votl a teljes összeg plusz a pontok. :)

(#32788) havri1 válasza Lacko87 (#32787) üzenetére


havri1
félisten

Itt konkrétan a Priority line szállítással van "csak" gond.

havri

(#32789) UberMutant válasza havri1 (#32788) üzenetére


UberMutant
őstag

azzal nincs gond, a türelmetlen elsőbálozókkal van

(#32790) Lazika válasza UberMutant (#32789) üzenetére


Lazika
senior tag

Te biztos türelmes lennél, ha 13.-a óta feladták volna a csomagodat és nem tudja a posta meg senki, hogy hol van.

(#32791) =Mentor= válasza Ciccuka (#32777) üzenetére


=Mentor=
őstag

Nekem volt olyan értékelésem amit több hét után írtak jóvá, tehát meg fogod kapni a pontokat. A karácsonyi szezonban még több idő lehet mire jóváírják. :K

(#32792) viktorhu válasza Lazika (#32790) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha szeptember 13, akkor értem. Ha ebben a hónapban, akkor jobb még hátradőlni, és várni még pár hetet.

(#32793) kányabé válasza Lacko87 (#32787) üzenetére


kányabé
csendes újonc

Nem is a türelmetlenségről van szó. Kb 2 ev alatt rengeteg kisebb nagyobb dolgot rendeltem már, garanciáztattam, teljesen korrektnek ítélem meg a GB-t. Egyedül ez a német kicserélős bizonytalanság az ami aggaszt. Türelmem is vab még bőven, csupán mások tapasztalataira vagyok kíváncsi :R

(#32794) Lacko87 válasza kányabé (#32793) üzenetére


Lacko87
tag

Én a nagyértékű dolgokat eu-express -el rendelem, mivel ez első alkalommal bevált ezért ha van ilyen lehetőség akkor ezt választom. Az Eu-express anglián keresztül jön és sose volt még vele semmi gondom. (ÁFA,VÁM, Szálítási idő)

Éppen ma is kapok egy ilyen csomagot, amit 11.11-én rendeltem. :)

(#32795) kányabé válasza Lacko87 (#32794) üzenetére


kányabé
csendes újonc

Ha lett vna uk-n keresztül eu express akkor azt vettem volna, de prioritás vonal opciók közül csak ez a Németországos volt

(#32796) petikeh


petikeh
tag

Sziasztok! Abszolút nem türelmetlenségből, leginkább kíváncsiságból, mivel nem volt még sok rendelésem az oldalon. November 21-én rendeltem egy kerékpáros GPS fejegységet, mikorra várhatom, hogy feladják? (Néztem a profilom alatt, ott egyelőre még unshipped-ként szerepel.)

(#32797) UberMutant válasza petikeh (#32796) üzenetére


UberMutant
őstag

ha ritka dolog ( annak hangzik ) akkor egy darabig eltart, mire beszerzik.
a termék adatlapján mit írnak, mi a várható postázás?

(#32798) Flashy válasza petikeh (#32796) üzenetére


Flashy
veterán

nincs a termék adatlapján olyan hogy várható szállítás időtartama? az utóbbi időben egyre több dolgot árulnak, ami nincs raktáron, hetek múlva fog érkezni és akkor adják fel. aztán sokszor tologatják az időpontot is... ha nagyon idegesít, nyiss ticketet és kérdezd meg, olyankor az ügyintéző be szokott másolni egy táblázatot a rendelésről, abban szerepel egy időintervallum, ami lehet más mint az adatlapon, az lehet hogy pontosabb.

(#32799) petikeh válasza UberMutant (#32797) üzenetére


petikeh
tag

https://hu.gearbest.com/bike-computers/pp_009319548276.html?wid=1433363

Ez volna az.

"Szállítás ekkor: Dec 03 - Dec 05, Becsült szállítási idő: 15-28 munkanap"

Akkor jól gondolom, hogy valószínűleg december 3-a és 5-e között fogják feladni? :)

(#32800) Beni2360 válasza petikeh (#32799) üzenetére


Beni2360
félisten

Jól gondolod és olvasod. :K

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.