Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) Atomgeszi válasza havri1 (#32750) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Feucht-ban akkor valami kibaszott balfaszok dolgozhatnak, mert nekem 1 éve pont ugyanott tűnt el a telefonom..

Több száz dolgot rendeltem már netről, falmatricától kezdve, atom mini csomagokon át nagy csomagok és minden megjött, minden, ami még nyomkövetés sem volt.. De érdekes mód Feucht-ba mindig eltűnnek(azóta sem jött meg a telefon sajnos). Szerintem valamelyik műszak dézsmálja, nekem már nincsenek illúzióim, amit hallok németben dolgozó ismerősöktől is, ami DHL-nél megy, alvállalkozás alvállalkozás hátán 6-7 eurós órabérért, csak vigye valaki a "DHL" csomagot .. Vicc. És, hogy ez megy már évek óta. És ez csak a mi fórumunkon hallott esetek, kíváncsi lennék, hogy mennyi van még ebből és még mindig nem jártak a végére..

(#32802) darnyi válasza Lorden (#32786) üzenetére


darnyi
tag

Úgyszintén. :K

(#32803) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Gearbest-en, ha a szállítási időre azt írják, hogy 10-15 munkanap, azt tartják is? Van egy csomagom, ami hétfőn jár le, de még nem érkezett meg. Ilyenkor jelezni kell nekik, vagy, hogy működik ilyenkor?

(#32804) Vertigo18 válasza Is-tee (#32803) üzenetére


Vertigo18
addikt

Legyen inkább olyan 60 nap... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32805) Atomgeszi válasza Vertigo18 (#32804) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És,ha németbe rendelek EU Exp?

(#32806) Is-tee válasza Vertigo18 (#32804) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Köszi! Igazából már fel adták Szlovákiából csak Magyarországra nem érkezett meg még valami oknál fogja: Azt írja célországból elküldve. De a tracking még azóta se frissült. És kb itt áll egy hete.

[ Szerkesztve ]

(#32807) Vertigo18 válasza Is-tee (#32806) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, mert nem feltétlenül igaz az, amit írnak, az a 15 nap az nagyon ideális esetben van csak. Olyannyira, hogy jó, ha 1%-a bejön ennyi idő alatt. Ez ilyen. Alapszabály, hogy aki türelmetlen, az rendeljen itthonról, aki meg külföldről rendel, az legyen türelmes. Persze ez a "sima" küldeményként feladottakra igaz csak.

A 60 nap az általánosan elfogadott reklamálási idő.

Persze, ha rendes nyomkövetés van a küldeményen, akkor lehet korábban is reklamálni, pl., ha a rendszer már azt mutatja, hogy kézbesítve van, de sehol a küldemény.

Bár, az ilyen szlovák, meg egyéb európai feladó országnál sosem lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32808) Is-tee válasza Vertigo18 (#32807) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Rendes nyomkövetés van hozzá azaz látom, hogy mikor hol járt a csomag. Europe registeredet választottam szállításának. Nem tudom pontosan ez minek felel meg. Szoktam rendelni, de ez az első, hogy nagyobb tételben rendeltem innen. És nem tudom a reklamációs időt se.

Igen ez a Szlovákos nyomkövetés bizonytalanit el.

[ Szerkesztve ]

(#32809) havri1 válasza Is-tee (#32808) üzenetére


havri1
félisten

A célországba elküldve, és a célországba beérkezett között nem nagyon lesz infó róla.

(#32801) Atomgeszi: TN azóa se frissült semmire? Visszaküldve vagy akármi? Honnan rendelted, és mi lett a vége?

[ Szerkesztve ]

havri

(#32810) Is-tee válasza havri1 (#32809) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Megkérdeztem, hogy ezt mire alapozod? Mert a Magyar posta honlapján is ennyit látok? Akkor ezek szerint ez nem jelent semmit?

Nem türelmetlen vagyok, csak nyilván ti tapasztaltabbak vagytok! :)

[ Szerkesztve ]

(#32811) havri1 válasza Is-tee (#32810) üzenetére


havri1
félisten

Mert útközben nincs köztes pont, ahol lehúzzák a terminálon.
Mi az utolsó bejegyzés a TN-en? Mert már nem tudom kinek mire válaszolok, sorry :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#32812) Atomgeszi válasza havri1 (#32809) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Passzolom. Fórum társ intézte, nem tudom honnan.. De ő is mondta, ha 2 hét alatt nem indult feuchtból akkor heló csomag..

(#32813) Is-tee válasza havri1 (#32811) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Írtam privátot sorry :)

(#32814) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Ezek a sorozatos lopások csak úgy működhetnek, hogy benne van mindenki. Biztonságiak, kisfőnökök stb. Sajnos mindenkinek pénz a pénz, mindenki rosszul keres - még az is aki amúgy nem - , aztán összeszerveződnek ezek a csoportok. Mikor a beavatott biztonsági van a kameraszobában, a csarnokban, akár a ki- bepakolásnál, ott a beavatott kisfőnök, stb. Ha megy is vissza panasz, hogy kerestetik a csomagot, a hetekkel régebbi kamerafelvétel gondolom már sehol sincs, aztán bezárul a kör.
A kártérítés meg a "hibaszázalékba" belefér...

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#32815) Atomgeszi válasza Digitalpimp (#32814) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én most nagyon gondolkodom, hogy lemondom inkább a rendelésem. Vicc ez az egész.

Pedig német címre kértem, de arra sincs biztosíték. Egy ismerősöm is rendelt németbe... 1 hónapja se híre se hamva. Hát köszi.

(#32816) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Sziasztok,

A holland postával milyen tapasztalatok vannak?
Netherlands Registered(PDM)

Köszi

" Babra munka, de megéri! "

(#32817) Silent77 válasza kutyuska (#32816) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Most vezették be, áfamentes.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#32818) kányabé


kányabé
csendes újonc

Most nézem egyébként hogy több helyen is a német dhl paket szállítás helyett már csak az imént említett holland lehetőséget dobja fel, mint priority line. Lehet hogy a gb-nem is elege lett a bizonytalan masik útvonalból :N

[ Szerkesztve ]

(#32819) Silent77 válasza kányabé (#32818) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Igen az miatt lett bevezetve, de még nincs kivonva, mert nem mindent szállít a NL PDM.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#32820) zseko válasza Is-tee (#32806) üzenetére


zseko
veterán

Akkor még várhatsz, úgy másfelet, ha úgy lesz mint nekem. Én 4-én rendeltem, 12-én tűnt fel Szlovákiában, és 28-án jelent meg az országban, végül ma kaptam meg.
Plusz lehet kapsz még majd egy emailt is a GB-től - mikor úgy gondolják hogy odaért - mint én is, hogy ott van a postán, vedd át, mert jaj meg izé...

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#32821) =Mentor= válasza zseko (#32820) üzenetére


=Mentor=
őstag

Csak tudnám mi a rosebbet csináltak 2 hétig Szlovákiában vele? 10-15 nap szállítást ír az europe regisitered, de ezek szerint az csak a szlovák raktár parkoltatási idő :D

(#32822) UberMutant válasza =Mentor= (#32821) üzenetére


UberMutant
őstag

tévedés, itthon nem húzták le...

(#32823) zseko válasza UberMutant (#32822) üzenetére


zseko
veterán

Gondolom akkor két hétig gondolkoztak hogy megvámolják, ellopják, vagy kiküldjék, mert utána már másfél nap alatt ideért :D
És ez a posta akar nyomkövetést a levelekre is...

Egyébként egy deka kínai szöveg nincs rajta, lehet hogy Szlovákiában átcsomagolták?

HR24.hu

(#32824) havri1


havri1
félisten

(#32825) UberMutant válasza zseko (#32823) üzenetére


UberMutant
őstag

így javítják a statisztikájukat, amíg nincs magyarországon (papíron), addig nem az ő értékeiket rontja, ha nincs aki feldolgozza.

[ Szerkesztve ]

(#32826) rolandrepasi


rolandrepasi
tag

Üdv!
Csomagot Október 11-én adták fel kinában, okt. 26-án németből magyarba elküldve.. azóta semmi.. gearbest szerint várjak. német dhl azt mondja a feladónak kell kerestetnie... dec 11-én jár le a 60 nap. utána lehet a paypal felé jelezni a refund kérelmet? másnak vmi tapasztalat ilyen ügyben?

(#32827) havri1 válasza rolandrepasi (#32826) üzenetére


havri1
félisten

PP felé 180 napon belül bármikor tudod kérni, de minél később indítod, annál nagyobb esélyed van a pozitív bírálatra.
Én amit tennék:
- 60 nap után (dec11) beadnám kártérítési igényemet a GB-nél. 4-5 levélváltásra készülj, kérd a csomag kerestetését, amit írásban adjanak ki feléd, ragaszkodj a PP-re visszatérítésre, ne wallet.
- Ha nem zárol kedvezően a levelezés , akkor irány PP. Csatolj minden levelezést, leveleket, bizonylatokat, és a kerestetés eredményét (nagy valószínűséggel nem fogják megcsinálni, akkor azt!), és várj. Eszkaláld határidő előtt.

havri

(#32828) rolandrepasi válasza havri1 (#32827) üzenetére


rolandrepasi
tag

Köszönöm a gyors válaszod! Gearbest-el volt már kb. 10 levélváltás de csak a sablon szöveg jött, hogy küldjem el újra a címem stb.... Kivárom a dec 11-et és írok a ticketre nekik újból. Gb falra biztos nem kell visszatérítés.. csak pp-ol keresztül pénz. Évente 2x rendelek drágább tételt de nincs vele szerencsém. Tavaly darabokban kaptam meg a telót.... Akkor azt 3 hónap után tudtam lerendezni... Többet drága cuccot gb-ről soha. Legalább is én biztos nem. Ennyit nem ér az anyagi haszon... A sok kis apró tételből soha egy db sem tűnt el. Pedig az iden eddig majd 70 dbnal jarok.... Arra nem faj senkinek a foga....

(#32829) Lacko87 válasza havri1 (#32827) üzenetére


Lacko87
tag

Csak úgy saját kíváncsiságom miatt kérdezem, hogy miért gond a wallet? Ha gyakran rendelsz GB-ből szépen el lehet használni. Nem kell a teljes rendelést azzal fizetni lehet megosztva is és akkor van PP védelem mindig. Igaz nálam garanciális gond miatt volt visszatérítést de a wallet mellé kaptam még extra pontot is amivel határozottan jobban jártam, mintha mindenképpen PP-re kérem volna vissza.

(#32830) havri1 válasza Lacko87 (#32829) üzenetére


havri1
félisten

Személyes ellenségem a wallet. Hiába osztod meg a fizetést, egy esetleges hasonló eset után, csak a PP-vel fizetett összegre lesz "biztosításod", a walletre nem, kizárólag a webshop jóindulatán múlik.
Esetemben egy 4-500US$ csomag eltűnése után, nem rendelném meg újra tőlük, főleg nem walletről fizetve.
Én a tiszta üzlet híve vagyok, bármilyen esetben. Vagyis részben. Nálam a határ az az 10USD. Alatta simán belemegyek egy újraküldésbe, de nagyobb összegnél inkább refund, és megrendelem újra. Kiemelt összegnél 2x nem megyek bele ugyanabba az utcába (szállítási mód stb).

[ Szerkesztve ]

havri

(#32831) Silent77 válasza havri1 (#32830) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Wallet pénzt ugyanúgy visszaadják.
Nekem épp ma írták jóvá.
Mindig oda kérem vissza. Persze nagyobb értéket már nem. Ezt max 100$-ig, de olyan se volt még.
Általában kis értékűek.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#32832) havri1 válasza Silent77 (#32831) üzenetére


havri1
félisten

Ezt nem is vitattam.

havri

(#32833) Atomgeszi válasza havri1 (#32830) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Így van. Addig is náluk csücsül a pénzed.

Én inkább ma lemondtam a rendelést, és megveszem majd magyarból 5k-ért többért. Nekem nem ér 2 hónap idegeskedést. Főleg, hogy már tűnt el Feucht-ba telefonom. De saját magam ellensége sem vagyok, hogy 2 hónapot várjak és várjak, üljek itt, levelezzek velük.. Persze ez is egy hitvallás. De, hiányzik ennyire a kasszából az 5k akkor a hónapban spórolok annyit bőven, hogy megérje a tuti biztos, mint a kínaiak jóindulata.

(#32834) tobias40 válasza havri1 (#32830) üzenetére


tobias40
veterán

A wallet-en lévő pénz még arra is jó hogy "bevidd" áfa határ alá a terméket! ;]
Pl 80$ a termék,felhasználsz 40$-t és máris + költség nélkül van meg a terméked!

Én is így csináltam amikor walletre kaptam vissza a pénzt.
Persze én se tartanék sok pénzt ott,kb. 50-100$-t..

[ Szerkesztve ]

(#32835) Digitalpimp válasza havri1 (#32824) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A német precizitás. Milyen szép precízen dobálja egymásra.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#32836) Rick4 válasza havri1 (#32827) üzenetére


Rick4
félisten

Csak egy észrevétel a paypalról. Sok éve ebayezek, részben a munkám miatt, amerikai autók alkatrészeivel foglalkozom, napi szinten használom a szolgáltatást. Addig minden szép és jó, amíg bele nem futsz ott is valakibe. A trükk rém egyszerű, két esetben szívtam meg az ebay és a paypal tehetetlenségét.

1. a kínai küldött egy autórádiót, csomag kibontás 4K videofelvétel alatt, azonnal autóra dugás, nem kapcsol be. Javíttassam, nem akarom, újat küldenek, nem akarom, pénzt vissza. persze, utaljuk, holnap, holnap után, jövő héten. Ígérgetésből nincs hiány, pénz nem érkezik, megnyitom a case-t, végigmegyünk mindenen, paypal szerint küldjem vissza, videoval csomagolom be, fotókat csinálok a csomagról, feladószelvényről, feltöltöm a trackinget, fizetik a visszaküldést, majd mindössze annyi történik, hogy a kínai nem hajlandó átvenni. Ennyi. 1 hónap után visszajön a csomag, benne a használhatatlan cucca, hogy nem keresték, kenhetem a hajamra a paypalt, addig nem tudnak ezzel mit kezdeni, amíg a termék oda nem érkezik az eladóhoz.

2. amerikai küld egy krómozott kipufogószettet 500$-ért, csomag ideér, 4K video felvétel közben kibontom, azonban gagyi hegesztés, rozsdás felület fogad, így nyilván nem kell. Video megy, levél meg, konzultál az eladó a beszállítóval, ők sem értik, konzultál, telnek a napok. Nyitom a case-t, töltöm fel az adatokat, oké, paypal szerit jogos, küldjem vissza. Felszólítják az eladót, aki nem küld címet. És ennyi. Nincs cím, nincs hova küldd, ha elküldöm és ezek se veszik át, még csak a rossz cucc sincs meg, nem hogy a pénz.

Ezekkel kapcsolatban hónapokon át leveleztem a paypallal, többször ígérték, hogy újranyitják az ügyet, de arra hivatkozva, hogy nincs delivered státusz, ill. a másiknál hogy nem küldtem el, nem foglalkoznak vele.

Szóval ez csak két apró kiskapu, amivel lényegében egy 500$-os teló helyett egy zacskó gumicukrot is kaphatsz, és úgy jártál... Visszaküldheted, nem veszi át, buktad. Ennyi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32837) havri1 válasza Rick4 (#32836) üzenetére


havri1
félisten

Na igen, addig jó valóban. De azért reménykedem, hogy az alap nem érkezik meg/sérült/mást kap ügyben még mindig működik a PP.

havri

(#32838) frenk1


frenk1
aktív tag

soha többet nem rdnelek gb-ről. 3 hete ígérik, hogy megkapom aterméket. Most azzal jönnek hogy adjam meg újra a címet ahová kértem. A cím ugyanaz semmit sem változott, csak akadékoskodnak, kifogást keresnek, és mindig kitalálnak valamit, hogy várjak türelemmel. Ha nem kapom meg a ternéket, akkor paypal-on keresztül kérek refundot, vagy bemegyek a bankba személyesen.

(#32839) atos30


atos30
aktív tag

Ma megjött az egyik elektromos fogkefe. Cn-099-es raktárból 14.-én rendeltem, 15.én feladták, 27.-én érkezett az országba, ma meghozta a postás. PostNL- tracking.
Másik fogkefét 15.-én rendeltem. Az még valahol a bolygóközi űrben kering, szintén PostNL.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#32840) Lazika


Lazika
senior tag

Undorito ez a Gearbest!

(#32841) havri1 válasza Lazika (#32840) üzenetére


havri1
félisten

Na mi történt?

havri

(#32842) Lorden válasza havri1 (#32841) üzenetére


Lorden
senior tag

Héten a Feuchtban bejegyzett csomagok már Pesten vannak.
Ez egy ilyen szállítmány volt most, 3 nap.

[ Szerkesztve ]

(#32843) havri1 válasza Lorden (#32842) üzenetére


havri1
félisten

Ez jó hír :R Enyém még nem ért németbe..

[ Szerkesztve ]

havri

(#32844) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Feucht, Németország
Bahnhofstraße 18, 90537

Lehet írni a véleményt.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#32845) Ciccuka válasza Ciccuka (#32844) üzenetére


Ciccuka
veterán

Feucht, Németország
Bahnhofstraße 18, 90537

Lehet írni a véleményt.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#32846) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Ez a 5 days arrival mennyire legit? Ezek EU raktárból jönnek (CN-ED a jelölése), vagy ugyanúgy Kínából?

(#32847) aradebil2 válasza Lorden (#32842) üzenetére


aradebil2
senior tag

nálam is, huhh! Feuchtból 11.27-én reggel indult, mai napon (12.01) délután 2kor ért a Mo-ra.

(#32848) Silent77 válasza Dinter (#32846) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Bugos az oldal, sok Kínai raktárnál is megjelenik. Eu raktárra vonatkozik.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#32849) Beni2360 válasza Ciccuka (#32844) üzenetére


Beni2360
félisten

Társas utat szervezel? ;]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#32850) Ciccuka válasza Beni2360 (#32849) üzenetére


Ciccuka
veterán

DHL sokat romlott :U

:N

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.