Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) pn4hvq válasza sonique (#32699) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ha megnyugtat, nálam is unknown a cél. De így jött meg hétfőn a csomagom Honkongból.
Itt nézd az útját. Elvileg látszik a kínai oldalon is a mozgása.

(#32702) sonique válasza pn4hvq (#32701) üzenetére


sonique
őstag

igen fentebb irtam a 2 tracking oldalt ismerem

régota rendelek külföldröl innen elöször de ha ez lezarodik többet soha
nem ér ennyit a sporolas hogy vagy megjön vagy nem 400-500$ nál :(

azonos nap azonos feladás

[ Szerkesztve ]

(#32703) OTika


OTika
aktív tag

Sziasztok!

Egy aksi töltőt rendelnék 35$ értékben, de csak CN-099 raktárban van, nincs HK-4-ben.
Milyen szállítási módot válasszak?
Netherlands-, Europe-, Belgium-, Sweden Registered?
Köszi a segítséget.

(#32704) walakyb válasza sonique (#32702) üzenetére


walakyb
aktív tag

Azt azert megkerdeznem, hogy ahhoz a GB-nek mi koze van, hogy az adott szallito ceg menyi ido alatt szallitja le a csomagot? Kismillio oka lehet, hogy miert allt az a kontener, amiben a te cuccod van. Siman az is lehet, hogy valaki feladott egy olyan csomagot, amit nem hajlandoak szallitani, es pont abban a kontenerben van, es emiatt keslekedett... Idojaras, anyamkinja. Ha ennyire fontos neked, hogy minden pikkpakk a kezedben legyen, rendelj DHL-el...
A GB supportja meg olyan amilyen, de ok pontosan azt latjak, amit te is.
Egebkent pedig siman az is lehet, hogy a masik csomag is ugyanott van, csak meg nem jelent meg az uj info. Pont ma kaptam egy holland postas csomagot, delelott 10kor neztem a nyomkoveteseket, aszerint akkor meg a 1005-os postan csucsult mar 1 hete. Amikor del korul elkapott a postas, es a kezembe nyomta, addigra meg megjelent 3 uj bejegyzes (koztuk 1 tegnapi), az utolso, hogy kiadtak postasnak.

(#32705) havri1 válasza sonique (#32702) üzenetére


havri1
félisten

Ezen is nézted? Az lenne jó, ha DENUEB/Feucht-ról elmozdulna, az a necces.
Ez meg a Deutsche Post trackje: [link]

[ Szerkesztve ]

havri

(#32706) agroman válasza walakyb (#32704) üzenetére


agroman
senior tag

"Azt azert megkerdeznem, hogy ahhoz a GB-nek mi koze van, hogy az adott szallito ceg menyi ido alatt szallitja le a csomagot?"

o szerzodott a ceggel? :DDD
o irja ki a szallitas varhato idotartamat?

te a gerbworst-el szerzodtel..egy rendes ceg ilyenkor vallaja a felelosseget es majd o tovabb haritja a szallitmanyozora.

------

(#32707) sonique válasza havri1 (#32705) üzenetére


sonique
őstag

igen neztem
enyém még oda sem jutott el ahogy latszik :(

@walakyb
a Gb nek pedig pont annyi köze van hozza hogy ök valasztottak ki ezt a szállitási modot
a Sima posta választása egy ilyen értékü árunal nem elfogadhato
a DHL sima posta kint
miért nem lehet ezeket németbe érkezés után egy GLS el feladni vagy rendes DHL expresszel
/szezödéses szalitással töredéke az összeg GLS nél és UPS nél DHL nél/
DPD-d nem irom mert az annyira nem biztonságos sajnos

[ Szerkesztve ]

(#32708) Ciccuka válasza havri1 (#32705) üzenetére


Ciccuka
veterán

DHL - Deutsche Post tracking
Aftership az olyasmi, mint a 17track

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#32709) havri1 válasza Ciccuka (#32708) üzenetére


havri1
félisten

Erre gondoltam, rosszat linkeltem, köszi.

havri

(#32710) Ferike81 válasza sonique (#32707) üzenetére


Ferike81
senior tag

Tehát jól értem, te egy alap postával rendeltél nagy értékű motyót? Egy 500 dodós csomagnál miért nem választottál más postázási módot? Vagy mi a baj? Nem jól értek valamit?

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#32711) sonique válasza Ferike81 (#32710) üzenetére


sonique
őstag

EU Priority Line
masnak nincs értelme hisz akkor megveheti ember itthon is

a szallitasi modot ezen belül nem én valasztom ki hanem az elado !!!

de föleg az a probléma hogy nem jött tovabb a csomag és 1 héttel késöbb küldött már rég tovabb is jött

ahogy ismerem az én szerencsém soha nem jön meg
ezért is irtam elsö és utolso volt ez a rendelés és masnak sem ajanlom hogy innen vasaroljon

ezt a topicot sajnos csak a megrendelés utan talaltam meg :(

[ Szerkesztve ]

(#32712) Silent77 válasza sonique (#32711) üzenetére


Silent77
Topikgazda

A szállítási módot te választod ki a GB csak felajánl egyet.
Az a baj, hogy kevés az infó amit adtál, így nehéz bármit mondani.
Egy képet rakjál már be mit mutat a tn, tn-t takard el.

Mit rendeltél?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#32713) walakyb válasza agroman (#32706) üzenetére


walakyb
aktív tag

o szerzodott a ceggel? :DDD
es? gb-sek viszik a csomagokat?

o irja ki a szallitas varhato idotartamat?
leirtad a lenyeget. VARHATO

es igen, esszeru ido utan valalja is...

(#32714) walakyb


walakyb
aktív tag

2 dolgot kellene megerteni. Kinabol nem 2 nap alatt vannak itt a cuccok. Nekem is volt, hogy sima kinai postaval 7 nap alatt kezemben volt a cucc, de messze nem ez a jellemzo. Ha nem tetszik, hogy akar 1-2 honap is lehet a szallitas, lehet rendelni itthonrol is. A masik pedig, karacsonyi szezon van, es ehhez hozzajon a 11.11-es irgalmatlan rendelesdomping, minden csomag jo esellyel lassabban jon.
Egyebkent vettem 2 LED-es cicat, majd 2 het kulonbseggel. Ehhez kepest az elso bo 1 hettel kesobb jott, mint a masodik.

(#32715) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Na akkor most ott tartunk, hogy emberünk kiválasztott egy szállítási módot, aminek létezik egy buktatója, feucht. Lehet szavazni a GB-t, hogy miért szerződik, de a fagyi visszanyal, nem lesz tréfamentes szállítás. Na ilyenkor mi van? Ha meg kva gyorsan kell, ott a DHL Express, dehát fizetni a gyors szállításért senki nem akar! Na akkor meg le kéne szállni a magas lóról! Az hogy nem ajánlja senkinek? Ebben a topikban mindenki el tudja dönteni mit akar, az ismerőseinek meg jobb is, ha úgy nem ajánlja, hogy előtte nem tájékozódnak. Amúgy meg PayPal-lel fizetve nagy százalékban nem bukott pénz.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#32716) Ferike81 válasza sonique (#32711) üzenetére


Ferike81
senior tag

Egy csomag után következtetéseket levonni kicsit elhamarkodott. Pláne, ha a szállítási időintervallum még le sem járt. Amellett azt tanácsolni ennyi tapasztalattal másnak, hogy ne vásároljon innen az megint erős kicsit. Ha azonnal kell a cucc akkor be kell menni egy boltba és megvenni. Nem is értem miért rendelnek türelmetlen emberek Kínából. Vagy ha türelmetlen akkor miért nem express rendeli. Jahh,hogy az nem 300Ft-os szállítás? Akkor megsúgom, hogy kishazánkban lassan egy levelet sem visz el a posta ennyiért.
Nekem egyszerre rendelt cuccokból az egyik megjött 16. napon, a másik meg 80+ nap után jött meg. Meg kellene érteni, hogy nem a szomszéd faluból hozzák.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#32717) Beni2360 válasza sonique (#32711) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát kedves fórumtárs éppen 18.-n múlt 3 éve, hogy tőlük is vásárolok és átnézve 170 rendelésem volt tőlük. Az első éppen egy okos mobil. Volt már velük sok minden de nem maradtak adósok 1 centtel sem. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#32718) zseko válasza walakyb (#32714) üzenetére


zseko
veterán

Nekem azzal nincs is bajom, hogy pár hét mire ideér, általában 3, max 4 hét alatt eddig itt volt minden, szóval ez ilyen. De ott ezt a szállítási időt is írták. Hanem az zavar, hogy TN szerint a szomszéd országból már elpostázták két hete, nyoma viszont nincs az országba érkezésnek. Aztán ők nyitottak rám egy ticketet, hogy vegyem át a postán mert itt van. De nincs itt, itt a posta válasza. Akkor elírtam a szállítási címet, küldjem el a helyes adatokat.
És ott van mellette a külön TN-ért fizetés, ami még mellette (valamivel) gyorsabb szállítást is ígért. És azt látni, hogy Szlovákiába napok alatt megérkezett, de ott megállt a történet.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#32719) Beni2360 válasza zseko (#32718) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy TN írhatnál.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#32720) sonique válasza KamuMazsola (#32715) üzenetére


sonique
őstag

mi az hogy nem akar fizetni !!!!
jo lenne tisztaba tenné én vagyok a fos elado cégért vagy ö értem !!!!
ez a hozzá állas max itthon allja meg a helyét
nalunk nyugatabra egy express szallitas vagy benne van az árban vagy 2-3 ezer ft ot kérnek pluszba lyen kis csogamnal

legutobb ebayen lényegtelen mit vasaroltam kb hasonlo méretü mint ezek a dobozok
dhl expressz 5nap volt max de dubai bol 3e ft postaköltség ....

nem a 3 e ft al van a bajom
ha eleve vam és áfat kell fizetni nem ezen a szar kinai oldalon veszem mert értelmetlen
és ezért nincs értelme a többi szallitasi modnak ...
az hogy a cégnek nem fér bele 400-500$ os terméknél egy rendes biztonsagos postazas minden elárul mennyire fillébaszás megy ott

ennek a postazasnak rendesen nincs leirva a menete ha tudom hogy nem rendes dhl és magyar posta hanyagolom is .. mert nem megbizhato egyik sem

a többinél ahol vam és áfa fel van tüntetve el sem fogok gondolkodni mert hülyeség ....

és az hogy a csomag ami 1 héttel késöbbi HK feladás de mar rég tovabb jött de egy napon lett feladva németeknél és az enyém még mindig ismeretlen uticél egy kicsit bosszanto

több olyan rendes kinai cég van ami mást kategoriában ki tudja gazadalkoni a dhl expressz szallitast
ez egyszerü szerzödés .. szoval nehogymar a nyul vigye a vadszpuskat !!!

[ Szerkesztve ]

(#32721) sambenez válasza sonique (#32720) üzenetére


sambenez
addikt

Azt ugye tudod, hogy nem kötelező itt vásárolnod? Ha van sokkal jobb hely meg pláne még rá sem vagy szorulva.
Én tuti nem vásárolnék innen, ha nem felelnek meg a feltételek.

(#32722) viktorhu válasza sonique (#32720) üzenetére


viktorhu
veterán

Simán lehet DHL express-szel rendelni, csak akkor számold hozzá a 27% ÁFA-t és a vámkezelési díjat is. Ha ez nem éri meg, akkor karácsonyi szezonban számolni kell az akár több hónapos szállítási idővel is. Ha úgy sem jó, még mindig ott van a Media Markt.

(#32723) UberMutant


UberMutant
őstag

ideges ember ne rendeljen kínából, ha mégis , ne vegődjön itt. köszi

(#32724) Silent77 válasza sonique (#32720) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Nehogy válaszolj a kérdésemre. :U
Nekem az jön le, hogy fogalmad sincs az egészről, de ők a hibásak.
Áfamentes szállítást választottál, ahogy a többiek írták ha gyorsabban akarod ott a DHL express.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#32725) agroman válasza walakyb (#32713) üzenetére


agroman
senior tag

igen. varhato..azert irja pl. hogy 15-25 business days.
ergo ha 25 napnal tobb akkor ne 60 napozzon.
vagy irja ki hogy 5-60 days vagy ha 25-ot ir, akkor utana ne szarakodjon 10% meg 20%-os kartalanitassal.

------

(#32726) sonique válasza Silent77 (#32724) üzenetére


sonique
őstag

mi az hogy nincs fogalmam rola !!! ?
bocsi nem irom be a tracking szamot a magyar emberek nagyon leleményesek ..

de latom mindenki a céget védi pedig csak siman korrekt hozzá állas sokat javitana a megitélésükön

az hogy már németorszagban lévö csomagon tovabbra is ismeretlen az uticél nem tul biztato még ugyan azon a napon feladott csomag tovabb jött és az uticél is ismert !!!!

trackingnél pedig lathato hogy 8-án lett megrendelve a szallitas
elötte kb 1 héttel fizetve

[ Szerkesztve ]

(#32727) Silent77 válasza sonique (#32726) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Nekem úgy tűnik eddig.
figyeld mit írtam!
Egy képet rakjál már be mit mutat a tn, tn-t takard el.

Senki nem a céget védi, hanem kevés az infó, de már sokadjára írom le. :U

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#32728) havri1 válasza sonique (#32726) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem ezt itt lezárhatjuk. Köszönöm.

havri

(#32729) zseko válasza Beni2360 (#32719) üzenetére


zseko
veterán

Írhatnák, de sokra nem mész vele, mindegyik oldal ugyanazt mutatja, még ez a legbővebb:

Origin: China (807 MS)
Departure from Outward Office of Exchange 2018-11-12 13:31:03
Item posted at post office MP Bratislava 090 2018-11-12 11:55:47
First vessel (733 MS)
Shipment in transit-delivered to destination country. 2018-11-12 14:00:00
Customs clearance processing complete. 2018-11-12 12:00:00
Parcel is in clearance. 2018-11-12 09:00:00
Parcel arrived at the airport. 2018-11-09 13:55:49
Departed Hongkong Sorting Centre. 2018-11-07 23:47:17
Arrived at Hongkong Sorting Centre. 2018-11-07 17:00:39
Sent to HongKong Sorting Centre. 2018-11-06 15:10:00
Departure in Location Warehouse Sorting Centre. 2018-11-05 11:27:02
Shipping Label Printed. 2018-11-05 09:57:08
Confirmed & Prepared For Packing. 2018-11-05 09:57:05
Order Created. 2018-11-05 04:50:10

Az összes többi oldal csak a felső kettőt mutatja.

HR24.hu

(#32730) KamuMazsola válasza sonique (#32726) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Tegyél már pontot a mondatok végére és nagy betűvel kezdd a mondatot! Ja meg vegyél vissza az arcból, nem kell az itt! Hidd el itt most nem mindenki hülye és te vagy normális! Igenis türelmetlen vagy. Az áfát meg el akarod kerülni, de elvárod, hogy ingyen hozza a DHL Express. Sőt megláttad, hogy DHL és azt sem tudtad mi az. Megsúgom, német posta. Ezt sem tudtad, hogy azt Magyarországon a magyar posta hozza ki. Ahelyett hogy előbb tájékozódtál volna, most itt szájkaratézol. Csak az a baj, hogy még azt is leugattad, aki segíteni akart. Tudod mit? Higgadj le, azt ha megy normális hangnemben, akkor gyere vissza és biztos lesz segítség. Most a jelenlegi infók alapján pedig még légy türelmes!

Uff, szóltam.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#32731) HXY válasza zseko (#32729) üzenetére


HXY
addikt

ez melyik?

(#32732) =Mentor= válasza walakyb (#32714) üzenetére


=Mentor=
őstag

Na épp itt van a hiba, tudtommal a gearbest nem kínaiaknak lett kitalálva, hanem az egész világnak. Tehát minimum elvárás lenne, hogy a 11.11 és utána lévő fekete péntek akciókon rendelt cuccos hiánytalanul megérkezzen karácsonyig. Ja hogy 5x annyi embert kéne felvenni a logisztikához? Oldják meg!

:U

(#32733) Silent77 válasza =Mentor= (#32732) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Egy csöppet rosszul látod, ha feladják nem rajtuk múlik mikor ér ide. Szállítmányozócég pl...a Magyar postáról pedig ne is beszéljünk, egész évben lassú volt, most meg halál.
Nem azért nem jön meg, mert nem időben adták fel! Nekem több csomagom van ami 40+ napos, és sehol nincsenek. GB, BG, ali, ebay.
A GB és BG és egyéb nagyobb cégek elbírják a karácsonyi dömpinget, felkészülnek rá.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#32734) viktorhu válasza =Mentor= (#32732) üzenetére


viktorhu
veterán

A karácsonyi cuccot nem ilyenkor kell Kínából megrendelni, ha nem akarsz külön a vámkezeléssel is foglalkozni. Ja, hogy időben kellene gondolkodni? Oldd meg :) Vagy Neked is ott a Media Markt, ők már elintézték Neked az importot, gondolkoztak is helyetted, meg vámkezelték is, és várni sem kell.

(#32735) zseko válasza HXY (#32731) üzenetére


zseko
veterán

A 1tracking.net/.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#32736) =Mentor= válasza viktorhu (#32734) üzenetére


=Mentor=
őstag

Na igen és fizethetek dupla árat vagy még többet pl egy okosóráért, köszi de nem :)

(#32737) viktorhu válasza =Mentor= (#32736) üzenetére


viktorhu
veterán

Ja, gondoltam, hogy ingyen kéne minden azonnal. Lehet olcsón venni és várni, vagy gyorsan és fizetni.

(#32738) pocak78


pocak78
csendes tag

Sziasztok!

Ha november 13.-án elindult Magyarországra a csomagom Németországból és még nem ért ide, akkor arra már keresztet vethetek szerintetek?

Küldemény postai feladása / Item accepted by postal operator
12/11/2018 11:40DE-04158(Germany)
Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange
13/11/2018 01:59DENUEB(Germany)
Célországba elküldve / Item sent abroad
13/11/2018 06:32DENUEB(Germany)
Célországba elküldve / Item sent abroad
13/11/2018 08:00DENUEB(Germany)

(#32739) OTika válasza OTika (#32703) üzenetére


OTika
aktív tag

Erre vki?
Köszi

(#32740) Silent77 válasza OTika (#32739) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Legolcsóbb megfelel. :K

pocak78 Gyanús, hogy igen. :(
Mi volt benne?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#32741) OTika válasza Silent77 (#32740) üzenetére


OTika
aktív tag

Köszi

(#32742) Lazika válasza pocak78 (#32738) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem is ugyanezzel a dátummal adták fel elvileg a csomagomat németből feuchtból... Sztem buktuk.

(#32743) memoril


memoril
aktív tag

Sziasztok ! Hol tudom megnézni hogy mennyi idő alatt kéne megjönnie a terméknek ? Ha véletlenül nem jönne meg vissza fizetik az árát , elég sok volt 94000frt , egy telefon .

(#32744) Tarokk79 válasza Lazika (#32742) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Sziasztok,

Nekem 11.01-én adták fel a telefont a németek, de még nem érkezett meg Magyarországra. Már nyitottam egy ticketet, azt ígérték, hogy kivizsgálják várjak 5-7 napot. Most írtam nekik megint azt írták vissza, hogy a 60 nap december 17-én telik le, addig nem tehetnek semmit.

PP-lal fizettem és kötöttem biztosítást is. Mit tehetek? Tényleg várjak még kb. 3 hetet?

Előre is kösz,
Tarokk

(#32745) szmyky válasza Tarokk79 (#32744) üzenetére


szmyky
aktív tag

Mást nem tehetsz, ha a PayPal-en túl korán nyitod a vitát, akkor előfordulhat, hogy a PayPal simán leráz azzal az indokkal, hogy a csomag fel lett adva és még megérkezhet.
Ha a PayPal bezárja az ügyed, akkor már csak a webshop jóindulatában bízhatsz.

Amit tehetsz első körben, hogy vársz 60 napot majd kéred a GB-től, hogy indítsák meg a vizsgálatot a csomag után és a vizsgálat eredményéről (ez fontos) kéred a hivatalos dokumentumot.
:)

Illetve 60 nap után hivatkozz arra is, hogy kötöttél biztosítást is a csomagra, úgyhogy adják vissza a pénzed vagy adják fel újra, ha még aktuális a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#32746) ribarszki


ribarszki
őstag

Nem tudom mikor akarják ezt a feuchti méregfogat kihúzni, de a gearbestet is egyre érzékenyebben fogja érinteni. Ha emiatt csökken a rendelésük, vagy kell nagyobb tételben visszafizetni vételárat az nekik sem biznisz, mert se pénz, se posztó. Persze nyilván a helyi illetékes szervnek kellene fellépni. Személyzetcsere, vagy szigorúbb elenőrzés. Valószínűleg egy csoportról lehet szó, néhány ember. Azért az nagyon kirívó, hogy a világ minden részéről rendben érkeznek a csomagok, de feuchton keresztül meg izgulhatsz a mobilodért, stb. Kérdés mikor jön el az a pont, amikor annyira megelégelik, hogy lépéseket tesznek. Ha eljön egyáltalán.
Illetve az is kérdés, hogy a feuchti elosztóközpontból eltűnt csomagok hány országot érintenek.

[ Szerkesztve ]

(#32747) Lazika válasza Tarokk79 (#32744) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem ugyanezt írták, hogy 60 nap. Én még csak nem is paypallal fizettem. Bementem a bankba ők viszgálják az ügyet.... Nem lesz semmi szerintem belőle. PP-hez nem tudok mit szólni. Még nem kértem tőlük vissza.

(#32748) havri1 válasza Lazika (#32747) üzenetére


havri1
félisten

60 nap után szvsz tegyél egy rendőrségi feljelentést is. Valaki meglopott.

havri

(#32749) Tarokk79 válasza szmyky (#32745) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Köszi, akkor felesleges idegeskedni, meg írogatni nekik addig, amíg a 60 nap le nem telik.
Akkor hátradőlök és majd december 18-án foglalkozom a témával, amikor is ezek szerint majd írok egy levelet nekik, hogy indítsák el a nyomozást és küldjék el a hivatalos dokumentumot.

Amúgy van akinek 30 napnál több időt utazott a németektől ide a csomagja? Vagyis még van remény?

(#32750) havri1 válasza Tarokk79 (#32749) üzenetére


havri1
félisten

Öcsém kint él, múltkor egy DHL-es futárral beszélgetett, magyar a srác. Mesélt olyanokat...szortírozásnál rossz helyre kerül egy csomag, bejárja a fél világot, amit persze TN-en nem követhet az ember, mert akkor egyből kiderülne a tévedés. Hónapokat kering a világban néha 1-1 csomag, és ha nem kerestetik...mindenki kitalálhatja.

Nyilván nem minden szolgáltató így dolgozik, de elgondolkodtató. Én ennél a FEUCHT eltűnésnél azt gondolom, nem elsősorban lenyúlás esete áll fent. Mivel az esetek - megkockáztatom 100%-ban - nagy részében áfamentes szállítás (ami nem az, csak így hívjuk itthon) során fordul elő, ott valami hasonló lehet, mint fent írtam. Úgy tudom ezt elképzelni, mint ahogy valaki itt már szivárogtatott erről az eljárásról némi infót, hogy megérkezik egy konténerben az ilyen szállítással kért áruhalmaz, lezárva, egyben/átalányban/globűálisan vámolva, majd ha ez kész, akkor kerülnek szortírozásra. És ennél a pontnál hiba csúszik a rendszerbe, és elakad a csomag. Ha szolgáltatói hiba van, hülyék lesznek lehúzni a TN-en, mert azt bárki lekövetheti. Az sem kizárt, x idő után megy vissza hasonló módon a feladónak- ömlesztve-.
El tudjátok azt képzelni, hogy ennyi telefont lenyúlnak ott a németeknél? Én nem, legalábbis ilyen mennyiségben, és mindig ott..
Évekkel ezelőtt itthon is volt az egyik nagy postai elosztóban probléma, sok enyveskezű, még videók, képek is kerültek fel a wcben térdig érő felbontott TN nélküli zacsikról..De felszámolták. Kint ezt én nem tudom elképzelni!

[ Szerkesztve ]

havri

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.