Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) chemand válasza imis (#31000) üzenetére


chemand
tag

Nem, sajnos nem. :(
Nekem 08.22 volt, ez változott 08.24-én 17Track szerint "Processed in the destination country"-ra, Posta alkalmazása szerint "Célországban feldolgozva"-ra

Tudom, ez nem biztató számotokra. :(

(#31002) Silent77 válasza chemand (#31001) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Ohh ,azt hittem neked is 8 volt. :(
Igen 1-2 nap szokott lenni, sok estben 2 nap alatt onnan már kézbe van.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#31003) imis válasza chemand (#31001) üzenetére


imis
senior tag

:(( remélem azért csak megjön. igaz 27-29 munkanapot írtak, szóval a 30.napon azonnal tikettezek, nem várok két hónapot, mert én türelmetlen vagyok :))

[ Szerkesztve ]

(#31004) indigo válasza imis (#31003) üzenetére


indigo
aktív tag

Én most vagyok 32. napban, ezért tiketteztem a Gearbest-nek. Elismerték, hogy aug. 8. óta nem változott a telefon státusza, ezért elkezdik a reklamációt a szállítónál a csomagomat illetően. Természetesen megkértek, hogy még várjak további 10-15 napot, mire valószínű, hogy megjön a szállító válasza a csomagom hollétéről. Valamint a végére még odaírták, hogy mivel július 25-én rendeltem, ezért a végleges lejárati határidő szeptember 23-a. Talán még a jövő hetet megvárom.
Be kell vallanom csalódtam. Gondoltam spórolok 10 ezer Ft-ot, két hét alatt itt a teló...

(#31005) KamuMazsola válasza indigo (#31004) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Milyen szállítással kértétek?

Üdv.: KamuMazsola

(#31006) walakyb válasza indigo (#31004) üzenetére


walakyb
aktív tag

azert remélem a szállító lassúságát/görénységét nem a gearbest nyakába akarod varrni :)

(#31007) indigo válasza KamuMazsola (#31005) üzenetére


indigo
aktív tag

EU Priority Line (10-18 munkanap).

(#31008) indigo válasza walakyb (#31006) üzenetére


indigo
aktív tag

Ők választanak szállítót, nem én. A szállítót én nem kérhetem számon, ergo kihez fordulhatok?

(#31009) walakyb válasza indigo (#31008) üzenetére


walakyb
aktív tag

Az oke, hogy hozzajuk fordulsz, de attol meg nem ok tehetnek rola, hogy kesik, vagy eltunt a csomag. Ha elromlik a telefon, akkor is ok a hunyok, mert direkt szart adtak el? :)
BTW, mindettol fuggetlenul elegge gaz, hogy igy megallnak, eltunnek csomagok.

(#31010) imis válasza indigo (#31004) üzenetére


imis
senior tag

Munkanapban számolj!
Én 23-án rendeletem, azt írták 27-29 munkanap (szemben a rendeléskor feltüntetett 10-15-tel). 8-án áll a track jelenleg, de a legvalószínűbb, hogy a magyaroknál van és nem vették át még (itthon szeretik parkoltatni a csomagokat emberhiányra hivatkozva). Bár lehet, hogy a németeknél már eltűnt, ez a 2. verzió.
A kínai nem tehet egyikről sem.

Én most kértem, udvariasan, hogy nézzenek utána hol járhat, mivel ők a küldők, de reklamációval majd az általuk megadott szállítási idő után fogok fellépni.

Egyébként Priority Line-nál 45-napig /naptári/ számol a a szállítási feltételeknél. Ez számomra azt jelenti, hogy a 45. nap után már nem játsszuk a "várok még" játékot. (biztosítás van + paypal így mehet a disput, mivel én egy türelmetlen ember vagyok :)) )

Egyébként jártam már úgy, hogy visszafizették és később mégis megjött a cucc. Én ilyenkor jelezni szoktam a kínainak, aztán kifizetem, mert így korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#31011) minas


minas
aktív tag

A kérdésem az lenne, hogy a track nélküli szállításnál a belga, vagy a holland posta nevével jelölt mód a gyorsabb? Illetve érdemes inkább trackinggel kérni (ott van belga, holland és EU verzió - melyik jobb?), mert ha netán gond van a GB majomkodni szokott? A vásárlás 20 dollár alatti.

(#31012) bl4ze


bl4ze
veterán

Sziasztok, elküldik újból a törött tablet tempered glass-t. az új shipping method :

Reference number: Q364574031xxx, shipping method: SEAM,
tracking site: http://www.sky56.cn/english/track/index

Ismeritek ezt a szállítást?
A tracking már mutat valamit, de ez valami "helyi" cég lehet tuti nem követhető :

Electronic information,receive--25-Aug-2018 11:36 AM
Small package Center, receive--25-Aug-2018 01:36 PM

.:. bl4ze .:.

(#31013) cidalain válasza minas (#31011) üzenetére


cidalain
veterán

Posta mindegy, ne fizess ra kulon.
Inkabb az insurance-t kossel, ha majomkodik ennek hianyara szokott hivatkozni.
Nekem a sima ingyen belga eleg jo idoket szokott futni, 2-3 het.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#31014) indigo válasza imis (#31010) üzenetére


indigo
aktív tag

Persze, értem a munkanapot. Benne van az is a kalkulációmban. Ha a 27-29 munkanapot nézzük, akkor jövőhét kedd-csütörtök telik le (22-én rendeltem, nem 25-én). Ha pedig 45 nap a priority line szállítási határideje, akkor meg a rákövetkező hét szerdáján telik az le. Mindegy, egyelőre várok. Nekem is biztosítás + paypal kombóval jön.
Amit beszúrtál képet, az milyen nyomkövetési szolgáltatás?

(#31015) Silent77 válasza indigo (#31014) üzenetére


Silent77
Topikgazda

60 napot megszoktuk várni.
Addig úgysem foglalkoznak vele érdemben.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#31016) imis válasza indigo (#31014) üzenetére


imis
senior tag

Azzal csak jelezték nekem, hogy már elindult, szállítási infó:

Én úgy gondolom, amit ők leírnak, azt figyelembe veszem. Azaz ha nem 60 napot írnak, hanem 27-29 munkanapot (vagy 45 naptári), akkor azt kivárom, de utána mozduljon meg az ügy. Persze, ha a 45. napon azt írja a track, hogy Magyarországon, feldolgozás alatt, akkor nem kapkodok, várok egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#31017) minas válasza cidalain (#31013) üzenetére


minas
aktív tag

Kösz az infót, akkor így rendelek.

(#31018) Knobber válasza cidalain (#31013) üzenetére


Knobber
aktív tag

Insurance amúgy jól működik GB-nél? Ott is kiváratják a mágikus 60 napot?

Youtube: Knobber

(#31019) walakyb válasza Knobber (#31018) üzenetére


walakyb
aktív tag

Hivatalosan arra van a biztositas, hogy ha megkotod, akkor kekeckedes nelkul ujrakuldik/visszafizetik a cuccot, ha eltunik, vagy serulten erkezik.
A 60 nap ott is megvan, a GB felhasznalasi feltetelei kozott szerepel, hogy hivatalosan 60 napra vallaljak a szallitast, ami a rendeleseknel ki van irva, az csak egy korabbi szallitasokbol megallapitott VARHATO szallitasi ido.

(#31020) thomasa


thomasa
senior tag

Ha Free shippinggel rendeltem a Belga központból , azt kihozza a posta, vagy be kell menni érte?

(#31021) walakyb válasza thomasa (#31020) üzenetére


walakyb
aktív tag

Nekem tegnap "jott" 2 free shippinges (1GB, 1 BG) csomagom, szerintem siman postaladaba bedobhatoak, de raadasul itthon is voltunk, de megoldotta a postas 1db (rajta 2db jelolessel) cetlivel, hogy menjek a postara.

(#31022) Silent77 válasza walakyb (#31021) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Ilyenkor nem is veszik fel, nincs náluk.
Jobbik eset ha hagy értesítőt. Sokszor azt se hagynak. :W

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#31023) vegyszer válasza walakyb (#31021) üzenetére


vegyszer
addikt

Nálunk elég rég óta ez a szokás. Egy hölgy gyöngy betűkkel írja az értesítőt. A nősember postás meg kihozza.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#31024) imis válasza walakyb (#31019) üzenetére


imis
senior tag

Ezt a 60 napos dolgot sehol nem találom, honnan vetted?

de ezt pl. megtaláltam: If your tracking status has not been updated for over 1 week, please contact us through our Customer Service Center immediately and we will offer you further assistance.
( https://support.gearbest.com/faq/faq/detail?id=3530 )

(#31025) bump3r111


bump3r111
tag

Hali, tudnátok segíteni nekem egy GB Redmi Note 5 rendelésnél, még nem rendeltem ekkora értékű eszközt ami átlépi a vámhatárt és hiába olvasom 1 órája a topikot nem egyértelmű.

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1660532.html?wid=1349303

raktárak: HK HK-4 Fast-08 Fast-29

HK-ból a legolcsóbb így nyílván innen kellene. (199 dodó)

Posta:
EU priority Line $0.60 10-20 business days

Kérdés, így kell adót fizetnem ha jön?
Köszöntem szépen a választ.

[ Szerkesztve ]

(#31026) indigo válasza bump3r111 (#31025) üzenetére


indigo
aktív tag

Nem kell sem ÁFA-t, sem vámot fizetned rá.

(#31027) pn4hvq válasza bump3r111 (#31025) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Kupon: GB$MPN564
10USD-t vesz le a 199-ből.

(#31028) imis válasza imis (#31024) üzenetére


imis
senior tag

Mivel rákérdeztem, hogy augusztus 8 óta áll a track, és hivatkoztam a faq-ban szereplő "1 week"-re, ezt a választ kaptam:

"We have contacted shipping company to check the issue for you, but we do not receive the result.
Once we receive the result, we will resolve your issue soon.
As a compensation, we can offer you 200 points on your GB account.
Please confirm that we can do it for you.
We are keen to help you in any way."

Kíváncsi vagyok, hogy tényleg foglalkoznak-e a dologgal, vagy csak időhúzás része ez a "nyugtatgatás".
Annyit szerintem azért kinyomozhatnak, hogy a német posta leszállította a magyarnak, max. még a magyarok nem igazolták le az átvételt.

(#31029) cidalain válasza imis (#31028) üzenetére


cidalain
veterán

Amikor olyat írnak, hogy menj be a postára megkérdezni, hogy nincs e ott a csomagod, te bemesz? :U

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#31030) imis válasza cidalain (#31029) üzenetére


imis
senior tag

Nem, csak ha a track szerint ott van és nem kaptam meg az értesítést. A küldő tud csak érdeklődni, akinél a feladóvevény van. (ezt ők is tudják, csak időhúzás minden más válasz, hátha közben mégis megérkezik)

(#31031) Silent77 válasza imis (#31028) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Nem tudják kinyomozni. ha még nem csipogták be, semmit nem lát egyik sem.
Mondjuk most már gyanús, hogy neked is eltűnt, mint nekem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#31032) imis válasza Silent77 (#31031) üzenetére


imis
senior tag

Mivel 27-29 munkanapot írtak (nem 60-at), amikor elindították a szállítást azt megvárom, azután kapnak néhány napot, hogy valamit lépjenek, de ha nem konkrét megoldás, akkor paypal-hoz fordulok. Nagyjából ez a "B terv". Az "A terv", hogy megjön addigra :DDD .

(#31033) bul07 válasza imis (#31032) üzenetére


bul07
nagyúr

30munkanap
44 sima nap

példa
aug 1-én fizetve
4 nappal később feladva (még ha másnap be is jelölik hogy feladva egy két nap még akkor is kell mire szállító céghez kerül)
30munkanap(44sima nap)
+2-3nap ráadás
tehát a izgulás megkezdése 51-52 nappal a fizetés után szep 20-a körül

Aki nem tud várni nem való neki a Kínai rendelés, lehet Angliából vagy más EU-s országból rendelni és akkor hamar megjön

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31034) imis válasza bul07 (#31033) üzenetére


imis
senior tag

Nos, mondanám, hogy igazad van, de
Júniusban rendeltem a geekbuyingról egy kamerát 67ezerért, de 1 hónap alatt nem sikerült feladniuk (mint kiderült nem volt és azóta sincs készleten)
azután megrendeltem a gearbesten júli 23-án, a megrendeléskor (feladásra 2 nap) szállításra 10-15 nap volt írva (nem 52) (később valamiért 27-29-et írtak). aug 8-án elvileg elindult hazánkba a németektől, azóta semmi infó (nekem a németektől 1 hét alatt mindig megjött a cucc).
Szerintem részemről az a korrekt, ha az eladó által megjelölt időpont után elvárom, hogy intézkedjen. Ez tulajdonképpen egy szerződés, amiben mindegyik félnek kötelezettsége van. Nekem, hogy fizessek, neki, hogy eljuttassa hozzám az általa meghatározott időre amiért fizettem.

Tehát az 52. napon nem izgulni kell, mert az kifutott a megállapodott időből, hanem "rábeszélni" az eladót, hogy keletkezett némi feladata.

[ Szerkesztve ]

(#31035) bul07 válasza imis (#31034) üzenetére


bul07
nagyúr

EU raktárból rendelted?

Ha igen akkor igaz az érvelésed, ott sok a 30 nap szállítás.
De Kínai raktár esetén nem.

Mikkor képes 3hetett magyar posta bugyraiban eltölteni egy csomag, rendes nyomon követett csomag is.
Áll egy konténerben itt magyarba. Erről aztán tényleg nem tehet a kis kínai hogy ilyen jól mennek nálunk a dolgok

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31036) sambenez válasza imis (#31032) üzenetére


sambenez
addikt

A paypal 29. napon el fog hajtani.

(#31037) deakgabi válasza sambenez (#31036) üzenetére


deakgabi
csendes tag

180. nap

Mr. MAC

(#31038) deakgabi


deakgabi
csendes tag

tud valaki barmit is a julius 20.-i konténerrol? most irtam rajuk, mert ugye letelt a 60. nap is, a valasz az volt, kernek meg 10 napot....

Mr. MAC

(#31039) beg válasza deakgabi (#31037) üzenetére


beg
veterán

Azt tudjuk, itt az volt a lényeg, hogy a 29. napon hiába megy a delikvens panaszkodni a PP-hoz, hogy a csúnya kínai 30 napra ígérte.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#31040) deakgabi válasza Cristy (#30909) üzenetére


deakgabi
csendes tag

Cristy. Neked irtak valtozast azota?

Mr. MAC

(#31041) deakgabi válasza beg (#31039) üzenetére


deakgabi
csendes tag

bocs, neha kovethetlen a ki mire valaszolt vonal. ;)

Mr. MAC

(#31042) KamuMazsola válasza Silent77 (#30989) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ma, azaz hétfőn hozta a postás a mi band 3-at. Mindösszesen 13 nap a megrendeléstől. Belga postával jött, RG953527076BE
Továbbra is elégedett vagyok, nem volt 6 ezer postával együtt.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#31043) Nikaré válasza KamuMazsola (#31042) üzenetére


Nikaré
őstag

Majdnem berendeltem én is, de megvárom az NFC változatot.

(#31044) szabi__memo válasza Nikaré (#31043) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És gondolod az tudod mire használni??

(#31045) Nikaré válasza szabi__memo (#31044) üzenetére


Nikaré
őstag

Igen, fizetésre kasszánál pl.
Legalább is remélem, hogy ezen a módon is működik, nem csak telefonnal.

(#31046) szabi__memo válasza Nikaré (#31045) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

1% esélyét sem látom

(#31047) Silent77 válasza Nikaré (#31045) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Nem fog tudtommal.

KamuMazsola :C

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#31048) DIEGO15 válasza Nikaré (#31045) üzenetére


DIEGO15
őstag

Csak kínában :)

(#31049) Nikaré


Nikaré
őstag

Ebből látszik mennyire naiv vagyok, illetve feltételezem, hogy az adott eszköz arra való amire szeretném a paraméterei alapján.
Bevallom nem olvastam utána. :B
Köszönöm, hogy visszahoztatok a földre. ;)

(#31050) szabi__memo válasza Nikaré (#31049) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Még ha a világ nagy részén működne is, nálunk amúgy sem, nemigaz?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.