Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 09:38:09

LOGOUT.hu

Ha egy termék garanciális ügyintézésével kapcsolatban kérdezel, akkor a könnyebb segítségnyújtás érdekében adj meg minél többet a következő adatokból:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) blader81 válasza optikus (#13849) üzenetére


blader81
csendes tag

3ev garis,ebbol van hatra 2.5 honap

(#13852) optikus válasza Superhun (#13850) üzenetére


optikus
senior tag

nem de mindegy ugyis okosabb vagy...

Buy books not gear.

(#13853) optikus válasza blader81 (#13851) üzenetére


optikus
senior tag

akkor ez kivul esik az 1 eves joxabalyi kotelezon. ha a kotelezoben lennel akkor vihetned a szervizbe fuggetlen attol hogy a ceg letezik e vagy nem. ha a kiterjesztettben vagy, akkor meg kell nezni ki valalta, ha a ceg akkor buktad, ha a gyarto akkor a gyarto itthoni szervize/kepviselete a hunyo. azt tudni kell hogy az egy even tuli gari az elegge a kutya vacsoraja, mindenfele korlatozasokat tartalmaz, gyak barmit csinalnak az az ajandek kategoria.

Buy books not gear.

(#13854) Superhun válasza optikus (#13852) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Ha lenne gyári szerviz (ami videokártyák esetében nincs), ahol a gyártói garancia érvényes, akkor miben befolyásolná a dolgot az, hogy 1 éven belül van-e vagy sem? :) Ugyan úgy vihetné oda is, nem akadályozza meg semmi. Sőt 1 év csak oda vihetné, mert a bolt csak 1 évig köteles foglalkozni a panaszokkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#13855) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!
Netes rendelés házhozszállítási macerája miatti elállási jogról melyik topicban tudok kérdezősködni?

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#13856) Superhun válasza cheatergs (#13855) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Jó topik, kérdezz csak. :)

(#13857) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Az MM webshop-ból rendelnék egy Philips CD-s Rádiót, a kérdésem az lenne, hogy meghibásodás esetén ugye bármelyik MM boltba visszavihetem? És ott hogyan tovább, pl. tegyük fel, elromlik az egyik hangszóró, ekkor ők beveszik javításra és várhatok vagy 1 hónapot mire visszakapom, vagy ilyenkor egyből cserélik egy újra? :F

(Mindezt persze a termék saját hibájából történő meghibásodásra és az 1 év garanciális időn belül értve.)

Köszi a válaszokat!

(#13858) cheatergs


cheatergs
senior tag

20.-án, boltzárás után rendeltem egy PC-házat 1 napos szállítási határidővel vidéki faluba; a cucc raktáron volt a cégnek; a futár az MPL volt.
A szállítás 22.-én sem történt meg, a hétvégén, ünnepnap pedig nem is volt várható. Net híján nyomon követni nem tudtam a szállítást.
Hétfőn vissza kellett jönnöm a fővárosba, ahol a csomagkövetést megnéve 22.-én adta föl a cég postára, akik ma, 26.-án szállították ki. Mivel én nem voltam ott, és belátható időn belül nem is tudok lemenni, így a postás visszavitte a cégnek.
Még 25-én írtam egy mailt erről a cégnek, h meddig őrzi meg a csomagot a helyi posta, amire azt a tömör választ kaptam, h 5 napig.

A cég maga egy vidéki városban van, oda eljutni biztos nem fogok, tehát kizárt a személyes átvétel; de ha az MPL le is adta volna a falum postáján a terméket, akk sem lett volna időm a héten leutazni, plusz az utazás maga drágább lett volna a háznál.

Kérdésem, hogy ha most elállok a terméktől, akk kell-e fizetnem nekik vmilyen díjat?

Mindig minden mindegy

(#13859) Josi válasza cheatergs (#13858) üzenetére


Josi
aktív tag

A visszajuttatás költsége a vevőt terheli.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#13860) Josi válasza SunMount3r (#13857) üzenetére


Josi
aktív tag

Átveszik és várhatsz 1 hónapot. :)
Nem valószínű, hogy azonnal cseréljék. (kivéve ha 3 napon belül van a hiba)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#13861) SunMount3r válasza Josi (#13859) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De ő még nem vette át az árút, ekkor még lemondhatja a rendelést, nem?

Az én kérdésemre: köszi! :)

(Szerkesztve...)

[ Szerkesztve ]

(#13862) Josi válasza SunMount3r (#13861) üzenetére


Josi
aktív tag

Szerintem:
ha utánvéttel rendelte, akkor nincs teendője, megúszta. :)
Ha kifizette, akkor a visszfuvar őt terheli, mert olyan mintha lemondta volna a rendelést.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#13863) cheatergs válasza Josi (#13859) üzenetére


cheatergs
senior tag

Azt hogyan számlázzák ki nekem? A postás már visszavitte a cégnek tegnap, telefonban közölte.

Mindig minden mindegy

(#13864) Ateszpapa válasza cheatergs (#13863) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Majd este páran meglátogatnak.
;]

(#13865) optikus válasza Ateszpapa (#13864) üzenetére


optikus
senior tag

szása, igor és jevgenyij? a cimet mar ugyis tudjak :)

Buy books not gear.

(#13866) Josi válasza optikus (#13865) üzenetére


Josi
aktív tag

Nem, Borisz, Ivan és Szergej. :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#13867) optikus válasza Josi (#13866) üzenetére


optikus
senior tag

es viszik a nyeles testápolót ;)

Buy books not gear.

(#13868) cheatergs válasza cheatergs (#13858) üzenetére


cheatergs
senior tag

Fura. A kereskedőtől a hétfői pár szó óta nem kaptam választ az elállásra. Ilyenkor?

Mindig minden mindegy

(#13870) sanzi89 válasza ZTE_luky (#13869) üzenetére


sanzi89
addikt

Szerintem vedd meg.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13871) ZTE_luky válasza sanzi89 (#13870) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

És még 20ezer forintot is megér? nagyon drága..

(#13872) optikus válasza ZTE_luky (#13871) üzenetére


optikus
senior tag

akkor ne vedd. amugy meg ha ket helyen kerdezgetsz az nem szerencses, a masik topikban kaptal jopar valaszt. egyebkent elolvasod a felteteleket es eldontod meger e annyit. konnyen lehet hogy nagyon korlatozott az igy kapott plusz gari, arra ne szamits hogy olyan lesz mint az elso eves joxabaly altal eloirt.

Buy books not gear.

(#13873) bullseye válasza ZTE_luky (#13871) üzenetére


bullseye
addikt

Kevesebb, mint az eredeti ár 10 százaléka. Ha abban az évben bármi gond van vele, mi jön ki ugyanebből az összegből?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#13874) ZTE_luky válasza bullseye (#13873) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Igazad lehet. Csak ha arra gondolok hogy mások is mondták hogy az alaplapom pl azért ment tönkre mert hibásat raktak bele gyárilag, ezek a selejtes elemek kiderülnek az első két évben nem? a többi már csak azon múlik mennyire nyúzom a lapost, mennyire vigyázok rá?

És garanciát máshol is lehet venni? Mert Asus notebbok garanciakiterjesztést két helyen láttam egyik 20ezer a másik 24.

Nem tud valaki valami megbízható oldalt ahol lehet venni olcsóbban garanciát?

(#13875) optikus válasza ZTE_luky (#13874) üzenetére


optikus
senior tag

egyreszt a gari(es a szavatossag) az alaplapodra ujra kellett hogy induljon. masreszt elolvastad hogy ez a kiterjesztett gari mire valo es mit tartalmaz?

Buy books not gear.

(#13876) ZTE_luky válasza optikus (#13875) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

És azt honnét tudhatom hogy meghosszabbították a garanciámat? Mert a garanciafüzetben csak a vásárlás dátuma van, emellett két dokumentumom van a vásárlás számlája és a szerviz papír, dátum meg hibával, megjegyzéssel stb.. Ha szervizbe küldöm a gépet, az automatikusan meghosszabbítja a garanciám? Ilyen alapon elérhető úgymond végtelen garancia is? Ez lehetséges? xD

Másik. Miért a garanciakiterjesztés az nem teljes körű garanciát biztosít?

(#13877) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Ma vettem a telekomtól egy Lamax X6 nevezteü akció kamerát.
A papíron az áll, hogy "csak" 6 hó garancia van rá.
Ez lehetséges?
Nem kötelező az egy év egy 40 ezres kameránál?

Vagy csak technikai kérdés, mert tartozéknak hírdetik?

A bestbytenál 24 hót írnak

[ Szerkesztve ]

(#13878) asdf_ válasza Ateszpapa (#13877) üzenetére


asdf_
veterán

Valami standard garjegyet kaphattal, ami jotallasos cucchoz jarna, szeruintem elcsesztek.

151/2003. mellekletebol:
17. információtechnikai készülékek 10 000 Ft eladási ár felett, így különösen asztali számítógép, laptop, note-book, tablet, PDA, monitor, nyomtató, szkenner, fényképezőgép,film- és hangfelvevő kamera, videokamera és camcorder, diktafon, fotónyomtató, film- és diaszkenner, MP3 és MP4 lejátszó, hordozható médialejátszó, pendrive, memóriakártya, akkumulátor-töltő, számológép, zsebszámológép;

Tehat 1 ev mindenkepp jar ra.

[ Szerkesztve ]

(#13879) Ateszpapa válasza asdf_ (#13878) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ez az, hogy nem kaptam szokásos T-s garjegyet, hanem a számlán van feltüntetve a 6 hónap.

"Megjegyzés 6
A jelen számlán értékesített termékre a jogszabályoknak megfelelõen 6 hónap szavatosság érvényesíthetõ"

Ez elég fura, nem?

(#13880) asdf_ válasza Ateszpapa (#13879) üzenetére


asdf_
veterán

Korrektura: Valami standard garjegyet kaphattal, ami szavatossagos cucchoz jarna, szeruintem elcsesztek.

Szoval elcsesztek, 10e feletti, mellekletben felsorolt cumo, szoval 1 ev kotelezo jotallas mindenkepp jar ra.

[ Szerkesztve ]

(#13881) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok !

Vásároltam egy tabletet februárban ami már volt szervizben azóta és vagy 4-5 hibája volt amiből 1-et javítottak ki ! Még 1x bevinném szervizeltetni de tuti, hogy nem csinálnák meg normálisan ! Egy Alcor márkájú tablet-ről van szó, és kb minden 3. hibás és itt a prohardver fórumon is sokan panaszkodnak a tabra különböző hibákkal...

Nem szeretnék ezzel a tabbal sokat foglalkozni, mivel most is kb 4 és fél hetet vett igénybe 1 hiba javítása...

Mikor tudok a fogyasztóvédelemhez fordulni ? Hány garanciáztatás után ? Vagy hogy megy ez a dolog ? Ők tudnának segíteni nekem vissza szerezni a pénzt amennyiért vettem a tabot ?

(#13882) optikus válasza adrian94 (#13881) üzenetére


optikus
senior tag

elvileg barhanyszor javithatjak nincs ra korlat. persze a szervizben toltott idovel (ha az valoban garos ok volt) hosszabodik a gariido. ezt se art ellenorzini atvetelkor mert eloszeretettel felejtik el meghosszitani.
altalaban 2-3 javitas utan lehet kerni cseret. ha nem tudjak azonosra akkor kell kerni az arat. nem vagy koteles mas tipust elfogadni, se kupont, se levasarlast sem mert azok nem legalis eszkozok. penzt lehet visszakerni, es az a vetelkori arat jelenti (ha idokozben olcsobb lett, nem szamit a veteli ar a fontos). persze ha valami xarrago ceg akkor lehet hogy inkabb bevalaljak a vegtelen szervizelgetest es vagy te unod meg vagy probalkozhatsz, pl beirni a vasarlok konyvibe, bekelteto testulet stb...

Buy books not gear.

(#13883) optikus


optikus
senior tag

azt nem tom hallotta e a nagyerdemu hogy a bekelteto eljarason valtoztatnak. nem tom mikortol lep eletbe. lenyeg hogy sok esetben a cegek nem mentek el a bekeltetore mert tojtak ra, meg amugy is erre embert kell fenttartani stb. ennek nem volt semmilyen kovetkezmenye, te meg ehetted a kefet. most az lesz hogy ha nem megy el (megteheti) de kironak ra birsagot ami joval magasabb lesz mint a problemas eszkoz ara vagy javitasi dija, igy osztokelve oket arra hogy erdemben foglalkozzanak a userekkel.

Buy books not gear.

(#13884) Ateszpapa válasza asdf_ (#13880) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi, akkor utánajárok.
:R

(#13885) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni egy ilyet [link]
Tudja valaki, hogy ezek közül melyik bolt megbízható, ahol nem csesznek át a garival?

Köszönöm!

Üdv:
Ace

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#13886) adrian94 válasza optikus (#13882) üzenetére


adrian94
őstag

Tehát akkor nem tudom egyből vissza szerezni az árát ? Most beviszem még 1x bent lesz szervizben x ideig majd vissza kapom utána már vissza kérhetem ? Jobb lenne ha egyből a fogyasztóvédelem által vissza tudnám kérni az árát...

(#13887) Superhun válasza Ace Ventura (#13885) üzenetére


Superhun
Topikgazda

A GSM boltok ugye alapból kilőve. Emag román cég, tehát nem érvényesek rá a magyar jogszabályok. Mall.hu csábítónak tűnhet, mert magyar és magyar forrásból szerzi be a cuccot, de nekem volt velük dolgom és ha reklamációról van szó, a szó szoros értelmében egy nulla a cég. Ha van a Huawei-nek gyári szervize, akkor szóba jöhet a Mall is, mert akkor viheted közvetlen a gyári szervizbe is a telót.

(#13888) adrian94 válasza optikus (#13882) üzenetére


adrian94
őstag

Ja és egy Alcor tabról van szó és az Extreme Digital boltról.. szóval az a gond, hogy csere készüléket szinte biztos, hogy tudnának ajánlani... de az árát szeretném inkább vissza kapni...

azt is megnézem majd, hogy a gari időt hosszabbították-e...

(#13889) Ace Ventura válasza Superhun (#13887) üzenetére


Ace Ventura
addikt

GSM boltok miért nem jók?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#13890) Superhun válasza Ace Ventura (#13889) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Mert 1 év bolti garanciával árulják a telefonokat, a bolti garancia pedig sz*rt sem ér. ;)

(#13891) Ace Ventura válasza Superhun (#13890) üzenetére


Ace Ventura
addikt

pl ez is?
[link]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#13892) Superhun válasza Ace Ventura (#13891) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Igen, ez is GSM bolt, bolti garival. Az összes 38 ezres az. Azért adják olcsóbban, mint pl. a Mall, mert lespórolják az ÁFA-t. A Mall ár a reális magyarországi ár kb. Vannak egyébként megbízhatóbb GSM boltok, akik normálisabbak és korrektül megjavíttatják a telefont hiba esetén, de meleg szívvel azokat sem tudom ajánlani, mert a bolti gari az bolti gari. :)

(#13893) bullseye válasza adrian94 (#13886) üzenetére


bullseye
addikt

Nem, nem tudod egyből, sőt második alkalom után sem tudod automatikusan. A fogyasztóvédelem meg kb. semmit nem ér ilyen szempontból.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#13894) adrian94 válasza bullseye (#13893) üzenetére


adrian94
őstag

Akkor mire vannak ők ki találva ? :)

Hogy tudnám akkor vissza szerezni ? Mert a bolt tuti nem adja vissza magától...

(#13895) optikus válasza adrian94 (#13894) üzenetére


optikus
senior tag

leirtam. alapvetoen sehogy. mivel nekik joguk van barhanyszor javitani, ha ez nem megy akkor cserekeszuleket adnak (ha van meg, de csak azonos tipust), ha ez se megy akkor jon a vetelar.
a szervizben toltott idot dokumentalniuk kell, maskulonben nem fog hosszabbodni a garid.

meg olyat lehet hogy odamesz es nem arcoskodva megprobalod megkerni oket hogy adjak vissza az arat. de semmi nem kotelezi oket erre. ha fenyegetozol meg fogyivedozol akkor szarni fognak rad mivel ok is emberek es ok is pontosan tudjak milyen jogaid/jogaik vannak.

Buy books not gear.

(#13896) bullseye válasza adrian94 (#13894) üzenetére


bullseye
addikt

Megnézheted náluk a jogaidat, megkérdezheted, ha valamit nem értesz, és szólhatsz nekik, ha úgy érzed valamilyen sérelem ért, amit idővel kivizsgálnak, esetleg megbüntetik a céget a végén.

De ha arra számítottál, hogy ukrán maffiózóként mennek veled, és kiverik a pénzed a cégből... na az nem fog megtörténni.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#13897) Turbolada II válasza optikus (#13895) üzenetére


Turbolada II
őstag

Pedig arcoskodni kell, és kérni a vásárlók könyvét.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#13898) optikus válasza Turbolada II (#13897) üzenetére


optikus
senior tag

jaja foleg ha nincs igazad...

Buy books not gear.

(#13899) bullseye válasza optikus (#13898) üzenetére


bullseye
addikt

Ha elég agresszíven idióta valaki, megeshet, hogy megunják és megteszik, amit akar, nem ez lenne az első eset.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#13900) Turbolada II válasza optikus (#13898) üzenetére


Turbolada II
őstag

A vásárlók könyvébe akkor is beleírhat. Korrekt cég nem javíttat 1000X, inkább vállalja a cserét. Az Edigital pedig egy szemét banda.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.