Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 09:38:09

LOGOUT.hu

Ha egy termék garanciális ügyintézésével kapcsolatban kérdezel, akkor a könnyebb segítségnyújtás érdekében adj meg minél többet a következő adatokból:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) vwpolopg válasza asdf_ (#13448) üzenetére


vwpolopg
őstag

Maximálisan korrektek voltak, lecsekkolták, hogy rendben van-e a teló, utána pedig visszaadták a vételárat kp.-ban. :))

(#13450) supreme7: mostmár szerencsére megoldódott :)

[ Szerkesztve ]

(#13452) norbert1998


norbert1998
veterán

Sziasztok!

iPon-os alaplapnál, ha cserélniük kell a garis javítás helyett, milyen esetben lehetséges az, hogy másik típus/gyártó termékét kapjam? Beleértve azt is, hogy tudja az ügyintéző, hogy jobb lenne nekem másik lap, és mondjuk még "jóffej" is lenne.

:R

(#13453) Superhun válasza norbert1998 (#13452) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Szia!

Jogszabályilag nem kötelezhetőek rá, de ha jó fej a bolt, akkor van rá esély. Iponnal sajnos ilyen téren nem volt tapasztalatom.

(#13454) norbert1998 válasza Superhun (#13453) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszönöm :R

(#13455) Deck


Deck
titán

Vettem nanoshine kijelzővédő folyadékot. Mindent a leírás alapján csináltam, vártam 24órát addig ki volt kapcsolva a telefon. Reggel max fél méter magasságból kicsit a földre esett a telefon és mikrokarcos lett. Pedig ez elvileg 6hónapig lehetetlen lenne. Most mit tudok csinálni? Vagy igérhet mindenki azt amit akar de nem muszáj igaznak is lennie?

PS5

(#13456) jerry311 válasza Deck (#13455) üzenetére


jerry311
nagyúr

3 opció van, igazából mindhárom együtt ajánlott:
Mehetsz panaszkodni a boltba.
Nőj fel, hátha akkor nem hiszed el a tündérmeséket.
Ne ejtsd le a telefonod, ha mégis, akkor egy hatásos védelmet nyújtó tokban.

(#13457) Ferrarer


Ferrarer
tag

Hellosztok!

Elromlott az LG telefonom, amit leadtam a T-mobile ügyfélszolgálaton és javíthatatlannak minősítették, kaptam egy készülékcserére jogosító igazolást. Elég lehet a készülékcseréhez ez az igazolás és a jótállási jegy?
Az baj ha a számlát, amin a vásárló neve szerepel nem adom le? A jótállási jegyen nincs név és az igazoláson sincs kitöltve a név és a lakcím.
Előre is köszönöm!

(#13458) norbert1998 válasza Deck (#13455) üzenetére


norbert1998
veterán

az egy rakat vicc! az is lehet, hogy csak valami olajso fertőtlenítő, aztán viszontlátásra. most komolyan... gorilla glass-ra való? az alapból karcálló... tuti biztos, hogy (mégha tényleg szipi-szupi japán cucc ez), ez a kramanc nem véd semmitől sem... meg gondolom a z-dre tetted, igaz? azon meg gyári műanyagfólia van, amit le sem tudsz szedni (szinte). akkor meg mit akarunk egy zsíroldótól?

gl is hogy mutogatta... ja, iphone-on, ami karcálló :W meg egy vicc konyhakéssel? vagy kétszer keményebb a gg, mint az...

egyszóval, a reklamáció biztos segít, mert ez egy kamu kramanc :((( :K

(#13459) Deck válasza norbert1998 (#13458) üzenetére


Deck
titán

Visszakérem a pénzt. Rendeltem nillkin amazing h+ üvegfóliát ;)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#13460) jerry311 válasza norbert1998 (#13458) üzenetére


jerry311
nagyúr

Legfeljebb a zafírüveg igazán karcálló, az összes GG meghúzható kvarccal.

(#13461) norbert1998 válasza jerry311 (#13460) üzenetére


norbert1998
veterán

Alumíniummal is meghúzható, a zafír is. Csak az alumínium jobban fog roncsolodni, mint a zafír. Én is karcoltam már gg-t,kulccsal, pénzzel, stb.

(#13462) Doma88


Doma88
tag

A telefonomnak régebben, ( júliusban ) elromlott a kijelzője ezért az egészet kicserélte garanciálisan a T-Mobile. Azóta lejárt a garancia, viszont megint elromlott a kijelző. Az lenne a kérdésem, hogy erre az új, garanciába cserélt kijelzőre van garancia? Erre létezik valami jogszabály? Elég tré helyzet ez így mert amúgy 35k-ért cserélik a kijelzőt, de a telefon kb. 50-60k-t ér, így nem éri meg kifizetni több mint a telefon árának a felét a kijelzőre. :(

(#13463) Superhun válasza Doma88 (#13462) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Az általad megadott dátumokból ítélve a 2. évben adtad be garira, tehát esélyed nincs elérni bármit is. Az első évben védenek a jogszabályok, a 2. év a bolt által önként vállalt gari, aminek a feltételeit ők szabják meg.

(#13464) somnia válasza Superhun (#13463) üzenetére


somnia
őstag

Nem úgy van, hogy a cserél alkatrészre újraindul a gari?

(#13465) Doma88 válasza Superhun (#13463) üzenetére


Doma88
tag

1 év garancia volt rá, ez pont azután járt le, hogy bevittem megjavítattni, úgyhogy még az 1. évben adtam be

(#13466) asdf_ válasza Doma88 (#13465) üzenetére


asdf_
veterán

Ha mondjuk 2013. augusztusban vetted, 2014. juniusban csereltek (10 honapos koraban, tehat az egy ev kotelezo jotallas idotartama alatt), akkor 2015. juniusig ha ismet meghibasodik a kijelzo (de csak a kijelzo), akkor jo vagy (mar amennyiben van egy papirod, amire ra van vesve, hogy kijelzocsere tortent).
A nemertes oka az, hogy a szolgaltatonal vasarolt -elofizeteses- telefonokra 1+1 ev gari szokott jarni, es Superhun velhetoleg azt nem ertette -igy utolag en sem-, hogy ha valami tavaly juliusban garis volt, akkor leven februar van, meg most is annak kene lennie (a 2., onkent vallalt evnek meg tartania kellene). Szoval vagy prepaid telefonrol beszelunk, vagy nem is tudsz a 2. evrol :)

[ Szerkesztve ]

(#13467) Doma88 válasza asdf_ (#13466) üzenetére


Doma88
tag

Azért kérdeztem meg mert a T-Mobile-ban azt mondták, hogy nem tudnak vele mit kezdeni és vigyem be egy Samsung szervízbe. De akkor holnap visszamegyek a papírral amire rá van írva, hogy cserélve lett a kijelző. Köszönöm a válaszokat! :)

A +1 év garancia az nem a kiegészítőkre vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

(#13468) optikus válasza Doma88 (#13465) üzenetére


optikus
senior tag

sztem az fodarab ezert arra ujraindult. lenyeg hogy legyen rola papir mi volt es mit csinaltak. ettol fuggetlenul a kotelezo 1 even tul van meg 1 eved szavatossagban. ennek is utana kene nezni mert sztem abba is belefer.

Buy books not gear.

(#13469) optikus válasza asdf_ (#13466) üzenetére


optikus
senior tag

a 2. onkent vallalt evben mindenfele trukkok lehetnek azt ki kell olvasni a papirokbol mire is vonatkozik (pl alkatresz ingyenes de a szerviz fizetos v forditva stb).

Buy books not gear.

(#13470) asdf_ válasza Doma88 (#13467) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, pont azokra nem, csak a telefonra (korlatokkal), de az akksira, toltore, headsetre nem vonatkozik a +1 ev. A T-bol meg azert pattintottak le, mert szerintuk barmi ami 1 evnel idosebb, az mar nem az o dolguk, azon meg jotekonyan atugornak, hogy ha a kotelezo jotallas alatt cserelve volt a kijelzo, akkor azzal nekik kell foglalkozniuk. Foglalkozhatna a Samsung szerviz is az onkent vallalt masodik evben, egy a gond, ha most kicserelik, es 9 honap mulva megint elhasal a kijelzo, akkor Samu szerviz cserelte eseten igy jartal, ha meg a T csinalja, akkor ha most is kijelzot cserelnek, akkor ismet ujraindul a kotelezo egy ev jotallasod a kijelzore, tehat 9 honap mulva nem leszel szarban.

Te meg a regi ptk hatalya alatt vette, szerintem ez vonatkozik ide, szoval ne hagyd magad elhajtani, szerintem a kijelzod a csere miatt meg a kotelezo jotallas ala tartozik, nem a szavatossagba, es nem a Samsung sajat garijaba. Modnom, szerintem ;)

308. §

(3) Nem számít bele az elévülési időbe a kijavítási időnek az a része, amely alatt a jogosult a dolgot nem tudja rendeltetésszerűen használni. A szavatossági jog érvényesíthetőségének határideje a dolognak vagy jelentősebb részének kicserélése (kijavítása) esetén a kicserélt (kijavított) dologra (dologrészre), valamint a kijavítás következményeként jelentkező hiba tekintetében újból kezdődik.

248. §
(5) A törvénynek a szavatossági jogok gyakorlására vonatkozó szabályait a jótállási jogok gyakorlásánál megfelelően alkalmazni kell.

[ Szerkesztve ]

(#13471) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy csere esetén újraindul-e a garancia? 2013 novemberében vásároltam egy 8k-s egeret a Telekomnál (mivel ugye 10k alatt van, így 6 hónap garit adtak rá). Ez meghibásodott 2014 februárjában, akkor még pont belül voltam a 6 hónapnak, kicserélték. Most ismét meghibásodott (2015 feb.), de közben kiderítettem, hogy mivel gyári garival árulta a Telekom, így igazából 2 év garancia van rá, amit a gyártónál közvetlenül sikeresen érvényesítettem is, így elvileg most alap esetben 2015 novemberéig él a gari. Az lenne a kérdésem, hogy mivel most kicserélik/ték 2015 februárjában is, így most újraindul-e a két év, vagy csak egy évet adnak innentől számítva, vagy esetleg harmadik opcióként nem történik semmi, simán folytatódik a garancia az eredeti vásárlás napjától? Telefonon rákérdeztem a szerviznél, ott elsőre azt mondták, hogy simán folytatódik, de nem igazán akarom elhinni nekik. Jogszabály szerint minek kell megvalósulnia?

(#13472) asdf_ válasza pepe091 (#13471) üzenetére


asdf_
veterán

A gyartoi onkent vallalt es korlatozott x ev garik a leheto legritkabban szolnak arrol, hogy barmi is ujraindulna, az esetek k. nagy szazalekaban az x ev gari azt jelenti naluk -es ez le is szokott lenni irva- hogy az eredeti vasarlastol szamitott x evig jo vagy, utana meg kalap kabat. Celszeru elolvasni a magyar jotallasi jegyet, ha ott ettol elterot irtak, at nyilvan be kell vasalni, ha ilyet nem adtak, akkor a gyartoi weboldalt warranty terms szekciojat erdemes felkeresni.

(#13473) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Sziasztok!

Mivel nem igazán vagyok képben, a számítástechnikai alkatrészekre, pld:Ram, alaplap is vontakozik a 72 órás csere?

Előre köszönöm.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#13474) Josi válasza CarajoEsp (#13473) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha arra gondolsz, hogy 72 órán belül meghibásodott (és nem az user tette tönkre pl beszereléskor)
akkor igen.
Nem lehet garanciáztatni, javítani, hanem csere ugyanolyanra, ha nem tudja akkor pénz vissza.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#13475) CarajoEsp válasza Josi (#13474) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Köszönöm.
Ez esetben eszerint fogok eljárni.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#13476) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Garanciális cserébe kaptam vissza egy fsp tápegységet. A tájékoztatás szerint új cseredarabok kaptam volna. Viszont amit kaptam, az látszólag használt és a garancia matrica közepéről a csavar ki és utána vissza lett csavarva azaz sérült. Ilyenkor mit tehetek?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#13477) Josi válasza Bagira01 (#13476) üzenetére


Josi
aktív tag

Reklamálj, ahol adták a tápot.
Jelezd a garcimke sérülését is, nehogy azt mondják te turkáltál bele a tápba.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#13478) optikus válasza Bagira01 (#13476) üzenetére


optikus
senior tag

hat ezt ott helyben atvetelnel kellene ellenorizni mert a te erdeked is az hogy sertetlen legyen. ha elvitted akkor mar barmit mondhatnak, pont ez a matrica lenyege.

Buy books not gear.

(#13479) pepe091 válasza asdf_ (#13472) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Köszi a választ. Megnéztem a gyártó ezen leírását, de nem írnak semmit sehol, hogy mi a helyzet csere esetén. :( De akkor valószínű az lesz, amit ők is és Te is írsz, hogy marad a gari és nem indul újra semmi.

(#13480) norbert1998


norbert1998
veterán

Lenne még egy kérdésem.

Adott egy wifi adapter, ami win 8-al nem kompatibilis, hiába írja a gyártó, meg van hozzá driver, bugos, mint a fene. Ilyen esetben lehet másik gyártó termékére cserélni gariban? Egy 2 ezer forintos tplink cuccosrol van szó.

(#13481) Superhun válasza norbert1998 (#13480) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Ha a gyártó azt állítja, hogy full win8 kompatibilis, akkor van esélyed, egyébként nem.

(#13482) norbert1998 válasza Superhun (#13481) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen, állítja. Rosszul írtam az előbb, a gyártó oldalán van 8 és 8.1-es driver és azok bugzanak. Mert a benne lévő chip-hez nincs drive , szóval nem is értem, hogyan tudták egyáltalán működésre bírni 8.1 alatt, mikor a 7-es driverrel már bootjepernyo előtt kék halál van.

Köszi, holnap megkeresem a dobozt+garit:R

(#13483) D1Rect


D1Rect
félisten

Ma van 31 napja, hogy leadtam a VGA-mat garanciáztatni iponéknál.
Mit tehetek ilyenkor?

(#13484) optikus válasza D1Rect (#13483) üzenetére


optikus
senior tag

rakerdel, hogy mi van...

Buy books not gear.

(#13485) norbert1998


norbert1998
veterán

Nem találtam megfelelő topikot ehhez.
Szeptember meg lett hosszabbítva az internet előfizetés a telekomnal. Adsl, 10 mbit. A garantált az egy mbit. A helyzet az, hogy addig volt 10-12 mbit stabil letöltési sebesség, azóta a maximum 6... Továbbá folyamatosan szakadozik, a külföldi oldalak elérhetetlenek, eddig fhd volt a yt maximum, de lazán, most a 360p is necces. Plusz ugye három hetente meghal az egész és hetekig nincs semmi a vele együtt bekötött vezetékes telefonnak együtt. Be lett jelentve szombat este a hiba. Jött az sms hogy kész. Azóta is ugyanolyan rossz.

Meg a masik: telefonban megmagyarázta nekem az ugyfelszolgalatos manusz, hogy itt kizárt, hogy valaha is 8 mbitnel több volt a net. Valami beakadast követően volt itt korábban már 30-40 mbites is, akár órákon keresztül is.

Ezek mellett fel lehet úgy bontatni a szerződést, hogy nem fizetünk rá még 10-20 ezer kötbért?

Ha szerződésbontás nem is, de asztalburogatas biztos lesz, mert ez nem állapot.

[ Szerkesztve ]

(#13486) Gyuri27 válasza norbert1998 (#13485) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha minimum megvan nem szólhatsz egy szót se.
A szakadások, dobálások lehetnek a modem miatt. Ált 2-3 évente cserélni kell őket. Kritikán aluliak azok a cuccok. Amiket nekem a t kihozott mind melegedett.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13487) optikus válasza norbert1998 (#13485) üzenetére


optikus
senior tag

ilyenkor jon majd a kisbetus resz elohuzogatasa, mert abban lesznek beirva a minimalis parameterek, az meg eleg alacsony, teljesitettek, reszukrol csokolom.

Buy books not gear.

(#13488) Motion_Blur válasza D1Rect (#13483) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Semmit, azon kívül hogy vársz.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#13489) D1Rect válasza Motion_Blur (#13488) üzenetére


D1Rect
félisten

Pedig írtam is nekik, köszönik a türelmemet....

(#13490) norbert1998 válasza Gyuri27 (#13486) üzenetére


norbert1998
veterán

Az elmúlt 2 hónapban 4szer cserélték. Eredménytelen.

Beszéltünk velük közben, úgy van megcsinálva a szerződés, hogy még ha jogos lenne sem tudom kötbér nélkül felmondani. 20 ezer forint. Gyakorlatilag elkerülhetetlen, mert képtelenség és paradoxon az, hogy teljesüljön hozzá a feltétel. Azért ha szerdai g nem lesz jó, akkor fogyveddel beszélünk.

(#13491) bullseye válasza norbert1998 (#13485) üzenetére


bullseye
addikt

Ez a hetekig nincs semmi mit jelent? Mert a szerződésben általában van rendelkezésre állási kitétel is.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#13492) norbert1998 válasza bullseye (#13491) üzenetére


norbert1998
veterán

Van, hogy hetekig nincs gond, csak az eddiginek féle sebességét hozza, van hogy rájön, és ha nincs bejelentve, akkor hetekig rossz. Ha be van jelentve, akkor talán megjavul. De ma megint elment az egész.

(#13493) 313313 válasza norbert1998 (#13492) üzenetére


313313
addikt

Véletlenül nincs áramtalanítva a modem/hgw? Nincs sok áramszünet/áramingadozás?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#13494) norbert1998 válasza 313313 (#13493) üzenetére


norbert1998
veterán

pont, hogy inkább nincs áramtalanítva sokat. nincs, nincs áramtalanítás, meg hasonlók. ma megint meghalt, úgy, hogy próbáltam élőben nézni az ma-tv-t, de az égivlágon nem akart betölteni. újraindítottam (nagy ritkán megesik) a routert, de akkor még a router saját kezelőfelületére sem bírtam ip-ről fellépni! még egy restrat, sok várakozás, és a 18-19-edik percre be tudtam csatlakozni az adásba, aminek már nincs semmi értelme, úgyhogy maajd vissza lesz nézve később

(#13495) D@ve89 válasza norbert1998 (#13494) üzenetére


D@ve89
tag

"még a router saját kezelőfelületére sem bírtam ip-ről fellépni!"

Mondjuk ennek semmi köze az internethez. Nem véletlenül a router lesz a rossz?

(#13496) norbert1998 válasza D@ve89 (#13495) üzenetére


norbert1998
veterán

lehet. de mondom, abból már 4 csere volt, azok közül 3-szor másféle router. a gondok ugyanazok voltak, de a routerre fel tudtam lépni eddig

(#13497) Solad válasza norbert1998 (#13494) üzenetére


Solad
őstag

Ees honapokkal kesobb, tengernyi duh es varakozas utan az utpkabel csereje megolda a gondot vala :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#13498) norbert1998 válasza Solad (#13497) üzenetére


norbert1998
veterán

Lehet. Múltkor ígértek már. De nem történt meg

(#13499) D1Rect válasza norbert1998 (#13498) üzenetére


D1Rect
félisten

Én saját költségen bevállaltam volna azt a 200Ft-ot és kicserélem az utp kábelt.

(#13500) norbert1998 válasza D1Rect (#13499) üzenetére


norbert1998
veterán

Az oszlopig? Plusz nem tudom hogy kell a csatlakozót bekötni, és ha tudnám se tudnám. Érted? ;]. Meg a faluban a csövön nem tudom lehúzni csatlakozostol. Azt sem tudom, milyen bekotesuek, szóval kereszt vagy egyenes kötés. Majd ők megcsinálják. Úgyis jönnek még erre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.