Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#5251) Viktor77 válasza mzso (#5250) üzenetére


Viktor77
titán

Működik, én annó próbáltam.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5252) mzso


mzso
veterán

Hmm. A kezem ügyébe került egy eredeti (a dshidmini szerint) gamepad is. Azzal teljesen jó a vibrálás.
Lehet vissza kéne küldeni csak nem tudom mit vegyek helyette.
Nem is nagyon látok olyat ami usb-vel és bluetooth-tal is működik. És még emberséges áron is legyen...

(#5253) SunMount3r válasza mzso (#5252) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért fontos a BT? USB-s rádiós vevővel nem jó helyette?

(#5254) mzso válasza SunMount3r (#5253) üzenetére


mzso
veterán

Inkább a kábeles+vezeték nélküli része érdekes.

Neked meg van már a Logitech? Milyen?

[ Szerkesztve ]

(#5255) SunMount3r válasza mzso (#5254) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, hogy kábellel és wireless módon is tudjon működni?
Olyanok is vannak, de amiket láttam pl. Trust, nem túl brand-esek.

Még nem jött meg az F710, pedig 19.-én már leadtam a rendelést. Ügyfélszolg.-ot is hívtam (PlayIt Store, most akciós, meg a BestByte-nál is), azt mondták minden OK és várjak. Úgyhogy várok.

(#5256) SunMount3r válasza SunMount3r (#5255) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bt-re még az Ipega-t mondtam volna, de az csak külföldi shop-okban van, főleg a kínaiakban, vagy esetleg az Amazaon.de-n. Lehet nekem is azt kellett volna, általában elég olcsók és azt mondják elég jó minőségűek.

(#5257) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!
Tavaly vettem PC-hez egy Xbox Series kontrollert, egy ideig bluetothal használtam, majd vettem egy xbox usb vezérlőt hozzá.
Így utólag azt mondanám semmi különbséget nem veszek észre.
Namost a gyerekkel szoktunk coop módban Lego játékokat játszani, ehhez hozza a kis PS3 kontrollerét, rádugjuk usb-vel, van egy SCP nevű driver amitől a Win azt hiszi hogy xbox360 kontroller, merthogy másképp a játékok nem nagyon látják, minden szép és jó.
Csakhogy nekem az xbox kontrollerem ilyenkor mindig állandóan lecsatlakozik. Próbáltunk PS4 kontrollert is bluetoothon, az még rosszabb volt, egyáltalán nem akart működni.
Most átálltam bluetoothra a natív xbox vevő helyett, mikor nincs feldugva a ps kontroller akkor jó. Ha rá van dugva még tesztelni kell.
Tényleg ennyire nehéz egy pc-n két különböző kontrollert egyszerre használni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#5258) jaffa 2843 válasza rasotamas (#5257) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nálam működik, igaz BT-n DS4 kontrollerrel és XBox vevővel One (S) kontroller, DS4Windows progival.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5259) rasotamas válasza jaffa 2843 (#5258) üzenetére


rasotamas
veterán

Ki fogom próbálni. Karira kap a kölök PS4-et, lesz kontroller, hátha jó lesz.
Lehet hibás az xbox vevő, használtan vettem, talán 12 euróért.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#5260) SunMount3r válasza rasotamas (#5259) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az is lehet, hogy "hamisítvány". Fentebb volt már erről szó (csak az még az X360-as vevők kapcsán).

(#5261) rasotamas válasza SunMount3r (#5260) üzenetére


rasotamas
veterán

Márhogy mi, a vevőegység? Nem néz ki hamisnak, persze bármi lehet meg az ellenkezője is.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#5262) csucsotke válasza SunMount3r (#5260) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Á nem kell olyan messzire menni hogy hamisítvány. Nekem is eredeti Xbox series X controller, és usb kábelen keresztül youtube videókat kellett néznem hogy beüzemeljem, ( friss win10-en) egyáltalán nem úgy ment ,mint a kínai hamisítvány ami rádugtam és ment. 2 nél meg játék függő, van hogy az egyiket jobban "szereti" és többnyire a kínait :).De ez usb kábelen. Vevőt nem vettem csak egy jó minőségű Bluetooth vevőt illetve alaplapi Bluetooth, de ezekkel hajmeresztő volt az 1 is, végülis nem volt rá energiám hogy sikerre vigyem, de lehet az én hibám mert sokan úgy használják. Abszolút benne van a pakliban hogy 2 készülékkel hatványozódik a dili.

(#5263) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nálam meg egy alig használt Xbox Series controller -en előjött a beragadó trigger rémület. 50 perc SkyDrift, ennyi kellett neki :D Szerencsémre easy fix -elni. [link] de azért a kv@ anyjukat már, hogy így kiengedik őket a gyárból.

Esküszöm nektek innentől kezdve csak még jobban féltve őrzöm a 8BitDo-t! :K [link] mert ha ez az MS cucc most feladja, akkor a következő kontrollerem egy szintén 8BitDo lesz, a Pro 2 személyében :K
Mondjuk ha a méregdrága Eliten is beragadnak a gombok, akkor itt mit várok? :U

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#5264) DaFunk1511


DaFunk1511
tag

Sziasztok!

Először is Kellemes ünnepeket!

Olyan 5-10 ezer forint közötti kontrollert keresek, ami viszonylag megbízható. (Esetleg ha 12 ezer még lehet belefér :))
Van már PS4 kontroller, DS4 Input Tool progival használom, de nem mindig stabil... ezért keresek kimondottan PC-hez valót.
Ilyet használtam már, (vagy legalábbis így nézett ki, lehet más volt a márka, de a lényeg hogy aftermarket cucc) és annyira nem jött be. Gyorsan veszi a lapot a Win10, minden játék felismeri, de van "deadzone" és hamar kopik és driftelni kezd...

Amiket árukeresőn kidob ilyen árban "legtöbbet eladottként", nem ismerem a márkákat...
Ez vagy ez
esetleg ez jobban megérné? :F

Köszönöm előre is. :)

(#5265) mzso válasza SunMount3r (#5255) üzenetére


mzso
veterán

Ez kicsit lehangoló. A hamisított Sony sem valami márkás. :DDD

(#5266) Halley


Halley
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Microsoft Xbox Series X/S kontrollert kapott a fiam. Pc-n szeretné használni. Volt itthon egy TP-LINK UB400 Bluetooth 4.0 Nano USB Adapter ( mivel a pc alanyi jogon nem tudja a bluetooth-t). Felraktam, de nem csatlakozik a kontroller, vagyis kiírja a pc értesítésbe hogy csatlakozott, de a kontrolleren a xbox jel, csak villog, mintha keresné a kapcsolatot (ha csatlakozott egyfolytában vílágítania kell, ha jól tudom). Lehet az adapter 4.0 bluetooth képessége a hiba ? Egyáltalán a kontroller hányas bluetooth-t használ ? Telefonnal tökéletesen müxik bluetooth kapcsolattal a kontroller. Mit ajánlanátok, hogy pc-n is menjen ?

(#5267) Atla válasza Halley (#5266) üzenetére


Atla
senior tag

Így próbáltad? A tálcán megjelent a Bluetooth ikon?
Kattints a harmadik lehetőségre,majd a gamepad tetején hosszan nyomd a kis gombot.

[ Szerkesztve ]

(#5268) Halley válasza Atla (#5267) üzenetére


Halley
csendes tag

Szia!

Igen ezen túl vagyok. Hiába csinálom meg amit írtál, csak villog a kontrolleren a xbox gomb, mint amikor keresi a kapcsolatot, mindegy meddig várok vele. Telónál viszont pár másodperc és csatlakozik.

(#5269) SunMount3r válasza Halley (#5266) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az eszközkezelőben látszik a Bt adapter rendesen? És más, bármilyen eszközt tudsz rá csatlakoztatni? (Nem hinném, hogy Bt 4-es verziójával nem működne amúgy a Controller). Ha igen, esetleg arra gondolnék, hogy előtte valamelyik XBOX-os kiegészítő szoftvert kellene telepíteni a Windows-ra, hogy felismerje a Controller-t. De ez csak tipp és nem tudom pontosan melyik lenne a jó, a mert azokból is van egy pár. Pl. van ilyen, hogy "XBOX Accessories", ez is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5270) Atla válasza Halley (#5268) üzenetére


Atla
senior tag

A 4.0-ás Bt-nek elégnek kellene lennie,de mivel a gamepad működik telefonnal valószinű,hogy mégis a vevőegység lesz a ludas.
Egyet még próbálj meg,ahogy a kolléga is írta Windows tartozékokat töltsd le a Storeból,és kábelen kösd össze a géppel,majd frissítsd a Firmwaret,ha talál a program ujjabbat. Lehet ez a baj.

(#5271) Halley válasza SunMount3r (#5269) üzenetére


Halley
csendes tag

Így jelenik meg az adapter, nem tudom másnak is így jelöli ?

(#5272) Atla válasza Halley (#5271) üzenetére


Atla
senior tag

Próbáld meg az Egerek Billentyűzetek tollak,és egyéb eszközök hozzáadásánál,hogy látja e a telefonodat a gép?
Nekem így látja.

(#5273) Halley válasza Atla (#5272) üzenetére


Halley
csendes tag

Ami a fekete képeden van, ott semmilyen eszközt nem talál. Viszont fel kellett rakni egy driver az adapterhez innen: [link] , ez installált egy softvert, csr harmony wireless software néven.
Az ismert kék bluetooth ikonja lett a pc-n,, itt hozzá tudtam adni a kontrollert, ki is írta értesítésbe hogy kapcsolódott, már a xbox gomb is világít egyfolytában, mégsem aktív a kontroller, nem reagál semmilyen játékra.

(#5274) mzso


mzso
veterán

Helló!
Mivel érdemes tesztelni gameped-et. Rázást leginkább, de egyebeket is.

Van nekem egy utángyártott (hamisított) Dualshock 3-am. PC-n DsHidMini-vel nem működött rendesen a rázás a jobboldali motor csak lanyhán pulzált.
Most felkínlódtam a régi SCPToolkit-et, az utolsó stabil verziót. A rázás működni látszik*.
Elvileg a DS3-ban nyomásérzékenyek a gombok. Ezt lehet tesztelni?
És ilyen joystick érzékenységeket tesztelni, meg állítani?

UI:
bluetooth-al még nem próbáltam, az annyi lesz, hogy csak bedugom az usb-be és telepítem az "SCP Toolkit Driver Installer"-ben a Blutooth részen? (PC-n még az életben nem használtam bluetooth-ot)

*Legalább is ebben az scpuser.exe-programban ("XInput Controller Tester") most már az alsó csuszka folyamatos vibrálást produkál. Ha jól tudom ez normális és a DS3 nem tud változtatható erejű rázást produkálni jobb oldalt. A felső csuszka baloldalt változó erejű rázást produkál.

[ Szerkesztve ]

(#5275) mzso


mzso
veterán

Helló!
Valaki fel tudna világosítani, hogy itt mit kell csinálni, hogy a bluetooth is működjön?
Rámentem a bluetooth részen is a PS3 gamepadra és telepítettem, de nem érzékeli.

(#5276) Guitar14 válasza mzso (#5275) üzenetére


Guitar14
senior tag

Szerintem ott felül a bluetooth dongle kell nem a PS3 kontroller. Ott fent a bluetooth vevődet pipáld ki.
Alul legyen pipálva a PS3 konti.

[ Szerkesztve ]

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#5277) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Microsoft Xbox kontrollert veszek. Veszek hozzá tölthető AA akkut is. Azt szeretném kérdezni, hogy mekkora mAh akkut érdemes venni egy ilyenbe?

Köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#5278) morfondőr válasza Hegyirabló (#5277) üzenetére


morfondőr
őstag

Természetesen minél nagyobb, annál jobb! Nekem Panasonic Eneloop 2500mAh-s van, elég sokáig bírja! Azt mondják, hogy az Ikea Ladda akkuk ugyanezek átcímkézve, töredék áron.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#5279) Guitar14 válasza Hegyirabló (#5277) üzenetére


Guitar14
senior tag

Nekem van 1350 és 2400-as is. Mindkettő 1 éves.
Ha rezeg és füles is van rádugva amik mind jobban merítik akkor az 1350-es pakkal kibír kb. 5 órát (nem mértem soha csak saccográffal)
A 2400-as meg simán majdnem dupla ennyit kibír.
Én a 2400-asat javaslom nem sokkal többbe kerül viszont nem kell olyan gyakran cserélgetni és töltögeni ami multis játéknál gáz és már többször merült le úgy hogy nagyon nem kellett volna. Márkát rádbízom.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#5280) Hegyirabló válasza morfondőr (#5278) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, + #5279 Guitar14! Elemnek már utánajártam, alacsony kisülésű, minőségit javasoltak, köztük a Ladda Eneloopot is.

Aquila non captat muscas.

(#5281) mzso válasza Guitar14 (#5276) üzenetére


mzso
veterán

Kösz.

Újracsináltam úgy ahogy te is mondtad, de nem volt jó, és már vezetékkel sem ment... Újratelepíteni is próbáltam drivert, de ilyesmi üzenet volt benne, hogy már azt használja... Végül a Windowsban kellett visszaváltanom "előző driver"-re és úgy újratelepítettem.

Vezetéken életre kellt. De ugyanott vagyok ahol a part szakad, mert BT-vel nem megy.

Ad ilyen csatlakozási hangokat, kiír némi infót (egyik sem hibaüzenet), de pár másodperc múlva kikapcsol a gamepad.

[ Szerkesztve ]

(#5282) Viktor77 válasza mzso (#5281) üzenetére


Viktor77
titán

Az utolsó üzenet beszédes.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5283) Guitar14 válasza mzso (#5281) üzenetére


Guitar14
senior tag

Kutatgatok utána, mert most nincs ötletem. Milyen kontrollered van és milyen vevőd? Lehet az utóbbival baja van, ki tudja.

Viktor77:
Nekem ilyen fake DS3-am volt és minden probléma nélkül működött. :)
ami nem tetszett az az, hogy ha ki akartam kapcsolni a kontrollert akkor nem mindig kapcsolt ki, bluetooth vevőt nem akartam kihúzni úgyhogy ennek az SCP-nek írtam két batch file-t ami a szolgáltatását kapcsolja. És lett az asztalon egy SCP ON és egy SCP OFF ikon és az ON-t megnyomva elindul a háttérben az SCP toolkit és bekapcsolva a kontrollert auto csatlakozott, OFF-nál leállt a progi is és a kontroller is elaludt automatikusan.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#5284) Viktor77 válasza Guitar14 (#5283) üzenetére


Viktor77
titán

Ok, csak fake és fake között is van különbség. Lehet a tiedben benne volt valami ami az övéből kimaradt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5285) TheKornel


TheKornel
újonc

Sziasztok!

10-12k körül van valami értelmesen használható vezetékes kontroller PC-re, ami azért pár évet kibír és van egy alap minősége? Kicsit sokallom a 20 ezret egy eredeti Xbox Series kontrollerre, vagy megéri a felárat?

Régebben volt egy Xbox 360 kontrollerem, nagyon szerettem, számomra sok játékhoz kényelmesebb, mint az egér + billentyűzet kombó, csak sajnos megadta magát.

(#5286) SunMount3r válasza TheKornel (#5285) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én Speedlink Torid-ot vettem nemrég. Az egyetlen általam érzékelt gond vele, hogy a Trigger-jei nem olyan puhán jártnak mint az eredeti X360-nak. A RB és az LB pedig hangosabbak kattog. De amúgy játékban rendesen működik.

(#5287) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Megvettem az Xbox kontrollert a PC-hez, és természetesen az történt, amire előzetesen számítottam is, még pedig, hogy használhatatlan Bluetooth csatlakozással. Hiába jelenik meg az eszközök között, nem hajlandó vezérelni semmit, vagy csak másodpercekre, utána el is veszíti a kapcsolatot. Érthetetlen számomra, hogy miért van ez ennyire túlbonyolítva.

Aquila non captat muscas.

(#5288) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#5287) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Én voltam a hibás. Fel kell szerelni az alaplapra a wifi antennát. Hogy annak mi köze a Bluetoothoz, az nem tudom, de legyen. Viszont ez így elég gagyi, lehet, hogy vennék hozzá a Bluetooth adaptert. Melyiket érdemes?

A másik kérdésem az, hogy mit kell csinálni a kontrollerrel, amikor nem használom? Mert ha kikapcsolom, akkor újra csatlakoztatni kell, ami eléggé kényelmetlen. Standbyba áll magától?

Köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#5289) mzso válasza Viktor77 (#5282) üzenetére


mzso
veterán

Az eddig sem volt kérdés.

(#5290) mzso válasza Guitar14 (#5283) üzenetére


mzso
veterán

Ilyen fekete DS3. Vagy egyébként nem tudom mire vagy kiváncsi

[ Szerkesztve ]

(#5291) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Az Xbox weboldalán beregisztrált garanciális javításnál úgy fogalmaztak hogy elküldöm a driftelő kontrollerrem és küldenek egy javítottat. Gondolkodom rajta nem jobb e inkább kicserélnem saját kezűleg azt az egy analóg kart, az alig használt gamepadon, mint most küldenek egy kontrollert amit Vér Pistike és barátai ronggyá fifáztak aztán garanciáztatták a beragadt B gomb miatt.

(#5292) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintem csinald magad, a verpistikeset meg tartsak meg maguknak.
Nekem mar elegem lett beloluk, igy most van ket 8BitDo. Az egyik egy SN30 a masik megye SN30 pro 2.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#5293) SunMount3r válasza Archttila (#5292) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Do, ezek sem gyártanak X-es kiosztással...

(#5294) csucsotke válasza Hegyirabló (#5288) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Nagyon köszönöm a páratlan felfedezésedet! :R Kíváncsian figyeltem hozzászólásaid, mert én is épp így akadtam el a bluetooth-al, így aztán usb-n használom. Már fél éve driftel az alig használt kontrollerem, épp készültem kínából rendelni alkatrészt, amikor kipróbáltam az antennafelcsavarós technikádat. És megy bluetoothon keresztül, ráadásul nem driftel. És ez még semmi, egy barátomnak "üzemeltem" be új series x xboxot, és ott felújította a firmware-t a gamepad, de továbbra is kitartóan driftelt az xboxon is, pedig bluetoothon keresztül használtam. Persze elem ki volt véve számtalanszor, bluetooth a pc-n kikapcsolva, de bármi is történt , állandóan driftelt. Nem is kutatom az okait, mert rögtön elindul egy Besenyőpistabácsi az agyamban hogy deháhogy, és mé,és ilyen nincs kéremszépen.

(#5295) Hegyirabló válasza csucsotke (#5294) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szívesen. Érdekes, hogy antenna kell, de egyébként ha fel van csavarva, akkor hibátlan. Csak sajnos nem tudom hová rakni az antennát, a vezetéke meg rövid, egyszerűbbnek láttam, hogy veszek egy TP-Link Bluetooth USB sticket, mint hogy kábelhosszabbítóra vadászgassak a neten.

Aquila non captat muscas.

(#5296) TheKornel válasza SunMount3r (#5286) üzenetére


TheKornel
újonc

Megvettem én is a Torid-ot, nekem bőven elég erre a heti kb 2-3x2 órás használatra, nem nagyon találtam problémás dolgot rajta.

Mondjuk vezetéken keresztül csak tölteni tud eddigi tapasztalataim alapján, de eddig nem volt gond a vezeték nélküli kapcsolattal (gép mellett használom).

Ha azért pár évig számíthatok rá, akkor bőven jó ennyiért. :) 20-ért nem akartam kontrollert, ebben az árkategóriában sincsenek rossz perifériák arányaiban, ha utánanéz az ember. Tény, hogy oda kell figyelni.

(#5297) TheKornel válasza TheKornel (#5296) üzenetére


TheKornel
újonc

Sőt, Androidon is működött OTG adapterre kötve. Ha bírja a strapát, akkor remek vétel volt számomra. :)

(#5298) csucsotke válasza Hegyirabló (#5295) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Nekem egy Orico BTA-508 5.0-ás bluetooth-on sikerült most működésre bírni, de driver kellett hozzá win10-en is.
Egyébként az analógkar drift visszatért, szóval azügyben nincs semmi mágia, csak valamiért 10-20 percig úgy érezte teljesít kicsit. Namindegy legalább a wireless megvan már az is eredmény, eddig kábelen használtam.

(#5299) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Végülis elpostáztam a kontrollert oda ahonnan vettem, mert nem biztos hogy az analóg kar, lehet valami elektronikai hibája van. Nameg analóg kart eredeti xboxosat első blikkre kapni sem lehet. Amiket hirdetnek, azok aliexpressesek, csak többszörösön áron, van ahol még raktárkészleten sincsenek, hanem rendelésleadáskor megrendelik az aliról, majd két hét múlva postázzák. Megrendelek hat darabot az aliról, és kipróbálom a kínaiban, ha tényleg olyan finomságú lenne mint az xboxos, akkor összeállítok egy kínai alapokon nyugvó controllert, és pár dollárból le lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

(#5300) Hegyirabló válasza Guitar14 (#5279) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Betettem egy nem új GP 1300 mAh akku párt. Szerintem legalább tizenöt órát játszottam eddig, de még mindig hetvenöt százalékon van, pedig rezeg és világít is. Fejhallgatót nem dugtam rá, de az öt óra nagyon kevésnek tűnik.

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.