Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) DeepDish válasza haky (#50) üzenetére


DeepDish
őstag

Okes thanks csak megvarom masik +1 giga ramomat,de mar feltelepitettem! :))

(#52) gerjus válasza DeepDish (#51) üzenetére


gerjus
aktív tag

Ne huzdd az idegeinket :DDD

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#53) DeepDish válasza gerjus (#52) üzenetére


DeepDish
őstag

NAh megjott joyom(vasarnapig zarolva :U ),vga holnap veszek ujat ,mar csak ram kell!! :))

(#54) DeepDish válasza gerjus (#52) üzenetére


DeepDish
őstag

HAt elmondom tapasztalatomat miutan megvan vegre joyom is!!
Gepem E6300 C2D 3300 Mhz-re huzva, 2 Gb Geil ram, 7900 Gs 256 ddr3!!
Minven fullra allitva es 2x anizotrop szuressel fix 20 FPS erteket ertem el varos felett is !!
Magyarul tokeletesen jatszhato es meg 4x szurest is elbir majd siman!!

MAr csak en vagyok balfasz ,mivel Boeing 747-el fel se tudtam szallni,jezusom mennyi tanulas var meg ram,de nem banom!!! :C :DD :R ;)

(#55) haky válasza DeepDish (#54) üzenetére


haky
senior tag

''Akinek megvan a progi az csinálja már meg azt, h mindent fölhúz high-ra a scenery-ben pedig scenery complexity dense-en, autogen density pedig extreme dense-en. Monitorozzátok az FPS-t és red bull air race. Kinek mennyi a minimum ill maximum frame? Ja és a konfig is kéne mellé, h milyen.''

Itt garantált a 8-11 frame.:)
Az erdő fölött??? Az nem viszonyítási alap. A fák száma az teszi gépigényessé!

Üdv

így próbáld meg

Aki másnak retyvetyutyu...

(#56) DeepDish válasza haky (#55) üzenetére


DeepDish
őstag

Mivel kapasbol erdok melletti repterrol indulok ,igy szerintem ....!! :C

De meglesem csak epp X52-hoz keresek profilokat!!!

Amugy minden fullon volt nekem!! ;)

u.i: Red Bull Air race free modban hol talalom,meg lama vagyok sorry?! :U

[Szerkesztve]

(#57) DeepDish válasza haky (#55) üzenetére


DeepDish
őstag

No megneztem ,13 Fps kornyeken mindenhol,egesz turheto de majd holnap VGA csere utan meglesem!! ;)

Extreme dense amugy mit allit? :U

(#58) haky válasza DeepDish (#57) üzenetére


haky
senior tag

VGA cserével sajnso ennél a játéknál sokra nem mész. Nem VGA limites hanem CPU.

Próbáld ki kapcsold ki az élsimítást vagy vedd le a felbontást 1024X768-ra.

Kapsz egy szörnyű képet ugyanannyi frame-el.

De kíváncsi vagyok, h neked milyen lesz más VGA-val. Vista alatt próbálta már vki???

Vagy van vmi optimalizálos patch amivel nem lesz ilyen szörnyen kevés az fps???

EXTREME DENSE:

A fák illetve az épületek számát növeli meg.
Bizonyos helyeken annyira, h nem látod a dombot tőle olyan sűrű a növényzet...cserébe 8fps:)

[Szerkesztve]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#59) DeepDish válasza haky (#58) üzenetére


DeepDish
őstag

HAt figy nekem jol fut persze nem 100 FPS-el,de tudtam elore mit varhatok es nem csalodtam!!
A masik meg,hogy nekem ne mond,hogy ennel a jateknal nem szamit,hogy a vga-n 256 vagy 512 ram van,pont itt szamit es en erre apelleálok!!! :R ;)

HA ennyire FSX ellenes vagy,akkor miert nyomod? :DDD


u.i: Most jon a lenyeg: Csinaljak hozza az SP1 Service PAckot!! :Y :C :DD

(#60) haky válasza DeepDish (#59) üzenetére


haky
senior tag

Régebb óta játszok repülő szimulatárorokkal mint, h Te lenyomtad az első bill-etet a gépeden.:)

Ez vicc...:)

A lényeg helyes,. h jön az sp1 hozzá.

Abszolút nem VGA igényes. Kipróbáltam egy notin X1400 128MB ram-al. Viszont Core2Duo és láss csodát jobban metn mint nekem a D805-el(3.2Ghz) X1950pro.. Na ez mi ha nem CPU igény????

Márciusban beuházok egy core2duo-ra és meglátom.

Addig meg marad a High beállítás. Egyedül a scenery-ben állítom át: Dense-re a fákat.

Jah elfut

Ha nem húzom föl extreme-re a graf-ot akkor nekem is 20-30 fps erdős részeken. Viszont ha leveszem az élsimítást + szűrést + felbontást, akkor semmivel sem gyorsabb a játék ua 20-30fps. Mi ez ha nem CPU igény (ismét)???

Aki másnak retyvetyutyu...

(#61) gerjus


gerjus
aktív tag

Hat igen de tenyleg tudtad legalabb mire szamithatsz:D egyszeruen procit hasznal es meg azt sem teljesen hihetetlen hogy lehet ilyet csinalni de alacsony framekkel is eleg jol jatszhato az igaz de azert ... ne menjen mar egy alaplapin uaugy mint egy 8800 on :DDD

Akkor megnyugtato hogy ok is erzik hogy valami nem stimmel kiv vagyok a service packra ..

Na es hoyg megy a joy ? A tesztben elrettento volt az a beallitasi progija meg semai .. :DD

Udv

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#62) haky válasza gerjus (#61) üzenetére


haky
senior tag

Most, h mondod lehet meg kéne próbálni egy core2duo-s notebook-on. Intel GMA950-el:)

Ha egyáltalán elindul.

Szólok a 2004 max grafon gyönyörűen futott ezen a notin. Na majd holnap a munkahelyemen megnézem:)))

Üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#63) gerjus válasza haky (#62) üzenetére


gerjus
aktív tag

Na erre kivancsi leszek :D csak mire feltelepited :D

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#64) DeepDish válasza haky (#60) üzenetére


DeepDish
őstag

En nem mondtam,hogy nem CPU fuggo ezt tudja mindenki,de az is,hogy 512 ramot megeszi VGA-n a texturak miatt!! ;)
MEllesleg ezt a atekot vétek nem full-fullon jatszani ezert is akarok mindenbol maxot kihozni! :U

gerjus: A joyos kerdes nekem szolt?

(#65) haky


haky
senior tag

Sajna ma nincs időm rá, h föltegyem a notira ó, majd holnap. Viszont az sp1-ről tud vki vmi linket???

google nem segített:(

Aki másnak retyvetyutyu...

(#66) DeepDish válasza haky (#65) üzenetére


DeepDish
őstag

Sajnos en nem,de tudsz linket ahol teszteltek C2D brutal procikkal ? :U

(#67) axel_foley


axel_foley
tag

[link]

innen le lehet tölteni az SP1-et. igaz, ha jol tudom, regisztrálni kell, de ingyenes, meg nem küldözgetnek utána egyébb hasznos információt :)

(#68) haky válasza axel_foley (#67) üzenetére


haky
senior tag

Ez a szoftver fejlesztő kit service csomagja nem a játéké:(

Aki másnak retyvetyutyu...

(#69) axel_foley válasza haky (#68) üzenetére


axel_foley
tag

ja tényleg, bocs

(#70) DeepDish válasza haky (#68) üzenetére


DeepDish
őstag

MAr majdnem kezdtem orulni!! :DDD

(#71) haky


haky
senior tag

Na most föltettem az XP 64 bit-et kív leszek mennyivel másabb. Az NWN2 gyorsabb volt

Aki másnak retyvetyutyu...

(#72) DeepDish válasza haky (#71) üzenetére


DeepDish
őstag

Na please jelezz,ha megeri!

(#73) haky válasza DeepDish (#72) üzenetére


haky
senior tag

Semmivel se lett jobb. De lassabb se lett.

Viszont arra rájöttem, h a helikopterrel ad a legtöbb frame-t. Így azzal röpködök:)

Abból lehet a legtöbbet látni (táj). Most épp Sármellék-ausztria(hegyek) a cél. Valós időjárásban mit mondjak le kellett szállnom még itt a magyar határnál mert 31 csomós a szél.
Üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#74) Hack3er


Hack3er
őstag

Ez a verzio már sokkal jobban tetszik mint a FS2004 :U

(#75) DeepDish válasza haky (#73) üzenetére


DeepDish
őstag

Mint irtam nekem minden fullon 20 Fps es siman tudok jatszani barmivel,de majd SP1 vagy DX10 megoldja a 20 FPS-t valo atlepest remeljuk! :))

(#76) Geryson válasza DeepDish (#75) üzenetére


Geryson
addikt

Na hát erre ne várj. :) Mondjuk most 8800-ast veszek, mert nem vagyok hajlandó DX9 kártyát venni, de tuti trutyin fog menni az FSX. A régi gépemen medium low grafikával el-eldöcögött, de sajnos kétlem, hogy a 6600-as C2D és a 8800GTS elég lesz neki. A Microsoft hihetetlen dolgokat tud programozni... :)

12 éve nyűvöm a számgépemet FS-el, de a mai napig elcsodálkozom a gépigényeken...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#77) haky válasza Geryson (#76) üzenetére


haky
senior tag

Marad a 2004 , az FSX meg phen 2 évet a polcon:)

Aki másnak retyvetyutyu...

(#78) DeepDish válasza Geryson (#76) üzenetére


DeepDish
őstag

7900 GTX befigyel matol ,mivel nemvagyok okor,hogy 150-ert szar DX10-et vegyek ,ami meg nem is tamogatott!! :)) :))
TEhat holnap jon eredmeny,de 20 FPs-el is jatszhato volt mar!! :))

(#79) Hikvision


Hikvision
senior tag

Hát ez Tré,Telepitésnél kiirja,h tegyem be a 2.lemezt :))

20 éve a PH-n.

(#80) DeepDish válasza Hikvision (#79) üzenetére


DeepDish
őstag

Ebben mi a meglepo? :))

(#81) Sumi


Sumi
aktív tag

ha az autogen density-t, és a ''land traffic'' vagy hasonló nevű szart kikapcsoljátok, akkor sokkal gyorsabb lesz a game.. (és ezekre amúgysem nagyon van szükség FL340-nél):) én így játszom vele egy 3gigás dual xeonon és r9800pro-n, szaggatásmentesen... (1 giga ram)

(#82) zolynet


zolynet
addikt

most állítok össze egy gépet sógoromnak, aki eme gyöngyszemmel akar játszan, eddig így áll(főbb komponensek:
Gigabyte 965P-S3 + E6300 + 2x1GB 800Mhz DDR2 + Asus Extreme AX1900XT Radeon
Monitorból egy nagy lenne , természetesen lcd, majd még azt néznem kell.
Vidikari helyett javasolnátok inkább a 7950GT-t?
Melyiket szeresse jobban a játék, van vmi tapasztalat? :F
Ja mielőtt jönnének a hsz-ek, sajnos a költségvetésbe nem fér bele semelyik változata sem a 8-as geforce szériának :(

Life is too short to stay stock!

(#83) Geryson válasza DeepDish (#78) üzenetére


Geryson
addikt

Na mesélj, hogyan megy az FSX a 7900GTX-el?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#84) Geryson válasza zolynet (#82) üzenetére


Geryson
addikt

Van itt egy nagyon jó teszt a videókarikról, azt szerintem nézd meg. Sajnos az tény, hogy az FS egyik változata sem FPS-tesztelő program, ill. nem használják arra, pedig én is csak ezzel játszom és tudom, hogy nagyon zabálja az FPS-t, úgymond már nem normális módon.

[link]

Kiváncsi vagyok, hogy ezzel a géppel mi lesz a tapasztalat, nekem is hasonlóm lesz, de tudom, hogy az FS tud okozni meglepetéseket.

By the way: ha valóban nagy FS-es a sógor, akkor megkereshetne, tudok egy jó csapatot! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#85) zolynet válasza Geryson (#84) üzenetére


zolynet
addikt

köszönöm a linket, természetesen már nemegyszer átolvastam ;) ,
ezt olvasgatom már vagy 3hónapja, jó cikk.

Rég játszott vele, nagyon elfoglalt, de megkérdezem.

Life is too short to stay stock!

(#86) Geryson válasza zolynet (#85) üzenetére


Geryson
addikt

Bocsi... :)

Egy dolgot én személy szerint megjegyzek. Ezt írtam is a 8800-as fórumba (én azt szeretnék venni).

Anno egyszer egy valami brutál ATI-kártyát kaptam kölcsön, próbára. Kivettem a 6600GT-t és nem hülyéskedek Neked, de valami katasztrófálisan ment. Még aznap visszacseréltem a régire. A tesztek alapján ez egy jobb (!) kártya volt, mint a 6600GT, de az FS-ben nagyon elkente mégis a kisebb.

Felhívtam a Microsoft-ot, hogy ez miért lehet, mire úgy képzeld el, hogy az volt a válasz, hogy ''ja, az FS NVIDIÁ-ra lett optimalizálva, kéremszépen''. Ja, meg még volt egy olyan is, hogy nem hiába forog az NVIDIA-logó a demó elején. Na hát erről ennyit.

Ennek ellenére azt mondták a 8800-as fórumon, hogy ez így hülyeség (az új ATI-k állítólag nagyon jók) és én sem állítom, hogy nagyon okos volt a Microfos-hotline ügyintézője, de ami tény az tény: az ATI nagyon el lett kenve...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#87) zolynet válasza Geryson (#86) üzenetére


zolynet
addikt

Ennek értelmében, akkor bizony 7950GT lesz, nics mese, amugy is nvidia párti vagyok,
anno csak szívtam a ati drivereivel.
Köszönöm, ez nagyon fonos volt, ez kellett!!! :R

Life is too short to stay stock!

(#88) Geryson válasza zolynet (#87) üzenetére


Geryson
addikt

Ez csak az én tapasztalatom volt, de az tény, hogy abban az elég nagy csapatban, ahol én játszom, ott mindenki NVIDIA-felhasználó...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#89) haky


haky
senior tag

Én nem érzékelem az ATI vga-m hátrányát a játéknaál. A processzort annál inkább..

Aki másnak retyvetyutyu...

(#90) zolynet


zolynet
addikt

Van arról vmi tapasztalat hogy kéri az 512mb-os vga-t, vagy nem jelentős a sebességkülönbség a 256mb-ossal sem? :F

-8ezer lenne a difi:
Leadtek PX7950GT TD 256M Extreme PCIe
vs
Leadtek PX7950GT TD 512M Extreme PCIe

sőőt további 5ezerrel lennék bejjebb ha ezt venném:
Leadtek PX7950GT TD 256M PCIe

Véleményetek, melyik legyen?
Akinek lesz nem akar tuningolni, kicsit sem. Sajnos. De azért én majd helyette megnézem a végét a leendő vga-nak. :D

Life is too short to stay stock!

(#91) Geryson válasza zolynet (#90) üzenetére


Geryson
addikt

Én anno amikor még a régi kártyámat (egy 6600GT-t) vettem, akkor azt mondták 2 helyen is, hogy inkább egy gyorsabb típust vegyek mint 256-nál több RAM-ot. Konkrétan ez a kártya 10.000 Ft-al volt több (!!!) mint egy GT-nélküli, de 512 Mb-s. Azzal magyarázták, hogy a játékok egyenlőre (ez kb. egy jó éve volt) nem használják úgysem ki a 256 Mb feletti részt.

Ennek ellenére ez a definició ha meg is állja a helyét, akkor is tuti már nem sokáig, mert a játékok igencsak komolyodnak és mostmár én nagyobbat veszek (bár soha nem volt kevés a VRAM-om, de nem 1 évre tervezek most bővíteni).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#92) zolynet válasza Geryson (#91) üzenetére


zolynet
addikt

A 6-os szériát nem is szabdott venni 256mb rammal, mert vmi félelmetes lassú memeket tettek a vganyákra. Viszont itt a felsőbb kategóriába már azért más a helyzet. Pl ugye a BF2 szereti a 512mb-al szerelt vga-kat. Kár hogy ez a program nincs benne a nagy tesztek között, csak ilyen elnyűttek vannak - q4,ut2004....meg a többi sallang.

Life is too short to stay stock!

(#93) Geryson válasza zolynet (#92) üzenetére


Geryson
addikt

De hát én pont azt vettem 256-al és valami 80%-al bikábbat mértünk FS9-ben mint egy dupla akkora, de nem GT-kártyával. :)

Valóban mostmár szerintem is dukál az 512. Én 8800GTS-t fogok venni, azon meg úgy emlékszem eleve 640 Mb van. Ennek ellenére tuti nem lesz elég az FS-nek. :))

Jaja, én is mondtam, hogy ezt a progit kellene használni videókártya-tesztelésre! :D Budapest scenery, full grafika, este, esetleg VATSIM és örülsz ha 20 FPS-t kihoz belőle! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#94) haky válasza Geryson (#93) üzenetére


haky
senior tag

Ez inkább CPU tesztnek jó. Itt nehezen tud VGA limites lenni egy gép:)

Aki másnak retyvetyutyu...

(#95) Geryson válasza haky (#94) üzenetére


Geryson
addikt

Nekem van egy beállítás-screenshotom az FS9-ről és ott szinte mindengyik csúszkához a grafikai egység valamely paraméterét írja (pl. VRAM-sebesség, mennyiség, gyorsaság). Érdekes egy kép, mert szinte soha nem a CPU-t jelöli meg szűk keresztmetszetként...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#96) zolynet


zolynet
addikt

Dilemma van. Megér-e 10K?! :F 256mb vs 512mb?
GIGABYTE GF 7900GT 256MB DDR, TuboForce 525/1440Mhz with vf700alcu 51K
MSI GF NX7950GT-VT2D512EZ 512MB DDR3 550/1400MHz 61K

MOD: Geryson a klánban ki milyen vga-val nyomja? :F

[Szerkesztve]

Life is too short to stay stock!

(#97) Geryson válasza zolynet (#96) üzenetére


Geryson
addikt

Én úgy tudom, hogy nagyrészük, igen nagyrészük GF-es.

Szerintem megéri, nekem megérne! :) Azért mégiscsak egy 7950...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#98) DeepDish válasza zolynet (#96) üzenetére


DeepDish
őstag

Meg szep,h megeri! :))

(#99) zolynet


zolynet
addikt

Köszönöm a javaslatokat! :R
Akkor azt fogom javasolni és az is lesz megvéve.
Majd akkor ha összeállt és van infóm h milyen akkor dobok 1-2 hsz-t. ;)

Life is too short to stay stock!

(#100) haky válasza zolynet (#99) üzenetére


haky
senior tag

Én inkább várnék vele és később 1-2-3 hónap múlva vennék 1 dx10-es kártyát. Annyira nem jó az fsx.. Sajnso pedig nagyon vártam.

1.: Mi az, h nincs DUNA????:)
2.: lebegnek a fák.
3.: Egyszer csak a kifutópálya felénél elsüllyed a gép.

A 2004-ben ekkora hibák nem voltak. Ott csak a domborzat nem volt túl valós. De nem lebegtek a fák. Meg nem voltak láthatatlan lyukak a talajon.

Üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.