Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Hypo válasza DeepDish (#690) üzenetére


Hypo
csendes tag

:Y elnezest nem tudtam hogy klikkesedes van akkor inkabb kussoljak mert sg-n is vagyok? :) ja es nem vagyok haverja senkinek:) meg magammal is harcban allok

Amugy ha esetleg erdekel ezek se full beallitasok de nem csunyak:) [link]

Amugy speciel en epp ezek miatt nem nyomom fsx et neha egy egy vfr repulesre, en inkabb fs2004 et nyomom nagygepes repulesre jelenleg a legalkalmasabb es 30 fps is megvan:)

(#702) DeepDish válasza Hypo (#701) üzenetére


DeepDish
őstag

Senki se mondta,h kussoljal! Majd lesz gep nemsoka hozza! :) 4870x2-vel mar turheto allitolag,meg nem probaltam PC hijan!!! :C

(#703) Hypo válasza DeepDish (#702) üzenetére


Hypo
csendes tag

nekem 8800gt vel is turheto, viszont 4870 x2 biztos jo foleg ha a meleget is szereti az ember ilyen gazarak mellett kulon jo hogy a computerel is tudsz futeni

(#704) lesaux válasza Geryson (#692) üzenetére


lesaux
veterán

Ha megnyomod az S-t, akkor 90 fokonként követi a kamera, plusz enyhe utánhúzás fílingje van. Ha utána begépelsz egy A betűt, akkor a numerikuson lévő nyilakkal sokkal precízebben tudod beállítani, honnan mutassa a gépet.
A kötőjellel meg az ó betűvel tudsz zoomolni ki meg be.
A Ctrl-kötőjellel, illetve a Ctrl-ó betűvel a kamerát mozgatod előre, hátra. Csuda dolgokat lehet vele elérni, mindjárt készítek is egy-két képet.
Érdemes amúgy próbálgatni a (shift-)S betűt: különböző nézeteket kínál, a (shift-)A betű pedig a nézeteken belül vált. Mindegy, ki kell próbálni, akkor egyértelmű.

(#705) DeepDish válasza Hypo (#703) üzenetére


DeepDish
őstag

Hat igen,lehet telre ismet veszek PC-t,ha vegre lesz lcd tv-m!! :)

(#704) : Jogos ,kifelejtettem,hogy ctrl-t is kell nyomni hozza,de akkor jol irtam latom! ;)

(#706) lesaux válasza DeepDish (#705) üzenetére


lesaux
veterán

Az a lényeg, hogy Ctr nélkül nyomva zoomol, Ctrl-lal együtt meg a kamerát viszi ide-oda. Nagyon nem mindegy.

(#707) lesaux válasza lesaux (#706) üzenetére


lesaux
veterán

Messzebb vittem a kamerát, majd rázoomoltam (mintha nagytelével fotóztam volna):

Itt meg egy felvétel nagylátóval:

(#708) DeepDish válasza lesaux (#707) üzenetére


DeepDish
őstag

Hopp ez nemigazan jott ossze!! :U

(#709) Geryson válasza lesaux (#706) üzenetére


Geryson
addikt

Na, ezt én is megtaláltam, de ez valóban zoom, vagyis amikor közel vagy akkor kijön ez a számomra hülye "halszem" effektus. FS9-ben simán mehettél közelre, távolra az tényleg csak a kamera pozícióját változtatta, a látványt soha.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#710) DeepDish válasza DeepDish (#708) üzenetére


DeepDish
őstag

Elnezest cegnel nem jelent meg kep! :(

(#711) Acor válasza Hypo (#703) üzenetére


Acor
aktív tag

Na nekem is fűt a két 4870-es rendesen 80fok körül, télen meleg lesz a lábamnak mellette :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#712) Acor válasza Acor (#711) üzenetére


Acor
aktív tag

FSGlobal 2008 fennt van,az sokat dob a laton?

Hétvégére letöltöm és felteszem, akko megmondom...

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#713) DeepDish válasza Acor (#711) üzenetére


DeepDish
őstag

Tudnal tesztet csinalni mondjuk ferihegy felett az 1.4-es patchel stb..? Kivancsi lennek a beallitasokra es az eredmenyre,h erdemes e beruhazni,bar procidbol jobb lenne ,ha 4.2 Ghz-n kattogna(2 mag boven eleg)! :R :D

(#714) Hypo válasza Acor (#711) üzenetére


Hypo
csendes tag

irhatnal par sort hogy valt be a kari, foleg fsx es vagy fs2004 alatt

(#715) Acor válasza DeepDish (#713) üzenetére


Acor
aktív tag

Sajnos nem tudom honnan letölteni az 1.4patch van ötletetek?
Mos állok proci csere előtt akkor mit javasolsz?

Feltettem ezt a Global 2008-at, háááát szépnek szép többa fa, meg az épületek pontosabbak, benne viszont ugye max csutkán nem megy a játék csak 10 frame-el.. :O

Szóval még tesztelgetem..

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#716) DeepDish válasza Acor (#715) üzenetére


DeepDish
őstag

Akkor ezek szerint nem eredeti!! :U :U

(#717) Acor válasza DeepDish (#716) üzenetére


Acor
aktív tag

Mármint mi a Global vagy Budapest, a nem eredeti?
Egyébként nekem az BP 1.2 verzió van meg az meg szar....

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#718) DeepDish válasza Acor (#717) üzenetére


DeepDish
őstag

A bp-re celoztam! 1.2 meg tetu lassu!!

(#719) Geryson


Geryson
addikt

Tegnap kipróbáltam az általatok ajánlott zoomolásos nézelődést, hát nagyon bitang szép! Mondjuk le is esett az FPS 10 köré (meg alá), de rohadt jól néz ki! Ha jól emlékszem még az is látszik, hogy hajlik a föld! :) Majd tolok képet bár egyenlőre még mindig kis szigeteken vagyok, most éppen az Atlanti Óceánban, de lassan visszatérek a civilizáció felé!

Mondjuk ha így marad az FPS, akkor vissza kell vennem sok mindent, mert nagygéppel így nem fogok tudni leszállni...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#720) Geryson válasza Acor (#715) üzenetére


Geryson
addikt

Az 1.4-es az nem patch, hanem komplett verzió sztem, legalábbis nekem az és elérhető az Aerosoft oldalon. Hogy valóban csak ott, azt onnan sejtem, hogy többen próbálták már elkérni tőlem... :)

DeepDish is mondta, hogy egyenlőre nem használja ki a 4 magot az FSX, így sztem vállalj be egy bitang 8xxx-es Intelt, nekem a 8500-as van, azt hiszem van még 8600 és talán - de ebben nem vagyok biztos - még a 8700-es is. Duplamagosokból ez a vége jelenleg (árban azért ott vannak).

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#721) DeepDish válasza Geryson (#719) üzenetére


DeepDish
őstag

Na latod errol beszeltem,ha razoomoltam anno volt 55 fps is,ezert irtam ,h kisse fura nekem a 30 fps!!! :C :D

(#722) Geryson válasza DeepDish (#721) üzenetére


Geryson
addikt

De konkrétan Te nem azt mondtad, hogy "fura", hanem szinte már azt, hogy hazudok! :) Pedig annyi volt, nem írtam volna egyébként. Sebaj, már tényleg nem annyi... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#723) DeepDish válasza Geryson (#722) üzenetére


DeepDish
őstag

Igen ,mert mind2en hibaztunk ki gondolta ,hogy vki ugy teszteli fps-t ,hogy razoomol arra,h mekkora piszokfolt van a gepszarnyon,senki se erre kivancsi hanem az egesz tajra es gepre 1szerre! De lehet en gondolom rosszul!! Plusz mikor kertem kepet nem raktal be nekem! PEACE!! :R

(#724) Geryson válasza Acor (#715) üzenetére


Geryson
addikt

Bocsi, nincs 8700-as, Gianninál most ezek az árak:

- CPU LGA-775 Core2 Duo E8400 3.0/6M/1333 BOX 3 év gar: 32.990,-
- CPU LGA-775 Core2 Duo E8500 3.16/6M/1333 OEM 3 év gar: 33.990,-
- CPU LGA-775 Core2 Duo E8500 3.16/6M/1333 BOX 3 év gar: 34.990,-
- CPU LGA-775 Core2 Duo E8600 3.33/6M/1333 BOX 3 év gar: 48.990,-
- CPU LGA-775 Core2 Quad Q6600 2.40/8M/1066 OEM G0 3 év gar: 29.990,-
- CPU LGA-775 Core2 Quad Q6600 2.40/8M/1066 BOX G0 3 év gar: 30.990,-
- CPU LGA-775 Core2 Quad Q9300 2.50/6M/1333 OEM 3 év gar: 39.990,-
- CPU LGA-775 Core2 Quad Q8200 2.33/4M/1333 BOX 3 év gar: 41.990,-
- CPU LGA-775 Core2 Quad Q9400 2.66/6M/1333 BOX 3 év gar: 50.990,-
- CPU LGA-775 Core2 Quad Q9550 2.83/12M/1333 BOX 3 év gar: 62.990,-

Medöbbentő, hogy 12 mega a cache a Q9550-nél! :)

Arra amúgy kiváncsi vagyok, hogy mennyire bírja az FSX a húzást, mert tutira szeretném meghúzni a gépem az új procival, de az FS9 elég rosszul tűrte, sokan nem is javasolták.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#725) Acor válasza Geryson (#724) üzenetére


Acor
aktív tag

CPU LGA-775 Core2 Quad Q9550 2.83/12M/1333 BOX 3 év gar: 62.990,-
Egyelőre úgy döntöttem ezt veszem meg :)
Remélem 4ig fel tudom húzni :D

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#726) Acor válasza Geryson (#724) üzenetére


Acor
aktív tag

Nagyon köszi a segítséget!! :R :R

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#727) Acor válasza Acor (#726) üzenetére


Acor
aktív tag

Megszereztem a 1.4-et!

Egy biztos sokkal szeb, de hogy nem gyorsabb............... :U
10frame körül zötyög (1.2 5 körül mozgott) a Parlament felett már 15frame-el megy.
Aztán visszamentem leszállni és leesett 10re. pedig nincs közelsem max csutkán a beállításokban..

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#728) DeepDish válasza Geryson (#724) üzenetére


DeepDish
őstag

Semmit lenyegeset nemfog erni a 12mb cache, tesztelve volt regebben mennyit jelent,de akar olvass itt utana tesztekben! :R
Max modo stb er vmit!!

(#729) Geryson válasza DeepDish (#728) üzenetére


Geryson
addikt

Nem teljesen értettem, mi az a "modo"? :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#730) ScouserHUN


ScouserHUN
tag

Mondhatok egy nagy igazságot?

Az FSX Hardver vs FPS szempontjából a kompromisszumok játéka.

Nekem egy AMD 4800+ és Nv 8600GT-vel sikerült hosszas próbálkozások árán egy olyan beállítást összehozni, ahol stabilan 26-32 fps-t produkál a játék. Egyébként meg kisgéppel sokkal élvezetesebb repülni szerintem, mert alacsonyabb repülési magasság miatt jobban lehet gyönyörködni a tájban.

(#731) DeepDish válasza Geryson (#729) üzenetére


DeepDish
őstag

modo = 3d studio max ez talan tobbet mond!

(#732) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Kipróbáltam a szimulátort, de szerintem valamit nem jól állítottam be, mert iszonyatosan könnyű volt repülni (az alap menüben a difficulty menüben hard-ra állítottam). Il2 után szinte nevetségesen könnyű, pedig pont erről a játékról hallottam azt, hogy szinte meg lehet belőle tanulni repülni. Mit lehet még állítani? Előre is köszi.

(#733) Geryson válasza DrGonzo22 (#732) üzenetére


Geryson
addikt

Nem teljesen értem, mi az, hogy könnyű? Könnyen lehet gáz adni, felszállni majd le is tudsz szállni vagy könnyen (túlzottan) reagál a gép a joymozdulatokra? Kérdem ezt azért, mert a gyári default gépek rohadt érzékenyek a mozdulatokra, túl könnyűnek látszik az irányítás. Ha meg amúgy könnyű, hogy nem kened oda a betonra, annak meg az az oka, hogy IL2-vel ezek szerint már gyakoroltál. Hidd el, elsőre tuti nem rakná le szinte senki akár a kisgépeket.

Amúgy az FS magában soha nem volt elég a realisztikus repülésélményhez. Egy kiválló alap, de kell hozzá a rohadt sok kiegészítő. Ott kezdődik, hogy próbálj ki egy PMDG gépet (egyenlőre FSX-hez csak a 747 van a Boeing kategóriából). Garantálom, hogy el sem fogod tudni indítani a hajtóműveket - na itt kezdődik az, hogy elkezdesz tanulni a valós repülőgépüzemeltetés irányába. A tanulás szintén vonatkozik a meteorológiára (nem elég az alap FS, itt kell pl. egy ActiveSky kiegészítő), akkor ott van a navigációs műszerek összessége (ehhez nem kell kiegészítő), mint pl. VOR, NDB, ILS, holding, pályairányok, hosszak, magasságok, sebességek, minden-minden-minden. Ha ezeknek nekiállsz, akkor szépen elkezded azokat a dolgokat, amit a nagyok is tudnak + ők azért egy kicsit többet. Összegezve mégegyszer: az FS önmagában kevés, megad egy alapot de utána jön a sok-sok finomság...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#734) DrGonzo22 válasza Geryson (#733) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Értem, én amúgy egy Beaver-rel hülyültem egy órát, föl-le a vízre:) Nagy gépek valahogy taszítanak, de majd rászánom magam, amúgy ezekről a navigációs műszerekről van valami leírás is, gondolom több, mint sok ismeretanyag kell hozzá, hogy egyáltalán elkezdhesse az ember próbálgatni:)

(#735) Hypo válasza DrGonzo22 (#734) üzenetére


Hypo
csendes tag

muszeres repulesre jo, csinalj egy ket ils approachot, meg vor vor navigaciot aztan mindjart mas.

IL2 se realisztikus csak ott a repulesre gyurtak ra es a harcra, nem a navigaciora es egyebb eljarasokra.

(#736) DrGonzo22 válasza Hypo (#735) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Akkor úgy képzeljem el, hogy FS-ből megtanulhatom, hogy mi, hol van ezeken a típusú repülőkön, hogyan kell használni a ma használt navigációs berendezéseket, hogyan működik egy reptér, milyen szabályok vannak, stb. De élethű repülésre ne számítsak, úgy értve, hogy ha odakerülnék egy repülő 'volánja' mögé, akkor nem tudnám rendesen vezetni, mert a repülő tulajdonképpeni 'vezetése' (szél, botkormány mozgatása, stb.) nincs igazán szimulálva. De pl. teljesen szabályos leszállási engedélyt tudnék kérni, ill. tudnám a felszerelt műszereket kezelni, csak éppen a botkormány, pedál mozgatása lenne nagyon más. Míg az il2 nem ad sokat a navigációra, repülési szabályokra, aotupilótára, stb. de közelebb áll benne a 'vezetés' a valóságoshoz?

(#737) DeepDish válasza DrGonzo22 (#736) üzenetére


DeepDish
őstag

Nezd erre azt tudom mondani, hogy volt 1 video 1 tagrol, aki csak Fligh Simulatorral jatszott, aztan vhogy kezebe adtak 1 cesnat tan es siman elvezette fel-le szallassal!! :R

(#738) DrGonzo22 válasza DeepDish (#737) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Én egy ugyanilyet láttam a Discovery egyik műsorában, csak ott nem volt publikus a játék neve + egy helikopter volt, amit vezetett. Végülis nekem egy nagyon egyszerű kérdésem lenne csak, az FS-el, vagy az IL2-vel érdemesebb-e repülni, ha élethűbb repülésmodellre vágyom. Ez alatt pedig csak annyit értek, hogy a repülőre ható fizikai hatások melyikben vannak jobban modellezve, ill. a tényleges repülés vezérlése melyikben élethűbb. (Az olyan dolgok, hogy hogyan kell egy repülőbe szerelt autopilótát beállítani, rádiózni, a korszerű navigációs berendezéseket használni, útvonalat tervezni, stb. csak nagyon csökkentett mértékben érdekelnek.)

(#739) ScouserHUN válasza DrGonzo22 (#738) üzenetére


ScouserHUN
tag

Nézd szvsz a két játék nem hasonlítható össze. FS-el úgy érdemes játszani, hogy kisgéppel mész, mert akkor kevesebb szerepet kap az autópilóta, ergó nem csak a felszállást leszállást te vezérled. Persze nagygéppel meg pont az az élmény, hogy leszállni nehezebb.

Most gondolj bele. a látótávolság 50m, esik az eső, villámlik és neked semmi más nincs a műszereiden kívül amikor ILS Approach-ba kezdesz. Ja és alattad egy 747-es van. Kell ennél nagyobb kihívás? Soha nem felejtem el, amikor először sikerült így leszállnom. Az utolsó pillanatig csak bízol benne, hogy jók a műszereid és akkor a végén 10 méteres magasságból megpillantod, hogy bizony alattad egy leszállópálya van. Akkor már csak az a lényeg, hogy időben megállj.

A repülőgépre ható fizikai hatásokat pedig úgyis csak akkor fogod érezni, ha van egy force feedback-es joy-od. Addig mind szép és jó, hogy miközben egy turbolencia dobálja a gépedet és azt te látod. De amikor cibálja a kezedet a joy akkor érzed igazán, hogy ezt meg kell tartani.

Remélem felkeltettem az érdeklődésedet:)

[ Szerkesztve ]

(#740) Geryson válasza DeepDish (#737) üzenetére


Geryson
addikt

Ezt csak megerősíteni tudom! Egy időben gondolkoztam a PPL-en és amikor legelőször elmentem egy C172x-el repülni (ami azért nem egy kezdő gép!), akkor a felszállástól kezdve én vittem, mintha egész életemben repültem volna, még le is szálltam volna ha nem ijedek meg attól (ami szimultároban teljesen megszokott), hogy a flaps miatt elkezdi felhúzni a gépet és erővel kell lenyomni az orrát amíg a sebességed nem csökken le egy picit. Mindegy, akkor betojtam... :) Az oktató is mondta, hogy látszik a szimulátorozás minden egyes mozdulatomon, forduláson, vezérlőszervek-kezelésében. Tuti, hogy nagyon jó alapot ad erre is az FS!

Aztán elkezdtünk építkezni és kimaradt a PPL, de még előttem a jövő... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#741) Geryson válasza ScouserHUN (#739) üzenetére


Geryson
addikt

Van egy rohadt jó progi sztem az erőhatások szimulálására, én anno használtam FS9-nél még a régi force-os joyomra: FS Force.

Sztem kijött vagy ki fog jönni FSX-re, de sajnos a szarv már nekem nem force-os. Egyszerűen piszkosul királyul leszimulálja az erőhatásokat, össze sem lehet hasonlítani a gyári erőhatásokkal, mindenkinek javaslom kipróbálására!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#742) DeepDish válasza Geryson (#740) üzenetére


DeepDish
őstag

:R

(#743) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Köszi, ezek tényleg érdekes dolgok lehetnek. Van valamilyen weblap, ahol le van írva, hogyan kell őket használni?

(#744) xcbiker


xcbiker
addikt

Üdv!
Melyik gyártó kártyáját javallott jobban használni ennél a játéknál?
Egy pilóta ismerősöm használja gyakorlásra és most cserélne vga-t.

ATI legyen vagy Nvidia? Melyikkel kevesebb a kompatibilitási gond?
Bár ő még asszem az FS 2004-et használja.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#745) Geryson válasza xcbiker (#744) üzenetére


Geryson
addikt

Tudtommal NVidiára van optimalizálva, bár erről asszem írtunk is korábban...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#746) DeepDish válasza xcbiker (#744) üzenetére


DeepDish
őstag

4870 X2 se rossz, de ha varsz 1 kicsit jon tolem 1 teszt hamarosan Nvidia 280 GTX-el!! :R

(#747) Csorbi


Csorbi
addikt

Megnéztem háttérben futó GPU-Z-vel, hogy az FSX futása közben mennyire megy fel a GPU kihasználtság, bejött amire számítottam: egy ATI Radeon 4850-es 45-55% közt mozog, feljebb egyszer sem ment a játék során! Ezért nem is vettem észre semmilyen javulást a 9600GT-ről való váltáskor, csak akkor, amikor a procin húztam még egy fél GHz-et! Szóval aki az FSX miatt ölné bele a sok százezreket drága VGA-kba, ne tegye, inkább költse CPU-ra, de arra nagyon. Gyaníthatóan VGA oldalról egy 8600GT is elég lenne :D

(#748) xcbiker válasza DeepDish (#746) üzenetére


xcbiker
addikt

hehe. 20-30e ft közötti kártyában gondolkodunk.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#749) Csorbi válasza xcbiker (#748) üzenetére


Csorbi
addikt

Egy 9600GT untig elég lesz. Vagy egy használt 8800GT. Esetleg egy ATI 3870. Inkább a CPU-ban kell legyen kakaó :K

[ Szerkesztve ]

(#750) Geryson válasza Csorbi (#747) üzenetére


Geryson
addikt

Nem tudom mi lesz az a proci, ami el fogja vinni a gamet. Most repkedek és egyre jobban el vagyok keresedve, Deepdish kollégának ecseteltem is korábban, hogy az első benyomáshoz képest nagyon gyenguska az eredmény. Most nem egy helyen simán lemegy 15 FPS körülre egy 8500-as, ami azért úgy sejtem nem egy rossz CPU. Amiben reménykedem, hogy a meghúzás dob majd rajta egy komolyabbat. Úgy tudom a Quad szintén nem egyértelműen csúcs választás...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.