Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Eagle16 válasza lesaux (#899) üzenetére


Eagle16
addikt

Nekem fent volt régebben, komoly kis gép :K Mikor az utánégetőt rátolod, akkor lódul meg igazán...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#902) DeepDish válasza Geryson (#898) üzenetére


DeepDish
őstag

Minimum GTX 260 vagy megujabb 285!!!

(#903) lesaux válasza Eagle16 (#901) üzenetére


lesaux
veterán

Ööö. Azt melyikkel kell? És fékezni? (Ha van hozzá valami leírás, elég a link.) :)

(#904) Eagle16 válasza lesaux (#903) üzenetére


Eagle16
addikt

Ha rátolod a 100%-os tolóerőt, akkor elvileg be kell kapcsoljon magától is. Megmondom őszintén, én nem igazán szálltam le vele, csak föl :D Még egyszerűbb gépekkel is meggyűlik a bajom :) Amúgy ha jól emlékszem, kell lennie hozzá egy útmutatásnak, általában minden géphez adnak egyet. (legtöbbször pdf formátumú és mindig jól eldugják...)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#905) Korcsii válasza lesaux (#899) üzenetére


Korcsii
őstag

a videó bal alsó sarkában szerintem az a piros a kézifék szövege....
hétvégén lehet kipróbálom én is :)

(#906) Acor


Acor
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi még várat magára a teszt, mert valami nagyon nem stimmel az új konfigommal amióta beleraktam az új videókarit azóta kifagy a gép, de úgy hogy a prime95 amikor a procit terhelem és csak akkor.

Amíg nem stabil a gép addig nem rakom fel a játékot, hétvégén remélem már menni fog.

Az előzetesre meg írtam, hogy nagyon meggyőző az I7-es teljesítménye. :C

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#907) Geryson válasza DeepDish (#902) üzenetére


Geryson
addikt

De most nem az volt az FSX-nél a megoldás (asszem korábban itt is elhangzott már), hogy minél magasabb órajel (azaz CPU)? Biztos, hogy dob rajta a GPU is?

A videóval kapcsolatban: Neked ez tetszik amúgy? Szerintem baromi látványos, de nekem baromira nem tetszik a sok káva miatt. Én 2 monitorral nyomom, de még soha nem vettem rá magam, hogy hárommal toljam pontosan a kávák miatt. A technika tényleg nem gyenge a gépben...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#908) Geryson válasza DeepDish (#902) üzenetére


Geryson
addikt

Na kiváncsian várom, mert egy 280-as mellett döntöttem és úgy néz ki, hogy el is ment a kártyám. Iszonyat jó FPS-eket produkál egy 280 a tesztekben, remélem ez az FSX-ben is azért tükröződni fog...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#909) Acor válasza Geryson (#908) üzenetére


Acor
aktív tag

Ja ja már én is :)
Kiderült, hogy a Ramok rosszak!
Holnap viszem vissza.

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#911) kételkedem válasza #48449792 (#910) üzenetére


kételkedem
addikt

A fórumozást érdemes az alapelvek olvasgatásával kezdeni ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#912) DeepDish válasza Geryson (#907) üzenetére


DeepDish
őstag

Nekem ilyen gondom nincs 46" LCD tv-n nincs latvanyban hianyom! :) :))

(#913) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Sziasztok!
Repked itt valaki Logitech extreme 3d pro-val??
Nézegettem de nem mertem megvenni :U

(#914) Eagle16 válasza v!ct0y (#913) üzenetére


Eagle16
addikt

Egyik haverom azzal tolta az Il-2-t, szerintem annyi pénzért nagyon korrekt, de én ha most vennék joy-t, akkor valami Saitek-et néznék.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#915) v!ct0y válasza Eagle16 (#914) üzenetére


v!ct0y
veterán

Igazából annyit akartam róla megtudni, hogy működik-e minden gomb rajta gázkar meg ilyenek
Biztos nagy előrelépés lenne, mert most billel nyomom és hát elég nehéz vele korigálni leszállásnál.
PL: Luklában még egyszerse tudtam baleset nélkül letenni a gépet

(#916) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok!

Letöltöttem egy 777-est innen: http://simviation.com/simviation/download.php?ID=3799.
57 megabájt, de meg is látszik rajta, kívülről ugyanis gyönyörű, élethű, működnek az effektek, kiszolgáló autók stb.
Belül viszont a műszerfal tök üres, a kijelzőkön sincs semmi, se 2D-s, se 3D-s módban. A shift-F4-re előcsalható panel is üres (a többi is, de most csak ez szerepel a screenshoton):

Pedig igyekeztem mindent úgy csinálni, ahogy a leírás mondja, bár elég kacifántos, és ezek szerint nem sikerült. Megnézné valaki?

[ Szerkesztve ]

(#917) lesaux válasza lesaux (#916) üzenetére


lesaux
veterán

Szerintem elírtam, nem shift-F4, hanem shift-4, de mindegy, nem látszanak a panelek, na.
Pedig dolgoztam serényen a panel.cfg fájlon. Valaki?

(#918) Acor válasza lesaux (#917) üzenetére


Acor
aktív tag

Én kedden megnézem ha lesz addig ramom:)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#919) Acor válasza v!ct0y (#913) üzenetére


Acor
aktív tag

http://english.ircfast.com/lv/group/view/kl44085/Driver_ThrustMaster_Top_Gun_Afterburner_Force_Feedback.htm
Én ezzel nyomom és nagyon jó :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#920) Kosztinho válasza v!ct0y (#915) üzenetére


Kosztinho
tag

Hali!

Nekem ilyen joy-om van, szerintem teljesen megérte az árát. Frankón be lehet lőni FSX alá,nincs vele semmi gond. Egyedül ForceFeedbacket hiányolom,de hát annyi baj legyen :)
Plusz jó dolog,hogy tudod csavarni is,és azzal mozgatni a függőleges vezérsíkot.

mod: Hátránynak annyit tudok, hogy egy másik fórumon olvastam,hogy állítólag gyorsan kopik, de ezzel én még nem találkoztam :)

[ Szerkesztve ]

(#921) #91574272


#91574272
törölt tag

Hello mindenkinek!

Most rám is rámtört a repkedés, és megláttam eme játékot, de mielőtt belevágnék lenne 2 kérdésem.
1. A gépemen elfutna eme alkotás?
2.Milyen vezérlőt tudnátok javasolni hozzá maximum 10-15k környékéig, amivel már élvezetesen lehet játszani. Itt konkrét típusok érdekelnének tapasztalatokkal együtt.

Előre is köszönöm.
Üdv Zolee

(#922) DeepDish válasza #91574272 (#921) üzenetére


DeepDish
őstag

Ha a CPU-t felrangatod minimum 3Ghz-re, de inkabb tobbre, akkor igen jol fog futni!

Joybol meg ilyen kategoriat nemtudok neked javasolni, ha picivel tobbet aldozol ra Saitek X-52 ajanlom ! :R

(#923) Acor válasza Acor (#919) üzenetére


Acor
aktív tag

Nem kontrázni akarok itt a kolegátra. :N
Mindkettő nagyon jó az FSX alá de ha már a Thrustmater és e Logitech között kell választanom előbbire voksolnék. Nekem már 6 éve megvan és semmi baja.
Ráadásul tókaros ami van plusz függőleges vezérsik vezérlő

Választás a Tiéd :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#924) #91574272 válasza DeepDish (#922) üzenetére


#91574272
törölt tag

Hát sajnos a CPU beteges darab tuning szempontjából, csak 2,8-ig jutottam vele. Azonban azt hittem stabil, Orthos stabil volt, memók is be lettek lőve, minden faja volt kivéve a GTA 4-t, az 5 perc után hibával elszállt :( . Hát gondolkodom már egy Q9550-en de még arra rá kell szánnom magam. Saitek X-52-re kb mennyibe fájna? Érdekelnek üzletek ahol jó áron kapni ilyet.

(#925) Acor válasza #91574272 (#924) üzenetére


Acor
aktív tag

Ha már Q9550 akkor inkább I7. Nekem volt Q6600 Q9550 a kettő között a játék szempontjából semmi különbség, nagyon sokat teszteltem.
Viszont I7-nél már látványos a különbség. Bár még nem volt sok alkalmam tesztelni, mert a ramok hibásak voltak.

Szóval spórolj még egy kicsit rá és vegyél I7-et
:K

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#926) #91574272 válasza Acor (#925) üzenetére


#91574272
törölt tag

Hát már gondoltam erre. Kb mennyi lenne a váltás lga775-ról i7-re alaplap, cpu, ram fronton? Tényleg ennyivel jobb az i7?

(#927) Geryson válasza #91574272 (#924) üzenetére


Geryson
addikt

Én tapasztalatból azt mondom, hogy az FSX is igen gyengén bírja a húzást. Prime 12 órán keresztül ment, no hiba, FSX meg eldobta magát. Most veszek új videókarit, megint nekiülök a húzásnak, de bevallom tartok tőle:

Saitek X52
Saitek Pro Flight Yoke

Nekem az utóbbi van meg, a kezdeti nehézségeket leszámítva Isten. Én ha X52-öt vennék, akkor csakis az X52 Pro-t, mert ebben a rádiópanelt tudod gombokról kezelni és a kijelzőn is látod a betekert COM adatokat (állítólag, élőben még nem láttam).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#928) nagyjani válasza #91574272 (#926) üzenetére


nagyjani
csendes tag

Nagyon nagyon. Olvass vissza, már írogattunk kisebb híreket róla.

(#929) Acor válasza #91574272 (#926) üzenetére


Acor
aktív tag

Kb. 30%-al, ahogy amerikai barátunk írta, én is ezt látom.

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#930) Acor válasza Acor (#929) üzenetére


Acor
aktív tag

Ja ja olvass vissza :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#931) v!ct0y válasza Acor (#930) üzenetére


v!ct0y
veterán

Szerintem marad a logitech.
Elég jó áron van és tetszik is, a saitechek olyan furák :DDD

(#932) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Valaki egy magyar nyelvű gyorstalpaló tanfolyamot nem tudna linkelni? :)

(#933) Geryson


Geryson
addikt

Betettem az új karit és minden húzás nélkül (csak a proci van gyengén meghúzva) olyat pattan az FSX, hogy hihetetlen. Sármellék - Ferihegy, végig 30-50 FPS között, Ferihegy 20 FPS körül. Grafika majdnem fullon, csináltam csomó képet (a beállításoldallal együtt), holnap bemásolgatom.

Gép: fizetős Cessna 441C2, 747 PMDG-t meg kell vennem még, mert a tesztpéldányom állandóan kifagy és meg is untam így töröltem. Ahogy néztem ott alacsonyabb lesz az FPS, de hangsúlyozom, hogy a grafika most 90%-ban fullon van!

Kiváncsi vagyok mit csinálna egy 295-ös... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#934) Acor válasza Geryson (#933) üzenetére


Acor
aktív tag

Nekem meg még egy pár nap ha jól megy a gariztatás. de már nagyon kiváncsi vagyok a I7 920 GTX280 párosítás mit tud...

Az előző konfigomnál az Autogen density állítása csökkentette a FPS-t nézd légyszi arra hogy reagál.

Kiváncsian várjuk a képeket is.

:)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#935) Acor


Acor
aktív tag

http://ops.precisionmanuals.com/wiki/FSX_FPS_Guide

Találkoztatok ezzel az oldallal?

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#936) tomi_mod válasza v!ct0y (#932) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Üdv!

Én ez alapján tanultam...hosszú leírás, de első körben kezd a 18-20 oldalakkal.
[link]
Ha VFR azaz vizuálisan repülsz akkor csak repkedsz a táj jellegzetességei alapján, de ugye az IFR vagyis a műszeres repülés a lényeg...ami rádióadók segítségével megy ehhez segítség az a pár oldal.

Leírsz néhány ferkit, VAGY útvonalszerkesztővel csinálsz egy útvonalat két reptér közt VOR-VOR móddal. így egy listán megkapod a közbenső rádióadókat és frekijüket.
A feladat csak annyi, hogy felszállás után folyamtosan beállítgatod őket és az adott irányba repülsz míg célba nem érsz...

1-2 óra alatt könnyen kiismerhető, és jó érzés, hogy pontosan tudsz repülni.
Ezután lehet finomhangolni például kurzus- COURSE állítással ami azt jelenti, hogy a rádióadó felé vagy tól egy bizonyos irányon repülsz ami néha elég fontos, de ez már benne van a linkben. Ja és tudom ajánlani a Learjet gépeket :)

Ez pedig egy tanulókör, ezel is kezdheted, az alapok mind benne vannak...
[link]

(#937) tomi_mod válasza Acor (#935) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Jó írásnak tűnik!
Én úgy vettem észre, hogy a járművek vágják oda nagyon az egészet, sok kicikoci...persze aki nagyreptérre megy az vegyen vissza mást is...

(#938) lesaux válasza Acor (#918) üzenetére


lesaux
veterán

Kicsit megcsömörlöttem az FS hülyeségeitől. Sokat google-ztam, miért nincs a 777-esen panel. Az már kiderült, hogy nem én vagyok a hülye, vagy ha igen, nem egyedül.
Kb. ötven fórumot elolvastam, nem tudom, hány repülőt, panelt, kiegészítőt, gauge-ot letöltöttem, az összes readme-t megnéztem, panel.cfg meg aircraft.cfg fájlt átírtam, szükséges fájlokat a Gauge mappába másoltam, hiányzó .dll fájlt pótoltam. Részeredményeket ugyan sikerült elérnem, 2D-s panel már van, de virtual cockpit nincs, vagy rusnya, vagy hiányos.
Egyik nap hajnali negyed négyig küzdöttem vele, és persze azóta is foglalkoztam az üggyel, hiába.
Igazából nem értem, hogy süllyedhet ilyen mélyre az MS, hogy egy megveszekedett repülőt nem lehet tisztességesen feltelepíteni úgy, hogy működjön is.
Csak keressetek rá, hány fórum foglalkozik a problémával: http://www.google.hu/search?q=777+fsx+virtual+cockpit
Még Youtube-oldalon is magyarázzák a mikéntjét, természetesen mindhiába. Úgyhogy csak az vágjon bele a 777-es telepítésébe, akinek megvan hozzá az idegrendszere. Utána viszont magyarázza el, hogy csinálta. :)

[ Szerkesztve ]

(#939) v!ct0y válasza tomi_mod (#936) üzenetére


v!ct0y
veterán

Köszi szépen akkor majd elkezdek tanulgatni :B :R

(#940) DeepDish válasza Geryson (#933) üzenetére


DeepDish
őstag

MAx 5 FPS! :(

(#941) tomi_mod válasza lesaux (#938) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

FS2004-ben csak bemásoltam amiket leszedtem és ment minden, persze mindnek megvolt a saját cfg-je..., én egy helivel szívok (EC135), hiába stimmel minden beállítás, nem jelenik meg. Pedig elméletben ha van egy önálló modell akkor azt mappástól be kell tenni az aircraft mappába oszt kész, akkor kell variálni ha nincs panelje, vagy effekjei, de az is csak annyi, hogy a cfg-jében be van írva hogy pl "777 panel= 747 panel" durván szal nemértem :(

(#942) Geryson válasza DeepDish (#940) üzenetére


Geryson
addikt

5 FPS mi? LHBP és 747?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#943) Geryson


Geryson
addikt

Nekem most így megy ez a C441, hétvégén már próbálom is a LevelD 767-el (747 sztem túlzottan drága lett). Én is tudom, látszik pár helyen, hogy behomályosít a progi és csak később építi fel az utakat is, de most direkt "szivattam" ezekkel az elég komoly beállításokkal, de hol volt nekem 20 FPS-em approach közben Ferihegyre FSX-el!


Beállítás 1.


Beállítás 2.


Beállítás 3.


Beállítás 4.


Beállítás 5.


Balaton part


Ködös Velencei Tó


Pár ház Szigetszentmiklóson


Apron 1.


Apron 2.


31R 1.


31R 2.


31R 3.


Taxi to parking

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#944) lesaux válasza Geryson (#943) üzenetére


lesaux
veterán

Ezek szerint az FS szélesvászonra nyújtja a képet, nem pedig kiegészíti, ahogy szó volt róla korábban?

(#945) Geryson válasza lesaux (#944) üzenetére


Geryson
addikt

Mindenképpen nyújtja 2D-ben. Nekem már asszem 3 vagy 4 éve szélesvásznú van (anno még csak 19") és én megszoktam, így fel sem tűnik, de minden haveromnak azonnal ahogy meglátja! :D

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#946) Geryson


Geryson
addikt

Nem akarom elkiabálni, PMDG 747 LHBP gate 43, külső nézet 22 FPS körül, belül 27 FPS körül. Grafika az előbb elküldött képek alapján. Úgy, hogy "csak" 4 gigáig van húzva a proci. Most tesztelem a stabilitást és holnap nyomok egy iskolakört, mert APP közben fontos az FPS...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#947) Acor válasza Geryson (#946) üzenetére


Acor
aktív tag

Jól hangzik :) :)

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#948) nagyjani válasza lesaux (#938) üzenetére


nagyjani
csendes tag

Én a PMDG 747-el jártam így, hogy sötét volt a virtual műszerfal, soha nem is lett jó, akármit tettem vele. Egyik ismerősöm ausztriából 20 euróért eladta az sajátját és azzal egyszerre működött minden. Szerintem nem a Microsoft hibája, hanem a kiegészítőket gyártóké, de mint látni nálam is a gyári dobozossal nem lehet gond, meg van hozzá támogatás is.

[ Szerkesztve ]

(#949) v!ct0y válasza nagyjani (#948) üzenetére


v!ct0y
veterán

DETTO ugyanez a hiba valószinű azért mer nem eredeti... :(((

Az elején még minden jó egy pár pillanatig aztán kikapcsolnak a műszerek...

(#950) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

Nemtom próbáltátok-e már a HAWX-ot, én kiábrándultam belőle, mert iszonyat az irányítás, de amiért írok az a grafika, ilyen motor kellene az FSX alá, és lenne mindjárt normális fps a legvadabb beállítások mellett is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.