Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Csorbi válasza Geryson (#750) üzenetére


Csorbi
addikt

Próbáld ki a lehető legminimálisabb földi és légi forgalommal, autókkal, hajókkal, mittudoménmikkel, és az időjárás is legyen statikus, minél kevesebb felhővel, lehetőség szerint tiszta kék ég. Szerintem ezek dobják meg nagyon a számítási igényt, de nem vagyok benne 100%-ig biztos.

Ha normálisan le lenne programozva kettőnél több szálasra, sokat dobna a latba, nagyonis...de nincs :(

(#752) DeepDish válasza Csorbi (#747) üzenetére


DeepDish
őstag

Ezt mar megirtam fel evvel ezelott es tesztet is csinaltam! Ma 280 GTX vs 4870 teszt volt, de kep meg nincs ! Nem sok javulas,bar azert 1920as felbontasba eleg szep csak ami kiakaszt mar megint, hogy a k...a hatterben minden full homyalos vagyis nem is annyira hatterben mar a kozelben is! Ezen nemtudok valtoztatni ! Allitolag akinek 16:9-es monitora van annal surubben jon elo, havernel 4.3 semmi gond es hihetetlen szep kepeket csinal megfelelo beallitassal es 8800gt-vel! Vkinek vmi otlet?! :F :R

(#753) F-ECT$ válasza ScouserHUN (#739) üzenetére


F-ECT$
titán

Milyen FF-es joy-t ajánlanám az FSX-hez?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#754) lesaux


lesaux
veterán

Megpróbáltam orral leszállni. Az összes csúszka a realisztikusig volt húzva, és nem tört ki a kerék. :)

(#755) nagyjani


nagyjani
csendes tag

Lehet, hogy a valóságban is így lenne? Én egyet billentettem oldalra, és egyszerre el is dőlt a gép, csak úgy szikrázott.
Más.
Az USA beli LA-ban élő haverom kipróbálta az új kétmagos Intel i7-asus x58 párost 3 giga 3 csatornás ddr3-al, nvidia 9600gt-vel. Az eddigi (core2 duo 8500) stabil 20 fps (minden fullon, egyedül a víz középállásban, a forgalom 80% mindenütt, mindkét konfignál) helyett, stabil 80 fps. A videókártya semmit nem jelent, ez a szint bőven elég neki.
Más játékoknál viszont néha még kevesebbet produkál, mint az ezelőtti. (cod4, stalker, stb)

(#756) Acor válasza nagyjani (#755) üzenetére


Acor
aktív tag

Tudod itt sokad magammal hívő lélek vagyok :)
De nehezen hiszem, bár úgy legyen ahogy írod.
Az én konfigommal jelen esetben egy ilyen csúszka állítás Heatrhow esetében stabil 10Fps-t más helyeken 10-20Fps produkál a játék. Biztos nálam van a hiba.....
A 80FPS álom és nem valóság, vagy valami patch segítségével játszik az LA-s barátod.

Alapozom ezt arra, hogy a tesztek 20-30%-os növekedést mutattak az elöző C2d -hez képest. akkor játékban az nem lehet ily különbség főleg úgy, hogy más játékoknál meg lassabb....
Na mindegy ez csak egy vélemény, akkor hiszek már el ilyeneket ha látom :(

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#757) Acor válasza nagyjani (#755) üzenetére


Acor
aktív tag

Ja meg levettem mindent 0-ra igaz Commodore 64-re emlékeztet a grafika de legalább stabil 120-200 FPS produkál a játék :DD
200 fps-nél többt nem is tud a játék :DDD

Most már annyira meguntam, hogy egyesével fogok végigmenni,mi hogyan befolysolja a játékot.
később visszatérünk.

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#758) Acor válasza Acor (#757) üzenetére


Acor
aktív tag

Na valami biztos a nem stimmel a játékban, elindítottam ezt a játszadozást, és amikor lement 35fps-re (amikor scnerey bal oldali csuszkáit maxra húztam)
Elkezdtem visszavenni 0-ra és nem történt semmi ugyanúgy maradt 35 Fps-en.
Na érdekes játék lesz ez főleg úgy hogy közben már másodjára kék halál lett a gépemen :W

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#759) Acor


Acor
aktív tag

Meg még egy dolgot nem értek ,ha i7 proci négy magos és a játék nem ismeri a négy magot akkor hogy is van ez kérem????
Miért is lenne gyorsabb pont ebben a játékban???????

Vélemények??????

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#760) DeepDish válasza nagyjani (#755) üzenetére


DeepDish
őstag

En ebben nem hiszek! Nezd meg a teszteket mar vannak! Ilyen novekedes ahh es ennel KIZART, KAMU!!! :R :R Barcsak nelenne igazam!

[ Szerkesztve ]

(#761) nagyjani


nagyjani
csendes tag

Szerintem, ahogy a teszteket olvasgattam, úgy látom, hogy memória kezelésben (olvasás írás másolás) óriási a különbség az új processzor és a 3 csatornás memória javára. A négy mag valószínű nem is játszik szerepet, de amint mindenki észrevette a legjobban a proci húzása dobja meg a játékot. Itt lehet szerepe ennek, bár szerintem legalább fél évig még jobb kivárni, nem beleölni a pénzt.

(#762) Acor válasza nagyjani (#761) üzenetére


Acor
aktív tag

Lehet igazatok van és a memórai kezelés miatt lett gyorsabb a játék.... bár ilyen jelegű gyorsulást még egy váltás sem hozott, talán a DDR megjelenése...
Mindenestetre nagyon kiváncsi vagyok..Ha már eddig vártam várok még míg nem lesz ilyen horror az ára a Ramoknak, mert a két proci között nincs árbeli különbség ahogy látom (I7 és 9550 között)
Ráadásul most nézem 9550 ára csúnyán felment kb 20e Ft-al ahhoz képest ahogy én vettem.... :U
Szóval lesz itt még változás és akkor beruházok.

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#763) DeepDish válasza Acor (#762) üzenetére


DeepDish
őstag

Olyan egetvero kulonbseg nincs ddr2 1000 mhz vs ddr3 1600 mhz kozott! Szal nemertem en ezt a kijelnetest! :U

(#764) Acor válasza DeepDish (#763) üzenetére


Acor
aktív tag

Nem két DDR közötti különbségre gondoltam, SD ram- DDR ram Rambusz Ram stb
Pl nekem Rambusz ramom volt és nem tévedés legalább 3X gyorsabb volt mint az akkori DDR ramok, csaksajnos az a technológia elhalt,,,

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#765) nagyjani


nagyjani
csendes tag

Meg ugye a processzorba épített 3 csatornás memóriavezérlő kezeli a 3 db ddr3 modult. Én hiszek benne, mert az FSX.nek a sok szimulációs feladat miatt éppen erre van szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#766) Geryson válasza DeepDish (#763) üzenetére


Geryson
addikt

Nem értek nagyon hozzá, de valóban nem lenne? Árban, Mhz-ben van bőven különbség, igazából tök nonsense az ára sztem.

Amúgy ha 80 FPS már most elérhető lenne azt hiszem sokan befektetnének egy új gépbe. :) Én legalábbis tuti, pedig baromi keveset repülök fél éve, de én már egy stabil 30 FPS-ért vennék új gépet, ha tényleg csúcsra húzott grafikával, sok poligonos repülővel megtartaná.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#767) Acor


Acor
aktív tag

Külföldi fórumok úgy tűnik már előrébb vannak.Olvasgattam egy kicsit..
Na most ezért az eredményért nem váltok még egy db-ig :(
Szóval ezek után nem hiszek még mindig amerikai barátunknak :U

Here's one benchmark of sorts:
i7 920 @ 2.8 vs. q9550 @ 2.83
* All sliders full max except traffic, which is zeroed out
* 4GB ram & ATI 4850 video in both
* In B-737 cockpit, full wide view, sittling on default Runway at krno with fair wx in mid-day

q9550= average of 27 fps
i7 920= average of 40 fps

Most games don't see much improvement with Nehalem, but it looks like those who predicted that MSFS X would benefit were absolutely right.

Mr. Guvernment, I'll try the fraps test when I get software installed.

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#768) Acor


Acor
aktív tag

http://www.ocforums.com/showthread.php?p=5880061
Olvasgassatok bele egy kicsit érdekes

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#769) DeepDish válasza Acor (#764) üzenetére


DeepDish
őstag

Rambus nekem is volt, meg idoben eladtam! :)

Jackdow-nak jol megy a gepen megfelelo beallitasokkal nagy gep is 30 fps-el! sg.hu-n keresgessetek! En feladtam ,mert elmosodast meg brutal gepen se birtam eltuntetni!!! :W

(#770) Acor válasza DeepDish (#769) üzenetére


Acor
aktív tag

Én is úgy :)
Még várok 21 ről 30fps-re nem éri meg váltani, lemerem fogadni még fél év és olyan proci jön ami legalább 50-el repíti a játékot. Vaaaaaaagy kiadják FS11 -et ami már erre van optimalizálva... :D

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#771) DeepDish válasza Acor (#768) üzenetére


DeepDish
őstag

13 HSZ-nel a kep milyen silany minosegu basszus! :U

(#772) frájdéj


frájdéj
tag

tudna valaki segiteni,hogy egérrel hogy tudom irányitani?
körbe tudok nézni,de semmi mást nem tudok csinálni...

(#773) Geryson válasza frájdéj (#772) üzenetére


Geryson
addikt

Régebben jobb gomb a főablakban (nem a panelen, hanem valóban kifelé nézve) és "mouse as yoke", de nem tudom van-e még ez az opció.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#774) haky


haky
senior tag

Ti XP alatt SP1 vagy SP2-vel játszotok???Mert nekem mintha SP2-nél alacsonyabb FPS számot kapnék!!

üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#775) Geryson válasza haky (#774) üzenetére


Geryson
addikt

Hát az furi, merthogy pont az SP1 és az SP2 rendezte tudomásom szerint az FPS-t némileg, vagyis nekem jobban meg mindenképpen mint ment anno megjelenés után.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#776) haky válasza Geryson (#775) üzenetére


haky
senior tag

vagyis az SP1-el jobb mint SP2-vel..nektek???

Aki másnak retyvetyutyu...

(#777) Geryson válasza haky (#776) üzenetére


Geryson
addikt

Nem! Alap FS, erre rárakod az SP1-et ÉS rárakod az SP2-öt. Mindkettőt!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#778) DeepDish válasza haky (#774) üzenetére


DeepDish
őstag

Mindenkeppen SP2-ot javasolok , plane fps javulas erheto el vele!

(#779) haky válasza DeepDish (#778) üzenetére


haky
senior tag

köszi az infókat..

Aki másnak retyvetyutyu...

(#780) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Sziasztok,

Acceleration kiegészítővel, ezen a konfigon: E2140; 2gb Geil 800MHz; 8600GT gddr3 inkább XP-ről, vagy Vistáról érdemesebb játszani?

Köszönöm.

(#781) Geryson válasza DrGonzo22 (#780) üzenetére


Geryson
addikt

Én nem tudom, nekem Vistan extrasz@rul ment a game, villogott, baszkurált a 2 monitor miatt, egyszerűen ki sem tudtam igazán próbálni, hogy valóban egy picit gyorsabb lenne mint XP-n (merthogy ezt csicseregték a madarak régebben). Nem tudom a többiek min nyomják, de Acor vagy Deepdish szintén tolják rendszeresen a játékot vagy a szakmai infókat és majd ők okosabbak lesznek.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#782) DrGonzo22 válasza Geryson (#781) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Ok, azért köszi.

(#783) DeepDish válasza Geryson (#781) üzenetére


DeepDish
őstag

En mar 2 eve Vista 64 bitet hasznalok, minden gond nelkul, marcsak dx 10 miatt is! Bar korrekt gep kell hozza es 4 gb ram!

(#784) Geryson válasza DeepDish (#783) üzenetére


Geryson
addikt

Nem tudom, nekem nem jött be, pedig 2x is feltettem. Mondom leginkább azzal volt gondom, hogy nem tudtam 2 monitorra széthúzni a játékot mert csak villogott (pedig a legfrissebb VGA-drivert fent volt), sőt az SB4 a multizáshoz szabályosan kifagyott állandóan. Egy haveromnál 1 hónapja próbáltuk és nála sem ment az SB4 rendesen.

A kollégának javasolnád a gépére a Vistát FSX-hez? Mod: akkor a 2 giga RAM miatt mégsem... :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#785) DeepDish válasza Geryson (#784) üzenetére


DeepDish
őstag

En szemely szerint 64 bites vistanak 4gb-ot javaslok dual channelbe ugye! Hat en 2 monitort most kikerultem 46" full lcd-vel, remelem bevalik! :R

(#786) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Köszi, lehet, hogy akkor membővítés lesz:)

(#787) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Sziasztok!
Dx10 et, hogy lehet előcsalogatni ??
Pedig vista sp1 van fenn. Vagy kell hozzá valami ??
köszi a helpet :)

(#788) DeepDish válasza v!ct0y (#787) üzenetére


DeepDish
őstag

Igen sp2 patch!

(#789) v!ct0y válasza DeepDish (#788) üzenetére


v!ct0y
veterán

dobsz egy linket ? :)

(#790) DeepDish válasza v!ct0y (#789) üzenetére


DeepDish
őstag

Google ;)

(#791) v!ct0y válasza DeepDish (#790) üzenetére


v!ct0y
veterán

Toom csak nem volt kedvem keresgélni de má meg van és műxik is szal tenksz :R

(#792) zsoltrs


zsoltrs
tag

Hy.

Felraktam az FSX-et majd az sp1-et majd az Accelereationt.
Arra lennék kíváncsi, hogy így ezek után mehetnek-e rá az Add-onok(Cape Canaveral, F-16 stb.)?
Vagy rosz sorrende csináltam, sose tudom.
Vagy bárhogy lehet?

Köszi

Hy

(#793) Geryson válasza zsoltrs (#792) üzenetére


Geryson
addikt

Egy így rossznak már semmiképpen nem rossz, szóval tolhatod a kiegészítőket!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#794) Geryson


Geryson
addikt

Jut eszembe két hihetetlen jó FSX újítás!

Elrepültem Alaszkába, most egészen a Bering-szorosnál vagyok és ha beütöm a GPS-be, hogy DCT LHBP, akkor össz-vissz 4.000 mérföldre írja a távolságot (tájékoztatásul LHBP - KJFK [New York] már maga 3.800 mérföld körül van, Alaszka még onnan normális úton van vagy 2.000 mérföld), merthogy ugye itt más a sarkok körberepülhetőek, azaz full az Északi-sark felett hozna haza. Ez eddig nem volt!

A másik, hogy 33-38 csomós stabil (nem széllökés) szél volt és láss csodát, a propellerek 30% környékén forogtak maguktól, így volt meleg és áram a kis gépem (Flight One C441 Conquest II) fedélzetén. Ilyet sem láttam még, de nagyon örültem neki! :D

Merry Christmas FSX-esek!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#795) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Üdv,

Vista-ra raktam fel az FSX+Acc-t, de nem tettem fel SP1-et (mármint a játékhoz tartozót, a Vista SP1-es), de most veszem észre, hogy az Acc csomag csak az SP2-t tartalmazza, telepítsem újra az egészet?

köszi, és Kellemes Ünnepeket!

(#796) Geryson válasza DrGonzo22 (#795) üzenetére


Geryson
addikt

Hát elvileg valóban mind a kettő kellene, az SP1 és az Acc. Pack is, ami valóban csak az SP2. Meghülyül ha esetleg most ráküldöd az SP1-et, majd úra az ACC-ot?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#797) Eagle16 válasza DrGonzo22 (#795) üzenetére


Eagle16
addikt

Én úgy tudom, hogy a kiegészítőben benne van az SP1 is :U

"(If you buy Acceleration, it contains SP1 and SP2 in it – you do not need to install either of
them individually) "

Ez itt van leírva: [link]

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#798) Geryson válasza Eagle16 (#797) üzenetére


Geryson
addikt

Köszönöm, ez számomra is teljesen új hír, anno nekem az ellenkezőjét mondták (sőt, hangsúlyozták!), de így már tényleg teljesen már a leányzó fekvése! :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#799) Eagle16 válasza Geryson (#798) üzenetére


Eagle16
addikt

Igazán nincs mit :)

(Amúgy ide is le van írva, és ez elég megbízható oldal.)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#800) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nagyon szivesen játsznék ezzel a játékkal, de ahogy olvasgatom a tapasztalaitokat, az én gépemen meg sem mukkanna.
X2 3800+, 1GB ram, 8600GTS. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.