Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Ferenc1946


Ferenc1946
csendes tag

Üdv!

Már írtam, hogy próbálkozom a PMDG747-400-400F FMC proramozásával. Találtam is az IVAO oldalán anyagot hozzá, amit Klátyik István fordított eredetiből /megnéztem a program angol nyelvű eredetijét a program tutoriáljában/.

A leírás és így a lépésenkénti bemuttatás a KBFI-KMWH utvonalat hozza példának.

De a programban nem ez az útvonal szerepel, mint minta útvonal. Legalábbis az én lemezemről felinstallált PMDG747-400-as gépnél nem.

Az oktató anyagban az szerepel, hogy tömörítsem ki a zip fájlt és akkor minden a helyére kerül. Nálam nem!!

De ha így nem megy akkor a következőket csináljam:

PMDG-744-TRC-Lesson 1. sav

PMDG-744-TRC-Lesson 1. FLT

PMDG-744-TRC-Lesson 1.WX

fájlokat tegyem a megfelelő helyekre.

A megfelelő helyek meg is vannak, de a fájlokat nem találom.

Mivel ez az anyag 3 leckéből áll, 3 ilyen fájl csomag van valahol.

Kérdés és a kérés a következő: ha valakinek megvannak ezek a fájlok, nagyon megköszönném ha eljuttatná e-mailban.

Nem nagy terjedelműek, pár Kb nagyságúak.

Czakó

(#602) Bluegene


Bluegene
addikt

jól megy, gyorsult az újabb driverral, de hiába így is alacsony az fps földközelben, ilyen kártyával!!, mekkora egy f*s(programozói szempontból)

az MSFS 2004 állítólag gyorsabb és ugyanúgy néz ki(vagy maxon még jobban is ugye FSX-ben maxon lassú), szal lehet azzal kéne tolni, van valami hátránya a 2004-esnek? a 2004-estől van újabb és az FSX-től régebbi szal a kettő között?

bezzeg a lock on 300 FPS-t ad minimum maxon ;]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#603) Acor válasza Bluegene (#602) üzenetére


Acor
aktív tag

A kettő között tudtommal nincs.
Az FSX nem tudom mivel menne jól, nálam sem tökéletes. Szerintem a 2004 nem olyan szép mint az FSX, még kiegészítőkkel sem, mert azt meg már nem a mai hardware-re tervezték......

bezzeg a lock on 300 FPS-t ad minimum maxon <-- Ezt meg mire érted?

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#604) Geryson válasza Bluegene (#602) üzenetére


Geryson
addikt

FS2004 és FSX között ég és föld a különbség. A legjobb példa erre az, hogy akit csak ismerek (beleértve jómagamat is) kisgépezni most már csakis FSX-el szoktunk, mert az valami csodálatos tud lenni. FS2004 egy kellemes kis móka mostmár, de azért bizony rendesen idejét múlta már a "kisöreg".

Az egyetlen baj FSX-el valóban a hardwareigény, ez ellenben sajnos még 1-2 évig fennt fog állni...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#605) Bluegene válasza Acor (#603) üzenetére


Bluegene
addikt

bezzeg a lock on 300 FPS-t ad minimum maxon <-- Ezt meg mire érted? minimum 300fps-t ad max grafikán, igen sz*rul fogalmaztam

az a baj az FSX-el h földközelben képregény, najó nagyon darabos, a magasban elmegy
ha meg leveszed mediumra a tájat akkor meg csúnya(egyszer levettem low-ra irtó ocsmány de folyékony, a red bullos utolsó küldetésnél muszáj volt mert állandóan földbe csapódtam, levettem és pikk pakk elsőre sikerült!)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#606) Acor válasza Bluegene (#598) üzenetére


Acor
aktív tag

Na itt van egy pár videó amin superul látszik a különbség a kettő között, köszi a linket!
Viszont a Real és FSX között nem sok van :D

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#607) Geryson válasza Ferenc1946 (#601) üzenetére


Geryson
addikt

Szia Czakó!

Mi újság, sikerült orvosolni a gondot? Amúgy egy apró tipp: miért rögtön a világ egyik legnagyobb utas- és teherszállíójával próbálkozol? Ott van a PMDG-nek a 737-es sorozata is, kiválló az FMC-je és repülhetőbb is.

Persze ez csak egy javaslat, de sztem megfontolandó...

SZERK: Bocsi, hülye vagyok. FSX-hez nincs PMDG, de akkor is valami lényegesen kisebb gépet javasolnék!

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#608) Geryson


Geryson
addikt

Hallottátok, hogy az Ariane "beelőzte" a PMDG-t és kidobta a 737-es sorozatot FSX-hez? Anno is komoly gépeket csináltak, azért ez elég ciki sztem a PMDG-re nézve, anno ilyen nem történt meg...

[Ariane Design]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#609) Ferenc1946 válasza Geryson (#607) üzenetére


Ferenc1946
csendes tag

Szia!

Sikerült megoldani a problémát. Segítettek megtalálni a 4 leckéhez tartozó fájlokat. Be is tettem a programba. De azt felfedeztem, hogy a magyar fordításból a negyedik lecke lemaradt!
Igazad van abban, hogy ez egy kicsit nagy gép még nekem.
Egyenlőre nem is foglalkozom vele.
Kaptam egy segítötársat, aki Skypen segít a PMDG 737-800-as programozásának megtanulásában.
Tegnap volt az első lecke és ma folytatjuk.

Üdv: Czakó

(#610) Ferenc1946 válasza Geryson (#607) üzenetére


Ferenc1946
csendes tag

Ui.

Látom, hogy benne vagy az MSN partnerlistámban.

(#611) Geryson válasza Ferenc1946 (#610) üzenetére


Geryson
addikt

Nem igazán van most időm repülni, de én is szívesen segítek Neked PMDG-ben augusztusban már. Ha jól megy az angol, akkor megvan az angol, hivatalos manual is - én anno 2x is elolvastam és azt hiszem jól megtanultam a 737-es sorozatot...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#612) Ferenc1946 válasza Geryson (#611) üzenetére


Ferenc1946
csendes tag

Üdv!

Előre is köszönöm a segítséget. MSN-ben írtam, de nem reagáltál rá.
Írd meg, hogy mikortól és milyen időpontban beszélhetnénk.

Kösz: Czakó

(#613) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Tudnátok adni egy jól használható, kifejezetten erre a szimulátorra írt leírást, ami megkönnytí a repülőgép vezetés megtanulását? Köszi.

(#614) Ferenc1946 válasza DrGonzo22 (#613) üzenetére


Ferenc1946
csendes tag

Üdv

Pl. innen:
http://fs2004faq.uw.hu/fs2004nav/fs2004nav.htm
De még sok helyen lehet keresgélni.

Vagy az FSX-re gondoltál?
Mert látom, hogy 2004 óta tag vagy a fórumon és nem szeretnélek megsérteni.

Czakó

[ Szerkesztve ]

(#615) DrGonzo22 válasza Ferenc1946 (#614) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Köszi, igazából mindegy melyik, még csak most fogom kipróbálni a játékot, egyszer repültem vele:)

(#616) Ferenc1946


Ferenc1946
csendes tag

Üdv!

Olvasom az PMDG FMC leírásában, hogy a programozáshoz az indulási és az érkezési protokolnál a pályaszámot a torony adja meg.
Kérdésem az, hogy amikor a kapunál állok /pl 37-es /, hogyan lépek kapcsolatba a toronnyal? Mert jelen pillanatban nem szól hozzám senki :)
Eddig az alap 737-el röpködtem, ott a torony szóba állt velem és megadta az adatokat.
Másik kérdés:/lehet, hogy már feltettem, de választ valószínűleg nem kaptam/:
a kaputól tolatva mivel lehet jobb ill. ball irányba fordulni /mint a 737-nél az 1 és 2 billentyűvel/

Kösz: Czakó

(#617) Geryson válasza Ferenc1946 (#616) üzenetére


Geryson
addikt

Szia Czakó!

Bocsi, hogy nem reagáltam az MSN-re, de elég riktán vagyok gép előtt. Szóval:

Pusback jobbra/balra: PMDG-nél van egy külön settings vagy valami hasonló menü a felső menüsorban, természetesen a PMDG menüből kiválasztva. Ott egy csomó mindent be tudsz állítani, többek között a kimondottam a PMDG-re vonatkozó billentyűbeállításokat. Na, ott van egy Pushback fül, ahol be lehet lőni, hogy mi legyen a hátratolatás (alapesetben "P") és melyik legyen a jobbra vagy a balra. Én úgy lőttem be, hogy "P" a hátra, "O" a balra és "Ő" a jobbra, merthogy így egymás mellett vannak a gombok.

Kapcsolatfelvétel: offline játszol? Akkor azt hiszem a "Ö" vagy az "Ü" gombbal elő tudod hívni a kommunikációs panelt és ott van az a bizonyos "tune xxx.xx..." szóval ott tudsz ráhangolódni különböző frekvenciákra, vagy megtanulod őket (persze ez lehetetlen, de egy párat idővel megtanul az ember) és Te saját magad betekered a rádiópanelen a COM1 csatornán.

Amúgy pályairányt a széliránynak és a reptéri szokásoknak megfelelő Te is bármikor ki tudsz választani, főleg ha offline játszol.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#618) RZS


RZS
tag

sziasztok!
mi kell ennek a proginak inkabb? CPU vagy VGA?
ha a mostani 2magosomat / 6400X2 / lecserelem 4 magosra, erezheto lenne a kulonbseg? az SP1 utan mar tamogatta a 2 magot, segitene a 4 mag?
vagy a VGA lenne kicsi? 8800GTS 640MB 112SP? :F
1280x1024 ben is kompromisszumokat kell kotnom :O
SP1, Acceleration Expansion, minden megvan....

koszi

(#619) Geryson válasza RZS (#618) üzenetére


Geryson
addikt

CPU és VGA! :) Sajnos...

A 4 magos ehhez a játékhoz (sőt, úgy tudom talán még szinte az összeshez) teljesen felesleges, mert nem kezelik. Ahogy írtad is, az SP1 valóban támogatja a 2magosat, de itt abba is marad. :)

Acceleration Pack a nevével ellentétben nem gyorsít, csak tartalmazza azt hiszem az SP1-et vagy SP2-öt, de a lényege inkább az a kis gyorsrepülős kiegészítő, nekem nincs is meg, mert az a része nem érdekel.

Játszani így is tudsz vele, csak nem fullon, de azért jó fog menni (szinte ugyanaz a konfigom van).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#620) RZS válasza Geryson (#619) üzenetére


RZS
tag

koszi!
az FS2004 mar jol megy fullon:), dehat az X megszebb.
gondoltam, talyekozodom, mi lenne amin gyorsabb.
szerintem 1-2 ev es minden fullon is fog menni:)

(#621) Geryson válasza RZS (#620) üzenetére


Geryson
addikt

Ebben teljesen igazad van, az FS2004 is a mostani gépeken meg igazán tökéletesen, pedig már 4-5 éves játék.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#622) DeepDish válasza RZS (#618) üzenetére


DeepDish
őstag

4,5 Ghz Core2Duo + 4 giga ram esetleg GT280 vagy vmi dualos vga siman viszi!! :R :C :DD :))

(#623) RZS válasza DeepDish (#622) üzenetére


RZS
tag

X2 6400, 8800GTS 640MB 112SP, 2GB ram.
+2 GB rammal nem ereztem semmi gyorsulast....

(#624) Geryson válasza RZS (#623) üzenetére


Geryson
addikt

Sztem elég neki a 2 Gb RAM, bár nekem is 4 van, de valóban semmi gyorsulást nem láttam én sem anno, de legalább dualba raktam őket...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#625) DeepDish válasza RZS (#623) üzenetére


DeepDish
őstag

4Gb ram azert kell,mert ha dx10-et nyomod,vistanak kurva keves 2gb ram! :))

Mellesleg AMD nem kedveli fsx-et es a gts-ed se mai kutya ,meg a regi g80-as! :U

[ Szerkesztve ]

(#626) Geryson válasza DeepDish (#625) üzenetére


Geryson
addikt

Ja, én "csak" sima XP-n nyomom, de mostmár akkor lehet kipróbálom ezt a DX10-es módot Vistával.

Azért hidd el, nem remelek rosszul az a G80-as, nekem is az van! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#627) Szilibandi


Szilibandi
csendes tag

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy ha Vistám van, és a hardver is tudja a dx10et, akkor a játék csak full grafikán hajtja dx10el, vagy pl mediumon, vagy highon is azzal megy? Vagy ott csak dx9-cel :F ?

Ájemdé

(#628) RZS válasza DeepDish (#625) üzenetére


RZS
tag

miert nem kedveli az AMD ezt a progit? :F
meg nem raktam D10et, nincs idom vacakolni vele :(
azert a 112SPs 8800GTS nem piskota! ritka, mint a feher hollo ;)
de mar eljart felette az ido, tudom.
emiatt, hogy nem megy az FSX nem valtok VGAt, mert akkor mar az X2 6400as CPU szerintem keves lenne az uj, gyorsabb VGA kihajtasahoz....

(#629) Geryson válasza RZS (#628) üzenetére


Geryson
addikt

Nem tudom, ez tényleg furcsa, de ezt az AMD dolgot én is hallottam már - igazából soha nem találtam rá megfelelő magyarázatot, bár nekem soha nem is volt AMD-m. Amit szintén hallottam, hogy az ATI-kat nem szereti a game és erre volt egy olyan megerősített példám, hogy kölcsönkaptam a 6600-as kártyám helyett egy lényegesen erősebb ATI-t és katasztrófálisan ment a játék, egyszerűen játszhatatlanul ugyanazon beállításokkal (ez persze még FS2004 volt). Erről azt hallottam, hogy NVidiára van optimalizálva a játék, de hogy ez valóban igaz-e...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#630) DeepDish


DeepDish
őstag

Most ez milyen okor kerdes mar,h miert nem szereti az AMD-t,mert nem es kesz,nem arra az architekturara irtak ennyi,ha tetszik ,ha nem ez van!!

G80 nem mai kutya ,abbol inkabb a GTX 768 mb-os verzion fut jol,de ha megnezed csinaltam regebben tesztet!! Azota volt 4100 mhz-es c2d es G92es GTS-em,hat nemvoltam elajulva sajnos,igy bekattantam es eladtam mindent! Varok picit,majd 6 Ghz-es gep es 2/4 vga-val talan elfut ,majd nativban 1650/1xxx-ben!! Nah akkor ujra nekikezdek!!! :R Vettem jo nagy moncsit ,ott meg ugye nativ felbontasban eles a kep,tobbiben szar,de ahhoz meg edes keves a mai vga-k szitnje FSX-hez!! Remelem leirtam mindent erhetoen!! :R :R

(#629): IGAZ,nezd meg Cyrsis-t is ati kartyan es nvidian ,rohej,h mekkora kulonbseg lesz!! :K :U

[ Szerkesztve ]

(#631) RZS válasza DeepDish (#630) üzenetére


RZS
tag

bocs, hogy nem ertek annyira a PChez, mint Te. :K
legkozelebb nem teszek fel okor kerdeseket, meg akkor sem, ha nemtudom es arra gondolnek, hogy a forumon esetleg vki valaszolna ra.... :D

(#632) Acor válasza RZS (#631) üzenetére


Acor
aktív tag

Depish -nek igaza van. :K Én is már rakat pénzt öltem a hardware-be hogy szépen tudjak játszani, de nem sok változás történt.. Majd két év múlva én is új configot veszek, azt majd kiderül.
Egyébként a Vistának a 8GB ram is kevés játék alatt :O na jó az talán elég....

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#633) RZS válasza Acor (#632) üzenetére


RZS
tag

talan 1-2 ev mulva lesz olyan kiegeszito is amivel rendesen kihasznalja a 3-4-8 magot is:)....

(#634) DeepDish válasza Acor (#632) üzenetére


DeepDish
őstag

4-nel tobbet nem is hasznal ki meg fsx alatt sem,nezd meg kozben a feladatkezeloben! Igy ezert nem is vettem foloslegesen 8gb-ot!! Kb en is jovo ev vegen terek vissza hozza vagy lehet mar akkor sem,mivel egyre kevesebb jatekot igenylek! Nem akarom belatni,h oregszem,pedig csak 26 vagyok! :( :R

(#635) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

Valami jó kis vadászgép szimulátor progi érdekelne,bocs a lámaságért tájékozatlan vagyok ebben a témában játékok terén:D

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#636) v!ct0y válasza Interceptor (#635) üzenetére


v!ct0y
veterán

Szia!

Lock-on??

(#637) Kosztinho válasza Interceptor (#635) üzenetére


Kosztinho
tag

Hello!

Esetleg még IL-2.Már ha bejönnek a világháborús gépek...

[ Szerkesztve ]

(#638) Bubanc


Bubanc
aktív tag

sziasztok!

Valami nagymester tudna segíteni abban, h hogyan kell ILS-el leszálni. Köszi elre is. :R

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#639) Bubanc válasza Bubanc (#638) üzenetére


Bubanc
aktív tag

kipróbáltam a gyorskeresés funkciót és lássatok csodát működött:)
Köszönöm én is kedves Jorus a leírást. :R
Annyi segítséget kérnék még, h az ILS frekit honnan tudom meg? GPS mutatja esetleg, vagy a térképen rajta van az adott oldal frekije? Honnan tudom meg, hogy melyik kifutót milyen irányból kell használnom?

[ Szerkesztve ]

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#640) Geryson válasza Bubanc (#639) üzenetére


Geryson
addikt

Na akkor az első lépés már megvan... :)

Freki: térképekről, esetleg az FS beépített elég sz@r térképéről is. Leszállóirányt már igazából leírtam egyszer asszem, mégpedig ez a szél függvénye legfőképpen. Azaz ha Ferihegyen (ahol 13-as (városfelőli) és 31-es (Vecsés felőli) pálya van) olyan szél van, ami az egyik vagy a másik pályairányhoz legközelebbi, akkor azt használják fel és leszállásra is. Kivétel lehet kizárólag éjjel, nagyon gyér forgalom mellett, ha Vecsés felől szállítják le és fel is a gépeket, mert a város felől csak dumálás lenne a hang miatt. Plusz Ferihegyen van még egy szokás is (ez több dupla, tripla kifutópályásnál is mindig van), hogy az "R", azaz a jobb pálya legtöbbszőr a leszálló és az "L", a bal meg a felszálló - kivétel persze itt is van: ha az 1-es Terminálhoz van leszállás és a pálya a 31-es, akkor az "L" pályára szállítanak, mert teljesen feleslegesen taxiztatnák a gépet az "R" pályától a terminálig.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#641) Bubanc válasza Geryson (#640) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Értem köszi a magyarázatot, valamiért én azt hittem, hogy mindig a légiirányítás adja meg, hogy melyik kifutót kell használni, de akkor ezek szerint van némi szabadság.

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#642) Geryson válasza Bubanc (#641) üzenetére


Geryson
addikt

Nyilvánvalóan a légiirányítás a "fönök" szinte minden esetben, hiszen a valós életben ő látja át a légiforgalmat úgy, hogy abból baleset ne legyen. Ennek ellenére ha egy pilóta pl. egy műszaki hiba miatt nem tudja végrehajtani az előre kiadott utasításokat, akkor ott a pilóta szava dönt, de érhetően ezen ritka eset kivételével mindenki a légiirányításra "hallgat". A beépített FS irányítás persze elég gyenge, ott többszőr áthágtam az elhagzottakat ill. később soha többé nem használtam.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#643) Bubanc válasza Geryson (#642) üzenetére


Bubanc
aktív tag

köszi, remélem ma lesz egy kis időm és kipróbálom egy rövid repüléssel, mondjuk BUD-VIE szakaszon, remélem sikerülni fog a leszállás. már csak arra nem emlékszem, hogy leszállás előtt mikor az ILS-re rávezet a légiirányítás, azt kérni kell, vagy autómatikusan mondja, hogy milyen irányba menjek milyen magasságon... :R

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#644) Geryson válasza Bubanc (#643) üzenetére


Geryson
addikt

A légiirányításnak illik átvennie az irányítást az utolsó pont előtt már, de sokan már az lényegesen korábban megteszik ezt!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#645) Foxconn


Foxconn
csendes tag

Üdv!

Nemrég kezdtem el ismerkedni az FSX-el, és a 2004-el. Beszereztem egy szerintem az én szintemnek megfelelő joystick-ot is (Saitek cyborg EVO). Hát még nagyon az elején tartok... Látom van itt egy pár nagyon hozzáértő és lelkes pilóta, elsősorban az ő segítségüket szeretném kérni. Ha lehetséges, és tudtok, adjatok egy pár linket, ahol magyar nyelvű segédletek, leírások stb vannak a programmal kapcsolatban. Elsősorban 2004 érdekelne, de FSX-hez is jól jönne a későbbiekben. Egy korábbi hozzászólásban találtam ezt a linket: http://fs2004faq.uw.hu. Szval ehhez hasonlóakra gondolok. Nincs problémám az angollal, de ez a nyelvezet nekem még így az elején magyarul is kínai. Google-ben találtam egy pár oldalt, de az általatok is színvonalasnak tartott oldalak címei jól jönnének.

Kérdésem lenne még, ha most az FS 2004-ben kezdem el megtanulni az alapokat (azért abban, mert az fut jól a jelenlegi gépemen), akkor a későbbiekben azokat kamatoztatni tudom az FSX-ben, vagy az teljesen más?

Előre is köszi válaszotokat, és bocs az amatőr kérdésekért.

Köszi!

(#646) Geryson válasza Foxconn (#645) üzenetére


Geryson
addikt

Természetesn ha bármit megtanulsz azt utána a repüléssel kapcsolatban tanulod meg és nem az FS9-el kapcsolatban, tehát utána már állandóan a hasznodra lesz. Ha konkrét kérdés van, tedd fel, biztosan tudunk segíteni.

Oldalak tekintetében (főleg ha magyart keresel) javaslom a Google-t, nekem össz-vissz egy javaslatom van: [Rucz Gábor oldala], de ezt már korábban is említettem.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#647) Foxconn válasza Geryson (#646) üzenetére


Foxconn
csendes tag

Köszi a választ, és a linket is! :R

(#648) Acor


Acor
aktív tag

Sziasztok!

Tudom ez FSX fórum........, viszont mit szóltok az X-plane szimulátorhoz?

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#649) Ferenc1946


Ferenc1946
csendes tag

Üdv!

Az FSNavigator programba, honnan kell a FSNavDBC adatbázist beletenni?
Mert amikor az FS indítása után használnám a FSNavigátort hiányolja, hogy az adatbázis nincs feltöltve.

Kösz: Czakó

(#650) Ferenc1946 válasza Geryson (#646) üzenetére


Ferenc1946
csendes tag

Üdv!

Milyen összefüggés van a távolság és a beállítandó magasság között?
Eddig úgy csináltam, hogy a RouteFinder-rel megterveztem az utat, de hagytam a FL330-az. Az FMC-be is ezt az értéket írtam be. De rövid útnál gond van, mivel a felemelkedéssel még rendben van, de sűllyedéskor már baj van, mert vagy nem érek le, vagy túlmegy a sebesség a nagy varió miatt.
Pl. LHBP-LOWW távolságon nem lehet FL330-ra menni, elég FL140 is. Nem tudom, hogy ez így szabályos-e.
Van-e valami táblázat, vagy utasítás a távolság-utazó magasság-ra?
TaláltAM EGY fmc OKTATÓ FILMSOROZATOT A YouTube-on. Ebben a RTE-be a térkép alapján beírja a megkötelítési magasságokat és a sebességeket is. Sőt a ARRIVALS RWY.EXT-be a ILS belépési távolság értékét is.
Én is ezt csináltam, de a gép nem követte ezt az utasítás sort. Sőt amikor az általam javított magasságokhoz ért, visszaírta az eredeti értékeket. Ha nem vettem volna ki az automatikából, elrepült volna a pálya felett :)
http://www.youtube.com/watch?v=JfclBlXWB9E&feature=related
9 részes sorozat. Ajánlom minden kezdőnek a FMC-hez.

Czakó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.