Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#617) pomk


pomk
őstag

Apuval készítettünk egy ilyen táblázatot, oszt azt köllött.. :DDD

Szóval nagyon ráértem, és végeztem egye tesztet. A cél az volt, hogy a Monzo kártyámon 10£ jelenjen meg a tranzakció végén. Két "feltöltési" lehetőséget teszteltem:
1. TW -> Monzo közvetlen feltöltés TW alkalmazásból
2. Revolut top-up Ft hitelkártyáról közvetlenül (Curve nélkül), majd -> Monzo bank transfer Revolut alkalmazásból

Az utalás mindkét esetben 01.28.-án történt, bár az 1. napközben a 2. pedig este így adódhat némi eltérés az árfolyam különbözetből, de szerintem ez elhanyagolható. Majd ma megnéztem a számlatörténetet a bankomnál, mert gondoltam hogy a 2 esetben várható hogy többet fognak végül könyvelni mint az utalás napján történt levonás. Az alábbi táblázat szerint alakultak a költségek:

Konklúzió: bár Revoluttal kicsit macerásabb az átutalás, még mindig olcsóbb, mint TW-vel.
Amint megérkezik a Curve kártyám, készítek majd egy olyan tesztet is, amiben a Revolut-ra Curve káryáról fogok top-upolni úgy, hogy a Curve alá lesz beillesztve a Ft hitelkártyám. Ott várhatóan még nagyobb lesz majd a különbség a TW -> Monzo verzióhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.