Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) jézusom válasza Merlini (#1147) üzenetére


jézusom
addikt

Bocsi kezdő vagyok! :)

TW is kell, hogy revora tegyek pénzt?

(#1152) KTU válasza jézusom (#1151) üzenetére


KTU
addikt

Revolut-on van közvetlen HUF feltöltés bármilyen bankkártyáról ingyen.

Nem kell TrasferWise, de lehet erről is.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1153) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

Ma ki akartam próbálni, hogy másodszor is tudok-e felvenni kp.-t Curve kártyával az OTP hitelkártyáról, de azt írta, hogy nincs fedezet, így nyugtáztam, hogy nem lehet. Aztán gondoltam feltöltöm Revolutra és átküldöm ismerősömnek, hogy ő vegyen le, de a Revolut feltöltést sem engedte. Sima kártyával már fel tudtam tölteni, a kp felvétel miatt már nem mentem vissza. Most vagy szarakodik megint az OTP hitelkártya rendszere, vagy eljött az idő, hogy korlátozzák az ilyen tranzakciókat? Valaki próbált mostanában hitelkártyával Curve-ről levenni?

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1154) lockdown90 válasza warezxts (#1148) üzenetére


lockdown90
senior tag

Ebbe olvass bele:
https://community.revolut.com/t/anyone-with-experiences-of-using-revolut-in-vietnam/2268/23

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#1155) Merlini válasza jézusom (#1151) üzenetére


Merlini
tag

TW-t alternatívának írtam mivel ingyenes a Mastercard kártyája, ha "a kártya nélküli forintos számlához" továbbra sem szeretnél pénzt költeni bankkártyára.

I. A TW forint számlájára utalni előre hét közben. Majd azt Revolutra Top Up és onnét másik Revolut usernek - esete/hétvégén/ünnepnap is - néhány másodperc alatt átküldhető a forint vagy (előre)váltás után még ~28 -féle deviza /euró, kuna, cseh korona, złotyi, font stb./.

II. Vagy mint írtad a kártyás vásárlást, bankkártya kellene a magyar bankszámlához.
Akkor menne bármikor a forint Revolut top up és onnét tovább egy másik Revolut felhasználónak.

[ Szerkesztve ]

(#1156) jézusom válasza HXY (#46) üzenetére


jézusom
addikt

Simple alkalmazás felvette a revo virtual kártyát, elvileg megy vele nfc de nem próbáltam így,

(#1157) KTU válasza jézusom (#1156) üzenetére


KTU
addikt

Nyolc és fél hónapra rá, már nem biztos hogy releváns kérdésre válaszoltál.
:)

Igen, Simple-be bele lehet rakni a Revolut kártyákat, sőt, bármelyik másikat.
A "belerakott" kártyával töltöd a Simple egyenleged, ami 1 hónapra 65 000 Ft.
Ami eléggé korlátozza a használatát.
Kiegészítésnek OK.

Fontos!
a Revolut kártyánál NE nyomj a
"Kártya biztonsági azonosítása"-ra.
Ha megteszed, ideiglenesen korlátozzák Revolut fiókod.
Így volt egy éve, gondolom nem változott.

Csak OTP kártya esetén nyomtam a kártya biztonsági azonosításara.
Így kiírta a belerakott OTP kártya egyenlegét.

Többi kártyánál szerintem nincs jelentősége, mert azóta se tettem meg, és működik.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1158) petipetya


petipetya
nagyúr

Curve/Revolut kártyával lehet valahogy utalni hazai bankszámlára, elkerülendő a tranzakciós díjat?

"nincs rá lezsóidő"

(#1159) anadroid válasza petipetya (#1158) üzenetére


anadroid
senior tag

Revoluttal. A magyar bankszámla IBAN-száma és a bank BIC/SWIFT kódja kell hozzá. A magyar számlaszámbó egy IBAN-kalkulátorral megtudhatod.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1160) petipetya válasza anadroid (#1159) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi szépen :C Teszt céllal utaltam magamnak 2 HUF-ot (Revolutból magyar számlaszámra), elviekben szerdán megkapom. Fogadó félként leszek kíváncsi arra, hogy úgy is ingyenes-e (Revolut számla HUF-ban van, feltöltés HUF kártyáról megy, utalás HUF-ban történt, fogadó számla HUF alapú).

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1161) KTU válasza petipetya (#1160) üzenetére


KTU
addikt

Működik.
Spórolásból (idő és pénz), ill. lustaságból használom.
OTP ATM vagy bankfiók befizetés, közel van és ingyenes, most már csak ezért tartom.
(fiók is csak azért, mert az ATM már többször elnyelt párszáz e. Forintot, megkaptam, csak 3 - 6 munkanap)
OTP Bankkártya --> Revolut, (esetleg jó áron devizaváltás) utalás --> más saját számla (pl. CIB), utalás (ez is ingyen) több darab saját vállalkozói számlára.
Ez nem kerül így pénzembe. :U

Bemehetnék a CIB-hez is, de a belvárosban van, parkolókeresés, parkolás (idő, pénz), sorbaállás még több idő.

Vállalkozói számla, van olyan is aminél ingyenes a befizetés, de, parkolókeresés, parkolás (idő, pénz), sorbaállás még több idő.
A van olyan amelyiknél nincs is lehetőség közvetlen befizetésre, csak pár más bank pénztárában, és elég borsos az ára, és a szokásos, parkolókeresés, parkolás (idő, pénz), sorbaállás még több idő.

Este a pénzt befizetem, másnap reggel 9-ig a CIB-nél van (ha megy a GIRO), + 1 óra és vállalkozói számlán landol.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1162) anadroid válasza petipetya (#1160) üzenetére


anadroid
senior tag

Hogy fognak örülni a kétforintos utalásnak. Egy kalap költségük van vele, és teljesíteniük kell.

Én egyszer kártyával fizettem ki egy ugyanekkora számlát. Örüljenek, hogy nem személyesen fizettem (lefelé kerekítendő).

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1163) petipetya válasza anadroid (#1162) üzenetére


petipetya
nagyúr

Helyes. Eredetileg 1 forintot akartam utalni, de a Revolutban 2 forint a minimum.

"nincs rá lezsóidő"

(#1164) anadroid válasza petipetya (#1163) üzenetére


anadroid
senior tag

Azért ez disznóság, hogy 100%-kal többe kerüljön. :D

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1165) petipetya válasza anadroid (#1164) üzenetére


petipetya
nagyúr

Látod, szegény embert az ág is húzza 😁

"nincs rá lezsóidő"

(#1166) petipetya válasza Watcher45 (#1149) üzenetére


petipetya
nagyúr

A QR kódos fizetést ma teszteltem a Decathlon oldalán:
- csak le kellett olvasni a telóval a monitoron lévő QR kódot
- nem kell hozzá Simple egyenleg, egyszerüen csak kiválasztottam a Curve kártyával történő fizetést, amely pedig a magyar CIB kártyáról vette le a pénzt (nyilván ehhez előtte hozzá kellett adni a Curve kártyát a Simple appban)

"nincs rá lezsóidő"

(#1167) scream


scream
veterán

Ma meglepve tapasztaltam, hogy amit idáig használtam OTP-s kártyát feltöltésre (09/19-ig jó, és nem is lehet állítani már rá ezt az SMS-es mókát) elutasította feltöltésnél, majd hozzáadva az új kártyát (amin már be van aktiválva az SMS kód) megjelent ez a megerősítős oldal. Hogyan tudnám - ahogy idáig ment, az sms verif nélkül - díjmentesen feltölteni a Revo egyenleget? Most az SMS árába kerül minden feltöltés.

Van Monese (EUR/GBP) és bunq kártyám is, ha ez valahogyan segít.

[ Szerkesztve ]

(#1168) Oliverda válasza scream (#1167) üzenetére


Oliverda
félisten

"Most az SMS árába kerül minden feltöltés."

Milyen SMS? Ha a 3D Secure-ra gondolsz, az ingyenes.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1169) scream válasza Oliverda (#1168) üzenetére


scream
veterán

Amit most szeptembertől kerül bevezetésre, hogy igazoljam azt, hogy az online felületen történő kártyás tranzakciót tényleg én akarom végrehajtani - internetes biztonsági kód-ként látom az OTP-s fiókomban ezt a funkciót megnevezve - de nem tudom, hogy ez az az 3d secure - de nekem fiókban azt mondta az ügyintéző, hogy ez is a rendes SMS tarifa árán érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#1170) instantwater válasza scream (#1169) üzenetére


instantwater
addikt

Ha ez így van, akkor ideje bankot váltani.

(#1171) Oliverda válasza scream (#1169) üzenetére


Oliverda
félisten

"de nekem fiókban azt mondta az ügyintéző, hogy ez is a rendes SMS tarifa árán érkezik."

A fiókokban jellemzően fingjuk sincs az ilyenekről, az ügyintézők nagy része csak a napi munkájához ért (vagy még ahhoz sem). Legjobb tudomásom szerint ez egységesen ingyenes, de a telefonos ügyfélszolgálatos (vagy az emailes) pontosabb információt tud adni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1172) mekkGyver válasza Oliverda (#1171) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Én is úgy látom a netbank felületén, hogy szépen számolja az SMS díjakat. Pedig ott az a nyomorult QR autentikálás. A legszebb, hogy a beállításokban van egy 'pipa', hogy kérek SMS megerősítést, de nem engedi kivenni (szürke). A hitelkártyánál nincs bejelölve, az nem is kér semmit. Kezdem már unni, hogy 100 bőrt akarnak lehúzni rólunk mondva csinált költségekért, és az elszámolás végén még ott a Jolly-Joker: 'egyéb költségek'.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1173) instantwater válasza mekkGyver (#1172) üzenetére


instantwater
addikt

Igazad van, de lehet bankot váltani. Nem csak az OTP létezik. Tegyél róla, hogy ne rólad húzzák le azt a századik bőrt.

(#1174) jézusom


jézusom
addikt

Gyerekek ez az SMS auth egy rohadt nagy hányinger, utalásnál soha nem kapom meg időben. Este vagy hétvégén utalok hétfőn jön meg, de minek akkor? Rohadjanak meg, úgy is kiszámlázzák, pedig pont semmi értelme 3 nappal később.

Miért nem lehet emailben? Jó ez költői volt.

Ha van már revo számlám, utána meg lehet szüntetni az OTP számlámat?

Van valami alternatíva, hogyan tudnék készpénzt befizetni OTP nélkül?

(#1175) Dluinet válasza scream (#1169) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Vegyél az OTP-nél a csomagodhoz korlátlan SMS-t vagy mit.
Asszem olyan 650Ft adja az OTP.
Tudom, lehúzás, de más bank meg az ingyenes TOKEN-t szüntette meg, és most havonta kér érte díjat.
Rendesen kitalálták.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1176) petipetya


petipetya
nagyúr

Csak ötletelek. Mi történik, ha az OTP-sek Curve kártya mögé teszik be a sajátjukat, akkor elkerülhető az előbb írt sms költség?

"nincs rá lezsóidő"

(#1177) vnorbi válasza scream (#1169) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Megnyugtatóbb lenne, ha sikerülne nekik beírni a díjmentességet a kártyákhoz tartozó hirdetményekbe, de ennek hiányában egyelőre azért kell ingyenesnek lennie ezeknek az SMS-eknek, mert sehol nem írják, hogy fizetősek.

Egyébként az utolsó hitelkártya számlakivonatom végén a tájékoztató részben azt írják, hogy díjmentes, de csak jobb lenne, ha a hirdetményben is ott lenne.

(#1178) mekkGyver válasza instantwater (#1173) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

A szándék megvan, de a lakáshiteltől kezdve még több dolog is van, amit át kéne vinni, és egyrészt irtózom a bankban órákig ücsörgétől, másrészt "jómunkásemberként" millió dolog van mi díg, ami fontosabb annál, hogy ilyeneket intézzek.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1179) instantwater válasza mekkGyver (#1178) üzenetére


instantwater
addikt

Nem kell bezárnod az OTP számlát, csak ne használd.
Bár akkor meg szlavezetési és kártyadíj ketyeg.
It's a trap.

Esetleg próbáld meg az online számlanyitást Magnet/Gránitnál?

(#1180) kukac7 válasza scream (#1169) üzenetére


kukac7
tag

ha erre gondolsz, akkor ez biztos hogy ingyenes.
ez kotelezo minden banknal az eu-n belul es ezert nem kerhetnek penzt.

egyebkent itt a gyik, ahol leirnak rola eleg sok mindent.

de ugy gondolom ez a tema tok off, nem ide valo.
itt az otp-s topic.

[ Szerkesztve ]

(#1181) Oliverda


Oliverda
félisten

Létezik már olyan csekkbefizetős app ami nem csak QR kóddal megy, hanem kézzel is be lehet beírni a szükséges adatokat?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1182) Ixion77 válasza Oliverda (#1181) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem azt hívják átutalásnak?...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1183) Oliverda válasza Ixion77 (#1182) üzenetére


Oliverda
félisten

Kártyás vásárlással szeretnék befizetni, ez pedig jelenleg csak QR kódos csekkekkel működik, vagy be kell hozzá menni a postára.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1184) dptrsk válasza Oliverda (#1183) üzenetére


dptrsk
addikt

Arra nincs lehetőség, a sárgacsekk átutalási megbízás, ha nincs QR utalni lehet.
Vagy a csekk kiállítóját kérni, fogadjon el online kártyás fizetést.

(#1185) Watcher45 válasza Oliverda (#1181) üzenetére


Watcher45
tag

Én is ezzel szívtam a múltkor. A Győrszol számlán lévő QR kódot nem olvasta sem a Simple sem a Smartbank, mehettem vele postára.

(#1186) Dluinet válasza dptrsk (#1184) üzenetére


Dluinet
nagyúr

már 10 éve simán átutaltam a számlán lévő bankszámlámra a pénzt, a közlemény rovatba pedig beírom a csekken lévő közleményt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1187) Oliverda válasza Dluinet (#1186) üzenetére


Oliverda
félisten

Az átutalás egy rakás számlacsomagnál pénzbe kerül, hitelkártyával pedig nem is működik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1188) instantwater válasza Oliverda (#1187) üzenetére


instantwater
addikt

Ömm, hogy is volt az a Curven keresztül hitelkártyával Revolutot feltöltős majd onnan ingyen utalós trükk? :DD

Költői kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#1189) Dluinet válasza instantwater (#1188) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem feltöltést kell csinálni a revolt-ra (mert az minimum 10 £), hanem idegentől kér pénz, ekkor egy kártyás fizetési oldal linkjét generálja, ahol a curve kártyával a kért pénzt (akár 1 £) kifizeti

Revolute > fizetések > kérés > fizetési hivatkozás

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1190) instantwater válasza Dluinet (#1189) üzenetére


instantwater
addikt

Köszi
Azért kérdeztem, mert a kolléga panaszkodott, hogy nem tud csekket hitelkártyával és ingyen átutalással fizetni.
Most már mehet Revolutról utalással.

[ Szerkesztve ]

(#1191) headhunter


headhunter
addikt

Kártyás fizetés: hogy ne folyjon el annyi pénzünk a nyaraláson?

...10. Kombináld, vagy hagyd a francba!

Ha valaki igazi guru, akár azt is megteheti, hogy egy N26-os kártyával veszi fel mindenhol a szükséges casht ingyenesen, egy Revolutos kártyával költ kártyás fizetéssel olcsón, és a kettőt egy Curve-kártya alatt egyesíti.

Vagyis egy okostelefon nyomkodásával és egyetlen fizikai kártyával minden búját-baját szinte ingyen oldja meg. Minden országban az adott pénznemben fizet, és előtte módszeresen pakolgatja a pénzeket a megfelelő zsebekbe, nagyon kedvező átváltásokkal.

Ez tényleg remek megoldás, ahogy persze az is, ha ezt az egészet elfelejtjük, egyáltalán nem kalkulálgatunk, minden évben jól érezzük magunkat a nyaralás során a kártyánkkal és a szükséges készpénzzel és nagy ívben leszarjuk, hogy költhettünk volna 1-2 százalékkal kevesebbet is...

(#1192) instantwater válasza headhunter (#1191) üzenetére


instantwater
addikt

2 hiba van az elméletben:
N26 csak EUR/GBPt tud tárolni függően attól, hogy hol él az ügyfél.

Curve készpénzfelvétel limitált, hiába rakod mögé az N26 kártyád.

És még ott van az a szituáció is amikor nem EUR/GBPt akarsz felvenni, akkor vagy a Curve vált limittel, vagy az N26 drágábban.

(#1193) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

naprakész lista van perpill Mo-n elérhető fintech szolgáltatókról? :R rev, tw, curve...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1194) Dluinet válasza Mr.Csizmás (#1193) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ennyi a jól támogatott (HUF számlával rendelkező és tölthető) fintech

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1195) KTU válasza headhunter (#1191) üzenetére


KTU
addikt

Regisztráljunk Magyarországról.

"We’re moving fast so we’ll let you know as soon as we’re available in your region."
:N :N

" A nehézség az, hogy ez a cég nincsen annyira ráállva a magyar ügyfelekre, ide nehezebb magyarként (nem eurózónásként) regisztrálni."

Ha valaki Magyarországon él, még nem lehet N26 ügyfél.
Itt a pont.

A nehezebb kifejezés azt sejteti hogy lehetséges, csak több erőfeszítést kell tennünk.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1196) Mr.Csizmás válasza Dluinet (#1194) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

monese nem? ha jól láttam, már ide is kiküldik a kártyát :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1197) Oliverda válasza Mr.Csizmás (#1196) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, viszont ott nincs HUF balance.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1198) KTU válasza Mr.Csizmás (#1196) üzenetére


KTU
addikt

Revolut, TransferWise, Curve, Monese, bunq

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1199) zolmesz válasza Mr.Csizmás (#1196) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Igen, az N26 helyett a Monese jó, Magyarországról is lehet nyitni, ingyen küldik a kártyát is.
És igen, csak EUR és GBP számla lehet, és nincs HUF feltöltés, de egy Revolut-tal kombinálva, ahova feltöltöd a HUF-ot és ahonnan aztán feltöltöd a Monese-t, tökéletes páros.

(#1200) hedgehog válasza Oliverda (#1181) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én is a Revolutról utalást javaslom, csinálom 1-2 szolgáltatóval és működik.

-- aka p3d3str1an

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.