Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Oliverda


Oliverda
félisten

Hogy egy kevésvbé jó hír is legyen mára: a Curve Black és az a fölé érkező Metal is havidíjas lesz az egyik tweetben talált screenshot alapján:

Remélhetőleg a Blue-t nem érinti majd a váltás...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#402) betyarr válasza Dluinet (#398) üzenetére


betyarr
veterán

0,3%-ról csökkentették 0,2%-ra.nagy kegyesen :U

(#403) streng válasza Reinkz (#397) üzenetére


streng
csendes tag

Hm, Ez fura. Tényleg nem a váltásnál aktuális forex árfolyam. Nekem is pont annyiért terhelte mint neked épp most teszteltem. Ennek nem így kellene lennie. elvileg R és Curve is ugyan azt az FX-et alkalmazza, szóval fillérre egyeznie kellene az árnak. R biztos, h 1 másodpercenként aktualizál, Curve-nél nem tudni ezt pontosan és nincs web-es árfolyam jelzés. (R-nél volt, de ott is levették, viszont appban mindig az aktuálisat látod)
Egyébként ma reggel 6-kor még pont ez volt az árfolyam, azóta erősödött a Forint. Az fura lenne ha Curve csak napi egyszer ellenőrizné az árfolyamot, de úgy tűnik vagy valami hiba van náluk. Most épp elég elfoglaltak a Black és Metál kártyák átalakításával, meg a push üzenetek is késnek, amik nem szoktak.

(#404) ghostie válasza streng (#403) üzenetére


ghostie
tag

Pedig úgy tűnik, hogy nem változik napon belül az árfolyam. Ma váltottam vele többször is, és mindig ugyanazzal az árfolyammal számolt, és mivel ma erősödött a forint, egyre távolodott a Revolut és Curve árfolyama egymástól

(#405) streng válasza ghostie (#404) üzenetére


streng
csendes tag

Írtam Supportnak. Rákérdeztem, h milyen gyakran aktualizálják a használt árfolyamokat...

(#406) szuladam válasza Oliverda (#387) üzenetére


szuladam
aktív tag

Sima otps folyószamlam van de nem terheli be. Próbáltam eurót meg fontot is megadni mint fő deviza de semmi :/
Twt meg rev kártyát elsőre felismerte és már aktív a Curve de pont az lenne a lényeg hogy az otps kártyát hozzá tudjam adni és így olcsóbban eurót varázsolni a rev.re, mert a tw sokat lenyúl mire euró lesz :D

(#407) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Érdekes módon nekem be tudta terhelni a BB hitelkártyámat HUF pénznemben. 1,09 Ft-ot terhelt január 5-én. :D

[ Szerkesztve ]

(#408) fravik válasza Dluinet (#389) üzenetére


fravik
tag

Többen írtátok, hogy TW-re ingyen tudtok utalni magyar HUF bankszámláról. De ezt hogyan? Milyen számlaszámra utalsz ilyenkor? Én csak bankkártyával tudtam eddig tölteni, ami kártyás vásárlás ugye...

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#409) Dluinet válasza fravik (#408) üzenetére


Dluinet
nagyúr

app > fiók >magyar forint megtekint > hozzáad > beírod az "feltöltendő" összeget >folytatás > bank átutalás > ekkor ad egy számlaszámot ahova utalnod kell és egy kódot amit az utalás megjegyzés rovatába kell írnod.

Eddig csak saját magyar számláról küldtem, de elméletileg az is működik hogy bebattyogsz a Rafi-hoz levágod a pénzt az asztalra és kéred hogy a XY számlára írják jóvá ZW megjegyzéssel. De más számlájáról is küldhetsz pénzt, de még ezt sem próbáltam.
Lényeg, hogy a kért összeg, a feladott összeg és a megjegyzés rovat egyezzen.


Utalás csak hétköznap 7-16:30-ig van (asszem) az azért necces, mert a TW az utalás beérkezését határidőhöz köti, amire nem emlékszem, de van hogy 24 órán belül kell megérkeznie. Ezért azt javaslom, csak banki utalási időben indíts feltöltést.

A weboldalon is van (tevékenység > pénz hozzáadása), de ott rosszul írja ki, a bank átutalás fogadásához nincsen díj, ezt kipróbáltam, nem számol fel, csak a bankkártyáshoz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#410) takcslajos1 válasza sparks (#393) üzenetére


takcslajos1
tag

Nekem 0,13 forintos terheléssel simán beverifyolta az MKB-s kártyát (megjelent a kód a tranzakcióban és ugye sikerült). :D

[ Szerkesztve ]

(#411) Fandango válasza fravik (#408) üzenetére


Fandango
veterán

Minek akarsz utalni, ha kártyás vásárlás a töltés, ami szintén ingyenes.

(#412) Dluinet válasza Fandango (#411) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mert neki atm pénzfelvételnek könyvelik el, ami havonta csak 2× ingyenes

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#413) Fandango válasza Dluinet (#412) üzenetére


Fandango
veterán

De ő kártyás vásárlást írt, nem pénzfelvételt.

(#414) Oliverda válasza Fandango (#411) üzenetére


Oliverda
félisten

TW-nál nem ingyenes kártyáról a feltöltés.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#415) sajti_pajti válasza Oliverda (#387) üzenetére


sajti_pajti
tag

ótépés hitelkártyámnak nem volt gond az 1 Ft. (Ez amúgy a duál volt, nem a főkártya és dombornyomott MC.)

(#416) Oliverda válasza sajti_pajti (#415) üzenetére


Oliverda
félisten

Nálam Bonusszal többszöri próbálkozásra sem jelent meg az összeg sehol, csak az egyenlegen látszott a levonás kb. 2 napig.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#417) sajti_pajti válasza #33403648 (#370) üzenetére


sajti_pajti
tag

1. A bankokat rendszeresen ellenőrzik a bankfelügyeletek is, Curve-re ki néz rá?
2. Több kártyát beregelsz, feltörik a rendszert, vihetik az összes beregelt kártyád adatait, CVV-is....
X. Pár egyéb dolgot már írtak mások előttem.

(#418) szabi__memo válasza sajti_pajti (#417) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert gondolod a kártyatársaságok/pénzügyi felügyelet semmiféle követelményeket nem támasztanak? Csak úgy bárki csinálhatja?!
Költői kérdés. Nem

(#419) sajti_pajti válasza Oliverda (#416) üzenetére


sajti_pajti
tag

Pedig ez is Bonusz (csak, mint ahogy írtam a duál kártya volt /de az számlatörténetben is kivonaton is együtt jelenik meg a főkártyával/).

(#420) sajti_pajti válasza szabi__memo (#418) üzenetére


sajti_pajti
tag

Tudtommal banklicensze egyedül TW-nek van.
Kártyatársaság direktben és főleg rendszeres időközönként, úgy mint egy felügyelet nem ellenőriz (ezt korábbi munkaköreimből adódóan tudom).

Egyébként meg nem kötelező hallgatni rám, én zsigerből fokozottan óvatosabb vagyok ilyen esetekben, ami egy még nagyobb fekete doboz, mint pl. egy TW vagy Revolut, de a kártyán keresztül direktben hozzáfér(het) olyan pénzegyenlegekhez, amikhez előbbi kettő nem.

[ Szerkesztve ]

(#421) szabi__memo válasza sajti_pajti (#420) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jól tudod. Viszont a felügyeletnek semmi köze a licenszhez

(#422) sajti_pajti válasza szabi__memo (#421) üzenetére


sajti_pajti
tag

Vágjuk rövidre, idézet Curve honlapról:

Curve 1 LTD, registered in England and Wales, #09523903. Copyright (c) 2018. Patent Pending. Mastercard® is a registered trademark of Mastercard International Incorporated. The card is issued by Wirecard Card Solutions Ltd (WDCS) pursuant to license by Mastercard International Inc. WDCS is authorised by the Financial Conduct Authority to conduct electronic money service activities under the Electronic Money Regulations 2011 (Ref: 900051)

There is no arrangement between Curve and any of the banks, card issuers or networks. Any enquiries should therefore be directed to us.

(#423) szabi__memo válasza sajti_pajti (#422) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pontosan

(#424) KTU válasza Dluinet (#409) üzenetére


KTU
addikt

Transferwise, nincs bankfiókban (Raiffeisen Bank) készpénzbefizetés saját számlára. [link]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#425) szabi__memo válasza KTU (#424) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ilyen lehetséges? Nem is értem

(#426) KTU válasza szabi__memo (#425) üzenetére


KTU
addikt

Lehet csak úgy kaptak kedvező kondíciókat, hogy teljesen bankfiókmentes ügyintézés.
Ha működne a kp. befizetés, nem tartanék fenn itthoni magánbankszámlát. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#427) Dluinet válasza KTU (#424) üzenetére


Dluinet
nagyúr

faca

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#428) fravik válasza Dluinet (#409) üzenetére


fravik
tag

Nagyon szépen köszönöm! :) Én voltam figyelmetlen, valóban ott van a lehetőség :)
A bankkártyás feltöltés díja valószínűleg nagyobb, mint akár egy nagyobb összeg átutalási díja az otp-nél, szóval ha nem azonnal kell, ezt fogom használni. :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#429) sajti_pajti válasza KTU (#424) üzenetére


sajti_pajti
tag

Ez (kp. befizetés) már a Skrill/Moneybookers-nél se volt lehetséges, emlékeim szerint a pénzmosás elleni védelemmel indokolták.

(#430) tindisco


tindisco
csendes tag

Sziasztok!
CIB Visa Internetkártyát sikerült valaiknek hozzáadni a Curve-hoz? Vagy ez nem lehetséges?

(#431) #33403648 válasza Oliverda (#401) üzenetére


#33403648
törölt tag

Ezzel a belinkelt keppel ami a havi dijas felteteleket tagolja, valami nagyon nem stimmel. ...”4.2. A 2018. december 18-án vagy azt megelőzően kiadott Curve Black kártyával rendelkező felhasználó esetén 6 hónapos díjmentes előfizetési időszakot biztosítunk a Curve Black előfizetéssel kapcsolatban, és az első Curve Black előfizetési díjat felszámítjuk 2019. május 18-án. Ha úgy dönt, hogy 2018. december 25. előtt választja a Curve Metal Subscription-t, akkor 2019 április 18-án kerül felszámolásra a Curve Metal előfizetéssel....”
nincs is METAL kartyajuk, igy hogyan valasztottam volna 2018 dec. 25. elott...stb stb, hol ebben a logoka?!
Itt valami rohadtul nem stimmel. 😉😀 valaki ugyesen allhíreket nyomatott twitteren mar megint🥺

(#432) Oliverda válasza #33403648 (#431) üzenetére


Oliverda
félisten

A subscription és a Metál is biztos, csak a dátumok nem stimmelnek. A Blue ingyenes marad, legalábbis egyelőre.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#433) Fandango válasza fravik (#428) üzenetére


Fandango
veterán

Tegnap töltöttem fel 5500 forintot a TW kártyámra, erre számolt fel a TW 22 forintot. OTP Bonus hitel kártyáról ment a feltötlés.

[ Szerkesztve ]

(#434) fravik válasza Fandango (#433) üzenetére


fravik
tag

Igen, 0.004 (szóval 4 ezrelék) a számított költség értékhatár-függetlenül TW-nél, ezt akarnám elkerülni ugye banki Forint átutalással, ha az jobban megéri esetleg. De előbb ehhez a bankszámlámhoz tartozó feltételeket át kell olvasnom. :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#435) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Aki a Curve kártya megrendelése után pár nappal nem azt látja, hogy a státusz az app-ban "Your Curve is on its way" és ugyanilyen szöveggel email-t sem kapott, az írjon a support-nak, mert maguktól nem fogják felvenni a kapcsolatot. Én tegnap, 1 hét után, tettem meg és ma válaszoltak, hogy vissza lett tartva a küldés, ezzel együtt rögtön át is állították a státuszt. Azonban ez csak az Android-os app-ban frissült, iOS-en ki kellett jelentkezni... Másrészt kicsit furcsa, hogy utóbbiban nincs Curve kártya aktiválás, míg az előzőben igen. Utóbbiban újabb kártyát kellene hozzáadni, pedig a Revolut már ott van, míg előbbinél nem kér ilyet. Szóval elég furcsán működnek az app-ok. Lehet az is bezavar, hogy két különböző mobilon ugyanazt a fiókot használom. A személyazonosságomat is igazolnom kellett két kép feltöltésével. Android-on nincs settings menü, így sem pass code-ot, sem újjlenyomatot nem lehet beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#436) Oliverda válasza #33403648 (#431) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

A Curve Twitter posztjaiból van a többi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#437) Fandango válasza fravik (#434) üzenetére


Fandango
veterán

Ennél kedvezőbb maximum akkor lesz ha ingyenes az utalás, de az ugye nagyon kevés helyen és számlacsomagnál van csak.

(#438) szuladam válasza Fandango (#437) üzenetére


szuladam
aktív tag

én OTP-s vagyok és ha utalok az 0,2% , szóval kedvezőbb mint a BK-s feltöltés. Sajnos nincs "ingyenes" utalás mindegy mekkora összeget utalok. Viszont kiíváncsi vagyok, mi a kedvezőbb, a BK- utalás-> TW - váltás euróra (és onnan már ingyenesen lehet Rev-re átküldeni) VS Curve-vel való Revolut euró feltöltés. Jövőhéten kiderül.

(#439) fravik válasza Fandango (#437) üzenetére


fravik
tag

Pont a napokban utaltam 30ezer Ft-ot magyarországi számlára, ami OTP-nél 60 Ft-ba került, ez ugye 0.002 (0,2%) és ezzel pont a fele annak, ami a kártyás tranzakciónál a TW által számított díj (0.4% - 120 Ft lett volna), szóval kedvezőbb mindenképp az utalás még így is (csak lassabb... bár ha nem kell azonnal az összeg, akkor mindegy is). De valóban nem ingyenes, az lenne ám az igazi :P

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#440) Fandango


Fandango
veterán

Igazatok van, a százalékokkal egy kicsit megkeveredtem. :B

(#441) tohn80


tohn80
újonc

Sziasztok!

Nekem gond nélkül megérkezett a kártyám, azonban nem tudom az Otp-s kártyámat berakni alá (Revolut simán ment). Kapok sms-t, hogy terhelték aztán jön egy sztornós üzenet és kb. ennyi az egész. se kód, se semmi. Felhívtam az otp-t és azt mondják , hogy látják a terhelést, de a curve valamiért visszavonja-tiltja a vásárlást és ezért a számlatörténetben már nem látszik.
Tapasztalt már valaki ilyet? :F

Előre is köszönöm!

(#442) Oliverda válasza tohn80 (#441) üzenetére


Oliverda
félisten

Olvass picit vissza...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#443) flegga92 válasza tohn80 (#441) üzenetére


flegga92
senior tag

Én is ezzel küzdök. De a Curvnak nem az 1 GBP-s terhelés kell hanem 1 Ft-os. 1 hét alatt semmi nem jelent meg, OTP nem lát semmit, pedig a Curve újra indította a terhelést. Volt egy tipp hogy EUR kartyaként regisztráljuk, 2 napja megtettem eddig semmi előrelépés.

(#444) szuladam


szuladam
aktív tag

Ma reggel sikerült beraknom az otps kártyám és 10 euró próba feltöltést csináltam revolutra. 318.02 ft volt egy euró. Ez gyakorlatilag közép árfolyam, de ha nagyon eroltetjuk akkor is max 0.1%al több. Ha vissza is valtanam forintra meg úgy is olcsóbb mint egy sima forint feltöltés tw-re.szoval a tw-nek leáldozott :))

(#445) takcslajos1 válasza szuladam (#444) üzenetére


takcslajos1
tag

Várj csak, amíg könyvelésre kerül a tranzakció ;)
Amíg csak zárolt státuszban van, a bankok a középárfolyamon zárolnak.

(#446) KTU válasza takcslajos1 (#445) üzenetére


KTU
addikt

Csak Curve kártyával jön ki a matek.
Ha HUF-ban terhel az OTP kártyán, később csak nem változtatnak rajta. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#447) betyarr válasza szuladam (#444) üzenetére


betyarr
veterán

curve kártyával ment a feltöltés revolutra?

(#448) szuladam válasza betyarr (#447) üzenetére


szuladam
aktív tag

Igen. Sikerült a feltöltés. Majd akkor jelzek ha az otp is elkönyvelte

(#449) streng válasza streng (#405) üzenetére


streng
csendes tag

Kaptam infót Curve-től hogy milyen forex alapján mennek az árfolyamok:

Curve: óránként frissítik az FX árfolyamot, amit currencylayer-től kapnak. Ők vegyesen szedik a világból különböző tőzsdékről, bankoktól - (ez talán magyarázza, hogy a forint gyors erősödésére lassabban reagáltak, bár azért 12 óra késés elég soknak tűnik nekem, de ennél bővebb magyarázatot, pontosabb adatokat nem fogunk kapni. Max ha visszateszik a web-re a használt árfolyam adataikat, amit Revolut is levett sajnos)

Revolut pedig a FAQ-juk szerint ugye: Morningstar and Currencycloud, és mint látjuk másodpercenként frissül.

Szóval gyors változásnál lehet eltérés. Ami néha jó néha rossz, attól függ emelkedik vagy csökken az árfolyam.

(#450) KTU


KTU
addikt

. törölhető

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.