Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) instantwater


instantwater
addikt

Van erről elérhető adat, hogy napi árfolyamon melyik bank mennyiért könyveli a devizás kártyás vásárlásokat?

Tudom, akkor vált, amikor napokkal később lekönyvelik, de jó lenne látni, hogy egyes bankok saját kártyáihoz képest mennyi a megtakarítás mértéke egy Curve/Revolut/TW használatával.

(#52) Dluinet válasza instantwater (#51) üzenetére


Dluinet
nagyúr

napiarfolyam > Bankok árfolyamai

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#53) N0R válasza instantwater (#51) üzenetére


N0R
csendes tag

Curve a Mastercard Rate szerint vált, ez mai árfolyamon 1 EUR = 323.38527 HUF
Mastercard konvertere elérhető a [link] linken.

[ Szerkesztve ]

(#54) szabi__memo válasza N0R (#53) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Erste Visa-s nekem 321.15

(#55) N0R válasza szabi__memo (#54) üzenetére


N0R
csendes tag

Erste számlakonverziós deviza árfolyam mai napra, eladás esetén 1 EUR = 332,39 HUF
(Én ezt találtam, de lehet tévedek.)
“SZÁMLAKONVERZIÓS ÁRFOLYAM: Jellemzően számlák közötti, kártyás tranzakciók esetére alkalmazott árfolyamtípus. Hiteltörlesztésnél és devizaváltásnál használt árfolyam. Számlapénzre vonatkozik.”

[ Szerkesztve ]

(#56) szabi__memo válasza N0R (#55) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De a közepet használja. Legalábbis még sosem láttam hogy ne azt használta volna

(#57) N0R válasza szabi__memo (#56) üzenetére


N0R
csendes tag

Ezt kétlem, de ne nekem legyen igazam. A bank a tranzakció során eladja neked a terhelés devizanemében lévő összeget —> ebből van a nyeresége. (Ha tévedek akkor bocs.)

(#58) Fandango válasza szabi__memo (#56) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem se a középárfolyamon vált a bankod, az igen fura lenne.

(#59) betyarr válasza szabi__memo (#56) üzenetére


betyarr
veterán

a deviza eladási árát nézd.azon vált.

(#60) szabi__memo válasza betyarr (#59) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sosem váltott azon. Ezért sosem nézem azt. Amúgy tisztában vagyok azzal hogy az eladási lenne a várt/szokásos. Fogalmam sincs miért nem azon vált

[ Szerkesztve ]

(#61) betyarr válasza szabi__memo (#60) üzenetére


betyarr
veterán

ha sima középárfolyamon váltana,akkor nem lenne haszna a banknak.szerintem.

mod.: nem vagyok szakértő.ha így vált,hát így vált.

más.mindenkinek:

akkor mégiscsak sokkal jobb a tw árfolyama,mint a curv-é [link] érdemes tehát curvvel forinttal tölteni és úgy vásárolni külföldön.

[ Szerkesztve ]

(#62) instantwater válasza N0R (#53) üzenetére


instantwater
addikt

Igazából a Curve a Currency Layer APIt használja.

Curve terms:
5.2.3. The Exchange Rate means: Standard Exchange Rate and Weekend Exchange Rate, as applicable. The Exchange Rate means a wholesale rate that is sourced from Currency Layer if the transaction is in a supported currency (as provided on the Curve website) (if the transaction is in an unsupported currency then the rate used will be the Mastercard rate (https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/) Currencylayer and Mastercard use a very broad base of commercial sources and banks around the world. The Standard Exchange rate are applicable during the foreign exchange market hours in UK. In circumstances where it is not possible for the Standard Exchange Rate to be used, including when the foreign exchange market is closed on weekends or on bank holidays, the exchange rate to be applied will be the Weekend Exchange Rate, which is the exchange rate from the close of business on the last working day that the markets were open.

Supported currencies. HUF is supported.

Minden másra ott a MasterCard.

Tehát ez azt jelenti, hogy jelenleg 1 EUR = 320.92 Ft a CurrencyLayer szerint.
Ez nem biztos, hogy 100% pontos, mert USD-n keresztül kellett váltani, mert csak az elérhető az ingyenes APIban.

{
"success":true,
"terms":"https:\/\/currencylayer.com\/terms",
"privacy":"https:\/\/currencylayer.com\/privacy",
"timestamp":1546643948,
"source":"USD",
"quotes":{
"USDUSD":1,
"USDHUF":281.620388,
"USDEUR":0.877535
}
}

Ugyanekkor Revolut: 1 EUR = 320.65 Ft.
Minimális különbség.

[ Szerkesztve ]

(#63) instantwater válasza instantwater (#62) üzenetére


instantwater
addikt

A pontosság kedvéért:
Revolut
1 EUR
VÉTEL: 320.65 Ft
ELADÁS: 321.24 Ft

(#64) Gabócza válasza Gabócza (#44) üzenetére


Gabócza
senior tag

Az én kérdéseimre esetleg valaki tud válaszolni? Köszi.

1. Ha paypass-szal fizetek, akkor itt is 5e Ft-ig nem kell pin kód, vagy itt hogy működik?
2. A hitelkártyámat raktam be alá, ahol az automatás pénzfelvét le van tiltva (limit 1Ft-ra van állítva). Curve-val tudok ennek ellenére pénzt felvenni automatából? Az is vásárlásként jelenik meg?

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#65) ghostie válasza instantwater (#63) üzenetére


ghostie
tag

A második kérdésedre valószínűleg nem a válasz. A leírás alapján a Curve továbbítja a banknak az MCC kódot, így a bank tudhatja, hogy pénzfelvétel történt. Egyébként a Curve oldaláról is van hitelkártya esetére egy maximum készpénzfelvételi szám limit az általános összeg korláton kívül.

(#66) ghostie válasza ghostie (#65) üzenetére


ghostie
tag

Kiegészítés: a készpénzfelvétel darabszám limit nem csak a hitelkártyára, hanem az azonos pénznemű tranzakciókra vonatkozik, rosszul emlékeztem..

[ Szerkesztve ]

(#67) Ixion77 válasza szabi__memo (#56) üzenetére


Ixion77
őstag

Ugye nem az SMS-ben levő marketing értékről beszélsz? A bankszámlakivonat alapján számold!

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#68) szabi__memo válasza Ixion77 (#67) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Számlákívonat alapján közép.
Nem azért lehet mert nekem már rég nem értékesített csomagom van? Én passzolom

[ Szerkesztve ]

(#69) #33403648 válasza Gabócza (#64) üzenetére


#33403648
törölt tag

2. Kérdésedre a válaszom, nem tudsz felvenni. Azt kell megérteni hogy a Curve kártya gyakorlatilag klónozza a hozzáadott kártya tulajdonságait csak egy közbeiktatott kártya az eredeti kártyád és a vásárlás között stb. jobb érthetőség kedvéért. Volt Erste Wizz kártyám de inkább megszabadultam tőle mert nem szeretem a hitel dolgokat persze ez csak az én saját hitvallásom

(#70) #33403648


#33403648
törölt tag

Mindenki figyelmébe ajánlom teljesen jó szándékkal jelzem nektek hogy a Magyarországon és Európában sok helyen kihelyezett független EURONET pénzkiadó automatákat sok méterre kerüljétek el a Curve kártyával ne használjátok HUF készpénz felvételte véletlenül se. Egyszer próbáltam pénzt felvenni egy ilyen automatából és rögtön ugye angol kártyaként érzékeli a Curve kartyat. A felvenni kivant forintot át akarta váltani először fontra majd eurora majd arrol forintra iszonyatos nagy átváltási rátával. 😡 mas penzkiadokkal nincs ilyen negativ tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#71) Ixion77 válasza szabi__memo (#68) üzenetére


Ixion77
őstag

Most vettem észre hogy VISA-ról beszélsz. MA-val ellentétben ők maguk váltják, a banki árfolyam nem számít. Nem közép, de közel hozzá. Valahol van is a neten egy hivatalos árfolyam oldaluk. Nekem Erste Mastercardom volt, azt a bank intézi, és pocsékul váltott (pl 336Ft/eur múlt ősszel).

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#72) betyarr


betyarr
veterán

akinek már van curve kártyája megmondaná,hogy hány évig érvényes?

(#73) HXY


HXY
addikt

A kártyához kapcsolódik:
A Curve-nál és a Revolut-nál ha lejárnak a kártyák, akkor a megújításuk is ingyenes?

(#74) Gabócza válasza #33403648 (#69) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi a választ mindkettőtöknek.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#75) streng válasza betyarr (#72) üzenetére


streng
csendes tag

Curve 3 év
Revolut 5 év
Elvileg ingyen cserélik és küldik, ha lejárnak, de ez változhat

(#76) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Curve-öt sikerült valakinek életre keltenie gapps nélküli androidon?
Valószínűleg írok e-mailt supportjuknak, de nem látok rá esélyt, hogy csinálnak egy google services nélkül futó forkot. :/

(#77) ANOka


ANOka
őstag

Ha már is Curve-álkodunk, akkor jó lenne belinkelni a Google Play-en levő appját, mert ilyesmi néven több program is van...

(#78) betyarr válasza ANOka (#77) üzenetére


betyarr
veterán

(#79) sparks válasza EmptyParadox (#76) üzenetére


sparks
senior tag

Simán rátettem az androidos telefonra, ez a hivatalos link, nem kell hozzá mókolni semmit, már megy hazánkból is.
Szerk.: közben megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#80) KTU válasza sparks (#79) üzenetére


KTU
addikt

gapps = google services, Google szolgáltatások.
Ha nincs ilyen az android eszközön, akkor Google Play sincs.

Ozrych fórumtársnak az a problémája hogy a Curve alkalmazás - ezek szerint - kapcsolódik a Google szolgáltatásokhoz és anélkül nem indul el az adott eszközön.
És itt nem az apk beszerzésére gondol.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#81) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Curve regisztrációnál más nevén levő kártya (családon belül, netes kártya) is megadható, amiről a próbaterhelés megy? Esetleg későbbi "költés"?
Gondolom meg kell adni a CVC/CVV kódot is, ha regisztrálom a kártyát Curve alá?

(#82) sparks válasza KTU (#80) üzenetére


sparks
senior tag

Teljesen jogos, másnaposan ne osszon (nem)tudást az ember fia :D

(#83) Pikkolo^^ válasza silver-pda (#81) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Saját néven kell lennie a kártyának.

(#84) betyarr


betyarr
veterán

a curve a meghívásért járó jóváírást is hasonlóképpen kezeli,mintha pénz lenne?úgy értem,ha más pénznemben szeretnék vásárolni,akkor középárfolyamon átváltja?

(#85) streng válasza betyarr (#84) üzenetére


streng
csendes tag

Igen. A Reward Kártyát kell kiválasztani default fizetésre és akkor arról veszi az összeget. 500 pont = 5£, én mondjuk simán áttettem Revolutra. GBP-vel töltöttem fel és ebből vonta le.
(Ha lesz rajta pontod/pénzed a "Rewards Balance"-ra kattintva a Reward kártyánál mutatja pontban majd GBP-ben az összeget)

(#86) sajti_pajti válasza betyarr (#84) üzenetére


sajti_pajti
tag

NEM középárfolyamon, felejtsétek már ezt el!
Pl.: van külön EUR-HUF és HUF-EUR árfolyam és a kettő NEM a másik reciproka!

[ Szerkesztve ]

(#87) streng válasza sajti_pajti (#86) üzenetére


streng
csendes tag

Igazad van, csak így egyszerűbb volt írni. Amit írsz azt gondolom már mindenki érti végre. 😁 Én a felhasználhatóságát írtam a rewardnak.

(#88) tsilver


tsilver
aktív tag

valaki magyarázza már el légyszi, hogy min keres a Curve, ha mindent ingyen ad a legjobb árfolyamon középen vált, csak "átmegy" rajta a tranzakció akkor hol a lé? Mondjuk a mastercardtól kap valami csöpp összeget és . sok kicsi sokra megy? Nekem kissé gyanús,hogy így a felhasználóknak ez túl előnyös, ilyen nem szokott lenni

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#89) Dluinet válasza tsilver (#88) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem középárfolyamon vált, hanem közel hozzá.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#90) silver-pda válasza Dluinet (#89) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Hali!
Vasárnap este megrendeltem a Curve kártyát, levont 2x1 fontot (Revo virtuális volt hozzáadva csak), reggel jelezte, hogy úton a kárty és refundolta a 2x1 fontot. Kódot nem kért, de telószámot adtam meg.

(#91) Dluinet válasza silver-pda (#90) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ennyi

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#92) brainticket válasza tsilver (#88) üzenetére


brainticket
aktív tag

Azon keres a Curve, hogy többe kerül a kereskedőnek ha ezzel fizetsz mintha a sima kártyáddal.

Az EU 2015-ben 0,3%-ban maximalizálta a lakossági (consumer) kártyás fizetésnél a kereskedő által fizetendő díjat.

"As a general rule, the Regulation will cap interchange fees at 0.2% of the transaction value for consumer debit cards and at 0.3% for consumer credit cards."
http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-4585_en.htm

A curve nagy trükkje hogy nem consumer card, hanem commercial card (üzleti kártya).

Ezekre a kártyákra nem érvényes ez az EU szabály, és így a kereskedőkről akár 3-4%-ot is legombolnak ha ezzel a kártyával fizetsz, ami ugye az EU-s 0.3% majdnem tízszerese.
Ezt a díjat ők szépen benyelik aztán továbbterhelik az összeget a normál bank/kártyacég felé ahonnan van a kártyád.
Az elején nem is lehetett azt hiszem sima magánemberként Curve-re regisztrálni, csak vállakozóknak meg cégeknek, de valahogy kibővítették ennek a fogalmát, vagy nem foglalkoznak már ezzel, gondolom hogy minél több felhasználójuk legyen.

Én nagyjából így fogtam fel hogy miért éri meg a Curve-nek, a netről összeszedett infók alapján. Ebben a német cikkben konkrétan "Parazita-stratégia"-ként emlegetik a Curve üzleti modelljét: https://www.deutscheskonto.org/de/curve/

[ Szerkesztve ]

(#93) Madwe válasza brainticket (#92) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk ez alapján ha még nem is, de gyanítom rohamos tempóban fogják tiltani a curve- ös kártyákkal való fizetési opciót az eladási pontokon. Legalábbis nem látom miért tűrnék ezt meg... :)?

(#94) brainticket válasza Madwe (#93) üzenetére


brainticket
aktív tag

igen ezt tippelik sokan, viszont lehet ha szerződsz mondjuk a mastercarddal akkor az azt is jelenti hogy minden mastercardot el kell fogadjál.
idővel ki fog derülni.

(#95) ANOka


ANOka
őstag

Ha a Curve is árfolyam középhez közeli szinten vált, akkor miért érdemes azt a zsét át tovább tolni Revolut-ra? :F

(#96) KTU válasza Madwe (#93) üzenetére


KTU
addikt

Lehet azért, mert rajta van a MasterCard logó.
:U
:D

Ha megérkezik a kártyám majd letesztelem, hogy tényleg mennyibe kerül a fizetés Curve kártyával.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#97) Madwe válasza ANOka (#95) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem érdemes, csak akkor, ha olyan szolgáltatást használsz, ami nem fogadja el, pl google pay-nél nem tudsz curve-et regelni csak revolutot.

(#98) streng válasza ANOka (#95) üzenetére


streng
csendes tag

Mert ott számlád van, ahol gyűlik a pénz, abba akkor váltod, utalod, amiben,amikor kell. Curve hétvégén rosszabbul vált (pont mint R is), de így R-en ott a pénz, no meg curve csak fizetés, R utalás is.

(#99) Dluinet válasza brainticket (#92) üzenetére


Dluinet
nagyúr

asszem megkérdezte hogy magán vagy céges kártyát szeretnék, én a Blue magán kártyát kértem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100) brainticket válasza Dluinet (#99) üzenetére


brainticket
aktív tag

ilyen szempontból ugyanaz a blue meg a black kártya, a black csak pár prémium szolgáltatást nyújt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.