Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) szabi__memo válasza Brian Saint (#950) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Van de az nagyságredekkel nagyobb összegekről szól nem zsebpénz volumenről

(#952) feketedini


feketedini
tag

Monese-nél lett mától új free plan kedvezőbb feltételekkel. És most ingyen küldik az uk kártyát is, akkor is ha már van egy eurósod.

(#953) KTU válasza feketedini (#952) üzenetére


KTU
addikt

Nekem £4.95 küldenék.
:U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#954) Fandango válasza Brian Saint (#948) üzenetére


Fandango
veterán

Bemész a bankban számlát nyitni, akkor kérnek egy személyit, lakcím, adókártyát és kész.
Nem kérdezik meg, hogy mennyi pénz mozgás várható a számlán, nem kérik előre, hogy igazold már honnan lesz rajta pénz.
Ez szimplán baromság, ha ilyet előre kérnek.
Persze értem én, hogy pénzmosás elkerülése vagy bármiféle illegális tevékenység finanszírozása miatt van erre szükség. De ilyet nem előre kérek, hanem amikor valami azt indokolja.

Tovább nem akarom ragozni a témát, csak ez már egy kicsit túl ment nálam az ingerküszöbön.

Van Revolut, Transferwise, Curve kártyám, egyiknél se volt ilyen igényléskor, ezek milyen jogon kérik előre? Kulcsot ne adjak nekik a lakáshoz? :U

[ Szerkesztve ]

(#955) szabi__memo válasza feketedini (#952) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nálam 5 font továbbra is

(#956) feketedini válasza KTU (#953) üzenetére


feketedini
tag

Én váltottam az új ingyenes csomagra, simple plan a neve,lehet azért lett ingyenes. Lefrissítettem az appot google playen előtte,utána engedett váltani.

(#957) nutfile válasza N0R (#938) üzenetére


nutfile
aktív tag

bunq előnyöknél elírtad:
pont hogy NEM prepaid, hanem credit card, ezért használható autóbérlésre/szállás foglalásra.

nekem már múlt héten megjött a kártya, csak online tudtam vele fizetni, boltokban nem (3 különbözőt próbáltam (chip-es fizetés is elutasítva, de kiírta, hogy aktiválta)...

(#958) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Hol lehet egyáltalán megnézni hogy mi a starter és a simple között a különbség???
Nem találom

(#959) KTU válasza feketedini (#956) üzenetére


KTU
addikt

Igen frissíteni kell az alkalmazást a Play-ből.
Ezután már lehet frissíteni újabb ingyenes előfizetésre,
és ezután már az újabb £ kártyát is ingyen küldi.

Az újabb ingyenes előfizetésben itt is van 200 € / hó ingyen kp. felvét,
mint Revolut vagy Transferwise

Kezdi a Monese összekapni magát, eddig szinte mindenért pénzt kértek.
Nem is nagyon használtam. :U
Így azért használhatóbb.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#960) feketedini válasza szabi__memo (#958) üzenetére


feketedini
tag

Nekem az alkalmazás frissítése után látszott. Google playen ezt írják: Újdonságok: We’ve redesigned our pricing plans to be as flexible as you are - and they now feature special allowances for ATM withdrawals, cash top-ups and foreign currency card spend. We’re all about providing you with a sense of financial freedom, and the ability to thrive wherever life takes you.

You can switch your Monese plan whenever your want, and we’ll never tie you to one plan.

(#961) szabi__memo válasza feketedini (#960) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez oké de a különbséget nem tudom.
Ingyenes a kártya, ennyi. És mi lesz a hátránya. Mert 100% hogy lesz az eddigi starterhez képest. A kérdés mik

(#962) nutfile válasza nutfile (#957) üzenetére


nutfile
aktív tag

bunq
még egy hátrány: jelenleg szinte nincs support...
kaptam egy mailt, h ki volt szervezve, de a szolgáltató cég már semmire nem válaszol. saját kézbe veszik, de jelenleg kevesen vannak, elnézést kérnek...

[ Szerkesztve ]

(#963) feketedini válasza szabi__memo (#961) üzenetére


feketedini
tag

Ez az új:

(#964) N0R válasza nutfile (#957) üzenetére


N0R
csendes tag

Nem elírás, működését tekintve ez egy prepaid card, hol látsz hitelkeretet? Előre feltölthető travel card, ami a tranzakciók során credit cardnak látszódik. Ez a valóság, a bunq sem állít mást.

Az adott országot hozzáadtad/engedélyezted? Az appban a Europe lehet € övezetet jelent. Add hozzá Magyarországot is, ha itt történt a vásárlási próbálkozás.

*Hülyeség, bocs, nem engedi hozzáadni, ha Europe már ott van. Akkor nincs ötletem mi lehet az oka.

[ Szerkesztve ]

(#965) szabi__memo válasza feketedini (#963) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor a sepa utalás fizetős lett gondolom.

(#966) feketedini válasza N0R (#964) üzenetére


feketedini
tag

Nem debit card-ra gondolsz?

(#967) alakesh válasza N0R (#964) üzenetére


alakesh
tag

"The bunq Travel Card is a MasterCard credit card, but it is specially designed to work just like a
debit card. Every payment that you make with your bunq Travel Card, is immediately taken from
your account and will only be possible if your balance is sufficient to fully cover the Travel Card
payment amount."

Valóban így van - maximum annyiban más mint a prepaid, hogy itt nem neked kell feltölteni, hanem automatikusan leszedi az összeget a hozzákapcsolt számláról.

Egyébként én is erősen szemezek vele, a Revolutnak sajnos nincs ilyen jellegű szolgáltatása még. :(

[ Szerkesztve ]

(#968) Oliverda válasza alakesh (#967) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, a cucc egy hitelkártyának álcázott prepaid card. Érdekes, hogy ezt hogyan engedi a Mastercard, de lehet, hogy nekik mindegy mi van mögötte, csak fizesse ki a kibocsátási díjat a pénzintézet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#969) feketedini válasza Oliverda (#968) üzenetére


feketedini
tag

És a debit és prepaid között mi a különbség?

(#970) UHHH válasza feketedini (#969) üzenetére


UHHH
senior tag

"Valóban így van - maximum annyiban más mint a prepaid, hogy itt nem neked kell feltölteni, hanem automatikusan leszedi az összeget a hozzákapcsolt számláról."

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#971) Oliverda válasza feketedini (#969) üzenetére


Oliverda
félisten

A debit mögött van egy konkrét bankszámla, a prepaid mögött pedig nincs.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#972) alakesh válasza Oliverda (#968) üzenetére


alakesh
tag

Gondolom valamiféle egyedi megállapodás, ahogy keresgéltem, nem nagyon találtam hasonló "kivitelezést"

Abból a szempontból tényleg előnyös, hogy a prepaidet nem szokták elfogadni bérlésnél, ez meg (elvileg) gond nélkül megadható.

De így összességében átgondolva, nem nagyon tudok olyan neobankról, ahol rendes, hitelkeretes hitelkártyát adnának, de ha van ilyen, cáfoljatok meg :)

(#973) Oliverda válasza alakesh (#972) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem még nincs ilyen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#974) Snowglobe18 válasza alakesh (#972) üzenetére


Snowglobe18
újonc

Ha jól olvasom akkor a Curve is tud hasonlót:

Can I use Curve to pay a hotel or rental deposit?

If the deposit is more than £150, yes.

Curve will automatically assume that charges from hotels or car rental agencies over £150 are deposits. We treat these transactions differently to all others, putting a hold on payment capture, so Curve effectively acts like a credit card would.

However, Curve cannot distinguish between deposit pre-authorisations and normal transactions, so for amounts below £150, Curve will always process the transaction, much like if you paid on a debit card.

(#975) feketedini válasza feketedini (#952) üzenetére


feketedini
tag

Monese mégis levonta a 4.95 fontot a másik kártyáért.

(#976) streng válasza feketedini (#975) üzenetére


streng
csendes tag

Én tegnap rendeltem és nem vonta le, sőt ki is írta hogy eddig ennyi font volt, most ingyenes.
Átváltottál az új free csomagra. Az kell hozzá szerintem.

(#977) kukac7 válasza streng (#976) üzenetére


kukac7
tag

nekem is ingyen kuldi az uk szamlahoz, amit most hoztam letre.

egyik zsebbbol a masikba (eu->uk) nem lehet atrakni penzt, mint revolut-nal?

(#978) szabi__memo válasza feketedini (#975) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Írj nekik te is

(#979) streng válasza kukac7 (#977) üzenetére


streng
csendes tag

Elvileg nem lehet áttenni. Teljesen 2 külön account-ként kezeli.
Gyakorlatilag de, mert appon belül az instant küldés ingyenes, viszont ugye át kell váltania. Ezt Mastercard rate-en teszi (ez az újdonság, hogy nem számol fel erre plusz díjat) Revolut meg interbank eladás-vétel Forex árfolyamon. A jobb mint a Mastercard rate, igaz csak egy hajszálnyival

(#980) kukac7 válasza streng (#979) üzenetére


kukac7
tag

szoval adjam hozza mindket kartyat is es ugy top-upoljak. :D

(#981) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Szeretnék autót vásárolni, de lehet külföldön. Annak a módját keresem, hogy hogyan tudnám az erste privilegium l számlaámon lévő pénzt kivenni a legolcsóbban euróban.

Elvileg ingyen veszek fel az erste csoportba tartozó automatákból kp-t. Kérdés, hogy hogyan váltódik?
tudnátok ajánlani valami jó megoldást:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#982) Dluinet válasza kleinguru (#981) üzenetére


Dluinet
nagyúr

utalás HUF > transferwise >váltás € > CURVE kártyával nap 220€ felvétel OTP EURO ATM-ből havonta tíz alkalommal (de naponta csak 1×) és transferwise kártyával havi 1× 220€ (ATM-nél mindig naptári hónap számít )
Tehát havonta €2420 tudsz felvenni.

VAGY:
utalás HUF > transferwise >váltás € > utalás € számlára

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#983) kleinguru válasza Dluinet (#982) üzenetére


kleinguru
addikt

Utóbbi is egy opció, csak akkor nincs meg a vétel 1 napon belül a németeknél, sokáig tart még a $ átér (állítólag legalább 1 nap).

Mennyiért vált az erste forintról euróra ha kpt veszek fel a saját automatájából?

Illetve euróban mekkora a napi felvehető maximum összeg?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#984) Dluinet válasza kleinguru (#983) üzenetére


Dluinet
nagyúr

olyan 329-330Ft körül lehet a váltás
a limit sok mindentől függhet, erste információt hívd

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#985) kleinguru válasza Dluinet (#984) üzenetére


kleinguru
addikt

7K eurónál nem egy nagy összeg, ha kiadja az automata is.

Holnap hívom őket, köszi!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#986) Oliverda válasza kleinguru (#985) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkora összeget egyszerre semelyik automatából nem tudsz felvenni. Úgy rémlik, északi szomszédainknál lehet 4K-t felvenni, de talán az sem minden ATM-mel megy, utána kell nézni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#987) Flinter válasza Dluinet (#984) üzenetére


Flinter
tag

Bankkártyás devizaváltás ERSTE ASZF-ben bent van. Lényege, hogy VISA kártyával a VISA társaság (neked kedvező) átváltási árfolyamán vált, míg MasterCard kártyával az ERSE bank (neked elég szar) devizaváltási árfolyamán vált.

(#988) Brian Saint válasza alakesh (#967) üzenetére


Brian Saint
csendes újonc

bunq
"annyiban más mint a prepaid, hogy itt nem neked kell feltölteni, hanem automatikusan leszedi az összeget a hozzákapcsolt számláró"

Nem találom az appban, hogy hol lehet hozzákkapcsolni a travel card-hoz számlát
csak feltöltést látok, kártyásat és utalást

Én úgy értelmezem ezt, hogy akinek free számlája van, annak, mielőtt hitelkártyának használja, fel kell töltenie a megfelelő összeggel és azt zárolják (ez egyáltalán nem biztos, hogy így van...:))

(#989) Kviky válasza Dluinet (#982) üzenetére


Kviky
tag

Ugyan ez műkodik TW helyett Revoluttal is, ha azt állitom be EUR-ral a Curve alá, az EUR-os OTP ATM-ből ingyen tudok eurot felvenni?

(#990) Dluinet válasza Kviky (#989) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen, de a Revolut limitekre is figyelni kell

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#991) Kviky válasza Dluinet (#990) üzenetére


Kviky
tag

Melyik Revolut limitre gondolsz? A konverziósra, vagy az 1x-i 200 GBP kp felvétre?

(#992) feketedini


feketedini
tag

Revolut és Transferwise milyen esetekben zárolhatja a számlát? Csak a limitek elérésekor?

(#993) Dluinet válasza Kviky (#991) üzenetére


Dluinet
nagyúr

konverziós és vásárlási limitre

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#994) nutfile válasza feketedini (#992) üzenetére


nutfile
aktív tag

nem, kb. bármire, ami a saját algoritmusuk szerint szokatlan/gyanús a számládon (pl. lényegesen magasabb összeget töltesz fel, mint korábban; nem saját számládról jön egy nagyobb összeg, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#995) kukac7


kukac7
tag

megjott a monese uk szamlahoz az ingyen kartya, pedig csak 18-ra vartam.

(#996) darkmann


darkmann
őstag

Sziasztok! Lehet, hogy nagyon láma kérdés, de ha regisztálok a Curve appban, és kapok egy virtuális kártyát, azt tudom "offline" fizetésre/vásárlásra is használni, vagy arra csak a fizikai kártya alkalmas mint a Revolutnál? Kicsit későn kezdtem el utána nézni ezeknek a fintech-es megoldásoknak, és vasárnap utazunk külföldre, ezért próbálok olyan gyors megoldást keresni, ami engedi a vásárlást/fizetést terminálon keresztül is NFC-vel. :R

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#997) Shade45 válasza darkmann (#996) üzenetére


Shade45
senior tag

Valaki javítson ki, ha tévedek, de a legjobb tudomásom szerint Curve-ben nincs virtuális kártya...

2 hónapja használom az alkalmazást, de én még nem találkoztam ilyennel. A hsz előtt is végig görgettem az appot, de semmi...

(#998) kukac7 válasza darkmann (#996) üzenetére


kukac7
tag

megis egy virtualis kartyat hogy akarsz a terminalnal hasznalni? :D
az mas kerdes, hogy igen, nincs virtualis kartya curve-nal.

egyebkent ha kulfoldon akarsz vasarolni, akkor mar inkabb revolut vagy tw.
de mindegyik esetben tobb napos az atfutasi ido, mig megerkezik postan a kartya.

[ Szerkesztve ]

(#999) darkmann válasza kukac7 (#998) üzenetére


darkmann
őstag

Hogy is? Pl. ahogy a Simple-t. Ott is van virtuális Simple kártya, és nincs OTP bankszámlám. Köszi a javaslatokat mindkettőtöknek, akkor ez most elúszott. :R Majd jövőre időben megigénylem, úgyis max. évi 2* megyek külföldre.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#1000) Watcher45 válasza darkmann (#999) üzenetére


Watcher45
tag

És a Revolut virtuális kártyája miért nem jó? Az egyből rendelkezésedre áll amikor létrehozod. Vagy az esetleges zárolás miatt nem akarsz a Revoluttal operálni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.