Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) freelanced válasza pomk (#1347) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, de valahogy a Revolut nem győzött meg. :(

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1352) pomk válasza freelanced (#1351) üzenetére


pomk
őstag

;)
Monzo esetleg? Amennyire belemélyedtem profibb mint a Revolut. Viszont ehhez kell UK cím ahova kiküldik a fizikai kártyát. Ha jól rémlik, nem szükséges bejelentett UK lakcím hozzá. Legalábbis nekem nem kellett anno.

Szerk.: A monzo nekem sokkal szimpatikusabb mint a Revolut. Ez nyílván szubjektív, de a kommunikációs stílus, frissítések, vizualizáció, stb. sokkal szimpatikusabb. Ami nyílván egy bank választás témát nem kéne hogy eldöntsön, de ha mindkettő "nagyjából" ugyanazt nyújtja, akkor már hadd válasszam azt amelyik jobban tetszik. :) Ha elérhető lenne náluk a tipikus banki szolgáltatások (csoportos beszedés, állandó utalás, fizetés utalás, stb.) már rég elengedtem volna a magyar bankszektort.

[ Szerkesztve ]

(#1353) freelanced válasza pomk (#1352) üzenetére


freelanced
addikt

A Monzo jó lenne, engem egészen meggyőztek, csak nem tudom, hogy működne-e rendesen mivel nincs itthon. De ha nem kell bejelentett cím akkor végül is működhet.

Bár az a baj nem bejelentett címem sincs.

Te akkor, hogy intézted el, hogy megkapd?

Engem sok más is taszít a Revolut esetén de ez személyes "hülyeség" biztos a többi sem tökéletes.

A Bunq Travel Card itthon is használható vásárlásra egyébként vagy ,hogy van ez?

A Monese-ről mit lehet tudni? Ők egy kisebb cég viszonylag, ugye?

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1354) KTU válasza freelanced (#1353) üzenetére


KTU
addikt

"Engem sok más is taszít a Revolut esetén de ez személyes "hülyeség" biztos a többi sem tökéletes."

Ez alatt mit értesz?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1355) freelanced válasza KTU (#1354) üzenetére


freelanced
addikt

Egyrészt zavart, hogy nincs banking license, se semmilyen bebiztosítás, de ha jól tudom, javítsatok ki ha tévedek, ez nem olyan rég változott, és már náluk is van valamilyen biztosíték.

Amikor én néztem még nem nagyon lehetett kapcsolatba lépni velük. A Facebook és a Twitter számomra nem elegendő és zavart, hogy letiltották azokat akik ott reklamáltak. Persze van aki Cryptovalutával kereskedik meg mókol, ott érthető, de voltak olyanok is akiknél semmi ilyesmi nem történt. De még akkor is ha emiatt írtak inkább válaszoltak volna nekik mintsem letörlik és letiltják őket.

Sokszor csak ígérgetnek Twitteren és Facebookon de ahogy olvastam sokszor csúsznak vagy el sem készülnek azzal amit hirdetnek. (pl. Apple Pay)

Lényegében próbálnak minél több embert "behúzni" de közben azokkal nem igazán foglalkoznak aki már ott van. Pedig lassacskán ideje lenne több hangsúlyt fektetni a meglévő ügyfelekre.

Volt egy két cikk arról, ahogy a munkaerővel bánnak illetve amilyen módon megy az interjú stb.

Ne értsen félre senki, nem gondolom, hogy sok másik cégnél ne lenne ez, de ( lehet, hogy csak én) túl sok ilyen cikkbe futottam bele mostanában ahhoz, hogy jó szájízzel regisztráljak hozzájuk. Aztán majd meglátjuk mit hoz a jövő.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1356) freelanced


freelanced
addikt

Valaki esetleg tud segíteni a Monzoban, aki kint él esetleg? Hátha van itt olyan.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1357) pomk válasza freelanced (#1355) üzenetére


pomk
őstag

Monzo: van Londonban élő ismerős, oda kértem a kártyát. Ő elküldte nekem postán majd itthon megcsináltam a regisztrációt.

Revolut
Banking license => Revolut fórumban pont írta valaki, hogy talán Lengyelországban már van nekik. Bár ettől mi nem leszünk boldogabbak. :)

Kapcsolat => Support a többségnek kiválóan és gyorsan működik. Van lehetőség automata segítség kérésre és "live agent"-el is tudsz beszélni. Képben vannak, gyorsan reagálnak.

Hirdetés => Ez nyílván téma függő, de pl. ApplePay már régóta elérhető náluk.

Szerintem jobb a helyzet, mint ahogyan gondolod. Érdemes átolvasni a dedikált Revolut fórumot. ;)

(#1358) agroman válasza pomk (#1357) üzenetére


agroman
senior tag

live agent addig van amig nincs valami komoly problemad..utana felszivodnak mint szurke szamar a kodben..

------

(#1359) freelanced válasza pomk (#1357) üzenetére


freelanced
addikt

Értem, köszönöm.

Az a baj nekem se angol telefonszám, se ismerős nincs. :(

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1360) pomk válasza freelanced (#1359) üzenetére


pomk
őstag

Telefonszám nem szükséges, én magyar számmal regisztráltam. Viszont egy 2 mondatos angol nyelvű szelfi videót fel kell majd tölteni a regisztrációhoz.
Az angol cím sajnos szükséges.

(#1361) freelanced válasza pomk (#1360) üzenetére


freelanced
addikt

Hol regisztráltál? Én a weboldalon csak +44-el kezdődő számot tudok megadni.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1362) #78693120 válasza freelanced (#1353) üzenetére


#78693120
törölt tag

"A Bunq Travel Card itthon is használható vásárlásra egyébként vagy ,hogy van ez?"

Igen és Apple Pay is van. A hátránya, hogy Euro-ra váltasz feltöltéskor és vissza forintra fizetéskor és ez a jó árfolyam mellett sem feltétlenül éri meg.
Amúgy nekem eddig megbízhatósan működik.

Van saját topikja is: https://mobilarena.hu/tema/bunq_travel_card/friss.html

[ Szerkesztve ]

(#1363) freelanced válasza #78693120 (#1362) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ!

No majd meglátjuk, egészen szimpatikus.

Az N26 is eljöhetne végre hozzánk, sok környező országban már elérhető elvileg... :U

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1364) kukac7 válasza freelanced (#1363) üzenetére


kukac7
tag

persze, n26, kb. sohanapjan. :D
majd ha idehaza lesz euro, akkor talan.

btw miert nem probalod ki a revot? mit veszitesz vele?

(#1365) freelanced válasza kukac7 (#1364) üzenetére


freelanced
addikt

Egyelőre igazából rászorulva nem vagyok, amíg lehet inkább nem regisztrálnék náluk, aztán ha nincs más alternatíva talán benézek a topikba olvasgatni egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1366) pomk válasza freelanced (#1361) üzenetére


pomk
őstag

Ha jól emlékszem alkalmazáson keresztül, nem telefonszámon.

(#1367) freelanced válasza pomk (#1366) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, megnézem! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1368) instantwater válasza pomk (#1357) üzenetére


instantwater
addikt

Litvániában to be exact, de attól még nincs betétvédelem.

(#1369) instantwater válasza freelanced (#1363) üzenetére


instantwater
addikt

UKba is csak sok év alatt jutott el, pedig az azért kicsit nagyobb piac mint a magyar.

Jó nekik az eurozóna.

(#1370) #78693120


#78693120
törölt tag

A crypto.com már EU-ba is küldi a Visa kártyát. Az biztos, hogy az Euro miatt ez is költséges lesz az oda-vissza váltás miatt, de a kripto lehetőség miatt érdekes.

(#1371) Oliverda válasza #78693120 (#1370) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1372) bg24


bg24
csendes újonc

Érdeklődnék. Tud valaki valamit a
Joompay - ról.

(#1373) anadroid válasza bg24 (#1372) üzenetére


anadroid
senior tag

Mostanában oda tartanak a csalók. Lásd a Revolut topik ma esti termését :(( .

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1374) bg24 válasza anadroid (#1373) üzenetére


bg24
csendes újonc

Ja, most olvastam. szegény srác azt hiszi el tud tűnni 130€~val. Minek? Nem értem . :W Minden esetre egy kollégám javasolta ezt a joompay dolgot . Igaz ő eleve euróban kap pénz és mivel folyamatos kiküldetésben van abban is költ. Regisztráltam. Ez egy fapados Revolut. Váltási lehetőség nélkűl. 10€ top up után ingyen Visa fizikai kártya. Ingyen szállitás. A virtuális kártya top up nélkűl is ingyenes. Van egy Litván IBAN is hozzá . 10€–t be toltam. Lesz egy semmire sem használt kártyám . Majd vissza top up-olom a Revolut -ra . A kollegám meg kap majd egy Revolut meghívót. Nekem csak ő az egyetlen ismerősöm ezen a platformon. Azért a pár € -ért felesleges amit sörre küldünk egymásnak . Lehet hogy ez Hollandiában jó, Vagy csak az ő környezete erre van be állva .

(#1375) instantwater válasza bg24 (#1374) üzenetére


instantwater
addikt

Eurót utalhatsz neki Revolutról is, hiszen van IBANja.

(#1376) bg24 válasza instantwater (#1375) üzenetére


bg24
csendes újonc

Ha erre a vacakra tudott regisztrálni, akkor a revolut - ra is menni fog. Különben mindig kp-t fog kapni a sörökért amit hoz.

(#1377) instantwater válasza bg24 (#1376) üzenetére


instantwater
addikt

Kizárólag aprót :K
:C

Amúgy neked ingyenes az utalás Revolutról az ő IBANjára, ha utalni akarsz, és legyen az ő dolga mit használ, ne fájdítsd a fejed miatta.

(#1378) bg24 válasza bg24 (#1376) üzenetére


bg24
csendes újonc

Meg néztem hátha legalább a Googlepay-al megy - e az érintéses fizetés. Hát, még arra sem jó.

(#1379) bg24 válasza instantwater (#1377) üzenetére


bg24
csendes újonc

Szeretem ha a környezetem előbbre tud lépni :DD Nem nagy szív fájdalom, ha kicsit noszogatni kell. :DD :DD :DD

(#1380) Oliverda


Oliverda
félisten

Végre Curve-höz is megérkezett az Apple Pay támogatás.

Remélhetőleg most nem arról van szó, hogy véletlenül engedélyezték UK-n kívül és majd utólag visszavonják a tokeneket.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1381) kukac7 válasza Oliverda (#1380) üzenetére


kukac7
tag

pedig nem mukodik. :D

(#1382) kleinguru válasza Oliverda (#1380) üzenetére


kleinguru
addikt

Mit kell csinálni hozzá, hogy működjön?

Milyen régiós beállítás szükséges? Vagy van valami trükk?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1383) Oliverda válasza kleinguru (#1382) üzenetére


Oliverda
félisten

Megvárni amíg ismét engedélyezik a regisztrációkat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1384) kleinguru válasza Oliverda (#1383) üzenetére


kleinguru
addikt

Van erről valami infód, hogy milyen ütemben zajlik ez?

Illetve lehet tudni mikor lesz a következő ilyen időszak:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1385) pomk válasza Oliverda (#1380) üzenetére


pomk
őstag

Welcome, de kb. fél éve vár erre a Curve kártya a fiókomban...
Bár már valószínű nem fogom használni.
Mi is ennek az előnye a többi fintech-ez képest azon kívül, hogy 1 bankkártya mögé be tudok tenni több másik kártyát és "időutazással" ki tudom választani utólag melyiket terhelje?

(#1386) Oliverda válasza kleinguru (#1384) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, de gondolom legkésőbb február elején hivatalosan is elindul.

pomk: Igen, egyelőre pont ezek az előnyei. :) Ha pedig végre hivatalosan is menni fog az Apple Pay, akkor bármilyen nem támogatott kártyát lehet használni érintéses mobilfizetéssel. Mondjuk az 1%-os cashback sem rossz, illetve az sem, hogy egyetlen folyamban láthatod az összes kártyás költésedet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1387) balinlin válasza Oliverda (#1386) üzenetére


balinlin
senior tag

meg talán a kp. felvétel ami igen kedvező, belföldön havi 10 akarom és napi 200gbp ingyenes

(#1388) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok,
segítsetek kérlek. Havonta szeretnék N26-ra utalni egy nem túl nagy összeget.
A Ft számlám a CIB-nél van, ezen kívül van még Revolut és Curve kártyám is.
Mi lenne erre a legegyszerűbb, legoptimálisabb megoldás szerintetek? A legjobb az lenne, ha automatizálni lehetne. Valami ilyesmire gondoltam, hogy a Revolutot automatikusan feltöltöm Ft-tal és onnan utalom euróban N26-ra. Nem tudom, hogy ez megoldható-e.
Köszi előre is...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1389) KTU


KTU
addikt

Válasz
(#18002) Kooream
és
(#18283) AliG

Vállalkozói számlára ötlet:

Gránit Vállalkozói Alapszámla 2
Számlavezetés havidíja 0 Ft

Forgalmi jutalék mentes belföldi elektronikus forintátutalások száma* 5 db/hó*
(Még nem nyitottam náluk számlát, de az első 5 utalásnál is kell fizetni tranzakciós díjat)

Belföldi forintátutalás díja, elektronikus megbízás: 0,29% min. 250 Ft (86 206 Ft alatt ennyi)
+ Tranzakciós díj 0.3 % ami 258,6 Ft
max. 6000 Ft

Bankkártya éves díja a 2. évtől 8 000 Ft

Gyakorlatilag ingyen tartod fenn, csak a tranzakciókhoz kapcsolódik költség.
Az első 5db utaláson kívül (NAV) érdemes TransferWise-t használni.
Üzleti fiók, innen tudsz utalni 340 Ft / db áron.

A Gránitnál Vállalkozói Alapszámlát nyitni csak és kizárólag személyesen lehet.
Budapest 2 db fiók.
Még ezért nem nyitottam.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1390) KTU válasza Gabócza (#1388) üzenetére


KTU
addikt

Gondolom €-t szeretnél kapni az N26 számlára,
és HUF-ból indulna a CIB-től.

CIB kártyát berakod Revolut-ba, erről feltöltöd a HUF egyenleg,
Revolut-on átvltod €-ra, és innen ingyen továbbutalod az N26 számlára.

Ez akkor fog jól működni ha folyamatosan használod a Revolut-ot, lesz / van náluk "történeted".

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1391) Gabócza válasza KTU (#1390) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi a választ. Én is valami ilyesmire gondoltam. Közben rájöttem, hogy az automatizálás nem jó ötlet, mert eshet az a dátum hétvégére, és akkor az átváltással rosszabbul járok, mint hétköznap...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1392) hedgehog válasza KTU (#1389) üzenetére


hedgehog
senior tag

a NAV-ot kártyával kell fizetni, nem utalgatni, és akkor tranzakciós díj sincs

-- aka p3d3str1an

(#1393) UberMutant válasza hedgehog (#1392) üzenetére


UberMutant
őstag

kártyával weben is lehet, vagy be kell zarándokolni?

(#1394) balinlin válasza UberMutant (#1393) üzenetére


balinlin
senior tag

(#1395) UberMutant válasza balinlin (#1394) üzenetére


UberMutant
őstag

na igen, azaz ez csak elég péci esetekben használható.
egy sima katásnak nem jó.

(#1396) balinlin válasza UberMutant (#1395) üzenetére


balinlin
senior tag

nem vagyok KATAs, de a gugel ezt dobta ki: link

(#1397) hedgehog válasza balinlin (#1396) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ez is egy módszer, de én a következőt használom: https://ebev.nav.gov.hu/
Csinálsz egy új adószámla lekérdezést, és a Fizetési adatok gombra kattintva a fenti linken kész a csomag, lehet befizetni.
A feleségem KATAs, őt is így fizetem, meg magamat is (én áfát meg járulékokat is fizetek)

-- aka p3d3str1an

(#1398) Shade45 válasza hedgehog (#1397) üzenetére


Shade45
senior tag

Jól sejtem, hogy ez az opció akkor lesz elérhető, ha új hónap következik, és még nem utaltam/könyvelték le a tételes adómat? (KATA bankkártyás fizetés)
Jelenleg a "Fizetési adatok" gomb nem aktív, de be is van már fizetve az erre a hónapra szóló összeg.

Hetek óta keresek erre megoldást, hogy azt az 50Ft-ot, amit lenyúl a bankom minden hónapban, hogyan lehetne kikerülni. Gondolkodtam, hogy Revoluton keresztül utalok, végül nem mertem megkockáztatni. De ez egy baromi jó dolog, ha működik! :C

[ Szerkesztve ]

(#1399) hedgehog válasza Shade45 (#1398) üzenetére


hedgehog
senior tag

Az a lényeg, hogy kell egy adószámla egyenleg kimutatást kérned. Ha ott van tartozásod, akkor lesz aktív a fizetési gomb.
A menetről itt találtam egy elég részletes leírást: [link]
Én azt figyeltem meg, hogy nem rögtön a hónap elején keletkezik a KATA-s tartozás (mert igazából ezt fizeted, "előre" nem tudsz így fizetni), szóval pár lekérdezéssel ki kell majd tapasztalnod, mikor érdemes foglalkozni vele.
Ha nem KATA-s vagy, akkor a bevallások beküldése után 1-2 nappal már látszódik a tartozás az egyenlegen.
Az tény, hogy ez kényelmetlenebb, mint beállítani egy ismétlődő fizetést, de én ennél nagyobb kényelmetlenségekre is hajlandó vagyok pár forint banki költség megtakarítása érdekében :D
(egyébként én havi áfás vagyok, szóval nálam nem csak pár forint a költség).

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1400) Shade45 válasza hedgehog (#1399) üzenetére


Shade45
senior tag

Hivatalosan a tárgyhó 12-ik napjáig kell befizetni a tételes adót, az írásodból számomra az jön le, hogy csak ha már tartozás keletkezett a számlán, azt engedi kártyával fizetni; tehát mindenképpen meg kell várnom, hogy kifussak a 12 napos időből.
Jól értem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.