Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Üdv
Curve reg megvolt, hozzáadom a Rev kártyát, majd ellenőrzés és azt mondja sikertelen. rákattintottam vagy 10x, és most elkezdte levonni a revos kártyámról a pénzeket, de a cruve továbbra is hitelesítést akar, ha meg rmegyek, megint sikertelen, majd 1 perccel később revoluton zárol egy új összeget. WFT?
Ötlet? Köszi

(#1052) kukac7 válasza D@reeo (#1051) üzenetére


kukac7
tag

(#1053) KTU válasza D@reeo (#1051) üzenetére


KTU
addikt

Curve-be rakott Revolut kártyánál nem kell külön kézzel beírogatni a kódot.
Úgymond automatikus a megerősítés.
Amit levon (beterhel) nemsoká fel is oldja.
Curve-be állítsd át a pénznemet (Card currency) pl. GBP-re.
Csak ne felejtsd majd visszaállítani HUF-ra állítani ha itthon használod.
Nálam is volt hogy valamelyik kártyánál tizenpárszor nyomtam a megerősítésre.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1054) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Valakinek van tapasztalata, hogy a következő országokban mely ATM-ekből érdemes eurót felvenni?: Franciaország, Németország, Spanyolország, Görögország (Revolut, illetve Curve kártya)

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1055) KTU válasza Mr Dini (#1054) üzenetére


KTU
addikt

Az euronet ATM különösen kerülendő a sokszoros (DCC) valuta konverzió miatt, amire ugye semmi szükség fintech kártyák miatt.

Ami általánosság elmondható, hogy bármelyik cég ATM-je rá akar venni hogy majd az üzemeltető átváltja neked a pénzt, mivel GBP alapú kártyának látja.
Ezt neked jóvá kellene hagyni, de ne engedd.
Azt kell választani hogy helyi pénznemben terheljen.
A folyamat bármikor megszakítható, még nem nyomsz a véglegesítésre.

Ebben a hozzászólásban jól leírja Zugi miről is van szó, ill. a képen is jól látszik hogy az OTP ATM rá akarja venni hogy majd DCC-t hajtson végre.
Itt egy cikk szintén ezt taglalja.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1056) Mr Dini válasza KTU (#1055) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszi! Ezzel a résszel már szerencsére tisztában vagyok, meg olvastam korábbi tapasztalatokat az euronet atmekről.

Viszont tudtommal ezen felül is chargol(hat)nak a bankok, ha idegen ATM-et használok. Mindegyiknek más a díja, ezért érdeklődnék megérős bankokkal kapcsolatban.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1057) betyarr


betyarr
veterán

ez az N26 külföldön hogyan terjeszkedik?mivel fiókokat nem kell nyitnia így lényegében mitől függ hogy jelen van valahol?vagy milyen engedélyek kellenek vajon a terjeszkedéshez?
ahogy nézem,itt az alap számla totál ingyenes: se havi szlavezetési díj,se kártyadíj,de utalási díj,se csop.besz.meg díj,meg semmi kötöttség (pl. hogy oda menjen fizetés vagy más összeg).akkor vajon miből tartja fenn magát?

(#1058) kukac7 válasza betyarr (#1057) üzenetére


kukac7
tag

gondolom ezek koltoi kerdesek akarnak lenni...

amig nincs huf szamla, addig eleg korulmenyes a hazai fizut oda kerni. (ahogy nezem jellemzoen eur zonaban vannak jelen)
a masik, hogy n26 magyar cimmel, itthon nem mukodik.
szoval kar ezeken a dolgokon agonizalni.
iratkozz fel a mail cimeddel, ha lesz valtozas, ertesitenek majd.

(#1059) betyarr válasza kukac7 (#1058) üzenetére


betyarr
veterán

nem,valóban érdekel.már csak azért is,mert azt hallottam,hogy hamarosan jönnek hozzánk is.azonban,itt még nem mostanság lesz euro.

[ Szerkesztve ]

(#1060) MATEO6600 válasza betyarr (#1057) üzenetére


MATEO6600
őstag

Ez jó kérdés. Én lassan 1 éve használom külföldön, és kevés ilyen könnyen kezelhető és átlátható banking appot ismerek mint az N26 mobilapplikációja. Egyetlen bajom, hogy pénzt berakni csak német és osztrák területeken lévő ATM-ekben lehet.

(#1061) betyarr válasza MATEO6600 (#1060) üzenetére


betyarr
veterán

Egyetlen bajom, hogy pénzt berakni csak német és osztrák területeken lévő ATM-ekben lehet.

ezen én is gondolkodtam,hogy vajon hogyan lehet megoldani.

vajon ha mailboxde címet adok meg,oda kiküldik a kártyát?

(#1062) TigerDzsó válasza Mr Dini (#1054) üzenetére


TigerDzsó
tag

Szia!

Németországban Revolut kártyával 2 ATM-el van tapasztalatom.
Commerzbank ingyenes volt.
BBBank valami kis összeget le akart vonni.

(#1063) MATEO6600 válasza betyarr (#1061) üzenetére


MATEO6600
őstag

Beszéltem velük anno, sajnos nincs rá megoldás. Én úgy oldottam meg a depositot, hogy más számláról utáltam rá.
Címes kérdésedre passz. Nekem még Belgiumba küldték ki mikor ott laktam.

(#1064) Oliverda válasza betyarr (#1059) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem valószínű, hogy belátható időn belül megjelennének itthon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1065) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

Egy gyakorlati kérdésem lenne:
A Curve kártyámat raknám be a telefontokba, a telefon hátuljához.
A kocsimban mágneses tartóra tenném a telefont.
Ez a mágnes hibát okozhat a kártyában?

(#1066) fil válasza Thomas16 (#1065) üzenetére


fil
őstag

A chipet nem befolyásolja, sem pedíg az NFC-t. A mágnescsíknak nem igazán jó.

(#1067) KTU válasza Thomas16 (#1065) üzenetére


KTU
addikt

Én nem tartanám ott, lehet ezért nem működik a Revolut kártyája [link].
Amúgy úgy is ki kell venni mindig fizetésnél, mivel ha a telefon közvetlen közelében van a kártya nem működik az "érintéses" fizetés.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1068) sb95


sb95
csendes tag

Sziasztok,

TW, Revolut, Curve, esetleg más. Melyiket ajánljátok a következőkre?

- Külföldi kiruccanás évente pár alkalommal és ott kártyás fizetés.
- Évente pár alkalommal külföldről rendelés (max pár 10 ezer forint / alkalom)
- Euró kézpénz felvét EUR ATM-ből. (Nem több, mint a legtöbb kártya havi 200-as limitje. Inkább csak arra, hogy nyaralás előtt betárazni egy kis kézpénzel is.)
- Esetleg a későbbiekben egy deviza megtakarítási számla, amire havi pár 10 ezer forintot utalgatnék.

Revolut: Szimpatikus, amit kínál, de! Elég sok olyat olvastam, hogy elég könnyű blokkoltatni magad és a feloldáshoz adóbevallást, fizetési kivonatot meg hasonlókat kérnek be. Értem én, hogy pénzmosás meg miegymás, de nem szívesen adnék ki hasonló bizalmas információkat egy orosz közeli cégnek + ha éppen külföldön blokkol, akkor megszívtam.

TW: A Revolut-al szemben számomra megbízhatóbb cég. Igen, ők kérnek egy kis díjat a szolgáltatásaikért, de még így is sokkal olcsóbb, mint a hagyományos bank + nekem ez tűnik logikusnak. Ha van valamim, akkor azt nem adom ingyen. Látszik is, hogy pl. a Revolut égeti fel a befektetői pénzeket, míg a TW nyereséges.

Curve: Ennek még nem olvastam annyira utána. Igazából én úgy képzeltem el a használatát, hogy OTP-s netkártyát mögé teszek és azzal használom, így nem szükséges az ilyen zseb, olyan deviza, amolyan utalás.Külföldön hétköznap tudom használni 500 fontig, ezzel is tudok pénzt felvenni 200 fontig + lehet, hogy az itthoni napi költésekhez is ezt használnám. Elméletileg jó az algoritmusa, ami kategorizálja, mire mennyit költesz.

(#1069) Oliverda válasza sb95 (#1068) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha nem annyira fontos a megtakarítási számla, akkor a Curve erre kvázi tökéletes.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1070) fil válasza KTU (#1067) üzenetére


fil
őstag

"...Amúgy úgy is ki kell venni mindig fizetésnél, mivel ha a telefon közvetlen közelében van a kártya nem működik az "érintéses" fizetés...."

Ezt tapasztaltad? Fura...
Én - mielőtt megjelentek a mobilfizetési megoldások - így használtam éveken keresztül probléma nélkül. A telefon egy flip tokban volt, aminek volt kártya "zsebe". Szinte soha nem kellett kivennem.

(#1071) KTU válasza fil (#1070) üzenetére


KTU
addikt

Igen kipróbáltam.
Van saját POS terminál, meg jó néhány kártya, tiltott is, persze ettől "beolvassa", de aktívval is próbáltam,
néha ráérek próbálgatni. :D
Szóval ez lehet telefon függő is, Xiaomi Note 4 mellett biztos nem olvas be semmilyen kártyát a terminál.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1072) Divinity válasza KTU (#1071) üzenetére


Divinity
őstag

Ha telón megy az NFC az lehet összekavarja a dolgokat, egyébként pedig nem kéne befolyásolnia

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1073) KTU válasza Divinity (#1072) üzenetére


KTU
addikt

Nincs benne NFC, bánatomra.
De amit kinéztem Note 7-be sincs :((

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1074) KTU


KTU
addikt

Élelmiszerboltba fizettem volna Monese UK kártyával itthon, (OTP-s terminál, de ez csak később derült ki)
GBP-ben terhelt volna , ezt ki is írta,
Lehet csak azért vetten észre mert chip-pes fizetést kértem.
Szóltam a pénztárosnak hogy jó lesz nekem magyar Forintban a terhelés, ne GBP-t mutasson a POS.
Azt se tudta, és szerintem nem is fogta, hogy mit mondok.
Jön a többi pénztáros, épp zártak mellette egy másik kasszát.
"mijaz nincs péza kártyán?"
Ők se tudták mi a bajom.
Igazából csak teszt lett volna, kis összeggel, hogy később ne essek pofára.
A pénztárosok azt se tudják hogy működik a termináljuk.

Kifizettem Revolut-tal, ennél HUF-ba terhelt. Ennek a bizonylatából derült ki hogy OTP-s.

Az elutasító bizonylatot meg se kaptam, pedig ezt a vásárlónak át kell adni.
Ez rajta van a bizonylaton is.
Igaz ebből csak 1 példányt nyomtat a terminál.

A POS terminálos fizetés is bármikor megszakítható!
Sőt, ha nem rohansz el a kasszától, az utolsó tranzakció vissza is vonatható a pénztárossal.
Nem kell indokolni miért. Csak!
Ez minden POS terminálon működik, nem csak Magyarországon,
még ha nem is tudják hogy kell csinálni. :U

Később még újból tesztelem. ;]

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1075) szabi__memo válasza KTU (#1074) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ugye azért ezen nem csodálkozol hogy fogalmuk sincs semmiről?

(#1076) KTU válasza szabi__memo (#1075) üzenetére


KTU
addikt

Pénztárt kezelni csak szakképesítéssel lehet.
Nem úgy van hogy, gyereJucikaüljélbeakasszába!
:U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1077) szabi__memo válasza KTU (#1076) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ja. De magyar szakképesítés kell hozzá. Gondolom abban még nincs pos terminál, max abakusz

(#1078) streng válasza KTU (#1074) üzenetére


streng
csendes tag

Igen. Én is ezt tapasztaltam és nem csak nálunk, bárhol a világban.
Kb. senki nem tudja mi az a DCC. A bank megajánlja a tulajnak ez meg elfelejti elmondani a pénztárosnak. Általában rám is csak néztek, hogy mit akarok, meg most mit csináljon, amikor nem fogadtam el.
Erre megnyomta a Zöld gombot (default DCC), mert azt ugye tudják, PIN kód, Zöld gomb! :))
Szerencsére egyre ritkább már a DCC, elvileg mintha nem is nagyon lehetne, volt valami MasterCard ajánlás, meg pl. a Revolut ország specifikus kártyákat ad egy ideje. Mondjuk ettől még külföldön ajánlgathat Ft-t a POS, de gondolom GBP/EUR a fő csapásuk.
A lényeg: még figyelni kell.

(#1079) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Hali,

Lenne pár kérdésem

Monose:

1. Most regisztráltam, várom a fizikai kártyát. Addig nem tudok mit csinálni, ugye? Tehát nem ismeretes a kártyaszám, mint pl Revolut esetén, ki kell várni a kártya megérkeztét..?

2. A regisztrációért járó 15 Font-hoz előbb min 10 fonttal fel kell tölteni a kártyát, majd fizetni vele, igaz? Esetleg ha másik Monose user küld lóvét, az nem járható út, ekkor nem aktiválódik a ref bónusz?

3.Az oké, hogy támogatott a HUF is, de van lehetősség HUF-fal feltölteni a kártyát? Én csak fontot látok a direct top-upnál.

Curve kérdés:
A cashback működik itthoni boltokban is (Lidl, Tesco)?

Köszi

(#1080) Watcher45 válasza D@reeo (#1079) üzenetére


Watcher45
tag

Curve esetében az általad említett üzleteket is ki tudod választani cashback-ra nálam is ezek vannak bejelölve. Nem ebből fogsz meggazdagodni hacsak nem egy laktanyát látsz el a boltokból :D

[ Szerkesztve ]

(#1081) zolmesz válasza D@reeo (#1079) üzenetére


zolmesz
aktív tag

1. Igen, ha megérkezik, aktiválni kell, aztán használhatod.

2. Igen, kell rá tölteni mindenképpen, de utána, mások írásai szerint elég egy online tranzakció, vagy ha van Curve kártyád, akkor regisztrálod mögé a Monese kártyádat és a próbalevonást (amit ugye vissza is kapsz) is tranzakciónak tekinti, azaz nem kell vásárolnod semmit, utána pedig megkapod a 15 fontot.

3. Nincs HUF számla benne, csak GBP és EUR.

A Curve 1% visszatérítése itthon is megy, elég sok üzlet közül lehet választani (pl. Auchan, Lidl, Aldi, nekem ezek vannak kiválasztva és jönnek a visszatérítések)

(#1082) Divinity válasza KTU (#1076) üzenetére


Divinity
őstag

Ööööö. Nem. :D
Kb 3 napos betanítással már tolhatják. Akár diák munkások is.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1083) feketedini válasza D@reeo (#1079) üzenetére


feketedini
tag

2. kérdésedre Monesenél az a válaszom hogy elég ha küld rá másik Monese user, vagy az is működik hogy Revolutrol utalsz euroban vagy GBPben.

(#1084) gabter válasza feketedini (#1083) üzenetére


gabter
tag

Monese-vel nem jól indult a kapcsolatunk. Ma megjött a kártya, megpróbáltam feltölteni Revolut kártyáról, de nem jártam sikerrel. Revolut levonta a pénzt, de a Monese-re nem érkezett meg. Írtam a supportnak, azt írták, hogy tudnak róla, Revolut kártyát jelenleg nem támogatják. WTF? Ezt jó lett volna már a próbaterhelésnél jelezniük, akkor nem ugrik ideiglenesen a 10 fontom.

(#1085) zolmesz válasza gabter (#1084) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Egy Facebook csoportban is írták, hogy valakinek ment, másoknak meg nem ez a "páros". Éppen mostanában akartam kipróbálni, de ha hivatalosan nem működik, akkor nem szenvedek vele.
Köszi az infót!

(#1086) Oliverda válasza zolmesz (#1085) üzenetére


Oliverda
félisten

Utaljátok át róla, az is ingyen van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1087) gabter válasza Oliverda (#1086) üzenetére


gabter
tag

Köszi a tippet. Időközben visszajelzett a Monese support, azt írták, hogy nem támogatnak semmilyen kártyát, amelyiknek nincs 3D Secure védelme. Akkor Curve se játszik.
Utalásnál csak a 8 karakteres angol számlaszámot és a sort-code-ot kell megadni a Revolutban, hogy a Monese-re menjen a lé?

(#1088) Oliverda válasza gabter (#1087) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez mondjuk baromság, én már többször is töltöttem olyan kártyával ami nem támogatja.

Ja, azokat kell megadni meg a nevet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1089) D-Phrag válasza Oliverda (#1088) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Akkor most lehet Revolutról ráutalni vagy sem? Én ezzel szándékozom életre kelteni a 15€-ós kedvezmény jogosultságom.
Tehát fogom a Revolutról és simán átutalok egy minimum összeget, majd vissza? (mennyit is?) Ez ingyenes manőver?

[ Szerkesztve ]

(#1090) zolmesz válasza D-Phrag (#1089) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Kipróbáltam ma reggel, töltöttem 10 EUR-t Revolut-ról Monese számlára.
Eddig normál bankkártyáról töltögettem rá, így elsőként meg kellett adni azt is, hogy a kártya az én nevemen van, meg a címet is, amin a Revout kártya van. A két fiókban ugyanazok az adataim, nem tudom, ez számít-e, de így a Monese elfogadta a kártyát.
A feltöltés során a Revolut-ban egy megerősítést is kellett nyomni, de ezeken túljutva a Monese sikeresen fogadta a feltöltést.
Természetesen volt a Revolut-ban EUR zseb megnyitva és volt rajta megfelelő összeg is.
Így most már ténylegesen ki lehet kerülni a banki eladási árfolyamot a Monese-re való töltés közben és nem kell napokat várni, amíg látszik a végleges váltási árfolyam :)

[ Szerkesztve ]

(#1091) hadam98


hadam98
senior tag

Sziasztok

Ha revolutnak nincs MÉG banki licensze, akkor melyik szolgáltatást lehet használni Magyarországon/ról aminek van banki licensze? Szóval röviden amin lehet biztonságossan pénzt "tárolni". Néztem itt BUNQ, Monzo, Monese, de nem tiszta a dolog. Ki mit ajánl? köszi.

(#1092) zolmesz válasza hadam98 (#1091) üzenetére


zolmesz
aktív tag

A Monzo és a Monese, ha jól olvastam, nekik van banki licenszük.
A Monzo csak angol lakcímmel enged regisztrálni, ha nincs ilyened, akkor gondolom számodra felejtős, a Monese viszont használható itthon is, nekem is van (Ha reflinken keresztül regisztrálsz, ajándék pénzt kapsz!).
Lehet benne EUR és/vagy GBP számlád, ha pénzt tárolnál rajta, az ingyenes csomagban van valami felső korlát, azt hiszem 2000 GBP, vagy 2000 EUR gondolom, devizanemtől függően.
A Bunq-t nem ismerem.

(#1093) hadam98


hadam98
senior tag

Köszönöm

Írtam PÜ.

Esetleg valaki másról tud valamit?

(#1094) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

Üdv. Szeretném az OTP kp. felvételi sarcát elkerülni. Van Revolut, Curve és TW kártyám. Revoluton van nagyobb összegem. Mennyi forintot tudok velük díjmentesen felvenni, és hogyan? A Revolut, ha jól tudom 50e Ft körül enged, de ha azzal töltöm fel a TW egyenleget és a Curve alá is azt rakom, akkor azokkal tudok még mindkettővel a Revolutról levenni?

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1095) betyarr válasza mekkGyver (#1094) üzenetére


betyarr
veterán

ha emlékezetem nem csal,akkor revoluttal havi egyszer 75000ft-ot lehet díjmentesen felvenni,curve-vel pedig egy hónapban díjmentesen naponta 200 fontnak megfelelő összeget (kb. 70000 ez is) 10 alkalommal.bár,ez utóbbi nem igazán felel meg a fair use policy-nak,tehát ha rendszeresen erre használod,akkor szankcionálhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#1096) Dluinet válasza mekkGyver (#1094) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Curve kártyával egy naptári hónapban 10×69000Ft-ot tudsz felvenni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1097) KTU válasza mekkGyver (#1094) üzenetére


KTU
addikt

Összeollóztam innen-onnan :U

OTP, vagy bármilyen magyarországi bankkártya, ha nincs extra ATM kp. felvét hozzá :
"havi első két alkalommal, összesen legfeljebb 150 000 forintig"

TW:
200 GBP

Revolut:
"Standard, azaz az ingyenes csomagban havi 200£(vagy annak megfelelő összeg más pénznemben)"

Curve:
"a saját pénznemben való kp felvétel azaz a Curve alá forintos kártya van betéve és te forintot veszel fel, azaz nincs deviza konverzió akkor 200 font értékig (értsd kb 70.000 ft) /nap 10x egy hónapban."

most 1GBP kb. 350 HUF
12 x 200£
150 000 HUF
______________________

ez kb.: 990 000 HUF ami 1 hónapban ATM-böl ingyen kivehető.

Ha lenne Monese kártyád, az is 200£.
így kb.: 1 060 000 Ft lenne felvehető.

"A Revolut, ha jól tudom 50e Ft körül enged, de ha azzal töltöm fel a TW egyenleget és a Curve alá is azt rakom, akkor azokkal tudok még mindkettővel a Revolutról levenni?"

50e Ft téves.
Igen, berakhatod keresztbe a kártyáidat a FinTech cégeknél.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1098) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

Köszönöm mindenkinek.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1099) mekkGyver válasza KTU (#1097) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Na. Vettem fel OTP automatából kerek 70-70e forintot Revolut és Curve kártyával is. A Revolut árfolyama szerint olyan 69800 a 200 Font. Gondoltam majd visszautasítja, hogy meghaladtam a napi limitet. Nem, simán engedte levenni, viszont 70030,8 Ft-ot vont az egyenlegemből. A Revolut oldalán 2% van megadva a 200 Font feletti kp. felvétel költségeként, ezért nem értem hogy jött ki a 31 Ft. A Curve még "pending", remélem a hitelkártyát nem fogja kp felvétellel terhelni.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1100) ghostie válasza mekkGyver (#1099) üzenetére


ghostie
tag

Magyarországon regisztrált/használt kártyánál 75e Ft a havi ingyenes készpénzfelvételi keret. A 31 Ft eltérés pedig lehetséges, hogy amiatt van, mert nem a megfelelő árfolyamot nézted? Például GBP->HUF-ot a HUF->GBP helyett?
Vagy nem is volt átváltás egyáltalán? FT "zsebből" vettél fel?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.