Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) scream válasza gzbotii (#1248) üzenetére


scream
veterán

Köszi, sikerült is hozzáadni, végre ki tudtam váltani a mikor-hogy működő Simple-t (Android 10-en voltak vele gondjaim).

(#1252) petipetya válasza scream (#1251) üzenetére


petipetya
nagyúr

Számomra a Simple megutáltatta, míg a Google Pay szerethetővé tette az NFC-s fizetést.

"nincs rá lezsóidő"

(#1253) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok
Az alabbiakat megkerdeztem az android appos forumon is, de bemasolom ide is, hatha ez a tema itt jobban porog.

Wallethez szeretnék hozzáadni egy OTP-s bankszámlát, ki szeretném próbálni.
Akárhogy próbálkozom, nem tudok belépni egyszerűen, se laptop böngészőből, se a mobilos appból, sem wifin sem mobilneten, sem force restart sem semmi után.
Pl az nem világos, kiválasztom, hogy bejelentkezés számlaszám és azonosító alapján
akkor a számlaszám milyen formátumú?
1177xxxx-xxxxxxxx vagy 1177xxxx xxxxxxx vagy egybe az egészet? eygszerűen nem találok erről semmi infót. Vagy úgy kell mint a netbanknál, hogy az első három számjegyet hagyjam el: 7xxxx xxxxxxx
Egyszer valamiért sikerült, aztán megint kidobott valami hibaüzenettel.

Esetleg valami más app javaslatotok van? Olyat szeretnék, hogy hozzákötöm a bankszámlám, és a kiadásaimat kategorizálja, ne kezzel kelljen bepotyogni.

Még annyi, hogy nekem az importálás sem működik. Lementem a számlatörténetet excelben, és megint csak nyünnyög, hogy nem jó a formátum mert nem excel.
Lehet én cseszek el valamit, de ez így nem túl felhasználó barát, hogy még én fórumozgassak utána, mert persze ügyfélszolgálat nincs, irtam nekik eddig nulla valasz Havi 1300Ftért meg aztán qrvára nem fér bele.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#1254) gzbotii válasza scream (#1251) üzenetére


gzbotii
veterán

Simple nem egyszer szivstott meg, hol kijelentkezett, hol tokent nem tudta letölteni.. (stock Android 9.0).
GPay sokkal gyorsabb, igazából három ujjra a termináltól már jön is a visszajelzés, hogy sikeres fizetés.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1255) gzbotii válasza oszi666 (#1253) üzenetére


gzbotii
veterán

Wallet Androidon :F Ez milyen app? Én csak a stock iOS appot ismerem, ami Wallett és ilyen funkcióval bír.
Amúgy ezekben az appokban a kártya számát kell megadni, és úgy működik a fizetés.
De linkeld be az appot mert jelenleg sötétben tapogatózunk.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1256) scream válasza gzbotii (#1255) üzenetére


scream
veterán

Szerintem a BudgetBakers Walletra gondol.

Én használom az appot, viszont manuálisan szoktam felvenni a tételeket, meg nem is olyan szívesen engedném be a számlámra az appot. A Support tényleg elég lassú, bár idáig nekem mindig reagáltak (1-2 héten belül...). Importálni sem importáltam, viszont esélyesen az excel formátuma sem mindegy és én inkább azt gyanítom, hogy az OTP köpi ki nem 'standard' formátumban azt az excelt és azért nem eszi meg az app - szóval itt inkább OTP a hunyó.

(#1257) zolmesz válasza scream (#1256) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Én most próbaképpen kipróbáltam az importot, az Unicredit bankomból kértem le egy excel táblát. Semmi ördöngösség nincs benne, az import megpróbálja kitalálni, hogy melyik oszlop micsoda, de ha nem megy, akkor megkérdezi, és Neked kell megadni, hogy hol van az összeg, partner, stb. majd előnézet, és már bent is vannak az adatok, működik.
A banki szinkronizálást nem tudom kipróbálni, mert az csak prémium fiók esetén működik, de sok magyar bank van benne, amivel működik, és hogy a Fintech-hez is kapcsolódjunk, van benne Revolut és Transferwise szinkronizáció is :)

(#1258) oszi666 válasza scream (#1256) üzenetére


oszi666
őstag

Szia, igen a budgetbakerses wallet appra gondoltam.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#1259) Botond2222


Botond2222
kezdő

Sziasztok! Nektek mikorra érkezett meg a Monese kártyátok? Nekem November 28.-át ír. Várhatom előbb ? Hogy az azonosítás sikeres volt, azt hol tudom megnézni? Még az érdekelne, hogy egyik ismerősöm ékezet nélkül írta a vezetéknevét, ebből lehet gond, vagy megfogja kapni ő is a kártyáját? Azonosításnál a számok magyarul lettek mondva, az nem baj?

[ Szerkesztve ]

(#1260) kukac7 válasza Botond2222 (#1259) üzenetére


kukac7
tag

(#1261) pomk


pomk
őstag

[link]

#joreggelt

[ Szerkesztve ]

(#1262) Dluinet válasza pomk (#1261) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pont 10 évvel vannak elmaradva, ami olyan mintha egy mobil gyártó cég most fedezné fel, hogy érintőképernyős telefont kell gyártani a nyomógombos helyett

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1263) gzbotii


gzbotii
veterán

Valaki ismeri/használja őket? iCard

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1264) Oliverda


Oliverda
félisten

Ez mi ez?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1265) KTU válasza Oliverda (#1264) üzenetére


KTU
addikt

Kártyarendelésre nyomva ezt tolja arcba:

"A RÉSZLETFIZETÉS CSODÁLATOS VILÁGA"
Bocs nagybetűért csak copy :U

Ez hitelt akar eladni??? kép
Ezek arra játszanak hogy kifutsz a 45 napból, és fizethetsz pluszba nem is keveset.

Szerintem felejthető.

GDPR-ból:

Név / cégnév: CreativeDock Holding s.r.o
Székhely:
Zubatého 295/5 15000 Praha Česká Republika
Adószám: CZ05758335
Weboldal megnevezése, címe: http://www.creativedock.com/
Az adatkezelési tájékoztató
elérhetősége:
http://wundercardhu.click
Email: hungary@creativedock.com

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1266) anadroid válasza Oliverda (#1264) üzenetére


anadroid
senior tag

Dániában bő 2 hete bejegyzett, cseh és szlovák szervereket használó, pénzügyi szolgáltatásnak kinéző izé. Névadatok nem érhetők el. Lehetséges célja: vastag pénztárcák vékonyítása.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1267) Oliverda válasza KTU (#1265) üzenetére


Oliverda
félisten

Az ismertebb fintechek sikerén felbuzdulva jönnek a szutyokcégek. :(

Holnap találkozok a Revolut country managerével. Mit kérdezzek tőle a nyilvánvalón, azaz a local IBAN-on kívül?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1268) Dluinet válasza Oliverda (#1267) üzenetére


Dluinet
nagyúr

GooglePay/ApplePay érintés nélküli fizetés mikorra várható?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1269) pomk válasza Oliverda (#1267) üzenetére


pomk
őstag

Ezt érdemes lenne inkább a Revolut fórumban megkérdezni. Ott biztos kapni fogsz jóóó pár kérdést. :))
Amit én kérdeznék, hogy van-e terv arra, hogy olyan irányba fejlődjön a Revolut, hogy bank szinten tudjon működni:
1. Fizetés kezelés, fogadás
2. Csoportos beszedés rezsi szolgálatók felé
3. Valamilyen visszatérítéses rendszer. Legjobb lenne, ha kp vissza a számlára x%-ban a vásárlások után. De akár lehetne valami pontrendszer vásárlások után, amit utána be lehetne váltani pl. Lounge VIP belépőre, Metal kártyara, vagy lehetne belőle “kupont” venni amivel adakozhatok a segély szervezeteknek az appon keresztül
4. A bankok mögött álló betét biztosítás bevezetése?

És szintén kérdés, de nem bank témához kapcsolódik: Segély szervezetek listájának bővítése?

Köszi!

(#1270) gzbotii válasza Dluinet (#1268) üzenetére


gzbotii
veterán

Apple Pay megy már egy ideje.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1271) Oliverda válasza pomk (#1269) üzenetére


Oliverda
félisten

Direkt nem ott tettem fel, elveszne a 3 sablonkérdés között. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1272) Dluinet válasza gzbotii (#1270) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ó, ez jó hír

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1273) szabi__memo válasza Dluinet (#1268) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

ez nem rajtuk múlik

[ Szerkesztve ]

(#1274) kukac7 válasza anadroid (#1266) üzenetére


kukac7
tag

"Terveink szerint hamarosan sok olyan boltban is működni fog, ahol jelenleg csak készpénzzel lehet fizetni."

:D

(#1275) hedgehog válasza Oliverda (#1267) üzenetére


hedgehog
senior tag

Gyerek account téma hogy halad, mikorra tervezik a bevezetést?

-- aka p3d3str1an

(#1276) pomk válasza Oliverda (#1271) üzenetére


pomk
őstag

Mi az a 3?
#nemkaptammegabónusztmiafenetörtént? :D

(#1277) alakesh válasza Oliverda (#1264) üzenetére


alakesh
tag

Mondjuk ez bőven árulkodó:

"Élvezze az alacsony egyszeri 65 000 Ft-os díjat és vásároljon akármit, amit csak szeretne. Nincs kamatláb."

Ja igen. nálam 65e-s díjat hoz fel a hirdetés... :D

(#1278) MrPeekaboo válasza alakesh (#1277) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Azért az oldal alján lévő gmail-es cím se kutya! ;-)

(#1279) pomk válasza Oliverda (#1271) üzenetére


pomk
őstag

Talakoztál vele? Hogy sikerült?

(#1280) Oliverda válasza pomk (#1279) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

Sok konkrét újdonságot nem mondtak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1281) gzbotii válasza Oliverda (#1280) üzenetére


gzbotii
veterán

...az a 3000-es meghívó jól látszik :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1282) pomk válasza Oliverda (#1280) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!

(#1283) HoTDoG


HoTDoG
tag

Revolut mellett nem annyira látom, hogyan lesz sikeres a Viber pénzküldése ilyen árakon. 4.000 Ft utalása majdnem 100 Ft. Oké, hogy népszerűbb mint a revolut, többen használják, gyorsabban be lehet csatornázni a felhasználókat, de ezek a költségek a tranzakciós adókat is ütik.

(#1284) anadroid válasza HoTDoG (#1283) üzenetére


anadroid
senior tag

Legalább 2 évvel lekésték a csatlakozást. Égett bukta szagot érzek.

A limitek meg egyenesen röhejesek.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1285) sopruk válasza anadroid (#1284) üzenetére


sopruk
aktív tag

(#1286) Oliverda válasza HoTDoG (#1283) üzenetére


Oliverda
félisten

Szvsz ezek szépen lassan elhalnak majd. Egyszerűen nem látom, hogy miért kezdené el ezt bárki használni. Annyi eszük lehetett volna, hogy a beetetés időszakára nem számolnak fel ilyen irreális díjat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1287) KTU válasza Oliverda (#1286) üzenetére


KTU
addikt

Nem fog elhalni.
Miért?
Mert a nagy átlagnak, (persze ha úgy csinálták meg, vagy fejlesztik tovább az alkalmazást), egyszerűbb ezt használni mint a Revolut-ra, Curve-be, TransferWise-ra, stb. regisztrálni és azt használni, még akkor is ha ez több pénzbe kerül, mivel az emberek szerintem a kényelem miatt ezt a plusz költségeket ki fogják fizetni.
Lásd, Curve kártya szétdarabolás.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1288) anadroid válasza sopruk (#1285) üzenetére


anadroid
senior tag

Igen. Füstjelekkel, mint Winnetou. Ő is winne: a pénzünket.

Tartok tőle, nem ő lesz az utolsó mohikán.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1289) anadroid válasza KTU (#1287) üzenetére


anadroid
senior tag

Egy kollégám régi mondása: ha egy rendszert bolondbiztosra csinálsz, akkor a bolondok biztos fogják használni.

Curve kártya lemészárlása: A képen két kártya maradványait látom. Hogy lehetett két kártyája? Esetleg nem a két kártya keveréséből adódtak a problémái?

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1290) Oliverda válasza KTU (#1287) üzenetére


Oliverda
félisten

Jövőre (talán) jön az AFR, azonnal pénzküldést pedig jóformán már minden fintech kínál, ráadásul ingyen. A FestiPay is szépen beleállt a földbe a magas díjazásával.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1291) sopruk válasza anadroid (#1289) üzenetére


sopruk
aktív tag

Valószínűleg véletlen kétszer regisztrált
(#2411)
(#2435)

[ Szerkesztve ]

(#1292) HoTDoG válasza KTU (#1287) üzenetére


HoTDoG
tag

Részben kényelem, részben a népszerűség, ahogy írtam is. Ma már a kőművessel is viberen kommunikálok. Az okostelefon szinte alap és sokan szeretik a mobilnettel csökkenteni a költségeket, erre jó a Viber is, amit csak fel kell telepíteni és használhatod is.
A Revolut egészen más közönség. Oda regisztrálni kell, kártyát aktiválni, miegymás. Ez valakinek már "túl sok".
Mondhatjuk, hogy Vibere mindenkinek van, Revolutja nem. Ez az előnye, de ilyen árakkal tényleg csak a kevésbé nyitott rétegnél lehet sikere, akik még a fintech szót sem hallották, pláne nem a Revolutot.
De pl egy sok fős Viber csoportban, pl foci csoportban valaki fizeti a pályát és mindenki utal neki. Ez már adott, de Revolutja nem lesz mindenkinek a csoportból.

(#1293) myckey


myckey
veterán

Szervusztok!

Van egy ismerős.
Tőlem várt okosságot a kérdésére, de nekem nem területem, különösebben....
Ide irányítottak át más topicból. :)

Pénzváltás lenne a téma. Mikor érdemes, lesz-e jobb az árfolyam, hogy érdemes. Optimális végeredmény kellene. Mire érdemes figyelni..... ?
:F

Külföldi számlán van a pénz. Pontosabbat nem tudok.
Évek, havi keresete Euroban. Végkielégítés is van a fizetés mellé. Tehát sok ezer Euro ( nem tudok pontos adatot )
Megszüntetné a külhoni számlát és kivenné az összeget.
Hozná haza, és váltaná át KP-ra. Nem akar bankba berakni.

Vélemény...meglátás érdekelne.
Én csak annyit tudtam mondani, hogy nézze az árfolyamot és viszonyítson más hónapokhoz, időszakhoz.

:R

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1294) mecsek20 válasza myckey (#1293) üzenetére


mecsek20
tag

Hagynám euroban és csak annyit váltanék amennyi feltétlen kell. Ha legális az euro , betenném pemáp-ba az államkincstárba

(#1295) myckey válasza mecsek20 (#1294) üzenetére


myckey
veterán

Tehát akkor Te úgy gondolod, ne váltsa át az összeset.
Szükséges mennyiséget, ha kell.

Legális euro?
Nem értek ehhez, de bejelentett munkahelyen kapta a hivatalos fizut. Gondolom ez így ok.

Tehát ebben az esetben, tegye be ebbe a Prémiumos Állampapíros dologba.
Ehhez sem értek, lehet ő sem.

Köszönöm a meglátást. :R

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1296) HoTDoG válasza myckey (#1295) üzenetére


HoTDoG
tag

A mikor érdemes/lesz-e jobb az árfolyamra szerintem csak a jósnők vagy nagyon magas szinten lévő bennfentesek tudnak bármit mondani.
Amire az ismerősöd tud figyelni, hogy minimalizálja az átváltásból adódó költségeket.

Egyébként én is hagynám Euro-ban a pénzt, és csak a szükséges mennyiséget váltanám. Az Euro jelen állás szerint egy sokkal biztosabb deviza mint a Ft. Egyes spekulációk pedig a Forint gyengítését jósolják - míg mások nem, micsoda meglepetés :) - így emiatt is jobb döntés lehet eur-ban tartani.

A pénz legális, munkaadó utalta, tiszta sor. Gondolom van már egy kinti bankszámlája. Ha az nem ingyenes, akkor én nyitnék az N26 -nál egy bankszámlát. Ehhez az kell, hogy eurozona-n belül megadjon egy címet ahova a kártyát küldik amit át is vesz. Ingyenesen tud EUR-t utalni, felvenni, és nincs számlavezetési díj, európai OBA-nak megfelelő banki minősítéssel. Emellé nyitnék egy Revolut számlát, amire a pénzt ingyen utalnám N26-ról, majd a Revoluton bankközi árfolyammal váltanám, és a Revolutról költeném a pénzt vagy utalnám szintén ingyen magyar forint bankszámlára. Ha esetleges nagyobb összegű tranzakció esetén a Revolut kérne igazolást arról, hogy a pénz honnan van, akkor ezt is könnyedén lehetne igazolni papírokkal, hiszen bejelentett alkalmazott volt és utalták a fizetését. Ha pedig egy hónapon belül több mint 1.8 millió Ft értékben szeretne EUR-HUF-ot váltani, akkor előfizetnék havi 2.500 Ft-ért a Revolut premium szolgáltatására, amivel megszűnne az 1.8 millió Ft-os átváltási limit. Ezzel a folyamattal ingyenessé tudná tenni az átváltást és a pénzhasználatot.

(#1297) myckey válasza HoTDoG (#1296) üzenetére


myckey
veterán

Igen, a jövő kifürkészhetetlen. :D

Egyébként nem is ismerem az Urat, csak megdobtak ezzel a kérdéssel ( in family ) ...nekem meg jobb nem jutott eszembe.

Azt gondolták, hogy A külföldi számlát amire ment minden összeg-fizetés....megszünteti.
A pénzt kiveszi.
Az összeset átváltja itthon, Forintba.

De akkor kinyomtatom az ötleteket, amiket kaptam.
Ők meg majd eldöntik, jó -e....vagy mi is legyen.

Én köszönöm, ismételten !

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1298) Ka_


Ka_
csendes tag

Ezt ismeri valaki? Public

videó: Public Investing App Review - The Stock Market Trading App For Beginners

Érdekes, mert az oldalukon Get it on Google Play gombra kattintva elvinne egy oldalra, de az nem elérhető, a Play Store-ban pedig nem találom. :U Mindenesetre jó hülye nevet választottak, ilyen névvel aztán tényleg könnyen kereshetők...

Nem olvastam el a részleteket, nem tudom, egyáltalán működik-e a részvényvásárlás magyar felhasználóknál, de a videó alapján érdekesnek tűnik.

(#1299) Ka_ válasza Ka_ (#1298) üzenetére


Ka_
csendes tag

Közben sikerült, a telefon feldobta a Play Store-t, ami ki is írta, hogy nem elérhető az országban ez az app. Majd talán egyszer eljutnak Magyarországra is.

[ Szerkesztve ]

(#1300) zolmesz válasza Ka_ (#1299) üzenetére


zolmesz
aktív tag

A leírásukban is benne van, hogy csak USA embereknek (The Content and the Service are intended for United States residents only), sajnos, pedig jónak tűnik.
Hasonló mint a Robinhood, M1, Webull.
A WeBull talán használható itthon is, és ha esetleg kipróbálnád, örömmel hallanánk egy beszámolót róla :)
Az ilyenekre a pénz feltöltés szokott lenni a drága mulatság a nem helyi (USA) embereknek, de hátha ki lehet azt is kerülni valahogy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.