Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) balinlin válasza gabter (#1450) üzenetére


balinlin
senior tag

Revoluttól egyik fórumtárs be tudott szerezni némi trükközéssel.

(#1452) Oliverda válasza gabter (#1450) üzenetére


Oliverda
félisten

N26 vagy Bunq. Előbbit csak egy holland (vagy más támogatott ország) címére tudod megrendelni, cserébe viszont ingyenes, igaz a Maestro kártya megrendeléséhez azt hiszem kell még valamekkora forgalom, talán 100 euró. Első körben csak Mastercardot küldenek. A Bunq ide is kiküldi a kártyát, a Maestro viszont csak havidíjas csomagban érhető el. Cserébe holland számlaszámot kapsz, illetve minden spéci holland banki és fizetési rendszer (pl. iDEAL) is támogatott.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1453) gabter válasza Oliverda (#1452) üzenetére


gabter
tag

Köszi. Ezek szerint csak trükközéssel, holland címmel lehet.
Illetve a Bunq érdekelne, de ott nem találtam a honlapjukon leírást, hogy lenne Maestro kártyájuk. Tudsz esetleg erről valami bővebb infót adni, hogy miként lehet Maestro-t kérni?
A Curve meg nem támogatja a Maestro kártyát, tehát itthoni bankártyával sem működik a dolog.

(#1454) szabi__memo válasza gabter (#1450) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És a visa sem jó:F :F

(#1455) gabter válasza szabi__memo (#1454) üzenetére


gabter
tag

Hollandiában nem. A turistásabb helyeken (szállodák, nagyobb éttermek) elfogadják, de a boltok jó részében csak a Maestro játszik.

(#1456) #78693120 válasza gabter (#1453) üzenetére


#78693120
törölt tag

Appban megkerestem. Premium kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1457) Oliverda válasza szabi__memo (#1454) üzenetére


Oliverda
félisten

Németországban, Ausztriában, illetve Hollandiában a Maestro az általánosan elfogadott brand, a többi támogatása opcionális.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1458) laca891


laca891
aktív tag

Az azonnali utalásnál a K&h banknál, hogy lehet másodlagos azonosítót beállítani az e-bankon keresztül, tudja valaki?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#1459) gabter válasza #78693120 (#1456) üzenetére


gabter
tag

Köszi. Tehát a Green cardhoz (most már ez a prémium) alapból jár MC és Maestro is, ha jól értem.

(#1460) szabi__memo válasza Oliverda (#1457) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Remekül hangzik

(#1461) Oliverda válasza gabter (#1459) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy értelmezem, hogy az egy külön cucc, ami egy fémkártyát jelent költés utáni automatikus donationnel (100 euró/fa). Személy szerint semmi értelmét nem látom ebben a formában. Premium csomagra kell előfizetni ahhoz, hogy Maestro kártyát is kaphass rendes banki szolgáltatáscsomaggal (átutalások, stb.).

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1462) gabter válasza Oliverda (#1461) üzenetére


gabter
tag

OK, köszi. Nem jó helyen kerestem, az accounts részen le van írva, hogy jár MC és Maestro is. A green ezek szerint valóban extra.

(#1463) balinlin válasza laca891 (#1458) üzenetére


balinlin
senior tag

A beállítások/számlabeállítások alatt

(#1464) Yager01


Yager01
senior tag

Sziasztok. Durván havonta egyszer kéne Eu-ból (francia vagy olasz) cégtől magánszemélyeknek 500€ körüli összeget fogadnia. Revolut számla rendelkezésre áll.

Szerintetek kell csinálni TransferWise számlát ami állítólag megbizhatobb, biztonságosabb és jobban ajánlott pénz "tárolására" mint a Revo?

Vagy igazából egyiken sem érdemes tárolható, ha koppaan a pénz akkor mindkettőről mehet tovább ingyenes utalással mondjuk egy magyar bank lakossági deviza számlára? Itt tuti jó helyen van csak mi van akkor ha szükség van rá? Kártya nincs a lakossági deviza számához így topup-olni vele egy revolutot vagy curve-el elkölteni nem lehet. Át lehet konvertáni HUF ra a hozzá tartozó lakossági HUF számlára. Ebben esetben viszont gondolom egy csomó költség és akármilyen árfolyam.

Mi lehet a legjobb, legolcsóbb legbiztonságosabb megoldás ha nem azonnal akarja elkölteni az illető a pénzt? :F

(#1465) KTU válasza Yager01 (#1464) üzenetére


KTU
addikt

Revolut, ha nem használod napi rendszerességgel (ingyen utalás), akkor kezd el, építsd fel magad, ha ez megvan innen utalhatsz rendszeresen hazai devizaszámlára,
Devizaszámlák összehasonlítása, Raiffeisen (standard) jól néz ki elsőre, nézz utána. :U
A "jóváírás bankon kívülről" is díjtalan. Lehet csak kártyadíj van.
Utalni innen nem kell, "lehúzod a pénzt" innen kártyáról, Revolut-ra, TransferWise-ra, vagy Monese-re.

Én a TransferWise egyéni € számlára utaltatnám a pénzem Eu-ból,
Ha még a Revolut-ot keveset használtad, akkor TW-ról utalnám Raiffeisen standard-ra.

Céges TW-ról € utalás, 477 € utalása 0,63 €, de ha jól emlékszem mindig ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1466) cocka válasza KTU (#1465) üzenetére


cocka
veterán

Tudtommal a Monese rohadt drága a másik kettőhöz képest. Mi olyan vonzó a Monese-ben?

(#1467) anadroid válasza cocka (#1466) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem eddig egy vasamba se került bő fél év alatt. Mindenféle pénzforgalom volt rajta.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1468) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Wirex -el kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

(#1469) ghostie válasza kekigyu (#1468) üzenetére


ghostie
tag

Igen, van. Főleg kriptózásra való, így nem alternatívája egy az egyben a TW/Revolut és társainak.
Ha érdekel valami konkrétum, kérdezz nyugodtan.

(#1470) cocka válasza anadroid (#1467) üzenetére


cocka
veterán

Csak a váltást néztem meg és a TW-hoz képest mindig rosszabb árfolyamokat írt. Hiába ingyenes minden úgy mond, ha szarabbul vált.

[ Szerkesztve ]

(#1471) Shade45 válasza hedgehog (#1427) üzenetére


Shade45
senior tag

KATA fizetése bankkártyával:

ebev.nav.gov.hu -> "EFER" menüpont -> "Megbízási csomagok"

Itt létrehozol egy új megbízást, értelemszerűen kitöltöd a vonatkozó adatokat és fizetsz bankkártyával! Működik, ebben a hónapban próbáltam!
Így nem kell megvárni, hogy "tartozásként" jelentkezzen a számlakivonaton.

(#1472) Yager01


Yager01
senior tag

Van valami okosság arra, hogy Samsung payt használjak Magyarországon? Illetve az is kérdés hogy a Google pay hivatalosan használható e? Felraktam a telefonomra és azonnal megjelent a virtuális revolut kártyám a gpay fiókban. Valahol hallottam, hogy hivatalosan nem lehetne használni és akár zárolást is eredményezhet a revolutnál. Tudok erről hiteles infót adni?
Ami fontos hogy nfc fizetésre alszom használni. Revoluton kívül Curve kártyám is van....

[ Szerkesztve ]

(#1473) Oliverda válasza Yager01 (#1472) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1474) Yager01 válasza Oliverda (#1473) üzenetére


Yager01
senior tag

Köszi, már nézem. Nem jön az sms kód :((

(#1475) Oliverda


Oliverda
félisten

Recash ügyben egy mai tweeter threadből:

Társaságunk egy-az Európai Unió szeptemberben életbe lépett direktívája, a PSD2 alá tartozó-úgynevezett Számlainformációs Szolgáltató (AISP - Account Infomration Service Provider), mely pénzforgalmi intézményi státuszban van, és 7 európai tagállamban rendelkezik regisztrációval. [link]

A RECASH nem kap semmilyen érzékeny információt a Felhasználóiról, nem látja mit vásároltál, még a nevedet sem tudja. [link]

Röviden összefoglalva: Az anonim vásárlási adataidért cserébe kaphatsz kedvezményeket bizonyos üzletekben. Az adatokat majd bizonyos módon monetizálja a Recash. Tervük szerint igyekeznek minél több bankot, pénzintézetet, vagy egyéb pénzügyi szolgáltatót bevonni a körbe. A magyar bankok rájuk jellemző módon elég rosszul állnak az ehhez szükséges API fejlesztésével, de tervben van a Transferwise és a Curve támogatása is. Utóbbi kettő várhatóan hamarabb elkészül a szükséges fejlesztéssel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1476) hedgehog válasza Oliverda (#1475) üzenetére


hedgehog
senior tag

egyébként most nézem, hogy a Wolt is ad 4%-ot, van is már 98 Ft-om egy kajarendelésből :)

-- aka p3d3str1an

(#1477) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#1478) Oliverda


Oliverda
félisten

A Monese kapott webes felületet, bár egyelőre eléggé fapad.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1479) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

TWnél kaptam egy belga eurós számlát az eddigi német helyett. Érdekes

(#1480) Oliverda válasza szabi__memo (#1479) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

Nekem már decemberben benyomták.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1481) sanell


sanell
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy transferwise-ról közvetlenül tudok-e utalni pénzt államkincstárnál vezetett xy NAV illetekek számlára? Hátha tud valaki segíteni ez ügyben. Köszi!

(#1482) KTU válasza sanell (#1481) üzenetére


KTU
addikt

Igen tudsz oda utalni, de inkább fizess bankkártyával.
Múlt hónapban már az áfát így fizettem.
Tervezek a logout-on egy bejegyzést róla, de nincs rá időm. :B

Kis segítség, ha megvan a számlaszám, mellette van a kód amit figyelni kell a bankkártyás fizetésnél.
Keresőszó: adónem kód
pdf innen letölthető

NAV EFER VPOS bankkártyás fizetés:
[link], EFER-re ráhúzod az egeret, és katt a "megbízáscsomagok"-ra

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1483) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#1484) TigerDzsó


TigerDzsó
tag

Sziasztok!

Nagyobb összeget (5m+) szeretnék a jövőben forintról leváltani euróra. Hogyan tudnám a leggazdaságosabban kivitelezni?
Nem egy összegben kell, illetve nincs időhöz kötve.
Van Revolut, TransferWise, Curve és N26 is.

(#1485) UberMutant válasza TigerDzsó (#1484) üzenetére


UberMutant
őstag

ezek mind jól váltanak, az dönt, hogy utána mit akarsz az euroval, mivel attól függ melyik mennyibe kerül végül.

(#1486) TigerDzsó válasza UberMutant (#1485) üzenetére


TigerDzsó
tag

Az átváltott pénzt egy német számlára szeretném átutalni.

(#1487) UberMutant válasza TigerDzsó (#1486) üzenetére


UberMutant
őstag

transferwise

(#1488) TigerDzsó


TigerDzsó
tag

Köszönöm! :R
Érdemes előre szólni a supportnak erről?
Ha esetleg kérnének valami papírt elég a magyar nyelvű adás-vételi vagy biztonság kedvéért fordíttassam le angolra?

(#1489) pomk válasza TigerDzsó (#1486) üzenetére


pomk
őstag

Ha N26-nál van számlád és oda is szeretnéd utalni, akkor szerintem inkább N26 a kedvezőbb, nem? Ha másnak utalsz akinek nem N26 van, akkor pedig TW.

(#1490) TigerDzsó válasza pomk (#1489) üzenetére


TigerDzsó
tag

Nem N26-ra szeretnék utalni, de köszönöm a választ! :R
A TransferWise lesz a befutó.

(#1491) Criminal017


Criminal017
őstag

Sziasztok,
remélem jó helyen érdeklődöm.

ÖBB Vorteilscardot hosszabbítanék, minden évben küldenek csekket is. Ezen van IBAN, meg minden földi jó.

Kérdésem az lenne, hogy valamelyik számlámról ki tudom ezt fizetni? Pl. Transferwise? Mellékelem a képet, a személyes adataimat takartam csak le.

Köszi előre is!

(#1492) VeryByte válasza Criminal017 (#1491) üzenetére


VeryByte
őstag

Persze.IBAN kell és ne felejtsd el megadni a Zahlungsreferenz-et se!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1493) Oliverda


Oliverda
félisten

Blackcatcard :DD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1494) szabi__memo válasza Oliverda (#1493) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Már nem férnek el a kártyák :)
Te rendeltél?

(#1495) Oliverda válasza szabi__memo (#1494) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, csak érdekességként tette be.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1496) babe98


babe98
csendes tag

Nem lenne rossz, de az árazásnál van egy bővebben ki nem fejtett tétel, hogy Card Top Up 3,5%. Itt lehet a "macska" elásva...
https://blackcatcard.com/en/legal/price.html

[ Szerkesztve ]

(#1497) Oliverda válasza babe98 (#1496) üzenetére


Oliverda
félisten

Átutalással kel tölteni, az Revoluról és Monese-ről is ingyenes.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1498) szabi__memo válasza Oliverda (#1497) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Gondolkodom rajta, bár tudom, hogy abszolút nincs rá szükségem

(#1499) babe98 válasza Oliverda (#1497) üzenetére


babe98
csendes tag

Aha, közben én is megpróbáltam kibogarászni a GTCből és arra jutottam, hogy a 3,5%-ot csak kártyás feltöltésnél vonják.
Viszont egyet nem találok: a kártyarendelés előtt kell feltölteni zsét, vagy nullás egyenleghez is lehet rendelni...
Te erről találtál esetleg valamit?

(#1500) babe98 válasza szabi__memo (#1498) üzenetére


babe98
csendes tag

lehet rajta parkoltatni eurót 2,2% kamatra... Vagy legális gyerekkártyát rendelhetsz mellé. (Mondjuk ennek már van ára is, ha jól néztem 5 euró egyszeri díj + havi 2 euró).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.