Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Oliverda válasza ACE- (#2000) üzenetére


Oliverda
félisten

Ki akar onnan közvetlenül fizetni vagy utalni? Te?

Roklif ugyanis nem mondott ilyet, erről volt szó feljebb:

"Legjobb megoldás talán az lenne ha nyitnánk egy közös számlát vagy egy revolutot ahová feltöltenénk arányosan az összeget és onnan fizetnénk. A probléma ezzel hogy revolutból csak 1 fiók lehet/személy."

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2002) ACE- válasza Oliverda (#2001) üzenetére


ACE-
addikt

"és onnan fizetnénk."

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2003) Fifi


Fifi
őstag

Akinek van Zen kártyája vontak le már tőle havidíjat? Nálam már egy hete lejárt a promóciós idő és nem vittek el pénzt. Az app mutatja is, hogy mely naptól kezdődően kellene fizetni.

Pedig direkt hagytam rajta kemény 3€-t, hogy legyen miből teljesüljön. :D

(#2004) anadroid válasza Fifi (#2003) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem 4 havi ingyenességet adtak, az csak június közepén jár le.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2005) pomk válasza Roklif (#1992) üzenetére


pomk
őstag

Mi ugyanezt nyomtuk asszonnyal egy darabig, de akkor még nem volt Revolut.
Bár nem tudom, hogy Ti mit és mit nem szeretnétek közösen fizetni (bolt, számlák, stb.)...

Feltételezem mindkettőtöknek van saját magyar banknál lévő folyószámlája ahova érkezik a fizetése, így szerintem a legegyszerűbb ha vagy az egyikőtök számláját használjátok és oda utalgattok egymásnak (bár így nehéz követni mennyi pénze van annak ahova érkezik az utalás), bár ha teljesen külön kell akkor én Revolutban így csinálnám (bár ennek alap feltétele hogy ezt a fiókot csak a közösen fizetendő költségekre használjáto):
1. Kell egy Revolut fiók, teljesen mindegy kié.
2. Arra a fiókra mindenki átutalja szépen a részarányos fizetendő összeget.
3. Igényeltek 1db fizikai kártyát + 1db virtuális kártyát (vagy 2db virtuális kártyát).
4. Egyikőtök a fizikait adja hozzá a mobil fizetéséhez másik a virtuálist. Bár ennek feltétele, hogy nem fizikai kártyával akartok fizetni mindketten.
5. Mindenki a nála lévő kártyával vagy mobillal fizeti ami éppen felmerül (bolt, számla, átutalás, stb.)

Viszont ha minden egyes költést(1db kifli, 20dkg párizsi, heti nagybevásárlás, gázszámla, stb.) egyesével akartok az úgy elég macerás. Szerintem mindenkinek egyszerűbb, ha heti / havi viszonylatban nézitek. Így akár működhet is.
Azt gondolom tudjátok, hogy kb mennyit költötök a közös dolgokra havonta. Azt az összeget arányosítva felosztjátok és feltöltitek a Revolut számlára. Az adott hónapban használjátok a kártyákat. Hónap végén elszámolás, a maradék pedig mehet a "Persely"-be és abból meg ha elég összegyűlt elmentek randizni. :D Következő hónap elején megint feltöltitek, költitek, elszámolás, randi. Feltöltés, költés, elszámolás, randi... :)

(#2006) szuladam válasza Roklif (#1992) üzenetére


szuladam
aktív tag

A legújabb Revolut frissítésben van egy csoportszamla opció. Nézd meg az talán jó lesz nektek.

(#2007) sajtos365


sajtos365
tag

Recashban van Penny. Majd tesztelem a 2%-ot.

(#2008) ACE- válasza sajtos365 (#2007) üzenetére


ACE-
addikt

Jah, pont 250ezerért kéne vásárolni az 5000 Ft kivételhez... és közelstávol sehol egy Penny a környéken.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2009) sajtos365 válasza ACE- (#2008) üzenetére


sajtos365
tag

Pár hónap alatt van egy 5 ezres, utánam dobják. :B
Jó lenne egy tapasztalt felhasználó. kapott már valaki 5000-et?

(#2010) zsola400


zsola400
aktív tag

Első vásárlásra van 10% kupon a Penny-ben május 15-ig, Praktiker 4%, pl. lakásfelújításnál röpködnek a 100ezrek. Rossmann első vásárlásra is volt 8% meg is jött, de az 5000 ft még nem jött össze.

(#2011) nutfile válasza Fifi (#2003) üzenetére


nutfile
aktív tag

kaptam mailt a ZEN-től, hogy nem tudták levonni a 0,99 eur havi díjat.
amúgy semmire nem használom, de van rajta pár ezer forint, így kicsit bizarrr a dolog.
nem túl bizalomgerjesztő mail...

[ Szerkesztve ]

(#2012) Csavargoo8 válasza nutfile (#2011) üzenetére


Csavargoo8
csendes tag

Én is kaptam tegnap, nekem is van rajta elég pénz.
Csak arra tudok gondolni, hogy az euró számlán nincs pénz és másik számlán hiába van, arról nem vonja le.

(#2013) anadroid válasza Csavargoo8 (#2012) üzenetére


anadroid
senior tag

Tartsatok rajta pár eurót, nem fognak automatikusan váltani.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2014) Fifi válasza nutfile (#2011) üzenetére


Fifi
őstag

Nálam levonták 04.26-án 04.07 helyett, pedig akkor is volt pénz rajta. Én hagytam ott pár eurot a kapott cashbackért cserébe.

(#2015) agroman


agroman
senior tag

Skrillel kapcsolatos kerdes johet? nem talaltam aktiv topikot neki...

------

(#2016) sajtos365 válasza agroman (#2015) üzenetére


sajtos365
tag

Dobd!

(#2017) agroman válasza sajtos365 (#2016) üzenetére


agroman
senior tag

eleg reg jelentkeztem be es most pedig vmifele security kodot kerne az ellenorzo sms kod utan..mivel ilyet nem kaptam, az elfelejtett kodra kattintottam, az meg a robothoz kuldott aki kerdezett csomo szemelyes adatot, majd azt kerte, hogy adjam meg mikor nyitottam a szamlat naluk ev/ho/nap pontossaggal.. :DD

azt irtam hogy olyan reg volt ogy mar nem emlekszem (akkor meg moneybookersnek hivtak oket) . aztan atdobott volna egy elo supportosnak, de nem volt senki. majd ma jott egy email, amiben ismet kerik ezt az adatot (reg datuma).

mi ez? es miert szivatnak? :U

[ Szerkesztve ]

------

(#2018) sajtos365 válasza agroman (#2017) üzenetére


sajtos365
tag

Lehet a 6 jegyű PIN kódot kéri, próbáld meg vagy support.

(#2019) agroman válasza sajtos365 (#2018) üzenetére


agroman
senior tag

azt, de az micsoda es hol kell igenyelni?

------

(#2020) sajtos365 válasza agroman (#2019) üzenetére


sajtos365
tag

Asszem számlanyitáskor kellett megadni 6 jegyű számot, tőlem is kérte már többször.

(#2021) agroman válasza sajtos365 (#2020) üzenetére


agroman
senior tag

talan tobb mint tiz eve nyitottam, akkor meg biztosan nem kert ilyesmit. es eddig loginnal a usernev, jelszo kombonal tobbet sem..

------

(#2022) sajtos365 válasza agroman (#2021) üzenetére


sajtos365
tag

Tőlem akkor is kéri, ha a kártyaszámot megnézem, már pár éve nyitottam én is a számlát.

(#2023) ACE-


ACE-
addikt

Nekiveselkedtem a zen.com regisztrációnak, tud valaki adni promóciós kódot? Köszi

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2024) Fifi válasza ACE- (#2023) üzenetére


Fifi
őstag

A regisztrációkor tőlem is kérdezte, de fogalmam sincs, hogy honnan lehetne szerezni és mire jó. :U

Most átnéztem a tőlük kapott emaileket és az appot, de sehol nem leltem, hogy lenne invit/promo kódom. :(

(#2025) anadroid válasza ACE- (#2023) üzenetére


anadroid
senior tag

A német szaklapokat kellene átnézni az őszi hónapokban. 1 helyett 4 hónap ingyenesség. A lap neve, hozzáírva ZEN volt a formája.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2026) anadroid válasza Fifi (#2003) üzenetére


anadroid
senior tag

Másnak is hosszabbították az ingyenességet, vagy csak engem szeretnek a Zennél? Az eddigi négyhez kaptam egy ötödik hónapot is.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2027) Fifi válasza anadroid (#2026) üzenetére


Fifi
őstag

Ha minden igaz 2021.03.08. napján regisztáltam.

2021.03.30. napján fizettem vele először.
2021.04.26. napján terheltek 0.99€ havi dijat

Most azt irja, jogy a következő díj 2021.06.07 napján esedékes.

Mindössze csak ~35eHUF-ot költöttem vele.

(#2028) Fifi


Fifi
őstag

Nem vagyok recash felhasználó és az oldalukon nem lelem, hogy:
1. mely partnernél hány % a visszatérítés
2. van-e a visszatérítéseknek felső limitje
3. pontosan mely bankok és milyen kártyái rakhatóak mögé

Tud ezekre egy recash felhasználó választ adni? Előre is köszönöm! :R

(#2029) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Nagyobb, rövid/középtávú kiadásokra melyik a jobb, Revolut vagy Wise?

Költözés, házfelujitás kapcsán kellene valami gyűjtő számla, ahová minden utalunk hó elején x összeget, egy-két évig kb havonta/kéthavonta folyamatosan lenne belőle költve, ahogy ráérnek a szakemberek. Leginkább azért kéne, hogy nőjön a pénzügyi fegyelem, mert ha a saját számlán gyűjtjük, akkor csak én gyűjtök :)

(#2030) UberMutant válasza KilgoreTrout (#2029) üzenetére


UberMutant
őstag

a wise ugyan drágább , (ft utalás 96 ft /utalás) , de jobb az ügyfélszolgálata.
attól is függ , milyen költséggel utalsz wisera, ebben a tekintetben revolut jobb lehet, amit kártyával is tölthetsz ingyen. wise kártyás töltés fizetős.

wise bizonyos összeg felett , tárolási díjat kér, 15 ezer eur felett. ez kb 5.4m Ft.

wise mint cég talán megbízhatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#2031) KilgoreTrout válasza UberMutant (#2030) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Azt olvastam, hogy a Revo készpénzfelvételi kódot küld a kártyás feltöltésnél. Havi két utalásos feltöltés belefér egyébként. Kicsit jobban utánanéztem, elvileg a Revolut jobb lenne díjakat és feature-öket tekintve: ingyenes forint utalás Revolutról magyar bankszámlára, ingyenes váltás (egyből áttenném euróba a bent lévő pénzt, aztán használatkor vagy Curve-vel venném fel vagy utalás esetén appon belül váltanám vissza forintba).
Viszont cserébe meg ott van, hogy ha valamiért a Revolut zárolja a számlát, akkor lehet velük harcolni hónapokig.

A Wise díjai nekem nem egyértelműek, pl. a help-ben ezt írja: "If you’re sending money from your account to another balance with bank details, it’s free." Gondolom ez a Wise-on belüli felhasználóknak való küldésről szól. De ha megpróbálok küldeni az accountomról, fel se kínálja, hogy hogy másik Wise-os felhasználónak küldjek, hanem egyből levon 96 forintot (HUF-HUF utalás esetén).
Plusz van díja accounton belüli pénzváltásnak.

[ Szerkesztve ]

(#2032) sopruk válasza KilgoreTrout (#2031) üzenetére


sopruk
aktív tag

Esetleg egy feltétel nélküli 0 Ft-os bankszámlán gyűjteni a pénzt? Aztán mikor költésre kerül a sor, mindig annyit töltesz át a Revolutra amennyi éppen kell...
Ha lekötöd, még 3%-ot kamatozik is...
A Gránit Digitális éves díja 0 Ft
Hozzá a "Most" bankkártya első évben 0 Ft, Második évben 1390. Utána talán 3090,- de hamar visszajöhet a kamatokból...
link

Szerk.: Elnézést, nem olvastam figyelmesen, Euróban szeretnéd tartani a pénzt...

A Wise díjakat itt tudod könnyebben megnézni...
Wiseon belül a kedvezményezettek fülnél tudsz küldeni. Telefonszám alapján találja meg őket, ha fenn van a telefonkönyvben a partner és engedélyezve van a hozzáférés az app számára...

[ Szerkesztve ]

(#2033) Fifi válasza KilgoreTrout (#2031) üzenetére


Fifi
őstag

Kb. 2 hete ajánlották a Curve topicban devizaszámla vezetésre a Raiffeisen-t. A kondíciók tényleg jók.

Én még nem nyitottam, de Revoluton én sem tartanék nagyobb összeget.

Revolut számlákra topup HUF-ban.
Ott átváltani EUR-ra (standard csomagban havi 350e HUF számlánként)
Arra a Revolut számlára összerakni, aki a Rafi devizaszámla tulajdonosa és onnan a Rafi számlára átutalni

Kivetnél meg topup Rafi kártyáról, ha az ott nem vásárlás, akkor Curve mögé téve ...

Nem néztem végig a költségeket, lehet, hogy nem megérős. Ha végigzongorázod kíváncsi vagyok mire jutottál. :B

Szerk: feltételeztem, hogy mindkettőtőknek van saját HUF számlája és ahhoz bankártya, amiről mehet a Revolut topup.

[ Szerkesztve ]

(#2034) ACE- válasza Fifi (#2028) üzenetére


ACE-
addikt

Semmi extra regisztráció nincs tudtommal, csak egy e-mail cím kell. Viszont csak bizonyos bankokkal működik, mert egy hozzájárulást adsz a bankodnak, hogy átadhatja a tranzakciós adataidat, számlaadataidat a Recash-nek. Így értesülnek a vásárlásaidról, az ÖSSZESRŐL, és köztük arról is, amire a kedvezmény van, és így jön vissza a lóvé. A bankok is az app-on belül megnézhetőek.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2035) Fifi válasza ACE- (#2034) üzenetére


Fifi
őstag

Pont a regisztrációt akartam elkerülni, mert nem tudom, hogy a regisztráció mely fázisában jutnék el a kívánt információkhoz. Még a bankszámlám hozzáférésének engedélyezése előtt vagy csak után?

Szerk: Gondolom itt csak a kártyatranzakcióról van szó, azok kiadására hatalmazom fel a bankot. Vagy a bankkártya mögött lévő bankszámla teljes forgalmi adatát látja a Recash, nem csak a kártyás vásárlásokat?

[ Szerkesztve ]

(#2036) ACE- válasza Fifi (#2035) üzenetére


ACE-
addikt

Elvileg csak a kártyatranzakciókat látja... sima e-mail cím megadásával már látsz mindent, bankokat, kedvezményeket.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2037) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

Egy tartozást svájci Frankban (kp.-ban) adott meg valaki. Hogyan tudnám a lehető legkisebb veszteséggel rárakni valamelyik számlámra? OTP-s vagyok, és van Revolut, Wise, Bunq, Monese számlám. Gondolom az OTP elég tolvaj módon váltaná át a forint számlámra... Köszönöm.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#2038) Oliverda válasza mekkGyver (#2037) üzenetére


Oliverda
félisten

Közvetlenül sehogy. Svájci frankos számlát amúgy sem kínál egyik magyar címmel elérhető fintech sem. Váltsd át forintra valamelyik normálisabb árfolyamú váltónál és fizesd be OTP-ben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2039) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Túlléptem a Revolutos max FX fee nélküli konvertálási limitjét nyaralás során, viszont szükségem lenne még néhány forint -> euró váltásra fizetés során. 4 nap és letelik a limit, a vásárlások meg nem annyira sürgősek, viszont jó lenne, ha hamarabb megérkezne. Gondolkoztam, hogy van nekem egy Curve kártyám is. Ha az váltana (ebben a hónapban egyáltalán nem használtam), akkor is lenne FX fee? Kb 60 euróról lenne szó.

Jól olvastam, hogy díjmentes 500 fontnak megfelelő váltásig?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2040) Oliverda válasza Mr Dini (#2039) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, jól.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2041) optikart


optikart
csendes újonc

Milyen megoldást tudtok arra hogy a megspórolt pénzem a mostani nagy infláció alatt minél kevesebbet veszítsen az értekéből? Nem nagy összeg csak 2000 euró. Így hirtelen Bankba gondoltam berakni és ott lekötni hogy kamatoljon melyik bank ad pl. legtöbb kamatot?

(#2042) UberMutant válasza optikart (#2041) üzenetére


UberMutant
őstag

a banki kamatot nem fogod észrevenni. értsd 1 év alatt max 2 euro.
de ha eurod van, akkor arra az euro infláció vontkozik, ami nem egyezik a magyarral.

ekkora összegnél sajnos benne van a pakliban, hogy ha bármit csinlsz vele, többet veszítesz, mintha a cihában hagyod.

[ Szerkesztve ]

(#2043) zsola400 válasza optikart (#2041) üzenetére


zsola400
aktív tag

Magyar Államkincstárnál (MÁK) lehet €-os PEMÁP-t venni 3-5 éves lejáratú papírokat kb. 1.5-2% kamatra. Ha biztos nem kell 3-5 évig ezeket érdemes még megnézned.

(#2044) optikart válasza UberMutant (#2042) üzenetére


optikart
csendes újonc

pontositok
2000 euro az leibe van

(#2045) UberMutant válasza optikart (#2044) üzenetére


UberMutant
őstag

és mi a célod vele? mikor?

(#2046) optikart válasza UberMutant (#2045) üzenetére


optikart
csendes újonc

cel nincs csak jelenleg a fiokban van es az inflacioval naprol napra kevesebet er
lehet fel even belul kell ez a penz de lehet csak 2-3 ev mulva nyulnek hozza

(#2047) #49155328 válasza optikart (#2046) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nexo vagy Inlock lendingbe tenném.

zsola400 azt ugye tudod, hogy az inflációs veszteséget sem fedezi amit itt ajánlgatsz :F :C

[ Szerkesztve ]

(#2048) UberMutant válasza optikart (#2046) üzenetére


UberMutant
őstag

mivel ez inkább vésztartalék, ezért , nem nagyon lehet semmibe betenni.
esetleg váltsd olyan valutába, ami tetszik, és tedd vissza a szekrénybe

(#2049) #49155328 válasza optikart (#2046) üzenetére


#49155328
törölt tag

Illetve ha átváltod stabil coin-ra akkor évi 8-10% kamatot is kaphatsz rá. ;)

Ha érdekel privátban segítek.

[ Szerkesztve ]

(#2050) optikart válasza #49155328 (#2049) üzenetére


optikart
csendes újonc

ok írtam privátban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.