Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Oliverda válasza Oliverda (#1386) üzenetére


Oliverda
félisten

Már hivatalos, és nincs UK régióhoz kötve a regisztráció.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1402) hedgehog válasza Shade45 (#1400) üzenetére


hedgehog
senior tag

Igen, tartok tőle hogy így van. Kicsit engem is zavar, de nem szólt még érte a NAV... (akkor szólt, amikor egy hónapot teljesen kifelejtettem, akkor írtak egy levelet, hogy ha 100K-nál több lesz a tartozásom, akkor bukja a KATA-t az asszony... gyorsan befizettem :D )

-- aka p3d3str1an

(#1403) kleinguru válasza Oliverda (#1401) üzenetére


kleinguru
addikt

Zsír, sikerült is beállítani!

Raiff megoldva.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1404) scream válasza Oliverda (#1401) üzenetére


scream
veterán

Már csak azt nem értem, hogy a GPay miért késlekedik ennyit itthon. :(

(#1405) Oliverda válasza scream (#1404) üzenetére


Oliverda
félisten

A Google és gondolom a bankok összjátéka miatt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1406) szabi__memo válasza scream (#1404) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert ennyire kapzsik a magyar bankok

(#1407) fil válasza szabi__memo (#1406) üzenetére


fil
őstag

A fene tudja, lehet, de nem valószínű. Mivel az Apple Pay-t engedték nem látom az okát, hogy a GPayt miért ne. Direkt tiltani nem lehet, mert az sértené az uniós versenyegyenlőségi elveket. Ráadásul ,ha jól tudom az Apple pénzt kér a bankoktól a használatért a Google nem. Persze dönthet a bank úgy ,hogy nem szerződik vele, na de mindegyik? Szerintem a Google hezitál valamiért...
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a magyar bankok nem kiemelkedően kapzsiak, de az inkább máshol jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#1408) balinlin válasza fil (#1407) üzenetére


balinlin
senior tag

Lehet a Google szemében nem akkora piac Magyarország, hogy ez legyen a legfontosabb neki...

(#1409) szabi__memo válasza balinlin (#1408) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Bezzeg Szlovákia, Csehország és Horvátország igen

[ Szerkesztve ]

(#1410) agroman válasza szabi__memo (#1409) üzenetére


agroman
senior tag

szlovakoknal hivatalosan, a horvatoknal felhivatalosan az euro fizetoeszkoz..

------

(#1411) szabi__memo válasza agroman (#1410) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A cseheknél meg a korona

(#1412) goldister válasza balinlin (#1408) üzenetére


goldister
tag

Hát én egyszer beszéltem a Google Ügyfélszolgálattal.
Nekem azt mondták, hogy nem rajtuk múlik a dolog.
Elsőnek egy bankkal kéne leszerződniük.
Tehát ha elérhető lesz valamelyik Mo-i banknál, akkor Mo is benne lesz a listában, így egyből lehet revoluttal is. Úgy, mint az apple.

(#1413) fil válasza balinlin (#1408) üzenetére


fil
őstag

Nem tudom. Mint mások is írták ,a környező még kísebb országokban már van. Bár lehet, hogy cseh, szlovák, horvát gazdaság megítélése jobb. Na és akkor ukrajna? nem valami stabil és talán a lakosság fizetőképessége sem túl jó.
Talán az, hogy az Apple bejött, némileg ösztönzi őket, ha nem akarnak háttérbe szorulni.

(#1414) szabi__memo válasza fil (#1413) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Bankokon múlik. Egyik sem akar ezen dolgozni/részesedést adni a Google-nek, inkább a saját gány megoldások.

(#1415) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen módon javasolt feltölteni a Bunq kártyát (Euro) és a Monzo kártyát ( csak font).

Ahogy nézem a Bunq még tud Apple Walletből tölteni de a Monzonál nem láttam ilyet.

Mit javasoltok, hogy érdemes Euroba és Fontba váltanom a pénzem aztán átküldenem a különböző számlákra?

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1416) Oliverda válasza freelanced (#1415) üzenetére


Oliverda
félisten

Revolutos átutalással.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1417) freelanced válasza Oliverda (#1416) üzenetére


freelanced
addikt

Elnézést, kimaradt a lényeg most nézem :Y

Revolut nélkül

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1418) fil válasza szabi__memo (#1414) üzenetére


fil
őstag

Elnézést, ha rosszul tudom, de én valahol azt olvastam, hogy a Google nem kér a bankoktól pénzt a Pay használatáért. Neki a vásárlási adatok kellenek.

(#1419) szabi__memo válasza fil (#1418) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én máshogy tudom. De nem mernék rá fogadni

(#1420) Dluinet válasza fil (#1418) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem a banktól kéri, hanem amit az eladó fizet %-ot a kártyás vásárlás esetén, arra a google tartana igényt.
Ha pénzt veszel fel akkor te fizetsz a banknak, a boltban vásárolsz, akkor a bolt fizet a banknak, de ezt a költséget a boltos beépít a termék árába (felemeli), mert költsége keletkezik, és kifizetteti a vevővel.
Tehát nincsen ingyenes kártyahasználat

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1421) anadroid


anadroid
senior tag

Ma éjfélig még 10+15 £ bónusz jár a Monese meghívós regisztrációhoz.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1422) fil válasza szabi__memo (#1419) üzenetére


fil
őstag

Fogadni én sem fogadnék. Mindenesetre szerintem a google ,ha akarna tudna indítani. Biztos találna olyan bankot, aki hajlandó lenne... Szerintem hamarosan - még az idén - lesz hivatalosan.
Én egyelőre nem izgatom magam, működik vele a Curve, Revolute, TW.

(#1423) fil válasza Dluinet (#1420) üzenetére


fil
őstag

Én ezt találtam a témában.

(#1424) freelanced válasza freelanced (#1417) üzenetére


freelanced
addikt

Valaki esetleg használ Transferwise-t ilyen célra, aki be tud avatni?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1425) felho001


felho001
tag

Sziasztok valakinek sikerült már hozzáadni a curve kártyát PayPal-hez? Hol lehet megnézni az aktiváló kódot? Már tárgytalan végre megjött a kód.

[ Szerkesztve ]

Felhő

(#1426) Shade45 válasza hedgehog (#1399) üzenetére


Shade45
senior tag

Találtam egy ilyet:

[link]

Elvileg ez működik, jövő hónapban kipróbálom!

(#1427) hedgehog válasza Shade45 (#1426) üzenetére


hedgehog
senior tag

igen, ezt küldte már balinlin fórumtárs is a #1396-os hozzászólásban, erre írtam én ezt, hogy én még erre is lusta vagyok, inkább megvárom míg kiírják tartozásnak :)

-- aka p3d3str1an

(#1428) Oliverda


Oliverda
félisten

Hamarosan román lejjel és román ibannal bővül a Monese.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1429) szabi__memo válasza Oliverda (#1428) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Aztán jönnek az ukránok, szerbek, horvátok és mi nem

(#1430) Oliverda válasza szabi__memo (#1429) üzenetére


Oliverda
félisten

Inkább a lengyelek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1431) szabi__memo válasza Oliverda (#1430) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mindenki, csak nem mi

(#1432) Oliverda válasza szabi__memo (#1431) üzenetére


Oliverda
félisten

Üzleti logika. Azt a piacot veszed előre, ahol több a potenciális ügyfél.

Románia: 19,5 millió lakos
Lengyelország: 38 millió lakos
Magyarország: 9,8 millió lakos

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1433) szabi__memo válasza Oliverda (#1432) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hát ez a GPay esetén sem igaz.
Amúgy nyilván. Ezért írtam példának a horvátokat

[ Szerkesztve ]

(#1434) agroman válasza Oliverda (#1432) üzenetére


agroman
senior tag

vagy inkabb romania harmada nyugaton dolgozik es kuldik haza rendszeresen az EU-t..

------

(#1435) petipetya válasza agroman (#1434) üzenetére


petipetya
nagyúr

A horvátoknál pedig nem hivatalosan nagy az EUR szerepe.

"nincs rá lezsóidő"

(#1436) szabi__memo válasza petipetya (#1435) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És az amúgy mit számít?? 4 millió lakossal?

(#1437) gzbotii


gzbotii
veterán

Ha vállalkozóként szeretnék külföldi cégektől utalásokat fogadni, melyik lehet a legjobb választás számomra? Revolut (van), TW, Monese?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1438) gzbotii válasza Oliverda (#1428) üzenetére


gzbotii
veterán

Hmm, ez jó hír.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1439) agroman válasza gzbotii (#1437) üzenetére


agroman
senior tag

vannak meg masok is: payoneer, paypal mindegyiknek mas az elonye, hatranya..
mondjuk revolutra vallakozas penzet nem biznam..

[ Szerkesztve ]

------

(#1440) kleinguru válasza gzbotii (#1437) üzenetére


kleinguru
addikt

Én N26-ot választottam. Ha meg tudod oldani, hogy olyan külföldi címet adj meg, ahova postáznak kártyát, akkor bátran ajánlom.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1441) zolmesz válasza gzbotii (#1437) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Annyira nem vagyok benne a dolgokban, de ha jól emlékszem, Te Romániában élsz (az autód rendszáma is román, ha jól látom), és nincs Monese számlád, akkor talán hasznos lehet számodra, hogy keddtől a Monese az EUR és GBP mellett RON számlát is kínál.
Nem tudom, miben kapnád az utalást, és hogy a Monese mennyire vállalkozóbarát, de hátha jó lehet Neked.

(#1442) gzbotii válasza zolmesz (#1441) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen, novemberben hazaköltöztem BP-ről Székelyföldre.
Eddig ahogy olvasgattam, talán a TW tűnik nekem a legjobbnak, ha több és rendszeres utalást szeretnék fogadni külföldről.
Monese már ajánl RON számlát, de ha a kliens pl HUF-ot utalna, akkor erre a TW jobb lenne, nem?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1443) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Létezik a revolut helyett olyan szolgáltatás, ahova kártyás fizetéssel lehet pénzt betenni? És fontos lenne a számlák közötti azonnali küldés.

Köszi!

(#1444) kgyurma válasza kleinguru (#1440) üzenetére


kgyurma
csendes tag

Ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy azon kívül, hogy oda postázzák a kártyát, más ügyben is előfordulhat, hogy az a cím számít? Van erre tapasztalat? Pl. postázhatnak-e oda mást is, vagy előfordulhat-e hogy saját címként kell igazolnom később, vagy ha az a cím többé nem elérhető számomra, és hirtelen nem tudok másikat mondani, akkor lehet-e belőle hátrányom? Ugyanis Németo-ban élő ismerősöm címét megadhatnám, de nem szeretném, ha akár neki, akár nekem később ez problémát okozna.
De nyilván azért kérdezem, mert az N26 viszont izgatja a fantáziámat.

(#1445) kleinguru válasza kgyurma (#1444) üzenetére


kleinguru
addikt

A kártyát kaptam csak oda eddig. Ismerősék élnek kinn nekem is.

Kb december óta van meg. Azóta utalást is kaptam rá, eurót is vettem fel vele automatából itthon (otp euroatm, bár még a díját nem láttam, hogy mennyibe került).

A konkrét kérdésedre a válaszom, hogy nem tudom. Nekem ismerősék eléggé fix címen laknak (sajátjuk), így én arra számítok, hogy még küldenek bármit, akkor arról szólnak :D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1446) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Van olyan fintech cég a Transferwise-on meg a Revoluton kívül, amire forintban tudsz feltölteni és van egy virtuális számlád plusz olyan devizában nyithatsz számlát, amilyenben akarsz kb. és ráérsz később is euróra, fontra stb..-re átváltani a lóvét, amikor külföldi weboldalon fizetnél a számláidhoz tartozó kártyával?

(#1447) Oliverda válasza cocka (#1446) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1448) instantwater válasza cocka (#1446) üzenetére


instantwater
addikt

Ez a 2 miért nem jó? :F

Esetleg nézz rá a WeSwapra, de drága, lassú, és macerás, és nem biztos, hogy küldik Magyarországra.

[ Szerkesztve ]

(#1449) cocka válasza instantwater (#1448) üzenetére


cocka
veterán

De amúgy jó, csak kíváncsi voltam van-e még. Elég sokat végignéztem mostanában és valami miatt mindig kiesett az egyik a játékból. Pl. a bunq pl. drága, a monese nem ad forintszámlát, a harmadik szarabbul vált, a negyediknél nem lehet Magyarországot kiválasztani, az ötödiknél nem működik az app stb..

Csak gondoltam ha már ennyire gombamód szaporodnak ezek, kipróbálok mást is, de akkor nem véletlenül rendezkedett be a magyar piac a Revolut, Transferwise és Curve köré. :D

(#1450) gabter


gabter
tag

Sziasztok! Tud esetleg valaki olyan fintech-et, ahol Maestro kártyát adnak és Euro alapú? Hollandiába mennék és ott korábban szívtam a MC-dal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.