Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dluinet válasza tsilver (#88) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kb 0,5%-ot rárak a váltásra, ezen keres
Forex váltást használ, ezért csak kereskedés időben tud váltani normálisan.
Több pénzt vált többet keres, munkaerő minimális, csak a pénz jön.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#102) HXY válasza Dluinet (#101) üzenetére


HXY
addikt

Csak a Curve-nál kell figyelni arra, hogy Forex időben váltsunk vagy a Revolut-nál is?

És melyik Forex időt kell nézni?
A németet, az angolt vagy az amerikait? [link]

(#103) brainticket válasza HXY (#102) üzenetére


brainticket
aktív tag

From Fridays at 23:59 to Sundays 23:59, the UK foreign exchange markets are closed. During this time, we take the rate from Friday and charge an additional 0.5% for all transactions made in GBP, EUR and USD and 1.5% for all other supported currencies.

https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/articles/115005756509-Is-there-a-fee-to-make-purchases-abroad-with-Curve-

(#104) szabi__memo válasza brainticket (#103) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De melyik időzóna??

(#105) laszak válasza szabi__memo (#104) üzenetére


laszak
tag

Szerintem GMT (ha már az UK-t veszi alapul).

(#106) szabi__memo válasza laszak (#105) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De ugyebár még ezt sem tudják korrektül leírni

(#107) Pikkolo^^ válasza brainticket (#103) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A Revonál is hasonlóan rossz a hétvége, ugye?

(#108) brainticket válasza Pikkolo^^ (#107) üzenetére


brainticket
aktív tag

A revolutnál is többe kerül a hétvégén használni a kártyát (ha váltás is van)
viszont a revolutnál el lehet kerülni azzal, hogy hétközben átváltod, ha van az adott valutának külön "zsebe"
https://www.revolut.com/help/getting-started/exchanging-currencies/what-foreign-exchange-rate-will-i-get

(#109) bg24 válasza Dluinet (#101) üzenetére


bg24
csendes újonc

Azt írjátok hogy a Curve kb 0.5%-on vált.
Akkor nem egy nagy biznisz ezzel tölteni a revault kártyám.
Mikor a transferwises meg 0.35%-on vált ha van ott kártyád és nem utalást tolsz.
Az utalásos Pénz küldés kicsit több, azt hiszem 0.8%.
Mondjuk én is rendeltem kártyát, és ki fog derülni az első 10€-os revault feltöltésnél.

(#110) Dluinet válasza bg24 (#109) üzenetére


Dluinet
nagyúr

(középárfolyam+0,5%)+0,35%
senki nem vált közép árfolyamon

a +0,5%-nak a váltási árfolyamot írtam (hasra ütés szerűen).
Senki nem vált középárfolyamon, a forexen is vételi és eladási ajánlatok vannak.
A középárfolyam maximum egy képzeletbeli átlag lehet, amit különböző idő intervallumokban átlagolnak. Ez lehet 1 perc, 1 óra, vagy egy nap is. Tehát nincs egzakt középárfolyam.
Akinek gyorsan kell pénznem, márpedig kártyás vásárlás az, az kénytelen elfogadni az éppen aktuális ajánlatokat, ami az esetek többségében magasabb mint a középárfolyam.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#111) #33403648 válasza HXY (#46) üzenetére


#33403648
törölt tag

Szia! Egyelőre még egyiket sem, mert az NFC-s támogatás később lesz elérhető. (kivétel ez alól azok a Revolut felhasználók akiket random választottak ki...google pay azoknál működhet.

(#112) bg24 válasza Dluinet (#101) üzenetére


bg24
csendes újonc

Ok, értem. Csak engem az hogy mi alapján vált, az nem nagyon érdekel. Ellenben ha külföldön vásárolok akkor már számít hogy ki mennyiért ad nekem helyi pénzt a forintomért. A törekvés az hogy nekem érje meg. Tehát a legkisebb költségel akarom használni a nem kevés munkával keresett pénzem. A bank egy rabló. Tudom hogy fillér baszás de ha 1 forint /1€-t tudok spórolni akkor már látom értelmét. És az sem baj ha meg értem a mögötte rejlő folyamatot.

(#113) Dluinet válasza bg24 (#112) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Revolut és a Curve között nem szignifikáns a váltás különbség, talán a szolgáltatások terén.
De az is olyan mintha az almát a körtével hasonlítanád.
Curve tud rögtön forint bankkártyáról váltani, a Revolutra meg tölteni tudsz, de forinttal nem lehet, ezért sok a veszteség.
Curve akkor nagyon jó, ha van magyar bankkártyád és hétvégén nem akarod használni.

Curve csak egy bankkártyákat egyesítő/klónozó szolgáltatás FX váltással.
Revolt pedig deviza számlákat vezető bank FX váltással, HUF feltöltés lehetősége nélkül.
Transferwise deviza számlákat vezető bank FX váltással, HUF támogatással, ahová költség nélkül tudsz a bankodból forintot küldeni (tranzakciós adót nem számítva).

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#114) streng válasza Dluinet (#113) üzenetére


streng
csendes tag

Majdnem tökéletes megfogalmazás. De 3 dologra figyelni kell:

1. Mindegyiknél vannak limitek, amire figyelni kell.
2. FX váltást R és Curve csak hét közben UK bank napokon biztosítja, különben felárak vannak. Több kevesebb, devizától cégtől függ.
3. TW nem FX-en vált, hanem tényleg középen. (FX közép, amit ő határoz meg UK FX alapján) + minimum 0,35% (valamelyik valutánál több) hétvégén is ezt alkalmazza.
https://transferwise.com/help/article/1570130/rate/real-exchange-rate
(Egyébként nagyobb forgalmú devizáknál még mindig jobb a sima FX, mint az FX közép + 0,35% általában /mivel a spread fele kisebb mint a 0,35%/ de egyébként ez a különbség kisebb összegeknél csak kerekítési veszteség ;-) )

De ennél tényleg ne menjünk bele jobban, mert nagyon hosszú lenne leírni a kivételeket és külön eseteket. Ezért van mindháromnak T&C-je, el kell olvasni a feltételeket. Jó sok kivétel és egyedi eset van.

Mindhárom igen jó és használható!
Természetesen létező előnyökkel és hátrányokkal, kinek épp mire van szüksége. Egymással is lehet őket kombinálni a helyzettől függően.

[ Szerkesztve ]

(#115) sajti_pajti válasza streng (#114) üzenetére


sajti_pajti
tag

Kukacoskodás ON
valamelyik devizánál több
Kukacoskodás OFF
:)

(#116) streng válasza sajti_pajti (#115) üzenetére


streng
csendes tag

Öööö..., igen. Kösz! 🙄

(#117) kásás válasza silver-pda (#90) üzenetére


kásás
tag

Vasárnap este rendeltem én is. Revolut-ról levett 1 £-ot, meg 0,2 £-ot, ezeket párpercen belül refundolta. Utána viszont nekem kért kódot illetve levont 1,29 £-ot. Kódot a Revolut support megadta, viszont a kártya azóta is elfogadásra vár.
Gondolom az 1,29 £-ot akkor refundolják, ha elfogadják az igénylést?
Másnak is volt ilyen hosszadalmas az elfogadás?

[ Szerkesztve ]

(#118) snipr válasza kásás (#117) üzenetére


snipr
aktív tag

Nekem is kellett futni egy extra kört... nem túl konzekvens a juzer verifikáció úgy fest :DDD

(#119) HXY


HXY
addikt

Nekem a Curve-nál a CIB-es VISA kártyámat, amit csak online lehet használni nem fogadta el. Sehogy se engedte az ellenőrzést. Az 1 fontot levonta, majd vissza is rakta, de abban nem volt kód, és a Curve-nál sincs mező, ahova be lehetne írni a kódot.

(#120) Dluinet válasza HXY (#119) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nekem se kért kódot. Mégis azt írták küldik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#121) HXY válasza Dluinet (#120) üzenetére


HXY
addikt

Van a CIB-nél fizikai kártyám is, azt elsőre sikerült hozzáadnom.
De az CIB VISA Online kártyámat sehogy se sikerül.
Állandóan ezt írja:

(#122) Dluinet válasza HXY (#121) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az nem lehet, hogy csak valódi kártyákat lehet hozzáadni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#123) tsilver válasza HXY (#121) üzenetére


tsilver
aktív tag

ezt én sem tudtam

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#124) hedgehog


hedgehog
senior tag

Nálam jan 1. óta pending Curve, de akkor én is ráírok a supportra, hátha begyorsul az ügy

-- aka p3d3str1an

(#125) snipr válasza Dluinet (#122) üzenetére


snipr
aktív tag

nálam a revolut virtualt megette

(#126) bg24 válasza snipr (#125) üzenetére


bg24
csendes újonc

OTP-s net MC-vel sima ügy volt. Kód az sms-ben. Értesítő email a küldésről a telefon szám megadása után.

(#127) N0R válasza brainticket (#92) üzenetére


N0R
csendes tag

Curve Terms of Service
1.4.5. If your Account is a Business Account, the Curve Card attached to your Account is a ‘Commercial Card’ (and applies to both ‘Prepaid Card’ and ‘Debit Card’) as defined by the EU Multilateral Interchange Fee Regulation (“MIF”). If your Account is a Personal Account, the Curve Card attached to your Account is a consumer ‘Prepaid Card’ or ‘Debit Card’ as defined by MIF. Note Curve can at any time replace your ‘Prepaid Card’ with a different type of Curve Card, e.g. a ‘Debit Card’. This will not change the term of use nor the fees that apply to the use of your Curve Card.

(#128) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Hasonló kérdés már volt, de emlékeim szerint pont ez még nem:
Érdemes a Curve-vel kp.-t felvenni, ha nincs rajta saját egyenleg (pl. 1% visszatérítésből, vagy invite-ból)?
Ha ugyanis a mögöttes kártyának ezt ugyanúgy kp. felvétként továbbítja, akkor az ottani limit is csökken.
Példák:
a) Hitelkártya: ott is kp.felvétként jelenik meg és egyből ketyegni kezd rá a kamat.
b) Forintos kártya: fizetem a kibocsátó banki kondíciók szerinti díjat (apad a havi 150k keret)
c) Revolut, TW, etc.: apad ugyanúgy az ottani havi limit is

Szóval ez így van, vagy miért nincs így?
Ha válaszolsz, indokold is meg kérlek, mert a bemondás az számomra annyi, hogy messziről jött ember azt mond, amit akar.

Köszi

(#129) felho001


felho001
tag

Sziasztok, Ha van egy Rev vagy TW kártya amik mögött ugye van forint tárca is akkor ha van a forint tárcába pénz és forintban akarok vásárolni akkor történik valami átváltás vagy simán megy forintból mindegyik? Ezt azért kérdezem mert pont most kellett letiltanom a bankkártyám és a Rev kártya már megjött és gondoltam akkor feltöltöm forinttal és használom addig azt, a TW-t meg mondjuk oda tudom adni a gyereknek amire minden hónapban megkapja a zsebpénzét és tudja használni. De nyilván ha van átváltás és nem a forint tárcából megy akkor nincs értelme. Köszi

Felhő

(#130) kásás válasza hedgehog (#124) üzenetére


kásás
tag

Nekem 3 napja pending.
Kódot kellett megadnod? Refundolták a terhelést?
Nekem a terhelésre azt írták 3-5 munkanap is lehet amíg megérkezik.
Háromszor terhelték be a Revolutot nekem, az első kettö percek alatt visszavonásra került. A harmadik, amit a kód kéréskor vontak, az lóg még.
Ha írtál és válaszolnak megköszönném, ha megosztanád a választ.

[ Szerkesztve ]

(#131) hedgehog válasza felho001 (#129) üzenetére


hedgehog
senior tag

A Rev a következő sorrend szerint próbál terhelni:
- vásárlás pénzneme
- account fő pénzneme (nálunk asszem ez EUR)
- legmagasabb egyenleggel rendelkező pénznem

Vagyis nem lesz semmi konverzió, ha van forint a Revolut accodon, és forintban fizetsz.

Gondolom a TW is hasonlóan működik.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#132) kásás válasza snipr (#118) üzenetére


kásás
tag

Lehet ez lesz a vége nekem is.

(#133) felho001 válasza hedgehog (#131) üzenetére


felho001
tag

Köszi

Felhő

(#134) jalos válasza HXY (#121) üzenetére


jalos
csendes tag

Detto ugyanez nálam is (CIB Visa Online), ugyanez a hibaüzi.

A normál kártyám CVE kódjának megadásához viszont nem nagyon fűlik a fogam.

(#135) tsilver


tsilver
aktív tag

nekem revo virtual kártyát elfogadta de 2x 1,15 euroval terhelte meg

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#136) felho001 válasza tsilver (#135) üzenetére


felho001
tag

nekem az erste hitelkártyámnál az sms-ben csak 4 jegyű volt a kód amikor a Curve-ban hitelesíteni akartam. Valaki próbálta sikerült is neki?

Felhő

(#137) anadroid válasza felho001 (#136) üzenetére


anadroid
senior tag

Várd meg, amíg elkönyvelik, ott az egészet fogod látni. 3-4 munkanap.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#138) streng válasza sajti_pajti (#128) üzenetére


streng
csendes tag

Ez kicsit bonyolult, ahogy látom, a legjobb az lesz, ha kipróbálod. Sok szempontot figyelembe vesz. Nem mindegy, hogy volt-e váltás a kp. felvételnél. Credit kártya van-e alatta vagy debit, kártya kibocsátási országában veszel-e fel kp-t, ugyan abban a pénznemben vagy sem. Pont az utolsó esetre azt írják, h 10 db ingyen van napi limittel. Jó sok kombináció lehetséges.
És akkor valóság amit kipróbáltam pár napja 1-1 kp felvételre:

- 2000 Ft felvétel OTP automata: Ft Unicredit Debit card alatta HUF-ra állítva, nem volt költség sem Curve, sem Unicredit oldalon. Elkönyvelve vásárlásként a közleményben, MCC6540. (erre a kártyára van állítva az ingyen 150e kp nálam)
- 1000 Ft felvétel OTP automata: Revolut alatta HUF pénznem a curvben: Nem volt költség, se curve, se Revolut oldalon. Revolut csak mint tétel látja nincs több infó, viszont nem csökkent a kp felvétel összeg benne a limiteknél.

Mindkét felvét csökkentette a napi ATM limitet curvben, de mivel napi (az appban - accountra lehet más, az app nem minden limitet mutat, pl. a havi 500 GBP váltás limitet pont nem látod) az nullázódott később.

Szóval nincs egyértelmű válasz.
De azzal nem vesztesz semmit, ha Curve-öt használod kp felvételre az elején (persze hitelkártyánál nem, nekem nincs) mivel legjobb esetben ennek a limitjéből megy a felvét és a váltás is. (mondjuk külföld 200 gbp-ig) Aztán ha nem, akkor meg az alatta lévőé fogy (pl. R) és ha meg nagyon nem jó mivel Curve, át tudod tenni 14 napig másik kártyára utólag -bár a költséget lehet még sem kapod vissza a bankodtól, ha volt. Tehát vagy lesz plusz pár ingyen kp felvétel és váltás vagy nem. :)

(#139) Pikkolo^^ válasza streng (#138) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem a hitelkártya kp felvétel Curve alól ami érdekes, mert ha az vásárlás akkor szintén van rá visszatérítés ami ha kicsi is, de több, mint a semmi. Itthoni felvétel és Ft-s kártyáról van szó.

(#140) streng válasza Pikkolo^^ (#139) üzenetére


streng
csendes tag

Pont ma foglalták össze a Curve fórumon, hogy mi a helyzet a kp. felvétellel. Azért ott is értetlenkednek, meg látszik a sok eset.
https://community.curve.app/t/atm-withdrawals-domestic-and-foreign-fees-breakdown/3393
Tehát akit mélyebben érdekel ott nézelődjön...

(#141) betyarr válasza streng (#140) üzenetére


betyarr
veterán

vagyis ha a curve kártyával pénzt vesz fel valaki (pl: forint alapú linkkelt kártyával forintot) akkor egy naptári hónapban ezt 10 alkalommal teheti meg 200 fontig.csak e felett van költsége a dolognak (0,5 font a 11. alaklom után).

gondolom ha hétvégén töltök fel forint alapú kártyával tw kártyát forintban,akkor annak sincsen külön díja.ergo hétvégén így kikerülhető az extra díj fizetése a curve-nek.csak annyiban "kényelmetlenebb" a dolog,hogy töltögetni a tw-t vásárlás előtt.

(#142) Pikkolo^^ válasza streng (#140) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Valóban, de ebből számomra nem derült ki egyértelműen.

(#143) tsilver


tsilver
aktív tag

nekem még mindig álla 2x 1,13euro levonás -azt sem értem miért 2x- és egyáltalán, 3 nap alatt sem jött vissza

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#144) anadroid válasza tsilver (#143) üzenetére


anadroid
senior tag

Ott 1 levonásnak és 1 azonnali törlésnek kellene lennie, 1-2 másodpercen belül. Utána egy 1 Ft-os terhelésnek, ami 3-4 nap múlva íródik jóvá, és ennek a megjegyzésében van a regisztrációhoz szükséges kód.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#145) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Curve esetében a költésnél (spend) nem tudom, hogy jól értelmezem-e a "terms"-ben leírtakat:
500 font/hó költésig nincs semmilyen díj,
500 felett lehet 1% a költésre 2018.nov.19-től (ez nem konverzióra, hanem költésre nézve),
illetve 500 felett 2% konverziós költség van a konverzióra?
Tehát HUF kártya esetén ha fontban 500-ig vásárolok, akkor nincs költség, viszont ha 500 font elköltése után csak HUF-ban vásárolok (nincs konverzió), akkor felszámíthat 1%-ot?
Az tiszta sor, hogyha 500 felett is nem HUFban vásárolok, akkor 2% konverziós díj van.
Jól értem?

Konkrétan le van írva vhol hogy hogyan váltják HUF-EUR ?

(#146) Mikkkeeeee


Mikkkeeeee
csendes tag

Sziasztok!

Viszonylag sokat utazom Európán belül, nemrég találkoztam a Revoluttal és a Transferwiseval és most a Curveval. A kérdésem az lenne, megéri-e Revolut/Curve/TW kártyát kérnem és azt használnom külföldön, jobban vált-e mint az itthoni bankok (Ersténél vagyok) ha kint vásárolok? Esetleg más tippetek, észrevételetek van-e?
Köszi előre is! :R

(#147) KTU


KTU
addikt

Megérkezett a Curve kártyám.
December 31.-én rendeltem.
Regisztráltam Revolut alá, meg persze fordítva is.
Gyorsan töltöttem a Revolut-ra 10 Euro-t, az OTP kártyámról a Curve-on keresztül.
OTP-nél lemondtam az SMS szolgáltatást, ezért nem látom mennyit vont le,
de igazából nem is lenne sok értelme, főleg ha nem HUF-ban terhelt,
mert 2 nap múlva látszik csak a terhelés.
Semmilyen kártyás vásárlás nem jelenik meg azonnal, se alkalmazásban, se weben.
Gratula otp 2019.
Nem is igazán áttekinthető, nyomon követhető ez a része.

Ezért is használom inkább még itthon is, a Revolut vagy TW. kártyát.

Szóval, a Curve alkalmazásban látszik:
10 EUR = 3 212,87 Ft ma.
Remélem ennyit fogok látni majd az OTP-nél is.

Ha OTP váltott volna, most deviza eladási 324,31 Ft 1 EUR.
De hogy 2 nap múlva mennyi ......

Ezt ha most átváltanám Revolutba Forintra:
10 EUR = 3 211,88 HUF
lenne.

A Curve alkalmazásba be kell állítani a hozzáadott kártyák devizanemét, mindegyiknél külön-külön.
ill. beállítottam, hogy tranzakciókról e-mailt küldjön, ezt is külön-külön kártyánként.
Alapértelmezetten ez ki van kapcsolva.

Írta az alkalmazásban, hogy aktiválni kell nem "érintésmentes" módon,
még nem tettem meg,
de így is működött Revolutba.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#148) ghostie válasza Mikkkeeeee (#146) üzenetére


ghostie
tag

Megjött a Curve kártya. Csináltam egy próba vásárlást (10 USD Revolut feltöltés), Erste hitelkártyáról 2789 Ft-ot vont le és vásárlásról jött az SMS.
Nagyon tetszik, köszi a tippet! :)

Hupsz, pont most látom, hogy egyszerre írtuk be az első vásárlás tapasztalatait..

[ Szerkesztve ]

(#149) betyarr


betyarr
veterán

KTU,ghostie: köszi a tapasztalatokat!jól indul a dolog :C

(#150) KTU válasza KTU (#147) üzenetére


KTU
addikt

Megnéztem mennyi lenne Transferwise töltés.
Most:
10 EUR = 3 223 HUF

Ha nem is sokkal, de jobb a Curve.

És még a pénz TW.ra juttatását nem is számoltam.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.