Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) anadroid válasza #33403648 (#490) üzenetére


anadroid
senior tag

Kaptam egy hétmérföldes kérdőívet (We'd love to get your opinion about some features we might introduce going forward. We've put together a short survey to learn what new products might be of interest to you ), kb. 30 kérdés volt benne, ott nagyon rámentek a fizetőssé tétel kérdéskörére, többnyire AMEX-re kérdeztek, én mereven elzárkóztam.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#502) anadroid válasza Oliverda (#500) üzenetére


anadroid
senior tag

Nem hinném, hogy keveri, tőlem is chipes-pin kódost kértek.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#503) betyarr válasza anadroid (#501) üzenetére


betyarr
veterán

nagyon nem örülnék,ha bármilyen formában fizetni kellene :((( kezdem megszokni a jót.ma pl. kb. 30ft-ot spóroltam egy >2000ft-os tételen,hála a curve-nek.igaz ez nem tűnik nagy összegnek,de idővel sok kicsi sokra megy.
nem beszélve arról,hogy tervezek telefont is venni kintről és az már akár több ezres tétel is lehet.

illetve,a magyar bankok erősen kezdenek tüske lenni a köröm alatt.fizessen nekik a nénikéjük... :U

[ Szerkesztve ]

(#504) takcslajos1 válasza Oliverda (#500) üzenetére


takcslajos1
tag

(#505) snipr válasza betyarr (#503) üzenetére


snipr
aktív tag

az előtt is értetlenül álok, hogy a fenébe éri meg nekik (valószínűleg szinte) minden új felhasználó után 10fontot "fizetni" (a meghívónak, és a meghívottnak is 5-5 ugyebár)... tök jó hogy van, de nehogy egy jó nagy lábon lövés legyen a vége (vagy később beszedjék havidíjra kamatostul :DDD )

(#506) Madwe válasza takcslajos1 (#498) üzenetére


Madwe
nagyúr

A 995hufos terméket a valós banki oldalon is 995hufnak könyvelték el, ugye? Azaz lényegében a saját bankit otthon is lehet hagyni/biztonsági tartaléknak magadnál tartani?

(#507) takcslajos1 válasza Madwe (#506) üzenetére


takcslajos1
tag

Kártya otthonhagyás:

Igen, annyit vont le a banki oldalon is, a 80 EUR feltöltést pedig nagyon kedvezően váltotta. Ráadásul a 995+2240 ft IKEA után kaptam 3+6 curve pontot is ugye (lehet választani 3 kereskedőt akik után 1% visszajár). Illetve a magyarországi banknál is látszik a kereskedő neve egy CRV* előtaggal.

(#508) szuladam


szuladam
aktív tag

Curve pontot hogy tudom levasarolni? Vagy csak top upolni tudnám revre ha összejön a 10 font?
Vagy simán atallitom arra a kártyára és ha fizetek a Curve pontokat vonja le?

[ Szerkesztve ]

(#509) sipig


sipig
csendes tag

A revolut feltöltésre történő tranzakciókat (business services katágóriába tartoznak) megjelölte a curve app sárgával. Ez nem tetszik a curve-nek? :(

(#510) #33403648 válasza szuladam (#508) üzenetére


#33403648
törölt tag

Siman a Curve virtualis kartyat allitod be aktivkent es levasarolod, vagy ha osszejon annyi akkor top up Revolut. Vagy az Otp Simple-t toltod fel vele es levasarolod vagy visszatoltod masik kartyara ft-ban..😉 van par lehetoseg

(#511) Oliverda válasza takcslajos1 (#504) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezzel magadat cáfoltad meg:

”merthogy az első fizikai tranzakciónak chipes pin-kódosnak kell lennie”

Ilyet nem ír a screenshoton, én pl. neten fizettem vele először.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#512) Dluinet válasza Oliverda (#511) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Aktiválás nálam: kérte a kártya számot, majd kiírta, hogy az aktiválás befejezéséhez fizetni kell vele, de az érintés nélküli fizetés nem jó az aktiváláshoz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#513) Oliverda válasza Dluinet (#512) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. A Revolut kér chipes tranzakciót az aktiváláshoz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#514) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Nekem is megjött Curve kártyám. Hol kellene aktiválnom? (IOS app) Nem találok ilyen opciót. Csak annyi van hogy adjak hozzá egy EU-s kártyát. Már kettő hozzá van adva.
Van valami megoldás? Vagy support?

(#515) #33403648 válasza RobexX10 (#514) üzenetére


#33403648
törölt tag

Lepj ki az alkalmazasbol es uj lepj be ujra.

(#516) RobexX10 válasza #33403648 (#515) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Már próbáltam de semmi változás.

(#517) Dluinet válasza Oliverda (#513) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Jó, csak nekem a Curve kérte

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#518) #33403648 válasza RobexX10 (#516) üzenetére


#33403648
törölt tag

Alkalmazast torold le. Csinalj egy hard teljes telo ujrainditast es telepitsd ujra az appot. Ha ez sem akkor support...

(#519) Oliverda válasza Dluinet (#517) üzenetére


Oliverda
félisten

A chipes tranzakciót?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#520) Dluinet válasza Oliverda (#519) üzenetére


Dluinet
nagyúr

chipes vagy mágnes csíkos

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#521) Oliverda válasza Dluinet (#520) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor az nem mostanában lehetett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#522) nutfile válasza sipig (#492) üzenetére


nutfile
aktív tag

a terms a váltásnál ezt írja: £500 per month
a költésnél pedig ezt: £5000 max per 30 days (rolling)

ezek alapján a váltás szerintem naptári hónapra vonatkozik

(#523) Dluinet válasza Oliverda (#521) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pénteken

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#524) RobexX10 válasza #33403648 (#518) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Nem változott. Írtam supportnak.

(#525) jalos válasza sparks (#393) üzenetére


jalos
csendes tag

""Szerintem az a baj, hogy az 1 forint túl alacsony összeg."

ÁÁÁÁÁ! Te vagy a legjobb! CIB Visa kártyámat ezért nem tudtam hozzáadni. Átraktam EUR-ba, azonnal lett kód, meg hely is beírni, így már ez is megy! Király :R
"

Köszi, tényleg ez a probléma. Igy megy a CIB Internet kártyával is (ahova csak akkor/annyit teszek amennyi pénzt költeni akarok - kicsit kényelmetlenebb, de igy biztonságosabb).

(#526) Oliverda válasza jalos (#525) üzenetére


Oliverda
félisten

Írtam már nekik, hogy emeljék fel 100 HUF-rá. Állítólag továbbították az illetékeseknek...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#527) jezsu1998 válasza instantwater (#297) üzenetére


jezsu1998
csendes tag

Szia :)

Nekem is van ír KBC számlám, de nem ajánlanám, mert ha nem az eurozónában használod nagyon drága. Sőt még ott se mondanám olcsónak. Alapból van 6€ díja negyedévenként. Plusz 0.30€/ATM használat (euróban is).
Maintaining the account fee €6.00 per quarter. This maintains the cost of running your account. Cash withdrawal [ATM] transaction €0.30 each. ATM withdrawals within the SEPA Zone
denominated in Euro.

Ha meg nem euróban használod akkor a következő díjak vannak még pluszban.
: When you use your debit card in a non-euro currency, these transaction charges will apply: cash withdrawal fee 3.50% of transaction value (min €3.17, max €11.43) and POS transaction 1.75% of transaction value (min €0.46, max €11.43). MasterCard foreign exchange rates will also apply for any transactions carried out on your debit card.
Szóval otthon forintban egy 100Ft-os vásárlás is min. 100Ft + 46 cent lesz, ami eléggé lehúzós és a Mastercard árfolyama se a legjobb, mondjuk a Revoluttal összehasonlítva.

Ha pedig EUR számlát szeretnél kártyával, akkor először Revolutot ajánlanám, aztán N26 vagy Transferwise. (N26/Transferwise lehet jobb lehet, mert a Revolutos brit IBAN a brexit miatt később érdekes lehet.)

Nekem a KBC-s számlanyitásnál mér volt ír PPS ( ír azonosító) számom, szóval lehet amiatt de nekem egyszerű volt anno, ír lakcím nélkül is ment.

Remélem segítettem :)

(#528) takcslajos1


takcslajos1
tag

Úgy tűnik, Revolut-curve feltöltés USD-ben a legjobb:

(#529) flegga92 válasza Oliverda (#526) üzenetére


flegga92
senior tag

Nagy valószínűséggel az 1 Ft a gond az OTP-nél is. Már harmadjára kértem őket terheljék be újra a kártyám, most sikerült végre, kaptam SMS-t -0 Ft-ról, tuti ezért nem látta az OTP sem.

(#530) KTU válasza instantwater (#297) üzenetére


KTU
addikt

MONESE,
GB Eurós IBAN, ingyen kártya, sőt ha van meghívókódod, kapsz 10 €-t.
Persze ugyanúgy fel kell tölteni előtte mint a Revolut vagy TW.

Csak EUR számla van, feltöltés bankkártyával költsége 0,4%, ugyanannyi mint a TW.nál.
Euró övezetben még jó is lehet.
Tudom, Anglia, brexit.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#531) #33403648 válasza KTU (#530) üzenetére


#33403648
törölt tag

Monese—-> Google pay ok, Apple pay nem, aki esetleg szeretné igy is hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#532) szuladam


szuladam
aktív tag

Érdekes én már 2x töltöttem fel curveval a revet de már 3 nap eltelt és még mindig nincs semmi az opt számlán hogy hány ftot vontak le...

(#533) hedgehog válasza szuladam (#532) üzenetére


hedgehog
senior tag

Gondolom a 14 napnyi time-machine miatt csak utána fogják ténylegesen beterhelni, addig foglalásban van.

-- aka p3d3str1an

(#534) szuladam válasza hedgehog (#533) üzenetére


szuladam
aktív tag

Huha. Na akkor nagyon kíváncsi leszek mennyit fognak ténylegesen levonni :/

(#535) Oliverda válasza hedgehog (#533) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, ugyanannyi idő után könyvelik, a zárolás pedig azonnal megjelenik, a Curve nem hitelezi meg a tranzakciót.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#536) hedgehog válasza Oliverda (#535) üzenetére


hedgehog
senior tag

hm, akkor mondjuk nem tudom hogy oldják meg a timemachine-t... refundoltatják és terhelnek mást?

-- aka p3d3str1an

(#537) Oliverda válasza hedgehog (#536) üzenetére


Oliverda
félisten

Pont így.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#538) RobexX10 válasza RobexX10 (#524) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Na most már jó. Valamit még állítottak. Kipróbálva működik! :)

(#539) takcslajos1 válasza Oliverda (#511) üzenetére


takcslajos1
tag

Na, csak hogy "megvédjem" magamat, bár tudom, hogy nem életbevágó dolog: az üdvözlő e-mailben egyértelműen azt írták, hogy Chip&PIN tranzakciónak kell lennie az elsőnek. :D

[ Szerkesztve ]

(#540) Dluinet válasza takcslajos1 (#539) üzenetére


Dluinet
nagyúr

meg is találtam:

Szerk:
Látom, most már te is beraktad a képet

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#541) Oliverda válasza takcslajos1 (#539) üzenetére


Oliverda
félisten

Én unleash the power of your Curve card címűt kaptam az aktiválása követően (11-én) és abban nem volt ilyen rész.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#542) RobexX10 válasza Oliverda (#541) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Én is ilyet kaptam a mai aktiválás után. Fizettem is vele PayPass-al. Pint nem használtam.

(#543) takcslajos1


takcslajos1
tag

A ti Curve kártyátok is egy kék kártya, úgy, hogy a név, kártyaszám és lejárat+CVV kód mind a hátoldalon vannak, az előlap pedig a hatalmas Curve logót leszámítva teljesen üres?

[ Szerkesztve ]

(#544) Dluinet válasza takcslajos1 (#543) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#545) Pikkolo^^ válasza takcslajos1 (#543) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Igen. Nekem ma jött meg és vásaroltam vele chippel majd pinneltem. A kártya vékonyabb, mint a többi kártyám, ez egy picit furcsa. A BB-nél azonnal megjelent a tranzakció ahogyan a Curve is jelezte az alkalmazáson keresztül.

(#546) szuladam


szuladam
aktív tag

Jóváirodott a curve-val történt Revolut top up. Egymás követő két nap töltöttem fel 10-10 eurot. Curveben 3180,24 és 3179,53 forinttert. Mindkét esetben 3180ftot vont le végül a szamlamrol. Ha jól emlékszem ezeken a napokon 317,5-317,8 körül volt a középarfolyam.
Szóval nyert a curve+revolut kombi, twnek leáldozott.
Most már csak azt várom mikor jönnek rá hogy ez így nagyon nem jó nekik és túl jó nekünk :D

[ Szerkesztve ]

(#547) N0R


N0R
csendes tag

Ma hozta a posta a dec. 31-én rendelt Curve kártyát, hétfőn jeleztem a Curvenek, hogy valószínűleg eltűnt a postán, így feladtak egy újat. Emiatt a ma megérkezett kártyát már nem tudom aktiválni... köszi posta! Ugyanerre a címre feleségem is rendelt jan. 8-án, ami 18-án megérkezett. Írtam a supportnak, de szerintem az első kártya már kuka.

[ Szerkesztve ]

(#548) szekelyd válasza Oliverda (#387) üzenetére


szekelyd
csendes tag

Nagyon köszönöm! Hogy mennyit szarakodtam eddig, így már gond nélkül ment az aktiválás. Utána rögtön visszaállítottam HUF-ra a CIB Visa kártyát az app-ban, és gond nélkül ment is a Revolut feltöltés. Ezután kipróbáltam vásárlásnál, ekkor már simán lehetett érintéssel használni, nem kellett chip-pin kód.
Még egyszer köszi!

(#549) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

OTP-s automatából vettem fel pénzt és kártyás vásárlásnak könyvelte el a Budapest Bank. A Curve kártya PIN kódját fogadta el. Ha 5.000 Ft felett vásárolok gondolom akkor is a Curve PIN-t kell megadni. Viszont ha ez így van akkor hogyan fogadja el a bank a vásárlást a valós kártya PIN-je nélkül?

(#550) Dluinet válasza Pikkolo^^ (#549) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ahogy a netes vásárlást is elfogadja PIN nélkül, a CVC kód ismeretében

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.