Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) instantwater válasza Oliverda (#1600) üzenetére


instantwater
addikt

Ez azt jelenti, hogy végre felköthetik a gatyát a magyar bankok?

Ja, nem. Ez nem bank. A bank azójtéjpé.

(#1602) zerodot válasza KTU (#1597) üzenetére


zerodot
aktív tag

Amúgy Csehországban milyen gyorsak a napközbeni utalások?

Mostanság kezd terjedni az azonnali utalás, egyre több bank támogatja. Amelyik nem, annál általában 1 munkanap; esetleg ha délelőtt utalsz, akkor valszeg még aznap délután megérkezik.

(Már ha a cseh bankok közti utalást kérdezted... Mert pl. Revolutról cseh számlára utalni az katasztrófális 4-5 munkanap... :U )

(#1603) ussseal


ussseal
tag

Végre kezeli a crypto.com a HUF befizetéseket, így a kártya is már sokkal használhatóbb IMHO
https://blog.crypto.com/huf-czk-are-now-available-on-crypto-com-app/

(#1604) Oliverda válasza ussseal (#1603) üzenetére


Oliverda
félisten

A kártya ettől nem lett használhatóbb, arra ugyanis ez nem vonatkozik. Bejegyzés sem említ ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1605) fap333 válasza ussseal (#1603) üzenetére


fap333
aktív tag

Még nem regisztráltam a crypto.com-on, de szemezek vele. Ez a HUF kezelés arra vonatkozik, hogy tudok rá forintot tölteni, és el is tudom költeni a bankkártyájával konverzió nélkül?
Illetve jól értelmezem, hogy a visszatérítés CRO kripto pénzben érkezik, ami lekötődik, és csak valamennyi idő eltelltével lehet esetleg visszaváltani?

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1606) kgyurma válasza fap333 (#1605) üzenetére


kgyurma
csendes tag

Én se regeltem még rá (de engem is érdekel), szóval "vak vezet világtalant" :) , de én úgy értelmezem, hogy ez azért jó, mert amikor kriptopénzt veszel bankkártyával, akkor nem a bankod fogja váltani a ft-ot devizára, hanem a crypto dot com bankközi árfolyamon.

(#1607) Oliverda válasza fap333 (#1605) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem lehet forinttal feltölteni a kártyát, csak euróval, a konverzió pedig feláras (0,5%).

Épp tegnap hackalték meg a rendszert, majd leállt az egész hóbelebanc:[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1608) ussseal válasza Oliverda (#1607) üzenetére


ussseal
tag

Na ez esetben mégse lett jobb a helyzet, bár nem tudtam tesztelni én sem az említett probléma miatt...

[ Szerkesztve ]

(#1609) zerodot válasza fap333 (#1605) üzenetére


zerodot
aktív tag

Igen, a cashback CRO-ban érkezik, de nem kötődik le, rögtön el tudod adni pl. USDT-ért, amit aztán EUR-ra lehet konvertálni és visszatölteni a kártyára. CRO lekötések csak a különböző egyéb kedvezmények igénybevételéhez vannak: pl. 1000 CRO-t kell lekötni az ingyenestől eggyel jobb kártyához (Ruby), ami 2% cashbacket ad és 100% Spotify visszatérítést.

#1606 kgyurma
Igen, így van, egyelőre ennyi a forint támogatás; a kártyát tölteni sajnos nem lehet csak EURban.

#1607 Oliverda
Kártyás vásárlásnál nincs 0,5% felár a konverzióra, legalábbis nem a cdc részéről. A Visa napi árfolyamán történik a váltás, ami lehet kisebb-nagyobb mértékben eltérő a pillanatnyi árfolyamtól, mivel egy reggel lefixált árfolyamot használnak a nap során.
A cdc 0.5% felára csak a havi limit elérése után jön, ami pl. az ingyenes kártyánál 2000 USD.

[ Szerkesztve ]

(#1610) Oliverda válasza zerodot (#1609) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem számít, kinek a részéről van felár, de van. Most épp 1% körüli.

Az pedig külön érdekes, hogy a listában tranzakció részleteinél a bankközi árfolyamos összeg szerepel, és csak a push üzenetben, illetve a tranzakcióról küldött e-mailben szerepel a ténylegesen levont, magasabb összeg, íme:

alt="" title="" alt="" title=""

A Revolut eközben ezt adja:

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1611) zerodot válasza Oliverda (#1610) üzenetére


zerodot
aktív tag

Emiatt van az ~1%:

Hajnalban még 360 alatt volt az EUR/HUF, most pedig 363 fölött. A Revolut (és asszem a Mastercard is) ezeket a napi mozgásokat leköveti, a Visa pedig nem. Én ezt nem nevezném felárnak, egyszerűen így működik. Ha a forint ma éppenséggel az ellenkező irányba mozgott volna és most 357-en állna, akkor most a cdc/Visa árfolyama lenne a kedvezőbb a Revolutnál ~0.6%-kal. Illetve mivel a cdc részéről hétvégi felár sincs, pl. most hétvégén is a cdc váltott jobban kb. 0.25%-kal.

A tranzakció megjelenítését ténlyeg hülyén oldották meg, az engem is zavar. Amúgy a cashback tranzakció részleteinél lehet még megnézni a valós levont EUR összeget, ott pontosan írja.

A napi fix Visa árfolyamot pedig itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1612) Oliverda válasza zerodot (#1611) üzenetére


Oliverda
félisten

Reggel 9 körülig még 360 környékén volt az euró, tehát biztosan nincs szó reggeli fixált árfolyamról.

alt="" title=""

Egyébként arra sem látok utalást sehol, hogy a Visa árfolyamát használnák. Ennyi van kiírva:

alt="" title=""

Ha bankközi lenne, akkor a Revoluthoz hasonló árfolyamon váltanának.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1613) zerodot válasza Oliverda (#1612) üzenetére


zerodot
aktív tag

"... reggeli fixált árfolyamról"
Nyilván nem a reggeli árfolyamot fixálják, hanem az előző napok árfolyammozgásából számol ki valamilyen értéket az algoritmusuk és gondolom 0 órától az lesz érvényes.

"Ha bankközi lenne ..."
De nem az, hanem a Visa árfolyama. A webjükön pontatlanul van. Számolj utána és meglátod. Nézd meg egy adott nap Visa ratejét (a linkelt kalkulátorukban lehet visszamenőleges dátumot választani), számold át vele az aznapi tranzakcióidat és meglátod kijönnek vele levont EUR értékek.
Pl. a mai rate 359.090138, ezzel átszámolva a fenti 1380 HUF: 3.84304622 EUR jön ki. Kerekítve 3.84 EUR - és lám pont ennyi van a push notif screenshotján.

(#1614) Oliverda válasza zerodot (#1613) üzenetére


Oliverda
félisten

“De nem az, hanem a Visa árfolyama. A webjükön pontatlanul van.”

Akkor egyszerűen félrevezetik az ügyfeleket az interbank exchange rate dumával. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1615) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#1616) Oliverda


Oliverda
félisten

UK BIN-es VISA kártya PIN megváltoztatás ATM-nél: OTP elhasalt, Magnet szintén, akárcsak a CIB, pedig utóbbi eléggé rá van állva a VISA-ra. Végül utolsó próbálkozás gyanánt odamentem egy Euronet ATM-hez, és láss csodát: egy csapásra sikerült. Valamire csak jók ezek is...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1617) cocka válasza Oliverda (#1616) üzenetére


cocka
veterán

Hát vidék nincs elárasztva Euronet ATM-mel. Úgy értem a vidéki nagyvárosok. Azt tudom, hogy Bp.-en akkor is belebotlasz, ha nem akarsz. :D

(#1618) Dluinet válasza cocka (#1617) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Addig örülj, amíg nem találkozol Euronet ATM-mel.
A világ legnagyobb rablói.
Az arab pénzváltó csak álmodik olyan marzsról, amilyennel a Euronet dolgozik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1619) cocka válasza Dluinet (#1618) üzenetére


cocka
veterán

Tudom. De itt most PIN kód cseréjéről volt szó. Ha tegyük fel 500 Ft egy PIN kód változtatás, még az is megéri, ha egyébként más magyar bank ATM-jénél nem lehet megváltoztatni.

Bár én igyekeztem megjegyezni a PIN kódjaimat. Ugyanakkor továbbra is kérdéses, hogy TW kártya PIN-jét csak Euronet ATM-en lehet megváltoztatni?

(#1620) goop válasza cocka (#1619) üzenetére


goop
őstag

Kh s viszi a revolut meg a tw pin cserét is.

[ Szerkesztve ]

(#1621) KTU


KTU
addikt

PIN kódok cseréjére nekem bevált MasterCard-ra az OTP ATM (csere ingyenes).
VISA-ra a K&H bank ATM, ez is ingyenes.

Most jött pár VISA iCard, majd tesztelem.

Revolut költséget számít fel, ha iCard bankkártyával töltöm fel az egyenlegem kb 1,2% :(
Nem emlékszem már pontosan, pedig kiszámoltam, de annyira megrettentem az összegtől, hogy gyorsan vissza is léptem. :D

Curve-be nem lehet berakni az iCard bankkártyát.
Curve azt írja dolgoznak rajta.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1622) goop válasza KTU (#1621) üzenetére


goop
őstag

Icard virtualt megette nekem a curve.

(#1623) instantwater válasza KTU (#1621) üzenetére


instantwater
addikt

Miért jobb ez az iCard mint a többi? :F

(#1624) KTU válasza instantwater (#1623) üzenetére


KTU
addikt

Ilyen jár a MyPOS terminál mellé.
Szóval kb. ez van. Na jó, én választottam. :U :D
De még így is szerintem jók a kondíciók náluk, ill. a magyar support előtt is le a kalappal, nem sablon szöveget nyomnak. TransferWise-t töltöm iCard-ról, így is kb. ott vagyok (1,96%) mint a SumUp (1,95%).
Most akcióban kb. 20 e Ft nettóval olcsóbban vettem a nyomtatós pos-t náluk, mint a SumUp-nál.
És még akciós kártyaelfogadási díjat számolnak annak aki még ebben a hónapban köt szerződést.
Az akciós díj nem időszakfüggő, remélem hosszú távon is jó lesz. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1625) cocka válasza instantwater (#1623) üzenetére


cocka
veterán

Mert drágább.

(#1626) instantwater válasza cocka (#1625) üzenetére


instantwater
addikt

Ahhaaaaa :D

(#1627) Oliverda válasza cocka (#1617) üzenetére


Oliverda
félisten

A nagyobb, vagy turistaforgalom szempontjából jelentősebb városokban van automatájok. Revoluttal ingyen lehet felvenni belőlük forintot, a PIN csere pedig díjmentes, már ami az ATM oldalát illeti. A vámpír magyar bankok többsége persze sarcol, ahogy szinte minden másért is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1628) instantwater válasza Oliverda (#1627) üzenetére


instantwater
addikt

Melyik bank sarcol Revolutot készpénzfelvételért? :F

(#1629) Oliverda válasza instantwater (#1628) üzenetére


Oliverda
félisten

Itthon még nem találkoztam ilyennel, más országokban viszont nem ritka.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1630) instantwater válasza Oliverda (#1629) üzenetére


instantwater
addikt

Magyar bankot írtál, azért kérdeztem.

(#1631) Oliverda válasza instantwater (#1630) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, a PIN cserével kapcsolatban. A Gránit pl. 100 forintot számol fel érte, miközben a saját elektronikus felületükön továbbra sem megoldott a csere lehetősége. Azt hiszem, el fogok búcsúzni tőlük, ahogy megjelenik a Revolutnál is a névre szóló magyar IBAN.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1632) instantwater válasza Oliverda (#1631) üzenetére


instantwater
addikt

100 Ft? :Y
Nem találok szavakat.
Hagyd ott őket.

(#1633) jobarat01


jobarat01
tag

Sziasztok
PlayIT mastercard kártyát nem tudjátok, hogy hol lehet feltölteni? A konzolvilágban próbáltam, de ott azt mondták, hogy a PlayITstore kezeli már ezeket. A playitcard oldala még nincs frissítve, ott még a konzolvilágot írják. A Playitstore oldalán szintén semmi.

(#1634) instantwater válasza jobarat01 (#1633) üzenetére


instantwater
addikt

Ez miért jobb, mint a többi?

(#1635) Oliverda válasza instantwater (#1634) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert gémer. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1636) instantwater válasza Oliverda (#1635) üzenetére


instantwater
addikt

Tudom, ez olyan mint a gémer forgószék.
Jól néz ki, és itt véget is ért minden előnye, drága és kényelmetlen.

(#1637) KicsiRegő válasza instantwater (#1634) üzenetére


KicsiRegő
tag

Ez a kártya 2018-ban jelent meg, az akkori PlayIT-en, mivel készpénzmentes lett a rendezvény, és valamivel fizetni kellett (a nagyon fiatal korosztálynak meg nincs feltétlenül bankkártyája, a szülő meg max azért megy el, hogy a gyereket beengedjék). A gyerek kapott ingyen egy kártyát, a szülő töltött rá pénzt, aztán az költötte.
A rendezvény után, ha regisztráltad a kártyát, akkor használhattad a rendezvényen kívül is még ingyen, meg járt hozzá különböző akció, tölteni meg lehetett a Konzolvilágokban.
A következő évtől lett havidíjas, meg lett mindennek elég borsos ára, kivéve a Konzolvilágos feltöltésnek, aztán már a különböző kedvezmények is eltűntek, és most már akkor a Konzolvilágban se lehet rá pénzt befizetni.

Szerintem max az használta, aki nem akart a gyereknek bankszámlát egy bankban, és nem is ismeri a FinTech-eket, hanem csak elment a Konzolvilágba kp-val, aztán töltött a gyerek kártyájára, vagy a gyerek fizette be a zsebpénzt, aztán vásárolgathatott össze-vissza Steamen és hasonlók.

(#1638) instantwater válasza KicsiRegő (#1637) üzenetére


instantwater
addikt

Így már érthető, köszönöm.

De az még mindig nem, hogy a kérdezőnek ezek ellenére hol éri meg ilyet használni.

Majd kiderül.

(#1639) jobarat01 válasza instantwater (#1638) üzenetére


jobarat01
tag

Ebay-en ezzel fizettem. Amikor még nem volt revolutom. Hol mondtam, hogy jobb a többinél?

[ Szerkesztve ]

(#1640) KicsiRegő válasza jobarat01 (#1639) üzenetére


KicsiRegő
tag

Ha mindenképp szeretnél ennél maradni, akkor írj az ügyfélszolgálatnak, ők biztos segítenek, hogy hol van most ilyen pont, ahol lehet tölteni.

"A kártyával kapcsolatos kérdéseiddel fordulj a DiPocket ügyfélszolgálatához a playit@dipocket.org e-mail címen keresztül vagy hívd a +36 212 007 824 telefonszámot."

(#1641) instantwater válasza jobarat01 (#1639) üzenetére


instantwater
addikt

Feltételeztem, hogy valamilyen szempontból jobb, azért használod és azért éri meg a szenvedés a feltöltéssel, mert számomra ismeretlen volt.

[ Szerkesztve ]

(#1642) ghostie válasza instantwater (#1641) üzenetére


ghostie
tag

Elnézést véletlen volt..

[ Szerkesztve ]

(#1643) ghostie


ghostie
tag

Régen volt már itt téma a Crypto.com szolgáltatása és kártyája.
Aki még gondolkodik rajta, most érdemes belépni, mivel novembertől a belépési jutalom feleződik (50 USD-ről 25 USD-re), a jobb szolgáltatásokat nyújtó kártyák (pl., 2%-os visszatérítés vásárlások után, Spotify után teljes visszatérítés, stb.) használatához szükséges minimális lekötés pedig két és félszeresére növekedik.
A belépéssel és a részletekkel kapcsolatosan szívesen segítek privátban.

[ Szerkesztve ]

(#1644) ACE- válasza ghostie (#1643) üzenetére


ACE-
addikt

Dőreség kriptovalutába fektetésre bíztatni a nagyérdeműt... SZVSZ... de Te tudod...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1645) ghostie válasza ACE- (#1644) üzenetére


ghostie
tag

Több ez ennél azért. A Visa kártyájuk gyakorlatilag függetlenül használható a kriptó szolgáltatásoktól, és az egyetlen a piacon a Fintechek között aki ingyen ad fém kártyát, cashbackel. Most gyakorlatilag 100 USD 180 napos lekötésével elérhető ez a kártya, amiből 50 USD azonnal vissza is jön. Vagyis 50 USD a kockázat ami gyakorlatilag a Revolut metal 4 havi díja (igen, a nyújtott szolgáltatások nem egyeznek meg, van amiben a Crypto.com a jobb van amiben a Revolut).
Rövidebb távon ennél többet nem javasolnék befektetésnek kriptóba, de hosszabb távon van jövője és ez egy jó belépő, ismerkedő lehetőség ezzel a témával.
Egy hét múlva, amikor 250 USD-t kell lekötni, és 25 USD jön vissza már más lesz a helyzet..
De persze mindenki maga dönt...

[ Szerkesztve ]

(#1646) Oliverda válasza ghostie (#1643) üzenetére


Oliverda
félisten

Várom már, hogy 0-ra csökkentsék azt a jutalmat...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1647) instantwater válasza ghostie (#1643) üzenetére


instantwater
addikt

Lekötni, egy random cégnél? Cryptoban?
Ismered a mondást. Not your keys, not your Bitcoin.
Pilótajáték szagot érzek. :F

[ Szerkesztve ]

(#1648) anadroid válasza ghostie (#1645) üzenetére


anadroid
senior tag

Nem csak a crypto.com ad ingyen fém kártyát, ráadásul lekötés sem kell. Az aláírásomban a megoldás: vivid.money. Magyar címmel regisztrálható, a videós személyazonosításhoz viszont nem árt németül, franciául, esetleg angolul tudni (Nagy-Britanniában nem regisztrálható). Teljes banki licenccel rendelkező német bank áll mögötte (Solarisbank), DExxxxx IBAN-t ad, Revolut közbeiktatásával költségmentesen feltölthető. További részletek a hó vége felé, amikor megjön a kártyám, és ki tudom próbálni a funkcióit. GPay-hez már hozzá tudtam adni a kártyámat. A kártyán nincs rajta a kártyaszám.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1649) TigerDzsó válasza anadroid (#1648) üzenetére


TigerDzsó
tag

Megköszönném, ha egy pár sorban majd leírnád a tapasztalataidat a vivid-ről. :R
A Német banki licenc miatt lenne érdekes számomra.

(#1650) zerodot válasza instantwater (#1647) üzenetére


zerodot
aktív tag

Én nem a cryptolekötésre helyezném a hangsúlyt, mert ha használni is szeretnéd a kártyát az előnyeivel, akkor lényegében "örökre" náluk kell hagyni a coinokat, szóval tökmindegy kinél van a kulcs, ha úgyse fogsz már soha hozzájuk nyúlni.

Érdemesebb úgy nézni, hogy jelenleg kb. 50 USD egyszeri költségért kapsz egy kártyát, ami vásárlásra ad 2% casbacket plusz ingyen spotifyt. Mindenki számolja ki magának, hogy ez neki megéri-e, mennyi idő alatt hozná vissza az árát, stb. és döntsön aszerint.

Annyira amúgy nem random cég, 4 éve léteznek, ez kriptóban szerintem legalább 20 "hagyományos" évet ér... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.