Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) szabi__memo válasza babe98 (#1500) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az a 2.2% az túl jó, nem:F

[ Szerkesztve ]

(#1502) Oliverda válasza babe98 (#1499) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, de nem is kerestem. Annyira nem érdekelt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1503) szabi__memo válasza babe98 (#1500) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Biztosítás van? Nem találtam sehol. De csodálnám. Úgy meg pénzt parkoltatni...

(#1504) babe98 válasza szabi__memo (#1503) üzenetére


babe98
csendes tag

itt van némi infó: https://blackcatcard.com/en/legal/legal-agreements.html

Ezt írják magukról (Máltán regisztrált elektronikus pénzintézet, a Máltai Pénzügyi Szolgáltatási Hatóság felügyeli őket):
...Papaya Ltd., registered with the Registrar of Companies in Malta, with registered office: 31 Sliema Road, Gzira GZR 1637, Malta, and registration no. C 55146. VAT No.: MT 2075 1731; Papaya’s head office is located at 31 Sliema Road, Gzira GZR 1637; electronic mail address - info@papaya.eu. Papaya Ltd is Electronic Money Institution (EMI), headquartered in Malta and regulated by the Malta Financial Services Authority (MFSA).

Azt nem tudom ettől mennyire kell megnyugodni... :)

(#1505) nutfile


nutfile
aktív tag

hát ettől csak a ciprus lett volna "megnyugtatóbb"...

(#1506) whbear


whbear
senior tag

Van egy " Dormancy Fee" ami 15 EUR ha fél évig nincs tranzakció.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1507) Oliverda


Oliverda
félisten

Opening an account - Analysing the experience of opening 12 bank accounts

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1508) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#1509) Terentius


Terentius
őstag

Sziasztok!
Curve kártyával hétvégén drágább a külföldi webshopból vásárlás?

Poco F5 12/256 Gb

(#1510) Dluinet válasza Terentius (#1509) üzenetére


Dluinet
nagyúr

minden kártyával drágább a hétvégi váltás

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1511) Terentius válasza Dluinet (#1510) üzenetére


Terentius
őstag

Köszi

Poco F5 12/256 Gb

(#1512) cocka válasza Dluinet (#1510) üzenetére


cocka
veterán

Transferwise kártyával szvsz nem.

(#1513) Oliverda válasza cocka (#1512) üzenetére


Oliverda
félisten

Illetve a magyar bankoknál sem, igaz azok többségénél alapból annyiba kerül egy egységnyi tetszőleges deviza, mint a Revolutnál vagy a Curve-nél hétvégi felárral. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1514) cocka válasza Oliverda (#1513) üzenetére


cocka
veterán

Ja tudtommal az Erste ilyen szempontból Letzte. LOL

(#1515) Oliverda válasza cocka (#1514) üzenetére


Oliverda
félisten

Kártyától függ. VISA-val egészen kedvező, ugyanis a kártyatársaság árfolyamán vált, kimarad az Erste sápja. Mastercarddal már nem, úgy pedig szinte horror.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1516) Terentius


Terentius
őstag

Otp virtuális kártyát ha berakok curve alá tudok vele fizetni?

Poco F5 12/256 Gb

(#1517) KTU válasza Terentius (#1516) üzenetére


KTU
addikt

Igen

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1518) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#1519) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1520) szabi__memo válasza Oliverda (#1519) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Van ilyened? Megéri? Sok helyen lehet használni?

(#1521) Oliverda válasza szabi__memo (#1520) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd, ha Curve-vel is működni fog. Addig nem használom, mert Revoluton viszonylag kevés tranzakciót bonyolítok.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1522) Franky2Ster válasza szabi__memo (#1520) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Nagyon megéri! :K
Csak ha a Praktikert nézem törzsvásárlóként el tudod érni a 10% kedvezményt és erre rámegy még a Recash 8% visszatérítés. Az azért nem semmi ha valamit 18%-al olcsóbban veszel meg mint más. ;]

(#1523) szabi__memo válasza Franky2Ster (#1522) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tehát csak a Praktiker miatt éri meg? :)
Vagy még vannak értelmes helyek?

(#1524) Franky2Ster válasza szabi__memo (#1523) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Folyamatosan bővül én a Biotech USA-ból szoktam még rendelni.

(#1525) balinlin válasza Franky2Ster (#1522) üzenetére


balinlin
senior tag

Ha törzsvásárlóként kapod a 10%-ot azt gondolom már ki se kell csengetned. Ebben az esetben nem 18% lesz végül a kedvezményed, hanem 17,2%.
A lényegen nem változtat, csak a pontosság kedvéért írtam.

(#1526) Oliverda


Oliverda
félisten

Wirecard can resume regulated activity

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1527) Oliverda


Oliverda
félisten

EU banks to take on Visa, Mastercard with new payments system

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1528) Fandango


Fandango
veterán

Akit érdekel a kriptopénz illetve a kereskedés vele, annak tudom ajánlani a crypto.com oldalt.
Nekik is van kártyájuk, hasonlóan a többi fintech-hez.
Itt is van több lépcsője a bankkártyáknak, egyre több szolgáltatással és kedvezménnyel, attól függően mennyit szán rá az ember.
Ha valaki ki akarja próbálni, annak szívesen küldök meghívót privátban.

[ Szerkesztve ]

(#1529) Oliverda válasza Fandango (#1528) üzenetére


Oliverda
félisten

Hogy ne csak a meghívóosztogatásról szóljon a komment, elárulhatnád, hogy nálad a forintos kártyás tranzakciókat milyen árfolyamon váltja euróra a rendszer.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1530) Fandango válasza Oliverda (#1529) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudom, mert a kártya postázás alatt, illetve nem csináltam még vele semmit.
De mintha kissé cinikus lenne a hozzászólásod. :U

[ Szerkesztve ]

(#1531) Oliverda válasza Fandango (#1530) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, mert a hozzászólásod arról szólt, hogy bátran kérjenek tőled meghívót privátban, de akkor ezek szerint még gyakorlati tapasztalatod sincs a szolgáltatásról. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1532) Fandango válasza Oliverda (#1531) üzenetére


Fandango
veterán

És neked ehhez mi közöd?
Beraktam, hogy van ilyen is, akit érdekel nézze meg az oldalt, és ha ki akarja próbálni, akkor tudok ref. kódot küldeni. Amivel én is, meg aki kipróbálja jól jár. Ez senkinek nem fáj, csak neked úgy látom. :W
A felesleges kötözködéstől megkímélhetted volna a topikot, mert másra nem volt jó.

[ Szerkesztve ]

(#1533) Oliverda válasza Fandango (#1532) üzenetére


Oliverda
félisten

Az eredeti kommented mire volt jó? Szerintem nettó haszontalan duma, ami ráadásul önös célt szolgál, mégpedig azt, hogy a meghívódat reklámozd. Az ilyesmi szerintem nem való a fórum szakmai részére, sem ebbe a topikba, se másikba. Ha nem értesz egyet, nyugodtan kérd meg a moderátorokat, hogy bírálják el ők.

Egyébként vehetted volna a fáradtságot, hogy írj legalább 2-3000 karakter a szolgáltatásról, hogy bemutasd, miről is van szó valójában, de láthatólag nem ez volt a célod, hanem csak annyi, hogy gyorsan összedobj valamiféle kontextust az meghívózáshoz.

Kezdhetted volna azzal, hogy az első valamirevaló, piros kártyához jelenleg kb. 65 000 forintnak megfelelő kriptodevizát (MCO-t) kell vásárolni, majd pedig azt lekötni 6 hónapra, ami egy viszonylag magas kockázatú befektetésnek tekinthető. (Pár hete még 80-90 000 forintba került volna ugyanez, vagyis viszonylag rövid idő alatt 15-20 százalékot buktak azok, akik akkor vásároltak be.) A nagyobb hozzáadott értékkel rendelkező kék vagy zöld kártyához ennek tízszeresét, azaz jelenleg kb. 650 000 forintnak megfelelő MCO-t kell ugyancsak fél évre lekötni, és így tovább egészen ~65 000 000 forintig megy fel a szükséges befektetés mértéke. Ja, és nagyon úgy fest, hogy az oldalon leírtak ellenére a HUF-->EUR átváltásra 0,5 százalékos sápot tesz rá a rendszer, tehát minden egyes kártyával végzett forintos tranzakcióért ennyivel többet kell fizetned a bankközi árfolyamhoz képest, mivel kizárólag eurót vagy kriptót lehet a kártyával költeni, forintot nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1534) Fandango válasza Oliverda (#1533) üzenetére


Fandango
veterán

Minek írjam le ezeket, amikor ott vannak az oldalon. :F
Mindössze felhívtam a figyelmet arra, hogy van ilyen fintech is, ami kimondottan crypto kereskedésre van kihegyezve.
Az hogy te mit látsz bele, meg mit nem a kutyát nem érdekli.
Továbbra is csak feleslegesen kötekedsz, ami szokásod ahogy észrevettem más topikokban is.
Ha valami nem tetszik ugord át, nem kell feleslegesen kommentálni.

(#1535) Oliverda válasza Fandango (#1534) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért, mert ezek nélkül csak egy sima spam a kommented, ami kizárólag arra hívja fel a figyelmet, hogy te nagyon szívesen adsz (az 50 dolláros bónuszért) bárkinek meghívót privátban. Ezért.

Egyébként az oldalon nincsenek így konkrétan leírva a fenti tények, de ez ugyebár mit sem számít amíg valakit sikerül bepalizni. :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1536) Fandango válasza Oliverda (#1535) üzenetére


Fandango
veterán

Annyira jó hogy a fórumnak van egy ilyen önérzetes igazság bajnoka. :U

(#1537) Oliverda válasza Fandango (#1536) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, fantasztikus lenne, ha háromból két komment itt is a meghívok tukmálásáról szólna, mint pl. a Twitteren.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1538) lockdown90


lockdown90
senior tag

Sziasztok! Paypalhoz lehet-e mar linkelni Transferwise szamlat?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#1539) Oliverda válasza lockdown90 (#1538) üzenetére


Oliverda
félisten

Itt megmondják.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1540) nutfile válasza Oliverda (#1535) üzenetére


nutfile
aktív tag

egyrészt egyetértek, amúgy is ki van emelve, hogy "A topikban promókódokat, meghívókat osztogatni és kéregetni tilos!"
elegánsabb és fórum szabályoknak megfelelőbb megoldás lett volna, ha pár értelmes sort ír róla, aláírásban meg jelzi, hogy tud meghívót adni.

másrészt úgysem pörög a topic, elfér.

(#1541) cocka


cocka
veterán

A Revolut, Curve, Transferwise, (esetleg Paypal, bár az nem teljesen ez a kategória) trión kívül van még olyan hasonló szolgáltatást biztosító cég, ami bankkártyát is ad?

Néztem pár egyebet, de nagyon szarnak tűnnek:

N26, Magyarországgal nem lehet regisztrálni
Monzo, ez csak briteknek van
Monese, ez sokkal szarabbul vált, mint pl. a TW, mert valami forintra konvertálásnál 400 fontig valami 2 fontot von le fixen. Plusz nem is lehet HUF egyenleget nyitni, ha jól értem, csak fontot meg eurót, tehát ez tényleg csak azoknak jó, akik külföldről kapják euróban vagy fontban a fizetésüket.
Bunq: állítólag elég bunkók, meg mintha még a leggagyibb travel cardjukért is fizetni kéne.

(#1542) whbear válasza cocka (#1541) üzenetére


whbear
senior tag

Szerintem nincs semmi baj a Bunq-kal. Végig kell csinálni a papírmunkát mert ez igazi bank. Az a baj hogy kártyás feltöltés 0.5% költséggel jár. Viszont az Eurót Mastercard árfolyamon váltja vissza . Nincs hétvégi felár . Annyi az árfolyam amit a Mastercard oldalán látsz .A Travel Card nem fizetős ha kiküldesz 5 meghívót . Nem kell hogy regisztráljanak .

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1543) cocka válasza whbear (#1542) üzenetére


cocka
veterán

Díjszabásban ez van:

Sending payments using TransferWise: 8 x cheaper than with any other bank

Ezt hogy kell elképzelni?

Beutalni lehet valamelyik egyenlegedre magyarországi számlán keresztül forintot?

Ezt olvasgatva:

[link]

Úgy látom nem is lehet forintegyenleget létrehozni, mert mindenáron konvertálni akar.

Forint felvétre meg online vásárlásra nem forintban ezekre használok fintechet. De ha nincs forintegyenleg az szívás.

[ Szerkesztve ]

(#1544) whbear válasza cocka (#1543) üzenetére


whbear
senior tag

Csak EUR egyenleg van. Nekem ugyis EUR kell leginkább, TW váltok es utalok rá. Azonnal megérkezik az utalás és így ingyenes a feltöltés. A kártya eddig mindenhol működött Európában és itthom is. Revolut biztosan olcsóbb. Most fut az 1 honap free Bunq Premium, ki lehet próbálni .

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1545) fillerfuckin


fillerfuckin
újonc

Sziasztok! Látom Crypto.com rol is megy az eszmecsere. Én regeltem, és várom a rubin kártyám :) . A kérdesem, hogy van e valakinek valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban. Én csak “hobbista” crypto kereskedést folytatnék, és itt azért van választék is. Konkrétan, mivel lehetne “feltölteni”, cryptot venni a legolcsóbban? Revolut, Curve, Bunq nem működik. A legviccesebb a Curve, azt írja, próbáljak kártyát cserélni. Ugyanazzal a kártyával direktben (Curve nélkül) simán megy (KH Visa), de így kb 10 HUF/EUR buko. A bónusz miatt azért kipróbáltam. Én látok benne fantáziát, bár tény, hogy inkább “tippmix” helyett vagy mellette :))

(#1546) ussseal


ussseal
tag

Sziasztok!
Tudtok olyan pénzügyi menedzser appról, ami megbízhatóan, PSD2-vel összekapcsolható számlainformációkat ki tud nyerni hazai bankból (K&H konkrétan).

Koin úgy tudom továbbra is manuálisan töltögetős, Wyze.me elvileg tudja, de nem hallottam felőlük egy ideje, nem tudom mennyire érdemes megprobálni.

(#1547) nutfile válasza ussseal (#1546) üzenetére


nutfile
aktív tag

aisp szolgáltatóra keress.
ha találsz normálisat, akkor itt is jelezd légyszi, mert én még nem láttam olyat, ami magánszemélyeknek ilyen célra jó szolgáltatást nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#1548) hedgehog válasza ussseal (#1546) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nem megbízhatóan psd2-vel, hanem loginoltat, de én a Wallet by BudgetBakers-et használom, mert múltkor akciós volt rajta az éves prémium (csak úgy tud KH-t syncelni).
Ez tud Revolutot is, ezért most minden használt accomat látom egyben.

-- aka p3d3str1an

(#1549) Oliverda válasza fillerfuckin (#1545) üzenetére


Oliverda
félisten

Átutalod mondjuk Revolutról. A tranzakció ingyenes.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1550) fillerfuckin


fillerfuckin
újonc

Köszi! Átutalással tényleg megy Revolutrol zeró költséggel. Nem is gondoltam, mert Revolutos kártyával full visszadobta. Hozzászoktam a kártyás transzfelekhez..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.