Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) mekkGyver válasza ghostie (#1100) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Nem volt váltás, OTP kártyával forinttal feltöltött forintot vettem le OTP automatával. Sehol nem volt valutára utaló dolog sem. (Esetleg az került pénzbe, hogy kértem bizonylatot!?)

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1102) ghostie válasza mekkGyver (#1101) üzenetére


ghostie
tag

A kártyán is forint terhelés látszik? Mert akkor valóban nem volt váltás sehol. Ez esetben csak az OTP "trükközhetett" oda valamilyen díjat. Én mindig szoktam mindenhol kérni bizonylatot, még nem számoltak fel rá soha díjat, de kizárni semmit sem lehet...

(#1103) mekkGyver válasza ghostie (#1102) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

A kivonaton a megjegyzésben megtaláltam: "Készpénzfelvétel: Otp Fee:30,63". Sehol semmi utalást nem láttam erre. Érdekes.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1104) betyarr válasza mekkGyver (#1103) üzenetére


betyarr
veterán

otp kivonaton vagy a revolut kivonaton látszódik?

(#1105) mekkGyver válasza betyarr (#1104) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Revolut. OTP bizonylaton semmi, csak, hogy 70000Ft kp.felvét, meg hogy van lehetőség "szerencsejáték-fogadás"-ra az automatán. :U A telebank rendszerébe még nem méltóztattak megjeleníteni sem ezt a tranzakciót, sem a Curve-be szombaton regisztrált másik kártyának a igazolásához szükséges kivonatot.

Szerk: Revolut, tranzakció részleteinél lejjebb görgetve ott van, hogy:
Felvéve: 70000 Ft
Díj: 30,63 Ft
Szóval a Revolut sarca...

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1106) betyarr válasza mekkGyver (#1105) üzenetére


betyarr
veterán

ez tényleg érdekes...nem valami üzleti otp-s kártya ez neked?más 5letem nincsen :( ötödikén vettem fel lét a revolutos kártyámmal otp atm-en,de minden rendben zajlott,nem vont le pluszban semmit sem.

(#1107) mekkGyver válasza betyarr (#1106) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Ennél nincs semmilyen OTP-s kártya. A Curve alá berakott az igen, de az más történet. Ez a Revolut kártyával lett levéve, forint zsebből. Te mennyit vettél le? Én még mindig arra tippelek, hogy azért van, mert túlléptem valamivel a 200 fontot.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1108) betyarr válasza mekkGyver (#1107) üzenetére


betyarr
veterán

úgy értem,az a kártya amivel feltöltötted a revolutot.
ehh,késő volt már.itt ez nem számít.
ha túl is lépted a keretet,akkor sem jön ki sehogy ez a plusz díj.
én kevesebbet vettem fel,14k-t.

(#1109) Dluinet válasza mekkGyver (#1105) üzenetére


Dluinet
nagyúr

asszem írtam hogy kb 69000 Ft-ig ingyenes, magasabb összegnél sarc van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1110) ghostie válasza Dluinet (#1109) üzenetére


ghostie
tag

Honnan veszitek ezeket az összegeket? Magyar regisztrációnál 75e Ft a havi ingyenes ATM kézpénzfelvételi keret Revolutnál, amit meg is lehet nézni az appban a díjcsomag tulajdonságainál. Ha persze külföldi regisztrációval használod az más eset lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1111) Dluinet válasza ghostie (#1110) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Angol cégek 200£-vel számolnak,
csak most nagyon gyenge a £

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1112) Dluinet válasza ghostie (#1110) üzenetére


Dluinet
nagyúr

200£ Június elején 75000Ft, Július elején 72000Ft volt, most 69000Ft

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1113) vnorbi válasza Dluinet (#1112) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A Terms & Policies-ben is 75 ezer forint szerepel, nem az, hogy 200 fontnak megfelelő összeg, így itt szerintem nem számít a HUF/GBP árfolyam-ingadozás.

Az viszont érdekes, hogy csak ez az egy összeg van forintban kifejezve, a többi, mint például az ingyenes átváltási limit, az fontban van, miközben az app-ban ez a limit is forintban jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#1114) ghostie válasza vnorbi (#1113) üzenetére


ghostie
tag

A Revolut mindent "átváltott" forintra, a költségmentes váltási költség is havi 1.850e Ft mióta bevezették a forint feltöltést. A díjakat is forintban számolja, a jutalmat is abban adja.

(#1115) mekkGyver válasza vnorbi (#1113) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Na, megoldódott a rejtély. Júl. 31-én vettem le 20€-t Olaszban próbaképpen. Azzal együtt 1532Ft-tal léptem túl a 75.000 Ft limitet, és annak a 2%-a pont a 31Ft. Az már nem érdekel ilyen kis összegnél, hogy múlt havit miért adta hozzá, de legalább már tuti, hogy valóban kerek 75e Ft a limit havonta. Közben megjött az OTP-nél a Curve bizonylat is, minden rendben, 70-et vontak le és "VÁSÁRLÁS KÁRTYÁVAL CRV*OTP" a tranzakció megnevezése a hitelkártyán.

Más. Szerintetek BUNQ, vagy Monese a jobb? Még nem sok pénzt tartok Revolutéknál, de biztos, ami biztos inkább biztosított számlára raknám, meg a nagyját úgyis valutára váltom.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1116) vnorbi válasza mekkGyver (#1115) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A múlt hónapos átcsúszás attól lehet, hogy nem naptári hónapot néznek, hanem mindenkinél egyedi fordulónap van (a regisztráció napja számít). Az app-ban lehet követni, hogy az adott ciklusban hol tartasz a limitekkel, bár azt nem írja, hogy a fordulónap hanyadikára esik.

(#1117) Dluinet válasza mekkGyver (#1115) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az utolsó 30 napot nézik, de vannak limitek 365 napra is

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1118) zolmesz válasza mekkGyver (#1115) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Nekem Monese van, ennek van banki licensze, biztosított, a Bunq-t nem ismerem, de az oldalukon ők is azt írják, hogy biztosítva van a pénzed náluk.
A Monese-ben csak egy EUR és egy GBP számlád lehet, lehet rátölteni bankkártyáról és utalással ingyen, de ha nem EUR, vagy GBP bankkártyáról/számláról töltesz, akkor ott a bankod eladási árfolyamon vált. De ha van Revolut-od, akkor arról is tudsz rátölteni átváltás nélkül, ha van rajta EUR vagy GBP számlád megnyitva a megfelelő pénzösszeggel.
Külföldön még nem fizettem vele, csak itthon vásároltam vele egy PIN kódosat az aktiválás miatt, ment rendesen, de ugye ilyenkor EUR/HUF váltás történik. Én is egyelőre tartalék számlának csináltam, ahol lehet EUR-t megtakarítani költségek nélkül, de az ingyenes csomag esetén az egyenleg max 2000 EUR lehet, ha jól olvastam.
A Monsese felhasználók egymás között ingyen utalhatnak.
Az alkalmazásuk is teljesen korrekt, jól kezelhető, de magyar nyelvet nem ismer, ha esetleg ez valakinek hátrány lenne.
Náluk is van most ajándék pénz, ha promó kóddal/reflinkkel regisztrálsz.
Röviden ennyi, a Bunq-t nem ismerem még, bár van egy topikja annak is, de nem nagy forgalom van ott sem, akár a Monese topikban :)

(#1119) fravik


fravik
tag

Gondoltam megosztom a mai tapasztalatomat az Extreme Digital fizetési rendszereivel kapcsolatban (Barion és Simple):
Porszívót vennék...
1. próba -> Curve, mögötte OTP bankkártya, Barion fizetés... sikertelen fizetés, tranzakció megjelent Curve-ben
2. próba -> Revolut kártya, Barion fizetés... sikertelen fizetés, tranzakció megjelent Revoluton
3. próba -> Curve, mögötte OTP bankkártya, OTP Simple fizetés, sikertelen fizetés, tranzakció megjelent Curve-ben
4. próba -> OTP bankkártya, OTP simple fizetés, sikeres fizetés
Azóta a 2 Curve-ös rendelés declined lett, a Revoluton még ott a terhelés, az OTP-s kártyám pedig ok, de ugye OTP-nél 2-3 munkanap múlva fog megjelenni, de legalább a csomagom összekészítés alatt.

Azért ez egy kicsit fáj... miért nem fogadja el sem a Barion, sem a Simple a Curve/Revolut kártyáimat? :(

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#1120) Oliverda válasza fravik (#1119) üzenetére


Oliverda
félisten

.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1121) mekkGyver válasza fravik (#1119) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Gondolom azért, amiért nincs nálunk Über, meg amiért más tulajdonában lévő kaszinóba sem mehetsz itthon... :U

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1122) agroman válasza mekkGyver (#1121) üzenetére


agroman
senior tag

a logikad szerint a paypal sem fogad el magyar kartyat ,sem az amazon?

------

(#1123) mekkGyver válasza agroman (#1122) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Azok hogy jönnek ide?

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1124) agroman válasza mekkGyver (#1123) üzenetére


agroman
senior tag

hat ha egy magyar penzugyi szolgaltato nem fogadja el a kulfoldi mastercard kartyakat, akkor egy kulfoldi penzugyi ceg meg a magyarok altal kibocsajtottakat..ez lenne logikus szerinted, nem?

------

(#1125) szabi__memo válasza agroman (#1124) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én sem értem. Továbbra sem

(#1126) agroman válasza szabi__memo (#1125) üzenetére


agroman
senior tag

akkor nezd vegig a threadet..#1119-tol.

------

(#1127) mekkGyver válasza agroman (#1124) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

:F Nem tudom hogy jött ki neked ebből ez a matek, de inkább ne találgass, elmagyarázom, mire gondoltam! :B
Ha ebben az országban meg lehet azt tenni, hogy a kormánypárti politikusok strómanjai fel tudnak mindent vásárolni, amiben nagy lóvé van, állami beruházásokat is csak ők nyerhetnek meg, rokonok ismerősök üzemeltetnek mindent, és ha a legnagyobb magyar bank élén is ilyen ember áll, akkor simán meg lehet tenni azt is, hogy a konkurenciát tiltják / büntetik / ellehetetlenítik / elzavarják. Gondolom azért az durva lenne, hogy a boltokban is csak "magyar kártyával" :D engednének fizetni, de simán el tudom képzelni, hogy a kártyás tranzakciók lebonyolításának üzemeltetéséhez olyan engedélyek szükségesek, amit lehetetlen (akárkinek) beszerezni. Nem tudom hogy működik a jutalék rendszer, de biztos, hogy minden kártyahasználatból csorog vissza valami a kibocsájtó banknak.
Én azon csodálkozom inkább, hogy nem tesznek még aljasabb lépéseket a Fintech-ek ellehetetlenítésére.

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1128) Ixion77 válasza mekkGyver (#1127) üzenetére


Ixion77
őstag

Az IT nem erőssége a megöregedett autokraták szövetségének, de ami késik az nem múlik...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1129) agroman válasza mekkGyver (#1127) üzenetére


agroman
senior tag

ertem. en meg ugy gondolom ha a mastercardtol megkaptak a jogot a kartyakibocsajtasra, akkor a hazai szolgaltatok mastercarddal kötött szerzodese kotelezi oket az elfogaadsra.

------

(#1130) instantwater válasza agroman (#1129) üzenetére


instantwater
addikt

Telenor pl csak magyar kártyát fogad el onkine feltöltésre, ott is visszadobják a Revolutot.
Az is lehet még a dologban, hogy prepaid a és nem debit a kártya. Bár úgy tudom a Curve pont nem prepaidnak látszik.

(#1131) agroman válasza instantwater (#1130) üzenetére


agroman
senior tag

a revolut szerintem nem prepaid. ugy tudom a prepaid az amikor szamla nelkul, a kartyaban tarolja a rajta levo osszeget amit megvasarlaskor kifizetsz elore (prepaid).

de ok..elfogadom, hogy nekem voltak naiv elkepzeleseim a bankkartyakrol es azok hazai elfogadasarol.

------

(#1132) Oliverda válasza agroman (#1131) üzenetére


Oliverda
félisten

De, prepaid kártyákat adnak. A Curve és a Monese debit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1133) agroman válasza Oliverda (#1132) üzenetére


agroman
senior tag

de igen, de nem..meg is tudnad indokolni, miert prepaid, amikor szamla van mogotte?

------

(#1134) Oliverda válasza agroman (#1133) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, olvass utána.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1135) instantwater válasza agroman (#1133) üzenetére


instantwater
addikt

Nézd meg a revolut kártyád hátulját. Rá van írva, hogy prepaid. Ők jogilag csak egy pénzügyi cég, nem bank.

A Curve más kérdés. Azt lehet, hogy szimplán csak a külföldi mivolta miatt diszkriminálják.

[ Szerkesztve ]

(#1136) agroman válasza instantwater (#1135) üzenetére


agroman
senior tag

koszi! jol eldugtak, de tenyleg ra van irva.

------

(#1137) ÁrPi2 válasza instantwater (#1130) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Agroman MC szerződésekre vonatkozó gondolata lehet az élő,azaz

Igen, ahogy alternatívaként másodikként meg is írod : (Csakis??) a credit/debit státusa játszhat abban szerepet hogyha a Telenor valamilyen kártyát visszautasít. (Eme telco cég tudtommal nincs is a nemtudomminek az onlinepénzügyi alávetettségében)

A debit meg a prepaid fogalmaiban pedig kitudja talán valamilyen finom distinkciók is lehetnek...:U :U

Fraviknak írnám:
Én Simple alá tett Curve-val fizetek például a MÁV appban vonatjegyért.
(A Curve alatt egy cib debit vagy némelykor credit ,illetve Revol virt.kártya van, de ezek ugye sokadlagosságok :) )

[ Szerkesztve ]

(#1138) fravik válasza ÁrPi2 (#1137) üzenetére


fravik
tag

Köszi, majd csekkolom, ha vonatjegyet veszek.
A szerencsejatek fogadasi oldala sem szerette a Curve kártyát, szintén Simple adja a fizetési megoldást.
Ellenben Revolut virtuális kártya okés volt neki...

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#1139) hedgehog válasza fravik (#1138) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én rendszeresen veszek vonatjegyet egy Revolut (sőt, RevP) kártyával, nem szokott gond lenni.
Szerintem más lehetett a probléma, esetleg valami globális kiesés.

-- aka p3d3str1an

(#1140) KTU


KTU
addikt

Válasz Curve topik (#1556) petipetya kérdésére:

"Ha banki időn kívül vásárolnék valamit az angol amazonon GBP-ben, akkor miként is kellene a Curve/Revolut párossal intézni?
1. Revolut egyenleg feltöltése (előre, banki időben) a hazai bankkártyáról - milyen devizában?
2. Curve alá vetett Revolut kiválasztása az aktuális fizetési módnak - milyen devizában? Jelenleg HUF van ott (alapból).
3, Amazonon fizetni a Curve kártyával."

Ilyen "sima vásárlás" esetén, én előre váltok GBP-t Revolut-on.

HUF kártyás feltöltés Revolut-ra, átváltás hétköznap (főleg akkor mikor olcsó) GBP-re, áttolom Monese-re, (kártyás feltöltés) inkább itt tartom. :U
Mikor vásárolni szeretnék, kicsivel többet visszatolok Revolut-ra.
Inkább Revolut virtuális kártyával vásárolok virtuális térben.
Szerintem jobban "megfogható" / megállítható a számomra nem kedvező vagy hibás tranzakció.
Erről már írtam itt a Curve topikba.

Így jól ki is hagytam belőle a Curve kártyát.
:B

Curve-be mindig olyan devizára állítsd az alá betett kártyát, amilyen deviza található rajta, Ebben a devizában terheli a kártyát.
Illetve, Revolut és TransferWise esetén váltogatod, mivel több pénznemes kártyák.

Monese külön 1 - 1 db kártyát ad a GBP és EUR kártyához.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1141) KTU válasza KTU (#1140) üzenetére


KTU
addikt

az utolsó mondatot elírtam :B

Monese külön 1 - 1 db kártyát ad a GBP és EUR számlához.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1142) petipetya válasza KTU (#1140) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi szépen.

"nincs rá lezsóidő"

(#1143) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Keresek egy megoldást bizonyos problémára.

Olyan megoldás kellene, hogy hétvégén, és este is tudjak pénzt küldeni kártya nélküli számláról. Forint lenne az alap, krypto is játszhat, de akkor is legyen ott egy felület ahol forintosítani lehet az összeget, aztán küldheti tőlem kryptóban.

Paypal képes erre?

Exclusivecash rohadt drága.

A jobb az lenne, ha a szolgáltatásra a magyar banktól is realtime menne a pénz, gondolom ez ilyen kártyás vásárlás dolog lenne, de ha csak a tárcától-tárcáig megy gyorsan az is elfogadható, csak ugye akkor ott kell lennie a pénznek mindig.

Köszi!

(#1144) KTU válasza jézusom (#1143) üzenetére


KTU
addikt

"Olyan megoldás kellene, hogy hétvégén, és este is tudjak pénzt küldeni kártya nélküli számláról."

Számlámára?, Bankkártyára? hova

Revolut ingyen utalsz.
Fizetési link kérés/küldés is ingyenes.

Másik felhasználónak ingyen küldesz pénzt, ezt a Monese is tudja.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1145) jézusom válasza KTU (#1144) üzenetére


jézusom
addikt

Mi különbség van, hogy kártyára, vagy számlára? Appra is jó, ha annak NFC-s fizetését elfogadja egy kisbolt.

(#1146) Dluinet válasza jézusom (#1145) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hiába küldesz egy magyar számlára hétvégén, ha csak hét közben fogják elkönyvelni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1147) Merlini válasza jézusom (#1143) üzenetére


Merlini
tag

Ingyenes kártyákkal/számlákkal: A TW forint számlájára utalni előre hét közben. Majd azt Revolutra Top Up és onnét másik Revolut usernek - esete/hétvégén/ünnepnap is - néhány másodperc alatt átküldhető a forint vagy (előre)váltás után még ~28 -féle deviza /euró, kuna, cseh korona, złotyi, font stb./.

Vagy mint írtad a kártyás vásárlást, bankkártya kellene a magyar bankszámlához.
Akkor menne bármikor a forint Revolut top up és onnét tovább egy másik Revolut felhasználónak.

[ Szerkesztve ]

(#1148) warezxts


warezxts
senior tag

Egzotikus pénznemekkel van valakinek tapasztalata Revolut és Curve kapcsán? Olyanra is gondolok ami nincs a támogatottak között (pl. Vietnámi Dong), de mégis használnám a kártyát ezekben az országokban pénzfelvétel/vásárlás szintjén.

(#1149) Watcher45


Watcher45
tag

Simple alkalmazás új funkciói [link]már előre mutatnak a megújuló fizetési megoldások felé, remélhetőleg a boltok, kávázók, éttermek is reagálni fognak és ennek köszönhetően a nem nfc-s telefonokkal is megvalósítható lesz a használat.

(#1150) Fandango válasza Watcher45 (#1149) üzenetére


Fandango
veterán

Végre előre dolgoznak, nem akkor kapnak észbe amikor már működik az azonnali fizetési rendszer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.