Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) KTU válasza TheMarci (#200) üzenetére


KTU
addikt

Revolut kártya regisztrálása Curve-ba - nem kapsz kódot, ez így normális.

(#196) flegga92
Pedig az OTP telefonos ügyintéző látja. [link]
Amúgy tényleg nagyon sokat kellett várnom telefonon.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#202) TheMarci válasza KTU (#201) üzenetére


TheMarci
addikt

Akkor nem gond, hogy a Curve azt írja ki, hogy verifyolni szeretné a Revo kártyát?

Do You Dream?

(#203) flegga92 válasza KTU (#201) üzenetére


flegga92
senior tag

Az a baj akik megtudják mondani mindig megszakad a hívás... Nem hiszem hogy nálam lenne a gond. Délután még lehet felhívom őket.

(#204) KTU válasza flegga92 (#203) üzenetére


KTU
addikt

Van OTP TeleBANK Center szolgáltatásod?
Itt először megadod a kódokat, beazonosítanak, mikor ügyintézőhöz érsz, már tudja ki vagy látja számlád, tudja mondani amire szükséged van.
Ha esetleg jársz OTP fiók közelében, ott vannak "nyilvános OTP" telefonok, leveszed a kagylót a máris a telebankcenterbe vagy. Lehet ott nem szakad meg a vonal.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#205) snipr válasza TheMarci (#202) üzenetére


snipr
aktív tag

Nekem akkor mondta ezt, amikor a revo kártyán tiltva volt a netes vásárlás (megjelent a terhelés, majd szinte azonnal egy ellen érték "online transactions disabled" üzenettel, elsőre olyan volt, mintha próba terhelés majd revert lett volna, könnyű benézni, esetleg nézz rá, hátha nálad is ezt történt).

(#206) flegga92 válasza KTU (#204) üzenetére


flegga92
senior tag

Nincsen sajnos. Lehet ráveszem magam és elmegyek egy fiókba, sorba se kell állnom.

(#207) KTU válasza flegga92 (#206) üzenetére


KTU
addikt

Ha nincs TeleBANK Center szolgáltatásod
Akkor lehet azért vársz sokkal többet, ill. lehet azért nem tudtak segíteni.
És nagy valószínűséggel a fiókban lévő telefonkészüléknél se lesz jobb a helyzet.

Pénteken raktam Curve alá az OTP kártyám, ma látszik a lekönyvelt tranzakciók közt otpben.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#208) nutfile válasza KTU (#207) üzenetére


nutfile
aktív tag

Gránit Bankos kártyát nem tudtam Curve alá regisztrálni.
az ellenőrző tranzakció szó szerint pár másodpercre megjelenik, majd el is tűnik a számlatörténetben mintha ott se lett volna soha (telón folyamatosan figyeltem), a GB-s ügyintéző szerint látszódik a próbálkozás, de valamiért végbe sem megy a tranzakció (tehát nem stornózzák, hanem azeredeti tranzakció sem teljesül.
azt nem tudja miért jelenik meg egy pillanatra a számlatörténetben... ő nem tud mit tenni, reklamáljak a Curve-nél...
(Rafi és FHB kártya simán regisztrálva)

(#209) brainticket válasza nutfile (#208) üzenetére


brainticket
aktív tag

én nem értem mit bénázik a curve (vagy a magyar bankok) újra kellett raknom az unicredites kártyámat mert lejárt ősszel, és egyáltalán nem sikerült, elsőre pedig még simán ment.

(#210) hedgehog válasza nutfile (#208) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nekem a Gránit mobilappjában a Tranzakciók menüpontban ott van Bankkártya jóváírás néven 1 Ft-tal.
Benne van a kód is.

-- aka p3d3str1an

(#211) nutfile válasza hedgehog (#210) üzenetére


nutfile
aktív tag

örülök, de attól még nekem nem engedte :DD
milyen kártyád van? nekem standard, de nem dombornyomott. lehet ez a gond?

(#212) sparks


sparks
senior tag

Srácok, ez nagyon zsír :) Megjött a Curve kártyám ma.
Próbából játszottam egy Erste Wizz -> Curve -> Revolut forint feltöltést.
Curve-be ment a Wizz, Revolutba ment a Curve, majd Revolut feltöltés Curve-ön keresztül, az eredmény:
Wizz kártyámon 3.217 Ft vásárlás, Revoluton ekkor 10 euró, amit szinte azonnal forintra váltottam, ott pedig lett 3.216 Ft :C Ha várok egy kicsit lehet, hogy még nyerek is rajta, mert az árfolyam másodpercenként változik. Ja és persze Wizz kártyán megy a 2% pontokban, szóval ez eléggé jövőbe mutató :D Persze ki tudja mikor tiltják majd ezt a Wizznél, mert így ingyen tudok pénzt felvenni és még 2%-ot is kapok utána...
Érdekes módon a Curve kártyámon viszont még nem látom a tranzakció nyomát, holott be van állítva az email küldés is.

Azért még megnézem majd a végén, hogy tényleg forintban terhelt-e a Curve (az van neki beállítva).

Szerk.: megjelent a Curve appban is kis késéssel: 3.216,97 HUF terhelést toltak a Wizzre, meg is írták, hogy megspóroltam 93,29 forintot :) Köszi nekik :D
Erste netbankban is ennyi forintot ír, szóval nem pite, müxik! :R

[ Szerkesztve ]

(#213) Fandango válasza sparks (#212) üzenetére


Fandango
veterán

Revolutban hol kell megadni a Curve kártyát? :B

(#214) KTU válasza Fandango (#213) üzenetére


KTU
addikt

Arról töltöd a Revolut-ot.
Feltöltéshez, új kártya hozzáadása.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#215) instantwater


instantwater
addikt

Akik aggódnak a hétvégi (Revolut) felár miatt, van itt egy kis Curve ötlet:

Vásárolj Curve kártyával hétvégén, úgy, hogy valami NEM Revolut (Vagy nem a fő Revolut kártyád) van beállítva.
Curve 14 napig át tudja tenni a terhelést másik kártyára.
Hétfőn, tedd át a terhelést a Revolut kártyádra úgy, hogy a vásárlás pénznemében terhelje a Revolutot.
Így sem a Curve, sem a Revolut nem fog hétvégi felárat felszámolni.

Ez így működhet?
Mondjuk én még sosem görcsöltem a hétvégi felár miatt.

A napokban kipróbáltam, hogy Revolutra beregisztráltam a Curve kártyát, majd Curvera a Revolutot.
Minden kártya GBPben van, majd feltöltöttem 10 GBPt Revolutra Curveről, ami Revolutról húzta a pénzt.
Gyakorlatilag annyi történt, hogy levontak 10 fontot, és azonnal jóvá is írták, mint feltöltés.
Sok értelme nincs, de érdekes, hogy Neked, mint felhasználónak ingyenes a tranzakció, de vajon a kártyacégeknek ez mekkora költség. Bár nem hiszem, hogy bárki szórakozna ilyennel.

Illetve annyi haszna lehet, hogy a Revolut itt angliában ad cashbacket X tranzakció után bizonyos kereskedőkre.
Tehát ha akarod az újabb cashback akciót, akkor csak generálsz pár tranzakciót Curven keresztül és már látod is, hogy mi az új ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#216) streng válasza instantwater (#215) üzenetére


streng
csendes tag

igen. ;-)

(#217) instantwater


instantwater
addikt

Ha már FinTech, akkor tudtok olyan FinTech cégről akinek van bankgaranciája, és tud tárolni CHFet, és kártyát is ad? Illetve hagyományos bank is érdekel aki ad CHF számlához kártyát, hogy ne kelljen drága jutalékért utalgatni.

Tudom, Revolut tud tárolni CHFet, de még nem teljesen bank, nincs garancia.
N26 bank, de nem ad CHF számlát.

Raiffeisen, ingyen ad devizaszámlát, a kártyát is át lehet állítani a devizaszámlára, viszont nem tiszta, hogy kell-e hozzá HUF folyószámla vagy sem. Az éves kártyadíj még nem lenne vészes, de nem szivesen fizetnék egy HUF számláért, amit nem akarok használni.

[ Szerkesztve ]

(#218) Dluinet válasza instantwater (#217) üzenetére


Dluinet
nagyúr

asszem a transferwise

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#220) Dluinet válasza instantwater (#219) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Úgy tudtam a Revolut-nak van bank licence.
Ebben a cikkben fel is sorolják a bank engedéllyel rendelkezőket

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#221) Reinkz válasza instantwater (#215) üzenetére


Reinkz
senior tag

Én nem vagyok biztos benne hogy ez működik.

Há vásárolsz vmit hétvégén a curve is rádobja 1,5/2%-at a váltásra, és szerintem ha átrakod terhelés hétközben akkor azt a terhelést fogja átrakni ami hétvégén vont, amiben már benne van a 2%, de ne legyen igazam.

Ha valaki kiprobálta akkor mondja, számomra még mindig érdemesebb revon tartani egy kis devizát.

[ Szerkesztve ]

(#222) streng válasza instantwater (#215) üzenetére


streng
csendes tag

https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/articles/115003751009-Which-transactions-can-I-move-with-Go-Back-in-Time-

Mondjuk itt is figyelni kell. pl.: HRK-nál pont jó, mert R-en nincs számla, mindig van hétvégi felár mivel nem tudsz előre váltani. Curve támogatja, szóval át tudod tenni a hétvégi tranzakciót R-re curve-ről HRK-ban, De mondjuk RSD (szerb dinár)-ban nem megy mert Curve nem támogatja és GBP-ben váltja. RSD helyett GBP-ben megy át később is, ugyan a hétvégét itt is megúszod, de curve váltja nem R az RSD-t. És ezt nem igazán tudni milyen árfolyamon. (Curve azt mondja erre egyébként h mastercar rate, ami nagyon kicsivel rosszabb mint R árfolyama, de pl.: TW is rátesz 0,5%-ot a nem támogatott és mastercard rate.en váltottra, pedig ezt nem írja sehol. Utóbbi TW saját tapasztalat és a support is megerősítette)

(#223) instantwater válasza Reinkz (#221) üzenetére


instantwater
addikt

Kivéve, ha egyik esetben sem a Curve vált, hanem a Revolut.
Azaz, a Curve, a vásárlás pénznemében terheli a forráskártyát mindkét tranzakciónál, így nincs mire rátegye a %ot.

[ Szerkesztve ]

(#224) Fandango


Fandango
veterán

Azon gondolkodok, hogy meg kellene szüntetni a normál OTP-s bankkártyám, mert úgy is csak a hitelkártyát használom.
Szinte sose szoktam kp-t felvenni automatából, de ha véletlenül mégis kellene, és mondjuk töltök a TW vagy Revo kártyámra pénzt amivel van ingyenes kp. felvétel bizonyos limitig, akkor az OTP automata minden költség nélkül ad ki pénzt nekem?

(#225) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Jól láttam, hogy csak egy Curve kártya lehet személyenként? Az alkalmzáson belül nem látom hol lehetne másikat regisztálni.

(#226) sajti_pajti válasza Fandango (#224) üzenetére


sajti_pajti
tag

Szerintem igen, bár én csak eurót meg török lírát vettem fel kp.ban de nem került semmibe.
(Amúgy én is ilyesmin gondolkodom és tökmindegy hogy ótépé vagy akármi más ATM-ből veszed fel a forintot /mondjuk az Euronetet én azért 100 km-re elkerülném :) /.)

[ Szerkesztve ]

(#227) sajti_pajti válasza Fandango (#192) üzenetére


sajti_pajti
tag

Ez is az, csak a duál kártya :) (Még Amex időkben rendeltem, akkor volt is picivel több értelme, most már kevesebb /de más limitet állítottam rá/ és továbbra se kerül semmibe...)

(#228) tsilver


tsilver
aktív tag

normális, hogy 10 nap alatt nem érkezik meg a kártya?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#229) betyarr válasza tsilver (#228) üzenetére


betyarr
veterán

én másodikán este regisztráltam és még nem jött meg

(#230) Dluinet válasza tsilver (#228) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szerintem a rendeléstől 5-20 nap a reális, ez nagyban függ a postáktól és a feladás helyétől

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#231) round3r


round3r
csendes tag

Pár napja ismerkedem a Revolut, TW, Curve szentháromsággal.

Az olvasottakból jól gondolom, hogy a bankkártyás havi 2x max 150 ezres ingyenes pénzkivételen túl Revo és TW kártyákkal is lehet még ingyenesen egy bizonyos határig kp-t levenni?

Valamint külföldön Curve-vel fizetve (HUF-os bankkártya alatta) kedvezőbb árfolyamot kapok mintha a HUF-os kártyámat használnám? Hétvégét leszámítva, mert akkor rosszabbul vált. Ilyenkor érdemes a Revon spájzolt összeget használni.

[ Szerkesztve ]

(#232) betyarr válasza round3r (#231) üzenetére


betyarr
veterán

Az olvasottakból jól gondolom, hogy a bankkártyás havi 2x max 150 ezres ingyenes pénzkivételen túl Revo és TW kártyákkal is lehet még ingyenesen egy bizonyos határig kp-t levenni?

igen,200 fontnak megfelelő forintig.

Valamint külföldön Curve-vel fizetve (HUF-os bankkártya alatta) kedvezőbb árfolyamot kapok mintha a HUF-os kártyámat használnám? Hétvégét leszámítva, mert akkor rosszabbul vált. Ilyenkor érdemes a Revon spájzolt összeget használni.

igen,így van.

(#233) hedgehog válasza nutfile (#211) üzenetére


hedgehog
senior tag

Igen bocs, közben megnéztem, hogy nálam a számlatörténetben is látszik.
Csak mivel az iSMS-ek között nincs, ezért hittem, hogy nálad is onnan hiányzik. De tartok tőle, hogy nálam más miatt nincs az üzenetek között (vszínű akkor még nem volt beregisztrálva a mobilapp)

Sima Most kártyám van, Digitális bankszámlával. Vagyis ez se dombornyomott, és majdhogynem névre sem szól :) merthogy az elsőn amit kaptam, csak annyi volt a névnél, hogy Most123456 vagy ilyesmi. Azóta az lejárt, és az új kártyán már rajta van a nevem, de a lényeg, hogy ez tényleg a lehető legegyszerűbb kártya, vagyis nálad nem ez a gond.

-- aka p3d3str1an

(#234) nutfile válasza hedgehog (#233) üzenetére


nutfile
aktív tag

köszi az infót, akkor fogalmam nincs mi a gond.
írok a curve-nek is, hátha ők látják.

szerk.
amúgy megjött a kártyám, gond nélkül fizettem vele.
tetszik, hogy az alátett kártyánál a tranzakció azonosítóban benne van az eredeti tr. azonosító egy része, így látom ott is, hogy valójában hol fizettem

[ Szerkesztve ]

(#235) ANOka válasza hedgehog (#233) üzenetére


ANOka
őstag

Olvasgatom ezt a fórumot a létrehozása óta.
A Curve kártyám még csak most készül, Revolut-ból pedig csak virtuális van a programon belül, mivel úgyis csak internetes vásárlásra használom.

Azt viszont még mindig nem tudom, hogy hogyan fogom tudni gyorsabban (?) feltölteni a Revolut számlámat HUF-fal a Curve-ot közbeiktatva? :F :F

Simple-t visszatöltést használtam, de az nagyon lassú. Ha a Curve-on át történő Revolut feltöltés is olyan sebességű, akkor szerintem nekem felesleges volt a Curve-ra regisztrálni.

(#236) mrrr74 válasza KTU (#154) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Köszönöm szépen, TW számlászámomat megadtam, kíváncsi leszek :)

Ami még fontos lenne, hogy a három kártya közül melyiket tudom PayPal alá betenni, mint withdraw számla?
Azt tudom, hogy a PP nagyon háklis a névre, TW-n ahogy nézem nem (csak) a nevem szerepel a kártyabirtokosnál, hanem TransferWise FBO + a nevem.

Van valamilyen tapasztalat, hogy kiutalnak-e így, vagy esetleg iktassam közve a Curvet (még nincs, nem tudom szükségem van-e rá)?

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#237) Dluinet válasza ANOka (#235) üzenetére


Dluinet
nagyúr

magyarkártya >HUF> curve>USD> Revolut USD
vagy
magyar számla >HUF utalás >transferwise HUF

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#238) ANOka válasza Dluinet (#237) üzenetére


ANOka
őstag

Az első esetben a Curve vált.
Ha ezt a módszert akarom használni, akkor milyen pénznemet megadva regisztráljam kézzel a Revolut virtual kártyát a Curve app alatt? Vagy mindegy, maradjon a felajánlott GBF?

(HUF utalásom nem ingyenes a CIB Classic számlánál. :U )

[ Szerkesztve ]

(#239) ANOka válasza mrrr74 (#236) üzenetére


ANOka
őstag

PP (és AliPay) alá és sikeresen regisztráltam a Revolut virtual és a TransferWise debit kártyámat is.
AliPay-en már mindkettővel többször fizettem sikeresen. (PP-re fejből nem emlékszek.)

[ Szerkesztve ]

(#240) Dluinet válasza ANOka (#238) üzenetére


Dluinet
nagyúr

amilyen pénznemben szeretnéd később nagy valószínűséggel felhasználni, hogy elkerüld a plusz konverziókat, de előtte legyen Revolut abban a pénznemben "számlád"

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#241) Reinkz válasza ANOka (#238) üzenetére


Reinkz
senior tag

Az mindegy is, nem is szükséges.

curvehoz add hozzá a magyar kártyád, és a revo appban add meg curve-t.

aztán virtuális revo kártyáddal fizetsz a neten amiben éppen kell.

[ Szerkesztve ]

(#242) Dluinet válasza Reinkz (#241) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Hétvégi vásárláshoz szükséges/célszerű.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#243) szabi__memo válasza Reinkz (#241) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De minek ehhez a revo virtuális?
Biztonság miatt?

(#244) ANOka válasza szabi__memo (#243) üzenetére


ANOka
őstag

Nekem nem kell fizikai Revolut, mivel nem használom/-nám: csak weben vásárlok vele.

(#245) ANOka válasza Reinkz (#241) üzenetére


ANOka
őstag

Ez esetben hogy kerül át a zseton a Curve-ról a Revolut-ra?

Szerk:
A Revolut app-ban nem is látok lehetőséget más szolgáltató kártyájának felvételére. Csak mindenféle Revolut-ost lehet igényelni. :U

[ Szerkesztve ]

(#246) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Olyan megoldást keresek, amivel a magyar banknál vezetett forintszámlámról, de még jobb lenne a jutalék miatt a banknál vezetett hitelkártyámról, valami digitális pénzügyi szolgáltatót használva Apple Pay-el fizetni a napi vásárlásaimat?
Most kezdek ebbe belemerülni a digitális pénzügyi szolgáltatások világába. Mélységeiben még nem olvastam el, de talán boon. alkalmas lehet erre?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#247) Reinkz válasza szabi__memo (#243) üzenetére


Reinkz
senior tag

235-ös kommentből kiderült hogy csak virtuális kártyája van, csak ezért.
238-nál meg nem értettem miért rakja be curve alá, ha csak a neten vásárol vele, persze berakhatja, de nem szükséges revoban is tud onnantól kezdve váltani és fizetni vele a neten.

[ Szerkesztve ]

(#248) Reinkz válasza ANOka (#245) üzenetére


Reinkz
senior tag

Ha belépsz a revolutba az accountonál (kezdő oldal) bal fölül van egy + jel ott ad meg a curve-t és így tudod feltölteni.

249: ennek elég gyorsnak kell lennie :D

[ Szerkesztve ]

(#249) ANOka válasza Reinkz (#247) üzenetére


ANOka
őstag

Én azt szeretném, hogy a jelenlegi több napos Simpla visszatöltés Revolut-ra gyorsa(bba)n megtörténjen.
De lehet, hogy ez csak vágyálom. :R

(#248) Reinkz: Ok, megtaláltam

[ Szerkesztve ]

(#250) szabi__memo válasza ANOka (#244) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem is gondoltam hogy kell. Egyáltalán semmilyen revolut nem kell hozzá. Ott a Curve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.