Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Ka_ válasza zolmesz (#1300) üzenetére


Ka_
csendes tag

Inkább megvárom, amíg valamelyik hivatalosan is elérhető lesz. Amúgy a Robinhoodnál is most indul hamarosan a fraction share, azaz aprópénzért is lehet részvénytöredéket venni. Kár, hogy az sem elérhető (még) nekünk.

(#1302) instantwater válasza Ka_ (#1301) üzenetére


instantwater
addikt

Miért nem veszel egy egész részvényt?
Valahol olvastam, hogy ezek a töredék részvények a brókercég csődje esetén elúszhatnak.

(#1303) Ka_ válasza instantwater (#1302) üzenetére


Ka_
csendes tag

Nem mindenkinek van akár 1000+ dollárja 1 db részvényre. :)

(#1304) instantwater válasza Ka_ (#1303) üzenetére


instantwater
addikt

Akkor már miért nem befektetési alapok, ETF-ek? Ott nem kell egy egész részvényt venned, és az egy részvény kockázata is kisebb, mert sok helyre fektetik be az alap pénzét.
De ez már a "mibe tegyem a megtakarításaimat" topik témája.

(#1305) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Monese milyen pluszt adhat, Revolut mellé?

Gondolkodom egy ottani számlanyitásban is, csak kérdés, hogy megéri-e?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1306) anadroid válasza gzbotii (#1305) üzenetére


anadroid
senior tag

Belga IBAN. 5+15£ bónusz. 2 fizikai + 1 virtuális kártya.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1307) Oliverda válasza anadroid (#1306) üzenetére


Oliverda
félisten

Már mindkét kártyához jár virtuális.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1308) anadroid válasza Oliverda (#1307) üzenetére


anadroid
senior tag

Nem jött róla értesítés, de valóban, 11/22 lejárattal. Olyan, mintha előre létrehozták volna.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1309) gzbotii válasza Oliverda (#1307) üzenetére


gzbotii
veterán

Értem, köszönöm.
Gondolom azzal ellentétben, hogy hogy hirdetik magukat, itt sem nagyon tanácsos tartani a megtakarítást (közös számlás hirdetés jött fel nekem tegnap, azért is érdeklődtem)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1310) Oliverda válasza gzbotii (#1309) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, náluk sem tartanám a teljes vagyonomat. Amúgy a szolgáltatás jó, illetve az app is szépen össze van rakva.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1311) magnerss


magnerss
csendes tag

sziasztok,

kb 1M HUF-ert szeretnek EUR-t venni valahol
keresem azt a modszert, ahogy/ahol a legkevesebb koltseggel jar es nyilvan a legjobb arfolyamot kapom. van jelenleg revolut-om es transferwise-om.

a HUF amit valtanek magyar bankszamlan fekszik, azaz innen ha utalni kell akkor maris 3 ezrelek buko. jobb lenne kartyas vasarlassal elhozni. kesobbiekben brokerhez vinnem/utalnam: Random capital, ha ugy van, de ez meg nem 100%.

otletek? koszi

(#1312) instantwater válasza magnerss (#1311) üzenetére


instantwater
addikt

Revolut feltöltés kártyával.
Ha tudod igazolni a pénz eredetét, akkor nem lesz gond, ha esetleg fennakadsz az algoritmuson.

(#1313) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

Nem tudok erre a kérdésre jobb topikot, mint itt feltenni:
Adott egy Maestros eur alapú holland bankkártyám, itthon vagyok Pesten, és szeretnék EUR kp-t kivenni róla. Ezt milyen ATM-nél ajánlatos megtenni? Szoktam látni EUR-HUF feliratú sárga-kék ATM-eket (nem tudom másképp leírni őket), de nem tudom hogy ott van-e kezelési költség.

(#1314) gzbotii válasza MATEO6600 (#1313) üzenetére


gzbotii
veterán

Euronet ATM lesz az. [link]

Még van az OTP-nek több eurós ATM-je is. Ott elméletileg az OTP nem számol fel díjat, bankod konstrukciójától függ, hogy ingyenes lesz-e. OTP ATM kereső a barátod.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1315) Dluinet válasza MATEO6600 (#1313) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak otp EUR atm-ből

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1316) gzbotii válasza Dluinet (#1315) üzenetére


gzbotii
veterán

Elméletileg ha euró alapú a kártya és eurót vesz fel Euronet ATM-ből, nincs díja.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1317) Oliverda válasza gzbotii (#1316) üzenetére


Oliverda
félisten

Elméletileg. Gyakorlatilag fel sem ajánlja az eurót, ha úgy látja, hogy eurós kártyát dugnak bele, legalábbis nálunk.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1318) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Köszönöm a segítséget, ma utánanézek :R

(#1319) Dluinet válasza gzbotii (#1314) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Euronet ATM az, amit nagyon messzire kell kerülni.
Lehúzós banda.
A sima pénzváltó is sokkal olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1320) Oliverda válasza Dluinet (#1319) üzenetére


Oliverda
félisten

MC Revolut kártyával ingyen ad ki forintot, ha pedig Curve mögé teszed kártyát, akkor eurót is lehet vele felvenni, bár utóbbi élesben még nem próbáltam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1321) Dluinet válasza Oliverda (#1320) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Euronet ATM fogja és kérdés nélkül megterheli GBP vel egy iszonyat rossz árfolyamon, majd azt egy még rosszabb árfolyamon átváltja EUR-ra.
Ez minden, csak nem jó.

Hidd el, az Euronet netto lehúzásra épít.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1322) Oliverda válasza Dluinet (#1321) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem terhel kérdés nélkül, nekem felajánlotta a választást. A következő adandó alkalommal veszek ki belőle eurót. Az tuti, hogy MC Revoluttal ingyen lehet vele forintot felvenni, ezt már többször is megtettem. Ettől függetlenül valóban lehúzásra épít, pontosabban a felhasználók hozzá nem értésére.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1323) Dluinet válasza Oliverda (#1322) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sokaknak, sokba került az euronet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1324) Oliverda válasza Dluinet (#1323) üzenetére


Oliverda
félisten

A tájékozatlanság rendszerint sokba kerül, legyen szó bármiről.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1325) Oliverda válasza Oliverda (#1320) üzenetére


Oliverda
félisten

MC Revoluttal továbbra is extra költség nélkül lehet felvenni euronetból forintot, Visa Revoluttal azonban már 1280 forintot számolna fel:

Curve kártyával ugyan felajánlja az eurót is, de sajnos a GBP->EUR konverziót nem lehet megkerülni. Ráadásul nettó kamu, hogy jutalék nélkül vált, a kép készítésekor 1.17317 eurót ért egyetlen GBP. Ez lehet megérne egy finom érdeklődést az MNB-nél.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1326) instantwater válasza Oliverda (#1325) üzenetére


instantwater
addikt

Jutalék nem is lett volna. Lehúzós árfolyam annál inkább.
Hol érzed magad becsapva?
Ez direkt így van kitalálva, és teljesen legális.

(#1327) Oliverda válasza instantwater (#1326) üzenetére


Oliverda
félisten

Az árfolyamban ott van 1x százalék. Vagy az micsoda, ha nem jutalék? Szerintem úgy lenne helyes, ha azt írnák, díj nélkül.

A PayPalt hasonlóért kezdte el csesztetni a GVH, aminek a vége egy kötelezettségvállalás lett:

Kötelezettségvállalással zárult a PayPal elleni versenyfelügyeleti eljárás
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elfogadta az online fizetési módot kínáló PayPal
kötelezettségvállalását. Az eljárásban vállaltak alapján a társaság köteles
módosítani fogyasztói tájékoztatását, így a felhasználók könnyebben dönthetnek az
alkalmazott árfolyamról átváltást igénylő fizetéseik során. A GVH – tekintettel a
kötelezettségvállalásra – jogsértést nem állapított meg az ügyben, így bírságot sem
szabott ki.


A GVH 2017 márciusában indított eljárást a PayPal (Europe) S.á.r.l. et Cie, S.C.A.-val
szemben, mert valószínűsítette, hogy a fizetési szolgáltató tájékoztatásai időszerűtlenek,
hiányosak a pénznemváltást igénylő fizetéseknél alkalmazott árfolyamokról, illetve azok
módosítási lehetőségeiről, így e tájékoztatások megtévesztők a fogyasztók számára.
A PayPal szolgáltatásait igénybe vevő fogyasztók számára a vállalkozás végzi el a
pénznemváltást saját átváltási árfolyamán, azonban választhatják a kártyakibocsátó
bankjuk által alkalmazott, banki árfolyamon végzett átváltást is. Mivel az egyes
szolgáltatók által alkalmazott váltási árfolyamok eltérők, így a felhasználó ez irányú
döntése is eltérő végösszegű vételárhoz vezethet, ami szükségessé teszi a megfelelő és
időszerű fogyasztói tájékoztatás biztosítását a szolgáltatás használatakor.


A Paypal már az eljárás idején egyszerűsítette weboldalának működését, illetve vállalta,
hogy 4 hónapon belül módosítja a magyar felhasználók számára a vásárláskor megjelenő
tájékoztatását. Az átalakítás eredményeként a társaság a saját átváltási árfolyamával
együtt jeleníti majd meg a kártyakibocsátó által lebonyolított átváltás választásának
lehetőségét. Utóbbi választása esetén a vállalkozás felhívja a fogyasztókat banki
értesítőjük ellenőrzésére. A PayPal emellett vállalta, hogy áttekinthetőbbé teszi a
fogyasztóival kötött szerződését is.


A GVH döntése meghozatalakor lényeges körülmény volt, hogy a cég vállalásai
közvetlenül segítik a versenyt, különösen a szolgáltatók közötti választást és váltást. A
kötelezettségvállalás teljesülését a GVH utóvizsgálat keretében ellenőrzi.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1328) Almos


Almos
aktív tag

Nagyobb összegű (néhány ezer) EUR kp számlára "betöltésére" van mostanság valami ajánlott fintech megoldás?
Ismerős külföldre utazott és biztonsági okokból váltott sok EUR kp-t, de végül nem igazán lett rá szüksége.
Jelenleg átlagos magyar bankszámla és Revolut áll rendelkezésre. Van esetleg olyan fintech megoldás, aminek a segítségével akár a magyar számlára/kártyára, akár a Revolut egyenlegre fel lehet tölteni az EUR kp-t, minél fájdalommentesebben?
Vagy esetleg van most a piacon olyan magyar bankszámla, ahová olcsón be lehet fizetni EUR kp-t, és nem olyan drága a számla fenntartása?

(#1329) anadroid válasza Almos (#1328) üzenetére


anadroid
senior tag

Nyit Ausztriában egy Erste számlát, az első év elméletileg ingyenes. Nyit itthon egy Revolutot, amikor él mind a kettő, akkor átutalja, ami ingyen van, osztrák számlát megszünteti. Esetleg az osztrák számlanyitás helyett keres egy ismerőst, akinek van, és elvállalja. Nem tiszta fintech, de megúszható ingyen.

Ausztria helyett esetleg Szlovákia.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1330) Almos válasza anadroid (#1329) üzenetére


Almos
aktív tag

Köszi, ez alapvetően jónak tűnik, még ha nem is teljesen fintech :)

(#1331) anadroid válasza Almos (#1330) üzenetére


anadroid
senior tag

Javaslom nem egyben bezúdítani az euróezreket a Revolutra, mert zárolásba futhat. Ahogy a Revolut topicban is le van írva, először szép nyugiban felépíteni egy pénzforgalmi történetet egy-két hónap alatt, már eközben is jöhet pár száz eurónként az átutalás, a vége felé talán már az ezer sem lesz gond. A hirtelen változásokra ugrani szoktak, de nem csak ők.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1332) szabi__memo válasza anadroid (#1331) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hanem még kik?

(#1333) anadroid válasza szabi__memo (#1332) üzenetére


anadroid
senior tag

A bankok. Próbálj meg hirtelen külföldön - különösen az EU-n kívül, úgy, hogy pl. aznap még itthon használtad - nagyobb összeget felvenni a bankkártyáddal, anélkül, hogy előre jeleznéd. Esetleg fizess be 10 ezer euró fölötti összeget itthon.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1334) szabi__memo válasza anadroid (#1333) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ezt tudom, de ez Eu-n belül van. És mi is.
Itthon 10k euró már kiveri a biztosítékot? Lol

[ Szerkesztve ]

(#1335) Dluinet válasza szabi__memo (#1334) üzenetére


Dluinet
nagyúr

már 3K feletti készpénzfelvételt előző nap be kell jelenteni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1336) szabi__memo válasza Dluinet (#1335) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az egy dolog. Mert nem dolgoznak kp-vel. Befizetésről volt szó.
Még ATMnél is be lehet tenni 5k eurót gond nélkül. Szóval ha a 10k valós (amiben nem vagyok biztos) be kell tenni 2 részletben:)

[ Szerkesztve ]

(#1337) anadroid válasza szabi__memo (#1336) üzenetére


anadroid
senior tag

Előre bejelentett 10 ezer már felakadt Bécsben. 9-et is csak a fiókvezető beavatkozásával sikerült egy nap alatt. 3 mehetett volna simán.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1338) szabi__memo válasza anadroid (#1337) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Elég furcsa. Szerintem nem normális

(#1339) Oliverda válasza anadroid (#1337) üzenetére


Oliverda
félisten

Mindeközben északi szomszédainknál egyetlen tranzakcióval 4K-t lehet felvenni a legtöbb ATM-ből, ráadásul ingyen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1340) szabi__memo válasza Oliverda (#1339) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nálunk nem tudom mennyit lehet kivenni de be 5k-t. Szóval annyit biztosan

(#1341) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy elérhető itthon a Revoluton kívül valamelyik online "bank"?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1342) UberMutant válasza freelanced (#1341) üzenetére


UberMutant
őstag

persze

(#1343) freelanced válasza UberMutant (#1342) üzenetére


freelanced
addikt

Rephrase: Melyik online bank érhető el a Revolut-on kívül itthon? Ahogy néztem a Bunq illetve az N26 sem regisztrálható.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1344) KTU válasza freelanced (#1343) üzenetére


KTU
addikt

A bunq még fél éve ment,
TansferWise, magyar nyelven írhatsz és a beszélhetsz is az üfsz.-al.
Monese, EUR és GBP számla, 1 - 1 db virtuális és 1 - 1 db fizikai kártya

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1345) pomk válasza freelanced (#1343) üzenetére


pomk
őstag

Mit értünk online bank alatt? 🙂 Mire keresel bankot?
Ha hétköznapi banki funkciókat keresel (fizetés utalás, csoportos beszédes, stb.), akkor a külföldi online bankok nem biztos hogy jók neked. A magyar Gránit Bank is annak hirdeti magát. Esetleg nézd meg őket is mit tudnak neked nyújtani?

(#1346) freelanced válasza KTU (#1344) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ!

Lehet, hogy csak azok amiket én próbáltam a Bunq-nál nincsenek, pl Premium stb.

A többit megnézem, köszönöm!

pomk

Sok olyan funkció van ami az itthoni bankoknál nem elérhető, ezeket szeretném pótolni, illetve vélhetően ha találok olyat aminek az elemzés része is jól működik akkor erről intézném a bevásárlást stb.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1347) pomk válasza freelanced (#1346) üzenetére


pomk
őstag

Elemzés funkciója Revolutnak szerintem egész jó. :K

(#1348) agroman válasza pomk (#1347) üzenetére


agroman
senior tag

jaja a DM-et szechenyi furdokent jelzo elemzes csak jo lehet.. :DDD

------

(#1349) instantwater válasza agroman (#1348) üzenetére


instantwater
addikt

Ez a tranzakció lekönyvelése után sem állt be?

(#1350) UberMutant válasza instantwater (#1349) üzenetére


UberMutant
őstag

volt ott valami hekkelés is, nem sima revolut kártyás vásárlás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.